Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2011.07.21 0 0 510

Miért csiszolod?

Előzmény: sz.t. (509)
sz.t. Creative Commons License 2011.07.21 0 0 509

Hello mindenki!

Tud valaki nekem segíteni? Mitől van az hogy játék közben besípol vagy bacsipog a klarinétom.Biztos valamit a nádnál rontottam el mert azóta csinálja ezt amióta új nádat tettem fel. Esetleg kell még rajta csiszolni,vagy esetleg pont az a baj,hogy túl sokat csiszoltam rajta?

meklilwayne Creative Commons License 2011.06.24 0 0 508

hello

 

nekem van egy Buffet klarinétom adj meg egy e-mail cimet és megirom a részleteket illetve megbeszéljük

Előzmény: iiioooiii (495)
czy Creative Commons License 2011.06.18 0 0 507

Pompás :-)

Előzmény: sz.t. (506)
sz.t. Creative Commons License 2011.06.18 0 0 506

Meglett a klarinétom,úgy értem kész a teljes felújítás.Egy pesti hangszerész http://www.mayerjanos.com/ végezte. Első reakcióként megnéztem a klarinét számát,hogy tényleg az enyémet kaptam-e vissza. Nagyon szép lett a hangja és most már minden hang kijön,minden gond nélkül,sőt még azokat a hangokat is ki tudom fújni amiket eddig nem. Szóval ha valakinek kell egy jó hangszerész őt bátran tudom ajánlani.Ja és 1 év garancia is van.

Előzmény: czy (505)
czy Creative Commons License 2011.06.06 0 0 505

Pompás :-)

 

Szép símán szól.

Előzmény: sz.t. (504)
sz.t. Creative Commons License 2011.06.06 0 0 504

Ja, és biztos a nád erőssége sem volt megfelelő.Most már hármassal tudom fújni és ezzel tökéletes lett a hangja.Persze ehhez is kellett egy kis idő amíg a hármasig eljutottam.Szóval valószínűleg egy kicsit türelmetlen voltam.Neked hogy szuperál az 5RV?

Előzmény: czy (501)
czy Creative Commons License 2011.06.06 0 0 503

Megnyugtató :-)

Előzmény: sz.t. (502)
sz.t. Creative Commons License 2011.06.06 0 0 502

Szóval,köszi az érdeklődést tök jól haladtam. Az új fúvókával / Vandoren 11.6 / kicsit nehezen indult be a dolog de nagyon megérte a fáradozást,gyakorlást. Szinte az elejéről kellett mindent kezdeni. Mégis megérte ez a kis "visszaesés" mert tényleg olyan mintha egy új hangszert kaptam volna.

Most éppen nélkülözöm szegényt,mivel úgy határoztam,hogy így több mint 25 évesen megérdemel egy felújítást.Jelenleg Pesten van egy hangszerésznél teljes felújításon. Csak 16-án kapom meg.Már nagyon hiányzik és nagyon izgatottan várom az eredményt.Majd beszámolok róla.

Előzmény: czy (501)
czy Creative Commons License 2011.06.06 0 0 501

Neked szólt, de más is magáénak érezte :-)

 

Előzmény: sz.t. (500)
sz.t. Creative Commons License 2011.06.06 0 0 500

Lehet hogy a nekem feltett kérdésre valaki más válaszolt? Vagy nem is nekem szólt a kérdés?

Előzmény: czy (496)
iiioooiii Creative Commons License 2011.06.05 0 0 499

Hahó!

 

Tudom lerágott csont, de Buffet e11 vagy Yamaha YLC 650?

 

És az e11 fa tölcséres vagy műanyag?

Itt egy elég tetszetős ajánlat:

http://shop.rose.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=69_71_84_179&products_id=231

Szerintetek?

Fontos lenne hamari vélemény.Nekem legalja Yamahám van,de a mechanikával vagyok elégedetlen és egyszer próbáltam egy Buffet-et ami, teljesen levett a lábamról a puhasága miatt.Szóval aki már valamelyiket próbálta az mondjon valamit!

Köszi!

