Keresés

Részletes keresés

Magdimadárü Creative Commons License 2023.04.17 0 0 5436

Sziasztok!

Kérdezem, hogy milyen új információk vannak Timberland ügyben? Válaszok jöttek a panaszbejelentésekre? Végül is tudtok olyan szakember elérhetőséget aki konkrét tanácsot tud adni? 

Köszönöm, ha válaszolsz.

Éva242116 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 5435

Sziasztok,

 

Én is csatlakoznék a Timberland károsultak csoportjához

 

E-mail: evan11974@gmail.com

 

üdv,

Éva242116 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 5434

Sziasztok!

A mi történetünk  2014.12. -ben kezdődött a Timberlandnál. Mi is a napokban megkaptuk a fenyegető levelet, melyben  7400 eurot be kellene fizetni 2023.04.18-ig stb, stb.  Ellenben a szerződést felmondtuk 2021 májusban,  vagyis mi azt hittük, mivel a  felmondó nyilatkozatot elküldtük a budapesti irodába, ahol átvételre is került. Mi is tanácstalanok vagyunk, de látom vagyunk még jó páran.

( sovány vigasz) Most hogy itt írtatok egy megoldást mi is elküldjük az  MNB felé a Panasz űrlapot .

 

kitartás mindenkinek,

 

Éva242116

Judit547 Creative Commons License 2023.04.15 0 0 5433

Kedves Kata! 

Én 2015-ben kötöttem szerződést a Timberland cég egy " ügynökével". 2017-ben kértem a cégtől a szerződés felmondását váratlanul kialakult nehéz anyagi körülményeim miatt. Erre azt válaszolták, hogy csak a futamidő végén lehet a szerződést felmondani, és akkor 6 hónapon belül kiutalják a megtakarított pénzemet. Ezt követően én nem tudtam több pénzt utalni. Mellesleg nem is hiányolták a pénzt. Tavaly májusban kaptam tőlük egy levelet, hogy el indíthatom a szerződés felmondását, melynek kapcsán a kifizetés 2024. 4. negyedévében lenne. Tegnap előtt kaptam egy e- mailt, miszerint 5.498 Euró negatív egyenleget mutat a számlám. Fizessen be ezt az összeget 04.20-ig., mert ha nem, akkor büntető kamattal terhelten kell fizetnem, illetve a fizetési meghagyás ügyvédi költségei is engem terhelnek. 6 napot kaptam, arra hogy 2,2 millió forintnak megfelelő összeget elő varázsoljak. Abszurd! Jelen pillanatban tanácstalan vagyok. 

 

Szeretném kérni az ügyvéd elérhetőségét! 

bohar_judit@freemail.hu

 

Közösen fellépéshez is csatlakoznék!

 

Az elérhetőséget köszönöm! 

Judit 547

Előzmény: Kata2323 (5337)
gabee3324 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 5432

Szia,

 

Itt van leírva, hogy mi a panaszkezelés folyamata, és van kész panaszlevél-minta is:

https://www.mnb.hu/fogyasztovedelem/penzugyi-panasz/mit-tegyunk-ha-penzugyi-panaszunk-van/panasz-a-szolgaltatonak

 

A szolgáltatónak 30 napon belül kötelező válaszolni, utána a válasszal (vagy azért mert nem válaszol) lehet tovább menni.

Előzmény: Scopa (5424)
W.W. Creative Commons License 2023.04.14 0 0 5431

Sziasztok!

 

Ugyanaz. Nekünk van visszaigazoló levelünk, miszerint a felmondásunkat elfogadták és a számlánkat lezárták.

Ezek után nehéz lenne további befizetést követelniük tőlünk, mégis megkaptuk mi is a levelet.

 

Ezzel együtt közösen kellene fellépni szerintem is, esetleg egy MNB felé küldött levélben melyet mindenki aláír akit össze tudunk gyűjteni.

