Keresés

Részletes keresés

Matt Farrell Creative Commons License 2017.07.15 0 0 558

Kell rá. Felejtos.

 

Előzmény: LSZDC (557)
LSZDC Creative Commons License 2017.02.19 0 0 557

Sziasztok!

Az lenne kérdésem, hogy ha kivinném angliába hőn szeretett kis robogómat (50ccm scarabeo), milyen papírok, útdíjak, stb fizetendők a használatához? Itthon az éves kötelezője 4000 HUF/év és más költsége nincs. Kint kell e rá rendszám, stb.

külföldi munkák Creative Commons License 2017.01.18 0 0 556

Angliai pék állás

 

Az állás Dél Angliában található egy tengerparti kisvárosban.  

A fizetés évi 18.000 – 24.000 font között van a szakmai tapasztalat függvényében.

Alap angol nyelvismeret szükséges az állás betőltéséhez, úgyszintén előnyt jelent a pékségben szerveztt szamai tapasztalat.

 

A jelentkezéshez szükség van egy angol nyelvű önéletrajzra. Az önéletrajzot a következő címre kell küldeni: kin.bud.uj@gmail.com

 

Magánszemély vagyok nem ügynökség, direct kapcsolatban állok a munkáltatóval és a jelentkezéseket a munkáltatónak fogom továbbitani. Egy jelentkezőnek sem kell semmit fizetnie a munkavállalás érdekében.

Angliai Társkereső Creative Commons License 2015.11.24 0 0 555

Az angliai magyaroknak már társkeresője is van:

http://angliaitarskereso.hu/

 

SzegediSzatír Creative Commons License 2015.05.28 0 0 553

Maradjatok kint. Legalább egy darabig:

 

A kormánynak higgyek, vagy a saját szememnek

Hihetetlen, de nő a magyar gazdaság. A GDP emelkedése kimagasló az Uniós átlaghoz képest 3,4% volt 2015 első negyedévében. – a KSH szerint. Az inflációs adatok is kedvezően alakultat. Áprilisban 0,9%-os árcsökkenés volt a tavalyi évhez képest, amely az előző hónaphoz[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Pythonfan Creative Commons License 2015.05.15 0 0 552

Remek szezonális munkák az Egyesült Királyságban:

 

kulfoldi-allas.blogspot.hu/search/label/Egyes%C3%BClt%20Kir%C3%A1lys%C3%A1g

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.07 0 0 551

YOUNG MALE PERSON NEEDED TO HELP WITH PHYSICALLY DISABLED YOUNG MAN.
 
MUST BE CHEERFUL PATIENT AND UNDERSTANDING OF SPECIAL NEEDS.
 
ACCOMADATION AND MEALS PROVIDED. MUST BE PREPARED TO STAY FOR AT LEAST ONE YEAR.
 
 
PLEASE CONTACT SANDOR

ON sandor.f2@hotmail.co.uk  FOR FURTHER DETAILS

SonnyCrockett Creative Commons License 2014.05.14 0 0 550

Nem nagyon... :(

Egy kicsivel lejjebb én is most találtam meg egy nem túl régi (másfél éves) kérdésem. Persze nem kaptam választ. De azért már fél éve kint vagyok a családommal. Jó itt csak nagy a honvágy.

Előzmény: Esterampa (549)
Esterampa Creative Commons License 2014.04.05 0 0 549

él ez a fórum??

Gabby05 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 546

Sziasztok!

 

Én a párommal együtt keresek munkát Angliában, főként Cornwall megyében. Szállodai illetve éttermi munka lehetőség érdekel minket. Ha valakinek van valamilyen ötlete,hogy merre felé érdemes keresgélni akkor azt szivesen venném. 

 

Előre is köszike

 

Szép napot mindenkinek.

Zsiraaf Creative Commons License 2013.06.01 0 0 545

Köszönöm szépen a gyors segítséget!

