Keresés

Részletes keresés

picidio Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2583

..így van..totális ledöbbentem, hogy basszus így jártál, mit is lehet erre reagálni...most már több szempontból is azt mondom én boldog vagyok, hogy megúsztam a katétert...persze ez számodra nem vígasz most..hát fogadd meg orvosod kérését, pihenés ezerrel - most ne gyakorold akkor a sétát, majd ráérsz még azzal - meg hát rengeteg folyadék...

 

Jobbulást, kitártást kívánunk...de ez természetes.

Előzmény: dalmata13 (2582)
dalmata13 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2582

Én is, meg gondolom jónéhány társunk ,olvassa amit írsz! Nem a levegőbe szállnak a szavaid ,írásaid.Együttérzünk, drukkolunk azért,hogy minél előbb meggyógyulj még ha ezt nem is írjuk be minden topikbejegyzésed után.

Előzmény: Törölt nick (2580)
tristen Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2581

Szia!

 

Hidd el, hamarosan meggyógyulsz! Addig is pihenj sokat!

 

hali :)

Előzmény: Törölt nick (2580)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2580

jól eldumálgatok magamban :)))))))))))))))))))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2579

Szóval ilyen is van: a műtét utáni katétertől húgyhólyagfertőzés lett.F 3+++-es. És gyulladás miatt  megvastagodott belső hólyagnyálkahártya zárja el időnként a húgycsövet. Viszont most megint meg kellett katéterezni, mert teljesen üresre akart a doki, mert azt mondja, hogy a műtét óta nem ürül rendesen a hólyagom, és a pangó bacis vizelet kárt okoz, és az antibiotikum jobb ha üres hólyagba érkezik. Nem fájt, kicsit volt kellemetlen. Laborba is küldtek az eredményből. Most persze megint vizelési ingerem van, most gondolom a katéter miatt, nem örülök neki, ez van. És szigorú fekvés, nem csinálhatok semmit, és diéta, és sok ívás. Pedig azt hittem, hogy ez a hét már laza lesz, csak lábadozok-erősödök a gyógyulgató sebbel...

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2578

ma se fogok unatkozni :( tegnap késő délután megint előjött a nagyon erős és állandó vizelési inger és mellé a nehézkes vagy tök semmilyen ürítés. Fájdalom vagy vér nincs. Neten olvastam, hogy katéter miatt lehet akár fertőzés, akár sérülés. Felhívtam a sebészt, berendelt délelőtt és megmutat urológusnak. :((((((((((((( 

tristen Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2577

Sziasztok!

 

A hőemelkedés sőt az enyhe fokú láz is teljesen normális, mivel a test egy gyulladásos folyamatnak éli meg a műtéti részt, így természtes, hogy hőemelkedéssel reagál. Csodálatos az emberi test, tegyünk azért, hogy így is maradjon!

 

Kitartás! :)

Teextinna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2576

A doki megadta a telefonszámát, ha valami gond van,  akkor nyugodtan hívhatom.

Lehet, hogy holnap élek a lehetőséggel, és felhívom.

A sebemet  még nem láttam, így nem tudom, hogy milyen.

Segítségem is van,  a férjem mindent megcsinál helyettem.

Most itt van az anyukám is, és semmit nem enged csinálni, teljesen elkényeztetnek!!!!!

A végén még ellustulok....

 

Szép estét mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (2574)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2575

Nem tudom, hogy hány éves a 3 gyerek, de érdemes őket befogni kicsit életkoruk szerint. Sokat fejlődnek, ha érzik, hogy hasznosak! Van amúgy segítséged elég?

Előzmény: Teextinna (2573)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2574

Nekem azt mondta a doki hajdanán, hogy a sebláz miatt érdekes a hő. Ha nem rózsaszín-vörös, akkor nem gáz. De nekem megadta telószámát, ahol mindig hívhattam, ha valami elbizonytalanít. De a sebészeten te is hívhatod, nem? Én rácsörögnék azért. Tőlem kérte kifejezetten, hogy minden szokatlan dolog miatt hívjam. Úgye én nem feküdtem bent egy napot se, már csak azért is... Én tuti nem várnék szerdáig. Vigyázz magadra!!!! Pihenj és szolgáltasd ki magad ezerrel, most még semmit nem kell egyedül csinálni. Aludj, tévézz. Nekem bejött az itteni tanács, hogy sokszor keveset kajálni és az ne legyen felfújós vagy nehezen emészthető. Mert most érzékenyebbek a belek egyrészt, másrészt nem hiányzik most neked plusz diszkomfort érzés, meg - bocsánat, hogy ilyet írok - a szelek is nehezebben távoznak, és ezért jól meggyötörhetnek. Kitartás! Nehezek az első napok, nekem az első egész egy hét nehéz volt, de valahogy gyorsan telt mégis, mert olyan egyforma volt az egész.