 

Sz. Attila

Monca72 Creative Commons License 2023.04.14 0 0 5430

Kedves Kata!

Megköszönném az ügyvédnő elérhetőségét, bár én a D.A.S.-on keresztül is próbálkozom, de minden megoldás érdekel.

ruzsa pont monika kukac gmail pont com

Köszönöm szépen:)

Előzmény: Kata2323 (5337)
Ferropatent Creative Commons License 2023.04.13 0 0 5429

Remélhetőleg minél több bejelentést kapnak annál komolyabban foglalkoznak vele, ártani nem árthat. Én többet fizettem be, de még nagyobb mínuszom van :), igaz még arról se küldtek semmit vagy 2 éve, hogy áll az egyenlegem, ezek szerint most nagyon kell nekik a pénz, nincs új ügyfél vagy nem tudom.

Előzmény: katadudas82 (5428)
katadudas82 Creative Commons License 2023.04.13 0 0 5428

Szia. 

 

Köszönöm a választ! 

 

Így szerinted érdemes nekem is panaszt tennem? Mert olvastam, hogy nem sok értelme van, viszont amit neked valaszoltak, az mégis arra adna okot, hogy én is jelezzem az MNB felé...

Szep estét! Ui. : közben visszanéztem az e-maileket, és a leveleket, abban azt írják, hogy megkapták, és visszaigazolják, hogy felmondtam a szerződést, illetve abban az egyenleg kimutatásban nem volt mínuszom, most hirtelen több, mint 8000 euro. 

Előzmény: Ferropatent (5427)
Ferropatent Creative Commons License 2023.04.13 0 0 5427

Szia Kata!

 

Mindenki ugyanilyen levelet kapott, visszaolvasol a fórumon láthatod hogy hasonló dolgokról számoltak be. Kb egy hete írtam MNB felé egy panaszt, ma az alábbi tájékoztatást kaptam tőlük( gondolom más is ilyesmit kapott):

 

Hivatkozással a Magyar Nemzeti Bankhoz (székhely: 1013 Budapest, Krisztina körút 55.; telephely: 1122 Budapest, Krisztina körút 6.) (MNB) 141452-1/2023 iktatószámon érkezett, 2023. április 4. napján kelt, a Timberland Capital AG és az API International GmbH&Co.KG Magyarországi Fióktelep tevékenységét érintő bejelentésére (Bejelentés), az MNB az alábbiakról tájékoztatja.

 

Köszönjük a Bejelentést.

 

A Magyar Nemzeti Bankról szóló 2013. évi CXXXIX. törvény (MNB tv.) 164/A. § (2) bekezdése szerint az MNB a hozzá beérkezett bejelentéseket a panaszokról és a közérdekű bejelentésekről szóló 2013. évi CLXV. törvény (Pkbtv.) közérdekű bejelentésre vonatkozó szabályai szerint az MNB tv. 164/A. §-ában meghatározott eltérésekkel köteles elintézni. Ugyanezen jogszabályhely (1) bekezdése alapján az MNB-hez a 39. §-ban meghatározott személy vagy szervezet működésének a szabálytalanságával kapcsolatban bárki bejelentéssel élhet.

 

A Bejelentésben szereplő tevékenységgel kapcsolatban tájékoztatom, hogy az MNB folyamatosan figyelemmel kíséri a pénzügyi piacok szereplőinek magatartását, a vonatkozó szakterületi jogszabályok betartását, valamint az esetleges törvénysértések esetén megteszi a szükséges intézkedéseket.

 

Amennyiben a Bejelentés és az MNB Bejelentéssel kapcsolatos kiegészítő adatgyűjtése alapján megalapozottan feltehető az MNB tv. 39. §-ban meghatározott személy vagy szervezet működésére vonatkozó törvényben vagy egyéb jogszabályban meghatározott rendelkezés megsértése, abban az esetben az MNB hivatalból megindítja az MNB tv. 48. § (1) bekezdés b) pontja szerinti ellenőrzési vagy az MNB tv. 48. § (1) bekezdés d) pontja szerinti piacfelügyeleti eljárást.