Előzmény: agtrencs (544)
agtrencs Creative Commons License 2013.06.01 0 0 544

ezen a linken meg tudod nézni az árakat, remélem beszélsz kicsit angolul:

 

http://www.royalmail.com/prices-2013

Előzmény: Zsiraaf (543)
Zsiraaf Creative Commons License 2013.06.01 0 0 543

Sziasztok! Bocsánat a nem idevaló kérdésért, de nem találtam a témához megfelelő topikot, viszont valószínűnek tartom, hogy valaki közületek tud mondani egy hozzávetőleges választ. Egy 43x14-es, és kb. 2,5-3 kg-os csomagot mennyibe kerül magyarországra elpostázni? Egy kinti ismerőst szeretnék megbízni a feladattal, de jó lenne, ha előtte ki sikerülne derítenem egy körülbelüli összeget! Köszi a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.18 0 0 542

YOUNG MALE PERSON NEEDED TO HELP WITH PHYSICALLY DISABLED YOUNG MAN.
 
MUST BE CHEERFUL PATIENT AND UNDERSTANDING OF SPECIAL NEEDS.
 
ACCOMADATION AND MEALS PROVIDED. MUIST BE PREPARED TO STAY FOR AT LEAST ONE YEAR.
 
 
PLEASE CONTACT SANDOR

ON sandor.f2@hotmail.co.uk  FOR FURTHER DETAILS.
 

juditbaranya Creative Commons License 2013.02.09 0 0 541

Sziasztok, Meg szeretnem koszonni, azoknak akik hasznos infoval segittetek amikor az elmult osszel csak terveztuk hogy kikoltozunk.Kisse nehezen ment de megerte varni . Szerencsere minden osszejott kivéve az hogy tengerpart kozeleben elhessunk. Mindketten dolgozunk sikerult a halom kutyankkal hazat berelni , ami nem tunt elsonek nagyon konnyunek. A fiunk suliba jar szerencsera varos egyik legjobbnak mondott sulija mellett lakunk , teljesen veletlen , es egybol fol is vettek, mar kezdi erteni a nyelvet es mar beszelget is egy picit. Egy kerdesem lenne, hogy a kisteherauto amivel kikoltoztunk es szemelyautokent van otthon vizsgaztatva , meddig hasznalhato itt? Ha Mo-on meg van kotve ra a biztositas , itt csinaltattunk ra MOT-ot persze nem kellet volna. Fel evig, vagy amig meg nem kap valami matricat amit a rendorseg ragaszt ra. Mert valami ilyet hallottam azaz olvastam. Amugy itt nincsenek  vagy csak nagyon kis szamban magyarok es a helyi rendornek fogalma nem volt arrol amikor megkerdeztem, hogy most akkor meddig hasznalhatom. Konkretan nem tudta hogy a H felsegjelzes az Magyarorszag :-) Koszonom 

Előzmény: Nincstöbbnick (525)
mifolyikittgyongyoson?? Creative Commons License 2013.01.29 0 0 540

Sziasztok!

Van itt koztetek valaki, akinek tapasztalata van Skociarol?

Kaptam onnan ajanlatot, de elegge hajmeresztoek a feltetelek.

m3sss Creative Commons License 2012.11.30 0 0 538

udv

erdekelne van-e vkinek tapasztalata, hogy bme epitomernoki diplomat mennyire fogadjak el a szigetorszagban (anglia, skocia)?

hallok ilyen meg olyan verziokat is. valaki azt mondja hogy honositani kell, mashonnan azt hallom hogy nem fogadjak el a mi papirunkat meg nem is annyira szeretik az ilyesmi munkakat kulfoldieknek adni..

szoval ha vki otthon van ilyen teren akkor megkoszonnem ha megosztana a tapasztalatait

koszi

SonnyCrockett Creative Commons License 2012.11.28 0 0 537

Hello,

Megkérdezhetem, hogy milyen jellegű munkát talált itthonról a párod? És hol találta?

A kérdésedben nem tudok segíteni, de én is ki akarok menni, minden infó jól jöhet.

Köszi

 

Előzmény: sedyke (536)
sedyke Creative Commons License 2012.11.28 0 0 536

Sziasztok!

Nektek eleinte, hogyan sikerült kijutni? A párom talált itthonról munkát, jövőhéttől várják, viszont a szállásnál elakadtunk.

Szeretnénk lakást bérelni, de nincs kinti bankszámlánk és amíg lakcímmel sem rendelkezünk, addig nem is lesz.

