Keresés

Részletes keresés

Amanda Portman Creative Commons License 2012.08.07 0 0 64

Mai körtelefonálásom eredménye:

 

Deviza utalás bankon kívülre:

Citi: 0.3%

Raiffeisen: 0.2%

CIB: 0.15%

 

A Raiffeisen-nél nincs havi díj, a CIB-nél van. Viszont, ha külföldre utalsz, CIB esetén 1M forint (értékű deviza) esetén 15e forintot fizetsz, Raiffeisennél 20 ezret. Az utalási alapdíj plafonja a Raiffeisen-nél jóval magasabb, mint a CIB esetén (540 EUR vs. 367 USD).

 

A CIB-nél kedvezőbb utalási díjat tud valaki? (<0.15%)

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.02 0 0 63

dkb számlanyitás

 

 

ezt tényleg részletezhetné valaki, txh. / egy nem átlagos, segitőkészebb magyar honfitársamra gondoltam.... /

Előzmény: hipox (56)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 62

Tudom, ismerem ;)

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 61

A chrome böngészőben beépített fordító is van.

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 60

Magyarul CSOB bank. Tehát ott is tök ingyen van a devizaszámla, csak olcsóbb a kb. felvét(?). A honlapjuk sajnos nem túl segítőkész, csak csehszlovákul van. :(

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 59

Pl. szlovák KBC.

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 58

A Raiffeisennél tök ingyen van a devizaszámla. Csak a külföldi kártyás pénzfelvétért gombolnak le 8 eurót. Van, ahol ennél összességében jobbak a kondíciók?

asztalosgabor Creative Commons License 2012.03.25 0 0 57

Német fórumokon találtam negatív véleményeket az ilyen online-bankokról, gyakran ok nélkül visszautasítják a számlanyitást ill. a meglévő számlát ok nélkül felmondják, amire joguk van. Ettől még megbízhatóak, de számolni kell ezzel. A kondíciók persze kiválóak a lehúzós magyar bankokhoz képest.

Előzmény: hipox (56)
hipox Creative Commons License 2012.03.13 0 0 56

Kedves Misstick!

Hogy is megy pontosan ez a dkb számlanyitás? Nagyon jónak tűnik a leírások alapján, minden ingyen van még kamatot is ad, megbízható német banknak tűnik, csak azt nem értem, hogy miért nem náluk bankol mindenki? Annyira szőrözősek? Nézegetem a fórumokat, de nem nagyon látom, hogy a magyaroknál nagyon népszerű lenne ez a számla. Mindenesetre engem érdekelne! 

Előzmény: misstick (34)
mmoni11 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 55

Mégis melyik bankot ajánlanád magán részre?

WebMester Creative Commons License 2012.01.05 0 0 54

Mármint a vállalkozói devizaszámlára gondoltam. Magánszemélyeknek már egész jó kondícióval van devizaszámla.

Előzmény: WebMester (53)
WebMester Creative Commons License 2012.01.05 0 0 53

Devizaszámla piszkosul drága mindenhol, hát még a devizautalás. és még a deviza jóváírásért is legombolnak.

FH12 420 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 52

Sziasztok!

 

Látom nem túl pörgős a topic, azért remélem valaki tud segíten.

Keresztelőre szeretnék egy devizaszámlát nyitni, valamiért nagyobb a bizodalmam az Euroban mint a forintban.:)

Gyakorlatilag a lehető legkissebb költségek mellett szeretnénk gyüjtögetni rá a pénzt a keresztfiúnknak (cca. havi 10 Eur rendszeres befizetéssel/utalással, hogy mégis neve legyen a gyereknek(bocs a képzavarért:), és ünnepekkor relatív nagyobb befizetésekkel).

Természetesen hosszú távra, és semmiféle kártya és egyéb szolgáltatás nem kell hozzá.

 

Minden ötletet köszönök előre is!

