Keresés

Részletes keresés

BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2732
Van valami kapcsolat a Balin vagy Indoneziaban elo magyarok kozott? Szokott lenni osszejovetel neha vagy kozos fozes pl?
joskabacsi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2731
Isten éltessen, Gyuri!
W.L. Creative Commons License 2010.05.26 0 0 2730
Naja, hiszen az enyém csak egy szkennelt diakép! ;-)
Előzmény: Törölt nick (2729)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2728
Már csak Gandalf hiányzik a képhez. :o)))


Gyönyörűek a képeitek! :o)
Előzmény: BoGyesz_4a (2726)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2727
Hát nem is gondoltam volna, hogy Balin fogunk ilyen jót táncolni. :o))
Persze ehhez a remek társaság is kellett. ;o)
Sok boldogságot a kis Wayan-hoz. Mikorra várjátok?
Előzmény: JeroNora (2706)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2726
Koszi, de azert a sajat elmeny tobbet jelent minden kepnel. Mordort latni eloben... Egyebkent lehet lovat berelni lent a volgyben, ahol olyan kod latszik es atugetni a szemben levo vulkanhoz. :-)
Előzmény: Törölt nick (2723)
W.L. Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2725
Bakker, akkor ez annyival rosszabb lenne? ;-)
Előzmény: Törölt nick (2723)
W.L. Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2721
Kajaügyileg nekem Ubud problémás! :-(
Én imádom a "valódi" egyszerű balinéz kajákat különösen a Babi Gulingot ami talán a legnépszerűbb szerte a szigeten, de Ubudban , legalábbis a középső részen, ezt bosszantóan nehéz találni. Kora reggel még gyorsan be tudom vásárolni a piac alsó szintjén bagóért, de napközben ott már nincs.
Marad a turistákra ráállt Ibu Oka, ahol kb ötszörös áron adnak íztelenebb, mini adagokat. Vagy a sok drága turistaétterem, amikre meg nekem nincs igényem - és többnyire nem is valódi balinéz kajákat kínálnak persze. Az indonéz kajáldák Ubudban meg inkább jávai vagy padangi kajákat árulnak!
Előzmény: JeroNora (2720)
JeroNora Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2720

Ket dolog nincs Ubudban.

Disco klub-ok, es gyorsetterem halozat .

Jo, igenyes kaja es zene van.

Miert is vagyok en Ubudban????

Előzmény: W.L. (2707)
W.L. Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2719
Örögrájákra (alias manták) Kelet-Kalimantánban van vagy legalábbis volt egy tuti hely.
Sznorkelezni lehetett velük tucat számra, és olyan szelídek voltak, hogy akár meg is lehett érinteni őket (bár azt nem csípik).
De ez már megint OFF! ;-)
Előzmény: BoGyesz_4a (2718)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.25 0 0 2718
Igen, Donsol a tuti hely. Mi mult februarban voltunk es harmat lattunk egy reggel. Palackkal nem is lehetne kovetni ezeket az oriasokat, mert nem tudnal olyan gyorsan uszni. Ami nekik lassu uszkalas az nekunk gyorsuszas uszonnyal es meg ugy is lemaradtunk csunyan. Nem tul barati amit a hajosok muvelnek, mert amint meglatnak egy cetcapat odairanyitjak a motorcsonakokat es az emberek a capak mellett landolnak a vizben. Egy ideig ezt turik, aztan lebuknak es par szaz meterrel arrebb feljonnek es kezdodik az egesz elolrol.
A cetcapat sajnos nem fotoztam, de lehet nem is lett volna akkora elmeny ha mindig a foto minosege miatt aggodtam volna. A capa ala merultem kb 10-12 meterre es alulrol neztem ahogy a nema orias korul mint kis/beteg halak vergodnek az emberek. :-) Itt Ausztraliaban nagyon szigoruan veszik a minimum kovetesi tavolsagot es azt, hogy nem szabad fogdosni oket, de a donsoli hajosok ilyennel nem foglalkoznak. Ezt kesobb az uzlet banhatja amikor majd a capak nem jarnak oda a sok turista miatt.
Ugyan ez tortent Bali mellett Nusa Penida sziget deli reszen, ahol a manta point van. Regebben rengeteg manta raja jart oda, a "tisztito allomasra", de evrol evre kevesebbet latnak es valoszinuleg a buvar hordak miatt, mivel a foszezonban rengeteg hajo megy oda nap mint nap. Eddig szerencsem volt, minden alkalommal amikor ott jartam lattam rajat, bar en sosem a foszezonban megyek Balira.
Előzmény: W.L. (2717)
W.L. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2717
Hát ebben olyan nagyon biztos nem lennék, de ezt majd más pontosabban megmondhatja. Mindenesetre DK-Ázsiában tutira a Fülöp-szki Donsol a legjobb ismert hely erre, és a 10 már ott is jó szám. Ott egyébként palackkal merülni hozzájuk nemcsak nem kell, de egyenesen tilos is, csak a sznorkelezés engedélyezett!
Előzmény: cudR (2716)
cudR Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2716
Igazából biztosan lehetne bali körül is 10et látni, szal ne legyen már off :D Ott lesz az utolsó esélyem a nyáron h lássak :D Azt olvastam valahol, hogy akkor találkozik az ember cetcápával amikor a legkevésbé számít rá, szal majd mindig úgy kell vízbe menni, hogy eldöntöm, hogy nem akarok cetcápát látni:D Igaz ezt egy olyan csaj írta aki 750. merülésére látott csak először, mondjuk remélem csak a csaj volt béna, vagy a többi 749 európában vagy valahol máshol volt :D
Előzmény: W.L. (2715)
W.L. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2715
Hoppá, nem márciusban volt, hanem februárban - ha ez számít valakinek.
Előzmény: W.L. (2714)
W.L. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2714
Ez itt már tök OFF, de szerintem ez szezonális.
Én márciusban voltam ott másodszor, akkor láttam 10-et.
Először évekkel korábban egy júniusban is jártam arrafelé, akkor már mind odébbállt.