Szobát nem szeretnénk bérelni, viszont lakcímigazolás szükséges a számlanyitáshoz.

Szerintetek, hogyan oldhatnánk meg ezt a problémát?

Előre is köszi!

 

Nagy Kitti Creative Commons License 2012.11.26 0 0 535

Szia! Ha még aktuális, e-mailben felvehetnénk a kapcsolatot... kintvan az adatlapomon. Üdv:)

Előzmény: Hovi87 (529)
Pasas77 Creative Commons License 2012.10.31 0 0 534

Szia!

 

Látom hogy jüliusi a hozzászólásod, de ha nem késik, annyit tudok segíteni, hogy aki engem kihozott, ő a KG International-on keresztül jött ki. Ők elvileg korrektek, de nagyon kell vigyázni, szerintem a hirdetések legalább 80-90%-a átkúrás.

Előzmény: Jaffa212 (526)
Ogre91 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 533

Egy csendes és tiszta pár lakást keres Harpenden/Potters Bar/Welwyn Garden City/St. Albans környékén. Jelenleg Lutonban élünk, van biztos megélhetésünk. Szoba és lakás bérlése is érdekel!

 

Ha tudsz valamit kérlek keress meg e-mailen: pymdnl@yahoo.com

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 532

Ha ebayes vásárlásból gyűjtetni szeretnék, az is megoldható?

Előzmény: Daniels International (531)
Hovi87 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 529

Sziasztok!
Hovi vagyok, 25 éves és szeretnék pár hónap múlva kimenni dolgozni angliába. most még a pénz és információgyűjtési szakaszban járok. Van egy műszaki számítástechnikai technikus (elektronika) végzettségem és három évet dolgoztam szakmában, mint forrasztó, illetve teszt- és hibakereső operátor. Az angolomat erős kezdőnek mondanám. Amit nekem mondanak 70-80%-ban megértem és nekem is sikerül megértetnem magam. Amivel gondom van, az a szókincs (már dolgozom rajta) és a bonyolultabb nyelvtani dolgok (ezen is).
Igazából azért írok ide, mert még egy nagy kérdőjel számomra az egész és tanácsokat szeretnék kérni, hogy merre is induljak el és mire számítsak.
Az egyik ismerősöm azt tanácsolta, hogy felejtsem el Londont. Ő Birminghamet ajánlotta. Bár biztos vagyok, hogy ez nem úgy működik, hogy gondolok egyet, kimegyek és minden frankó lesz. 
Előre köszönök minden tanácsot és tippet! :)
Üdv! 

Jozsi79 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 528

Valaki keres felszolgalo/waitress munkat ? Most kaptam egy allasajanlatot.Irj,emailt ,es kuldj egy oneletrajzot ,ha erdekel . email: jocoo79@mailbox.hu

Kira24 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 527

Sziasztok!

Párommal szeretnénk kiköltözni Angliába.
Mindketten beszélünk angolul, én kutyakiképző valamint terápiás kutyavezető vagyok, saját képzett kutyával rendelkezem, párom pedig villanyszerelő.

Nem feltétlen a szakmánkban szeretnénk elhelyezkedni, viszont mindkettőnknek több éves tapasztalata van a végzettségében, értünk ehhez és nagy szenvedéllyel dolgozunk a szakmánkban.
Aki esetleg arrafelé lakik, vagy van ismerőse ott megtenné hogy nyitott szemmel jár és jelzi ha esetleg van valamilyen munkalehetőség?
Aki tud segíteni bármivel : engedelmes.eb@citromail.hu
Köszönöm!

Jaffa212 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 526

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni melyek a legmegbízhatóbb munkaerő közvetítő cégek Angliába? Ki akarunk menni dolgozni módos családhoz a 14 hónapos kislányunkal együtt.

 

Üdv: Jaffa212

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 525

Nyelvtanfolyam: hm, ezt embere valogatja, van akinek igy jobb, van aki inkabb autodidakta modon tanul. Szerintem a legtobben vigan megvannak utobbival. Ha van egy zsebkonyved, amiben le vannak irva a szabalyok, meg egy kisebb szotar, akkor elokornyezetben mar sokkal hamarabb fog radragadni a nyelv. Konyhalnyelven viszonylag egyszeruen es gyorsan meg lehet tanulni, par het alatt belerazodik egy atlagos ember. De ennek ellenere sokat jelent, ha mar otthon is kemenyen nekifekszetek.

