Keresés

Részletes keresés

magyar bucó Creative Commons License 2011.04.12 0 0 128

De hiába áztatsz ánizst 38%-os szeszbe, egy hét után még mindig nem opálosodik a víztől.

 

Azért egyszer próbáld ki.

Előzmény: cloaked (127)
cloaked Creative Commons License 2011.04.12 0 0 127

Nem feltétlenül. Egy 38%-os sambucában pl olyan sok oldott ánizsolaj van, hogy tovább hígítva tejfehér lesz.

 

De hiába áztatsz ánizst 38%-os szeszbe, egy hét után még mindig nem opálosodik a víztől.

Előzmény: magyar bucó (126)
magyar bucó Creative Commons License 2011.04.12 0 0 126

40%-on nem tud bármilyen ízanyag kiázni.

 

Ami nem oldódik a 40%-os alkoholban, az úgyis kicsapódik a hígításkor és nehezen szűrhető, zavaros lesz az ital.

Előzmény: cloaked (125)
cloaked Creative Commons License 2011.04.12 0 0 125

Nem a jövedéki adó a probléma, ki lehetne azt fizetni. Lehet 80 és 85%-os italokat is kapni a boltban (rumok és abszinthamisítványok), csakhát vagy kereslet nincsen a finomszeszre, vagy van annyi esze a piacvezetőknek, hogy nem árulnak alapanyagot, csak készterméket...

 

A 40%-os szeszek amúgy tényleg majdnem mindenhez jók, csak egyes növényi likőrökhöz nem, mert 40%-on nem tud bármilyen ízanyag kiázni.

Előzmény: ribizli (93)
pálinkaüst Creative Commons License 2011.03.30 0 0 123

Mindenféle ital (likőrök is), amiket pálinkából lehet készíteni:

http://www.palinkaust.hu/hu/content/ital-receptek

Dharma Creative Commons License 2010.08.18 0 0 122
Jól hangzik. Igényes lehet. Ki fogom próbálni, még ha hosszúnak is tűnik a 6 hónap.
Előzmény: kisszszoros (121)
kisszszoros Creative Commons License 2010.05.13 0 0 121
fél liter vodka (40%-os)
3 dl víz + 20dkg cukor felhasználásával készített szirup
+ az aroma

ezeket egy literes üvegben összekevered, aztán vársz egy hónapot, hogy "összeérjen" és ihatod.

Szerintem jobban járnál, ha inkább vanília likőrt készítenél, ehhez kell félliter vodka, amibe fél évre beáztatsz egy rúd hosszában meghasított vaníliát, időnként megrázogatva az üveget, aztán fél év utál hozzáöntesz 3 dl víz + 20dkg cukor felhasználásával készített szirupot.

Ezt készítheted fahéjjal is, vagy bármi mással, csak ne aromával....
Előzmény: angyalka62 (119)
angyalka62 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 120
Szia!

Én is szeretnék császárkörte likőrt csinálni. Az érdekel, hogy sikerült-e receptet szerezni hozzá?

Irj légy szí: frog2003@freemail.hu
Előzmény: Törölt nick (42)
angyalka62 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 119
Sziasztok!

Hogyan csináljak császárkörte likőrt?
Van valakinek receptje?
Aromát akarok használni

Addig is kössz
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 118
Hiába, a régi bűnök nem évülnek el - annak idején nem számoltam be a további eredményről. Amennyire visszaemlékszem, ennél többet nem sikerült megtudnom. Azért kísérleteztem vele, de nem lett az igazi - sem szép, sem finom. Talán valamelyik nosztalgia szakácskönyv tartalmazza a pontos leírást.
Előzmény: mindennickfoglaltcsakezne (117)
mindennickfoglaltcsakezne Creative Commons License 2009.11.09 0 0 117
Szia!

Ezt a receptet keresem 10 éve!!
Sikerült megkérdezned valahol pontosan??
Üdv
Előzmény: Törölt nick (14)
Dharma Creative Commons License 2009.08.18 0 0 116
Hűűűűűű ez is klassz lehet.

