Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2384

Szia!

 

Már csak egy pár hét és túl leszel az egészen.

 

Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Teextinna (2381)
tristen Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2383

Szia!

 

Akkor jó, ha nem vagy ijedős. Elég sokan dolgoztak akkor már "rajtad"! De sose bánd, ami nem öl meg, megerősít!

 

hali :)

Előzmény: kókuszka (2382)
kókuszka Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2382

Hát az ijedtség az mesze áll tőlem hál isten.:-))

Tavaly szívkatéter, Decemberben vállműtét.

Csak lassan jön a baba a nejemnél, és elég sok átalakítgatás van itthon. A legszarabb időben jött.

Mondjuk érdekes volt a múlt héten falat bontani fájó golyókkal:-))

Előzmény: tristen (2380)
Teextinna Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2381

Sziasztok!

 

Három hét múlva lesz a műtétem, de már egyre sűrűbben érzem az égető fájdalmat.

Szeretném megkérdezni tőletek,hogy tudtok valami praktikus otthoni fájdalomcsilapító módszert?

Az orvossal csak kedden tudok beszélni.

 

Szép napot mindenkinek!

 

 

tristen Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2380

Szia!

 

Én már hallottam olyan esetet, hogy nem volt semmi kidudorodás és mégis sérv volt. Ezek a sérvek nem jelennek meg a hasfali kidudorodásban, hanem inkább a herék felé húzódnak le, és a here érvezetékét nyomják el, ami ugyebár hereelsorvadáshoz, herefájdolomhoz vezehet. De még mielőtt megijednél és máris diagnosztizálnál magadon bármi ilyet, a lehető legjobb megoldásnak tartom, hogy sebészhez mész el.

 

Kitartás!

Előzmény: kókuszka (2378)
tristen Creative Commons License 2011.03.27 0 0 2379

Szia!

 

Ennek örülök, hogy csak izomlázad van. Ezek szerint semmi kiújulás nincs....

 

hali :)

Előzmény: landsmann (2377)
kókuszka Creative Commons License 2011.03.26 0 0 2378

A héten megyek sebészhez ugye. Most voltam ortopédián, mert van egy kis bursitis-em is.

Mondom a dokinak a sérv dolgot. Azt mondja ez nem sérv, hanem megeröltettem az alsó hasizmokat. Izomlazítót írt fel.Szerda óta szedem de semmi változás.

Azért egyet nem értek és kíváncsi vagyok a sebész véleményére.

Ugye nekem semmi dudor nincsen.(kicsike sem)

Néha kifejezetten lágyékfájdalmam van, a "pisztoly" mellett két oldalt a sérvkapu vonalában.

Aztán van,hogy itt egyáltalán nem fáj, viszont a golyóim érzékenyek. Van, hogy semmi panaszom. (általában csak órákig)

Van, hogy belenyilal a golyókba, de hol a jobba, hol a balba.

És ami a leg meglepőbb, hogy ha mozgok, hajolgatok, fizikai munkát végzek akkor kevésbé érzem a panaszokat.

Volt már más is így?

landsmann Creative Commons License 2011.03.26 0 0 2377

Kedden átpakoltam az autóra a nyári kerekeket. MOst nem volt semmi utóhatása a kerékcseréknek mint az ősszel. A téli gumikat meg tgnap mostam le és kezeltem át a gumiápolóval. Ott görnyedeztem, guzsorodtam a kerekek mellett másfél órát. Azon kívül, hogy izomlázam van és afáj a derekam, más bajom nincs. :)

tristen Creative Commons License 2011.03.26 0 0 2376

Sziasztok!

 

Úgy látom, kezd leállni a fórum!

 

Akinek kérdése van, bármiben is, szívesen válaszolunk!

 

kitartás! :)

 

tristen Creative Commons License 2011.03.23 0 0 2375

Szia!

 

Várjuk a jelentkezésedet!

 

Kitartás!

Előzmény: kókuszka (2374)
kókuszka Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2374

Köszönöm mindenkinek.Jövő héten megyek sebészhez, aztán meglátjuk.

Tejfy Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2373

Nekem ezek voltak a tüneteim amit leírtál(eleinte).

2 hónapig én is huzódoztam a vizsgálattól,de egyre roszabb kezdett lenni.

A doki csak azt mondta,lágyéksérv.Kéthétmulva jó a mütét???Igen-nem.

Két hét múlva megmütött azóta minden happy.

 

Előzmény: kókuszka (2370)
dalmata13 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2372

egy héttel a műtét elött vittem fel a kollégámmal lépcsőn 4 db egyenként kb 60 kg tárgyat.Semmit nem éreztem.Ebéd után viszont kb 3-4 órával a kinok kínját éltem át,néha.A herémbe nem sugárzott le semmi.

Előzmény: kókuszka (2370)
tristen Creative Commons License 2011.03.21 0 0 2371

Sziasztok!

 

Én még nem találkoztam sportoló sérvvel. Így nem tudok érdemben nyilatkozni sem.