Krysy79 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 51

Szia van. Én is hamarosan nyitok számlát az osztrákoknál. Írj és megbeszéljük ha tényleg érdekel: krysy79@gmail.com

Előzmény: Bomber23 (45)
Jahkuz Creative Commons License 2011.03.06 0 0 50

Bankkártyát akartam, azt mondták, csak devizaszámlával együtt megy, és az utóbbira havi költséget is terhelnek. Na, kössz, nem, olyan megoldást keresek, ahol nincs havi számlavezetési pénzlenyúlás.

Tudom, olvasgassam a banki kondíciókat, elég nehéz tucatnyi weboldalt végigbogarászni, megtalálni, melyik pdf-et kell megnyitni és valahol az ötvenedik oldal táján kihámozni, hogy milyen költségtételeik vannak.:-(

Tapasztalati javaslatokat keresnék, illetve egy összehasonlitó weboldal jó lenne, hogy mekyik banknál devizaszámla kondícióknál mik a különbségek. Már, ha van ilyen,;)

 

balhaeksoncrowa Creative Commons License 2011.01.07 0 0 49

Lehet számlát nyitni, de az arra befizetett pénz nem kerül külföldre, ahhoz kinn kell nyitni egy számlát és oda lehet utaltatni.

Előzmény: Törölt nick (48)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2011.01.03 0 0 47

Bocs. Tévedtem.

Előzmény: balhaeksoncrowa (46)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2011.01.03 0 0 46

Oberbank

Előzmény: Bomber23 (45)
Bomber23 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 45

Sziasztok!

 

Tudtok olyan külföldi bankot (mondjuk osztrák), ami rendelkezik magyarországi fiókkal?

Szeretnék külföldi számlát nyitni, de nem szeretnék ezért külföldre menni.

 

Egy kis pénzt szeretnék biztonságban tudni.

Semmi sumák nincs benne, csak megijedtem a kormányunktól.

 

Üdv!

 

B.

egyszeri1 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 44

A kérdés/probléma annyi lenne, hogy létezik-e olyan deviza vagy egyéb számla, ahol a pénzváltást bankon belül meg tudom oldani. A lényeg hogy viszonylag kis rés legyen a vételi/eladási között, hogy lehessen valami kis hasznot csinálni a váltogatásból. Illetve hogy az egyéb költségek ne vigyék el az esetleges nyereséget. Vagy beszéljetek le róla, hogy nem éri meg. :)

Úgy gondoltam, ha kb 3-4 ft-os eltérés van a vételi/eladási ár között és nem lenne más jelentős költség, akkor az utóbbi idők eur-huf ingadozásait simán ki tudnám használni...

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (43)
egyszeri1 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 42

Boldog kari mindenkinek!

Szeretnék 10-12m forintot elhelyezni olyan számlán vagy számlákon, ahol lehetne váltogatni eur és huf között viszonylag kis eladás/vételi különbséggel (valami egyedi árfolyam kapható már ekkora összegre?). Létezik ilyen? Nem akarok devizatőzsdézni, de a nevetségesen alacsony kamat sem ér semmit. Amennyit mozog a forint, simán összejöhet belőle egy kis profit. A forex nem érdekel a tőkeáttét miatt. Ha esetleg valaki tudna ötletet adni, azt nagyon megköszönném. :)

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.23 0 0 41

Drága. Rossz tarifacsomag.

Előzmény: varadyz (40)
varadyz Creative Commons License 2010.12.23 0 0 40

Ráfázol banknál nyitottam.


Tök ingyenes minden kivéve az átutalást és a kp felvétet. Beutalásnál asszem 0.2% van + konverzió. Kiutalásnál 0.5% + konverzió.

 

 

Előzmény: balhaeksoncrowa (39)
balhaeksoncrowa Creative Commons License 2010.12.10 0 0 39

Az első kettőre meg az utolsó kettőre azt mondanám AXA.
Csak számlanyitási díj van.
Normál számla 2800Ft, Netes 6800 Ft egyszeri díj.
Kp felvétel: mivel nincs autómatájuk takszöv ATM-nél háromszáz Ft alatt/ felvét, Volksbank ATM-nél ötven Ft/ felvét.
De csak forintos. 