 

A londonimogyorok nem fognak atverni, nagy ceg, van valami 100 hazuk. Persze, nektek is korrekteknek kell lenni.

 

Kezdokent kicsivel nehezebb lesz, de ezek nem olyan melok, amit ne tudna barki elvegezni, a tapasztalat nem feltetlenul erdekes. Ha keresel kemenyen, elobb-utobb talalsz majd egyet magadnak valoszinuleg. A legtobb helyen altalaban korrektebbek a magyar cegeknel az itteniek. Minden orat leirnak, nincs susmus. Ha pluszban dolgozol, 99% hogy ki fognak korrekten fizetni es tulorat is adnak. Teljes munkaidoben pedig 28 nap szabit. Altalaban fair a legtobb munkaltato.

A munkatempo/moral egy kicsit mas, azt nem tudom elmondani, majd megtapasztaljatok. Kicsit olyan lassabb, nyugodtabb, ugye itt nem stresszel senki, nem a sargacsekkekkel sakkozik a fejeben melo kozben. Szoval mas, de teljesiteni nyilvan kell. Az az elonye is megvan a dolognak, hogy ha jol teljesitesz, akkor segitenek tovabblepned, fejlodnod is, tehat nincs gancsoskodas, visszahuzas. De persze itt is vannak rossz emberek, rossz munkahelyek, toluk tavolsagot kell tartani.

 

A single szoba az egyagyas, a duplaszoba a ketszemelyes aggyal, a twin is ketszemelyes de ket kulon aggyal, a bedsit egy duplaszoba es altalaban minikonyha, a studio pedig egy duplaszoba es konyha+furdo. Az elejen valoszinuleg szobatok lesz, a furdot, konyhat meg kell osztani masokkal, ami kibirhato tobbnyire fiatalkent. Az arat pedig nyilvan egyutt dobjatok ossze, felesben, vagy ahogy szoktatok. Ezeknel a magyar cegeknel altalaban magyarokkal kell egyuttlakni, aminek megvannak az elonyei es a hatranyai. Nem erdemes huzamosabb ideig maradni, mert visszaveti a nyelvtudasodat, ha allandoan magyarul beszelsz, meg amugyis mindenhol van valaki, aki lenyulja a parizert vagy beleiszik a tejbe. Ez egy ilyen dolog, de azert szazezrek kibirjak, szoval ti is ki fogjatok birni. Majd ha egyenesbe jottok anyagilag, akkor legfeljebb elkoltoztok sajatba.

A lakasok merete altalaban pöttöm, egy atlagos szobaban nagyjabol meg lehet fordulni es joesetben kinyujtozni. Errefele a szobat alvasra hasznaljak, a nepek tobbnyire reggeltol estig szocializalodnak, pubban ucsorognek vagy ha otthon, akkor a nappaliban, kertben trecselnek.

 

Az arakat nem tudom, 7 eve nem elek otthon, fogalmam sincs mi mennyibe kerul. :|

Szerintem kaja meg ilyenek nagyjabol ugyanannyi, ruhazkodas, kutyuk, haztartasi cuccok kicsit olcsobbak, a lakhatas jelentosen dragabb, foleg nagyvarosban. De ezeket csak tippelem, mert tenyleg fogalmam sincs. Az biztos, hogy a lakhatas draga.

