Keresés

Részletes keresés

netka Creative Commons License 2002.04.12 0 0 1717
Én úgy tudom -lehet, hogy rosszul- de a vasútállomáson lakik valaki, illetve valakik. Legalábbis pár éve még laktak... Akkor sem nagyon tartották rendbe...
CsinnnKA!
Hál istennek nem jártam úgy, mint te, mert nekem a Szabadság sugárúti iskolába kellett mennem szavazni. Ott eltalálták a jó címet és még kedvesek is voltak. :-))
Előzmény: Törölt nick (1714)
fd Creative Commons License 2002.04.12 0 0 1716
Valóban kettö a malom, a Csabai, lent az állomásnál, a Csabagyöngye pedig a sarkon, ahol a 69a befordul :)

off: Csinnnka, KL keresett a presszos topicban.

:*

csinnnKA Creative Commons License 2002.04.12 0 0 1715
Upppsz! Még az is lehet, hogy két malomban őrölünk ("bár én nem dolgozom").
Én a Lemberg u. --- Csabagyöngye u. sarkán lévő strand-"rom"-ről beszélek.
Ti meg arról, amelyik ott a vasút felé van?!
(Megjegyzem: ott sem voltam még, csak hallomásból tudom régebbi szomszédoktól, hogy ott is van/volt egy strand.)
Szóval? :-)
Előzmény: Törölt nick (1714)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.12 0 0 1714
Nem nyitott ki tavaly a Csabai???
Kár lenne érte, ha elpusztulna.. :((
Az Isaszegi bringatúra után arra jöttünk haza, hááát, azt a kedves kis boltíves-átjárós vasútállomást is nagyvonalúan átadta a MÁV az enyészetnek.
Pedig az egy komoly épület. Még ha kiadná vmi egyesületnek, vagy egyszerűen szolgálati lakásnak az állagmegóvás fejében, akkor is jobban járna.. :((
A strandot fel fogom keresni májusban. Csakazértis.
Előzmény: csinnnKA (1713)
csinnnKA Creative Commons License 2002.04.12 0 0 1713
Sziasztok! :-)
De jó végre egy kis "kampánycsend", már kezdtem félni, hogy menthetetlenül átcsúszunk politikai topicba. Márpedig most a politika olyan kiemelkedően gusztustalan, hogy kár lenne egy ilyen jó kis topicot ezzel "elrontani". Így is eléggé sajog nekem, hogy a legjobb barátnőm -pusztán azért, mert politikailag "ellentétes" oldalon állunk- megsértődött rám amiatt, hogy nem arra a pártra szavazok, amelyikre ők. Ez hülye! Most derült ki számomra, 17 évi barátság után. Ez olyan, mintha valakit azért utálnál, mert nem eszi meg a spenótot, pedig az milyen fincsi!

Úgyhogy irány vissza a kerületbe! :-)

Cukkanyó!
Isteni a kép, jól elnosztalgiáztam rajta... gyakorta megyek el előtte (ha busz csoszog előttünk és emiatt útvonal-módosításra "kényszerülök" a haladás érdekében). Szoktam is mondogatni Embörnek (különösen nyáron!), hogy "Ó, be kár, hogy már nem üzemel ez a strand, milyen szuper jó lenne ilyen közel egy strand... majdnem olyan, mintha a mi kertünkben lenne az úszómedence!" :-)))

