Keresés

Részletes keresés

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.02.18 0 0 488

Erdekesek ezek a vizes dolgok. Talaltam egy listat a fluoridos helyekrol UK-ban (az orszag kb. 10%-aban csinaljak ezt):

 

"These districts have naturally-fluoridated water at more than 0.5 ppm: 

Durham: DH1, 2, part of 6
Essex: CO1-6, 8-10
Lincolnshire: Part of LN13
Peterborough: PE2, 4
Suffolk: IP1-8, 13, 14, 28 to 30, 33
Teesside: TS27, 28
Tyneside: NE25, 26, 29; part of NE30

These districts have artificially fluoridated drinking water:

Berkshire: RG1, 4-6, 40, 41
Birmingham: B6-11, 13-21, 23-34, 37, 40, 42, 45, 60-62, 65-71; parts of Central Birmingham and B36, 38, 43, 44, 46, 47, 63, 64, 90, 92, 97
Buckinghamshire: Parts of SG18, 19
Chelmsford: CM1
Coventry: CV1-6, 10, 11; parts of CV 7-9, 12, 13
Crewe: Parts of CW1, 2, 5-7, 12, 17
Cumbria: CA24, 25, 27, 28
Dartford: DA1
Derby: DE13-15
Doncaster: DN15, 16, 18-21, 38-40; parts of DN9, 10, 17, 22, 31, 37
Dudley: Parts of DY9, 10
Durham: DH2, 7-9; parts of DH15
Lancaster: Parts of LA19
Leicestershire: Parts of LE10, and 18
Lincolnshire: Ln1, 2, 4-7
Milton Keynes: MK17, 43-46
Nottinghamshire: NG18-20; parts of NG17, 21-24, 31, 32, 34
Oxfordshire: Part of OX9
Sheffield: Parts of S80
Shrewsbury: Parts of SY13, 14
Stoke: Parts of ST7, 8
Tonbridge: TN26
Tyneside: NE1 to 6, 8, 12, 15-18, 21, 23, 25-27, 39, 42, 43, 45, 46; parts of NE9-11, 13, 19, 20, 24, 28, 44, 46-48, 65
Walsall
Wolverhampton: WV2, 3, 13, 14; parts of WV6-8
Worcestershire: Part of WR7, 9-11 "

 

Tyneside, Lincolnshire, Durham a termeszetesen fluoridos vizuket is pluszban fluroidozzak, ami mar eleg durva :D

(jo, gondolom egy erteket nem lep at a teljes mennyiseg, de akkor is)

 

Ennek meg korabban utananeztem, nalunk London fele szerencsere nincs ilyen sz.r a vizben. Nem tudom, hogy jo-e vagy rossz-e, mindenesetre en szeretem magam megvalogatni azt, amit fogyasztok. Ha szuksegem van fluoridra, akkor bombazzanak reklamokkal es fluoridtablettakkal vagy ilyenek, aztan majd en eldontom, hogy teszek-e a poharamba. De jobban szeretem en megvalogatni, hogy mi megy belem. Kicsit kenyes vagyok az ilyenekre, en sem tartom szerencsesnek a fluorid alkalmazasat.

 

Ami jobban idegesit (mivel itt nincs fluorid, nem is erdekel annyira), az a kemenysege a viznek. Bar mar egeszen hozzaszoktam, neha jon egy-egy adag kemenyebb viz, amikor ugy erzem furdes utan, mintha rhinocerosz lennek :D

 

Abban is teljesen egyetertek, hogy a melegvizzel (de altalaban a csapvizzel is!) ovatosan kell banni, mert sok helyen ezereves csoveken at jon a viz. Ha nincs egy ideig nyitva a csap, akkor a viz "megpang" benne, kiold mindenfele femet a csobol, aztan igya meg aki akarja. Foleg melegviznel, ahol tartalyban taroljak a melegvizet... Hm, nem jok ezek a dolgok. Amit lehet tenni, hogy kicsit folyatja az ember - egy ido utan lehet erezni a viz allagan, homersekleten stb. hogy mar az utcarol (a halozatrol) jon a viz, nem az ingatlanon belul rekedt nehany meteres csovekbol kortyoljuk ki a cseppeket. En probalom igy csinalni, ha inni akarok, talan javit a helyzeten valamelyest. Kezmosashoz meg vegulis jo az is, annyira azert nem pocsolok vele.

Előzmény: Diofa Szelleme (486)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.02.18 0 0 487

Ahol együtt megtalálod a konnektort meg a tükröt is. :)  Esetleg méretes hosszabbító.