Erről többet itt
Előzmény: cudR (2713)
cudR Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2713
nahjólvan 10... én is akarok látni nekem egy is bőven elég lenne:D
Előzmény: W.L. (2710)
W.L. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2712
Menj csak. Én soha nemigen stresszelek az indonéziai "esős évszak" miatt, de ha mégis kifognál egy tartósan rossz időt, akkor mindig felülhetsz egy (pontosabban 2) repülőre Maluku felé, ahol épp akkor van a szárazabb évszak, és kiváló merülési lehetőségek is vannak.
Előzmény: BoGyesz_4a (2711)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2711
Na jo, menj a fenebe, 10 cetcapat nem tudok uberelni. :-D Maradjunk Balinal. :-) Szoba kerult, hogy megint mennenk, lehet December vegen, amikor itt a nyari 40 fokban senki sem akar dolgozni.
Előzmény: W.L. (2710)
W.L. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2710
Részemről a saját tapasztalat a statisztikákat erősítette meg! :-)
Amikor én mentem Donsolba, egy reggelen 10 cetcápát láttunk - viszont a Fülöp-szk szirtjei szerintem páratlan szinten szét vannak bombázva. :-(
Előzmény: BoGyesz_4a (2709)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2709
Ja, a keleti resz biztos fantasztikus, de oda meg nem sikerult eljutnom. Ugyan olyan erintetlen lehet mint Papua Uj-Guinea.
A fajgazdasagi statisztikak helyett en a sajat elmenyeimre jobban adok, meg lehet kicsit hazabeszelek, de egyebkent biztos gazdagabb egy olyan hely elovilaga ami nincsen annyira tulhalaszva mint az Ausztral vizek.
Ezeken felul a legnagyobb viz alatti elmenyem a Fulop-szigeteken volt, ahol harom cetcapaval merultunk szabadtudosen, de az egy masik topic... :-)

Azert Bali korul is rengeteg mindent latni a viz alatt, akinek van ra lehetosege probalja ki a buvarkodast. Padang Bai, Lembongan, Gili szigetek, Tulamben, es a tobbi...
Előzmény: W.L. (2708)
W.L. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2708
Ezek közül a mola2 az, amivel még nem találkoztam.

Amúgy én Indonézia keleti részét a világ első helyére sorolom tengeri élővilág tekintetében, és ezt statisztikák (fajgazdagság) is igazolják, messze Ausztrália elé téve.

Survey Confirms Highest Marine Biodiversity on Earth

Persze valóban sok helyen tönkretették a szirteket, de hát nem azokra a helyekre kell menni, hanem oda, ahol még (viszonylag) érintetlenek! ;-)
Előzmény: BoGyesz_4a (2705)
W.L. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2707
Érdekes módon anno egy ismerősöm azt mondta, Ubudban egyszerűen nem engedélyezik diszkók nyitását, mondva hogy az rontana a hely "kulturális" imázsán, és arra ott van Kuta! :-)
Nem tudom, ez a helyzet ma is így áll-e még, én spec egyetértek vele. ;-)
Előzmény: JeroNora (2706)
JeroNora Creative Commons License 2010.05.24 0 0 2706

Jelentem Ubud-ban is lehet mulatni!!!!

