Keresés

Részletes keresés

fejes.i Creative Commons License 2018.07.04 0 0 159654

Nehéz kérdés ez. Ha valaki nagyon dolgozik és határidőt, feladatot teljesít, akkor nincs ideje külön a szerszámra vigyázni. Az más kérdés, hogy megfelelő szerszámmal állunk-e neki az adott munkának.

A múlt héten, amikor elkezdtem fúrni a 68-as koronával a porotherm falat, akkor nagyon hamar kiderült, hogy nehéz a fúrónak. Vissza kellett volna menni a nagyobb fúróért. De egyedül voltam ott. Létra elpakol, szerszámok összepakol, oda-vissza 20 km autózás, létra újra felállít, hosszabbító, stb.

Inkább erőltettem a kisebb fúrót. Legközelebb meg se próbálom, ez volt az első eset a 68-as koronával. (Ami egyébként remekül működött, lett szép, csőszerű lyuk, nem egy vésett törmelékes rombolás.)

 

Pár hete 12 mm vastag vaslemezt vágtam 125-ös flexxel, kb 50 cm hosszan. Megevett pár korongot, pedig a vékony 1 milliméterest használom.

Jól tudom, ez nem a megfelelő szerszám erre a feladatra. De a feladat ott volt. Nagy flexem nincs (az nagyon-nagyon-nagyon ritkán kellett nekem), a nagy gyorsdaraboló alá nem lehet betenni a lemezt.

Ha sokszor kéne ilyent csinálnom, kellene más szerszám. Így 1-2 évente jut egy ilyen a flexnek. Ez 10 éven belül szerintem a 3. vagy 4. kis flex nálam.

 

De a mostani már 5 éves és tök jó. Ez viszont nem 10e ft-os volt, hanem 30e. És azért nem megy minden nap. Megkockáztatom, melós napi használatban nem bírna ki ennyit, még ha nem is vágnának vele tízes lemezt.

 

Hozzám képest Rudolf kollégánál szerintem igazi nagyüzem van és több ember üti-vágja a szerszámot.

 

Előzmény: rferi (159652)
motor-os Creative Commons License 2018.07.04 0 0 159653

Apósomnak olyan kisugárzása van, ha felvesz a kezére egy vadi új karórát, mindegy, hogy mechanikus, vagy elektronikus, max. 1 órán belül megáll. Örökre.

Felül egy Simsonra max a falu szélén leáll. Örökre. A szerelő vissz adta, hogy minden jó, mégsem megy.

Előzmény: rferi (159652)
rferi Creative Commons License 2018.07.04 0 0 159652

Ahogy látom, rád jár a rúd rendesen!

 

Nem lehet, hogy új szakijaid van/nak, akik keze alatt ég a munka - és a gép?

 

Csak azért kérdem, mert láttam én olyan "szakit", akinek egy vazsgolyót nem adtam volna a kezébe, nemhogy elektromos szerszámot, olyan sulyok keze volt.

Előzmény: Törölt nick (159629)
rferi Creative Commons License 2018.07.04 0 0 159651

Ezek jó melók a hatméteresekkel, de ha nekitámasztod a tető szélének, onnan talán majd fel tudod húzni, miután felmásztál oda.

Én is így szórakoztam a sajátommal pár éve, egyedül.

Előzmény: BigFic (159628)
adam654321 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 159650

Nekem is volt bajom Aldis akkus fúróval, időben ugyanaz a széria lehet. Vásárlás után két héttel már visszavittem, kb 50 db 5x60-as facsavar fenyőbe való behajtását nem bírta ki, leégett.

Három hét után telefonáltak, hogy mehetek a visszajáró pénzért, mert nem tudnak cseregépet adni (nem is bántam).

 

 

Akkor vettem a Dewalt DCK211D2T szettet, amit azóta is keményen nyúzok, röhögve működnek a gépek is, akkuk is (ajánlom).

