Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.26 0 0 864
Sziasztok!

A fórumot végigolvasva segítséget szeretnék kérni!
Pályakezdő leszek lassan és mindenképp külföldre szeretnék menni dolgozni és ki is települnék ha lenne rá lehetőségem elsősorban Franciaországba.
Végzettségem: érettségi , cukrász végzettség (és, vagy szakács) és hobbiállat tenyésztő és forgalmazói okj-s végzettséggel fogok rendelkezni 2-3 éven belül.
Ezenkívül rendelkezem még mezőgazdasági (elsősorban növénytermesztési) tapasztalatokkal is.Nagyon önálló ,ambiciózus fiatal vagyok , van önbizalmam, szeretem a kihívásokat! Sajnos még nem rendelkezem francia nyelvtudással de tudom hogy a nyelvtudás az alap.
Gondoltam arra is hogy még maradok pár évet Magyarországon szakmai tapasztalatszerzés céljából erről mit gondoltok ér valamit a Magyarországon szertett tapasztalat , gyakorlat Franciaországban?
Szerintetek Franciaország melyik részére lenne érdemes mennem ahol nekem megfelelő munkát kapnék , egyáltalán miben tudnák nagyobb sikerrel elhelyezkedni Franciaországban a mezőgazdaságban vagy a vendéglátásban?(gondolom inkább a vendéglátásban , de talán ezt ti jobban tudjátok)

Várom válaszotokat ide vagy a poli1993@cirtomail.hu -ra

Köszi a segítséget!
Üdv:Gergő
Zsofeeeeeeeeeeee Creative Commons License 2010.06.21 0 0 863

Kedves Fórumozók!

 

Fél éve élek Dél-Franciaországban Gap-ben (Hautes-Alpes). Szabadidőmben szivesen találkoznék magyarokkal. Mail: destin@citromail.hu

Üdv mindenkinek

BXTurboD Creative Commons License 2010.06.14 0 0 862
Seul13,

sajnos a lakasbérlés nem lesz könnyü. Ha irodan keresztül, vagy valamilyen szervezettöl vesztek ki lakast, akkor biztos hogy egy csomo papirt kérnek (fizetési stb.) és mivel nem tudtok allast igazolni még a kaucio sem lesz elég, hanem kezesre is szükség lesz. Nekem legalabbis ez a tapasztalatom. Tanulmanyaim utan egy masik varosban kezdtem dolgozni és egyszerüen nem volt mas lehetöségem a bérlésre mint talalnom egy kezest, pedig hatarozatlan idöre szolo munkaszerzödésem volt. De mivel probaidön voltam (természetes, hiszen minden allas igy kezdödik) nem fogadtak el a papirjaimat.
Ha sikerül talalni egy maganembert aki kiadja a lakasat, nincs kizarva hogy sikerül könnyebben kivenni, ök flexibilisebbek, de sajnos a többség irodan keresztül adja ki a lakasat.
Sajnos mindenki gyanakodni fog, föleg hogy raadasul "kelet"-röl jöttök (nekik Magyarorszag mar K-Europa) és nincs munkatok.
Ismeröseink, akik hasonloképpen jöttek ki mint ahogy Ti, csak ugy kaptak lakast, hogy egy teljes évre elöre kifizették.

Ez most igy elég feketén hangzik, da sajnos nekem ez volt a tapasztalatom. Remélem azért sikerül a tervetek.

Zsolt
Előzmény: Seul13 (854)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 861
Nàlam nagyon bevàlt a "king phone" kàrtyàja, amivel kabinbol vagy vonalas készülékröl 5000 percet lehetett beszélni 7 € 50-ért, de még mobilrol is volt vagy 2500 - 3000 perc...


Előzmény: Rufella (858)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.12 0 0 860

Megerôsitem :

A kaucio "csak" 1 honap a francia törvények szerint, de màr talàlkoztam olyan bérbeadoval is, aki kikérte a 3 utolso bérpapirt, és azt kôvetelte, hogy a hàzban lako felnôttek ôsszes keresete a lakbér 3 szorosàt meghaladja...

