Keresés

Részletes keresés

sebesjelölt Creative Commons License 2017.08.21 0 0 76302

 Az önkormi a következő helyiségeket kínálja:

 

A Péter Pál u. 15. szám alatt van egy 301 m2 alapterületű helyiség, illetve a Nagytétényi út 46. szám (volt Sulák) is megvan most hirdetve, ez utóbbiról a honlapon van néhány infó még …

 

http://www.budafokteteny.hu/onkormanyzat/ingatlanok/1222-budapest-nagytetenyi-ut-46-197-m2-nagysagu-uzlethelyiseg-es-30-m2-raktarhelyiseg

 

 

Előzmény: 504LACI (76297)
villa Creative Commons License 2017.08.18 0 1 76301

Üdv. érdemes belemenni az ilyen csínyekbe, anno sok éve mi is úgy jöttünk ide, hogy egy reménytelennek látszó borhegyi házat vettünk meg, mögötte a Hungária pezsgőgyárral, ma Bakos Művek.

De mindenképpen meg kell nézetni statikussal és bemenni a városházára a műszaki irodára és a pince kataszterben megnézni ezt a területet, ill. véleményt kérni ott is.

Előzmény: Rapier80 (76300)
Rapier80 Creative Commons License 2017.08.18 0 1 76300

Jó napot, sziasztok!

 

Ingatlan vásárlás előtt állunk, és az egyik jelöltünk Budafokon a Zoltán utcában lenne. Ezzel kapcsolatban szeretnék a környéket ismerőktől segítséget, tanácsot kérni. Mivel a kinézett telken egy mélyudvar található, (eredetileg valószínűleg több) barlang lakással, így a fórumba beleolvasva felmerült bennem a kérdés, hogy ezeknel mire érdemes odafigyelni? Hasznosíthatóak ezek a barlangok esetleg? Úgy értem a víz fentről befolyik-e, mennyire lehetnek stabilak így 100+ év után, stb? 

Illetve ami érdekes, hogy az egyik helyiségBen az egyik fal látszólag tömedékelve van teljes terjedelmében. Ez vajon csak az egybehordott törmelék a mögötte levő fal mellett felhalmozva, vagy előfordulhat, hogy további járatokat zártak le vele? Egyáltalán jellemző ezekre a barlanglakásokra, hogy van kapcsolat köztük? Esetleg található ezekről a lakásokról, azok elhelyezkedéséről valahol térkép?

Mindenesetre bárhogy is van/lesz, nagyon érdekes volt látni egy ilyen lakást/udvart, mert mindig is szerettem az izgalmas helytörténeti érdekességeket, ez pedig valóban elég egyedi, pláne nekem alföldi emberként.:)

 

A segítséget előre is köszönöm!

 

 

mind_the_gap Creative Commons License 2017.08.17 0 1 76299

A Kolozsvári utcai vasúti átjáró lámpaprogramja nem túl intelligens.. Amikor jön a vonat, akkor a Kolozsváriban várakozók egy körből kimaradnak. Amikor a vonat elhaladt, a kimaradt kört nem kapják vissza az autósok, hanem minden megy tovább a maga egyszerű mivoltában. Aztán általában a délutáni csúcsforgalomban megint akkor jön a vonat, amikor zöld lenne, de nem lesz, mert jön a vonat. Ez akár több mint 10 perces egy helyben állást is jelenthet, a sor persze már a Nagytétényire lóg ki..

A mai napon egy autóstárs úgy ítélte meg, hogy erre neki nincs ideje, így - amikor már a sorompó csukódott - a sínekre hajtott, majd tovább egyenesen a horgásztelep felé.

Mivel ez egy ultramodern vasúti átjáró (kivéve a lámpaprogram), ezért ez a művelet kicsaphatta a biztber biztosítékát, mert az érkező vonat gyökkettő sebességgel közelítette meg az átjárót, majd vagy 5 percre meg is állt. Miután elhaladt, a sorompó igen lassú tempóban felnyíltak, lámpa kialudt, közúti lámpa pedig sárga villogásba kezdett....