Előzmény: r11iksa (479)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2012.02.18 0 0 486

A csapvízhez: Évekig szenvedtem itt gyomorporblémával, nem okolom a csapvizet mint kiváltót (nem vagyok biztos benne), de hogy nem segített de hátráltatott a gyógyulásban az tuti. Tehát érzékeny gyomrúak tudjanak róla, hogy itt bizonyos területeken a víz egyrészt sokkal magasabb adagban tartalmaz klórt mint otthon (ez forralással eltüntethető) viszont flourt is adagolnak bele ami már itt is számos balhét kevert, merthogy mérgező és forralástól csak koncentráltabb lesz de valami lobbi szerint ez így jó a fogaknak. Egyenlőre a lobbi áll  nyerésre és a fluor perek árán is maradt. Egy tuti, én szépen meggyógyultam mióta egyáltalán nem iszom itt csapvizet.

 

A neten át kis guglizással lehet ellenőrizni hogy az adott területen ahol élsz is fluorozzák-e a csapvizet, de nagyon sok helyen errefelé (Midlands) igen és Anglia más részein is vannak ilyen övezetek, nagyvárosok, stb. A megoldás tisztességes víztisztitó otthonra és / vagy ásványvíz. (Bár az "ásványvíz" is egy érdekes állat erre, a Highland-féle pl minusz 5 fokban nem fagyott meg, azóta is azon agyalunk, hogy melyik ásvány(?) miatt nem...)

 

A másik, hogy idegen házban (ahol nem vagyunk képben a vezetékezést illetően és a ház réginek látszik) soha nem iszunk a melegvízből vagyis nem csinálunk belőle nescafét, mert ha már meleg akkor úgy gyorsabb. Mindenféle elbacott és mérgező réztartályokban melegítik a vizet, ők helyben tudják róla, de az idegen általában nem. Mi sem tudtuk, nagy szívás volt.

Előzmény: Nincstöbbnick (434)
Chexum Creative Commons License 2012.02.17 0 0 485

Hát, angolul mindenesetre nem nehéz megtalálni, bár még így is mindenki másképp hívja.  1 darab 55x40x20cm-es doboz, max 10 kg. mindkettejüknél.  Ezt szeretik véresen komolyan venni, mivel pluszbevétel, főleg az R - ha egy picit túllóg bármely irányban, mert nem nyomod le, már ugorhat is 60 euró/font...  Ha már a nyelv miatt tahónak gondolod őket, akkor szerintem nem fogod élvezni a repülést velük. :)

 

http://wizzair.com/useful_information/baggage/#2

"carry-on baggage (hand baggage)"

http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions#regulations-cabinbaggage

"cabin baggage"

Előzmény: r11iksa (484)
r11iksa Creative Commons License 2012.02.17 0 0 484

Most ryanair vagy wizzair.;)

Én 10 éve repültem Svédországba malévval, akkor nem volt gond, egy válltáskát (sporttáska, kb. 60x35x35, de rugalmasan változik ;) vittem, a fejünk feletti felhajtható fülkébe simán be lehetett tenni. ezért csodálkoztam, hogy most azt mondták a többiek, hogy ez már csak fizetős csomagként adható fel, de a rynair weboldalán csak azt látom, hogy 15 kg-os poggyászért kell fizetni, egy szót se ír a leirásban - persze, csak angolul van, akkora tahók :-( - arról, mekkora csomag vihető a gépen magammal.

Előzmény: Chexum (483)
Chexum Creative Commons License 2012.02.17 0 0 483

Melyik társaságnál?  Mindegyik maga mondja meg.  Tipikusan egy darab táskajellegű dolog, ami belefér a checkin-pultoknál lévő kalitkába.  Régen egy ilyen táska plusz egy laptoptáska volt általános, most már többnyire vagy laptop, vagy kézitáska.  Viszont kabátzsebeket még mindig meg lehet tömni, és lehet menni nyolc pulóverben, ha nagyon ki akarsz szúrni a melletted ülővel (és meg akarsz izzadni).

 

Itt, Londontól nem messze, amúgy a hétvégén voltak mínuszos éjszakák (és lehet, hogy most is lesznek), de nappal 6-10 fok is volt.

Előzmény: r11iksa (482)
r11iksa Creative Commons License 2012.02.17 0 0 482

Egy technikai kérdés, aki utaszott már repülőn, mi számít kézipoggyásznak? Van, aho azt írják, hogy egy válltáska és egy aktatáska is mehet, mások szerint csak egy közepes női kézitáska méretet engednek.

r11iksa Creative Commons License 2012.02.17 0 0 481

Nagyon eltűnt mindenki. Angolországban is nagy a hó, viharos a szél?

Előzmény: r11iksa (480)
r11iksa Creative Commons License 2012.02.14 0 0 480

Csak egy megjegyzés:

Volt néhány éve pár évig egy fiatal pénzügyminiszterünk, aki a főiskola után felült a vonatra és kiment Londonba nyárra dolgozni. Most a háttérben sertepertél, esetenként nemzetközi tárgyalásokban is részt vesz, de ha megszólal, az angolja még mindig "echte tatabányai" - ahogy egy régi angol tanárom mondta az enyémre. Így pénz és nyelvi szint terén nagy különbségek vannak, tehát szerintem inkább az egyénen múlik a boldogulása, nem ezeken.