 

Penzbol annyit hozzatok, hogy kb. 2-3 honapra biztosan eleg legyen. En drukkolok, hogy hamarabb talaljatok munkat, de jobb a bekesseg es nyugalom. Hogy mennyi az annyi, azt nehez megmondani, mert ugye masok vagyunk, masok az igenyek. Ha visszaolvasgatod a masik topikot par honappal visszamenoleg, akkor sokfele velemenyt olvashatsz. Szerintem 2 fore a szallas olyan 500 korul lesz per ho, kaja sporolosan olyan 50-60 hetente, utazas 70-100 font havonta. Ezek londoni arak. Nyilvan, ha mondjuk talalsz munkat a kozelben, akkor megsporolhatod az utazasi koltseget vagy ha nagyobb szupermarketben vasarolsz, akkor olcsobbra jossz ki... De szerintem Londonnak (en ezt ismerem) olyan 1200-1500 per kopffal erdemes nekivagni. Abbol 3 honapig kulonosebb gond nelkul el lehet vegetalni, amig talaltok munkat. Persze lehet kevesebbol is, de ugy novekszik a kockazat is. Csorgesd meg ezt az irodat es meg tudjak mondani nagyjabol az arakat, hogy mennyi kell egy honapra. Szamolj ra a biztonsag kedveert 20%-ot, szorozd meg 3-mal es nagyjabol annyi lesz a szukseges penz.

 

Majd drukkolok nektek.

 

Előzmény: bianka92 (524)
bianka92 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 524

Köszönöm a gyors választ :)

A párom 8 éve értékesítésben dolgozik itthon főleg műszaki területen (szórakoztató electronika,számítástechnika...stb), de ehhez szerintünk erős angol kéne, ehhez mindenképp fejlődnünk kell ezért a kezdetleges célunk olyan munka amivel megélünk az elején és főleg az angolra mennénk rá, hogy késöbb jobb munkákra is jelentkezhessünk több fizuért.

Nyelvtanfolyamra esetleg érdemes lenne járni?A londonimagyarokon akkor kereshetünk szállást mi is? egyenlőre az is megtenné nekünk, csak hogy nem e vernek át?

Én még eddig sehol nem dolgoztam így is van esélyem raktári vagy ilyesmi melókra meg mennyire megterhelő úgy értve széthajtanak mint itthon sok helyen 12-14 órába minimálbérért vagy azért nem úgy működik ottkint?

A szállással kapcsolatban mi az a dupla szoba?Vagy ezt hogy képzeljük el?Van a párommal 1 szobánk ami csak a miénk (és annak az ára feleződik ugye mivel ketten vagyunk?) a konyha fürdő meg közös és rajtunk kívül még ugye mindenféle ember lehet ott?

Az itthoni árakhoz képest az élelmiszer meg ruházkodás meg az ilyenek olcsóbbak vagy drágábbak?

Körülbelül mennyi fontot kéne akkor kivinnünk hogy pár hónapig eltengődjünk?

Előzmény: Nincstöbbnick (523)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 523

Nehany dolog, ami hirtelen eszembe jut.

Eloszoris el kell dontenetek, hogy hova mennetek, fovarosba, nagyvarosba, kisvarosba, farmra stb. Mindegyiknel teljesen masok a lehetosegek, korulmenyek - ahogy nyilvan Magyarorszagon is. Videken nehezebb munkat talalni es jobban kell ragaszkodni a melohoz, de cserebe olcsobb, nyugisabb stb. Itt Londonban meg nyilvan forditva.

Ketten valamivel egyszerubb boldogulni, mivel olcsobbra jon ki a szallas es a kaja is. Viszont az elejen, amig nincs melo, addig nyilvan a koltsegek is jobban megszaladnak. Egy kis duplaszobaban (max. 500 font per ho), ha csak egyikotok is dolgozik teljes munkaidoben minimalberert, akkoris el lehet vegetalni ideig-oraig (persze nem ez a cel, csak mondom). Idovel aztan ahogy gyulik a tapasztalatotok, javul a nyelvtudasotok, ugy nyilnak meg ujabb kapuk is. Igen, ez fontos, ki is emelem: a nyelvre gyurjatok ra a legjobban. Kezdo meloknal (betanitott, ketkezi, takaritas, raktar stb.) gyakorlatilag ez lesz az egyetlen kincsetek. Minden nap legalabb 1 orat szenteljetek a nyelvre, nezzetek BBC-t, hallgassatok radiot, olvassatok angol ujsagokat interneten, "legyetek kepben". Sosem eleg belole es meg ugy is keves lesz. De rendkivul sokat fog segiteni, ha jobban tudtok angolul a versenytarsaknal.

