Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46192

Esetleg ez jöhet szóba:

"Az épület szerkezetével egybe- vagy összeépített, fix, a homlokzati síktól 2,0 m-nél nem nagyobb kiállású vagy 25,0 m2-nél nem nagyobb vízszintes vetületű előtető, védőtető építése."

 

Ehhez elvileg nem kell engedély.

Gyakorlatilag viszont ütközik az OTÉK-al, amiben a 1.5 méteres kinyúlás felett már beleszámit a beépitési százalékba. És mivel az OTÉK kormányrendelet, magasabb fokú, mint az ÖTM rendelet. Sajnos a hülye éphatóságisok meg sosem a könnyebb utat engedik :/

Előzmény: Törölt nick (46187)
KömKel Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46191

Irta, hogy már most túl van a beépithetőségi határon az épülettel. Ebből következően bármiféle toldalékot csak akkor épithet, ha az a "Engedély és bejelentés nélkül végezhető építési tevékenységek" közé sorolható. Sajnos neki ezek között nincs megfelelő.

 

Minden más esetben kell tervet készittetni, aminek meg kell felelnie az OTÉKnak és a Helyi Épitési Szabályzatnak. Ebben pedig már ott a beépitési %, az előkert-oldalkert-, hátsókert fogalma, a "csak egy tömbben" való elhelyezhetőség (ahogy irta is).

Előzmény: boxer-gs (46189)
boxer-gs Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46190

Úgy tűnik, műxik a link.

 

Én is idén építtettem egy a rajzodon lévőhöz hasonló előtetőt.

Ahogy itt már többen leírták, minden papírmunkát meg kellett csinálni, mint ha egy külön épületet építtettem volna. Ráadásul a végén külön az előtetőre is kellett használatbavételi engedélyt kérnem és persze az illetékeket az elején és a végén is megfizetni. Úgyhogy alaposan nézd át a táblázatot, hogy el tudd dönteni, milyen kinyúlású, méretű és csatlakozású előtetőt akarsz rittyenteni, mert nem mindegy!

Előzmény: boxer-gs (46189)
boxer-gs Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46189

Ha működik a link, akkor nézd át a táblázatot és keresd ki, hogy pontosan melyik vonatkozik a te esetedre!

 

http://www.epitesijog.hu/file/Tablazat_37-2007_1_mell_20100528.doc

Előzmény: Törölt nick (46185)
Csokis Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46188

Ezt:

Előzmény: Törölt nick (46187)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46187

"Másfél méteres vizszintes vetületű kinyúlás" ez mit jelent pontosan?

 

 

Előzmény: KömKel (46186)
KömKel Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46186

Másfél méteres vizszintes vetületű kinyúlás után beleszámit a beépitési területbe teljes mértékben, ha fedett.

Előzmény: Törölt nick (46185)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.11 0 0 46185

köszönöm a hozzászólásokat.

 

sajna itt semmit nem lehet építeni, 25% a beépíthetőség, 1 épület állhat a talken és ennyi. meghatározták a kerítés átláthatóságát, hány nm gyepet kell telepítenem, stb.. de hogy a bicikliket, fűnyírót hova helyezzem a nappaliban arra nem gondoltak.

 

 

ok, és ha a ház végében, egy féltetőt (teraszt) építek, vmi ilye mint a képen, akkor ez a terasz beleszámít a beépítési % ba, azért mert van teteje? és teljes terjedelmben, tehát ha 20 nm lenne az alapterülete, akkkor az anníit is jelent? vagy csak a fele?

 

halaloszto Creative Commons License 2011.12.09 0 0 46184

jaja, a szomszed esztergalyosmuhelyere is ki van irva nagy betukkel hogy garage, es este mindig be is all a kocsival. 

 

a masik szomszed meg meghalt, ott a nagy muhely tele gepekkel, es az onkormanyzat basztatja az ozvegyet, hogy fizesse az epitmenyadot utanna, nem lehet atminositeni garazsnak, mert nincs akkora ajtaja, es tele van gepekkel.

 

vajk

Előzmény: nopánick (46183)
nopánick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 46183

Ha, aztán a hatóság véletlenül autót lát alatta, akkor széepn gk. tárólónak fogja minősíteni.

...és az szívás lesz.

 

Ugyanis nem az dönti el a kérédst, hogy minek nevezed, henem a tényleges használat.

Előzmény: Törölt nick (46180)
bjanoss Creative Commons License 2011.12.09 0 0 46182

Igen, igaz: ami bejelentés köteles az csak annyiban különbözik az engedélykötelestől, hogy nem kell megvárni a hivatal átfutási idejét. De ugyanúgy be kell adni ugyanolyan terveket, és ugyanúgy be kell tartani minden előírást.