 

Na, most dokumentáltam a véleményem, pár hét/hónap múlva majd írok ismét, milyen volt kint, és mennyire változott meg a véleményem a helyszíni tapasztalatok alapján.;)

 

ui:

Aki Liverpool - Manchester környékéről van itt, jelezzen nekem, hátha megnézhetünk pár kocsmát, ha már fürdőszobai konnektor nincs. :-))

Előzmény: Nincstöbbnick (468)
r11iksa Creative Commons License 2012.02.14 0 0 479

Ajjajjj, akkor mi a helyzet a fürdőszobai tükrös szekrénnyel, amin van villanyborotvának/hajszárítónak konnektor? Az ilyesmi ott tiltva van? Akkor hol szárítják  a hajukat?

Előzmény: Chexum (463)
buszjegy Creative Commons License 2012.02.14 0 0 478

Jol van, hoztad szepen a szinvonalad. Pont ugyanaz az ostoba hiszti mint mwtl.  Szar ugy ha igy kell reklamozni egy uzletet.

Előzmény: flex lee2 (475)
goldencicca Creative Commons License 2012.02.14 0 0 477

Sziasztok!Nem-e tud valaki segiteni,hogy Ausztriában az AOK kártya mihez szükséges és mennyibe kerül?köszönettel!

goldencicca Creative Commons License 2012.02.14 0 0 476

Sziasztok!Nem-e tud valaki segiteni,hogy Ausztriában az AOK kártya mihez szükséges és mennyibe kerül?köszönettel!

flex lee2 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 475

Míg nekem van mit, addig te csak köpködni tudsz, mert primitív vagy! 

Kettőnk közt ez az óriási különbség.

Na meg az, hogy te itt okoskodsz, és köpködsz olyanra, aki segít, addig én ezt nagyra becsülöm.

Hozzá teszem, vannak olyan emberek, akik nem is akarnak ezzel az ügyintézéssel foglalkozni, és ezért ezzel megbíznak másokat, hogy segítsenek ebbene nekik. Nem helyettük, hanem velük, csak még mielőtt ezt sem fognád fel Te agyhalott! Ha már azt nevezted okoskodásnak, amivel én mást támogattam és elismertem!

Ja, és abban biztos lehetsz, hogy nem sokszor fogsz látni, mert nem állok le harcolni szellemi vitában fegyvertelen emberrel. 

 

Ja, és Világbéke, mert kb. "ide" is elmehetnél ezzel a szinttel, amid van! 

 

Na az erő legyen veled, hogy ezt képes legyél felfogni ;)

Előzmény: buszjegy (474)
buszjegy Creative Commons License 2012.02.09 0 0 474

Akkor minden remenyunk megvan ra hogy ezentul mashol jatszod az eszed.

Előzmény: flex lee2 (473)
flex lee2 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 473

Nem azt írta, hogy ő vagy ők intézik el az ember helyett, hanem, hogy segítenek. Értő olvasás: 1-es :)

Viszont engem meg pont nem érdekel, ha valakinek szúrja a szemét más viselkedése, viszont nem is vagyok kíváncsi erre.

Szóval részemről a téma lezárva.

Te meg dúlj-fúlj csak tovább. :)

Előzmény: buszjegy (472)
buszjegy Creative Commons License 2012.02.09 0 0 472

Az a baj ha az ugyintezo ugy allitja be a dolgot hogy valami olyan kulonlegeset csinal ami nelkule nem megy es azzal fenyezi magat hogy tucskot-bogarat osszehord azokrol akik szerint meglehetosen trivialis dolgokert ker penzt.  En pl. szivesen latnam a bank velemenyet is arrol hogy jogosult-e az ugyintezo ajanlani hogy ott ugyet intez penzert, illetve milyen munkaugyi birosagi tapasztalatok alapjan jelenti ki hogy az ugyek evekig tarthatnak milyen jogosultsaga van az UK teruleten munkakozvetitest vegezni.   Akinek bejon ez a hisztis stilus es meg penzt is fizet erte annak viszont pont tokeletes lesz :)

 

 

Előzmény: flex lee2 (469)
flex lee2 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 471

Az oltogatás mehet cizellált formában is kultúrált játékosok között ;)

 

Ez pedig így van. Nem utolsó szempont, hogy min megy a "vita"! Így segítsünk, vagy úgy! :)

 

Megbeszéltük ezt is. :)

 

Mihez szoltam hozzá legutóbb? Történetesen a hétvégi ebédhez, hogy mi legyen itthon :D

Amúgy pedig ezer éve nem írtam ide a fórumra, mert jó régóta nem voltam itt. 

