Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 74312

Maga a szelep csopog 'vqwlahol' vagy valamelyik csatlakoz/oja-asa ?

Mert ha a masodik , akkor esetleg 'huzhatnal' rajta es/vagy tomittescsere megoldana a problemat !

Fenykep   nincs ?  :-) 

 

Előzmény: tomi271 (74311)
tomi271 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 74311

Sziasztok!

 

A kedvenc Saunier Duval Isotwin kazánom nem várta meg, hogy elkezdődjön a fűtési időszak egyszer csak elkezdett csöpögni. Először szép lassan, majd másnapra (mára) már igencsak tempósan.

A hivatalos szerviz jövőhét keddre vállalta, hogy megnézi; a bejáratott mester meg nem elérhető.

A nyomás nem csökken, a víz nem hideg ami csöpög hanem langyos és valami szelepnek néz ki ahol csöpög.

 

Van-e köztetek valaki aki Biatorbágyon ezt megnézné/megjavítaná ? Köszönöm!

krampy80 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74310

Kösziii,

ment PM

Előzmény: citcat 18-16v (74309)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74309

Hívj fel 06309754152 visszahívlak és meg gyógyítom telefonon keresztül mint Gyurcsók bácsi

Előzmény: krampy80 (74308)
krampy80 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74308

Sziasztok,

Segítségetek szeretném kérni.

Van egy Isotwin (kombi, beépített tárolós) kazánom.

Tök gáz, teljesen másra számítottam melegvíz "csinálás" hatásfokára. - de lehet valami nem jó benne, ezért is érdeklődöm.

Először is, ha kinyitom a melegvizet, akkor jön a melegvíz, de aztán egy idő uán (értsd kb 1 perc múlva) langyos lesz, zuhanyzásra alkalmatlan. 60 fokra van állítva a kazánon a melegvíz hőfoka.

Igen, erre rá lehet fogni, hogy 16-18 liter/percnél többet engedek ki, na de tényleg ennyire "spórolni" kell vele?

Másik, amit még megmagyarázni sem tudok, hogy felmelegíti a tárolót a beállított értékre, de nem kellene neki, mit tudom én mondjuk 5 - 10 fokos hőmérséklet csökkenésekor (állásában pár óra alatti csökkenésről beszélek) bekapcsolódnia?

Mert az oké, ha kinyitom a meleg vizet, jó pár 10 mp után bekapcsol (kb, amikor már kifogyott a tárolóból a víz:S), de ha reggel kinyitom, le van hülve huszonx fokra, onnan meg már melegíteni nem nagyon tud hirtelenjében.

Összegezve normális dolog, hogy állásában nem fűti magát vissza a beállított értékre?

 

köszi

G.b.Reload Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74307

Kazáncseténél át kell ragasztani a régi matricát az új kazánra, de mivel ez tervköteles, csere előtti este meg kell tervezni, másnap jöhet a csere. Engedélyt meg itt adnak a fórumon.

Előzmény: Korundos (74306)
Korundos Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74306

 Van benne valami.

Na de hogy jönnek ahhoz, hogy a kazánomra vonal kódos matricát tegyenek.   Rongálásnak is vehetem.

 Azért a lakosság ha nem lenne ennyire nyuszi, betehetnének ezeknek a kéretlen ellenőröknek.

Pl. minden behatolásnál igazoltatás, adat egyeztetés. Kikérdezés.

 

Lőnének a normának.

Előzmény: citcat 18-16v (74294)
Soká Creative Commons License 2014.09.30 0 0 74305

Sziasztok!

Egy hete érdeklődtem, hogy az öreg FÉG kazánunkba milyen keringtetőszivattyút vegyek a régi jugoszláv darab helyett.

C20NE javasolta az akciós ALPHA2 L 25-60 180-ast.

Aki javította a a kazánunkat, most ezt ajánlotta:

http://www.gepesz.hu/termekek/szivattyuk/szolar_szivattyuk/DAB_60115320

Ez beszerezhető 22.000Ft-ért is. Az egyik boltos még valami olyasmit is magyarázott, hogy ha az újfajta szivattyút veszem, akkor lehet, hogy az igényli a kazán elektromos paneljának valamiféle átalakítását (ehhez sem értek...)

Előzmény: Soká (74225)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74304

A víz folyt,csak nem volt meleg.

Előzmény: pajaci (74302)
ha4nz Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74303

Én még mindig nagy bizalommal fordulok a féghez, mert van hozzá alkatrész és lesz még szerintem 40 évig, ahogy a V4-hez ma is kapsz mindent. A vízarmatúra és a gázszelep változott, meg made in germany cimke vigyorog rajta, de ugyanúgy egyszerű és teljesen üzembiztos megoldásokkal készül. (talán erre is igaz, hogy életre tervezve).

Nem beszélek le senkit a bosch, junkers, baxi és egyéb csodás dolgokról, de Magyarországon egy ilyen nagynevű céghez fordulok inkább bizalommal az alkatrész ellátottság folytonossága miatt.

