Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bmrenault Creative Commons License 2023.11.14 0 0 20986

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9222005

Gyere át oda.

Majd nézünk neked egyet. 

Előzmény: Versity (20985)
Versity Creative Commons License 2023.11.14 0 0 20985

Egy ilyen(vagy hasonló árkategóriájú)gép megfelelő lehet karosszériás munkákhoz? Egy ilyenhez még egy kissebb palck,meg a sallangok...az cca 200.eFt. Kb ennyi lenne a keret. Gondolom azért ezek már a használlható kategóriába sorolandók,vagy nem!?? Garancia van rá,szervize van. 

Versity Creative Commons License 2023.10.09 0 0 20984
  1. Én se főállásba szeretném,(lehet,hogy tényleg jobb több lábon  állni a mai világban)de azért a hobbi szintnél picit tovább gondolnám. Ezt a kasznis iskolát mindenképpen megpróbálom elvégezni,remélem hamarosan alakul úgy a munkarendem,hogy el is tudjak járni egy ilyenre. Talán már akkor is megéri,ha csak a saját autóimat meg tudnám csinálni..
Előzmény: G-Atti (20983)
G-Atti Creative Commons License 2023.10.08 0 0 20983

Én is így kezdtem..és szerintem is kiváló alap a saját,mert ha el is rontasz valamit elsőre..van időd kijavítani!

Igazából hobbi szinten foglalkozom csak ezzel...állandóan viszontképtelen lennék csinálni..az élet sokrétűségét muszáj megőrizni...nekem így a szép

Előzmény: Versity (20980)
Versity Creative Commons License 2023.10.05 0 0 20982

Ez jó ötlet,mindenképpen próbálnék előtte dolgokat hegeszteni! Nem úgy gondoltam,hogy szétflexelem az autót,aztán majd lesz valami😁! Már gondolkodok,hogy milyen ismerősöm van,ahová odapofátlankodhatnék egy kicsit leskelődni,tanulni,vagy valami. Majd elválik..

Előzmény: Paco155 (20981)
Paco155 Creative Commons License 2023.10.05 0 0 20981

Addig is vegyél egy tábla 0.75 lemezt és kezdj el "kancsókat" gyártani. 10x10 cm alaplap és 10x20 cm -es falak.  Meghegeszted az éleket, visszacsiszolod, vizet engedsz bele és megnézed hol ereszt.   Előbb utóbb el fogod érni, hogy ne könnyezzenek.  

A másik gyakorlat, hogy vágsz két 5cm x 40-50cm csíkot az egyiket 1 cm szélességben leperemezed a másikat 3 cm-enként megfurkálod.  Összeilleszted, a lyukakban megpöttyözöd, majd síkba csiszolod. Akkor jó, ha a lemezek megmaradnak síkban egymáshoz képest. 

Előzmény: Versity (20980)
Versity Creative Commons License 2023.10.05 0 0 20980

Azt viszont elldöntöttem,hogy a saját autómnak nekiugrok! Tavasszal nekiállok szétszedni. Nemsokára kész lessz az aknám is,meg előbb-utóbb beszerzek egy védőgázas hegesztőt. Igazából nemigen használom a Fiestát,már csak 2.autó,én meg robogóval járok dolgozni. Inkább csak a hóba-fagyba van hadra fogva,ezért várok tavaszig. Addigra meg összeismerkedek a co hegesztéssel. Ez a terv🙂🤘!

Előzmény: G-Atti (20978)
Versity Creative Commons License 2023.10.05 0 0 20979

Szia. Egyenlőre várom,hogy hogyan alakul,változik a munkaidőm egy eseteges "iskolába" járáshoz. Kedvem lenne,csak rohadt nehéznek tűnik belekezdeni így család és munka mellett így 40+osan egy új dologba. Mennyivel másképp csinálnám fiatalon😁!

Előzmény: G-Atti (20978)
G-Atti Creative Commons License 2023.10.03 0 0 20978

Nos ,ha úgy van ahogy írod,és igényes vagy a munkádra amit kiadsz a kezed közül,akkor vágj bele.

Ez az a hozzáállás ami ritka manapság.

De nem választhatod szét amit magadnak csinálsz,attól amit másnak..pénzért!

Nagyon sokan itt buknak meg

Sok sikert!