Most pedig ezzel nyitottam meg aktivitásomat ismét. :) Miért is? 

 

Előzmény: Nincstöbbnick (470)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 470

Tetszik a lista :D

 

(mely topikokhoz szoltal hozza korabban)

 

 

Amugy meg igazad van, legyen ez a vegszo! :)

Bar en nem hiszem, hogy oltuk volna egymast, szerintem a hozzaszolok se ereznek igy, csak eszmecsereltunk. Nem nagyon volt sardobalas, szerintem. De ahogy irtam is, nem kivanok sokkal tobb karaktert elkoptatni ezert, mert vegtere is a raszorulo segitseget kap majd: ingyen vagy egy kis penzert cserebe. Mindenki jol jar a vegen :) Igazabol meg buszkek is lehetnenk erre, hogy azon "veszekszunk", hogy hogyan segitsunk egymasnak :) Chillax.

Előzmény: flex lee2 (469)
flex lee2 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 469

Sziasztok!

 

Én azt nem értem, miért ölitek és basztatjátok egymást?

Aki ingyen segít a másiknak, annak miért fáj, hogy valaki ezért pénzt kér?

Mindennek megvan az ára:

- telefonálgatás

- utána járás ( mert aki más helyett intézi, annak is meg kell élnie valamiből- ergo az utána járását fizetik ki)

- adatbázis

- stb.

 

Aki segít ingyen is, az segítsen, mert ez egy tök jó és szimpatikus tulajdonság, de aki pedig a másik formáját választja az ügyintézésnek, az meg az ő és az ügyintéző dolga.

 

Ha valaki lakást akar venni, akkor is lehet járni a várost, nézegetni a kiragasztott kis cetliket, böngészni a netet, kérdezgetni az ismerősöket, stb.stb. és ha megvan a kiszemelt kecó, akkor elbattyogni a földhivatalba, kivárni a sorodat, megírni az adásvételit, stb.stb.

Mégis az, hogy ennél a folyamatnál is sokan ehelyett inkább igénybe vesznek egy ingatlan közvetítő irodát, ami ezeket elvégzi helyettük, vagy egy ügyvédet, aki a hivatalos dolgokat szintén elvégzi helyettük, azt mégsem szólják meg! 

 

Vannak emberek, akik egyszerűen türelmetlenek az ilyen ügyintézésekhez, vagy csak egyszerűen utálják az ilyen kötelező köröket.

Igen-igen, már hallom is, hogy akkor ilyen ne akarjon dolgozni, stb. felhördüléseket.

Miért ne? Aki nem ilyen talpra esett, nincs ennyi ideje, türelme, és úgy gondolja, hogy egy ezzel (legyen az ingatlanos, vagy munka közvetítő) foglalkozó, erre specializálódott, naprakész csapatot bíz meg vele, az miért ne tehetné?

 

Különbözőek vagyunk. Ennyi!

 

Én például tavaly voltam kint külföldön, ráadásul olyan helyre kerültem, ahol még csak az ország nyelvét sem beszéltem, mégis sikerült a kellő dolgokat elintéznem, ez is igaz. Viszont ha akkor tudtam volna (igaz az teljesen más helyzet volt, de ez most mindegy) egy ilyen ügyintézésről, az is biztos, hogy simán kidobtam volna ezt a pénzt rá, hogy ezzel se kelljen szarakodnom.

Ez is a saját véleményem, hisz különbözőek vagyunk! Ezért támadni és beszólni is fölösleges, mert leszarom, hisz az én véleményemért nekem ne szóljon be senki! :)

 

Jó, hogy vannak olyanok, akik segítenek ingyen is, de az is jó, ha vannak korrekt módon teljes ügyintézést végző kis csapatok!

Én is rengeteget segítettem anno teljesen más területen ingyen, míg ugyanazért vagy silányabb segítségért más komoly pénzeket kért el.

Ezért sosem szóltam. Aki fizetni akar, fizessen! Az ő dolga. :)

 

Ja, és mindenkinek rileksz, meg pííísz ;) 

 

 