Bocs, még egy szó a választásokról (viszont nem OFF, abszolút kerületi ügy):
a ti értesítéseteken is Zrínyi út 117. volt megjelölve szavazóhelyiségként?
Amely -mint kiderült- az Almárium nevű közért címe, ahol -természetesen- nem tudták, hogy hol kell szavazni. Ez csak azért jó, mert miközben az OVB százmilliókat költött a "menjünk el szavazni" propagandára, arra oda se figyelt, hogy milyen címet ír az értesítőre. Ja, és az volt a poén, hogy eredetileg "magunktól" mentünk felfelé a Zrínyin, és már majdnem bekanyarodtunk a sulihoz, amikor észrevettem, hogy elhagytuk a 165-ös házszámot. "Jézusom! Az értesítőn meg 117. van! Akkor nekünk nem is itt kell szavazni!" (Hozzátenném, hogy 4 éve még nem laktunk itt, tehát honnan a fészkes fenéből tudnánk ugyi, hogy hová kell menni, ösztönösen mentünk a sulihoz, de nyomban el is bizonytalanodtunk!) Indulás vissza. Keressük a 117-et. Almárium??? Na neee! Azt azért nem hiszem, hogy egy közértben kellene parlamenti képviselőt választanunk. Az Almáriumban senki nem tudta, hogy hová menjünk szavazni, mígnem egy vásárló nagy készségesen felsorolta azt a 3-4 szóba jöhető helyet, ahol a választókörzetek vannak a kerületben.
Végül önfejűen mégis visszamentünk a Kucorgó felé a sulihoz, és -micsoda mázli- jó volt a szimatunk, ott kellett szavaznunk. Fáradtan, elgyötörten és kissé elcsigázottan álltunk sorba, s végül nem bírtam ki, hogy kissé szemrehányó hangon oda ne vágjam a nőcinek, hogy "Hát igen, szerencsésen idetaláltunk... pedig maguk mindent elkövettek, hogy ne jöjjünk el szavazni!" Nézett rám értetlenül, erre elmondtam, hogy 177. helyett Zrínyi utca 117. volt az értesítőn. Nő: "Igen, el lett írva (így, magyarosan)... és???"
Épp csak a "bameg!"-et nem tette hozzá. Semmi elnézés-kérés vagy hasonló! Vagy esetleg odaszólni az Almáriumba, hogy ha a hülyék odamennek, küldjétek őket ide!
"El lett írva... és?!" ennyi volt a reakció. Amúgy megnéztem a www.valasztas.hu honlapot, természetesen ott is 117-es szám van, szóval tényleg -jó alaposan- el lett írva! De pipa voltam!!!

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.12 0 0 1712
Ha jól megnézed, a kerek medence mögött van egy nagy négyszögletes medence is. A kerek medence pedig a Csabai-Strand néven közismert gyermekmedencéje. A kerek medence megvan a mai napig.
Jut eszembe: régen úgy vártuk május elsejét, mint a messiást: Akkor nyitott ki a "csabai". Persze akkor még nem volt Borsó utcai uszoda. Meg persze a Strand azért más.... :o))
Lehet hogy el kellene menni nosztalgiázni a nyáron :o))
Előzmény: cukkanyó (1711)
cukkanyó Creative Commons License 2002.04.11 0 0 1711

...nem volt szerencsém lenni ezen a strandon, de azt sem tudom, hogy a kerekmedencés Mária strandnak nevezett, az melyik volt ?

Mária strand

Előzmény: Törölt nick (1710)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 1710
Ez a Csabai Strand?? Jól megváltozott... ..elsőre a Ligeti ugrott be (a háttérépületek miatt) de aztán láttam a feliratot.. ..a hétvégén el is megyek bringával megnézni, csinálok pár fotót róla, aztán belinkelem (a Ligetiről)
Előzmény: cukkanyó (1708)
cucu Creative Commons License 2002.04.11 0 0 1709
Csak éppen a kerékpár nem látszik rajta...)
cucu
Előzmény: cukkanyó (1708)
cukkanyó Creative Commons License 2002.04.10 0 0 1708

eztetet tanáltam :)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: cucu (1707)
cucu Creative Commons License 2002.04.10 0 0 1707
Éppen vasárnap vittem fel a padlásra M zárolt állapotban a gyerek 20-as mountein-jét. 6 sebességes, dinamó, prizma, ami kell rajta van és rikitó sárga, szinte foszforeszkál. ))))
cucu
cukkanyó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1706

...köszi, megpróbálom...
Előzmény: Törölt nick (1705)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1705
Holnap hívd fel a 257-4576-ot, a IV. utcában van egy kis bringásműhely, én is oda hordom a "lovat". Vannak ott néha egész jó cuccok, újak is, meg bizományban is. Hátha. Egy próbát megér...
Előzmény: cukkanyó (1704)
cukkanyó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1704

...huszas gyermekkerékpárt keresek kéz alatt, ha esetleg netántán tud valaki eladót, dobjon meg egy emillel...please...

