Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2011.08.16 0 0 76

Mi meg valamikor februárban szeretnénk menni, úgy talán a közepén. Hogyha találsz jó kis repülőjegyet, akor örülnék, ha megmondanád, hogy melyik légitársaság repüli be télen is.

Előzmény: britishshortcat (74)
Gianluca Vialli Creative Commons License 2011.08.08 0 0 75

Szia! Én félévet éltem a szigeten, ráadásul tavaly november elején mentem ki. Szeszélyes időjárás volt novemberben és decemberben, volt olyan időszak h napokig esett az eső. Én mindenkinek a március-májust ajánlom, hiszen ilyenkor nagyon meleg van, sok napsütéssel. A nyár az szinte már kibírhatatlan itt, hihetetlen meleg van alig lehet strandolni is, annyira éget a nap. A kérdésedre válaszolva.. az óceán nem lesz meleg:D, de én azért átgondolnám ezt a novemberi utazást..  sokszor baromira fújt a szél akár napokig, sőt volt olyan 2hét novemberben amikor  heti 3-4x szakadt az eső. Szeszélyes...

Előzmény: britishshortcat (74)
britishshortcat Creative Commons License 2011.08.08 0 0 74

Sziasztok!

Most készülök repjegyet venni november végére Gran Canariára. Mi a tapasztalat időjárás, tengerhőmérséklet szempontjából? Lehet akkor is napozni, fürödni, vagy azért akkor már hűvösebb van? Mennyire gyakoriak abban az időszakban az esős felhős napok? Nem merem addig megvenni a jegyet, míg valóban meg nem bizonyosodok arról, hogy valóban meleg strand idő vár minket:-)

Előre is nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

kicsiildi Creative Commons License 2011.08.07 0 0 73

Bocsi, Budapestre szóló

sziasztok

kicsiildi Creative Commons License 2011.08.07 0 0 72

Ciprusról(Larnaká) repölőjegy eladó 30000Ft Szept. 1-re, de az is átírható

06 30 633 b4225

Ildikó

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.19 0 0 70

Sziasztok!
Eladó 2 db Ryanair- repülőjegy Pozsonyból Gran Canariára, odaút aug. 2., visszaút aug. 12., ára akciósan: 100.000 HUF. Az ár magába foglalja a 2 db repülőjegyet, valamint a poggyász díját 20 kg-ig és az átírás összeget  (!) is. Érd. itt: 70/9417-636. 

 

Aanne Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69

válaszolok akkor magamnak, most már tapasztalatból: nincs!

Előzmény: Aanne (66)
egerszegi Creative Commons License 2011.06.15 0 0 68

Sziasztok,

 

oktober utolso heteben tervezek menni a szigetekre, azt szeretnem megkerdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a kompokkal?

 

Probaltam nezegetni a neten, de csak szeptemberig ad timetable-t, ugye jarnak azok oktober-novemberben is?

 

elegge fontos lenne, mert Gran Canaria-ra repulnek es  Fuerteventura-rol jonnek vissza...

 

 

Koszi elore is!

attamatta Creative Commons License 2011.03.15 0 0 67

Ezt a Malév-Iberiát nem találom. Az utóbbi légitársaság nem is mutatja Budapestet a kínálatban.

Vagy így gondoltad: Malév + Iberia ? Ez így más.

Előzmény: katihurghada (63)
Aanne Creative Commons License 2011.02.28 0 0 66

Sziasztok, valahol azt olvastam, hogy ingyen lehet a spanyol nyelvet tanulni a kanári szigeteken, valami esti suli félében, de nem nagyon hiszem.

Ezzel kapcsolatban bármi info?

Gianluca Vialli Creative Commons License 2011.01.16 0 0 65

írtam neked emailt

Előzmény: Helem (64)
Helem Creative Commons License 2011.01.12 0 0 64

Sziasztok!