Előzmény: Versity (20974)
FeNegyerek93 Creative Commons License 2023.10.02 0 0 20977

Szép napot!

 

Van egy pár felületi rozsda az autómon. A kérdésem az, hogy a korant rozsdaáítalakítóra fel szabad-e vinni a savas alapozót? (Ilyet: https://www.carcolor.hu/shop/hu/washprimer-savas-alapozok/7419-car-fit-2k-washprimer-rozsdagatlo-alapozo-szett-12l.html) A válaszokat előre is köszönöm!

Versity Creative Commons License 2023.09.28 0 0 20976

Igen,érdekes cikk,bár ez már restarálásnak tűnik!  A saját Fiestámon tudnék gyakorolni😁....Úgyis kell kezdeni vele valamit! Nézegettem már a "Co" hegesztő árakat újonnan is/ használtan is. Igazából,ha csak foltozgatni akarnám,akkor annak szemrebbenés nélkül neki mernék állni. Viszont összegányolni nem akarom. Kifizetni nem szertnék egy ki tudja milyen munkát,az autót viszont meg akarom tartani😁...19 éve újonnan toltam ki a szalonból,azóta megbízható hű társam😉. Még emésztem a dolgot,meg lehet,hogy a munkaidőm is változni fog kicsit kedvezőbb formában,hogy"iskolás" tudjak lenni,aztán majd alakul valahogy. Kedvem lenne hozzá,lehet meg kellene lépni,aztán vagy lesz értelmevahy nem! Max a sajátomat ha már becsületesen meg tudnám csinállni,már akkir látnám értelmét,viszont akkor meg már foglalkozni is érdemes lenne vele,.....jót elmélkedtünk😀!

Előzmény: Bmrenault (20975)
Bmrenault Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20975

Hát fogalmam sincs.

Tudod amikor kis rohadás van aztán bontasz mindent.

Kereset meg megint csak pasz.

Ezt itthagyom nézegetni.

https://speedzone.hu/a-szorgalmas-munka-aknamezeje/

Előzmény: Versity (20974)
Versity Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20974

Előbb-utóbb az otthon dolgozás lenne a cél,mégha nem is főállásban. Viszont ha mégis beleugranék,akkor talán egy ideig kellene keresni egy szakit,ahol el lehet lesni a dolgokat. Nem érzem magam teljesen reménytelennek. Az építőipari dolgoknak is nekiálltam.  Házat újjítottun/még folyamatban is van. Olyan ajánlatokat kaptam,hogy húúú...Aztán láss csodát..megtanultam álmennyezetet is építeni(a kömüves látta menetközben,kicsi tanácsot adott),.az első szobánál még szoptam,vissza is bontotam,hogy tökéletes legyen,az utolsónál meg már teljesen flottul csináltam. Semmivel sem lett rosszabb,mintha kifizettem volna az őrült munkadíljat. A villanyszerelésel hasonlóképp...kirajzolás-vésés-csövezés-dobozolás-vezetékek befűzése-konektorok bekötése,tehát a segédmunkát komplett. 3 délutánt volt a villanyszerelő.az általam előkészített,becsövezett,bevésett,bevezetékelt megírt vezetékekkel dolgozott. Ugye Ő kötötte be a kapcsoló dobozba a dolgokat.  A villanyszerelő még meg is dicsért,hogy igényes munkáz csináltam. És ugyanúgy én csináltam a ház vakolásának a felét,a komplett festést. És teljes jó,és szép is lett. Mondjuk a burkolásnak nem mertem nekiállni,meg a tetőt is az ácsok csinálták,de azért sokmindennek nekiugrok. Úgyhogy szerintem képes lennék rá,igazából érdekelne is. Viszont mint teljes állású alkalmazott,úgy elég kevés a fizu. Otthon jobban megérné,még másodállás gyanánt is,kissebb munkákra gondolván.Lehet jobb több lábon állni a mai világban  Én így gondolnám....aztán nem tudom,hogy ez így megállja-e a helyét.

 

 

 

 

Előzmény: Bmrenault (20973)
Bmrenault Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20973

Fogyóelektródás népileg cos gépet ki kellene próbálni hogy tetszik e.

Ha szeretsz fémmel dolgozni. Meg nem otthon akarod csinálni hanem valakihez elmenni úgy még nem is akkora szívás.