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (159648)
Daweee14 Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 159649

Ebben egyet értek ! Nekem a kézi gépek nagy része Hilti 6-8 éves gépek szinte napi használatban vannak de a Szervizet még nem látták :D

Előzmény: fahobby (159646)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2018.07.04 0 0 159648

Tegnap előtt elkezdett füstölni a 20V-os workzone csavarozóm. (kofferos, 2 db LI aksival) A kb 10 cm átmérőjű szivacs polírozó koronggal políroztam a lemattult autó lámpát, már éppen készen voltam amikor kijött belőle a füst. Még működött, de már nem volt erő benne. 

Előkerestem a blokkját és visszavittem a Aldiba, ahol elküldték szervizbe.  2 és fél éve vásároltam, azóta nyúzom, eddig semmi baja nem volt. A gari szerencsére 3 év.  2-3 hétre mondták a választ, de ez csere lesz. Csak azt nem tudom, mikor lesz ugyanilyen kapható. A 12 V-os vagy 14 V-os gépet nem szeretnék helyette.  

 

 

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2018.07.04 0 0 159647
fahobby Creative Commons License 2018.07.03 -1 0 159646

Mostmár csak a Hilti a járható út.

Szervizzel semmi gond, ahogy mondod jön a futár elviszi és visszahozza.

Ha egy géped van akkor is.

A javítás azon része, hogy szétszedik és mindent cserélnek ami nem 100%-os, nem igaz.

Előszőr felhívník vagy mailt írnak és megbeszélik veled. Ha te nem engeded akkor nem fognak csak úgy  cserélgetni semmit.

Tartossága verhetetlen. Tipikus építőipari gép. 

Előzmény: Törölt nick (159629)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159645

Mindennek a tetejében 3-4 évente, van mikor gyakrabban, kiüritik a raktáronkat valami vérprofi szerszámtolvajok, úgyhogy néha veszek komplett új szerszámokat 7-8e euróért egyszerre, ugyanattól a cégtől. A szervízbe annyi munkájuk van, két hetet kell várjak egy-egy javításra, úgyhogy prioritásom van. 

Vettem egy kínai gyartmányú legalább 16 kilós bontókalapácsot (hex befogatásút), 18o euróért - a Bosch megfelelője 19oo euró (kizárólag a Dedeman forgalmazza, val. Kínából importálja, Panzer a márkája), szétverhetetlen. Fél éve megvan és semmi baja, sokat dolgoztak vele. Ki se melegedik. Ha kifingik eldobom és veszek másikat. 

 

Előzmény: mezcalito (159638)
fejes.i Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159644

A hasonló kis 2630-as Makitával fúrtam 68-as koronával porotherm téglában, folyton kioldott a kuplung.

De ez már mutatja, hogy jóval erősebb motor kell nagyobb koronához.

 

Előzmény: Hobbit_G (159643)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159643

Szia

 

Ugyan én csak házi használatra, de ezt vettem korábban:

https://www.metabo.com/hu/hu/gepek/furas-csavarozas-veses-keveres/furo-es-vesokalapacsok/furokalapacsok-sds-plus/khe-2644-606157000-kombikalapacs.html

 

Nekem ez bevált, koronát tud, nem szakad le a derekem ha használom és jó, mindemellett 50 alatt megáll :D

 

Bár bevallom, koronát meg se néztem anno, hogy tud-e.

 

 

Viszont 2.3J-t tud, amivel én betont fúrtam, mint kés a vajat, de tuti van sokkal erősebb gép is, ütvefúró után egy megváltás volt ez is már.

Srudolfnak viszont nagyon nem ez a szint kell, az is tuti.

Előzmény: fejes.i (159637)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159642

Elhittem. 

Csak először koronafúrót írtál, az pedig a másik gép. Abból van kombi.

Előzmény: fejes.i (159640)
fejes.i Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159641

(amúgy a 160 mm elég)

Előzmény: Paco155 (159639)
fejes.i Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159640

Igen, ezt mondom, hogy külön gép kell miatta.

