Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Lion X Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54072

Véleményem szerint teljesen más minőség a normál diesel és más a prémium.
És itt nem a kedvezőbb fogyasztásra, vagy pedig az állítólagos menetteljesítmény növekedésre gondolok, mert ha van is ilyen, szerintem az elhanyagolható mértékű, vagy legalábbis én nem igazán foglalkoztam vele.

Amikor anno megvettem az O2 FL-t, akkor 30 ekm-ig, csak a Shell-nél tankoltam és csak normál dieselt.
A 30 ezres szervizen, bár nem volt előírva, kértem az üzemanyag szűrő cseréjét is.

Amikor megnéztem a kivett szűrőt, én úgy ítéltem meg hogy dzsuvásabb, mint kellene. A szerelő szerint semmi baj nem volt vele, ennek ilyennek kell lennie. Jó hát lehetne tisztább, dehát azért szűrő hogy megfogja a koszt.
Viszont attól kezdve, (és azóta is), csak a MOL-nál és csak prémium dieselt kapott az autó. (Nálunk a Shell kúton ugyanis nincs prémium diesel.)
A 60 ezres szervizen újra szűrőcserét kértem és bizony nagyságrendekkel tisztább volt az üzemanyag szűrő, mint amit 30 ezernél cseréltünk. A szerelő azt mondta, ez kb. olyan tiszta mintha normál üzemanyaggal mentem volna 5-6 ekm-t. Tehát nyugodt szívvel visszatenné, de ha már szétbontottuk, cseréljük ki. Utólag azt mondom hogy kár hogy nem fotóztuk le a két szűrőt, mert jól látszott volna a különbség.
Szóval én ebből azt a következtetést vontam le, hogy mivel a prémium minőségű gázolaj sokkal tisztább, így hosszú távon kíméletesebb is az üzemanyag ellátó rendszerrel és nekem ennyi elég.
Nem tudom viszont, hogy mi igaz abból, amit ezen a fórumon olvastam régebben, hogy az osztrákoknál és a németeknél olyan a normál gázolaj, mint nálunk a prémium. (Nem mintha számomra jelentene valamit, hiszen nagyon messze vagyok az osztrák határtól.)

Előzmény: (M)Ákos (54067)
ckerti Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54071

Hello!

Ne haragudj, de nincsen nekem már ilyen rugóm, akkor sem volt, csak segítettem a beszerzésben.

Mostanra viszont a típusát is elfelejtettem, elveszett az a file, amiben feljegyeztem.

Talán valami német fórumon találtam róla leírást...

Előzmény: Biboros 1970 (54048)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54070

Nalunk szinte minden markas kutnal van adalekost premium gazolaj- ez 51es cetanszamu. A Rompetrom arul maxx motion fantazianevu gazolajat- ez 55 os cetanszamu., . 

Az adalekostol a motor szebben megy, es talan kevesebbet fogyaszt. A maxx motiontol szarnyakat kapsz, de tobbet is fogyaszt.

hódvadász Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54069

Szia Octi19!

 

Mi az a Spuri amit említettél?

 

Kösz

Előzmény: Octi19 (54066)
vizimi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54068

Nagyon köszönöm, hogy lemérted!

 

A Tesco parkolós tudakozódás jó ötlet volt, de vajon karácsonyi ajándékokkal teli csomagtartónál vagy tele bevásárlókocsival az autó mellett állva vajon ki örülne egy idegen csókának aki mérőléccel a kezében ezerrel nyomúl, hogy Úram, legyen kedves kipakolni mert mérni szeretnék ..... 

 

Köszi mégegyszer azoknak akik vették a fáradságot és ötletelés helyett hasznos tanáccsal láttak el vagy mérőszalaggal megmérték a csomagtér hosszát.

 

Sziasztok :)

Előzmény: (M)Ákos (54064)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54067

6-7 éve azzal járok, szerencsére engedi a cég :)

Én ugyan nem méregettem, de állítólag kicsit kevesebbet fogyaszt vele az autó, és kicsit jobban megy.

