Keresés

Részletes keresés

dr. Akos Kricsfalussy Creative Commons License 5 napja 0 0 5500

Kricsfalussy Ákos Németországban élö ügyvéd vagyok és az utobbi években intenziven foglalkozom a Timberland Capotal AG által kibocsátott és Magyarországon forgalmazott befektetési konstrukciókkal, föleg a Timberland Fonds OptiMix C, amit nagy számban került jegyzésre.

Azt kellett sajnos megállapítanom, hogy ezen befektetésekkel a befektetöket felrevezették, annak jegyzésekor nem hívták fel arra a figyelmet, hogy egy igen kockázatos befektetésröl van szó. A befektetöket abban a hitben tartották, hogy a pénzük biztonságban van és legalább 6,5 %-kal kamatozik. A Timberland Capital AG ügyvezetöje csak hiteget, hogy majd ha a befektetés lejátának évére vonatkozó mérleg elkészítését követöen és ha a társaság ezt el is fogadja, majd akkor kerül a befektetési összeg elszámolásra és kifizetésre.

Peres jogérvényesítés keretén belül a Timberland Capital AG azt adta elö, hogy a befektetett alaptöke értéke kb. 14 %-kal kerül elszámolásra és kifizetésre. Ez azt jelenti, hogy óriási feszteség keletkezett. A befektetett összeg teljes visszafizetése a megitélésem szarint csak akkor lehetséges, ha bizonyítható, hogy a befektetés jegyzésénél konkrét igérte hangzott el a befektetés biztonságára vonatkozóan és ezt pluszban az évente megküldött számlakivonat, amiben a jegyzett töke a kamatokkal ki van számolva, is alátámasztja. Ez utóbbi ugyanis azt sugallja a befektetöknél, hogy az alaptökével és a kamatokkal rendelkeznek, ami a "számláikon van". Továbbá elképzelhetö, hogy a bíróság az általános szerzödési feltételeket vagy ennek egy részét semmisnek ítéli meg, ugyanis a befeltetök fogyasztóknak minösülnek.

 

A Timberland Kapital AG kihasználja a befektetök jóhisszemüségét és azt, hogy sokan nincsennek vagy nem voltak tisztában a befektetés ezen konstrukciójával.

Nem szabad hagynunk, hogy egy ilyen inkorrekt cég tovább tudjon müködni és emberek 100-ait becsapja.

 

Ha kérdése vagy észrevétele lenne, szívesen állok a rendelkezésükre: E-Mail: anwalt-ak@t-online.de, Interner: www.anwalt-ak.de

 

Kricsfalussy Ákos

Rechtsanwalt

laszlok9 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 5499

I just want to write advice on diversification. And why it is so important today.

Because my grandma and grandpa only kept their money in one place: a bank, actually. So when their money burned due to a bank failure, they were left with absolutely nothing.

Nowadays, we know a lot about how to make money. But many of us don't know how to use it except for buying and shopping. That's why I advise you to invest your money in different places. And get involved in new economic and marketing developments and how they affect us - thinking outside the box and being open to new things is especially important now.

Behúztak a csőbe Creative Commons License 2024.02.07 0 0 5498

Sziasztok!

Én tavaly mondtam fel a szerződést. A papírokat megkaptam, és 2025-ös kifizetést ígértek.

Viszont jeleztem, hogy nem bízok bennük, ezért kértem, hogy csak annyit fizessenek ki, amit befizettem. Nem érdekel a kamat. Erre azt a választ kaptam, hogy akkor hosszabbodik a “futamidő” vagy mi…

Holnap hívom Őket egy személyes találkozó miatt.

Egyébként valaki ismer valakit akit már kifizettek?

Nekem ezt mondogatja a volt üzletkötő, meg azt is, hogy Neki is van befektetése.