 

Tájékoztatom, hogy az MNB a Bejelentéssel kapcsolatos kiegészítő adatgyűjtését befejezte és a beszerzett adatok elemzése alapján piacfelügyeleti eljárás megindítása mellett döntött.

 

Tájékoztatom, hogy a Timberland Finance International GmbH & Co. KG Magyarországi Fióktelepével szemben piacfelügyeleti eljárás folyamatban van, kimeneteléről – annak lezárását követően – az MNB honlapjáról tájékozódhat (https://www.mnb.hu/felugyelet/engedelyezes-es-intezmenyfelugyeles/hatarozatok-es-vegzesek-keresese), amennyiben az MNB jogsértés miatt elmarasztalja a bejelentett tevékenységet végző személyt. Felhívom a figyelmét, hogy az MNB a vonatkozó jogszabályi rendelkezések alapján a piacfelügyeleti eljárást megszüntető végzéseit nem köteles közzé tenni. Tájékoztatom, hogy erre irányuló külön kérelme esetén – figyelemmel az MNB tv. 47. § (2) bekezdésére – az MNB tájékoztatja Önt a piacfelügyeleti eljárás lezárásának tényéről, valamint az alkalmazott intézkedésről.

 

Kérem tájékoztatásom szíves tudomásulvételét!

Előzmény: katadudas82 (5426)
katadudas82 Creative Commons License 2023.04.13 0 0 5426

Sziasztok! Én 2013-ban kötöttem szerződést, befizettem 1500 eurot, majd úgy alakult, hogy nem tudtam a továbbiakban fizetni. 

Így fel szerettem volna mondani a szerződést, de ugye meg kellett várni a lejáratot. Pár évig nem is foglalkoztam a dologgal, viszont tavaly úgy döntöttem, pontot teszek a vegére. 

El is küldtem a felmondó levelet, melyet vissza is igazoltak, viszont tegnapelőtt az alábbi e-mailt kaptam :

Az Ön nyilvántartásának ellenőrzése után meg kell állapítanunk, hogy Ön nem teljesítette teljes mértékben a 11.000,00 EUR célösszegű megtakarítási tervének részletfizetését, és késedelembe esett.

Ez 8.446,48 euró negatív egyenleget eredményezett.

Ezennel határidőt szabunk meg a befizetésre 18.04.2023 napjáig. Amennyiben eddig a dátumig nem tudunk befizetést megállapítani, úgy haladéktalanul megbízzuk az ügyvédi irodánkat a fizetési meghagyásos eljárás megindításával.

Mindemellett már most felhívjuk a figyelmét arra, hogy a fizetési meghagyásos eljárás esetén a jogszabályban előírt, a jegybanki alapkamatot 5 %-kal meghaladó kamatot számítunk fel a fizetési késedelme teljes idejére. Mindemellett a fizetési meghagyásos eljárás ügyvédi költségei szintén Önt terhelik majd.

 

A kérdésem - hogyan tovább? 

Köszi előre is a választ! 

Üdv. :Kata 

Ferropatent Creative Commons License 2023.04.12 0 0 5425

Igen tipik "korrekt" embereket bíztak meg már ezen szerződések értékesítésével is, akinek köze volt a céghez, mint alkalmazott már rég lelépett, Mo. -i irodájukat is szépen leépítették. Van egy ügyintéző, neki írhatsz, max továbbítani fogja. Mindenképp közös fellépés kell, ahogy olvastam már próbálkoztak páran MNB, német felügyelet nem sok sikerrel. Amíg nem lesz elég visszhangja a sztorinak, nem fog semmi történni, vajmi kevés ráhatásod van egy német cégre innen sajna. Valami közös képviselet kellene, Kata nevű hölgy belengette itt, de azóta nem nagyon jelentkezett még. 

