Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 840
Minimum 3.000 a nagyvárosokban, vidéken 2.500-ből is meg lehet elég türhetően élni.
Előzmény: digicat (839)
digicat Creative Commons License 2010.06.04 0 0 839
Dél Franciaországban nagységrendileg mekkora összeg kell havonta normális megélhetéshez? Lakásbérlés (2 hálószoba), rezsi, kaja, autó, feleség, egy 2 éves gyermek.
1-2-3 ezer euró?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 838
Az Orange nalam kivaloan mukodik.
Előzmény: BXTurboD (833)
vasy78 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 837
elote volt alkalmam kiprobalni nehany honapig az alice box ot annal is hasonlo az elmenyem mint a free nel...
Előzmény: BXTurboD (834)
digicat Creative Commons License 2010.06.01 0 0 836
Értem én hogy ingyen van, de ha nem működik akkor semmire sem jó, ezért jó ha van egy második lehetőség.
Előzmény: BXTurboD (833)
Rufella Creative Commons License 2010.06.01 0 0 835
En az orange-nàl vagyok, külföldre nagyon ritkàn telefonàlok, de még orszàgon belül is vannak furcsasàgok vele, nem ajànlom.:( Legközelebb én is vàltoztatok)
Előzmény: BXTurboD (833)
BXTurboD Creative Commons License 2010.06.01 0 0 834
vasy78,

köszönöm a valaszt, pont erre, ilyen tapasztalatokra vagyok kivancsi.

üdv,

Zsolt
Előzmény: vasy78 (832)
BXTurboD Creative Commons License 2010.06.01 0 0 833
digicat!

Köszi az informaciokat, de azt hiszem kicsit félreértetted a kérdésem.
A NeufBox/FreeBox stb egy integralt elöfizetés, ahol 30 euroért korlatlanul internetezhetsz és korlatlanul telefonalhatsz beleértve a legtöbb külföldi orszagot is, igy Magyarorszagot is (söt, ingyenesen kapsz többszaz TV-csatornat is). Vagyis én nem olcso telefonalast keresek, hiszen ingyen hivhatok, hanem azt, hogy müködjön.
Mert ez nagyon szépen hangzik, csak éppen a NeufBox-nal az utobbi idöben nem nagyon jol müködik a Magyarorszag felé történö telefonalas. Egyértelmü, hogy a kapacitas probléma külföld felé van, mert Franciaorszagon belüli hivasnal még soha nem fordult elö hogy tulterheltség miatt ne kapcsoljon.

üdv,

Zsolt
Előzmény: digicat (831)
vasy78 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 832
nekem free van,surun telefonalok en is haza,elo fordul neha kb heti 1* hogy nem tud kapcsolni a tul terheltseg miat ,de max ketszer meg probalkozok kozvetlen utana es kapcsol rendesen...
Előzmény: BXTurboD (830)
digicat Creative Commons License 2010.06.01 0 0 831
Ha van interneted akkor nézz körül VOIP telefonszolgáltatóknál.
Pl. ephone.hu vezetékes 4,9 Ft, mobil 29,9 Ft/perc, havidíj nélkül.
Évi 2500 forintért magyar számot is kapsz, tehát téged is olcsón tudnak hívni Magyarországról.

Ha figyeled az akciókat több cégnél akkor a fentieknél olcsóbb árakat is találhatsz, mindig onnan hívsz ahonnan olcsóbb. voipcheap.com magyar vezetékes ingyen.
Előzmény: BXTurboD (830)
BXTurboD Creative Commons License 2010.06.01 0 0 830
Sziasztok!

most talaltam ra a forumra. En Nantes-ban élek a csaladommal immar több mint 10 éve.
Egy praktikus kérdésem lenne az itt élö magyarokhoz. Ki milyen internetes/telefonos szolgaltatonal van? Azért kérdem mert nekem Neuf Boxom van (SFR) és rendszeresen, amikor Magyarorszagra akarok telefonalni nem tudok, mert egy hang bemondja, hogy nincs elég kapacitas, minden vonal foglalt. Ez sajnos szinte allando jelenség esténként, minden alkalommal csak sokadszori probalkozasra sikerül a hivas.
Arra lennék kivancsi, hogy van-e olyan szolgaltato, ahol jobb a helyzet (pl. Free)? Kinek mi a tapasztalata?

Köszi,

Zsolt
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 829

Dobri irja:

 

"Érthető!Ha az orosz hadsereg elindul nyugatra csak az Atlanti-óceán állítja meg őket,így jogos az aggódás.:)))"

 

El vagy késve egy háborúval ! A ruszkik még fénykorukban sem merészelték megvalósítani az álmukat, pedig ők is nagyon szerettek volna nyugatra jönni ! :-))

Tudták, hogy az a Szovjetunió és csatlósaik fizikai megsemmisülésével járna.