Előzmény: Teextinna (2573)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2573

Szia!

 

37,5-37,9 között van.

Szerdán megyek vissza az orvoshoz, majd rákérdezek.

 

Előzmény: Törölt nick (2572)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2572

Mennyi a hő? Nekem jó egy hétig volt, 37,4-37,8 között. Doki szerint nem gáz, de azért kérdezz rá.

Előzmény: Teextinna (2571)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2571

Sziasztok!

 

Este korán lefeküdtem, mert kiütöttem magam a fájdalomcsillapítóval.

Ma először úgy ébredtem, hogy javult a fájdalmam!

Ma reggelre lett egy pici hőemelkedésem, ez ilyenkor normális?

Nektek volt ilyen?

 

 

Teextinna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2570

Köszi motkány!

Előzmény: Törölt nick (2565)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2569

igen, ez valami görcsösség... csak műtét előtt soha ilyen gondom nem volt... nagyon fura... köszönöm, próbálok ezerrel lazítani és azt is köszönöm, hogy gyorsan írtál! A görcsoldó se rossz ötlet, ha totál leállna a pisi megint, alkalmazom. 

 

kár, hogy esik. Edig minden ciginél sétáltam a kertben. A lakásban hova sétálgassak? hm... ez van :) Neked is szép napot!!

Előzmény: alsós (2568)
alsós Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2568

Szervusz Nagyon Női Motk!

Nagyon nem értem ezt a pisi dolgot, de nálam sem működött! Érdekes más salakanyagra nem ugranak az egészségügy dolgozói!

És akkor, félve a katétertől, szóltam a nővérnek (még bent voltam), hogy feszít de mégse jön! Pedig szigetelő szallagal hozzám volt csatlakoztatva a szárnyas. Segített egy görcsoldóval, amit bőralá szurival jutatott be. Pár perc múlva (10) megtelt a kacsa.

Talán egy gyenge görcsoldót kipróbálhatnál, "nehéz" napoknál a hölgyek úgy tudom szokták használni??!!

A nyomást más ürítéskor használjuk, itt inkább a görcsösség ami visszatart. Könnyen mondom, mert tényleg könnyű mondani, :- próbál meg lazítani! (Hofi után szabadon!)

Könnyű ételek, sok folyadék, semmi szénsavas, bár mondják a legjobb vizhajtó a sör!

Szép esős napot!

 

 

Előzmény: Törölt nick (2567)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2567

Még egy adalék: műtét óta még nem pisiltem olyan jót és bőségeset, mint korábban. Gondolom azért nem, mert nem tudok még nyomni. Mint ahogy igazán jó nagyot orrot fújni se. De gondolom ezzel eleinte mindenki így van ezzel.... 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2566

Köszi, már nem vagyok totál gyenge, meg a seb se fáj, csak 1x amikor túl sokat ültem.

 

Viszont tegnap volt egy meglepő bajom, ami mostanra megszűnt, de nagyon megijedtem. Első nap a műtét után nem tudtam pisilni, volt katéter, aztán hazajöttem és itthon se tudtam, majdnem kijött a doki megint megcsapolni, ha emlékeztek, de végül úgy oldódott meg az ügy, hogy meleg vizes üveget tartottam a hólyagomon órákon át. Na: tegnap délután volt egy kis feszkó itthon, ami nálunk nem szokás. Utána azonnal jelentkezett ugyanez az állapot, csak még durvábban! Órákig melegítettem a hólyagom, órákig éreztem úgy, hogy mindjárt bepisilek, és mégis alig jött valami. Naggggyon megviselt a dolog, megijesztett. De a dokit nem akartam vasárnap hívni. És azt is tudom, hogy nem hólyaghurut, mert azom már volt az életben. Egyszerűen úgy tűnik, hogy valami bekrepált nekem hólyagűrítési reflex ügyben. Vagy az altatás miatt, vagy a katéter miatt. De miért csak 10 nap szünet után jelentkezik újra???? Most már minden feszkó után paráznom kell, hogy beáll ez az állapot? Pisilni ugye csak ellazulva lehet, ezt tudjuk az életben, illetve túl nagy paránál meg gatyába pisilünk (ezt remélhetőleg még nem kellett megélnünk). Szóval valahol van összefüggés a feszültség és a pisi között nyílván, de nekem eddig ez nem volt ilyen durván kézzel fogható. Hallott valaki esetleg valami hasonlót már így műtét után valakitől?