Passzív befektető Creative Commons License 2023.12.13 0 0 5496

Az eddigi tapasztalatok alapján egy biztosító sem értékesít olyan befektetést amellyel nyereséget lehet elérni, az összes csak hazug módon hitegeti az ügyfeleket a hosszú több évtizedes távval, miközben az embereknek a megtakarítása nem nő csak vonják a költségeket - hát ezek a tapasztalatok.

 

Az ovb-nak saját terméke nincs hiszen egy viszonteladó amely 4 biztosító termékét értékesíti mlm piramis ügynökhálózaton keresztül.

 

Szinte kizárólag azok mennek biztosításokat eladó ügynöknek akik semmihez sem értenek, a tőkepiacokra azaz a befektetések szegmensére semmi rálátásuk nincs hiszen csak papagájként elmondják az értékesítő dumát.

Passzív befektető Creative Commons License 2023.12.08 0 0 5495

Jellemzően átverés a biztosítási tanácsadás, az MNB kötelezővé tette a TKM értéket közzétételét és minden unit-linked élet és nyugdíjbiztosítás esetén az 1. évben 70% a költség, 2.évben 45%, 3-tól 9%.

 

Ez rendkívül magas, 25 éve több 100e-en jártak rosszul ezekkel, lehet 1 millió ember is szívott ezzel ha a családtagokat is belevesszük.

 

Sajnos számos életbiztosító azért van idehaza h lerabolja az embereket, mert amit az ügynökeik műveltek az az, a számok alapján méregdrága termék a unit-linked, az MNB is tájékoztat arról h nem biztos h ez a legmegfelelőbb a megtakarítások kezelésére.

Passzív befektető Creative Commons License 2023.10.19 0 0 5493

Forduljatok a Pénzügyi Fogyasztóvédelemhez v akár normál fogyvédhez, Pénzügyi Békéltető Testülethez v az MNB-hez, emellett más hatóságokhoz, NAV - h adóznak-e v csalnak, legyen már a timbernél adóvizsgálat, Pénzügyminisztérium is lépjen fel és a parlament vmely bizottsága.

Előzmény: geza2029 (5492)
geza2029 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 5492

Sziasztok,

 

küldöm Krizsán úr elérhetöségeit, ö a Timberland Németország második számu vezetöje, cége az API INT tavalyi évben több, mint 74 millio Forint bevételt szerzett az ügyfelek megkárositásával.

Javasolt a személyes találkozo, hogy rendezödjenek a vitás pontok, és mindenki megkaphassa saját jogos követélését.

 

 

Károly Krizsán 

 

 

k.krizsan@mac.com

 

office@apiinternational.eu

+36 30 9977 444

Bársony László Creative Commons License 2023.08.04 0 0 5491

Sziasztok. 10 éve kötöttem a Timberlandot. Szeretnék hozzá jutni a pénzemhez. Mondjatok valakit aki tud ebbe segíteni. Szeretnék a végére járni. Van az országba aki foglalkozik vele. Esetleg sikerült visszakapnia valakinek a pénzét. Email: barsonylaszlob@gmail.com. Valaki tud segítsen! Esetleg olyan ügyvéd aki tud vele foglalkozni. 

droondown Creative Commons License 2023.07.26 0 0 5490

Hello, köszi az információt és a linket. 

Segítesz, hogy miért kell szerződés számot megadni a FB csoportba való belépéshez? Külsős (nem Timberland alkalmazott) személy ez alapján nem tudja ellenőrizni annak valóságát az én megértésem szerint, viszont a névvel együtt már jóval érzékenyebb információt oszt meg valaki, mint az email cím ezen a fórumon. 

 

Előzőekre reagálva, ha MNB nem is direktben, de http://www.psfn.hu/eljarasaink.html még érdekes lehet akár.

 

 

 

Előzmény: Monca72 (5489)
Monca72 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 5489

Sziasztok,

 

Timberland ügyben a fórum korábbi bejegyzésében szerplő Kata2323 nevű felhasználó mostanában nem mutat túl sok aktivitást, így az általa említett ügyvédi segítséget sem sikerült eddig megszerezni.