Billy
Előzmény: Rufella (859)
Rufella Creative Commons License 2010.06.12 0 0 859
Sajnos nem tudok neked segiteni, én szociàlis lakàsban lakom. De emlékeim szerint, mindenhol kérnek kauciot (még itt is, de ez csak 1 honapnyi lakbér összege, mig a privàtban 6 honap is lehet), egyesek még garanciàt is kérnek, ha pl. a jövedelem nem éri el a lakbér összegének nem tudom hànyszorosàt.:(
Előzmény: Seul13 (854)
Rufella Creative Commons License 2010.06.12 0 0 858
A postàn lehet venni telefonkàrtyàt, amivel külföldre is lehet telefonàlni, bàrmilyen telefonkészüléken. Ha jòl emlékszem "Kertel" a neve.
Előzmény: Mr.Tdi (855)
Rufella Creative Commons License 2010.06.12 0 0 857
Természetesen! Ne haragudj, ha tùl nyersnek sikeredett a kérdésem, vannak ilyen napok.
Előzmény: Törölt nick (852)
Rufella Creative Commons License 2010.06.12 0 0 856
Ah bon? Tényleg? Hàt jòl el vagyok maradva! Igaz, én màr 1990-ben elköltöztem Pàrizsbòl, s ennek jòval elôtte jàrtam Teleki Blanka sirjànàl. Mikor szàllitottàk haza?
Előzmény: Törölt nick (853)
Mr.Tdi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 855

Üdv Tisztelt fórumozók!

 

A következő kérdésem lenne a tapasztalt kintélőkhöz : az élet úgy hozta hogy kint fogok tartózkodni, kb 3 hónapot, (munka) és szeretnék vásárolni egy feltöltős kártyát amelyikről tudok hazatelefonálni.

Melyiket érdemes?

Segítségeteket előre is köszönöm!

ZS.

 

 

Seul13 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 854
Sziasztok,
Hamarosna indulok párommal Nizzába , ott szeretnék maradni pár hónapig , természetesen dolgozni akarunk..
Olyan kérdesem lenne a kint élő magyaroktól, hogy valaki nem e tud nekem részletes leírást adni lakás bérlésről?
Vannak nekem kint barátaim akik segítenek, maga a keresésben, de az lenne a kérdésem , hogy milyen papírok kellenek vagy hogy müködik ez az egész.
Azzal már szembesültem , hogy ingatlan irodán keresztöl kell fizetnem magának az irodának ( ami nem kevés) plusz még van ahol kaukciót is kérnek.Tud valaki esetleg másik módszert iroda nélkül?
Szóval maga a lakásbérléssel kapcsolatban szeretnék minden féle információt.
Nagyon szépen köszönöm előre is.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 853
Amugy azota mar nem is Parizsban, hanem Martonvasaron kell keresni, ahol ujra eltemették............
Előzmény: Rufella (849)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 852
Miutan Parizsban mar meglatogattam mindazt, ami "kotelezo" és érdekel, ugy gondolom jogom van masutt is nézelodni.
Előzmény: Rufella (849)
BXTurboD Creative Commons License 2010.06.09 0 0 851
digicat,

Igen, sajat haz.
Ami a megélhetést illeti, én sem mondtam azt, hogy nem lehet kevesebböl megélni csak azt, hogy mi kb. ennyit költünk. De ha kellene, kevesebböl is ki tudnank jönni (nem muszaj 2 kocsi pl.) Persze azért van egy minimum, ezzel a törlesztörészlettel szerintem elég nehéz lenne 2000 ala menni havonta.
Amikor diakként kikerültem, atszamitva kicsit több, mint 600 eurobol is siman megéltem. Persze akkor egyedül voltam, kollégiumban éltem és mindez 15 évvel ezelött volt. De valoszinüleg diakként ma is ki lehet jönni 6-700 eurobol ha van kollégiumi szoba.

üdv,

Zsolt
Előzmény: digicat (847)
Rufella Creative Commons License 2010.06.09 0 0 850
Emberek! Tudjàtok mennyibôl élek én? Havi 1000 bôl, hàrman (néha négyen vagy öten is vagyunk, amikor a nagy gyerekeim hazajönnek az egyetemeikrôl). Igaz lakbért nem fizetek. Nem mindig volt ez igy, de az életszinvonalunk csak lefelé ment. Az ember mindig az hiszi, hogy kevesebbôl màr nem tud megélni, s kiderül, hogy még mindig van min takarékoskodni, összébb hùzni magunkat...
Előzmény: BXTurboD (846)
Rufella Creative Commons License 2010.06.09 0 0 849
Nem akarnàd inkàbb megnézni Teleki Blanka sirjàt Pàrizsban? Ö legalàbb sokat tett a magyar lànyokért! :)

Duna tv - Orange 295
Előzmény: Törölt nick (845)
digicat Creative Commons License 2010.06.09 0 0 848
A többieknek is köszönöm a választ.
digicat Creative Commons License 2010.06.09 0 0 847
Kösz. Saját lakás és azt törlesztitek?
Előzmény: BXTurboD (846)
BXTurboD Creative Commons License 2010.06.09 0 0 846
Sziasztok!