Előzmény: Scopa (5424)
Scopa Creative Commons License 2023.04.12 0 0 5424

Kedves Gabee 3324,

 

Sajnos mi is ugyan abba a folyóba léptünk. Megszeretném kérdezni hogy milyen panasz levelet írtál a Magyarországi Timberlandnak? (Timberland-Finance hu)

Egy hete próbálom elérni a központi számon őket de nem hajlandók felvenni a telefont. Nekünk is lejárt a 7 év és szeretnénk kiszállni belőle. Annak idején ezt a "befektetést" a Big Invest Group keresztül vásároltuk egy Réz Ádám nevezetű "tanácsadótól". 

 

Kösz előre is:  

Előzmény: gabee3324 (5422)
tegabi Creative Commons License 2023.04.12 0 0 5423

Nekem is lejárt a Timberland szerződésem, kifizetés sehol.

Szeretnék a csoporthoz csatlakozni.
tothgabriella62@gmail.com

gabee3324 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 5422

Az MNB oldala szerint ők nem foglalkoznak a dologgal, csak akkor, ha egyértelmű jogsértésről van szó. Korábban belinkeltem az oldalukat, mely szerint a folyamat:

- panaszt írásban jelezni a szolgáltatónak
- a szolgáltató 30 napon belül írásban indoklással válaszol
- ha nem fogadjuk el az indoklást, akkor keresetet vagy írásbeli kérelmet lehet benyújtani a szolgáltatóak
- mivel ez egy szerződéses jogvita (a szerződésben az van, hogy 7 év után 1.5% díjjal felmondható), ezért a Pénzügyi Békéltető Testülethez vagy a Bírósághoz lehet fordulni amennyiben a szolgáltatóval nem sikerül megegyezni.

 

Természetesen lehet izmozni és mi is fenyegethetünk bárkit ügyvéddel - de attól tartok, hogy a folyamat eleje ugyanez lesz. Ezért én írtam egy hivatalos panaszlevelet a Timberlandnek, és a Gyárfás Adrienn tisztességgel válaszolt, hogy továbbította a németeknek.

 

Én komolyan kételkedem, hogy egy MNB ügyfélszolgálatra írt email komoly segítség lenne - hisz minden esetben a szolgáltatónak a hivatalos panasz benyújtása és annak megoldása az első lépés.

Kutarbani Creative Commons License 2023.04.10 0 0 5421

Kedves Kata2323!

 

Nekem is lejárt már a Timberland  szerződésem, de csak halogatják az elszámolást és újab befizetéseket követelnek. Kérem küldd el az ügyéd elérhetőségét nekem is: kutarbani@aol.com

 

Köszönöm!

Előzmény: Kata2323 (5337)
Kutarbani Creative Commons License 2023.04.07 0 0 5420

Kedves Kata2323!

 

Én is Timberland károsult vagyok, szeretnék csatlakozni, kérem küldd el az ügyéd elérhetőségét: kutarbani@aol.com

 

Köszönöm!

Passzív befektető Creative Commons License 2023.04.07 0 0 5419

Vmilyen befektető védelmi alap vonatkozik rá? Sajnos nem Beva tag tehát külföldi védelmi alapnak kell utána néznetek.

vwsanya Creative Commons License 2023.04.06 0 0 5418

Igazából szerintem minden formában jó lehet beadni a feljelentést, csak menjen be, tudjanak róla! Sok régebbi panaszt ledobtak magukról, most beleállnak. És mivel elkezdték az adatgyűjtés a Timberland ellen benyújtott panasz vizsgálatához, össze fog futni. Nem kell túlbonyolítani..

Mindenki küldje be, ahogy tudja, csak nebhezitáljon, lépjen! 