 

Kitartás!

kókuszka Creative Commons License 2011.03.21 0 0 2370

Neked mik voltak a tünetek? Nekem néha-tehát nem mindíg-belenyilal az ágyékomba, lesugárzik, bele-belenyilal a herékbe is. De van olyan, hogy semmit nem érzek, még akkor sem, ha fizikai munkát végzek. Ellenben van, hogy nem csinálok semmit és fáj.

Előzmény: dalmata13 (2369)
dalmata13 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 2369

szia! Az enyémé volt hasonló.Nyitott volt a sérvkapu,nem volt dudor.Néha előjött egy kicsi dudor-talán ha túlságosan teltek volt a vastagbél? de volt amikor napokig semmi se látszott.A mütét napján se látszott semmi.A sebész mondta is,miután felnyitott,hogy gondolkozott is rajta mit csináljon végül is betett egy hálót és kész.

Előzmény: kókuszka (2368)
kókuszka Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2368

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy volt (van?) valakinek sportoló sérve, más néven athletic pubalgia-ja?

Egy sport gyakorlat közben keletkezett valószínüleg.Minden tünete megegyezik a lágyéksérvével, de nincsen kitülemkedés,dudor.

Urulógiai probléma kizárva, ott azt állapították meg,hogy a sérvkapu nyitott, és érzékeny.

Valaki hasonló?

tristen Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2367

Mindenkinek nagy nagy kitartást kívánok!

 

üdv.

tristen Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2366

Szia!

 

Én jobb vagyok, mint a Tv-sek. :)))))))))))))))))))))))))

 

hali :)

Előzmény: landsmann (2362)
tristen Creative Commons License 2011.03.20 0 0 2365

Szia!

 

Hamarosan túl leszel az egészen majd meglátod!

 

Kitartás!

 

hali :)

Előzmény: Teextinna (2363)
Daffos Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2364

Üdv Mindenkinek!A Petőfi S utcában műtőtték a fiamat.Szerintem korrekt csapat van ott.A fiamat altatták hálló beültetés volt,szerdán voltunk varatszedésen minden rendben van.A vágás mérete 11,5 cm.Szépen gyógyúl a sebje csak olyankor fáj neki egy kicsit ha nem jó fordul az ágyon vagy hírtelen feláll vagy ledobja magát.Már autót is vezet persze nem több száz kilómétert de ma Kaposvárra ment be,mely tőlünk 38 km-re van.Köhögni már tudott nem volt komolyabb probléma, trüsszenteni még nem mert.Ami nagyon negatív a Ptőfi utcába az a parkolási lehetőség ha frissen vagy műtve lehet,hogy 5-600 métert is kell gyalogolni.És az első emeleten van maga a klinika lift nélkül.Érdeklődni kell állítólag Kisteleken is van haszonló egynapos műtét és jóval ólcsobb is.További szép estét mindenkinek

Előzmény: Heavymetal (2357)
Teextinna Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2363

Sziasztok!

 

Köszi tristen!

 

Jó lenne, ha már én is túl lennék a műtéten.

Igaz, április 18. még messze van.

 

Szép estét mindenkinek!

 

Előzmény: tristen (2361)
landsmann Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2362

Küldöd, mint emeltdíjas szám hívása után kóklerek a tv-ből? :D

Előzmény: tristen (2361)
tristen Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2361

Sziasztok!

 

Akinek csak kell, küldöm a pozitív energiát! A hold aspektál a Jupiterrel. Hogy ez mit jelent, nem tudom, de a lényeg, hogy mind egyre jobban és jobban legyünk!

 

Akik műtét előtt állnak, nagy kitartást nekik!

 

hali :)

picidio Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2360

tollas "Állami kórházban is talán illendő valamit adni az orvosnak, az egyik helyen a tarifa (amit az orvos előre közölt) 40  ezer forint volt két évvel ezelőtt."

Az komoly, az én szobatárasam 20e-ről beszélt, no de az sem ilyen előre lezsírozva, hanem csupán önszántunkból adandó összeg volt. Egyik ismerősöm magánúton intézte, neki is 40e körül mozgott a költség. Azért az nem semmi, elvileg egy "kis rutin műtét"ért.

Heavymetal én 5napot voltam kórházba. Illetve én asztmás vagyok, így erősen ajánlották a gerincbe érzéstelenítést, én meg erősen:-)altatást szerettem volna, hát az lett. Még a műtőbe is azt mondta az egyik segéd, hogy gerinbe érzéstelenítenek, igaz?? Mondom nemá :-) én altatást kértem!! És altattak, persze.

Amúgy nekem még magába a szobába a műtét reggelén bekötötték az infúziót, az lecsurgott, majd átpattantam egy gurulós ágyra szép műtős ruciba, miután kaptam a popómba valami szurit. Hosszú tologatás után a műtőszoba előtt átcuccoltak egy másik fekvő alkalmatosságra, és lekötötték a lábam. Ott én be is hunytam a nagy aggodalomba :-) utána betoltak a műtőbe ekkor felébredtem :-) , ez rémlik, és jött az altató, villany lekapcs. :-) ...utána arra emlékszem, hogy ébredek a szobába..megműtve, sebemen a súllyal.

