Keresés

Részletes keresés

konaking Creative Commons License 2007.09.11 0 0 552
Köszi, tök jó oldal. Végig néztem a kemencések munkáit, szinte mindegyik benti kemence hátsókéményes. Csak van valami jó megoldás rá.

Előzmény: Sütögető (549)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.11 0 0 551

Pontosabban: www.hazikenyer.hu/index_1.php

Üdvözlettel Sütögető

Sütögető Creative Commons License 2007.09.11 0 0 550

Kedves KEmencések!

Bocsi, de még egy információ:www.hazikenyer.hu ,nem kell többé morognunk, hogy nincs segítség!!!

üdvözlettel Sütögető

Sütögető Creative Commons License 2007.09.11 0 0 549

Kedves Kemencések!

Felhívom figyelmetek a www.kalyha-kemence.linkpark.hu oldalra! Receptek, rengeteg információ!!!!!Üdvözlettel Sütögető

kvardlipi1 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 548

kvardlipi1 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 547
Kis technikai probléma.
kvardlipi1 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 545
Üdv .mindenkinek.
Az épülő kemencém vázlatos rajza:
(remélem sikerül felrakni, véleményeket kérek.)
biii Creative Commons License 2007.09.09 0 0 543

leirod a kalács receptet?

és mennyi ideig sült? (gondolom a parázs ki lett véve, úgy sült, zárt ajtónál)

Előzmény: KTa (537)
konaking Creative Commons License 2007.09.09 0 0 542
Előzmény: geza2461 (540)
konaking Creative Commons License 2007.09.09 0 0 541
Nem küldenéd át a fotót?  

Előzmény: geza2461 (540)
geza2461 Creative Commons License 2007.09.09 0 0 540

Sziasztok!

Kemence ajtót már találtam, csk nagyon borsos az ára.

15.000.- és 30.000.- környéke, viszont gyönyörű szép.

Szerintem inkább én megcsinálom, a gyártó küldött fotót, arról koppintok.

A hőmérőt még keresem.

Mindenkinek üdv. és köszi!

konaking Creative Commons License 2007.09.09 0 0 539
Na, ha már ide böffentettem, : )) akkor be is köszönök.

Üdv mindenkinek. Az elejétől olvasom itt a fejleményeket, és egy-két dolgot már el is lestem. Az idén én is akartam rakni 2 kemencét, de csúszik az építkezés, így már csak jövőre lesz belőle valami. Kíváncsian olvastam ezt a hátsó kéményes párbeszédet, mivel nálam is olyan a körülmény, hogy olyat kellene készíteni. Láttam is már olyat, azt nem néztem meg, hogy a kivezetés milyen magasan volt, de volt benne egy rúd, az mozgatót valami zsalut, ami elzárta a kéményt. Beszéltem is már a készítőjével pár szót, de éppen dolgozott, így nem tértünk ki a részletekre. Nálam bontott cserépből lesz, alja sima tégla. Agyag van felénk elég sok, csak nem mindegyik jó állítólag, most tesztelgetem őket, na nem a kemence miatt, a vakolat is sár lesz a házikon.

konaking Creative Commons License 2007.09.09 0 0 538
 Sok sört kell inni, vagy inkább bort, mert annak az üvege nem vissza váltható.   

Előzmény: royzi (536)
KTa Creative Commons License 2007.09.09 0 0 537
Szia! Mi a Fundoklia-völgy felé lakunk.
Ma kalácsot sütöttünk. Az is nagyon jó lett.
Előzmény: biii (533)
royzi Creative Commons License 2007.09.09 0 0 536

 

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy tört vagy darált üveget hol lehet vásárolni, amit a kemenceépítéshez fel tudnék használni? Köszönöm a segítséget.

biii Creative Commons License 2007.09.09 0 0 534

megsütöttük első töltött kápoasztánkat..

jó lett! nagyon!!!

úgy csináltuk hogy előtte  bent fazékban, mintha bent főznénk, forraltuk egyet és beletettük a rántást is amit logikusan amúgy utólag szoktunk.

tehát úgy tettük be a kemencébe hogy teljesen be volt izesitve.

 

1 órát sült, egyszerre tettük be a 2 kenyérrel.

totálisan jól megpuhult is nagyon jó lett!!

 

készült egy az itt látható erdélyből származó cserépedényben (elvileg állitólag direk tilyen töltöttkáposztás  edény) meg egy része tepsi elteritve.

a tepsiben jobban megsült, a cserépedényben vastagabban volt az olyan 90%osan lett puha ( a káposzta. a hús puha lett)

biii Creative Commons License 2007.09.09 0 0 533

szia

 

ti merre laktok érden?

mi a madárneves részen...