Ezt egyik munkatársam mesélte, aki hagyományossal jár, csak 1-2x kipróbálta.

A "jobban megy" az ki tudja igaz-e, de hogy kevesebbet eszik, azt állítólag a fogyasztásmérő megerősítette.

Előzmény: johnny9 (54065)
Octi19 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54066

Már miért ne lehetne? Az, hogy érdemes-e az már más kérdés... szerintem nem. Én AGIP dízellel járok mert van két olyan kút is ahol jó az ár és van egy Forensis kártyám is amivel még lejön 8Ft literenként és olyan kártyával fizetek amivel még -4%-kal kevesebb, szóval így egész jó. Volt már hogy véletlenül az ottani Prémium dízelt sikerült tankolnom és mivel szinte mindig legalább 45 litereket szoktam egyszerre tankolni ezért nem sok "hagyományos" üzemanyaggal hígult a prémium, de nem vettem észre semmi érdemlegeset.
A nejem 1.4TDI A2-esébe csak prémium üzemanyagot szoktam tankolni, de azt csak itt a helyi Shell kúton, vagy nagy ritkán a szolnoki Auchan kúton (érdekes, hogy ott sokkal kisebb az árkülönbség a prémium és a sima üzemanyagok közt) de annál sem szoktam észrevenni semmit, ha máshonnan kap üzemanyagot.
Most, télire tervezem hogy megint kapnak Spurit az üzemanyagba, de az sem biztos. Azzal egyébként jók voltak a tapasztalataim, főleg a füstölés és a motorhang tekintetében. Az Octavia-val elég sokat elpöfögtem pár éve és azóta sem tudom, hogy miért hagytam abba... szerintem a lustaság...

Előzmény: johnny9 (54065)
johnny9 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54065

MOL EVO neo dízelt lehet tankolni 1.9 PDTDI-be (BXE motokód)?

És ha igen, érdemes?

(M)Ákos Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54064

Mértem neked. Koppra előretolt első üléssel és függőlegesre állított háttámlával.

2 m hosszú cucc simán befér, és még a csomagtér peremén belül vagyunk (a középkonzol kb. 20 cm-t elvesz ebből középen).

Lehajtott hátsó ülésekkel 165-170 cm adódik szintén még a peremen belülre. Ennyit lehetne feküdni.

Illetve, ha ezt úgy mérem, hogy be van csukva a csomagtérajtó, és annak tolom neki a mércét, akkor még + 10 cm.

Ha autóban alvós (vagy mást csinálós ;)) terved van, akkor rendelj emelt padlót a csomagtérbe :)

Elég nagy az ugrás. A hátsó üléseket tényleg nem lehet vízszintesig ledönteni.

Előzmény: vizimi (54058)
nohab Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54063

Nagyjából 180 centi van, de a lépcső sokkal nagyobb mint az O1-nél volt (nekem O2-m nincs), érdemes lehet megrendelni a csomagtér álpadlót, ami szintbe hozza. Sajnos ebben már nem kivehető a hátsó üléssor alsó fele, így egy kis lejtése a háttámlájának mindig lesz a hátfal felé.

Előzmény: vizimi (54053)
vizimi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54062

Uram! Köszönöm :)

Előzmény: Törölt nick (54061)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54061

Az első üléseket előrenyomva és előrebillentve (csak vagy 15 fokot lehet a függőlegeshez képest), kapsz még vagy 2o centit. 

A O2-es kombi hátsó üléssór csomi hátsó fala között 1o9 cm van, egy 198 cm hosszú tárgyat lehet betenni, úgy, hogy az anyósülést teljesen előre tolod és billented. 

Előzmény: Törölt nick (54060)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54060

Itt van egy méretarányos kép.