Előzmény: varadyz (38)
varadyz Creative Commons License 2010.12.08 0 0 38

Tudnátok nekem segíteni hogy melyik bankban érdemes számlát nyitnom HA!

 

-Ingyenes számlavezetést szeretnék

-Nagyon ritkán használnám átutalásra/kp felvétre (3 havonta 1x-2x)

-Parkoltatnám a megtakarított pénzem devizában (forint erős romlásától tartva)

-Szeretnék rá magas kamatot, viszont nem szeretném lekötni mivel bármikor szükségem lehet rá.

-Magyarországon használnám.

 

 

zsula111 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 35

Kicsit megpróbálnám feléleszteni ezt a topikot.

Én nem készülök külföldre csak szeretnék forintot betenni euroban.

Mi ennek a menete? Hol lehet betenni ahol ha szükségem van rá ki is adják.

Esetleg tudja e valaki mennyi rá a kamat?

Köszönöm a segítséget

misstick Creative Commons License 2010.04.08 0 0 34

ha arrol a szamlarol tudsz utalni masik szamlara dij nelkul akkor ne habozz. a nemeteknel van a dkb es a cortal. a dkb-nal ilyen kondicioim vannak:

 

nincs szamlavezetesi dij

nincs belfoldi tranzakcios dij

a vilag barmely orszagaban ingyen veszek fel penzt akkor is ha nem eur.

 

cska a kulfoldi vasarlasoknal von le. (tehat egyszerubb cashben felvenni)

 

eleg nagy szorozes ment mire megnyitottak (ingyen) de azota imadom.

Előzmény: doxa11 (32)
doxa11 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 32
Sziasztok!
Külföldön leszek 2 hónapot, Angliában és Németországban. Idehaza kapom meg az ellátmányom egyösszegben mielött kimennék. Ez miatt szintén devizaszámlán töröm a fejem. Ma beszéltem a Raiffeisen munkatársával. Nincs számlanyitási díj, nincs számlavezetési díj. Ha vásárolok a kártyámmal, akkor nincs tranzakciódíj, viszont ha kp.-t vennék ki akkor 7Euro a levonás. A 7 Eurot kissé soknak találom. Tud ennél valaki jobbat?
garam.zso Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31

Sziasztok!

 

Én is Devizaszámlán töröm a felyem!

Én külföldön élek és a fizum euróban jön!

Mivel az itteni bankok nagyon alacsony kamatlábbal dolgoznak igy gondoltam csinálok egy devizaszámlát magyaron ahol sokkal magasabb!

 

Viszont egy nagy kérdés van a dologban!

Szeretnék hozzá bankkártyát hogy külföldön tudjak róla pénzt levenni ha szükséges!És ugye nem árt ha átlátható hogy mi is történik a pénzemmel és ha pl egy x idejü lekötésem lejár akkor innen külföldröl simán meg tudjam hosszabitani!

 

Valakinek ötlete?

 

Nem vagyok egy nagy mágus ezen a téren!

Csigusz78 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 30
Ha nemzetközi pénzügyi területen dolgozol, akkor a következő bankok a legjobbak
szerintem, devizaszámlával kapcsolatban

MKB
Raiffeisen
Citibank
Volksbank

Ha van egy kis tőkét akkor a következők a legjobbak.

Deutsche
Barclay's
Santander

Ha nincs tőkéd akkor nyithatsz 0€ számlát
a(z)

DKB (Deutsche KreditBank)
0€ / számlanyitás, 0€ számlavezetés
igaz internetes banki részéhez férsz hozzá, átutalási limittel azt hiszem max 5000€ / nap
De két héten belül megnyitják neked, későbbiekben ha már rendszeres a forgalmad, akkor tudod módosítani teljes értékűre. De így is kapsz hozzá bankkártyát.

Sokan beleugornak itt Magyarországon 0 fT-os számlába. Az AXA bank számlája ilyen.
Nagyon jók a kondíciói, de sajna nincs devizaszámla lehetőség. Ha utalni akarsz akkor csak a Volksbankon keresztül megy a dolog, és kb 10-15 banki nap mire megérkezik a célállomásra az összeg, s ugyanez fordítva.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!