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 468

Nezd, en tobb karaktert nem nagyon akarok erre koptatni. A velemenyem tovabbra is az, hogy teljesen felesleges ingyenesen elintezheto dolgokert fizetni - en sem tettem, a nagy tobbseg sem teszi. Inkabb olvasgatom (pl. az ilyen) forumokat, honlapokat, erdeklodok, ill. van ket labam es elmegyek megkerdezni szemelyesen. Van eleg sok magyar kozosseg is szerte Angliaban (Londonban: Szt. Istvan haz - South Ealing, reformatus kozosseg Barons Court, Golders Greenben magyar pub - vagy diszko, nem tudom, rengeteg magyar bolt mindenfele), ahol mindegyiknel talalhat ingyenes infot es segitokesz embereket az ideerkezo. Az elmult evekben tucatszamra nyiltak az ilyen helyek, ahol hasonszoru magyarokkal veheti fel barki a kapcsolatot. Bar en nem fordulok meg ilyen helyeken, de biztos vagyok benne, hogy vannak ott is Nincstobbnickek, akik ingyen segitenek elintezni bizonyos dolgokat: voltam en is bankban gyenge angolos emberrel szamlat nyitni (ingyen), igenyeltem benefitet embereknek (ingyen), meg tanitonenivel is beszeltem, mert anyu nem ertette, mi a baj a gyerekkel a suliban (ingyen). Nyilvan nekem is van egy tureshatarom, nem segithetek mindenkinek, mert sosem ernek a vegere. Es nyilvan nektek is megvan az ugyfelkorotok, aki hajlando ezert a szolgaltatasert fizetni - en nem vontam ketsegbe a legalitasat a cegeteknek. Egyszeruen csak az ar-ertek arany nekem veszesen rossz, hogy penzt adjak ilyenekert. De mondom, ha van ra kereslet es megy a szeker, akkor sok sikert a tovabbiakban, nincs ebben semmi rossz - csak en vagyok "mas".

 

"Aztán, hidd el, hogy sokaknak nincs 3 havi, ahogy te írtad 3*500-600 fontjuk!!!! Ismered az itthoni helyzetet? Minden kiutazó arra törekedik, hogy minél hamarabb, kb 1 héten belül , max 9-10 napon belül munkába álljon, mert szükség van a pénzre!!"

Nekem sem volt ennyim, kb. feleennyi - az is kolcsonbol. Ezt csak tanacskent irtam, hogy igy a legjobbak az eselyek - szerintem. De a hosszu evek alatt talalkoztam olyan emberrel is, aki stoppal jott ki egy szal hatizsaknyi csomaggal, mert annyira nem volt penze. Van mindenfele, de szerintem ez a legjobb, ha van 2-3 honapnyi tartalek, igy nyugodtabb az ember (es ez sokat szamithat interjunal stb.). Persze a legeslegjobb, ha mar eleve munkaajanlattal erkezik ide, ahogy mas topikokban is olvashattunk ilyen torteneteket.

 

"Aztán, persze munkaügyi per... hát hogyne, ha van pénzed, kiválóan beszéled az angolt!! akkor indíthatsz sokszor évekig eltartó munkaügyi pert... és nincs garantálva, hogy nyersz... Ugye hány olyat hallani, hogy fizetés nélkül küldik el az embert... mégsem meri beperelni őket, mert hosszú az idő, mire pénzhet juthat... meg ki tudja milyen okból nem perelnek... persze van aki belevág..."

Persze, igazad van, csak mondtam egy opciot, hogy ha valakit kirugnanak 2 het alatt az NI-je miatt, akkor van ra jogorvoslati lehetoseg. Mivel nincs semmilyen jogi alapja a kirugasnak. Ezert mondtam, hogy inkabb nem kellene ilyeneket leirni, mert sok ember megijedhet - feleslegesen.

 

"és a munkáltatók is igen igen válogatnak, vagy ha találsz is munkát akkor sokan szemtelenül minimálbér alatti összegekért, sokszor illegálisan dolgoztatja az embert!!!" 

Tobbedszerre olvasom a velemenyedet a penzrol, fizetesrol, munkarol, s egyre inkabb az a kep rajzolodik ki nekem, hogy ti tenyleg a ""legalja"" munkakat intezitek. Talan ezert is ertem meg nehezebben a dolgot, hiszen en nem nagyon ismerek magyart, aki mondjuk ugy dolgozna, mint nehany Bangladeshbol vagy mas szegeny orszagbol erkezo, akik 2-3 fontokert "vallalnak" embertelen munkat. Illetve hallottam magyarrol, aki 1 fontert dolgozott orankent... de lehet hogy ez mar az Operencian tul volt. A lenyeg, hogy ha egyaltalan ilyen szintu munkakrol beszelunk, ahol kihasznaljak az embert, ahol nem fizetik a minimalbert, ahol kirughatnak barkit kenyuk-kedvuk szerint... Nos, ebben nem tudok sokat hozzatenni a temahoz, mert nem ez a jellemzo a munkahelyek 99.5%-ara.

A legtobb munkahelyen igenis odafigyelnek az NI-re, nem elik meg nyugkent, ha emergency taxon van az ember - meg altalaban semmi ilyen. Ahol meg igen - es itt is fenntartom a velemenyem - azt a helyet pedig jobb eleve elkerulni, mert ott mar valami nem koser.

 

"Elküldik az embert, mert 2 hét után nincs NI numberje? Ne mondd, hogy nem hallottál ilyenről. Persze, hogy elküldik, mert igen jóval több adminisztratív munka stb jár mindezzel, de nem vár az örökké valóságig a munkáltató. Tudod miért? Mert van ezer másik ember, akinek van NI numbere, és szívesen elvállalja a munkát- azzal pedig sokkal kevesebb gond van."