 

Nagyon csúnya dolog, amit az autós csinált, viszont a lámpaprogramon is csiszolhatnának egy keveset. Mondjuk, hogy amíg jön a vonat, addig a 6-os úton haladóknak ad zöldet, majd a vonat áthaladása után bepótolja a zöld időt a Kolozsváriról érkezőknek. Szerintem nem lenne egy nagy kaland lefejleszteni...

intruder Creative Commons License 2017.08.13 0 0 76298

Üdv!

Hátha érdekel valakit az alábbi cikk:

http://www.roncskutatas.hu/node/20479

 

504LACI Creative Commons License 2017.08.11 0 0 76297

Igény az lenne, nekem például egy 2-300 négyzetméteres száraz raktárra. De ha mepróbálok egy kihasználatlan hely után érdeklődni, rögtön kiderül, hogy egy pihenő aranybánya. Legalábbis olyan árakat mondanak a tulajok, hogy nekik vastagon megérje. Inkább hagyják üresen pusztulni, mint olcsón kiadják. 

Ez is egy szemlélet.

Előzmény: ...slr... (76296)
...slr... Creative Commons License 2017.08.10 0 0 76296

Az egy dolog, hogy voltak építészeti elgondolások, a probléma nem is ezzel szokott lenni, hanem a létrehozás és a működés pénzügyi modelljével. Kisemmizett proletárok ritkán szoktak összedobni egy Erzsébet kilátót, az igazi vállalkozók kivéreztetve, a módosabbak pedig még saját gyarapodásukkal vannak elfoglalva. Nincs gazdasági alapja a mai, független közösségek építkezésének és létesítmény-fenntartásának.

 

Villa, sok lepusztuló plázát vizionáltál, meg barnaövezetekről beszéltél nekünk. A plázák többsége még áll a lábán, bár mindig van kiadatlan üzlethelyiségük, azokban lehetne közösségi életet szervezni. Hogy ilyet lehet, azt Gondoló mutatta meg nekünk, én párszor ott is voltam, de nem fogta meg annyira az egyébként jó kezdeményezés a helyi polgárokat, hogy az alapot adhatna a folytatásra. Vannak már full lepusztult helyek is, ilyen a törökbálinti Kika és a Brico egy része, ha akarnánk, annak ki kellene alakítani a gyakorlatát, hogy az ilyen fedett helyeket kihasználjuk. Vannak tehát lehetőségek, de az igény nem olyan erős, hogy áttörné a gátakat. 

Előzmény: villa (76295)
villa Creative Commons License 2017.08.08 0 0 76295
Előzmény: ...slr... (76294)
...slr... Creative Commons License 2017.08.08 0 0 76294

Ha Budafoknak arra a fedett közösségi térre lett volna szüksége, akkor nem hagyta volna veszni. A közösségi terek valamilyen rendező elvek, használati célok mentén jönnek létre. A legrégebbi és legszebb közösségi terek, a templomok szerencsére megmaradtak. A mozi mint közösségi tér már nem felelt meg a mai igényeknek, a mozi funkciót mások máshol sokkal jobban meg tudták valósítani. Vannak még a sportrajongási célú közösségi terek, azokkal momentán jól áll az ország. Lennének még a sportolási célúak, azokkal már kevésbé.  A vásárlási célúak szerintem a legjobbak, mert elviselhető hőmérsékletet biztosítanak, van takarított mosdó, ami nélkül mai ember nem létezhet közösségi térben, és a plázákban többnyire vannak olyan zugok is, ahol le lehet ülni egymással beszélni pénzköltési kényszer nélkül. Vannak a kulturális célúak, de azok - szerintem - nem felelnek meg a spontán közösségi élet igényeinek, inkább a szakkör jellegű, betáblázott tevékenységet támogatják. És vannak még azok az erdők, ahonnan a lakosság nincs kizárva, és ahol nincsenek vadászok beélesített puskával.