Előzmény: gabee3324 (5416)
gabee3324 Creative Commons License 2023.04.06 0 0 5417

Szerencsére van egy folyamat, amire jogunk van:

 

https://www.mnb.hu/fogyasztovedelem/penzugyi-panasz/mit-tegyunk-ha-penzugyi-panaszunk-van/panasz-a-szolgaltatonak

 

Én ezt javaslom, mert az MNB-nek panaszos emailt írni az nem igazán segít, hiszen az első lépés a Timberlandhoz való panasz benyújtása. Annak a válaszával lehet tovább menni az MNB-hez (ügyfélkapun benyújtva), vagy a pénzügyi békéltető testülethez, és ha az se megy, akkor a bírósághoz.

 

 

Mivel a Timberlandnak meg kell felelnie a magyar jogszabályoknak, így a fogyasztóvédelmi meg egyéb dolgoknak is:

https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2015-evi-sajtokozlemenyek/timberland-a-nemet-felugyelet-vizsgalatat-kezdemenyezte-az-mnb

gabee3324 Creative Commons License 2023.04.05 0 0 5416

Úgy látom, hogy az email nem a megfelelő út a panasz benyújtására.

Vagy papíron, aláírva, vagy ügyfélkapun át lehet benyújtani:

https://www.mnb.hu/fogyasztovedelem/penzugyi-panasz/mit-tegyunk-ha-penzugyi-panaszunk-van/mit-tegyunk-ha-a-szolgaltato-nem-valaszol

Előzmény: vwsanya (5411)
Passzív befektető Creative Commons License 2023.04.05 0 0 5414

A Pénzügyi Békéltető Testülethez is forduljatok, az is az MNB egyik hatósága, felveszik a kapcsolatot a céggel és intézkednek.

Előzmény: Ferropatent (5412)
gabee3324 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 5413

A Timberlandnak nem felügyeleti szerve az MNB. De azért bizonyos rendet tettek:

 

https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2015-evi-sajtokozlemenyek/timberland-a-nemet-felugyelet-vizsgalatat-kezdemenyezte-az-mnb


így a Timberland szerepel a nyilvántartásban:
https://intezmenykereso.mnb.hu/

 

viszont a Timberland Captial AG - akitől a fenyegető levelek jönnek - az nem, hiszen az a német anyacég.

 

Akivel én kötöttem ezt a szerződést, az az MNB adatbázisában jogosult ügynök volt. Azóta elvesztette jogosultságát, a telefonjait nem veszi fel, és a cége végelszámolás alatt van. Remélem, csak véletlen egybeesés...

Ferropatent Creative Commons License 2023.04.04 0 0 5412

Megírtam nekik egy szép panaszos levelet, ezen ne múljon. Ideje lenne valaki odacsapna nekik már.

vwsanya Creative Commons License 2023.04.04 0 0 5411

TIMBERLAND KÁROSULTAK!

 

Az MNB elkezdte az adatgyűjtést a Tiberland működésével kapcsolatban egy bejelentésre reagálva! Már többen beküldtük feljelentésünket, ezek most biztosan össze fognak futni.

Aki teheti, mindenki fogalmazza meg röviden, tömören a Timberland Capital AG-val, és/vagy a Mo-i ( API International GmbH&Co.Kg) képviselete, fióktelepével kapcsolatos negatív tapasztalatait, térjen ki a folyamatos tájékoztatási visszásságokra, félrevezetéseikre, fenyegetéseikre! 

Küldje be az ugyfelszolgalat@mnb.hu  mail címre.

 

Minél több bejelentés fut be, annál komolyabban veszik.

 

Már folyamatban van Német ügyvéddel való egyeztetés egy pertársaság alakításáról, de ez pénz és időigényes. Amint megvan a többi károsult bevonásának megbízható lehetősége, jelezni fogom!