Előzmény: Paco155 (159639)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159639

Gyémánt koronafúrók is vannak bőven 500 alatt ahogy nézem. Bár nem tudom neked milyen átmérőjű furat kell.

 

http://www.milwaukeemarkabolt.hu/milwaukee-termek/vezetekes-gepek-136/gyemantfurok-161/dd-2-160-xe-ketsebesseges-szaraz-gyemantfurogep

http://www.milwaukeemarkabolt.hu/milwaukee-termek/vezetekes-gepek-136/gyemantfurok-161/dd3-152-3-sebesseges-kombi-gyemantfuro

 

Mondjuk a másodikhoz az állvány majdnem annyi mint maga a fúró. :)

http://www.milwaukeemarkabolt.hu/milwaukee-termek/vezetekes-gepek-136/gyemantfurok-161/milwaukee-dr-152-t-gyemantfuro-allvany-3-152-furohoz-4078

 

És biztos vagyok benne hogy egyéb gyártóknál is érdemes körülnézni nem csak ezeknél az ismertebbeknél.

Előzmény: fejes.i (159637)
mezcalito Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159638

Ezeket már tárgyaltuk korábban is, mindig visszatérő probléma, makita, bosch, metabo, dewalt stb egyazon szart gyártó cégek amik még drágák is, rájöttek arra hogy nem abban van a pénz hogy eladjanak hanem a szolgáltatásban és ezért a javítás(szolgáltatás,alkatrész) ott a pénz(szerintem).  Szinte mindenki panaszkodik az új gépekre, nekem amik vannak kék Boschok többségét 2003 körül vettem vigyázok rájuk nagyon, csak azok meg már nem lesznek lasan szervizelhetőek lassan nem csinálnak hozzájuk alkatrészt.  Sokan mondták hogy a régi makita a régi Skil a régi Einhell, most viszont az új Makita annyira strapabíró mint egy barkcsácsszerszám régebben, az új Einhell vicc, az új Skil vicc.

A Hiltinél azt kell meggondolni hogy csak a Hilti javíthatja a Hilti gépeket, senki külsősnek nem adnak el alkatrészt, és ha van egy mondjuk fúrógépkapcsolóproblémád amin most jelenleg csak a kapcsoló rossz, akkor ők átnézik átólcettig az egész gépet és ha vmelyik alkatrész nem 100%-os akkor azt is cserélik és te egy 100% ig jó javított gépet kapsz vissza, igaz hogy egy kapcsoló gonddal mentél be de ők kicsréltek ezt azt és otthagysz 120ezer forintot.......mindezt azért hogy a Hilti azt mondhassa hogy mindenféle csaló lopó, vagy pancser nem javíthatja a gépeiket csak ők maguk és a 10ezer forintos problémából csinálnak neked egy 120 ezer forintos problémát. Ne feledjük az új Hilti sem a régi Hilti... szerintem ezzel elmondtam mindent, volt egy ismerősöm ki kijárta náluk ezt az utat és utána meg be is halt a gép, nem gyilkolta a gépet nem nagyon volt használva.A Hilti meg széttárta a kezét.

Nem is tudom mi a legjobb ár érték arányban, a fűszerboltos gépek vagy ezek az egyre gyengülő minőségű márkás gépek, mert egy Hilti árából 20 fűszerboltosat veszel és 10 makitát.

Előzmény: Törölt nick (159629)
fejes.i Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159637

Hát, szerintem nem egészen ugyanarra gondolunk. Nem derül ki teljesen világosan, de szvsz ez karbid fogas, vastag falú koronával tud ütvefúrni.

Amúgy meg kb Hilti árban...

https://www.hilti.hu/f%C3%BAr%C3%A1s-%C3%A9s-v%C3%A9s%C3%A9s/kombikalap%C3%A1csok/r5731031

 

Ami nekem kell (legalábbis azt hiszem), az gyémánt korona lehetőség, ütvefúrás nélkül.