 

 

Géze2461!

most nagyon nyüzsi van mert éppen töltöttképit+kenyeret sütünka kemencében vendégek jönnek stb..

kint vana férjem telefonja én csak beszaladtam vmit megnézni, amint lesz időm kinézem a számát a telefonjából és megirom

Előzmény: KTa (532)
KTa Creative Commons License 2007.09.09 0 0 532
A hőmérőre találsz linket, ha visszaolvasol. Úgyszintén kemence ajtóra is, bár azt készen aranyárban kínálják.
Előzmény: geza2461 (528)
KTa Creative Commons License 2007.09.09 0 0 531
Mi is Érden lakunk. Úgy hallottam, hogy az ófalui agyagfejtőben, ahol téglagyár is volt, van jó agyag. Én még ott nem voltam, de értesülésem van róla, hogy, ott valaki engedéllyel fejti és ülepíti az agyagot, keramikusoknak szállítja.
Előzmény: geza2461 (528)
geza2461 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 530

 Köszönöm BIII

 

E-mail: geza2461@t-online.hu

 

Elörre is köszönöm!

biii Creative Commons License 2007.09.08 0 0 529

szia

 

mi érdiek  vagyunk és 1 hete üzemeltük be a búbosunkat.

ha adsz egy email cimet , adunk egy telszámot akitől mi vettük az agyagot, fel tudod hivni hátha még van neki.

Előzmény: geza2461 (528)
geza2461 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 528

 

Siasztok kemencések!

 

Szeretnék én is építeni, a kertbe kemencét.

Utánaolvastam könyvekben, és a fórumon.

Nagyjábol kialakult az egész, viszont anyagbeszerzési gondokkal küzdök.

Bp. mellett, Tárnokon lakok.

1.-Hol vehetek agyagot?

2.-Hol vehetek hőmérőt?

3.-Hol vehetek ajtókat?

4.Csak bontott tégla a megfelelő?

Ha nem, milyet vegyek?

 

A kemence nem a megszokott lessz, bogrács, és grillsütővel összeépített "főző paradicsom" lessz.

A kémény, 200-as cső, 3m magas.

Mindig csak a használatban lévő sütőböl viszi a füstüt.

 

Előrre is köszi a segítséget.

kisszszoros Creative Commons License 2007.09.07 0 0 526
Szerintem praktikus lenne, ha a kivezető nyílás alja a kemenceajtó tetejével kerülne egy magasságba, mert így a meleg megreked a búbban (elég magas hozzá), és jól felfűti a kemencét, míg az égést nem befolyásolja, és akár nyitott kemenceajtóval is lehet használni, annak ellenére, hogy nagyobb huzat alakul ki mintha elöl lenne a füstnyílás.

Így valószínűleg gazdaságosabban fogod tudni fűteni a kemencédet, mint amit a képen láthatunk.

Ja, és jóval egyszerűbb lesz a kéménydugó kezelése is, mintha be kéne bújnod a forró kemencébe :-) Mármint ha jól emléxem, hogy te írtad, hogy dugózni kívánod a kéményt is...
Előzmény: recsiloz (522)
kadettc Creative Commons License 2007.09.07 0 0 525

Sziasztok!

Itt egy részletes leírás angol nyelven, képek is vannak, úgyhogy aki nem tud angolul, annak is érdemes megnézni.Szerintem.

KEMENCE

 

Üdv.

biii Creative Commons License 2007.09.06 0 0 524

sziasztok

készitett már valamelyikőtök töltött káposztát kemencében?

 

mennyi idő kell neki?

Pirimidin76 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 523
szép, de jól is működik?
Előzmény: recsiloz (522)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.06 0 0 522

Szia!

Véleményed szerint milyen magasan legyen a kivezető nyíllás a sötőtér aljától számítva? A bub belmagassága két méter ami megeggyezik az átmérőjével is.

Elzáró szelepet természetessen építek a füst elvezetőbe, a hamut az alsó középső boltívbe betolható íves végű hamusládába huzom ki, az ajtó előtt kialakított 8*75cm-es nyillásba. Amit aztán kiviszek.

A tévedésem arra vazethető vissza az általam látott  működő bubos füstkivezetője a felső részen volt kialakítva. Néhány kép róla:

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kisszszoros (516)
koppper Creative Commons License 2007.09.06 0 0 521
valami felülről húzogató szerkezettel, vagy ilyesmi, még gondolkodom rajta, mert ugye az sem lenne jó, ha a hő emellett menne el. A másik opció, hogy a sütőtéren kívül a kéményen vízszintesen bekaparok a habarcsba és ott nyitom / zárom valami lemezzel.
Előzmény: Pirimidin76 (520)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 520
és a lezáró lemez nyitását/zárását hogy oldod meg?
Előzmény: koppper (518)
koppper Creative Commons License 2007.09.06 0 0 518

URaim, nagyon sok hasznos infót kaptam Tőletek, ki is alakult a terv. A hátsó kéményes megoldással csinálom meg a kemencét, a füstnyílás a sütőtér alsó részén lesz (ezzel nem nagyon lesz gond, mivel csak kb. 70 centire van az alaptól a már meglévő nyílás, ez közvetlenül a sütőtérben lesz). Kap egy lezárót, amivel a felfűtés után elrekeszthető. Máshol olvastam, hogy mivel a meleg kiáramlás itt jelentős lehet, a környékét samottal berakom. Valszeg a lezáró lemezt is samottosan alakítom ki, valahogy úgy, ahogyan egy korábbi hozzászóló az ajtót oldotta meg.

 

Hát, valami ilyesmi. Az elkészülés fázisait dokumentálni fogom itt, és ha meglesz, a vállalkozó szellemű kemencéseket szívesen látom egy sütögetésre...:)

Előzmény: KTa (514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!