 

iiioooiii Creative Commons License 2011.06.05 0 0 498

jah és ez a klarinétos nem én vagyok!:)Csak nekem nincs népzenei felvételem:)

iiioooiii Creative Commons License 2011.06.05 0 0 497

Nehéz lenne ezt behatárolni, ugyanis egyfelől autodidakta vagyok, másfelől meg főleg magyar népzenét játszom.Most ismerkedem a sanzon,swing világával, az improvizációvan és van egy saját zenekarom is,ahol én írom a zenét, bár a klarinét itt nem mint szólóhangszer és főleg nem virtuóz(szándékosan!!), inkább csak kiegészíti a többiek munkáját.Tessék meghallgatni:

http://soundcloud.com/nemulass

Na ettől azért többet tudok, de persze sokat kell még fejlődni.Amúgy kilenc éve játszom, és sosem leszek Benny Goodman vagy Kállai-Kis Ernő, de az ő muzsikájuk ami nagyon tetszik és arrafelé is tendálok. Komolyzenét sosem játszottam és nem is áll szándékomban, de gyakorláskor mindig komolyzenei skálákkal edzek, szerintem a legjobb kindulópont,de mivel tanárom az nem volt sosem(csak első egy évben), lehet ez sem fedi a valóságot.

Na lényeg a lényeg, egy kalotaszegi legényest simán elnyomok hangzó A dúrban,ami nekünk jó sok kereszt, és ahhoz kéne egy hangszer, amin van bal oldali esz, és sokkal finomabb a mechanikája mint az én kis tanuló Yamahámnak.

Itt van egy legényes hegedűn, klarinéton, hogy tudd mi a szint.Jelenleg ez a legtöbb ami megy biztonsággal,mondjuk asszem pont hangzó d-ben van,az azért sokkal könnyebb:)

 

 

czy Creative Commons License 2011.06.05 0 0 496

Hol tartasz a klarinéttal?

Előzmény: sz.t. (478)
iiioooiii Creative Commons License 2011.06.04 0 0 495

Hahó Mindenki!

 

http://muveszet-kultura.aprohirdetes.biz/elado-hangszer-kotta/elado-fafuvos-hangszer/elado-ujszeru-buffet-klarinet-szeged-kinal-mid-42811

 

Egyszerű kérdés:megéri?

 

Kéne nagyon egy finommehanikájú, fa, bal olali esz billenytűs hangszer.(sok a kereszt:)).

Szóval véleményeket szeretnék, illetve ha van valakinek más ajánlata(csak Buffet érdekel), jöhet!

 

Csumi!!!!és köszi

JoxyH Creative Commons License 2011.05.27 0 0 494

Köszi szépen. :)

 

Azért hívom mégis bambusz "szaxofonnak", mert úgy általában ez az elfogadott neve mindefelé a világban. 

 

pl. a japán verizó:

 

 

Sziasztok! :)

Előzmény: PETYUS (493)
PETYUS Creative Commons License 2011.05.27 0 0 493

Igen, erre gondoltam, szerintem is inkább klarinét.

Előzmény: JoxyH (492)
JoxyH Creative Commons License 2011.05.27 0 0 492

Hmm.. terminológiában nem vagyok profi.

 

De, ha jól tudom az a különbség, hogy a szaxofon a hangszer vége felé egyre szélesedik,

vagyis tölcsér alakra van, a klarinét pedig egy azonos átmérűjő "cső".

 

Az enyém ilyen értelemben klarinét, hiszen nagyjából azonos az átmérő,

bár a bambusz adottságai miatt úgy van elkészítve, hogy inkább szélesedjen,

mint szűküljön a fúvókától kifelé.

 

De szakszavakat tényleg nem ismerem, angolul olvastam minden "szakirodalmat"...

 

Nem tudom erre gondoltál-e, mindenesetre érdekel a véleményed!  :)

 

 

Előzmény: PETYUS (491)
PETYUS Creative Commons License 2011.05.26 0 0 491

Fogalomzavart vélek felfedezni.

Tudod hogy mi a leglényegesebb különbség a klarinét és a szaxofon között?

Előzmény: JoxyH (490)
JoxyH Creative Commons License 2011.05.26 0 0 490

Sziasztok Kedves Mindenki! 

 

Be szeretnék nektek mutatni egy új hangszert, ami érdekelhet Titeket!

Az elmúlt időszakban meglehetősen sok munkát fektettem bele, hogy jó minőségű Bambusz Szaxofonokat

vagy más néven Bambusz Klarinétokat tudjak készíteni, azt hiszem elég jó eredményekkel.