Tenyleg nem hallottam meg ilyenrol :| Esetleg konkret peldakat mondhatnal, mert szeretek utananezni az ilyeneknek ;) Nyugodtan ide a forumba, mert itt nem szokas takargatni semmit.

Masreszt meg nem kell "varnia" a munkaltatonak, hogy legyen mukodo NI-je meg hasonlok a munkavallalonak!? Megis mire kene varnia, tapsra? Ha meg valaki szivozik ilyen apro-csepro dolgok miatt, akkor megintcsak azt tudom tanacsolni: messze kerulje el a munkavallalo az ilyen helyet, mert akik nem mernek belenyulni a konyvelesbe, azok takargatnak valamit.


"Én is egyedül intéztem minden hivatalos ügyet, azaz csak részben, mert volt aki segítsen,irányítson merre menjek, mit kell megcsinálnom ahhoz, hogy legálisan munkához jussak. Hidd el, nem volt könnyű!"

En is ezt tanacsolom mindenkinek: nem konnyu, de kello utanajarassal nem is olyan nagyon bonyolult. Kozben meg ertekes tapasztalatra tehet szert az ember, hogy mi merre mennyi.


"A jobcenterben nem csinálták meg helyben és aznap az NI numbert. Miért? Mert a válasz az volt, hogy nagyon sok a munka, sokan várnak NI-ra, ki kell várni a sort. Ha kevesebb igénylés lett volna, akkor megcsinálták volna, de elárulom neked, hogy egyre többen fordulnak NI numberért. Leterheltek az irodák!!! nincs kapacitás, ezért kell sokszor 1 hónapot várni az interjúra."

Ez igy nem igaz. Hosszu-hosszu-hosszu evek ota ennyi az atlagos varakozasi ido, a varakozok szamatol szinte teljesen fuggetlen a dolog. Az egynapos szam ritka mint a feher hollo - tenyleg nem ez a jellemzo, de mint irtam: nem is sietnek az emberek, mert a munkaado is mindenhol turelmes. Ahol meg nem, ott nem az NI lesz a legnagyobb problema ;) Az irodak nincsenek jobban leterhelve, mint regen, hiszen a bevandorlas uteme csokken. Azaz vegeredmenyben meg elvileg csokkenni is fog a sor a jovoben.

 

Előzmény: nwtl_ (461)
nwtl_ Creative Commons License 2012.02.09 0 0 467

Igyekszem röviden válaszolni az általad vázolt kérdésekre.

1. BANK: mint mondottam, vátaltoztatják a feltételeket bizonyos időközönként, már annál a banknál sem úgy megy az üi, amit írtál, ők most szigorítottak a feltételeken...- úgy gondolom fontos a naprakészség!!

 

2. Mint itt már oly sokan tudják: ami a szolgáltatásban benne van, az a szállás intézése, munkához segítség, +sz összes hivatali dolog- itt van a szóhasználatoddal élve tolmács- a tolmácsolásért semmilyen plusz, vagy ahogyan te írtad némi aprópénz nem számítódik fel, mert benne van a szolgáltatás díjában!!

 

3.Folyamatos tolmácsolás? Az emberek hozzánk basic nyelvtudástól jönnek. Aki nem beszéli semennyire a nyelvet, annak nem tudunk segíteni, nem vagyunk ott mind a 200 munkahelyen, hogy napi szinten tolmácsoljuk a munkájában. De a tapasztalat azt mutatja, hogy a basic nyelvtudású emberek, de még azok is, akik magasabb szinten beszélik a nyelvet, mint basic, bizony az angol bürokráciában való eligazodáshoz, az  ügyintézéshez bizony igénylik a segítséget. De a munkában jól megállják a helyüket! Miután dolgoznak onnantól kezdve az elfelejtett/addig nem használt /kevésbé használt angol visszajön, fejődik, basic tudású sokat tanul, és mindenkinek megjön, és nő az önbizalma!!

Ha mindez kialakult benne, onnantól kezdve jobban önállóvá válik, megpróbál ügyet intézni, stb...

De higgyétek el sokak igénylik a támogatást, a segítséget, szükség van némi biztonság érzetre még a nagy mellényű embereknek is...

Mi ebben is segítünk, mert ha kell napi kapcsolatban vagyunk az emberrel a munkába állás után is....

 

Persze, nem mindenki gondolkodik így, vannak sokkal bátrabb emberek, de higgyétek el, tudnék mesélni, hogy a bátor emberekből hányan kötöttek ki nálunk.....De minden esetre sok sikert mindenkinek, kinek így, kinek úgy!