Elöször is köszönöm a valaszokat telefon ügyben.
Ami a megélhetési költségeket illeti, én annyit tudok hozzatenni hogy mi kb. 2500 eurot költünk egy honapban ugy, hogy 950 a havi törlesztörészletünk. Négyen vagyunk két kisgyerekkel (2 és 4 évesek) és csak én dolgozom, a feleségem otthon van, 2 kocsink van. Persze nyilvan ez abszolut egyénfüggö, mi elég takarékosak vagyunk szerintem.

üdv,

Zsolt
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.07 0 0 845
Ez igazan kedves, koszonom szépen. Ugy jott az otlet, hogy a Duna Tv-n lattunk szombat este egy filmet Sissi legkisebb hugarol, aki , mint Duc d"Alençon felesége ott van eltemetve.

Ennek kapcsan irom, hogy az Orange Tv elofiztésben nagy meglepetéssel fedeztem fel egy nap véletlenul a Duna TV-t, semmi sem utalt ra, hogy ez is a csomagban van, igy eddig nem is tudtuk.
A kirandulasra még nincs konkrét idopont, valamelyik napsutésés nyari hétvégé lenne jo.
Előzmény: drkovacsta (843)
drkovacsta Creative Commons License 2010.06.07 0 0 843
Szia Abricot! A Chapelle royale Dreux belvarosaban (varnegyedeben) van, a Grande Rue (fo setaloutca) vegen mar latszik is a dombra epitett kapolna, ahol Lajos Fulop kiraly es csaladja nyugszik. Gyalog kb. 10 perc seta a foutcarol, kocsival 2 perc, ha a belvarosi parkoloktol indulsz el (jol ki van tablazva). Ha meg akarjatok latogatni, irj emailt, es szivesen elkalauzollak Titeket szemelyesen. Udvozlettel
Előzmény: Törölt nick (842)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.06 0 0 842
Volt itt valaki Dreux-bol, ha esetleg tudna valaszolni. A Chapelle Royale a varoson belul, vagy kivul van, mert a honlapjukbol nem tudom kideriteni.
Elore is koszonom a valaszt.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 841
Ha nagyvarosrol beszélunk inkabb négyet mondanék, mert a lakas igen draga lehet.
Előzmény: digicat (839)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 840
Minimum 3.000 a nagyvárosokban, vidéken 2.500-ből is meg lehet elég türhetően élni.
Előzmény: digicat (839)
digicat Creative Commons License 2010.06.04 0 0 839
Dél Franciaországban nagységrendileg mekkora összeg kell havonta normális megélhetéshez? Lakásbérlés (2 hálószoba), rezsi, kaja, autó, feleség, egy 2 éves gyermek.
1-2-3 ezer euró?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 838
Az Orange nalam kivaloan mukodik.
Előzmény: BXTurboD (833)
vasy78 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 837
elote volt alkalmam kiprobalni nehany honapig az alice box ot annal is hasonlo az elmenyem mint a free nel...
Előzmény: BXTurboD (834)
digicat Creative Commons License 2010.06.01 0 0 836
Értem én hogy ingyen van, de ha nem működik akkor semmire sem jó, ezért jó ha van egy második lehetőség.
Előzmény: BXTurboD (833)
Rufella Creative Commons License 2010.06.01 0 0 835
En az orange-nàl vagyok, külföldre nagyon ritkàn telefonàlok, de még orszàgon belül is vannak furcsasàgok vele, nem ajànlom.:( Legközelebb én is vàltoztatok)
Előzmény: BXTurboD (833)
BXTurboD Creative Commons License 2010.06.01 0 0 834
vasy78,

köszönöm a valaszt, pont erre, ilyen tapasztalatokra vagyok kivancsi.

üdv,

Zsolt
Előzmény: vasy78 (832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!