Fél évig kell érlelni?
Előzmény: basinger (110)
Dharma Creative Commons License 2009.08.18 0 0 115
Remélem lesz időm kipróbálni.

Jó kis receptnek tűnik.

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 114
Tojásfehérjét kis üvegben lezárva be a fagyasztóba! Kiolvadva olyan, mint frissen. Előbb utóbb adódik valami sütemény amibe jól jön. Mondjuk érdemes 3-4 fehérjénél nem többet egyben fagyasztani, hogy egyszerre fel tudd használni. 
Előzmény: molucca (113)
molucca Creative Commons License 2009.02.15 0 0 113
Kipróbáltam, tényleg egyszerű és nagyon finom! Csinálnám a következőt, csak a sok tojásfehérjével nem tudok mit kezdeni.
Előzmény: Törölt nick (111)
basinger Creative Commons License 2009.01.11 0 0 112
Karácsonyra hamis bailey's-t akartam csinálni, de nem sikeróült. 1. túlpirítottam a cukrot, sötét karamell lett belőle.  2. nem volt otthon whiskey aroma.   3. a lányom nem mogyorós capuccino port hozott, csak simát. Végül azért finom karamellalikőr lett belőle, én legalánbbis azt mondtam a családnak, hogy azt csináltam.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 111

Sziasztok!

 

Egy nagyon egyszerű tojáslikőrrel szeretném bővítteni a receptgyűjteményt:

 

6 tojás sárgáját 20 dkg porcukorral és 2 csomag valíliás cukorral ( vagy 1-2 vanília kikapart belsejével) habosra keverünk. Ha ez kész, hozzáadunk 3 tubus tűrített tejet ( cukrozott sűrített tej - amit a kávéhoz is használnak). Utánna 3 dl alkoholt ( lehetőleg 96%-os) összekeverünk 5 dl forralt és lehűtött vízzel és hozzáadjuk az előbb elkészített krémhez.

 

 

basinger Creative Commons License 2008.11.25 0 0 110
A nagybátyám meggylikőrje: 5 literes dunsztosüvegbe rétegez magozott meggyet/cukrot, amikor tele, felönti szesszel, karácsonykor szűri. A meggy elmegy sütibe, a likőr meg a világ legjobbja, tökéletes, tiszta anyag. Persze tudom, hogy nem most van ennek a szezonja.
Matyolany Creative Commons License 2008.08.17 0 0 109

Sziasztok!

Őszibarack likőrt szeretnék készíteni házalag!Tunátok segíteni egy tuti recepttel?Előre is köszönöm!

florentine Creative Commons License 2008.06.04 0 0 107

Nemsokára itt a zölddió szezon. Tavaly csináltam ezt a likőrt, páratlan lett.

 

ZÖLDDIÓ LIKŐR

 

1/2 l vodka

4 közepes nagyságú zölddió negyedelve

1/2 kávéskanál egész ánizsmag

4 ép szegfűszeg

1/2 narancs héja

csipetnyi egész kömény

 

Üvegbe tettem a hozzávalókat és kb. decemberig áztattam őket. A cukor karamell formájában ment hozzá. 40 dkg cukrot karamellizáltam és felöntöttem 2 dl vízzel, majd addig forraltam, amíg sziruppá sűrűsödött. Kihűtöttem és - kóstolgatás után - ennek kb. a 2/3-át öntöttem hozzá.

dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 106
Jójó! Majd utánanézek máshol is, ha érdekel valami.:)
Előzmény: ribizli (105)
ribizli Creative Commons License 2007.06.23 0 0 105
A Terebess "fűszerismertetőben" nagyon sok hiba van, nem jó forrás.
ribizli
Előzmény: dumba (103)
dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 104
Bocsi a sok "üvegbe"-ért...:)
Előzmény: dumba (102)
dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 103
Ja, a rózsavízből háromszoros koncentrációjú kell. Ha valaki érdekel, hogyan lehet házilag csinálni azt is, itt egy érdekes link: Rózsavíz
Meg úgy általában a Terebess-t is érdemes olvasgatni, mindenféle növény leírása, felhasználása fent van.
Előzmény: dumba (102)
dumba Creative Commons License 2007.06.23 0 0 102
Hali!