 

Nem tudom, hogy amit most eldózeroltak, az a ház a trehányul megépített falaira aggatott potyogó kőlapokkal, a belmagasságával, a műszaki állapotával, a közüzemi költségeivel, azt milyen közösségi élet tudná megfinanszírozni... 

Előzmény: villa (76293)
villa Creative Commons License 2017.08.07 0 0 76293

Budafoknak - fedett - közösségi térre lett volna szüksége, ezt bontottuk el sajnálatos módon, most a belvárosban nincs semmi, erre alkalmas terem, sport, kulturális, közösségi célra.

A térkőre visszatérve, az elmúlt napok is mutatták, hogy a városi klíma rettenetes ezekben az időszakokban, a nagy kőfelületek meg sugározzák a hőt magukból. Ahol csak lehet a zöldfelületek fejlesztésére volna szükség, a három szinten, fa, cserje, gyep, és persze fenntartására.

Előzmény: ...slr... (76292)
...slr... Creative Commons License 2017.08.07 0 0 76292

Ebben a térségben a térkövet is üdvözölni tudom. Budafoknak szerintem szüksége volt egy szabad térre, az evangélikus templom előtt az új tér szerintem fontos a városnak, nem bánnám, ha több is lenne. 

 

A teresedésre a topic indításakor (hány éve is volt az?) a Városház tér - kilences tömb térséget képzeltem el, szélesített eléréssel a Duna part felé, amit akkori reményeimben nem gépjárműipari létesítmények foglalnak el. Az a verzió megadta volna a háromszáz éves Promontor érzetét Dunától belvároson át a dombig. Friss és mélyreható francia élményeimmel egy szintben elkülönült átmenő forgalmat képzeltem, szerintem szép lett volna. Ehhez képest a Vház tér szerintem elég zűrzavaros és kevés élvezetet nyújtó maradt, legalábbis még soha nem támadt kedvem, hogy odavigyem a családomat és barátaimat sétálni, korzózni. 

 

A piac áthelyezésével és némi tarolással nyert tér szerintem pótolt valamit abból a funkcióból, amiért a legtöbb városnak van olyan főtere és belvárosa, ahol jó lenni.

Előzmény: villa (76291)
villa Creative Commons License 2017.08.06 0 0 76291

térkő.... az fizet a legjobban :-)

 

Előzmény: Dmdödöm (76290)
Dmdödöm Creative Commons License 2017.08.05 0 0 76290

Lehet, hogy már esett szó róla de én nem láttam erre nyomokat.
Az elmúlt hetekben lebontott BUDAFOK Mozi helyén mi lesz tudja-e valaki?

bgly Creative Commons License 2017.08.03 0 0 76289

Annyit nem ér! 14 misit adok érte...

Előzmény: Erzsi 1221 (76288)
Erzsi 1221 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 76288

RÓzsavölgyben 2 lakásos családi ház a Csésze u 19. Alatt 84 millio Ft-ërt eladó. 

 

gxy_gfx Creative Commons License 2017.07.19 0 0 76287

Ki volt a megboldogult?

 

Nem tudom, nem kérdeztem meg tőle. Nagytétényi–Borkő sarok közelében pihen, ha be nem gyűjtötték.

Előzmény: ...slr... (76286)
...slr... Creative Commons License 2017.07.17 0 0 76286
Előzmény: gxy_gfx (76285)
gxy_gfx Creative Commons License 2017.07.15 0 0 76285

Hirtelen felindulásból, „ha már amúgy is ott járok” alapon

...slr... Creative Commons License 2017.07.06 0 0 76284

szuper

 

űrkalóz betonmacska és féreglyuk, hogy csak kettőt említsek, átjön

Előzmény: gxy_gfx (76283)
gxy_gfx Creative Commons License 2017.07.05 0 0 76283
...slr... Creative Commons License 2017.07.03 0 1 76282

Naná, hogy érdemes

  • különféleképpen jófej emberek
  • más-más hozzáállás a borászathoz
  • más-más kóstolási élmények
  • más-más építészeti élmények
  • különféle kulturális élmények is érhetnek, ez időponttól is függ, érdemes keresni a programjaikat

Budafok történelmébe, jelenébe nagyszerűen bele lehet kóstolni a pincék végiglátogatásával.