Legyen annyi tartalekotok, hogy 2-3 vagy inkabb tobb honapra is ki tudjatok bekkelni, ill. legyen eleg arra az esetre is, ha haza kellene mennetek (mert az is benne van a pakliban: nem talaltok munkat, nem tetszik az orszag, honvagy stb.). Par heti penzzel nem erdemes nekiindulni kettotoknek.

 

Barban en tobbnyire angolokat latok dolgozni, mivel egy, a szigeten felcseperedett emberket meg jozanul is nehez megerteni sokszor. DK-Angliaban, Londonban meg viszonylag konnyen ertheto a kezdo ful szamara is, de eszakabbra, nyugatabbra mar erhetnek meglepetesek. Mivel a nyelv lesz a legutosebb kartyatok, igy egy nehezebb nyelvteruleten csokkenhetnek az eselyeitek, ha nem ertitek a helyi dialektust. Persze nem mondom, hogy lehetetlen, nehogy felreerts. :) Igenis meg kell probalni, aztan majd meglatjatok.

Egyebkent lanyok hamarabb talalnak ilyen egyszerubb melokat, mint takaritas (ezt ugye nem nagyon szeretik ferfira bizni :D ), pincerkedes (keves ferfi tud ugy mosolyogni, mint barmelyik lany :D ) de szinten gyakoribb, hogy ezek nem fix oraszamu melok. Sok ismerosom (ami szubjektiv persze) is ugy volt vele, hogy lanykent 2-3 melot talaltak reszmunkaidoben, mig a fiuknak kicsit tovabb tartott a keresgeles, de az altalaban teljes munkaidos lett. De ez mondom, valtozo, nyilvan mindenki mas, masok az ambiciok, mas a tudas, kepessegek, tapasztalat stb.

Interneten ilyen munkakra nehezebb jelentkezni, mivel napok alatt betoltik oket. Ha valaki feltesz egy hirdetest, hogy takaritot keres, akkor nem fog heteket varni ratok, hanem felvesz valakit, akit azonnal meg tud maganak nezni, interjuztatni, aztan hajra. Esetleg azt erdemes csinalni, hogy a nagyobb uzletlancokhoz, boltokhoz, gyorskajaldakhoz stb. a kiutazas elott par nappal szetkulditek a jelentkezest, de jobban jartok majd a helyszinen keresgelve.

 

Errol jut eszembe: a cv-tek legyen angol standard, nem fenykepes stb. magyar "stilusu", mert dobjak ki rogton a kukaba. Legyen angol telefonszamotok a cv-n (eleg a mobil), ill. valamilyen turheto emailcimetek (ne mondjuk cukibarbi34536@freemail.hu, hanem iksz.barbara@hotmail.com), valamint az angol cimetek (amit sajnos csak itt tudtok meg persze). Ezek aprosagok, de fontosak az elso benyomasnal.

Egy baratom most erkezett nemreg Jerseybe, ami kicsit mas... mindegy, szoval o a londonimagyaroknal talalt eredetileg szallast, eleg olcson. En mondjuk nem laktam se naluk, se mas magyar kozvetitonel, de eleinte jo megoldasnak tunhet. Azert jo dolog, mert csak 2 heti kauciot kertek es 1 hetet elore a szobaert, ami mas cegeknel vagy privat landlordnal 2 honap + 1 honap szokott inkabb lenni. Ez meg ugye Londonban vigan 1500 font kapasbol (es meg nem ettetek, ittatok, utaztatok, 4 hetetek van munkat talalni). A masik meg, hogy nem kernek referenciat, amit viszont szinte mindegyik angol ker. Ha ilyen nincs, akkor meg nehez a repterrol jovet szallast talalni. :) Ezeknek a lyanyoknak van valahol Budapesten is irodajuk, a neten megtalalod, ismeros szerint teljesen jofejek voltak. (reklam vege).

Baratod mit csinal, miben van tapasztalata? Ugy latom, o mar ven roka, talan el tudna helyezkedni a szakmajaban.

 

Olvasgasd vissza meg a porgosebb angliai topikot is, tobbszor esett szo ilyenekrol az elmult hetekben: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9087205

 

Előzmény: bianka92 (520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!