Én hosszú évek óta kürtöskalács sütéssel és gépek gyártásával foglalkozom.
A kanári szigeteken szeretném kipróbálni az üzletet. Ha bárki tud segíteni, szállásban, az üzlet beindításában azt betanítom és adok neki egy kürtőskalács sütőt cserébe és süthet önálló vállalkozásban.

http://kurtoskalacssuto.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1139597

Üdv Helem

katihurghada Creative Commons License 2010.11.20 0 0 63

Felelősséggel erre a kérdésedre szerintem nem lehet válaszolni. Totál lutri a repjegy vásárlása, mivel az olcsó repjegyek száma mindig az adott cég üzletpolitikája szerint alakul, indulás előtt marad néhány helyük akkor van jegy ha nincs akkor ugrott a lehetőség. Hetekkel, hónapokkal előbb is lehet nagyon olcsó jegyeket kifogni és napokkal az utazás előtt is, tehát erre nincs recept.

Nektek kell eldönteni, hogy mi az az összeg ami megéri és akkor megvenni, utána nem nézegetni, nehogy frászt kapjatok.

Mi a flylowcostairlines.org oldalon megnézzük, hogy mely légitársaságok repülnek az adott célállomásra és akkor mazsolázunk - sok idő de megéri. Madridból a rynairrel két főre, egy útipoggyásszal 23.000,- ft-ból megúsztuk, Madridba pedig Malévval repülünk 56000,- ft/2fő. Érdemes egyirányú jegyekkel is végig nézni, pl Rynairrel mentek és Vuelinggel jöttök.

Átszállásnál feltétlenül kalkuláljátok be, hogy késés is lehet, csomagok felvétele, becsekkolás, stb.

Londonból szintén nagyon jó árakat lehet kifogni!

A Malév-Ibéria közösen üzemeltet járatokat itt is jó áron lehet kifogni jegyeket (idén volt nekik 70.000,- Ft/fő illetékekkel) és nincs gond az átszállással.

Előzmény: Livcsi30 (62)
Livcsi30 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 62

Sziasztok!

 

Repülőjegyes kérdésem lenne Teneriffére. Férjemmel szeretnénk menni december 28-január 11-ei időpontban. Az indulás az tolódhat egy-két nappal is repjegytől függ. Az a helyzet, hogy hétfőn találtam repülőjegyet 800CHF-ért oda vissza kettőnknek, Zürichből. Úgy gondoltam ez ebben az időben jó ár. Másnap megvettem volna, de már több mint 1000CHf volt, sőt azóta, még 200CHF-el emelkedett. Az lenne a kérdés, akik már többször voltak, hogy szerintetek várjak, le fognak még esni az árak, vagy ez már mindig csak magasabb lesz. Az utazási irodában azt mondták hogy már csak magasabb lesz, úgyhogy minél előbb vegyem meg. Ismerősök, akik már voltak többször, azt mondták várjak, indulás előtt 4-5 nappal vegyem meg, akkor még leesik az ár. Van valakinek tapasztalata? Kinek van igaza?

Előre is köszi.

magyar károsultak Creative Commons License 2010.09.02 0 0 61
Keressük a képen látható családot, akik Magyarországról, Győr mellől települtek ki, az utolsó információ szerint, Tenerifére. Amióta, hirtelen, egyik napról a másikra elmentek Magyarországról, nem tudunk róluk semmit se. Ha valaki tud róluk valamit, hol laknak, merre keressük őket, akkor nagyon kérjük, hogy jelezzék nekünk. Nagyon köszönjük.

hkati76 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 60
Szia!

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok!
Hát az a helyzet, hogy nekem azt mondta egy ismerősöm 1-2 hónappal ezelőtt, hogy mostanság nem egyszerű munkát találni a Kanári-szigeteken/Tenerifén. Ami lényegesen növelné az esélyeket, ha angolul egész jól, és kicsit spanyolul is beszéltek! Általában, ha alkalmaznak valakit akkor azt is csak 3 hónapra, nem nagyon szeretnek szerződést írni! Persze semmi sem lehetetlen, menni kell utána! Az nagy segítség, ha olcsón tudtok szállást szerezni magatoknak, mert akkor nem visz el annyi pénzt a keresgéléssel töltött időszak.

Mi amúgy 1-2 évre indulunk csak, egyszerűen azért, hogy világot lássunk. Tenerifét nagyon megszerettük, mindig jó idő van, gyönyörű a környezet..:) Vállalkozásunk van, ami nem helyhez kötött, úgyhogy mi könnyen vagyunk ilyen szempontból.

