Keresés

Részletes keresés

szivellaBella Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2328

A "ne halogassátok"-kal kapcsolatban. Bizony, én jó sokáig halogattam. Vagy hat évig. A családban mindig volt valami gond-baj, ami miatt halasztódott. Tavasszal, nyáron, ősszel, meg a kinti munkák miatt nem lehetett három hétre kilőni magamat. Aztán végre azt mondtam, hogy most már elég volt. Nem fájt annyira, de nőtt. Úgy olvastam, hallottam, hogy előbb-utóbb lemegy a mótyó a zacsiba is. Meg ki is záródhat. Igaz a halogatásba belejátszott az is, hogy normál utat járva, vagy két hónap a várakozási idő. Arról nem is beszélve, hogy ha a háziorvosnál kezdek, ott is minimum három órát ülhetek.

tollas Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2327

Engem 3 hete műtöttek.

A menetrend a következő volt:

8-ra kellett bemenni, előtte persze a laborvizsgálatokat megcsinálták.

8 és 9 között a leletek átnézése, levetközés, befekvés az ágyba, vérnyomásmérés (160/80 volt), nyugtató gyógyszer, még egy kis borotválás igazítás.

9-kor besétáltattak a műtőbe, ahol beszúrták a kanült, abba a nyugtatót nyomtak, aztán az infúziót kötötték be. Még egy kicsit javítottak a borotváláson.

Az arcomra valami maxkot tettek, azt mondták oxigén,  utána már nem is emlékeztem semmire.

 

1/2 12 körül ébredeztem, az infúzió még ment.

Amikor lecsepegett kérdezték hogy vagyok, fel tudok-e kelni, mert jó volna pisilni.

Kikisértek a Wc-re, mert nem szédültem, csak kicsit bizonytlanul jártam. Iszonyúan elkezdett fájni a derekam környékén. a sebnél nem ngyon éreztem semmit.

Szerencsére sikerült pisilni, visszamentem, majd lefektettek. Teát adtak, valamint két szendvicset is meg kellet ennem. Mindkettő finom volt.

 

1 óra körül telefonálhattam a hozzátartozónak, akinek a nevét előre le kellett adni, mint kisérő. Előzetesen 2 órára volt odarendelve.

Jött is kettőre. akkor még pihengettem, lözben újabb teák és szendvicsek.

 

3 órakor közölték, hogy felöltözhetek. Na ez nem ment könnyen, főleg a zokni, cipő. de ezt rámadták.

 

Ekkor telefonáltam a kollégáimnak, mert ők vittek haza autóval. 1/4 4 körül már az autóban ültem és irány haza.

 

Éjszaka nem volt semmi, azon kívül, hogy vagy kétszer fel kellett kelnem pisilni. Másnap  igazából csak a csipőm körül fájt, elől, hátul. Két napig szedtem fájdalomcsillapítót.

 

Kb. ez tartott vagy 4-5 napig. utána enyhe javulás.

A varratot két hét múlva szedték ki. Még most is húzó fájdalom van a sebnél, de egyre enyhébben.

Egy hét után vezettem, már szinházban is voltam a második héten.

 

Amúgy  úgy érzem egy hete kb. ugyanolyan állapotban vagyok, nincs érezhető javulás. A seb javulgat.

 

 

 

 

Előzmény: szilus02 (2326)
szilus02 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2326

Sziasztok!

Régen készülök, hogy írok ide, a még műtét előtt állók, vagy gondolkodók bátorítására. Engem 2010. augusztus 13-án (pénteken: ) ) műtöttek.  Jó pár hónapot húztam a műtétet, mert féltem tőle. Hozzánk közeli kórházban csak a sima műtétre volt lehetőség. Vágás, háló stb. Aztán csak rászántam magam. Megbeszéltem az altatós orvossal, hogy én altatásban szeretném a műtétet, bár ő rögtön az epidurálást hozta fel. Maradt az altatás. Reggel 8-kor vittek be, 9 körül ki. Arra ébredtem az ágyon, hogy fáj....de ahogy csepegett le az infúzióban a fájdalom csillapító az múllott is. Húzódott a seb...de elviselhető volt. Nekem a wc-éssel volt csak gondom. Azt mondta a nővér, ha nem megy a pisilés akkor katéter. Este 6 utána az éjszakás nővér megengedte, hogy a férjem kikisérjen a wc-re és minden rendben lett. Igaz eléggé szédültem még este álló helyzetben, de reggel már sétálgattam a szobában. Az evés hiányzott, mert nem ehettem az altatás miatt, aztán csk levest és szépen fokozatosan. Kibirható. 4 napra kiszedték  varratot és haza is mehettem. Hétfő estére már főztem a családnak, szépen lassan.

A sebem szépen gyógyult, a heg szinte alig látszik. Pár hétig még ha sokat melóztam estére már fájdogált, de most hogy már fél év eltelt kutya bajom.

Ne halogassátok a műtétet, ha kizáródik nagyobb a baj.

Peci Creative Commons License 2011.03.07 0 0 2325

Hejhó!