Előzmény: cseik (465)
cseik Creative Commons License 2012.02.09 0 0 466

a bankra pedig - ami jó példa arra, hogy lehet pénzes bonyolúlt, mint ahogy te mondod, és lehet ingyenes és egyszerű, ahogy a többiek mondják - :

 

lloyds-nál (többek között náluk is) lehet neten teljesértékű számlát nyitni úgy, hogy az ezután kiküldött papirokkal bemenve a bankhoz csak az igazolványt és lakcímigazoló doksit kell bemutatni és aláírni helyben. a regisztráció után 3 nappal küldték ki a paksamétát már bankszámla számmal - ugyan nem ét, de megvolt - és a banki aláírás után 7 nappal kézben volt kártya, csekkfüzet, kód. (postán kiküldve természetesen) ennek díja pontosan 0 font (bankkártyával együtt) és havi díja 0 font.

Előzmény: nwtl_ (464)
cseik Creative Commons License 2012.02.09 0 0 465

tulajdon képpen neked is igazad van, meg a pikirtkedőknek is igaza van.

szükség van sokaknak a segítségre. vagyis segítségre mindenkinek szüksége van, de van aki ezt megszerzi magának kútfőből ingyen és van aki kénytelen fizetni érte.

munkához jutni, ügyet intézni vagy csak infóhoz jutni pedig nyelvtudás nélkül nagyon nehéz. eddig nálad a pont.

viszont az ügyintézés (NI, bankszámla, NHS, lakás, agency regisztráció, job center stb.) közel nem annyira bonyolúlt és misztikus dolgok, mint amennyire te beállítod. evvel meg övék a pont.

 

mi kijöttünk úgy, hogy éppen elkezdtem az angolt tanulni, és otthonról googlival és gib-el megtudtam szinte minden infót.  ami segítségünk volt (és van a mai napig) az egy tolmács illetve egy fix munkahely. de ha az elszállna, mára már lenne esélyem önerőből újat találni. viszont a tolmácsra szinte folyamatosan szükség van. pontosabban, szinte bármelyik nap jöhet olyan helyzet, hogy szükség lehet rá.

 

amiben én az ügyfelek (hm) félrevezetését látom részetekről az az, hogy nincs olyan infó feléjük, hogy állandó tolmácsra lehet szükségük. biztos ezt is bevállaljátok némi aprópénzért, de a szerencsétlen kiköltöző nincs tisztában ezzel.

 

ugyanis - és ezt neked nagyon jól kell tudnod - minden érdemi dolgot telefonon kell intézni. (néhányat lehet személyesen is, de az baromi sok utazás és akkor is élőszóban kell kommunikálni, jó esetben egy megértő fehér angollal, rosszabb esetben egy undok pakival).

és hogy mennyire "mindennapos" az esélye: 100 font felett akartam vásárolni neten biztosítást, de a rendszer ezt nem találta legális (lopás gyanuja) tranzakciónak, kártyám már fel is lett függesztve. a feloldása telefonon, 4 biztonsági kérdés után (kőkemény személyes adatok) az ügyintézővel való beszélgetéssel lehetett.

nem megoldhatatlan probléma, de kérdem én, ha valakinek az NI számhoz segítség kell (amihez gyakorlatilag nyelvtudás sem nagyon kell és netről minden adat kéznél van róla), az az ember hogy intézi ezt? vagy kiszolgáltatja neked magad annyira, hogy minden - egyébként szigorúan védett adatot - megad neked az ügyintézéshez?

nwtl_ Creative Commons License 2012.02.09 0 0 464

 

Valóban volt szarkazmus abban amit írtam,szándékosan!! mert ti ott odakinn azt hiszitek mindent tudtok, holott sokszor az infotók már elavúlt! Pl a bankok kb negyed évente-melyik hogy- változtatja a bankszanyitás feltételeit! Pl. Barclays: májusban még 30 font safety összeggel nyitott banszámlát+ egy csomó papírt kellett csatolmányként benyújtani, az ősszel meg már 50 font volt ugyan ez az összeg, és könnyített a doksi listáján!....

 

És pár sorral olvasd csak el, hogy milyen ember kér segítséget. Bármilyen munkát elvállal, de az angolja gyatra!!! Hm... biztosan el tudja intézni a hivatali ügyeket!!! Nem kell neki se segítség, se támogatás.... attól, még hogy gyatra az angolja, lehet jó munkás, és a munka kapcsán lehet, h jól megérteti magát egy pl. kitchen porteri munkában, de egyszer sem biztos, hogy a hivatalban igen.......

 

Csak ennyit akartam hozzáfűzni etunki, és nagyon szívesen!

Előzmény: etuki (462)
Chexum Creative Commons License 2012.02.09 0 0 463

Meg fogsz lepődni, nincsenek fürdőszobai készülékek :)  De konnektor végképp.

 

Ami árammal megy a fürdőszobában, az vagy fix villanykapcsoló, vagy plafonról lógó madzag (villany/elszívó).  Más nem biztonságos.  Persze kivéve a nyomógombos 2-5kW-os vízmelegítő, a zuhanyra(!) kötve.