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1703
Én a következőt kaptam:
Kezdő jogász miniszterelnöki gyakorlattal állást keres. Ugyanitt kokárda eladó.

És ezzel ünnepélyesen megfogadom, hogy többet nem politizálok, megvannak erre a megfelelő kvalitású emberek.

Előzmény: RodrigeZZ (1702)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1702
1./Kezd Qrvául nem tetszeni a topic:-((
2./ A Ferihegyi, Bakancsos útról akkor lehet ledarálni a kamionokat, ha megépül az M0. Addig nincs alternatíva (sajnos)
3./Kaptam 1 SMS-t:
"Orbán Viktor azt üzente, elfogyott a regimentje.
Ha mégegyszer azt üzeni mindnyájuknak el kell menni
Éljen a Haza!"

idáig rendben lenne baromság jön ilyenkor dögivel. Csakhogy utána írták: "Küld tovább 5 hazafinak!"(kiemelés tőlem)
No ettől felfort egy kicsiny az agyam. A küldő telefonszáma egyébként nem müxik, az enyém viszont titkos...

R.

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1701
A keresztény szellemiségnek szvsz a lényege: Szeresd Uradat Istenedet!
és a többi -egyébként nagyon fontos- parancsolat.
Viszont sehol sincs szó a Bibliában kommunistákról (illetve ha az emberek közötti és az Isten előtti egyenlőség elvét nézzük, akkor az őskeresztények voltak a legnagyobb "kommunisták" -mert maga az elv erről szól, az egyenlőségről, csak effölött elegánsan átlép mindenki-).
Szóval, mindenkinek joga van a szabad vallásgyakorláshoz, de ez messze nem ugyanaz, mint a keresztény értékrend politikai tagozattá való degradálása.
A középkorban ugyan még így működtek a dolgok, és sajnos a közelkeleten (de akár észak-írországban) is komoly, véres, polikával fűszerezett villongásokba torkollnak a vallási indíttatású összecsapások a mai napig.
Ám én kétlem, hogy Isten ezt akarná.
"Nálunk" ezek a harcok öltönyben, nyakkendőben, papai reverendában, és szószékről való befolyásolásban merülnek ki.
És közben a sok bába között elvész a gyerek.
Előzmény: cmm (1697)
cucu Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1700
Ne legyen igazam, de a dolgok jelenlegi állása láttán egyhamar nem fog a címben szereplő kerület felvirágozni.
(Már a Pesti úti focipályára sem lehet bemászni mint annak idején...)
Ááá, a játszóterek használatának díjfizetését mikorra tervezi az szdsz bevezetni? (Csak nehogy innen merítsék az ötletet.)
cucu
cmm Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1699
Kedves BlueBird !

Bocs, hogy írtam.

Amúgy, ja, beszéljünk arról,szerintem is!

Előzmény: BlueBird (1698)
BlueBird Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1698
Né már, hogy fellendült a topic forgalma.

Nem lehetne inkább arról beszélni, hogy hogyan lehetne a topic címében lévő kerületet fellendíteni?

cmm Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1697
Üdv Mindenki!

Devánszkiné befutó lehet a kerületben, ez most jó v. rossz nekünk?
Az SZDSZ kommunikációja a kerületben is hozta a formáját: (bedobva a papír: "szavazzon az ön ESÉLYES SZDSZ képviselőjelöltjére"), szóval nekünk is jutott a jóból az arcunkba!

(Már bocs, hogy beleszólok):

" Az agresszió elutasítása nem szdsz privilégium, ahogyan azt Te sugallod! "

Úgyvan, teljesen igaz!
Az a nagy baj ma Magyarországon, hogy aki fel meri vállalni keresztény szemléletét az azonnal MIÉP-es, fasiszta, stb... Sajnos az SZDSZ (és szavazóik) azt sugallják, hogy aki keresztény, az egyből antiszemita, hóhér, stb...

Csakhogy,
A keresztény szellemiségnek pont az a lényege, hogy senkit ne ítélj el, mindenki egyenlő Isten előtt, (stb...)! Ezért a normális (nem irredenta-fasiszta-stb...) keresztény embereket egyből lemiépes-ezni, minden bizonnyal nagy hiba az SZDSZ részéről!