 

Volt itt már ilyen aki azt mondta, hogy műtét után a saját lábán kászálódott ki a műtőből... Bár az inkább heresérv féle volt ha jól emlékszem. Amellett, hogy átélve a műtét tapasztalatát nehezen hihető dolgok ezek, de még szomorúbb, hogy bizony elnézve egyes magánintézmények weblapját, illetve a szöveg és az információk stílusát - ki is nézem belőlük. Persze nem hiszem, hogy ez a fajta végkifejlet a gyógyulás vagy a későbbi kiújulás mentesség útja... Ugyanígy szerintem 2-3 10 000-es bankót is megérhet a saját egészségünk, vagy a biztos (és biztonságos) felépülés...

- Csak hangosan gondolkodtam. Ne értsétek félre, nem kötözködés! Rutinműtátnek mondják, de azért elég jelentős beavatkozás - szerintem.

 

Péci

 

Teextinna Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2324

Szia!

 

Igen, a testhelyzet változtatása után elmúlik ez a fájdalom.

Előzmény: joevagyok68 (2322)
tristen Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2323

Sziasztok!

 

Mindenkinek nagy kitartást !

joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2322

Lehet, hogy olyankor egy picit "becsípődik" a beledből/belsőségedből 1 pici darab....nem kap vért és "zsibbad"...

Szerintem..

Ha olyankor helyzetet változtatsz vagy "megigazítosd" akkor elmúlik egyből ?

Mert ha igen akkor az amit mondok.

Nekem a legelején volt párszor ilyen "zsibbadós" érzés,  de helyezgetés után elmúlt, majd később úgy kitágult a sérvkapu , hogy jött-ment ki-be..

 

Előzmény: Teextinna (2318)
picidio Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2321

..engem altattak, még sem lehetett felkelnem a műtét napján.

 

joevagyok68, ez esetben én kérek elnézést, písz! :-) 

 

szivellaBella, én hiszek Neked, de így hogy leírtad, hogy ez egy ún. egynapos sebészet, így már a miértjét is értem. :-)

Előzmény: ammesz (2315)
szivellaBella Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2320

Nekem inkább húzó, feszülő érzéseim voltak ott, ahol a bél kifelé nyomult. Az is főleg emelések után.

Előzmény: Teextinna (2318)
szivellaBella Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2319

Ez volt. Műtét után hat órával mehettem haza. Ez egy ún. egynapos sebészet. Kisteleken csinálják. (Csongrád megye.) Hogy máshol van-e ilyen, nemtudom, nekem ez volt a legközelebb. A tébé ezeket fizeti, amúgy magánintézmény. Nem én voltam az első és gondolom, az utolsó se. Eddig még nem hallottam, hogy valami baj lett volna. Maradhattam volna még, de tízezer forint egy éjszaka.

Előzmény: picidio (2308)
Teextinna Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2318

Sziasztok!

 

Lenne még egy kérdésem.

Néha szúró, égető fájdamat érzek,

ahol a sebész kitapintotta a sérvet.

Mi lehet az oka?

Ti éreztetek ilyet?

 

 

Tejfy Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2317

Nekem a legnagyobb gondoma kórházban az ággyal volt.Ugy fájt a hátam rajta hogy mütét után 2-3 órát küzdöttem azzal hogy oldaraforduljak(zsibbadt lábakkal).Mikor végre sikerült megvátás volt.Azóta szinte csak ugy alszom.

Előzmény: joevagyok68 (2316)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2316

Te valamit marhára félreértettél a hozzászólásommal kapcsolatban :-((

Én csak tényként közöltem valamit, nem beszóltam neked....

písz

Előzmény: picidio (2311)
ammesz Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2315

Úgy tudom, felkelni aznap azoknak nem szabad, akiket spinális érzéstelenítéssel bicskáztak.

Előzmény: picidio (2314)
picidio Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2314

..ahhoz képest, hogy másnak azt sem engedik, hogy a műtét napján felkeljen....

Előzmény: tollas (2312)
tristen Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2313

Szia!

 

Nagyon szívesen! Kérdezz bátran, mi meg válaszolunk!

 

Hali :)

Előzmény: Teextinna (2310)
tollas Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2312

 

Engem 9-kor műtöttek, altatással, így pontosan nem tudom mikor végeztek, de 3 órakor már mentem haza.

 

Bioptron lámpával van valakinek tapasztalata?

 

Előzmény: szivellaBella (2307)
picidio Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2311

Azt az 54 postodat - azon belül egynémelyik nem is oly rövid - hagy ne olvassam végig, hogy kiderüljön számomra, hogy miért nem olyan vicces az az éjszaka...én nem is írtam ilyet, pláne nem neked. Én a szivellaBella 7órás kórházba létén csodálkoztam.

Műtét után az első pár nap egyáltalán nem vicces, én ezzel tisztába vagyok...átéltem.

Előzmény: joevagyok68 (2309)
Teextinna Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2310

Sziasztok!

 

Köszönöm mindenkinek a tájékoztatást.

 

Szép estét kívánok mindenkinek!

joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2309

Én kikönyörögtem a másnapi hazamenetelt - olvass vissza, hogy miért , akkor , az az éjszaka nem volt annyira vicces, mint utólag - , úgyhogy másnap délelőtt jöttem haza..  elvileg csak másnap jöhettem volna.....