Előzmény: r11iksa (460)
etuki Creative Commons License 2012.02.08 0 0 462

Ha valaki megkeres nagyon szívesen segítek. Ami infóm és tapasztalatom van azt elmondom. Ingyen.

Bár az is igaz, hogy senkit nem fogok kézenfogva kísérgetni. Ahogy velem sem tették.

AZt gondolom, ha valaki neki mer indulni a világba, akkor valószínű van annyira talpraesett, hogy a papírokat elintézze.

Ezt hirdetni ki lehúzás szagú. Hirdessen a cég szállást, az rendben van. De a bank számlát és az egyéb hivatalos dolgokat csak személyesen lehet elintézni és Ti sem fogtok senkit kész bankkivonattal, meg NI kártyával várni.

Ja és ha kicsit körbenézel észreveszed, hogy a cégüknél levő álláslehetőségre felhívtam a figyelmet. Úgyhogy a szarkasztikus megjegyzést lehetne esetleg mellőzni. Köszöntem!

 

 

Előzmény: nwtl_ (453)
nwtl_ Creative Commons License 2012.02.08 0 0 461

Köszönöm a felvilágosítást, az információkat, remélem sokan hasznát veszik és vannak olyan önállóak, hogy meg tudják csinálni! Hidd el, nagyon sokan nem tudják! Nagyon sokan mennek ki maguktól, és ott állnak munka nélkül. Nagyon sok ilyen megkeresésem van, naponta legalább 3!!! Mondd mindez miért?

 

Köszönöm, az egyetértést! Én az Mo-ról érkezőknek minden olyan infot átadok, amire szüksége van a kinti élethez, legális munkavállaláshoz. Nekem ezért nem fizetnek semmit! Csupán a kinti segítségért számol fel díjat a cég.

 

Aztán, hidd el, hogy sokaknak nincs  3 havi, ahogy te írtad 3*500-600 fontjuk!!!! Ismered az itthoni helyzetet? Minden kiutazó arra törekedik, hogy minél hamarabb, kb 1 héten belül , max 9-10 napon belül munkába álljon, mert szükség van a pénzre!!

 

Aztán, persze munkaügyi per... hát hogyne, ha van pénzed, kiválóan beszéled az angolt!! akkor indíthatsz sokszor évekig eltartó munkaügyi pert... és nincs garantálva, hogy nyersz... Ugye hány olyat hallani, hogy fizetés nélkül küldik el az embert... mégsem meri beperelni őket, mert hosszú az idő, mire pénzhet juthat... meg ki tudja milyen okból nem perelnek... persze van aki belevág...

 

De te is tudod, hogy milyen a helyzet jelenleg Angliában.. ott is egyre nehezebb munkához jutni... nem a régi világ van... és a munkáltatók is igen igen válogatnak, vagy ha találsz is munkát akkor sokan szemtelenül minimálbér alatti összegekért, sokszor illegálisan dolgoztatja az embert!!!

Hidd el tudom miről beszélek!!!

 

Mi nem ilyen lehetőséget kínálunk a munkavállalóknak!

 

Elküldik az embert, mert 2 hét után nincs NI numberje? Ne mondd, hogy nem hallottál ilyenről. Persze, hogy elküldik, mert igen jóval több adminisztratív munka stb jár mindezzel, de nem vár az örökké valóságig a munkáltató. Tudod miért? Mert van ezer másik ember, akinek van NI numbere, és szívesen elvállalja a munkát- azzal pedig sokkal kevesebb gond van.

 

És még valami. Én is egyedül intéztem minden hivatalos ügyet, azaz csak részben, mert volt aki segítsen,irányítson merre menjek, mit kell megcsinálnom ahhoz, hogy legálisan munkához jussak. Hidd el, nem volt könnyű! A jobcenterben nem csinálták meg helyben és aznap az NI numbert. Miért? Mert a válasz az volt, hogy nagyon sok a munka, sokan várnak NI-ra, ki kell várni a sort. Ha kevesebb igénylés lett volna, akkor megcsinálták volna, de elárulom neked, hogy egyre többen fordulnak NI numberért. Leterheltek az irodák!!! nincs kapacitás, ezért kell sokszor  1 hónapot várni az interjúra.

 

Nagyon szívesen elbeszélgetek veled és bárki mással is a továbbiakban ezekről és egyéb dolgokról is veled.

 

Szép estét!

Előzmény: Nincstöbbnick (458)
r11iksa Creative Commons License 2012.02.08 0 0 460

Köszönöm, ez tökéletes.;)

Ezek szerint náluk még a fürdőszobai készülékeknél is földelt konnektorok vannak.

Előzmény: Nincstöbbnick (459)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 459
Előzmény: r11iksa (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!