Keresés

Részletes keresés

perecespeti Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174436

A Mályinkai főzdébe csuda norabora rossz pálinkát akartak ránk sózni.

Előzmény: dr.szertelen (174418)
perecespeti Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174435

Ajánlom figyelmedbe a galambot. 1 párnak 10-16 gyereke is van egy évben. ami több mint 5kg netto husi. És nem kell fagyasztóba tartani, füstölni... friss vágás és  rendben. Zártan is tartható.

Előzmény: MS440 (174415)
fvcc Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174434

Erre csak 2 példa:

1.  Mama a lányához költözik, ültetné a kertet. "Azt nem, majd megvesszük a Tescóban!"

2. Ismerős, családi házzal, nagy telekkel. Volt kertjük is, mára benőtte a fű. Nem ér rá, sok a dolga. Kérdem: mit csinálsz, ha hazamégysz? Válasz: ülök.

 

A lányom  falun vett házat, 4 ha telekkel. Most tanul gazdálkodni.

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (174432)
dr.szertelen Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174433

Tök igaz!

Van a tojássárgája!

Meg van a boltinak sárgássásszinű valamije!

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (174432)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174432

Sajnos ebben a faluban is ez megy. Ott állnak a földek megműveletlenül. Az öregek mesélték, hogy a 60-as években a szemben lévő hegy minden porcikája megvolt művelve, s virágzott. Rengeteg szőlő és gyümölcs.

Ezek a területek a mai fiatalok öröksége, az idősek elhaláloztak. Oda se bagóznak a földre, de ugyanez van a házak körül is. Ott vannak a hatalmas porták ólakkal, kifutókkal, góréval. Ha megkérdezem miért nem tart állatot, akkor az a válasz, hogy drága a takarmány. De hisz ott a földed, miért nem termeled meg? Csak legyintenek, hogy kinek van erre ideje? Utána szépen ballagnak a közmunkára.

 

Hatalmas különbség van a telepi csirkék, tyúkok húsa, tojása, és az itthoni között.

Egy sima tojásrántottával bármikor be tudom mutatni, szemmel látható.

Előzmény: NyMisi (174427)
dr.szertelen Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174431

Hü bakker!

Van fotó rolunk de........nem publikus:))))))))

Maradjunk annyiban győzött a HP:DDDDDD

Akartam az autókról is de nem volt kedvem:DDDDDDDDDDDDD

Előzmény: MS440 (174424)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174430

Én a józan paraszti logikát követve nevelem a csibéket, egy olyan korszakba visszanyúlva, amikor még nem volt sem áram, sem táp. A kotlós adja nekik a meleget, a kert pedig az indítótáp :) összeszednek, lecsipegetnek mindent, amire a kotlós rábök, vagy felcsippenti a csőrébe és leejti nekik. Ha jön egy szellő, berohannak a kotlós alá, ha kisüt a nap, akkor meg a kotlós hátán ugrálnak.

Nem bonyás ez, szerencsére egy sem hullott el belőlük. Saját vetésű kukoricadarát kapnak, itthon darálom le, búzát azt vásárolnom kell, de nem tétel. 50kg búza adaléknak 2-3 hónapig elvan, a tyúkok is azt kapják, meg a szemes kukoricát. Külön főnyeremény, amikor reggel kiengedem őket az utcára, potyakaja az a rengeteg giliszta, amit felkapkodnak eső után.

 

Mivel ezek a csibék itthon születtek, s nem vásároltuk őket, nagyobb tiszteletnek örvendenek + ezekből is kotlós lesz jövőre. Amikor hazahoztam a keltetőgépből a csirkéket, mindenki rögtön mondta a nevelő tápot, meg hogy ezek nem fognak költeni.

 

Rácáfoltam sikeresen. Nem adtam nekik semmiféle tápot, konyhai hulladékot, kukoricadarát és azt kapták, amit az utca adott nekik. Valószínűleg visszatért az ösztönük, hatással volt rájuk, hogy kedvükre rohangálhattak, kapirgászhattak.

 

Egy kotlósom már legelteti a csibéit, másik kettő meg egymás mellett ülve költ. Ráadásul mikor az első kotlós végzett, maradt utána 1db tojás. Beraktam a másik két kotlós alá. 6 nap múlva az is kikelt. S most az a faramuci helyzet van, hogy ott ül a két kotlós 40db tojáson és ott van velük 1db kiscsibe.

 

S mit csinál egy kiscsibe? Ugyanazt, amit a kotlóstól lát. Ő is ott ül köztük egész nap :)

Egyszer átvittem a többi kiscsibéhez, de a kotlós nekitámadt. Nincs más hátra, meg kell várja, amíg a tesók kikelnek.

