Keresés

Részletes keresés

Longboat Creative Commons License 2020.02.27 0 0 570

Szia, nekem eladó lehet egy Buescher 400-as hangszerem Vandoren B45 fejjel. Ha érdekel, adj egy elérhetőséget.

Előzmény: szürkefény12 (568)
luigi106 Creative Commons License 2020.02.15 0 0 569

Eladó egy Buffet crampton prodige b klarinét. Keveset használt, két dalt tanultam meg rajta, mire rájöttem, hogy ez nem az én hangszerem. Hatvankét évesen már nem az igazi a légzéstechnikám.

De egy percig sem sajnálom ezt a kitérőjét az életemnek. Az ára 140ezer. 

szürkefény12 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 568

Üdvözlök szeretettel minden tagot. Én több mint 40 éve játszom szaxafonon és egy ideig  klarinéton is de sajnálatosan eladásra került amit a mai napig nagyon sajnálok. Most szeretnék egy használt jó állapotban levő klarinétot venni ha tudnátok ebben segíteni előre is nagyon megköszönöm.

daaaaav Creative Commons License 2019.02.25 0 0 567

Kedves Ani...!

Megvan még esetleg a hangszer?

Üdv

Előzmény: Ani... (564)
Ani... Creative Commons License 2018.02.16 0 0 566

Ani... Creative Commons License 2018.02.16 0 0 565

Ani... Creative Commons License 2018.02.16 0 0 564

Sziasztok!

Elnezést hogyha ez a téma, kérdés nem ide tartozik. Sajnos másik hasonló fórumot nem találtam. :(

Van egy régi, örökölt Klarinétunk. Esetleg tudnátok segíteni abban, hogy mennyit érhet?

Annyit tudunk róla, hogy Bernhard Todt készítette, Erlbachban, és Migma típusú.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Longboat Creative Commons License 2017.11.13 0 0 563

Szia, ez nem túl sok információ, de nyilván a tanára majd segítséget ad. Fontos, hogy egy kezdő gyereknek ne adjanak túl erős nádad. A fúvókától függően másfeles, kettes nád megfelelő lehet. Nagyon sok márka létezik, klarinétra én a Vandoren nádakat részesítem előnyben.

 

Ha jót akarsz az unokádnak, akkor vidd el a hangszert egy becsületes hangszerészhez beállíttatni, mert ezekkel a zeneiskolai hangszerekkel előfordul, hogy elhanyagolt állapotban vannak és úgy inkább birkózógép, mint klarinét. Emellett minél előbb érdemes a gyereknek venni egy fúvókát. Ebben hallgassatok a tanár tanácsára (pl a Vandoren 5RV líra jelzésű fej kedvelt a kezdők körében).

 

Egy jó állapotú hangszer, rendes fejjel és jó nádakkal nagyon megkönnyíti egy kezdő klarinétos dolgát. :)

 

Előzmény: téniralk (561)
téniralk Creative Commons License 2017.11.06 0 0 562

Bocsánat :hangszert

 

..nem tudom lehet-e az elküldött szöveget visszahozni,javítani...?

 

Mindig akkor olvasom-régi hibám-miután elküldtem..

Előzmény: téniralk (561)
téniralk Creative Commons License 2017.11.06 0 0 561

Sziasztok!

 

Az unokám elkezdett az iskolában klarinét oktatásra járni.

 

Gyakorló hagszert kapott.

 

Milyen nádat kell,lehet hozzá venni?

 

Lehet ,hogy ez az információ kevés?

 

Előre is köszönöm,ha valaki ellavírozna e témában.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xHZHHT-PFCw

baikal ij 512 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 560

ki tudja? a plasticover nád, az műanyag, vagy nád ami be van vonva valamivel?

baikal ij 512 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 559

vito reso tone clarinet milyen évjárat lehet?

Előzmény: PETYUS (556)
skcbf Creative Commons License 2017.06.08 0 0 558

Kedves Klarinétosok!

 

Eladó klarinét nádak eredeti, bontatlan csomagolásban:

-          La Voz  clarinet Bb 2 doboz (12 db/doboz)  medium soft (2-es), irányár: 6.000,- /doboz (listaár 7.500,-)

-          Rico clarinet Bb 1 doboz (25 db/doboz) 4-es, irányár: 10.000,- /doboz (listaár 15.000,-)

-          Rico Royal clarinet Bb 1 doboz (10 db/doboz) 2,5-ös, irányár: 5.000,- /doboz (listaár 6.500,-)

-          Vandoren clarinet Bb 5 doboz (10 db/doboz)2,5-ös, irányár: 5.000,- /doboz (listaár 8.500,-)

 

Több doboz vásárlása esetén kedvezmény!