Előzmény: tollas (2358)
landsmann Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2359

MIntha azt írták volna valahol, hogy kiújult sérvet laparoszkóppal nem műtenek, csak hagyományos módon. De lehet csak a hálós kiújult sérvet. Mert ugyebár az márkomplikáltabb eset. Ami az altatást illeti, lehet azt kérni állami kórházban is. Ha nincs egészségügyi akadálya, akkor megcsinálják azt altatásban is. Legfeljebb kicsit erőltetni kell a dolgot. Engem is le akart beszuélni az altatóorvos a második műtét előtt. DE mivel nem hagytam magam és akadálya nem volt az altatásnak, én győztem. Mondjuk elég flegma volt a doki, de még mielőtt egy szót is szólt volna, megállapítottam magamban, hogy ellenszenves az alak. Nos, nem is tévedtem. Totálisan ellentéte volt az első műtétnél lévő altatóorvosnak.

tollas Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2358

Az említett helyen azt hiszem nem végeznek laparoszkópos beavatkozást.

A miniplasztika talán csak a vágás hosszára vonatkozik, ami aztán vagy annyi lesz vagy nem, mert az interneten látható fényképeken én az igért 3 cm helyett legalább 5-6 centis vágást vélek felfedezni, bár nyilván egy fényképről nehéz a méreteket megállapítani.

 

Nekem hagyományos vágásom van, az igért 6-8 cm helyett 12 cm.

 

Altatást fizetős helyeken lehet kérni, én is így voltam vele, ezt a részét nem is bánom. A Petőfi utcában a műtét maga ingyenes (illetve a OEP fizeti), a járulékos költségek vizsgálattal együtt 92000 Ft-ba kerülnek.

Állami kórházban is talán illendő valamit adni az orvosnak, az egyik helyen a tarifa (amit az orvos előre közölt) 40  ezer forint volt két évvel ezelőtt.

 

Ha sérved kiújulásra hajlamos, akkor talán érdemes valóban hálót betenni, nem is tudom, hogy enélkül van-e még sérvműtét.

Nekem pld. nem is ajánlottak egyik helyen sem más megoldást, pedig 4 orvos is látta.

 

Az állami kórházban júniusra adtak időpontot januárban, ezért mentem a maszek helyre, ahol másfél héten belül megtörtént a műtét.

 

Előzmény: Heavymetal (2357)
Heavymetal Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2357

Sziasztok !

 

Most lesz egy éve,hogy műtöttek, sima hagyományos módon. Nem volt nagy a "puklim" nem halogattam. Kiderült és 1 hét múlva már kés alatt is voltam!

Nekem már a mütét után is olyan volt mintha nem lenne lapos teljesen,mint a másik oldalt. pár hónap után se nem lett kissebb, de nem is nőt. Megmutattam a dokinak, azt mondta így fort össze, nincs baj.

Ma volt bent a cégnél, mondtam nézze már meg mert még mindig ott van,és mintha nagyobb lenne egy picit. Megnézte...és azt mondta hát igen egy nagyon pici helyen kiújúlt. 

Azt mondta még nem kell műteni majd ha nagyobb lesz, mert olyan pici!

Ha kell majd műteni akkor hálót kell berakni!

Kérdésem lenne hozzátok! Nézegettem a neten,van a Petőfi S. utcában az a klinika! Van valakinek tapasztalata? (bár elég drága!)

A másik én ALUDNI szeretnék, nem szeretnék megint gerincbe kapni szurit! Illetve jó lenne ha ha nem vágnának hanem laboroszkópiával, vagy miniplasztikával csinálnák (remélem jól írtam) Ezzel kapcsolatban tapasztalatok?

Annak idején én 4 napot voltam bent, olvasgattam a fórumot hát nem sokan voltak ennyit!

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Üdv

 

picidio Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2356

Nekem 1hónaposan szinte semmi fájdalmam nem volt, most viszont lassan 2hónapos lévén , néha-néha csak-csak érzem hogy műtöttek.

tollas szerintem nagyon jól írta, ez nagyon sok mindentől függhet. Én már túl szabadjára engedtem a mozdulataimat, teljesen el is felejtettem sokszor, hogy engem műtöttek valaha is - pl. full idegbe kettessével, hármassával szedve a lépcsőfokokat szaladtam vissza haza valamiért, mert otthon hagytam -  és szerintem azért is érzem picit. A seb nagyon szép egy rózsaszín csík, dudor is minimális alatta, szóval gond nincs. Néha egy-egy hirtelen, eröltetett mozdulattól érzem hogy megfájdul, de ez a fájdalom teljesen elviselhető, csak egy pici szúró érzés. Hapcinál, köhögésnél sem érzek fájdalmat. Szerintem megnyugodhatsz - ha köhögés esetén szépen egybe mozog a hasad alja, illetve szép a sebed - hogy ez csak egy átmeneti állapot. 

 

Jobbulást Mindenkinek, sziasztok!

Előzmény: Miss.Minne (2350)
tristen Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2355

Szia!

 

Örülök, hogy ilyen jól vagy! Csak így tovább!

 

hali :)

Előzmény: Tejfy (2354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!