Itt van a link is, ezen ki tudod nagyítani egész képernyősre. 

http://www.skoda.co.uk/models/new-octavia-vrs-estate/dimensions

Veszel egy vonalzót, megnézed mennyi a 1o5 cm (a hátsó ülés és a csomi hátsó fala) és megméred az első ülésig, aztán hármasszabály.

Előzmény: vizimi (54058)
Varshi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54059

Ha látsz egy bevásárlóközpont parkolóban egy autót, amibe épp pakolnak, szaladj oda bátran. :-)

Bár tényleg jobb hely egy szaktopik.

Előzmény: vizimi (54058)
vizimi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54058

És, hogy miért nem mérem meg magam mondjuk egy szalonban? Nos mert kisvárosom szalonjában nincs ilyen autó, legalább is amikor voltam nem volt. 

Előzmény: vizimi (54057)
vizimi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54057

Senkit nem akartam megbántani és magamat sem akartam lejáratni viccesnek vélt hozzászólásommal csak infófat gyűjtök a választáshoz. 

Toyota Versó van még versenyben, mindkettő tetszik, mindkettő rendkívűl jó autó, árban is egyformák.

Varshi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54056

Uramatyám, mi ez a komplexusos duma?

Előzmény: vizimi (54053)
pavarotti Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54055

A világért sem szeretném ha átcsábulnál:) de ha ez az egyik legfontosabb szempont megjegyzem hogy a Ceed kombi esetén biztosan (legalábbis 2009-ben amikor néztük) síkbadönthető a hátsó üléssor:)

Előzmény: vizimi (54053)
rvf400 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54054

OFF

 

....kicsit olvasgass...

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015614

 

 

ON

Előzmény: vizimi (54053)
vizimi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54053

Rátapintottál a lényegre mármint, hogy miért kérdeztem!

Cikinek tartottam erre így rákérdezni bár ez a "hétköznapibb" emberek fóruma és nem egy BMW vagy Mercedes fórum. Ott is vannak rendes emberek, de tehetségükből kifolyólag ők kártyával fizetnek és panzióban alszanak.

Mi így is boldogan élünk :)))

Valahol minntha olvastam volna, hogy felárért lehet úgy rendelni az octaviát, hogy síkba kerül a padlólemez. Világ életemben túráztunk a feleségemmel és a gyerekekkel sátraztun is sokat.

 

Előzmény: nohab (54052)
nohab Creative Commons License 2014.12.07 0 0 54052

megmérem majd, ha el nem felejtem :)

a nagyobb baj a hupli a hátsó üléssornál, bár ha a fejed a kocsi feneke felé van, akkor elviselhető, legalábbis az O1-ben mi aludtunk egy párszor, amikor kempingezni mentünk, de vagy nem volt kedvünk sátrat verni az első este, vagy az eső szakadt.

Előzmény: vizimi (54051)
vizimi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54051

Ha mondjuk horgászni megyek és lepihennék hajnalba ki lehet nyújtózni benne? 

Netán nem egyedűl megyek :)))

Előzmény: Törölt nick (54050)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54050

Attól függ hova van állítva/döntve az első ülés.

 

Előzmény: vizimi (54049)
vizimi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54049

Sziasztok!

Megszeretnék kérni valakit akinek új octavia combija van, hogy az első űlés háttámlájától a csomagtér ajtó belső feléig mérje meg nekem, hogy milyen hosszú a raktér.

Köszönöm

Biboros 1970 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54048

Helló!

Szeretnék skoda octávia II combihoz 2db rugót Ha van még! köszönöm!

Előzmény: ckerti (13702)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54047

Neked nemzetközi garid van. Nézd meg a szervízfüzetet, abba kell írja. 

Mennyire van az első osztrák Skoda szervíz tőled?

Őszintén szólva engem nem zavarna, hogy nem áll a kormány egyenesen, de egy nagyobb hibánál, egy percet se gondolkoznék, ha a helyiek így állnak hozzá. 