 

Előzmény: Paco155 (159634)
d_feco Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159636

Az üres/szög váltó is megtréfált, de anélkül sem ment a helyére a rigli. Nem hiányzik semmije, a tizedik kapocs után már engedett annyit a műanyag bizbasz, hogy beugorjon a helyére, mindaz minek kell. Szerintem lekopott a sorja, vagy ilyesmi. Most már pöpec a célszerszám. Örök hálám a fáradozásért. Bár most ép a fűkaszával nem sikerül kibékülnöm... :S

Előzmény: Paco155 (159630)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159635

Hali.

 

Ezt a funkcióját nem használtam, mert azt hittem nem jó :D

Mondjuk engem nem érdekelt, sose akartam összerakva tárolni.

 

De működik :D

valóban aktív módban kell lennie, lenyomás előtt hátrahúzni a kart, hátrahúzva lenyomni, akkor nem üt, lent előretol, koceka megnyom, akkor a kerek szépen beakad.

 

De hogy erre miért nem jöttem rá... Mindig az üresben próbáltam sztem, hogy véletlen se lőjön...

 

Megnyugodtam, hogy működik és kiakasztottam majd letettem a helyére, ahogy eddig is volt :D

Előzmény: Paco155 (159630)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159634
Előzmény: Paco155 (159633)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159633

Bocsánat, elrontottam a linket, ezt akartam:  https://hu.milwaukeetool.eu/5-kg-sds-max-furo-veso-kalapacs/k-545-s/

 

Előzmény: Paco155 (159632)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159632
Előzmény: fejes.i (159631)
fejes.i Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159631

Nálam is nagy gondolkodás volt nemrég, mert fejleszteni kellett a fúrókapacitást. De ki van ez nagyon találva... az egyes lépcsők (semmi se jó több mindenre), meg hogy melyik kategória mit tud.

Hiltire indultam el, de végül Makita lett, mert szinte feleannyiba kerül (ugyanaz a névleges teljesítmény).

Vettem egy HR3210c - t, az 5,6 Joule, majdnem 5 kiló, meg egy HR 2630T-t, ami egy kis 2,4 J gép.

Namost ahol vettem, ott sorba le voltak rakva a fal mellé a javításra váró Makiták, épp hoztak is egyet. Mondta a kolléga, hogy kevesebbet bírnak az új Makiták. Ez van...

majd ha meg tudom venni a Hiltit...

Ráadásul fog még kelleni SDS-MAX gép, meg koronafúrós másik. (Röhej, de az összes SDS-MAX gépből kiírtották az ütvefúrás nélküli fúrás opciót). De ott is ez a baj: egy Hilti koronafúró fél milla, miközben a Makita 200e.

Használt cuccot nemigen mernék venni ilyen tárgyban.

Előzmény: Törölt nick (159629)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159630

Nem bírtam magammal, és már csak brahiból is lementem megnézni. Széttúrtam minden dobozt és nem találtam, aztán eszembe jutott a legfelsőt is megnézni. :P

 

Szóval.

Az üres/szög váltónak valóban szög állásban kell lennie mert az üres az hátrébbtolja a nyomókart két milliméterrel és akkor már nem akad be.

És jól emlékeztem. A működése az, hogy ha hátulról nézed akkor van a piros kerek gomb azt benyomva oldod a kart.  Alatta pedig egy 4x akkora négyszögletes piros gomb. :P Azt megnyomod akkor megy vissza a helyére. Ez valójában egydarab műanyag elem és egy tengelyen billeg ki-be. Kerek be akkor négyszögletes ki. Négyszögletes be akkor a kerek ki.  Még alatta a piros akar a tár oldó, csak azért írom, hog yne gondold hogy arról beszélek.  Ha a négyszögletes gomb neked hiányzik akkor valószínűleg törött és vissza kellene vinni.