A károsultak jelentkezését az alábbi privát csoportban várjuk:

https://www.facebook.com/groups/200590899397214/?ref=share_group_link

 

Javaslom, hogy ezen a felületen se email címet, se egyéb érzékeny információt ne osszatok meg, mert a TC aktívan figyeli a nyilvános felületeken zajló beszélgetéseket, információkat.

 

 

 

 

 

Jocek9996 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 5488

Sziasztok!

Érintett vagyok a Timberland ügyben.

Meg tudnátok adni az ügyvéd elérhetőségét aki csoportban foglalkozik a károsultak képviseletével?

Előre is köszönöm!

lauko.jozsef64@gmail.com

Zenab Creative Commons License 2023.06.27 0 0 5487

Kedves Kata!

Érintett vagyok az ügyben,elküldené az ügyvéd számát aki csoportosan foglalkozikk az űgyel?

kutyik5o@gmail.com

Kőszönöm

Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2023.06.23 0 0 5486

Sziasztok!  A NOVIS mizériáról tudtok esetleg valamit? Timberland 2.0, vagy azért itt jobbak az ügyfelek kilátásai?

peetboy05 Creative Commons License 2023.06.14 0 0 5484

Sziasztok!

Nem mondanám magam károsultnak, de úgy érzem az leszek. 2016-ban kötöttem 10 évre, amit idén szerettem volna felmondani, autó vásárlás miatt. Azt mondták telefonban hogy nem lehet felmondani, csak 10 év után. Ez már kicsit szomorú, de elfogadom. Felhívtam a közvetítőmet akivel anno kötöttem (természetesen nem dolgozik már annál a tanácsadó cégnél, és a tanácsadó cég sincs már kapcsolatban a Timberlanddal), hogy tud e olyan esetről, hogy valakit kifizettek. Azt mondta, hogy pár évvel ezelőtt volt olyan ügyfél akit kifizettek, de van aki már évek óta vár, úgy mint itt sokan mások.

 

Most nem tudom mi tévő legyek. Fizessem becsülettel (havi részletekben) a szerződéses összeget, hátha megkapom a teljes összeget vagy hagyjam a fenébe az egészet és elbukom az eddig befizetett részleteket? Mi van ha engem is fenyegetni fognak, hogy fizessem be a fennmaradó részt? 

Azt gondoltam köztes megoldásnak, hogy kb fél évig nem fizetem és meglátom mi lesz ebből az egészből. Ha borul a cég, akkor legalább a fennmaradó rész megmarad nekem.

 

Amúgy kértem tőlük egy kimutatást az eddigi befizetéseimről, amit becsülettel megküldtek és stimmel rajta minden összeg.

 

Telefonon is beszéltem velük többször, akkor Adrienne azt mondta, hogy sokan nem fizettek az utóbbi időben és azoktól be fogják hajtani az összeget, mert szerződést szegtek.

RozaeS Creative Commons License 2023.06.12 0 0 5483

Kedves Kata!

 

Szüleimnek segítek a Timberlandes üggyel kapcsolatban, és szeretném én is elkérni az ügyvédnő elérhetőségét. Köszönöm szépen.

Előzmény: Kata2323 (5337)
Inkogo Creative Commons License 2023.06.11 0 0 5482

Sziasztok!

 

Feleségem szintén érintett a Timberlandos ügyben! Valaki elküldené Nekem az ügyvéd számát, aki csoportosan foglalkozik az üggyel? Előre is köszi! inkogo@freemail.hu

 

Üdv!

Kati2023 Creative Commons License 2023.05.30 0 0 5481

Szia Kata!

  Most találtam rá a csoportra. Megkaptam a levelüket egy hete. Anno csak az első részletet fizettem ki és akkor tudtam meg, hogy egy bűnöző akivel szerződtem.