Előzmény: reckon (76281)
reckon Creative Commons License 2017.07.01 0 0 76281

Melyik a kedvenc budafoki borászatotok? 

Záborszky, Katona, Lics, egyéb ? 

Érdemes végiglátogatni őket ?

reckon Creative Commons License 2017.06.26 0 0 76280

fedett  = árnyékolt , elírás 

Előzmény: reckon (76279)
reckon Creative Commons License 2017.06.26 0 0 76279

grja,

 

igazad van abban, hogy a fotókon sok múlik.  Én még élőben nem láttam, de a városépítészeti szakember  kifogásai (kevés fedett rész, kevés fa, túl sok beton, nem élhető hanem reprezentatív jelleg) szerintem akkor is ülnek, ha vannak a sétánynak részei, amelyek jobbak. Ráadásul a kormányzati képekről is kiviláglik, hogy az ülőalkalmatosságok környékén nincs árnyék. Majd 10 év múlva lesz, ok.

 

Ráadásul nem a politikai szándékot kritizálta, hanem a megvalósítást - azaz a tervezőket és nem a kormányt. Útépítő cég nem aszerint szokott dolgozni, hogy a lakosoknak mennyire lesz remek majd nyáron...  Nem eszerint van automatizálva. 

 

Hogy korábban milyen volt a terület, az szerintem nem érv - hiszen ha már költünk rá, tegyük jól, és ne visszafelé mutagassunk. Amúgy nyilván EUs pénzből ment a móka.

 

A városliget kapcsán:  szerintem a fákkal nem összehasonlítható, a fű gyorsan rendezhető és gyorsan visszanő. Továbbá nyilván igazad van abban, hogy minden fára vigyázni kell, de 2-3 fának sosem lesz olyan megmozgató ereje, mint egy parknak. ez szerintem így van rendjén.

 

Előzmény: grja (76276)
ppapa Creative Commons License 2017.06.23 0 0 76278

Amint azt az elmúlt 14 évben is tettem, a találkozó napján egy összegzést próbálok adni a várható esti eseményről. De most csak tényleg egy összegzést, ugyanis a Pünkösd-vasárnapi kiírás óta olyan fergeteges érdeklődés mutatkozott meg a topik jelenlegi látogatói irányából, hogy nem lenne értelme név szerint felsorolni a közel három hét alatt jelentkező 2, azaz két főt, hiszen ők mindig is jelen szoktak lenni, ráadásul ők biztosítják már az indulás óta a nagyszerű hangtechnikát, gondoskodva arról, hogy az est során elhangzó beszédek, köszöntők, mókás versek, furulya- és tárogatószók nemcsak a jelenlévők, de a jövő generációk számára is hallhatóak-élvezhetőek legyenek. Utólag is és előre is nagy köszönet érte.

 

Tehát akkor:

 

És elérkezett a találkozó napja, estve lehet indulni a Lics Pincészetbe!

 

 

14. Díszpolgártalálkozó

Június 23.án, este 6 órától

a Lics-pincében!

(Budafok, Kossuth Lajos ucca 44.)

 

 

A résztvevők listáját most nem nevesítem. Istennek hála a topik elmúlt évtizedeiben tevőlegesen részt vett tagtársaink tájékozottsága továbbra is megfelelően naprakész, annak ellenére, hogy már jó ideje nincs kedvük a napi részvételre. Viszont a hosszú évek alatt kialakult személyes kapcsolatok révén a jelentkezést telefonon, vagy levélben meg tudták ejteni, így ismét ott lehetnek az immár hagyományos eseményen.