Előzmény: tristen (2563)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2565

Hát ez baromira nem hangzik jól!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szurkolok! <3

Előzmény: Teextinna (2562)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2564

Szia!

 

Köszönöm szépen tristen!

 

Szép estét mindenkinek!

Előzmény: tristen (2561)
tristen Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2563

Szia!

 

Napról napra egyre és egyre jobban leszel majd. Én is így voltam. Csak eleinte ezt nehéz elhinni, mert szinte hihetetlen.

 

:)

 

Előzmény: Törölt nick (2560)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2562

Szia!

 

Az első három érzéstelenítő szuri nagyon fájt!

A műtét elején éreztem a fájdalmat, amit jeleztem az orvosnak, és ezért további érzéstelenítést kaptam.

Utána már nem éreztem semmit.

A műtét után igen rosszul voltam, a doki aznap többszőr is benézett hozzám.

Ma már itthon vagyok, és sokkal jobban érzem magam.

A részletes infóval majd később jövök.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2559)
tristen Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2561

Szia!

 

Jó, hogy jelentkeztél! Nagyon el voltál tűnve. Örülök, hogy túl vagy a műtéten. 

 

És gyors gyógyulást kívánok!

 

hali :)

Előzmény: Teextinna (2557)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2560

Köszi!

 

Ma minden ciginél letotyogtam a kert aljába, nem fáj, csak harmatgyenge vagyok....

Előzmény: tristen (2555)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2559

Fájt műtét közben??? :( Jaj te szegény!!!!!!!! Jobbulást!!!!!!!!! <3

Előzmény: Teextinna (2557)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2558

Ars Medicán kívül milyen egyéb privát helyeken érdemes még próbálkozni?

Teextinna Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2557

Sziasztok!

 

Túl vagyok a műtéten!

Azért csak most írok,mert sok minden közbe jött,és ezért tegnap műtöttek.

A műtét másfél órás  volt(a nagy sérv miatt),és helyi érzéstelenítéssel történt.

(A fájdalomttól akönnyeim is potyogtak.)

Most már egy picit jobban érzem magam!

 

Szép napot mindenkinek!

tristen Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2556

Szia!

 

Annak idején én is a guglival találtam ide, és nagyon sokat segített nekem is a gyógyulásban, a nem kevés támogatás, amit itt kaptam.

 

Szerintem is egy jó pörgős fórum, és szeretek ide visszajárni, mert érdeklődve olvasom a frissen műtöttek beírásait. Vannak itt olyan pasik, férfiak, sőt hölgyek is, akik azért visszatérnek és segítik az éppen gyógyulni akarót és vágyót! :))) Talán én is ezek az egyének közé tartozom most már.

 

hali :-)

Előzmény: picidio (2554)
tristen Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2555

Szia!

 

Sajnálom, hogy varratszedésed nem volt fájdalommentes!

 

Kitartás! 

 

hali :)

Előzmény: Törölt nick (2552)
picidio Creative Commons License 2011.05.13 0 0 2554

Én tök OFF voltam ebben a témában, ezért hagyatkoztam ill. bíztam google barátba, mondom majd ő segít...első fórum ez volt ebben a témában, viszonylag nem volt régi az utolsó hozzászólás , tehát nekikezdtem itt olvasgatni...és ha hiszitek, ha nem, nagyon sok okos dolgot megtudtam. Arról nem beszélve, hogy maga a személytelenség miatt pl. feltehetünk itt a fórumon olyan kérdést, amit épp személyesen az orvosunknak talán "cikinek" érzünk, vagy épp alkalmunk nincs megkérdezni, vagy nem akarjuk "ilyen aprósággal zargatni".

Ezen felül én pl. jobban hittem az itt leírtaknak, mint amit az orvos mondott így előljáróban...hisz egyik ezt mondja, másik azt...és hát persze csak a szépet és jót, fényezve magát. Itt legalább olvasni negatívumot is a sok pozitív dolog mellett, de ha az ember összegyúrja mégis kialakul egy összkép, amellett hogy itt sokszor kitérünk olyan dolgokra ami épp a műtét előtt az orvossal beszélve eszünkbe sem jut...

Az evidens, hogy szinte két egyforma gyógyulási tendencia, műtét utáni testi reagálás stb. nem lesz, hisz rengeteg mindentől függhetnek ezek...ha egy emberben minimális értelem is lakozik, ennek tudatában ül le fórumot olvasni...

és akkor még a magyar egészségügyre ki sem tértünk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!