Előzmény: Paragon1985 (54046)
Paragon1985 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54046

Azért kíváncsi lennék, hogy ezek a "márkaszervizek" tőlünk nyugatabbra, pl Németo-ban is megmernék-e ezeket tenni....?  (Költői a kérdés)

Előzmény: Octi19 (54045)
Octi19 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54045

Ilyen festékködölt eset nálam is előfordult, de nálam az egész autót összedzsuvázták! Az ablakokról valami gyurmával szedték le, de csak "jobb" lett, jó nem! A kasznit meg felpolírozták féláron...

Előzmény: Octi_Angel (54044)
Octi_Angel Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54044

Tavaly ősszel nekem is volt nem épp kellemes szájízzel való távozásom a szombathelyi Skoda (Végh) márkakereskedésből. Egy szerencsétlen őzzel való kisebb találkozás után (őz elfutott) casco terhére vittem e fent nevezett „márkaszervizbe” javításra az autót. Épp műszaki előtt állt az autó, azt is velük végeztettem, már ha úgy is ott van. Nagyon készségesek voltak mikor vittem az autót, viszont mikor mentem érte és átnéztem a munkájukat, hát volt egy-két kifogásom, pl. a motorháztető enyhén ferdén állt, a lökhárító szintúgy, és így szerették volna átadni az autót. Mikor ezt szóvá tettem a motorháztetőn a karosszériás mester feszegetett egy kicsit, a zsanéron állított, így kb. helyén volt, de a lökhárítót elhárították, hogy az a nap miatt meg van vetemedve, és azon nem tudnak állítani nézzem csak meg a vele egykorú autókat mind ilyen. Ebbe sajnos belenyugodtam, bár csak mm-ekről van szó, de ezután ránéztem néhány lökhárítóra, érdekes módon egyik sem volt elvetemedve. Majd néhány nap múlva tűnt fel, hogy este esett az eső, és a hátsó ablakot letöröltem mikor beálltam a garázsba, másnap nyitom a garázsajtó, és megakadt a szemem, hogy micsoda poros az ablak (sötétített az üveg). Próbáltam csak úgy ujjal letörölni, de nem sikerült, és ekkor esett le, hogy festékporos az ablak, de nem csak ez, hanem az összes. Vissza is vittem a szervizbe, ahol egyszerre hárították az ő hibájukat, náluk biztosan nem lett ilyen, biztos valahol olyan helyen parkolok, ahol festenek a közelben, és így lett ilyen az üveg. Egy kis bizonygatásra azért elvállalták hogy leszedik, de kihangsúlyozta a munkafelvevő csak a barátság kedvéért, mert biztos nem náluk lett ilyen az üveg. Másnapra kaptam is időpontot, nekiestek 2-en a lepucolásnak valamilyen higítóval, de ők is csak mondogatták, hogy ez nem náluk lett ilyen.

Közben míg ott volt javításon az autó a rendszámtábla tartót is kicserélték az övékére. Semmi baja nem volt, de a reklám…. Ezután örökre elváltam tőlük, ha mégis márkaszervizre lenne szükségem a városban található másikat választom, bár velük még nincs tapasztalatom.

Néhány nap múlva hívtak a PoHu-tól, hogy voltam megelégedve a szerviz szolgáltatásával, szigorúan névtelenül, nem továbbítják az adataimat tovább a szerviznek. 10 perc kellemes beszélgetés után csak „dicsértem” őket, megkérdezte a PoHu-s hölgy, beleegyezek-e a nevem továbbításához a szerviz felé, mondtam semmi akadálya engem többet ott úgysem látnak.

Röviden ennyi, nem hiszem hogy ajánlanám ismerősnek ezt a szervizt.

Draganovic Creative Commons License 2014.12.06 0 0 54043

Vegyel 17-est nekem van elado Michleine gumikkal nyari :D

Előzmény: qlibali (54029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!