Viszont azt meg kéne nézni, hogy a helyi önkormányzat szerint mit lehet építeni bejelentési kötelezettség nélkül. Erre is vannak szabályok, lehet hogy van valami ami neked megfelelne és bejelentés nélkül is felépítheted. De ez se azt jelenti, hogy minden szabály nélkül oda és úgy úgy ahogy te akarod. Szabály az mindig van, be kell tartani különben megbüntetnek ha kiderül (pl. jószomszéd bejelent).

És az ilyen döntések az önkormányzatnál születnek, általános szabályt nem fogsz találni. Be kell menni és megkérdezni.

Előzmény: Törölt nick (46180)
halaloszto Creative Commons License 2011.12.09 0 0 46181

Ez a nem engedelykoteles ez egy szopatas. Ugyanis attol meg ugyanugy be kell tartani a mindenfele szabalyokat, (pl lehet olyan szabaly hogy elokertbe ilyet nem tehetsz), ugyanugy megbuntethetnek ha a szabalyok nincsenek betartva.

 

Raadasul lehet bejelenteskoteles, es a bejelentes formai kovetelmenyei azonosak az engedelykeres formalitasainak. Magyarul ugyanugy tervezo, pecset, rajz, miazmas. De mivel nekik csak tudomasul kell venniuk, nem kell jovahagyniuk, nem is nezik meg hogy szabalyos-e. De utanna megbuntetnek ha nem az.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (46180)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 46180

De 20nm ig nem engedélyköteles a kerti pihenő, ha nem az akkor meg oda építek ahova akarok nem, néha meg véletlenül a kocsi áll benne:-(

Előzmény: Lacivill (46179)
Lacivill Creative Commons License 2011.12.09 0 0 46179

Kerti pihenő nem egyenlő a fedett autóbeállós lehetőséggel. Pl felénk elő, és oldalkertben nem engedéyleznek ilyet. Helyi önkormányzatnál kell érdeklődni.

Előzmény: Törölt nick (46178)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 46178

Sziasztok.

 

Szeretnék építeni egy 20 nm-nél kisseb fedett tetős kerti pihenőt, amiben az autóim fognak pihenni, kérdesem az lenne, hogy ez ugye nem engedélyköteles.

 

ha nem engedélyköteles akkor beleszámít-e a a beépítési%-ba, ha bele számít akkor hány %-ban?

 

a gondom az hogy a telek beépíthetősége 25% és ezt a ház alapterülete lefedi, de kellene valami megoldás az autóknak.

 

 

 

előre is köszönöm.

 

KaPé Creative Commons License 2011.12.05 0 0 46177

Köszönöm nektek az infókat.

 

"Utóbbi félév átolvasása ajánlott" Uh... nekikezdek :)

Előzmény: nopánick (46176)
nopánick Creative Commons License 2011.12.05 0 0 46176

 

3 cm léc a szarufákra

5 cm léc középen

 

Ezekre a páraÁTERESZTŐ fólia ráfeszít.

 

Alul az eresznél  cserép-fólia légrésbe szellőző levegő beenged, felül kienged...

 

Sokkal több és részletesebb info a  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059  fórumban.

Utóbbi félév átolvasása ajánlott... és minden apró kérdésre lesz válasz.

Előzmény: KaPé (46174)
KömKel Creative Commons License 2011.12.05 0 0 46175

A második rajzod semmiképpen nem jó, mert "bedunsztolod" a szarufákat.

 

Utólagos beépitésnél azt szokták, hogy a tetőléchez szoritva a szarufa két oldalára szegelnek egy-egy tetőlécet, és erre szegelik rá a páraáteresztő fóliát. Igy van szellőző légrés a fólia felett, és az esetleges porhó sem jut be a tetőtérbe/szigetelésbe.

Aztán ha megvan a fóliázás, jöhet a hőszigetelés a szarufák közé, illetve nem árt még belül is rakni, hogy az összevastagság minimum 20 cm legyen.

 

Hozzá kell tenni, hogy ez csak jól záródó cserepezésnél működik, mert ha sok porhó/csapadék jut a cserép alá, akkor a szarufák mellett beázhat a beépitett tetőtér.