Passzív befektető Creative Commons License 2023.04.04 0 0 5410

Ő azt állította h hiteles emellett már bizonyított a cég? A kérdés ezzel kapcsolatban h mit bizonyított, azt amit Tarsoly Csaba? Ezek a figurák azt bizonyítják h az ügyfelektől begyűjtött pénz a maganvagyonuk része. Tarsoly többször így nyilatkozott: Magamtól nem tudok lopni hiszen itt minden az enyém. Ez a dilettáns még azt sem értette meg h a quaestornak kötelezettségei is vannak, a fociba is nyomta a pénzt ami elúszott. Az újonnan kibocsátott hamis vállalati kötvényekből fizette vissza a már lejáró hitelpapírokat.

 

Ebben az országban valós felelősségre vonás pedig nincs, aki Orbán mellett áll annak mindent szabad, Tarsoly már közel 2 éve szabad mint a madár, házi őrizetben sincs 200mrd eltapsolásáért, az a csaló diplomata útlevéllel járta a világot!!!!!

 

A károsultak 6m-ig lettek kártalanítva. 

 

Ami tény h a timberland MO területén végezte az üzleti tevékenységét tehát a magyar törvényeknek meg kell felelnie és számot kell adnia arról h szabálykövető módon az ügyfelek érdekében jár el. 

 

Az MNB felügyelet és a magyar hatóságok töketlensége is jelentős hiba!

 

A felügyeletnek meg se kellett volna adnia az engedélyt h ezt itt művelhessék.

 

Ami biztos h ebben az országban nagyon fontos a partner kockázat, arra nem lehet számítani h az MNB és a magyar hatóságok megvédenek minket a csalóktól, lásd quaestor, Széchenyi és nhb bank, buda cash bankjai. 

 

Hasonló csőd mint ami a hazai tulajdonú Széchenyi és nhb banknál amely szintén befektetési termékeket értékesített a gond szintén az h a tulajdonos összemosta a magán és a vállalati vagyont.

Minden hazai cég ilyen sajnos!!!!

 

Az új szuperbank is korrupt, politikai alapon Le pen kampányát finanszírozta Orbán kérésére, az MKB v bankholding Orbán oligarcháit fogja finanszírozni korrupt módon és ha bedőlnek akkor nagy bajok lesznek.

 

Fidesz közeli cégekre ne bízzátok a pénzetek, semmilyen számlát ne vezessetek ezeknél: mkb bank ami a mbh azaz magyar bankholding, cig pannonia biztosító, és a cba és coop üzletekben se vásároljatok mert lehúzás az is, csak Aldi, Lidl, Tesco, penny.

Előzmény: QuToR (5407)
gabee3324 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 5409

Sajnos még nekem sem. A fórumon az email címe nem nyilvános, így más módon sem tudtam elérni.

Előzmény: QuToR (5408)
QuToR Creative Commons License 2023.04.03 0 0 5408

Kedves Mindenki!

 

Valaki kapott bármilyen elérhetőséget Kata2323 -tól? Nekem sajnos semmit nem küldött eddig :(

 

Köszönöm,

Q

QuToR Creative Commons License 2023.04.03 0 0 5407

Kedves passzív befektető!

 

Szerintem mindenki érti, hogy ezt elcsesztük, de ki gondolta? Most inkább segítség kellene mint ostorozás!

 

Köszi,

Q

 

 

Passzív befektető Creative Commons License 2023.04.03 0 0 5406

Warren Buffett az aki már bizonyított, emellett az Apple, JPM, Exxon Mobile, Coca Cola, Pepsi, BlackRock & Vsizejanguard - Na ezek bizonyítottak hiszen részvényesi értéket teremtettek!

 

A timberland tudatosan megkárosította az ügyfeleit tehát hasonló korrupt cég mint a quaestor!!!

 

Tudod mi itt a gond öregem? Az h a cég vagyonát a vezetés a saját vagyonaként kezeli ami a quaestor fő jellemzője hiszen Tarsoly Csaba ezt tette és ez vezetett a csődhöz. A tulajdonos a cég minden eszközét sajátjaként kezel, a rendszerváltás óta ezért volt több ilyen eset rengeteg károsulttal!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!