 

A mai Oroszország pedig gazdasági szempontból gyenge, a többi nukléáris hatalom között pedig egy a sok közül.

Előzmény: Dobri (823)
Rufella Creative Commons License 2010.05.28 0 0 828
En is remélem, hogy baj nélkül boldogultok majd, de mindig jòl gondoljàtok meg, s ha van rà mòd, legàlis megoldàst keressetek.
Előzmény: benojeno (826)
Rufella Creative Commons License 2010.05.28 0 0 827
En is megerôsitem az elôttem szòlòkat: minden iskolai év elején megjelennek a tetûk.:(
Ugyhogy jobb ha a szülô màr elôre bekeni (befujja) gyereke fejét egy megelôzô szerrel ami àllitolag elriassza a tetveket.
Előzmény: digicat (824)
benojeno Creative Commons License 2010.05.27 0 0 826
Helló Rufella!
Köszönöm a jó tanácsot és az észrevételt! Igazad van, a kirakodóvásárok azok nem klasszikus piacok, más jellegűek. Azért reméljük, ha már "terepen" leszünk, megtaláljuk majd a módját, hogy legyenek eladásaink. Futni meg mi is tudunk. ;-)
Üdv!
Jenő
Előzmény: Rufella (821)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 825
Nagyon jellemzo, hogy nathasan, bolcsodébe lazasan viszik.
Tetu és ruh egyaltalan nem ritkasag......................
Előzmény: digicat (824)
digicat Creative Commons License 2010.05.27 0 0 824
Francia óvodákban mennyire jellemző a tetű?
És az, hogy a beteg (pl. náthás) gyermeket beviszik, mert nincs kire hagyni?
Dobri Creative Commons License 2010.05.26 0 0 823
Üdv!

"és főleg félnek a kelet-európai inváziótól !"
.........................
Érthető!Ha az orosz hadsereg elindul nyugatra csak az Atlanti-óceán állítja meg őket,így jogos az aggódás.:)))
Előzmény: Törölt nick (822)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 822

Üdv magyarok !

Úgy néz ki, hogy sokan szeretnének közülletek Franciaországba jönni. Ki miért?

Vakációt eltölteni ideális hely, ha van sok pénzetek, mivel itt semmi sincs ingyen, és minden drága ! Menjetek inkább a horvát partokra, ha nem tartoztok a módosabb réteghez !

Errefelé azt a vendéget szeretik, aki költekezik (és nem marad sokáig ;), és főleg félnek a kelet-európai inváziótól !

Itt a rendőrök jó pontot kapnak, ha elfognak egy feketéző utcai árust ! Vadásznak rájuk örömmel. Ugyhogy sokba kerülhet a mulatság ! :-))

Rufella Creative Commons License 2010.05.25 0 0 821
Hm...ôszintén megvallva kétlem, hogy engedély nélkül lehet àrulni az utcàn. A rendszeres piacokon fôleg nem. Még a kirakodo vàsàrokon (brocante) - amikor a helység lakosai kiteszik hasznàlt holmijaikat -, is fizetni kell helypénzt. A Vàroshàzàkon lehet megérdeklôdni az ilyesmit (ezek viszont hétvégén màr többnyire zàrva vannak). Az ilyen bolhapiacokon azonban pl. tilos ùj terméket àrulni. A multkor volt egy riport, hogy a rendôrök észrevették, hogy valaki tiszta uj, eredeti csomagolàsu terméket àrult, s figyelmeztették. Az elsô alkalommal nem büntetik meg az illetôt, csak figyelmeztetik. Pàrizsban pedig régen az afrikaiak szoktak mindent kirakni a jàrdàra, de amint rendôr-szagot éreznek, màr pakoljàk is össze és futnak.
Sajnàlom, ha ünnepronto vagyok, de én azt vallom: jobb félni, mint megijedni.
Előzmény: benojeno (820)
benojeno Creative Commons License 2010.05.23 0 0 820
Szuper! Biztos, hogy próbálkozunk majd ott is, legrosszabb esetben tunikát cserélünk kolbászra és sajtra. :) Remélem, elnézőek lesznek azt illetően, hogy engedély nélkül fogunk árusítani. Alapesetben nem vagyok híve a szabályszegésnek, főleg külföldön nem, de a nyelvi akadály, meg az állandó mozgásunk miatt nem hiszem, hogy bele tudnánk vágni egy rendes, utcai árusításra feljogosító engedély beszerzésére. Azért majd megérdeklődjük, ha alkalmunk lesz rá. Azért tartok attól, hogy nem nézik majd mindenhol jó szemmel, ha árulunk. De majd meglátjuk. Mások üzletét nem akarom rontani, szerencsére nuno-nemezelt holmikkal kevesen kereskednek. :)
Előzmény: Törölt nick (815)
Ági7 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 819
Látod, az expressz.hu-t még meg sem néztem! Pont a botcsinálta közvetítőktől félek!
Igen, a konformitás alatt ezt értettem. Nem tudtam, hogy már eltörölték.
Tudom, hogy a megszokások rabjai! Volt szerencsém megtapasztalni. De a gasztronómiájuk páratlan!
Előzmény: Törölt nick (814)
Ági7 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 818
Abricot!
Köszönöm szépen!
Ért engem is hasonló élmény! Sajnos, sok mindenen már én sem lepődök meg!
Előzmény: Törölt nick (817)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 817
http://www.ciep.fr/enic-naricfr/

Itt mindent megtalasz, ami a diplomat illeti.