Előzmény: MS440 (174422)
dr.szertelen Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174429

Ja!

Ólommal-:)

CCI 0.22

Előzmény: Dolmi mackó (174420)
NyMisi Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174428

Nem vészes, ha vannak alkalmas eszközeid. A melegítést egy sima izzó megoldja. Az első egy hóba adsz nekik indítót tápot, utána veszel kevés nevelő tápot és folyamatosan szoktatod őket a szemesre. Pár hetet késik a táposokhoz képest, de egészséges húsod lesz.

Előzmény: MS440 (174422)
NyMisi Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174427

Ha részben önellátó vagy az nagyon jó dolog. Nem csak anyagilag jársz jobban, hanem sokkal jobb minőséghez jutsz. A tyúktartás nagyon jó biznisz. Nincs vele sok munka mégis minőségi tojásod van. A krumplival is nagyon jól lehet kijönni. Elveted, megtöltöd néha megkapálod esetleg lepermetezed és ősszel csal felszedni kell.

Sokszor nem értem az embereket. Csak sírnak, hogy milyen rossz nekik, de semmit nem tesznek. Régen minden portán voltak állatok.

Akitől a búzát szoktam venni az egy egészséges negyven év körüli özvegy. Két fiával él együtt. Földjeik után kapnak búzát, árpát, kukoricát. Épület, kifutó, etetők, daráló megvan, de b@szik tyúkokat tartani, inkább megveszi a boltit.

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (174412)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174426

Valahogy stabilabbnak is tűnik az az oldal számomra. A reklámjuk meg elképesztő! :)))
https://www.youtube.com/watch?v=wvXVG04bzKo

Előzmény: NyMisi (174421)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174425

TIMETET NEKIK!!! Mármint a rókáknak:D

Előzmény: dr.szertelen (174419)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174424

Voltál a miskolciai rally-n?
Vannak képek? :)

Előzmény: dr.szertelen (174418)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174423

A kert végén már megkezdtem keríteni egy helyet. :)

Előzmény: Törölt nick (174417)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174422

A csibékkel vigyázni kell. Azokra ugyan nem száll rá az ántsz,de betegednek,meleget kell nekik tartani,tápot venni nekik. De megtérül. :)

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (174416)
NyMisi Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174421

Ebből a szempontból a jófogás jobb. Ha jelentesz valamit legalább intézkednek. Illetve az is pozitívum, hogy nincs tele reklámmal.

Előzmény: MS440 (174405)
Dolmi mackó Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174420

Megmérgezted őket?

Előzmény: dr.szertelen (174419)
dr.szertelen Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174419

Nekünk februárban még 30 tyuk volt

Egyik délután megyek a hátsó udvarba 3 maradt

A jo édesanyját!!!!!!!!

 

Sajna nem voltunk itthon a puli meg a foxi elvan zárva a hátsó udvartól

mert sajna ők is "abajgatnák"-:)) őket

Megis lett a keritésléc dolgozva szegény ebek nem tudtak átmenni

ez a 2 vörös dög nyugodtan dolgozott!!

No de azért megjárta utána a két gyilkológép:DDDDD

Előzmény: MS440 (174415)
dr.szertelen Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174418

Most már minden rendben lesz talán

Pár hete volt a miskolc rally

Mályinkánál együtt pályinkáztam a stihbótos inassal-:)))))))))))

Beszélgettünk!

Voltam már náluk azóta

Mit mondjak más a hozzáálás!!-:))

 

 

Előzmény: MS440 (174401)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174417

A mangalica is csak úgy mangalica ha magának szedi össze a cuccpot meg min 2 évig van szabad tartáson.

:)

Sajnos ha ólban tartja az ember kegyetlen el tud zsírosodni 

 

Előzmény: MS440 (174415)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174416

Csak gratulálni tudok hozzá :) főleg a mangalicához. 3-4 éve volt itt egy fickó, egy hegyoldalban körülkerítve tartotta őket szabad tartásban. A weboldalát készítettem, meg hirdetéseket. Csórikámat addig xopatta az antsz a különbőző eus szabályokkal, hogy a büntikre ráment a gatyája, aztán be is zárt. Volt egyszer, hogy kint álltunk a hegy lábánál, s megkérdeztem tőle hány disznó van a hegyen? Fogalmam sincs, nem tudom megszámolni őket :) Frankó kajákat hoztam haza tőle, akárhányszor magához rendelt, megpakolt egy hatalmas kosarat mindenféle földi jóval, csak úgy. Azóta egy megyével arrébb költözött, s feketén melózik a tejiparnak, beszállító :)

 

Tavaly én is vásároltam még a csirkéket, de ebben az évben véletlenül elült már a harmadik kotlós, s egy negyedik is kezd olyan hangokat kiadni. Egy alom már született, ha még három születik, akkor 60-70 kiscsibe fog rohangálni. Mire két kilósok lesznek, a kakasokat kiszórom a fazékba, s a többi mehet tojni egy évig.