 

A bejelentkezett topiktagokon (és hozzátartozóikon) kívül jönnek természetesen a díszpolgárok (hozzátartozóikkal), illetve a plusz nemtopikoló klauzálosok is.

Előzetes összegzésként 60 fő körüli létszámra számíthatunk. Úgy hogy minden bizonnyal be kell tenni a nagy kóstolóterembe a nyolcadik (nyolc-személyes) asztalt is

 

Jöhet még olyan egyén, aki meggondolta magát, csak eddig nem iratkozott föl a listára!!! (Amint bizonyára tudjátok, bárki jöhet, ha legalább 1, azaz egy bejegyzést tett valaha is a topikon.)

És reményeink szerint ambiciózus leánkák hoznak sajátkezűleg sütött süteményt is.

 

Érezzétek jól magatokat!

 

                              

 

Előzmény: ppapa (76277)
ppapa Creative Commons License 2017.06.23 0 0 76277

Villa a 76275-ös hozzászólásában már leírta, hogy ez évben

 

Budapest XXII. kerület – Budafok, Budatétény, Nagytétény, Baross Gábor-telep díszpolgára:        

      

P. Udvarnoky László, OSPPE pálos szerzetes, budatétényi plébános

 

 

A szerdai esemény az Önkormányzat honlapján olvasható (lásd: http://budafokteteny.hu/hir/dijakat-adtak-at-a-kerulet-napja-alkalmabol)

Előzmény: villa (76275)
grja Creative Commons License 2017.06.22 -1 1 76276

Csak a fotós ügyességén múlik, hogy mit mutat meg a környezetéből. El kell menni megnézni a helyet. Én megnéztem. Pontosan azt a területet emelték ki, ahol egy részen a támfalat lekövezték. 

 

 

Más fotók:

http://www.kormany.hu/hu/kormanyzati-fotok/atadtak-a-dagaly-setanyt

Ők mást akartak megmutatni. Meg kell nézni, ki fizeti a fotóst, újságot. Ugye, mennyire más? Itt más a szponzor!

 

Lehetett volna a rózsákat is fényképezni, amit a nyárfák közé ültettek, de az nem érte volna el a vesszen a kormány, vagy mindenki hülye a város vezetésében hatást. Ismertem a területet a rendezés előtti időkből, sőt azt is, amikor a sódert osztályozták ezen a részen. Ne tegyük egymás mellé a két (három) dolgot.

Vajon a zöldek, ligetvédők mennyi füvet tapostak ki a Ligetben, mennyi fű pusztult/ pusztul most is a sátrazásuktól.... Ezen is el lehetne gondolkodni. Meg kell nézni. A VII. kerület üres telkeit építik be. Itt is él egy csomó fa . Fáj valakinek, hogy ezeket kivágják? Vagy ezek nem adnak oxigént? Ugye, adnak, csak ennek nincs hír értéke, nem lehet vele embereket hergelni.

Előzmény: Dmdödöm (76263)
villa Creative Commons License 2017.06.22 -1 0 76275

Köszöntjük új díszpolgárunkat, Udvarnoky László atyát, budatétényi plébánost, pálos szerzetest, aki 15 éve szolgál nálunk, igen eredményesen.

Holnap este díszpolgár - és topic - találkozó, 2004-ben még így kezdtük, este 6 kor a Lics pincében.

villa Creative Commons License 2017.06.21 0 0 76274
Előzmény: villa (76273)
villa Creative Commons License 2017.06.21 0 0 76273

Nem gondolom, hogy ez sötétzöldség kérdése, annál inkább a sötétségé, amit  városüzemeltetőink a fákkal és a zöldterületekkel művelnek. Amúgy meg:

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19260325_455358521510765_2609866135892803444_n.jpg?oh=f8ca8f1e71141b64ec0d2fe9293916ac&oe=599BD9E5

Előzmény: ...slr... (76271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!