Én nem vagyok lakatos. csak nekem pl 19/20 elején 300 ért lakatolták volna ki a foltokat.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=164533058&t=9018740

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153938767&t=9222005

 

 

Előzmény: Versity (20972)
Versity Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20972

Hegesztési tapasztalat???  Az nincs....ellenbe nyerges póttal eléggé lehetetlennek tűnő helyekre is sikerül betolatnom😂! Van egy sima mezei mma inverterem,azzal otthon szoktam hegeszteni,több-kevesebb sikerrel,de ebbe ki is merül a tapasztalat. Ezért is írtam,hogy már nem vagyom mai gyerek,de még azért talán előttem van egy cirka 25-30 év munka(majd kiderül mennyit intéz a kúrmányunk). Úgy gondolom,hogy képes lennék megtanulni,amit kell. 

Előzmény: Bmrenault (20971)
Bmrenault Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20971

Hegesztési tapasztalat?

A javítóelemek felhegesztése eldogozása is komoly feladat, amikor meg formára kalapálod az más tészta.

Előzmény: Versity (20970)
Versity Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20970

Lehet érdemes lenne egy türelmes "maszek" mellé odaszegődni "csicskának",amikor az időm engedi,abból úgyis kiderülne,hogy érdemes-e időt beleáldozni. Az a baj ezzel a felnőtt képzéssel,hogy olyan lehetetlen időbeosztású munkahelyen dolgozok(egy 24 a melóhelyen,egy 24 otthon🤣),hogy egyszerűen nem adja ki a sulinapokat a szabadidő. Ugye minden másnap dolgozok,így egybe 2 napot nem tudok iskolába ülni. Szabi az ugye nemigen van,2en vagyunk az autón,annak meg mindig rendelkezésre kell állni..Úgyhogy munka mellett ezek a dolgok érdekesen lennének kivitelezhetőek,bár gondolom lehetne valami köztes megoldást találni. 

Előzmény: Bmrenault (20969)
Bmrenault Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20969

Ha jó vagy akkor aranyat érsz.

Szart csinálni meg mindenhol tudnak.

Gyakorlat viszont kell.

Előzmény: Versity (20968)
Versity Creative Commons License 2023.09.27 0 0 20968

Sziasztok! Érdeklődnék véleményekről,akik  a karosszériás szakmában tevékenykednek! Egyenlőre csak elméltben gondolkodok a dolgon,foggalmam sincs,hogy lenne-e a valóságban jövője az elgondolásomnak. Szóval már nagyon régóta foglalkoztat a karosszéria lakatolás,mint tevékenység,mint foglalkozás. Azon belül is,valami perverz módon a rozsdás,rohadt autók javítása érdekel. Sajna már a 40.X-emet túlléptem. Nem tudom,ennyi idősen érdemes lenne-e beleugrani egy felnőtt képzésbe,amivel a "papírt" meg lehet szerezni. Szakmámat tekintve autószerelő vagyok,tehát van valamicske műszaki képzésem,bár inkább csak elméleti alapon(szakközépbe jártam) ,de 1 percet sem dolgoztam benne,mert a suli,és a katonaság után rögtön sofőrnek álltam,és azóta is a fuvarozásban dolgozom,bár már rohadtul unom,már nem azt adja vissza,mint rég. Szóval igazából az érdekelne,hogy ennyi idősen van még  értelme annak,hogy az ember fia átképezze magát? Úgy gondolom,hogy affinitásom lenne hozzá,a flextől,kosztól,olajtól nem félek... Meg lehet élni kissebb munkákból? (Nem a meggazdagodásra gondolok) Esetleg mondjuk,ha a munkahelyem beosztása  hagy időt,akkor "másodállás" szinten csinálni? Van ennek így jövője,vagy engedjem el a dogot???

ekowob Creative Commons License 2023.09.26 0 0 20967

Keress valakit akinek van Audatex hozzáférése.
Elég pontos kalkuláció végezhető vele, a biztosítók is ez alapján dolgoznak.

Előzmény: csaba9813 (20965)
Paco155 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 20966

"Tudom hogy ez rengeteg dologtól függ, de ahogy a kőműveseknek, itt is lenni kellene egy körülbelüli óra/nm2 értéknek a munkafolyamatokhoz."

Miért kellene?  Mert ugye akkor a szakácsnak is van, hogy mennyi készétel /óra  nem? 