Egy tipp, hátha tudnak segíteni! Van Tenerifén egy magyar tulaj által vezetett étterem , a Gulasch Restaurante. Épp most tette fel a telefonszámát a "Kijárt már Tenerifén" fórumra, mert válás miatt a bérleti joga átadó. Csak azért írom ezt,mert szerintem hívd fel őket, ők magyarok,akik már jó pár éve Tenerifén élnek, hátha vannak kapcsolataik, vagy akár maguk hátha alkalmaznának! Ide másolom neked:

Gullasch Restaurante étterem és éjszakai bár:

Jelentkezni lehet a 034-626-447-391-es telefonszámon.

Egy próbát megér!

Sok sikert!
Előzmény: Gianluca Vialli (59)
Gianluca Vialli Creative Commons License 2010.08.14 0 0 59
Szia!
Igazából csak a nagyon sablonos kérdések jutnak eszembe:) miszerint mennyi esélye van annak, hogy találjunk munkát angol és kis német nyelvtudással hotelben vagy bármilyen vendéglátó helyen akár pohárleszedői vagy bármilyen ranglétra alján elhelyezkedő pozíciót. Tavalyi évemet Dániában töltöttem, de most újra jött ez a lehetőség ennek a barátomnak köszönhetően, így mivel most vagyok fiatal belevágnék illetve belevágnánk egy barátommal. Szállásunk meglenne oldva elég baráti árért, csak hát az ottani körülményeket, viszonyokat nem nagyon ismerem, még. Ezért is tapogatózók ez-ügyben, hátha valaki pár mondatban összetudja foglalni azt amit tudni kell/kéne indulás előtt. Ti milyen munkát kerestek, illetve hogy jött az ötlet a kiköltözésre ha nem túl indiszkrét a kérdésem.

Üdv
Előzmény: hkati76 (57)
pritus Creative Commons License 2010.08.13 0 0 58
Szia,

mi két éve szeptember elején voltunk.
A víz nagyszerű volt, és a sziget egy örök élmény.
Jó utat!
Előzmény: vvercsi (48)
hkati76 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 57
Szia!

Ha van konkrét kérdésed, igyekszem válaszolni!:) Egyelőre nem élünk kint, de készülünk mi is! Egyelőre a "jól informált" kategóriába tartozom...azt hiszem!:)
Előzmény: Gianluca Vialli (50)
hkati76 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 56
Szia!

Nekem az a tapasztalatom, hogy nyár végére/őszre melegszik fel a legjobban az Óceán Tenerifénél! Olyan 23 fokos vízre számíthattok! Mivel Tenerifén általában 25-30 fok között van max a hőmérséklet ,így nincs nagy hőmérséklet különbség a víz és levegő között, így különösen kellemesnek tűnik a víz!
Előzmény: vvercsi (48)
V.Mónika Creative Commons License 2010.08.08 0 0 55
Amennyiben szeretnéd, az e-mailedre tudok képeket küldeni.
Előzmény: anyett101 (53)
V.Mónika Creative Commons License 2010.08.08 0 0 54
Szia,
Mi kétszer voltunk Gran Canarian, az első alkalommal még volt szerencsénk bemenni a Palmitos Parkba, másodszor már nem jártunk sikerrel, mert egy ökör gyújtogatott arra felé és teljesen leégett ez a park állatostul-trópusi növényestül :-( (Ez 2007-ben volt, azóta úgy tudom helyrehoztak mindent és újból megnyílt.)
Érdemes ide elmenni, a sziget déli részénél van, Maspalomas "fölött" nem sokkal.
Egzotikus növények - nekem az orchidea ház tetszett a legjobban -, különleges és sokféle kaktuszok és sok-sok trópusi virág, fa és növény, amit sajnos nem ismerünk, de gyönyörűek.

A legkedvesebb helyem a szigeten Porto Mogan. Ha teheted nézd meg a google earth-ön a képeket róla, szerintem nagyon hangulatos és egyedi hely.