Pár hete annyi tojást tojt a meglévő állomány, hogy a fülünkön jött ki :) csak torlódott a hűtőben.

Előzmény: MS440 (174415)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174415

Jól tetted ezt a baromfival foglalkozós dolgot! Legalább a húsért nem kell fizetned.
Nekünk tavaly 4 tyúkunk volt...
Most vettünk 30 db. apraját(értsd: csírkét) és 2 hónap alatt észre fogjuk venni,hogy mennyi marad a kasszában,ha legalább az 1xxx forintos húst nem kell megvennünk.
Most tervezek 2 mangalicát,aztán ha minden jól megy akkor karácsonyra már nem kell aggódni,hogy télen milyen hús lesz az asztalon.

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (174412)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174414

2-3 hete láttam egy hirdetést tőlem 30km-re. A helyesírása nyomasztó volt, de ezeken már nem akadok ki. Husqvarna 236 35.000-ért. Rákérdeztem, hogy miért adja el, ha jó állapotban van? Elég hanyag és szedett vetett válasz jött, érzékelhető volt, hogy palimadárnak néz. Nem kell neki, nem használja.

 

Nem is alkudtam belőle, a válasszal viszont kivártam, tudtam, hogy hunyó, és azt is, hogy türelmetlensége olyan válaszra fogja sarkalni, ami előre kiszámítható volt. Helo 30-ért érdekel?

Még mindig nem válaszoltam, s akkor megkérdezte, hogy a termékeim közül elvihetné e cserébe a rota kapát? Mivel az nem a sajátom volt, csak másnak hirdettem, nemet válaszoltam. Erre lement 25 ezerre.

 

Baromira szabadulni akart tőle, már tök mindegy volt neki, csak ne nála legyen és valamennyi készpénzt lásson vagy egy olyan cseretárgyat, amit gyorsan tovább adhat.

 

Volt más óvatos, rákérdezéses kalandom is, de mindből az jött le, hogy xopatás.

Akkor döntöttem úgy, hogy nem kínlódok, újat veszek.

Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174413

Sajnos tévedsz, az olx alapvetően nem a hirdetőkből él, csak részben, ha kiemeled a hirdetésed, de az nem fedezné a csapat kiadásait, s a tv reklám horribilis költségeit. Kettőt találhatsz :) ha lenne egy fórum, ahol lehetne véleményt nyilvánítani, az egész átmenne Mónika Show-ba, éjjel nappal Budapestbe.

 

Ott kardoznának egymással, s láss csodát, nőne az oldalak lekattintása. Gondolod véletlenül van félig elrejtve a telefonszám? Logikailag semmi értelme, mert valójában ott van és még sincs. Mátyás király meséje, a szegény parasztlány hozott is ajándékot meg nem is. Csak egyet kell kattintanod, s már is láthatod.

A pontos berendezkedését nem ismerem, nem is nagyon fejtegettem a történetüket, de vannak olyan hirdetőik, akik sok pénzt hagynak ott, s nekik fel kell mutatni a kattintások számát.

Előzmény: MS440 (174409)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174412

Hja, jelentkeztem moddernek az aprodhoz, csak közben felvásárolta a nemzetközi olx, nekik meg van saját gárdájuk. Végeztem már hasonló melót, meg 1998-óta tolom a számtech ipart, informatikát.

 

"Ezt a megélhetési temetikát igazából nem firtatom mert sokszor átélem,és a saját bőrömön érzem milyen,ha nincs!"

 

Ez alól senki sem kivétel, én sem. Családos vagyok, nejem tanár, van két gyerkőc. Én nem csinálok belőle titkot, hogy nem vet fel bennünket a pénz, s néha adódnak olyan problémák, amit kifejezetten csak és kizárólag pénzzel lehetne megoldani. De ennek ellenére tudok vigyorogni, mert egészségesek vagyunk, együtt a család, és nem a brazil 4-6 milliós nyomornegyedben bámulunk ki a fejünkből.

Úgy kezelem, hogy ez az én fogyatékosságom.