 

 

Előzmény: csaba9813 (20965)
csaba9813 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 20965

Sziasztok!

 

Fényezőkhöz és lakatosok egyaránt szól a kérdésem.

 

Mi számít a ti szakmátokban munkanormának?

Hiába kerestem sehol sem találtam erről semmiféle hiteles, alátámasztható információt.

Egy tartályos pótkocsi fényezéséről van szó. Darabokra szedés, javítás, fényezés, összeszerelés.

Mi az a norma amivel számolni tudnánk fényezés estében?

Hány nm2/ óra? Pl csiszolás alapozáshoz  .....nm2/óra. vagy ragasztás, maszkolás, polírozás/óra?

 

Tudom hogy ez rengeteg dologtól függ, de ahogy a kőműveseknek, itt is lenni kellene egy körülbelüli óra/nm2 értéknek a munkafolyamatokhoz.

 

 

 

ekowob Creative Commons License 2023.09.24 0 0 20964

"Persez ha már eldöntötted hogy "mégpedig azt nem lehet"  akkor valóban nem fog menni."

Nem én döntöttem el. A merevítö és a horpadás közé nem fér be semmi. 

"És annyiba kerül mintha az egész elemet fújatnád.  "
Itt nem a költség a lényeg. Nem szeretnék egy egész elemet fényeztetni, maradnék a minél kisebb méretnél..

Előzmény: Paco155 (20963)
Paco155 Creative Commons License 2023.09.24 0 0 20963

Egy rendes horpadásjavítással foglalkozó cég nem kizárólag "kirántással" dolgozik.  Általában vannak nekik olyan eszközeik, rúdjaik, amelyeket a merevítő legközelebbi nyílásán bedugva belülről nyomják ki, a merevítő pedig még segít is ebben mert van min megtámasztani.  Persez ha már eldöntötted hogy "mégpedig azt nem lehet"  akkor valóban nem fog menni. 

 

Igen, lehet ezt a kétforintosnyi benyomódást is kikittelni, majd fillerezni, majd bázis végül lakk*,  és így lesz a kétforintos foltból szép sorban tenyérnyi majd tányér méretű.  Igen a lakkot el lehet ködölni és megfújni ködölő higítóval, majd összepolírozni. De kevesen vállalják, és még kevesebben szeretik csinálni.  És annyiba kerül mintha az egész elemet fújatnád.  

 

Persze ez a te döntésed, én csak a kérdésedre válaszoltam. 

 

 

*(kivéve ha pl akril mert akkor ezt a kettőt egyben)

Előzmény: ekowob (20962)
ekowob Creative Commons License 2023.09.24 0 0 20962

Már megmutattam, és onnan tudom, hogy mivel éles, ezért "kirántani" nem lehet. Kinyomni pedig a túloldali merevítő miatt nem.

A kérdésem inkább arra irányult, hogy lehet-e max tenyérnyi foltot úgy fényezni, hogy ne látszódjon, ne legyen határa..

Előzmény: Paco155 (20961)
Paco155 Creative Commons License 2023.09.24 0 0 20961

Keress rá  arra a guglin, hogy "horpadásjavítás".   Valószínűleg nyom nélkül javítható. 

Előzmény: ekowob (20960)
ekowob Creative Commons License 2023.09.24 0 0 20960

Sziasztok!

Lehet ezzel kezdeni valamit a komplett elem fényezésén kívül?
A túloldalról nem lehet kinyomni, mert ott egy merevítö van sajnos.

Paco155 Creative Commons License 2023.09.18 0 0 20959
Előzmény: Sunny65 (20957)
Sunny65 Creative Commons License 2023.09.18 0 0 20958

És ha a bázisba kerül szemét? Ott nem várhatom meg, hogy megkössön és kiszedjem a szemetet, mert akkor már elkéstem a lakkozással...

Milyen módon lehet javítani a problémán?

Előzmény: Sunny65 (20957)
Sunny65 Creative Commons License 2023.09.18 0 0 20957

Ja és még valami, ha már pl. az első réteg lakkba szemét, muslica kerül, ott kénytelen vagyok a további rétegeket ráfújni, az sem gond, hogy már jól meglakkoztam a muslicát és majd jól beleszárad?:-)

Előzmény: Paco155 (20955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!