Gran Canaria tengerpartjait igazán különlegesnek nem mondanám. Átlagos óceánpart mélykék vízzel, sötét homokkal. Egy helyen "csináltak" szép, türkizvizes partot, Amadoresnél, Porto Rico mellett. Maspalomasnál van még jó kis világosabb, homokos rész, ez attól extra, hogy afrikából átszállítja a szél a homokot, és dűnékre formálja. Igazi sivatagi hatást kelt.

Van egy nagy csúszdaparkjuk is, szintén Maspalomastól nem messze.
Nekünk Playa de Inglesben volt a szállásunk a Hotel Ifacontinentalban (3*) és azt kell mondjam, a kertje és az ellátás ötcsillagos volt. Azóta sem volt részünk nyaralásaink során ilyen fantasztikus kajákban :-)))

A sziget északi része is nagyon szép, banánültetvényekkel van tele, főleg Firgas-nál.
Mindkét alkalommal, amikor kinn voltunk 4 napig volt autónk, keresztül-kasul bejártuk a szigetet, a belseje is nagyon tetszett, a kontraszt a kopár hegyekkel és a megbújó hangulatos falvakkal és annyi különleges trópusi növénnyel, hogy az már szinte "túlzás" :-)
Általában meg szokott lenni a napi ütemtervünk, hogy mit nézzünk meg, de ha tévesztünk egy lejárót és kicsit eltévedünk, annak csak örülni szoktunk, mert olyan helyekre is eljuthatunk, ahová turistát amúgy se visznek.

Ha van még kérdésed írjál, remélem meg is tudom válaszolni :-)
Üdv
M
anyett101 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 53
valaki tud élménybeszámolni, miket nézzünk meg gran canarián??:)
V.Mónika Creative Commons License 2010.08.05 0 0 52

Szia,

Marokkóba útlevél szükséges (vízum nincs 30 napig), a Kanári-szigetekre (mivel spanyol sziget) nem kell útlevél, csak az új formátumú személyi ig., viszont amikor (mindkét alkalommal) odautaztunk, azt javasolták az utazási irodában, hogyha van útlevelünk vigyük, mert a nem "anyaországban", szigeteken előfordulhat, hogy piszkálódnak emiatt.

És ez nemcsak ott, bárhol előfordulhat. Most pl. Ciprusra utazunk és oda is kelleni fog az útlevél, pedig görög részre megyünk.

Én biztosra szeretek menni.
M

Előzmény: anyett101 (47)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 51

Marokkóba kell, a kanári szigetekre elég uj személyi is szerintem.

De én jobb szeretek útlevéllel utazni.

Előzmény: anyett101 (47)
Gianluca Vialli Creative Commons License 2010.08.05 0 0 50
Sziasztok!

Van itt olyan aki kint él ezen a csodás szigeten? Nekem egy ismerősöm lassan 6. éve dolgozik ott egy étteremben, gondolkozom én is rajta, hogy egy barátommal kimenjünk mi is "szerencsét" próbálni. Kíváncsi lennék az ottani viszonyokra, körülményekre esetlegesen hasznos tanácsokra olyantól aki ott él vagy élt kint. Vagy csak jól informált:)
V.Mónika Creative Commons License 2010.08.04 0 0 49

Szia,

Teneriffét nem, viszont Gran Canáriát meg tudom mondani milyen volt a víz szeptember első hetében: 24-25 fok, uszoda víz hőmérsékletű.

M

Előzmény: vvercsi (48)
vvercsi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 48

Sziasztok!!!!

 

Tud nekem valaki abban segíteni, hohy augusztus végén, szeptember elején milyan a víz hőmérséklete Tenerifén???

Köszi

anyett101 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 47
mi aug 21.én megyünk gran canarirára.
kérdés: marokkóban szállunk át a gépre. kell útlevél?
katihurghada Creative Commons License 2010.07.15 0 0 46
Szia!

Mi ezen a télen tervezzük Lanzarotét és Fuerteventurát megnézni. Egyik kölcsönzőcég autójával sem lehet átmenni egyik szigetről a másikra?
Az általad megadott helyeket mi is szeretnénk megnézni, sok szép fotót találtam róluk az útleírásokban.
Előzmény: bUddy (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!