 

Fentiek a Novus J-19-re vonatkoznak....

Előzmény: d_feco (159627)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159629

Elektromos gépek...

Az utóbbi időben elkezdtem szívni a márkás gépekkel.

Per pillanat 6 gép van a szervízben (hivatalos márkaszervíz, 13 éve tőlük veszek minden kézi elektromos szerszámot és oda viszem szervízelni a gépeket- a tulaj iskolatársam volt): egy Dewalt 740, egy 23o-as kék Bosch flex, egy másik kék Bosch 125-ös 12ooW-os állítható fordulatos, két kék SDS  Bosch 2.5 fél kilós ütvefúró. Ma bevittem egy 125 Bosch flexet szénkefecserére és a legnagyobb 4 kilós kék Bosch SDS ütvefúrót, amit február elején vettem. A mester szinte mindennap ad egy gépet, hogy vigyem el javítani. 

Ezen a 4 kilós gépen, aminek függőleges a motorja és 4.2J tud, azt írja, hogy heavy duty, 53o euróba került engedménnyel. Megkérdeztem a Bosch képviselet műszaki igazgatóját, hogy ez bírni fogja vagy nem a strapát, azt mondta, hogy igen. Kifúrtak vele 7ocm vastag téglafalazatba, egy új 18mm vastag SDS plus furószárral vagy 25 lyukat és gépnek kiesett a tokmánya. 

A 23o-as kék Bosch flexet is decemberben vettem, a motorja zárlatos. 

Ezek elkezdtek szemetet gyártani, de keményen.

Vettem ma tőlük egy Dewalt SDS ütvefúrót 95oW 3.9J, függőleges motorral, mert kell valamivel dolgozni, az csak 39o euró volt. Ha ez se tart, rá kell térjek a Hiltire, de nekik egy olyan szervízszolgáltatásuk van, hogy kijön a futár és elviszi a gépet, majd visszahozza megjavítva (a számla nagyon vastag) és rá vannak állva a nagy cégekre. Míg sok Hilti gépet nem gyüjtök össze, le se szarnak.  

BigFic Creative Commons License 2018.07.03 0 1 159628

Ma elkészült a 10 db könyök. A gyereknek vett kínai izom kézifűrésszel :) pedig direkt az évek során vettem mindenféle fűrészgépet, de valóban még ezzel lehetett a legpontosabban vágni. Nem mindenhol sikerült így sem olyan tökéletesen, mint szerettem volna. Aztán megnéztem a nagy teraszunkat, amit ácsok csináltak. Hát az enyém szebb :)

Viszont holnap el kellene kezdenem a szarufákat is. Érdekes lesz, mert 5 méteresek és 9 db-ot kell kb. 4 méter magasra vinnem egyedül, többször is, mert van a tetőben, amihez toldom néhány centi eltérés. Így próbálgatni kell, meg a kármi vágás is. ajaj, el leszek vele...

d_feco Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159627

Félig megoldódott a probléma. Csak oda kell koccantani valamihez, de nem maradhat a beállító izé abban az állásban, amikor is kapocs nélkül üt egyet, vagy telibe kell tűzni valamit (1Ft), és akkor beakad a helyére. Amúgy meg a prücök alatt van egy mianeve, ezt kellene beljebb nyomni az egész miskulanciába, és akkor le van tudva a mikéntje.

Előzmény: Paco155 (159626)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 159626

Most a képeket nézegetve lehet hogy nem a másik vége hanem ki-beugrós ha nyomogatod. Régen volt a kezemben, de emlékszem hogy én is bosszankodtam rajta amíg rá nem jöttem. Otthon meg tudom neked nézni ha szeretnéd.

Előzmény: Paco155 (159625)
Paco155 Creative Commons License 2018.07.03 0 1 159625

Amikor lezártad a markolatot a piros pöcök másik végét meg kell nyomni és akkor kijön a helyére.

Előzmény: d_feco (159624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!