Az europai jogszabalyokat pedig az Eures oldalain. Arra pedig lélekben készulj, hogy sokan még mindig nem tudjak, hogy Magyarorszag Europaban van......
Előzmény: Ági7 (812)
Dobri Creative Commons License 2010.05.23 0 0 816
Üdv!

"van olyan aki még mindig àtszàmolja az eurot frankba, hogy jobban értékelje az àrakat !!!"
......................................
1-2 éve egy eldugott elzászi faluban még találkoztam olyan öreggel aki nem csak a franc-ra váltotta át,hanem az ancien franc-ra!:))
Előzmény: Törölt nick (814)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 815
Vendeur de rue, exposant, marchande, etc....

A piacok àlltalàban vasàrnaponként vannak, de akad olyan település is, ahol szombaton, és/vagy csütörtôkôn is van piac....

Alltalàban a kissebb telepulések bejàratànàl mindig talàlhato egy tàbla, ami a piacot jelôli : Marché tous les samedis de 06 H 00 à 17 H 00....


A vàros bejàratànàl, vagy a fötéren : àllando vàsàrok










Szinte minden nagyobb keresztezödésben : alkalmankénti vàsàrok
Előzmény: benojeno (813)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 814

Hello,

Nevetni fogsz, de elég sokat lehet talàlni az expressz.hu-n is, de sajnos van kôzte néhàny botcsinàlta "àllàskôzvetitö" is, akiknek természetesen nem kell beugrani....

Van még elég sok internetes àllàskeresô-ajànlo oldal, amelyeknek külön van külföldi munkàkkal foglalkozo oldaluk... Beirod kulcsszonak, hogy "francia" és màr jönnek is....

A bizonyitvànyokat elég, ha egy elismert forditonàl lefordittatod (traducteur agrée-orszàgos fordito, és forditàs hitelesitö intézet példàul...), azutàn majd ha màr itt leszel és szügség lessz rà, honosithatod (VAE vagy VAP)

A konformitàs alatt gondolom azt érted, hogy itt a franciàk szeretik, ha a màsolatokon megtalàlhato a "certifié conforme" felirat, amit egy mairie (vàroshàza) okmànyirodàja megcsinàl, de ugy tudom, hogy ezt a mention màr eltörôlték egy pàr éve.... Igaz, hogy ez nem azt jelenti, hogy Téged nem fognak csesztetni ilyennel ! A franciàk elég földhôzragadt Jànosok, és nagyon szeretik a jol bevàlt dolgokat megörizni... (van olyan aki még mindig àtszàmolja az eurot frankba, hogy jobban értékelje az àrakat !!!)

Előzmény: Ági7 (812)
benojeno Creative Commons License 2010.05.23 0 0 813
Köszi, ez tök jó ötlet!!! Nem is gondoltunk rá, pedig Angliában is voltak ilyenek. Írom is a jegyzeteimhez. :)

Kérdésedre is válaszolva... Ha nem jön be? Akkor valamit rosszul csinálunk, rá fogunk jönni, mit, és utána működni fog a dolog. :) Mindenesetre utcára nem kerülünk.
Esetleg meg tudnád mondani, hogyan mondják franciául azt, hogy utcai árus?
Ja, és hogy ezek a bolhapiacok leginkább hétvégén vannak? Ha igen, szombaton vagy inkább vasárnap?

Köszönet!
Jenő
Előzmény: vasy78 (810)
Ági7 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 812
Szia!
Pontosan tudnál ajánlani olyan magyar vagy francia oldalt, ahol tájékozódhatnék?
Mert szerintem is ez lenne a legjobb megoldás!
Azt tudtam, hogy a társadalom biztosítást azt itthon kell intézni. Próbálok mindennek utána nézni!
Milyen papírokat kell Magyarországon intézni? Valóban honosítani kell a bizonyítványokat? Mire vonatkozik a konformitás? Ne haragudj, hogy a kérdéseimmel bombázlak, de biztosra akarok menni!
Tudod, rengeteg az információ és nem tudom, mit szelektáljak és mit nem!
Köszönöm.
Ági.

Előzmény: Törölt nick (806)
vasy78 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 811
persze ijen hirdeteseket ne autopalyan keress:) tobnyire kisebb nagyobb falukban van de talan varosokban is szokot lenni!
Előzmény: benojeno (808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!