Előzmény: KaPé (46173)
KaPé Creative Commons License 2011.12.05 0 0 46174

Csak hogy érthetőbb legyen: fent a normál rétegrend, lent amit én kigondoltam. (piros: cserép, barna: tetőléc és gerenda, kék: fólia)

Előzmény: KaPé (46173)
KaPé Creative Commons License 2011.12.05 0 0 46173

Üdv, lenne egy kérdésem. Adott egy 60-as években épült családi ház. A teteje "normál" tető, tehát fa ácsolat, rajta tetőlécek, azon cserép. Fólia, szigetelés nincs.

A kérdés: be lehet-e szigetelni a tetőteret anélkül, hogy a jelenlegi tető megbontásra kerülne? Tehát belülről, a cserép leszedése nélkül kialakítani azt a rétegrendet ami a tetőterekben jellemző (fólia, szigetelés, gipszkarton). Szeretném használni a tetőteret tárolásra, irodának, később esetleg lakrésznek is, a tetőt viszont nem akarom megbontani, mert semmi baja. Én valahogy úgy képzelem el, hogy a cserép és a tetőlécek alá jönne a fólia, a gerendáknál lenne gond, ott a gerendák a fólián kívülre kerülnének. Nagy hülyeség?

nemnyaralo Creative Commons License 2011.12.03 0 0 46171

Ha be tudod esetleg takarni régi rossz kabáttal, ronggyal, stb., akkor szerintem nem lesz vele gond. Bár ha nálad is esik, akkor sokat nem fog szigetelni a rongy. Mondjuk amíg esik, addig nem fagy :-).

Előzmény: (M)Ákos (46169)
(M)Ákos Creative Commons License 2011.12.03 0 0 46170

Ha kicsit csúnya a vágásnál, azt is meg lehet igazítani.

Csiszoló vásznat kell fektetni egy kemény, egyenes felületre (másik lap).

Azon frankón meg lehet csiszolni az élét.

Még a grest is.

Én is felhasználtam a lapok közepét. :)

 

egy másik hobbi burkoló

Előzmény: Cs_ (46162)
(M)Ákos Creative Commons License 2011.12.03 0 0 46169

Elúsztam a K szegélykövek fugázásával az egyik bejárónál.

Sajnos a fugákban (2 cm) meg tud állni a víz, mert az úttest pont oda lejt, a bejáró meg kész van.

Nem akarom, hogy tavaszig szétfagyjon a művem..

 

A következő 3 napban itt elvileg nem lesz fagy, nekieshetek még kifugázni?

Kalcidurt tegyek bele?

 

Arra is gondoltam, hogy besöpröm homokkal (tavasszal kompresszorral kifujatom), vagy betömködöm 2 cm hungarocell darabokkal.

Melyik milyen ötlet?

conrat Creative Commons License 2011.12.02 0 0 46168

Köszönöm, a glett és az élvédő is tetszik. Nyaralóba a glett a legolcsóbb verzió :)

zordonC3 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 46167

derékszögű háromszög alapú hasáb alakban, szóval fogod a spaklit és rákened a fal és a lábazat teteje közé 45 fokban. ha ügyi vagy megy kézzel, a glett sokáig korrigálható. Értelemszerűen gipszkartonhoz való repedés és zsugorodásmentes glett kell.

Előzmény: zordonC3 (46166)
zordonC3 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 46166

Én márpedig a középső laprészt is felhasználnám lábazatnak. Egyrészt szépen kell vágni :) Az alja nem látszik a sziló miatt, a tetejére én a lap tetejére derékszögű hasáb alakban glettel peremet szoktam csinálni és a fal színére festeni, akkor a teteje sem látszik (ugye a festékkel 1mm-rrel túlmegyek a peremen). Eddig még senki nem panaszkodott, sem a feleségem sem a 11 hónapos babuci :)

Előzmény: Cs_ (46162)
true75 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 46165

én kérek elnézést de nekem össze kellett raknom egy egyes állványt, és nem volt 60centis fúrószáram így volt benne egy kis matek is a kétoldal miatt :)

Előzmény: Fázisceruza (46136)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.12.02 0 0 46164

Én is ezt tervezem. Elsősorban nem spórolás miatt, hanem mert pl. takarítani is könnyebb így (nem szaggatja szét a rongyot).

Előzmény: nagy ivó (46163)
nagy ivó Creative Commons License 2011.12.02 0 0 46163

Ha a lábazat tetejére csempe élvédőt teszel, akkor egy lapból felhasználhatod a középső vágást és szebb a lábazat teteje

Előzmény: conrat (46159)
Cs_ Creative Commons License 2011.12.01 0 0 46162

Igen egy lapból 2 lábazat, a lábazatnak kell egy gyári él, ami felül lesz. A középső 10cm-es sáv az kuka.

Előzmény: conrat (46159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!