Előzmény: gkrisz78 (74295)
pajaci Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74302

Érdekes! Ha elvan repedve egy tömítés, miért nem folyik a kádba a víz, csak a mosogatóba??

Előzmény: Tockos49 (74301)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74301

Szép estét!

 

Megoldódott!

Anyu elmondása alapján,a hőcserélő alatt található valami gumi tömítés,az  volt elrepedve hajszál vékonyan.Ezzel is elbíbelődött a szerelő több mint 2 órát-nem a kád szélén ülők :-),azok nem is jelentkeztek,pedig igérték- de most már mindenütt forró víz folyik,ahol kell.

Előzmény: pajaci (74285)
murray Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74300

helló a szikráztatót vedd ki a tokjából egyik vezeték megy előre ugyebár az alján lévő érintkezőnek meg "testet kell adni" érintsd a konvektor vázához . elzárt gázcsővel próbálkozz,  de úgy fogd meg a szikráztatót hogy megráz csak a müanyagot fogd . figyeld hogy alul ad-e szikrát.  ha ok gázcső kinyit

Előzmény: Törölt nick (74271)
koii69 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74299

Ionkazánról lebeszéltek már korábban . :)

Ahogy írtam infrapanelekkel szeretném megoldani a fűtést.

A szomszédban már bizonyított. Igaz ,hogy kb 40 m2 -en . Földszintes épület.

kb. 2100W -al kifűtötte. Vegyesen használható nappali és vezérelt áramról is.

A mi házunk kétszintes kb 54 m2 alaterület. 110 körül van a teljes.

6000 W körüli teljesítmény szerintem nekem is elég lehetne.

Előzmény: citcat 18-16v (74298)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74298

A légbevezetőt mindenképpen tedd be  minél előbb mert ilyen körülmények közt hamar ki lehet pusztulni.

Az elektromos fűtésnél ne engedd hogy ion kazánt tegyenek fel mert az öli a fűtés rendszert ha valami elcsesződik (nem elégséges földelés esetén ha kipusztul az elektronikája akkor még ad meleget csak elkezdi megenni a réz alkatrészeket) inkább tárolós bojlert hagyományos fűtőszállal+ napkollektort is. 3 éve szereltem egy napelem+napkollektoros rendszert ott döglött ki az ion kazán agya és a földelést elvágták a térkövezéskor és eltűnt az osztó több mint fele és az összes szerelvényt is cserélni kellett.

Előzmény: koii69 (74296)
a.hangok.a.fejemben Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74297

Köszi, ez lett végül a megoldás! Kicsit megütögettem és ki is ugrott a "puca", majd egy kis kenés neki és tökéletesen működik!

 

c-stahl-nak is köszi a hozzászólást!

Előzmény: 5738g (74272)
koii69 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74296

Tisztelt "citcat 18-16v" !

Köszönöm!

Kazánt nem szeretnék cserélni. Pár évig szeretném üzemeltetni a régi Fég kazánomat.

Elektromos fűtésre szeretnék pár év alatt átállni. Infra panelt és napelemet szeretnék szereltetni.

A ház 10cm polisztirollal szigetelt és 3 rétegű üvegezésű 7 légkamrás ablakaim vannak.

Szóval elég jól zárnak és a szellőzést ezért kellene megoldanom a kazánhoz.

Ha turbós kéményt ,vagy furánt szereltetnék az csak gázhoz jó.

Ezért gondoltam és ajánlották az acél bélést mert az ha kell, fatüzelésre is használható lehetne.

Előzmény: citcat 18-16v (74294)
gkrisz78 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74295

Igen ezeket néztem. Akkor a FÉG még mindig megbízható márkának számít, és érdemes ezt vásárolni a Bosch, Vaillant márkák helyett. Ami még kérdés, akár a FÉG-nél is, hogy az elektromos gyújtóimpulzusos, vagy a piezos a megbízhatóbb? Kényelmi és takarékossági szempontból az elektromos jobbnak tűnik számomra, de csak a piezosat ismerem.

Előzmény: ha4nz (74293)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74294

Először nyílt égéstrű készüléket már nem egyszerű cserélni mert a gáztörvény és az új szabványok miatt trükközni kell. Hivatalosan előbb ki kell béleltetned a kéményed minimum 130mm átmérőjű csővel a meglévő vízmelegítővel át kell adni a kéményseprőnek, ehez kell a méretezés szerinti légbevezető (a tervezőnek kell szólni,hogy te az ajtóba szeretnéd)  Ezek után már megkapod a készülék cseréhez szükséges előzetes kéményseprő szakvéleményt azzal már tudnak érvényes gáztervet csinálni az új készüléknek.Szerintem a bosch elemes gyujtású vízmelegítőt válaszd most 50 Ft körül adják75 helyett. Az aereconál van olcsóbb ajtóba való légbevezető is. Gáz meo nélkül nem ajánlom a készülék cserét mivel a kéményseprők adatait a gázművek is megkapja és ha nem egyezik az ő nyilvántartásukkal akkor kb 1 éven belül kizárnak (még csak most kezdik az egyeztetést de még nem jól műxik a szoftver:))