Előzmény: picidio (2308)
picidio Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2308

4-5óra pihenés volt műtét után?? Műtétre 5órára meg haza is engedtek?? Azta...az a nem semmi - nálunk a zárójelentés nem íródott meg ennyi idő alatt :D - nálam ugyanúgy volt, mint Tejfy-nél, aznap már nem kelhettem fel...én az első voltam, akit aznap műtöttek...szóval hajnalba már elslattyogtam a wc-ig, alig vártam, hogy elmúljon éjfél, nehogy kikapjak. :-)

Két napos bent lét az általános, van ahol 1napos hazamenetelt garantálnak, jó pénzért persze. Ez a 6óra ez még engem is mellbe vágott. :-)


Az én orvosom épp a helyi érzéstelenítésre próbáld rábeszélni, mert úgy ahogy írod, talán több rizikó van az altatásban, én ráadásul asztmás is vagyok. Maradtam az altatásnál, és semmi, azaz semmi negatív hatással nem volt rám...pedig a műtét előtti evohaler-rel(fulladás esetén használandó inhalátor vagy mi, ilyen befújó kis fújóka) való befújásom is elmaradt...

Előzmény: szivellaBella (2307)
szivellaBella Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2307

Engem altattak. A doktor úr nem javasolta a helyi érzéstelenítésben végzett műtétet, de nem indokolta különösebben, hogy miért nem szereti. Inkább a beteg szemszögéből nézve mondta, hogy nem túl szerenécsés. Igaz, hogy sokakakt így műtöttek és semmi probléma nem volt. Sőt, inkább azt mondják, hogy az altatásban van a több rizikó.

 

Kb. 11-kor kitoltak a műtőből és én már 15-16 óra körül felkeltem. Hatkor jöttek értem autóval és jöttem haza. Be és ki is magam szálltam.

Előzmény: Teextinna (2303)
szivellaBella Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2306

A vágás helye már szépen összeforrt. Sokat mozgok. Emelni is emelek, de figyelek, hogy nehogy túl nehéz legyen.

 

Jó, hogy a tél kicsit kitart abból a szempontból, hogy kertészkedni akarok és ha már jó idő lett volna, bosszantott volna, hogy bent kell gubbasztanom. Mire megjön a jó idő, már szinte teljesen rendben leszek.

Előzmény: tristen (2300)
tollas Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2305

Bioptron lámpát próbált már valaki a sebre?

Tejfy Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2304

Engem is spinálissal érzéstelenítésben mütőttek.14:00-kor kezdték.KB 1:10 volt a mütét.Aznap már nem kelhettem fel,csak másnap.

Előzmény: Teextinna (2303)
Teextinna Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2303

Sziasztok!

 

Köszi tristen!

 

Az én műtétem spinális érzéstelenítéssel fog történni.

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a műtét után mikor lehet elöször felkelni?

 

A műtötteknek mielőbbi gyógyulást!

 

 

 

Peci Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2302

Én csak akkor vettem be egy Algopyrint (vagy hogy is írják...) amikor be kellett mennem a kórházba átkötni. Az utolsó, 3. alkalomra pedig már nem kellett.

Jó volt amikor fájt. Vagy is inkább éreztem. Most már semmi fájdalom nincs, viszont egy kicsit megismertem a kedves sérvem, és így fájdalom nélkül is tudok rá vigyázni.

Szövögetem szorgalmasan a hálómat. Az őzragu, és őzpöri sokat segít! :-) Már simán ülök úgy a gép előtt, mint a műtét előtt. Össze-vissza magam alá tekert lábakkal... :-) És tartósan is.

 

Üdv az újaknak is! A műtét előtt én is örültem amikor megtaláltam ezt a fórumot. Sok az infó. A dokinak ideje sem lenne ennyi mindent elmesélni.

 

 

landsmann Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2301

Én nem szedtem fájdalomcsillapítót. Az első műtét utána hazajövetelre kértem egyet, hogy a zötykölődés elviselhetőbb legyen. Utána valamiylen rejtélyes okbó nekem eszembe sem jutott a fájdalomcsillapító, pedig igencsak fájt amíg kiegyenesedtem. DE tényleg nem jutott eszembe, hogy a fájdalmat csillapítani is lehetne. Mondjuk alapjában nem fájt, csak akkor amíg kiegyenesedtem, de ez is napról napra csökkent. 4-5 nap múlva már szinte semmi sem volt.

Előzmény: tristen (2300)
tristen Creative Commons License 2011.03.03 0 0 2300

Szia!

 

Én 20 darab algoflex forte- t szedtem be a lábadozásom alatt. Nem bírom a fájdalmakat.

 

Kitartás! :)

Előzmény: szivellaBella (2297)
tristen Creative Commons License 2011.03.03 0 0 2299

Szia!

 

Szeretettel köszöntelek!

 

Ha van esetleg kérdésed, szívesen válaszolunk. Többnyire férfiak vagyunk, de akadtak már itt nők, asszonyok is. :))

 

hali :)

Előzmény: Teextinna (2298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!