Érdeklődni: cbf@freemail.hu

Köszönettel,

ks

Wmihaly Creative Commons License 2017.04.18 0 0 557

Sziasztok!

 

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topikra. Én 13 éve klarinétozom, azonban szeretett klarinétom elfáradt, én viszont még nem, így új hangszer után nézelődök. Mivel anyagi helyzetem eléggé korlátozott, ezért profi hangszerre nem igazán futja, azonban megakadt a szemem a Yamaha YCL 450 klarinéton. Viszont tudjátok, hogy van ez; többféle gitárt fogtam már a kezemben, mint klarinétot ezért hiába játszok klarinéton, a gitárokhoz jobban értek, klarinétban nem nagyon van viszonyítási alapom. Szeretnélek titeket megkérdezni, hogy szerintetek mennyire érdemes megvenni, mire számíthatok, vagy esetleg ebben a 300-350e ft-os kategóriában van-e jobb választás? 

 

Én eddig egy Amati ACL 312 klarinéton játszottam és nagyon megszerettem, azonban szeretnék egy fokkal komolyabb hangszert választani, ami lehetőleg fa testű.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!!:)

 

W. Misi

PETYUS Creative Commons License 2017.03.28 0 0 556

Ha jól értem, akkor a Conn-Selmer (ami a Steinway Musical Instruments egyik divíziója) 2004-ben megvette a Leblanc-ot, ami azóta nem létezik mint önálló cég, de megmaradt a neve, mint a Conn-Selmer (vagyis a Steinway konglomerátum) klarinét márkája.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Leblanc_(musical_instrument_manufacturer)

https://en.wikipedia.org/wiki/Conn-Selmer

https://en.wikipedia.org/wiki/Steinway_Musical_Instruments

Előzmény: baikal ij 512 (554)
PETYUS Creative Commons License 2017.03.28 0 0 555

Régóta keresek erről a "befújás" témáról valami tudományos magyarázatot, de még nem találtam.

Tapasztalt zenészek kijelentéseiből arra lehet következtetni, hogy a jelenség létezik. Nem csak fúvós hangszereknél, hanem vonósoknál is, vagyis a hegedű, cselló is akkor szól jól, ha már be van játszva.

Én rézfúvósokon játszottam, és magam is tapasztaltam olyat, hogy valamelyik hangszeren valamelyik hang nehezen szólal meg, inkább átbicsaklik a legközelebbi azonos fogású hangba, de ha sokat erőltetem és csakazértis azt a hangot vasalom ki belőle rendszeresen, akkor lassanként engedelmességre szokik, és könnyebben kezelhető lesz.

Azzal szokták magyarázni, hogy ha egy anyagot rendszeresen kitesznek egy adott frekvenciájú rezgésnek, akkor olyan változások következnek be az anyagban, amitől könnyebben fog azon a frekvencián rezegni. Hogy ebben van-e igazság, azt nem tudom, ha van, akkor nem értem az okát.

Előzmény: martinaa (553)
baikal ij 512 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 554

sziasztok. mi az összefüggés a selmer és a leblanc közt? látom ,hogy együtt reklámozzák őket.

martinaa Creative Commons License 2017.03.27 0 0 553

Sziasztok! Nem pörög a topik, látom, de hátha valaki tud tanácsot adni: gyerekemnek venném az első klarinétját, és abban vagyok tanácstalan, hogy egy zenetanár ismerős azt mondta, hónapokig tart az új hangszert "befújni" és hamis lesz, ha rosszul csináljuk, a saját zenetanár meg erről egy árva szót sem szólt, nem is hallottam még azelőtt ilyenről, hogy be kell fújni a hangszert (nem játszom sajnos hangszeren.) Ő végül azt mondta, hogy majd játszik rajta pár órát, ha elviszem neki, meg elviszi hangszerészhez beállítani, és az elég. Most akkor hol az igazság? Köszönöm előre is, ha valami hozzáértő válaszol!

Osztrogradszkij2 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 552

Elkészült Veér István - Liszt díjas klarinétművész honlapja.

http://klarinetoktatas.hu/

Nándor Csajkos Creative Commons License 2015.10.23 0 0 551

valaki tudna nekem kuldeni facebookon (itt nem sokat vagyok fent) nemet rendszeru klarinethoz fogastablazatot ?! ha lehet minnel hamarabb!!!!