 De szerintem ha másra is  kéne az a kémény akkor inkább tegyél fel egy zárt égésterű vízmelegítőt és hozzá a 80/125-ös kéményt az egyrészt egyszerűbben és gyorsabban megvalósítható másrészt biztonságosabb,  lehet,hogy olcsóbb is.( a zárt égésterű vízmelegítőnél egy kombi cirkó olcsóbb és még később rá lehet kötni a fűtést is mert mostanában olcsóbb kondenzációs gázkészülékkel fűteni mint fával)

Előzmény: koii69 (74291)
ha4nz Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74293
Előzmény: gkrisz78 (74292)
gkrisz78 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 74292

Sziasztok!

 

Egy régi FÉG fürdőszobai átfolyós vízmelegítő kiváltására mit ajánlanátok? Egy kádas/zuhanyzós és egy mosdó csaptelepet kéne ellátnia, általában nem egyszerre használva. A réginél már jó ideje probléma volt a megfelelő vízhőfok beállítása, gondolom ez az újabb modellekben nem probléma.

 

Üdv,

gkrisz78

koii69 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74291

Tistelet Égető1 !

 

Elnézést kérek a sovinizmusom miatt! :)

Szóval már 14 éve lakunk egy családi házban ,kéménybélelés nélkü a korábban emlígtett gázkazánnal együtt.

Béleltetni szeretnék, de kaptam egy ajánlatot és benne szerepelt egy falátütés is a szellőzés miatt.

Szeretném kérdezni ,hogy egy direkt gázkészülékekhez gyártott ajtóba építhető Aereco EHA755 szellőző elegendő lehetne e a kazán levegőellátásához? Illetve a kéményseprők elfogadnák e?

A kéménybélelést acélcsővel végeztetném ,mert így esetlegesen gázon kívül másfajta kazánhoz is használható lenne.

 

Előzmény: Égető1 (74274)
nixon70 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74290

25-ös 3/4"-os lábszeleppel

(acél 3/4"-os karmantyúval tudsz menetet vágni a KPE cső végére,azt levéve loktite-al felhúzod a lábszelepet,de kérdezd meg a szakértőket is)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9148889

Előzmény: ha4nz (74283)
Zozzantoz Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74289

Egy szennyvíz csőbe megy mindkettő.

Előzmény: Elrawyen (74288)
Elrawyen Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74288

Sziasztok. Ma történt velem egy érdekes eset. 7. emeleti panelban lakok, a mai nap vettem észre, hogy fürdés után nagyon lassan megy le a víz a kádból. Miután lement, a zuhanyfejet leszerelve a lefolyóba (és a túlfolyóba is) engedtem egy adag vizet, hátha a nyomás kitisztítja az esetleges dugulást. A víz nem jött vissza a kádból a lefolyón át, ellenben pár perc múlva vettem észre, hogy színtiszta víz ömlik ki a wc csészéből, ami már az előszobába is kiért. Külön, egymás mellett lévő helységben van a wc és a fürdő. Létezik, hogy "közös" elvezető cső van az épületben? Nem értek ehhez, csak nagyon furcsa volt.

 

drs Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74287

Sziasztok!

 

Megbizható szakembert keresek egy gázfütéses lakás fütéskorszerüsitéséhez, aki segitene

- a megfelelő megoldás kiválasztásában (vékonycsöves fal illetve padlófütés)

- a megfelelő kazán kiválasztásában (kondenzációs)

 

 

Kérlek legyetek szivesek ajánlani valakit aki Budapet és környékén tud tevékenykedni.

 

Köszönöm

drs

Tockos49 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74286

Kiváncsian várom én is a végeredményt,mivel az új  hőcserélőt ugyan kivitték,de végül nem szerelték be,mert mégse azzal van a gond szerintük.Remélem csak rájönnek a bibire és akkor feltétlenül megírom.

Előzmény: pajaci (74285)
pajaci Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74285

Ha megoldódott meséld majd el mi is volt a gond.

Előzmény: Tockos49 (74284)
Tockos49 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74284

Azt addig értem,hogy a meleg ág vízkövesedik jobban,de kis buta fejemmel úgy gondolom,nem három külön ágon megy a meleg víz a kádhoz,mosdóhoz,mosogatóhoz vagy igen? És csak pont a kádhoz vezető lett vízkövesebb és nem pl. a mosogatóé,amit szerintem sokkal gyakrabban használ?

ha4nz Creative Commons License 2014.09.28 0 0 74283
Sziasztok! Ismerősnél kellene a kút béléscsövében lévő acél szívócsövet kpe-re cserélnem. 5/4 béléscső 1-es szívó. Mekkora kpe-t lehet ebbe beletolni? A másik: megérné ide inkább réz kpe idomokat használni a lábszelephez és a könyökhöz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!