Valahol a szaxofon és a klarinét között helyezkednek el az én hangszereim:

alakjuk a klarinétéra hasonlít, de tenor szaxofon nád szólal meg a fúvókában, és a hangjuk meglepően jó! :)

 

Ha érdekel titeket, vagy szeretnétek egy olcsóbb, könnyen hordozható, alternatív hangszert a klarinét mellé,

akkor szeretettel ajánlom az oldalam:

 

http://www.bamboosaxes.com/home_hu.html

 

Nézzetek szét, vannak mintavideók, és minden hangszehez van külön hangminta hangeffektel és effekt nélkül is,

hogy ne kelljen "zsákbamacskát" vásárolni. ;)

 

Egyben kíváncsi vagyok a véleményetekre is, hogy tényleg jók-e, mit gondoltok a hangszerről.

Kérdéseiteket, észervételeiteket a bamboosaxes@gmail.com-ra várom.

 

Ha pedig jó ötletnek tartjátok és támogatnátok a munkám,

akkor nagyon megköszönöm, ha bejelölitek facebookon az oldalam, a következő link segítségével:

 

http://www.facebook.com/bamboosaxes

 

Minden jókat és kellemes zenélést kívánok!

 

 Homoki János

 

Longboat Creative Commons License 2011.05.15 0 0 489

Igen, és ebben a tölcsér még azért csak műanyag. Tény, hogy nem a legfontosabb, demégis. Biztos én vagyok túl ódivatú, de engem zavarna. Egy klarinét fából készüljön. Period.

Előzmény: selmer79 (487)
Longboat Creative Commons License 2011.05.15 0 0 488

Hm, nem vagyok képben az Amati mai kínálatát illetően, én 1982-ben, kiskölyökként kaptam a sajátomat. Bal kéz disz billentyűs teljesen fából készült változat. Azért voltam szerencsés vele, mert akkoriban egy szállítmány érkezésekor a tanárom bemehetett a szép emlékű Triál raktárába, és végigfújkálhatta a csöveket és elhozta a tanítványainak azt a pár darabot, aminek (persze a márka korlátain belül) szép hangja volt. A nagyon kezdeti évek után vettem egy B45-ös fejet, amit mind a mai napig nagyon szeretek. Sok évig játszottam rajta, később már tenor szax mellett.

 

Most, hogy mondod, az 5RV lyra az én időmben is létezett, és gyakran ajánlották kezdőknek. Én 12 évesen vettem a B45-öst a tanárom engedélyével és támogatásával, mert látta, hogy ki tudom fújni, de az egy 9 éves teljesen kezdőnek nagyon erős. Valószínűleg veszek neki egy 5RV lyrást, de majd megkérdezem a tanárát is, nem akarok belepiszkálni a munkájába, csak felmérem a mostani állapotokat.

 

Én is jobban kedvelem a fém szorítót főleg kezdőknek egyszerűbben kezelhető, tisztán tartható holmi. Azt gondolom, hogy egy kisgyereknek könnyítsük meg a kezdeti lépéseket amennyire lehet, hogy hamar sikerélmény legyen (megszólaljon valamennyire elfogadható hangon), ne elkedvetlenedés. Aztán ha komollyá válik a dolog, akkor lehet tülkölés helyett rámenni a minőségi hangra, erősebb náddal, fúvókával, szoritóval, és persze - ha az anyagiak lehetővé teszik - jobb hangszerrel.

 

Előzmény: selmer79 (486)
selmer79 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 487

Valóban kicsit le vagyok maradva, az új 211es átlagára 150 körül mozog, de a googl kidobott 114e-s ajánlatot is.

Előzmény: selmer79 (486)
selmer79 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 486

Az Amati ACL-211 és 311 tudomásom szerint 120-140e között van újonnan. Mind a kettő fa, a különbség annyi, hogy a 211 tölcsére még műanyag, de igazából az a hangban nagyon már nem számít. Mindkettőt ennyi pénzér manapság már ezüstözött billentyűzettel kínálják, és tapasztalataim alapján egészen tiszták, jól intonálhatóak, jól viszik a levegőt, szép a hangjuk, és kisebb miőségi különbség a szalagról lejövő minhangszerek között, mint régebben.

Zeneiskolában nagyon sok Amati 6-os fúvókát használunk, ezek jól beváltak és az átlaghoz képest kifejezetten olcsóak, szorítóval kupakkal 6-7e ft. Ha komolyabbat szeretnél, akkor Vandoren 5RV lyrásat tudom ajánlani, az is egy nagyon jó fúvóka, viszont az ára elég húzós, 20e körül van az ára. Haladóknak a Vandoren B40eset ajánlanám. Azt már profik közül is sokan használják. A B45 nem is lenne szerencsés kezdőnek, nagyon nagy a lehúzása, nagyon sok levegőt eszik, ami persze magvasabb szebb hangot eredményez, de ebben a korban még több kárt csinálhat, mint ami a haszna.