MarcusX Creative Commons License 2014.11.14 0 0 550

Az ebonit v.más műanyag testű klarinétok jók. Én nemrég cseréltem fel egy grenadil fa hangszerre az enyémet és ezzel több a gond. A fa amúgy is repedésre hajlamos....

Előzmény: hucul123 (525)
Jankyhun Creative Commons License 2014.09.08 0 0 549

Halihó!

Anno réges-régen klarinétoztam fúvószenekarban, most nagy unszolásra beálltam egy népzenei bandába. A problémám az, hogy amióta nekifogtam fújni, totál le van zsibbadva a jobb hüvelykujjam, nem érzek vele, és nem is múlik el. A hangszert nem az első ujjperc hajlatában tartom, hanem inkább a második ujjperc végénél, még a bütyök előtt. A saját tippem a rossz ujjtartás, de erősítsetek meg. (És akkor hogy is kéne tartani?) :D

repas.mark Creative Commons License 2014.06.01 0 0 548

Sziasztok! van egy Amati B klarinétom 1 éve lett felújítva, gyönyörű állapotban! 75e-ret ér 55e-ért árulom. Fúvóka nincs hozzá. Akit érdekel írjon nyugodtan a repas.mark97@gmail.com vagy a repas.mark@gmail.hu email címre.

G. Bence Creative Commons License 2014.05.17 0 0 547

Köszönöm a javaslatot, csak szerdán tudom majd összehasonlítani. Azóta a Vandoren oldalán találtam jó segítséget  is. (hátha másnak is jól jön.)
15. oldalon, hogy egyes tulajdonságú fúvókákhoz (nyitottság - lehúzás) milyen erősségű nádak valók. Persze Vandoren-hez igazítva.
40. oldalon pedig, hogy hogy állapíthatom meg a fúvókám tulajdonságait.
www.vandoren-en.com/file/146164/

Előzmény: PETYUS (546)
PETYUS Creative Commons License 2014.05.15 0 0 546

Nézd meg a nád alatti felfekvő felület ívének geometriáját! Szerintem ott van a különbség.

Előzmény: G. Bence (545)
G. Bence Creative Commons License 2014.05.15 0 0 545

Sziasztok!

Klarinétnál létezik olyan, hogy egy fúvóka csak bizonyos erősségű nádig jó? 
Van egy Yamaha márkájú klarinétom, rajta - tippre - Yamaha fúvókával (ráírva nincs semmi, csak beleütve az alsó részén egy 6-os). A gondom az, hogy 3-as Vandoren V12-es náddal nagyon szőrösen szól, és elég nehéz is megfújni. Tegnap kipróbáltam ugyanezt a hangszert ugyanezzel (V12-es 3-as erősségű) a náddal, csak Buffet fúvókával, és szólt mint az álom. Tisztán és könnyen.

Már majdnem beletörődtem, hogy szimplán rossza a fúvóka. Aztán most kipróbáltam, ugyanaz a hangszer, saját (Yamaha) fúvóka, és 2-es Vandoren nád. Szólt most is mint az álom, nagyon könnyen és szépen, csak csipogott ugye, gondolom mert gyenge nekem a nád. Aztán kipróbáltam 2,5-s Vandoren náddal is, ott már hallható volt némi szőrösödés (és ugye kicsit nehezebben is szólt).

Szerintetek mi lehet? Mit érdemes? Kössz!

max79 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 544

Üdv!

 

Eladóvá vált két nagyobb nyitású klarinét fúvóka:

 

Selmer E, Selmer szorítóval és kupakkal

A. Lelandais 9 Qualitie Superieure, Selmer szorítóval és kupakkal

Érdeklődni a huszas/402-harminc-29 számon lehet

Jollyroger85 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 543

Sziasztok!

Eladósorba kerültek régi hangszereim. Ha valakit érdekel írjon és részletesen leírom a hangszerek paramétereit, küldök képet, természetesen a hangszerek megtekinthetőek, kipróbálhatóak.

Buffet Evette Master Model Bb klarinét

Weltklang tenor szaxofon + egy remek Meyer múanyag fúvóka

nemiskellez Creative Commons License 2014.01.27 0 0 542

Mennyiben/miben különbözik egy La Ripamonti és egy Vandoren fúvóka?

mmmmte Creative Commons License 2013.10.16 0 0 541

Üdv!

B40-es és B45-ös líra fúvókám van. Arra a steurer nád jó? Eddig vandoren v12-es 2,5-es keménységű nádakkal fújtam, de nagyrésze egy-két hét után olyan gyenge lett, hogy alig bírtam őket használni. A steuer tovább bírja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!