Így nem fizettem többet és úgy értelmeztem, hogy ez, mivel szerződés szegés , semmissé teszi a szerződést. Erre most, megkaptam ezt a fenyegető levelet.

  Nem fizettem 7 éven át, én úgy gondoltam, ezzel a szerződés megszűnt.

Nömö Creative Commons License 2023.05.28 0 0 5480

Hasonló helyzetben vagyok én is, csak nekem jövőre jár le a szerződés. Idáig nagyjából fizettem, de természetesen nekem is van hátralékom, felszólító levelet is kaptam. Ötletem nincs mit csináljak, nyilván a hátralékot nem szándékozom befizetni, de igy is jelentős összeg látszik elúszni. Van-e valaki ilyen helyzetben, van-e értelme tovább fizetni, és majd utána futni a pénz után? Esetleg próbáljam felmondani a szerződést azonnal? Egyáltalán valakinek is fizettek?

 

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

 

 

Pál17 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 5479

Szia!

 

Engem is csőbe húztak.

 

Napokban kaptam meg a levelet.-most találtam rá a fórumra.

 

Tudsz nekem valami támpontot adni? hogy induljak el?

 

köszönöm előre is.

 

vig.pal67@gmail.com

Előzmény: vwsanya (5340)
Pál17 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 5478

Szia Kata!

 

Elküldenéd nekem is az ügyvéd elérhetőségét?

 

Napokban kaptam meg a levelet.

 

vig.pal67@gmail.com

 

köszönöm: Pál

Előzmény: katadudas82 (5426)
Zoolesz79 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 5477

Szia Kata! 

 

Engem is érdekelne az ügyvédnő elérhetősége. Napokban kaptam levelet a Timberland-tól.

 

zoltan.hunyadvari@gmail.com

 

Üdvözlet Hunyadvári Zoltán 

Előzmény: Kata2323 (5337)
Zoolesz79 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 5476

Küldtem én is jelentkezést a Facebook csoportba, megadtam a kért adatokat. 

Előzmény: Monca72 (5439)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.23 0 0 5475

Kedves Scopa!

Ugyanaz a közvetítőnk volt. A hét év lejárata után beszéltem vele, nem tudott segíteni, gyakorlatilag széttárta a karjait. Sokféle érzelem kavargott bennem vele kapcsolatban. Végül abban maradtam önmagammal, hogy ő is egy bepalizott ember volt, csak épp a "bot" másik végén. (így utólag visszaemlékezve nem volt egyáltalán képben azzal, hogy mit is árul, ahogy mi sem voltunk képben azzal, hogy mit is veszünk) Most elolvastam újra a tájékoztató füzetben a "részesedési jogok kockázatai" fejezetet....és csak fogom a fejem.

A 7 év nekünk 3 éve járt le, megpróbáltuk akkor felmondani a szerződést, ahogy anno Ádám, mint lehetőséget (mint egy tuti opciót) felhozott nekünk is. Nem jártunk sikerrel, mondván, hogy 15 éves a szerződésünk, előgondoskodási terves. Pár évig fizettük csak, mert először a BIG eltűnése, majd az innen-onnan hallott infók miatt már keserű volt az íz. A befizetett pénzünkről már rég lemondtunk, azonban ma mi is megkaptuk a "tájékoztató" levelüket, közel 10 e eur (hátralék) tartozással. A D.A.S-tól próbáltam segítséget kérni, nagyon úgy tűnik, hogy ők ebben nem fognak tudni segíteni (a szerződésünk korlátossága miatt) nekünk.

Így számunkra véglegesen világossá vált, hogy szembe kell néznünk a helyzetünkkel, és bár nagyon elszomorító, hogy rengetegen lehetünk károsultak, de mégsem vagyunk egyedül. 

 

 

Előzmény: Scopa (5424)
gabee3324 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 5474

Mindenki ugyanezt a levelet kapta. Az is, aki már 3 éve felmonda a szerződést, az is, aki kapott egy levelet fél éve, hogy a felmondást elfogadták, és januárban utalják.