Csináltunk Álomlikőrt rubinnal Gabriele Bickel könyvéből. Még hét hét mire kész lesz, de már most nagyon finom illata van.:)
A recept:

15 rózsavirág
20 ml rózsvíz
200 g málna
10 citromverbéna-levél
10 g hibiszkuszvirág
1 vaníliarúd
2,5 dl konyak
7,5 dl barackpálinka
6 ek. akácméz
1 rubin

(A rubin ne ijesszen el senkit, minden ásványboltban lehet kapni nem csiszoltat 2-4000 ft-ért. ;)

Kaparjuk ki a vanília közepét, és tegyük egy nagy üvegbe (3 literes) az összevágott verbénalevéllel, hibiszkuszvirággal, málnával, rószaszirommal, rózsvízzel és az alkohollal. Végül a rubin is kerüljön az üvegbe. Négy hét elteltével szűrjük le az italt, és töltsük egy üvegbe a rubinnal és a mézzel együtt. Újabb három hét után a likőr kész.

Hatásai:

A rubin melegítő, fiatalító hatású, lendületet, mozgást visz a mindennapokba. élénkítő harásúsegít leküzdeni a letergia és kimerültség nehézségeit, ösztönzőleg hat az aktív szexuális életre. Javítja a teljesítőképességet, aktivizál, bátorságot ad spontán cselekedetekre öszönöz.

A rózsák kivonata harmóniát jelent a léleknek, egyensúlyt teremt, nyitottá tesz, sőt néha izgató hatása is van. Oldja a test göcseit, nyugtat, gátolja a gyulladások kialakulását, és élénkíti az anyagcserét.

Hát, nem tudom ebből mennyi igaz, majd kiderül két hónap múlva...;)
Habamu Creative Commons License 2007.06.22 0 0 101

Nem túl finomra sikeredett gyümölcsborokat (meggy, ribizli, stb. borokat) is fel lehet használni likőr készítéséhez.

Alkoholba kell áztatni egy hétre a gyümolcshöz passzoló aromaanyagokat (szegfűszeg, fahéj), majd a bor mennyiségének függvényében annak kb. 10-15%-át kitevő sűrű cukorszirupot kell főzni, és langyosan elvegyíteni a gyümölcsborral, majd hozzáadni a szeszes aroma-esszenciát, mely a bor mennyiségének kb. 20%-a legyen. Erősebbre nem szabad készíteni, mert magának bornak is van szesztartalma! 

NoSuker Creative Commons License 2007.06.21 0 0 100
jut eszembe! még 1 hétig lehet zöld diót szedni!!
NoSuker Creative Commons License 2007.06.21 0 0 99
Én diólikőrt szoktam csinálni, és a tiszta szeszre esküszöm, mert valahogy jobban kioldja a dióból a cuccost, meg ahhoz, hogy megfelelő erejű legyen 1 liter 96%-os alkoholt teszek bele, így lesz 1,5 liter likőr.
Az tény, hogy itthon elég rossz a felhozatal, nehezen elérhető a szesz. Én Erdélyből szoktam hozni, 1000Ft körül beszerezhető. Olaszországban 3Euro-ért is láttam.
---------
Viszont a diólikőröm nem túl tartós. Meg kell inni a télen, vagy legkésőbb tavasszal, aztán egy kicsit megkeseredik. De akkor már az ember úgyis a következő adagot nézegeti a fán... :)
---------
Hubi utánzat receptje van valakinek?
dumba Creative Commons License 2007.06.20 0 0 98
Szívesen! :)
Előzmény: 4Hópihe (97)
4Hópihe Creative Commons License 2007.06.17 0 0 97

köszi

:o)

Előzmény: dumba (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!