Pár éven belül nem is tudom hány exmilliárdos, akiknek melóztam, csúszott le olyan szintre, hogy az embereit, gépparkját a szélnek eresztette, s nekem sírt a szája, hogy ez milyen szörnyű, stb. Inkább nem mondtam neki semmit :)

 

Ez a lefelé ágazó, mindenkire vonatkozó tendencia nem fog megfordulni a közeljövőben, hozzá kell szokni a nélkülözéshez. S most konkrétan olyasmire gondolok, hogy élelmiszer. Ha egy család jövedelmét, ami nem a hivatalos KSH szerinti jövedelem, hanem a valós, odateszem a kiadások mellé, köszönő viszonyban sincsenek. Meg kell tanulni túlélni úgy, hogy nem mások rovására, ha kell, akkor néma csendben.

 

Azért is kezdtem el két éve a magam szűkös lehetőségei szerint gazdálkodni nyulakkal, tyúkokkal.

Előzmény: MS440 (174408)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174411

(Mondjuk lehet körültekintő voltam?)

 

Ennyi. Nem mindegy ki vásárol. Ha rákeresel az olx-en arra, hogy csaló, átvert, vigyázat, s a hosszas sopánkodás utána, meglepődsz. Még apród volt, amikor napi rendszerességgel rákerestem kulcsszavakra.

Nem vagyok szociológus, csak érdekel, hogy milyen szintre süllyednek le egyesek az un. pénzért.

 

Vaterát nem ismerem, soha nem látogatom, de ha jól tudom ott van értékelési rendszer az eladóra.

 

Cserebere.hu oldalát használtam vagy két éve, de ott sem postáztam semmit, és nekem sem postáztak, mindent személyesen intéztem, s csak is környékbeliekkel. A hirdetésbe bele is írtam, hogy csak 50km-es körzetből, mert nem postázok semmit. Én számtech-ben utazom, amihez az emberek java része nem ért. Így még, ha hibátlan alkatrészt is postázok, ha elszúrja a dolgot, akkor nekem kell magyarázkodnom.

Előzmény: kioritzecho (174407)
kioritzecho Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174410

Teljesen más a felépítése a két oldalnak.

A vaterán a sikeres eladás után részesedést kell fizetned. Így az értékelésekkel együtt sokkal biztonságosabb a dolog.

 

Előzmény: MS440 (174409)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174409

Régen szerettem  vásárolni a vakeráról! Tudtam a kis csillagocskájából meg referenciájából a vevőnek/eladónak hogy valóban megbízható!(noha nem is mindig ez a lényeg)
Ilyen mért nincs az olx.hu-n?
Miért???
Azért,mert az olx.hu (tisztelet a kivételnek) a félanalfabéták online bazárja. Ha csak egy kicsit is bonyolítanának az eladási/vételi lehetőségeken(referencia,beárulós fórum etc.) akkor megnézhetnék magukat,hogy mennyire esne vissza a forgalmuk.

Előzmény: kioritzecho (174407)
MS440 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174408

Remekül kifejtetted!
Talán Te is moder szerettél volna lenni vagy valami?
No,mind1 is!
Ezt a megélhetési temetikát igazából nem firtatom mert sokszor átélem,és a saját bőrömön érzem milyen,ha nincs!
Visszatérve ezekre a horribilis összegű fűrészekre,vagy fűrésznek nevezett akármikre:
Volna két tippem!
1.Szerintem ezeket a gépeket tartozásba kapják valakiktől,akik nem tudják kifizetni a melójukat,így elhozzák és tudatlanul árulják !
2. lopott/talált gépek és fogalmuk sincsen róla,hogy mit árulnak,mennyiért!

v2.1.ZÁRÓJELBEN! (azt hiszik ,hogy akad egy segghülye ezen az olx.hu-n és talán rátukmálhatják a lomjukat) Tipikus Török - Józsefvárosi mentalitás.:D
Olyan ez,mint amikor Indiana Jones a a Luger pisztolyra azt mondta 3 jelenettel a pisztolyos jelenet után,hogy egy karabéllyal lőtt.

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (174406)
kioritzecho Creative Commons License 2014.04.26 0 0 174407

Én ezt a 90%-os lehúzás részt erős túlzásnak gondolom.

Én nagyon sok adás-vételt bonyolítottam le a vaterán és az apródon is egyaránt.

A vaterán szinte semmi negatív jellegű élményem nem volt,az apródon meg csak nagyon kevés.

(Mondjuk lehet körültekintő voltam?)

 

Ha meg valaki például hibásként árulja a gépet,akkor pár keresztkérdéssel be lehet határolni,hogy tényleg nem ért hozzá vagy csak a felelősséget akarja levetni magáról.

 

A használt termékek vásárlásakor meg természetesen mindig lesz valami rizikó. Ezt a vásárlónak el kell fogadni amikor nem új terméket vásárol.

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (174406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!