A fenyegetőzés nagyon jól működik - mert hátha akkor mégtöbb pénzt fizetsz be. A szerződésben az állt, hogy 7 év után felmondható, ha a felmondást a Timberland elfogadja. Sokunk felmondta, a Timberland elfogadta, nem fizettek hosszú hónapokon-éveken át, most meg ők fenyegetőznek. 

A fenyegetés jogalapját eddig nem tudta megmagyarázni a "jogi osztály" (ugyanaz a telefon van a levélen, ami szegény Gyárfás Adrienne telefonszáma - szegénynek most kellemetlen lehet a munkája, ő hívott fel lelkesen tavaly, hogy oké, utalni fogják a pénzt, idén januárban hogy mindjárt utalják, és keressem ha kérdésem van, és most vele viteti el a Timberland a balhét). Ugyanígy a német Timberland sem válaszolt, így kétlem, hogy jogalapjuk lenne bármire is.

 

 

Mivel az eddigi - korábban jóváhagyott - pénzt sem fizetik ki, emiatt vagyunk picit bizonytalanok, hogy vajon van-e értelme még milliókat befizetni, amiket ugyanúgy lehet hogy sosem kapsz vissza.

Előzmény: buppi (5473)
buppi Creative Commons License 2023.05.22 0 0 5473

Sziasztok!

 

A cég ügyvéddel és perrel fenyegetőzik. lehetséges, hogy a követelésének helyt adnak és további összegeket kötelesek leszünk fizetni? 

Passzív befektető Creative Commons License 2023.05.11 0 0 5472

Érthető h senki nem akarja fizetni a szerződést hiszen semmit se kap a pénzéért cserébe, etikátlan amit a cég művel, tehát jogos v nem jogos meg kell vonni az MNB engedélyt ettől a hazug csaló cégtől!

 

Ez amit művelnek rosszabb mint az ovb által mlm-ben eladott unit-linked életbiztosítás, ami szintén hatalmas lehúzás mlm nélkül is!

Előzmény: Törölt nick (5470)
Passzív befektető Creative Commons License 2023.05.10 0 0 5471

Viszont így eljátssza az ügyfelek bizalmát, rossz hírneve lesz, az ügyfelek fel vannak háborodva teljesen jogosan h pénzt követelnek tőlük!

 

Ráadásul a lejárt szerződéseket nem fizetik ki, ezek után ki meri erre a cégre bízni a tőkéjét? 

 

A cég már csak jogi erővel képes behajtani, ezzel viszont a megítélése nagyon rossz lesz, senki se akar így velük szóba állni, nem lesz aki ajánlja őket. 

 

A Timberland már most szitokszó, rosszabb mint a Quaestor ahol mindenkit kifizették 6-7m-ig, itt pedig elúszott a pénze azoknak is akik végig fizették, hiszen megszűnt szerződések esetén nevetséges indokok mentén nem fizetnek, húzzák az időt. 

Előzmény: Törölt nick (5470)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.10 0 1 5470

Tehát elképzelhető, hogy a cég jogosan kér pénzt.

 

Kiszámoló ezt írta:

 

Nem tudom, hogy nem akar vagy nem tud fizetni, de úgy tűnik, hogy gyűlnek a problémás esetek.” az nem derült ki, hogy mik a problémás esetek. 

Előzmény: Passzív befektető (5469)
Passzív befektető Creative Commons License 2023.05.09 0 0 5469

Hát ez az! Valószínűleg el sem olvasták a hosszú szerződést ami talán még egy unit-linked életbiztosításnál is hosszabb, mert az is legalább 100 oldal, az is hatalmas átverés.

Előzmény: Törölt nick (5468)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.09 0 1 5468

Még mindig nem derült ki, hogy mit írtak alá….

Előzmény: Passzív befektető (5467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!