És még valami ami szerintem nagyon fontos, mondjuk ezzel gondolom sokan fognak vitatkozni. Mindenképpen fém szorítót ajánlok. Nekem a bőrökkel sok problémám volt. Hamar nyúlnak, aztán nem fognak rendesen. Utána már csúszkál alatta a nád, tompítva ezzel a rezgést. Tompul a hang, nehezebb fújni, kezelni.

Előzmény: Longboat (485)
Longboat Creative Commons License 2011.05.11 0 0 485

Maximálisan egyetértek, de rosszul tudom, hogy a százezer ft körüli kategóriában az Amati is műanyag hangszereket kínál? Úgy tudom, az Amati fa hangszerek újonnan közelítik a kétszázezret.

Én most nagyon örülök, hogy végül nem adtam el a régi klarinétomat, mert szeptembertől ismét használatban lesz a családban, csak valami könnyebb fejet kell majd venni rá, mert a gyári megnevezhetetlenül vacak, a B45-ös fejem viszont kicsit erős lesz egy 8 éves kezdőkének (bár képes megszólaltatni vele a hangszert). :-)

Előzmény: selmer79 (484)
selmer79 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 484

Szia!

 

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ne ilyen hangszert vegyél, és pláne ne vaterán. 50e kategóriában inkább keress egy tisztességes hangszerboltot, és vegyél egy használt jó állapotút (pl amati, abból van a legtöbb), azok legalább fából vannak, és ha szerencséd van a boltos, vagy egy ismerőse meg is fújja neked, kissebb az esély a mellényúlásra. Ezek a noname műanyagok elég nagy lutrik, ennél drágább árfekvésű kínai csodákról is hallottam már, hogy 1-2 év alatt kifeküdtek. Mi a zenesuliban főként Amatikat használunk, azok teljesen jók tanulni, megbízhatóak és nem utolsó sorban olcsók is. Az új áruk jelenleg 120e körül mozog.

Remélem tudtam segíteni!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

Üdv

Előzmény: rawelli (483)
rawelli Creative Commons License 2011.04.07 0 0 483

Sziasztok,

én 4 éve gitározok, de most nagyon kedvet kaptam a fúvóshangszerekhez, különösképpen a klarinéthoz.
Lassan tanárhoz is eljutok, de nem tudok dönteni a klarinétvételben két lehetőség közül, esetleg tudnátok segíteni, hogy melyiket érdemes megvenni?:

 

http://zene.vatera.hu/hangszer/fuvos_es_tartozekai/klarinet_b_uj_1_ev_garancia_ajandek_1449705902.html

 

http://hangbolt.com/jp-b-klarinet.html#

 

Számomra körülbelül ugyanolyannak tűnnek, mindkettő műanyagból van, ennél több pénzt pedig nemigazán tudnék rászánni. A tanár, akivel beszéltem azt mondta, hogy jó, ha megveszem a 35-ezrest is, de mégis tartok tőle, hogy valami hulladék lehet.

Örülnék bármilyen véleménynek, mert tűkön ülök de nem mertem egyenlőre egyiket sem megvenni :)

Köszönöm

rawelli

PETYUS Creative Commons License 2011.04.01 0 0 482

Sohasem klarinétoztam, de láttam néhány klarinétot közelről, meg a hangjukat is hallottam.

És azt is láttam, hogy a csurákosok mit összekínlódnak a selejtes nádak miatt, ezért nem mertem belevágni nádas hangszeren játszani (meg eléggé lekötött a tuba, majd később a kürt). Pedig egy basszus dulcián nagyon érdekes lenne.

Újabban egy oboa tanárnő is játszik az együttesben (akiről még sajnos nincs fénykép a weblapon, de majd keresek és pótolom), és nemrég megkértem, mutassa meg, mi dolog egy oboanádat üzembe helyezni, karbantartani.

Hááát, nálam ez már tortúrának minősül.

Előzmény: Petyula (481)
Petyula Creative Commons License 2011.03.31 0 0 481

...tetszik (!!), bár én inkább a jazz (jól írom?) felé húzok, de igaz az is, hogy mindenevő vagyok. Na de akkor most klarinét, vagy furulya...?? :-)  Üdv.

Előzmény: PETYUS (480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!