Az biztos hogy nincs disco klub hajnalig nyitva, de van raggae es jazz bar elo zenevel, ejfelig esteleg 1-ig.

BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2705
Egy ejszaka nem sok, te nyertel. ;-) ...de lehet mas korosztaly is vagyunk vagy csak mas dolgok erdekelnek. Nem vagyok allando zullo, de a sok hegymaszas, motorozas, buvarkodas utan jo neha lazitani Kutan 1-2 napot.

Ha mar korallokrol van szo, akkor egesz Indoneziat hatrebb sorolhatnam, mivel rengeteg helyen szetrobbantottak a halaszattal, tonkretettek a horgonyzassal es stb. A Nagy Korall Zatony viszont meg egeszen jo allapotban volt mult honapig amig egy kinai olajszallito zatonyra nem futott egy tiltott utvonalot es bele nem engedett egy halom olajat az oceanba. Szoval Bali korul nem is a korall erdekes, hanem amik a folott uszkalnak, csendes oriasok. ;-) Manta, mola-mola, cetcapa, rajak, ...
Előzmény: W.L. (2704)
W.L. Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2704
Én az Indonéziában töltött 6+ évem alatt 1 (egy) éjszakát töltöttem Kutában! ;-)

Asszem én búvárparadicsomok dolgában kissé el vagyok kényeztetve - pedig csak sznorkelezni szoktam!
Ilyen helyeken ...
Előzmény: BoGyesz_4a (2700)
W.L. Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2703
Bromoról, meg a jávai templomokról inkább ezen a fórumon!
Amúgy a jeepek Cemoro Lawangból mennek, de én preferálom a sokkal hangulatosabb gyaloglást a csendesebb kilátópontokhoz.
A templomok nagy része pedig látogatható - a fennt linkelt fórumon van is pár viszonylag friss kép róluk.
Előzmény: cudR (2696)
cudR Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2702
Hát hallottam én is h az árak nem olcsók, nem is lehet túl sok szállás és ugye muszáj aludni valahol. De max hálózsákozunk valahol:D Hát a kép mindent elárul miért is különleges a napfelkelte a bromo hegyen :P Saját a kép? Nagyon szép! Majd lesz nekem is hamarosan!:D Akkor melegebb ruhákkal betárazok! :D
Előzmény: BoGyesz_4a (2699)
cudR Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2701
Hát útitervünk eléggé kihagyta a nagy buliszigeteket: koh tao, perhentian kecil. Jó mondjuk taoról át lehet menni phanganra vagy samuira, de perhentian tényleg csak a természetről meg a tengerről szól. Adamán tengeren sztem már nyáron azért nem olyan jó az idő mint a thai öbölben. És az elején úgysem a buli fog érdekelni :D Viszont a végén akkor bali+gili tökéletes lesz nekünk minden téren! Jáván csak gunung bromo meg yogyakarta prambanannal és borobudurral. Remélem lehet a templomokat látogatni mer sok képen körbe van véve kerítéssel, földrengések miatti restaurálás végett :/
Előzmény: W.L. (2698)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2700
Kuta-n max 2-3 napot birok, utana belefaradok a Bintangba es az ejszakai eletbe. Double Six Club... ha valaki ismeri. :-D
A tengerpart Kutan nem jo, mert tele van szemetelve es percenkent nyustolik az embert. A kevesbe forgalmas keleti partszakasz sokkal jobb, de akkor mar erdemes inkabb atmenni Gilire.
Ha mar ennyire reszletezzuk, akkor megemlitem Nusa Lembongan szigetet is. Buvarparadicsom...
Előzmény: W.L. (2698)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2010.05.23 0 0 2699
Hmm, jo kerdes. Mar nem emlekszem mi volt annak a szallasnak a neve, de mi fent aludtunk a hegyen (jo hideg volt) egy nem olcso szallason, ahonnan reggel meg napfelkelte elott joval indultunk a terepjarokkal. Ennel valszeg van jobb megoldas is, de elegge sietnunk kellett a intezessel es epp itt volt csak szabad szoba. Nagyon koran reggel, meg napfelkelte elott erjetek fel a kilatoba.
Kedvenc fotom, olyan mintha Mordor lenne. :-)
Előzmény: cudR (2696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!