Ha megfigyeljük minden népcsoportban, nemzetben bőrszínre és vallásra való tekintet nélkül vannak fasisztoid elemek! Példa: a mai izraeli vezetés, de ugyanúgy a 30-as évek Németországa, stb...
Tehát: a gondolkodásmód/nézet független (jó esetben) az ember vallásától! Mindegy, hogy milyen vallású valaki, ugyanúgy lehet fasiszta, de lehet egy megbocsátó, emberbarát egyén is.

Azzal, hogy valaki azt sugallja, hogy az agressziót csak az ő pártja utasítja el félelmet kelt az emberekben és megosztja azokat!

Más kérdés az, hogy Magyarországon valós szükség lenne egy igazi liberális pártra, de az SZDSZ nem az! Ugyanis köztudott, hogy ők egy nagytőkés érdekkört képviselnek. Ezért kommunikálják azt élből, hogy aki keresztény, az agresszív - ez igen távol áll a liberalizmus ezmerendszerétől! Azzal hitegetik az embereket, hogy 18% lesz az szja, aha... Ha valaki egy kicsit is konyít a gazdasághoz/államháztartáshoz az egyből jót derül ezen!

Összegezve: nem az SZDSZ privilégiuma az agresszió elutasítása, nagyon nem!

( Azért annak örülök, hogy a MIÉP kiesett, jót tett a papírjaimnak a tőzsdén :))) !)

Tisztelettel.


cucu Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1696
Azért még egy kis kiegészítés az elöbbidhez, mert nem hagy nyugodni...

Az agresszió elutasítása nem szdsz privilégium, ahogyan azt Te sugallod! Minden felelőssen gondolkodó ember elutasítja, csak hát tudomásul kell venni azt, hogy az agressziónak is megvan a maga definíciója.

Különben átadták a forgalomnak a Ferihegyi úti vasúti átjárót. Most a Bakancsosat zárták le. Gondolom néhány nap alatt kész lesznek vele. Csak a kamionokat jó lenne elterelni végre valahová, mert újra tönkre fogják tenni.
cucu

Előzmény: Törölt nick (1691)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1695
Ugyanigy pontatlan a Benes-dekrétum felhozása, ott szintén a származás, és nem az állampolgárság a lényeg
igen, de a buta szlovák (pl Meciar-hívő) számára ez nem jelent különbséget: Ha átmész simán érhetnek atrocitások a "Magyarságod" miatt. Egyébként a származásért büntetni vkit, pont akkora hiba, mint az állampolgárságért -bár utóbbin változtatni lehet(de gondolom ez nem igazi alternatíva a megoldásra)-
Előzmény: fd (1694)
fd Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1694
off on

az SZDSZ-t összemossa az Izraeli vezetéssel, márpedig ez így ebben a formában kb olyan durva ferdítés, mintha minden német állampolgárt fasisztának nevezünk akik a II világháború idején éltek

Remélem, csak nyelvbotlás :)
Mégcsak ne is a német állampolgárokkal, hanem a világ összes német származású emberével!
Nagyjából ekkora a csusztatás.
Ugyanigy pontatlan a Benes-dekrétum felhozása, ott szintén a származás, és nem az állampolgárság a lényeg.

off off

Előzmény: Törölt nick (1691)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1693
Cucu!
Nem én beszélek mellé, hanem a péntek esti sajtófórumon a Lovas Andrásék (mondjuk úgy "MIÉP-hez közelálló") csapata, ők mossák össze -nem ritkán- az SZDSZ-t és "izraelt". Ugye Csurka bácsi is gyakran megüt ilyen hangokat.
Egyébként meg tényleg hagyjuk (Abrakadabrának igaza van) mert átraknak a Törzsasztalból a Politika címszó alá, azt meg nem akarom.
Előzmény: cucu (1692)
cucu Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1692
Húúú, teljesen elbeszélsz mellettem. Olvasd már el, mit írtam az imént, vagyis ne arról győzködj, amit én írtam.

Amúgy Te tartod a kapcsolatot Király B. Izabellával? Én már vagy 10 éve nem hallottam róla. Mi van vele, jól van? )))
cucu

Előzmény: Törölt nick (1691)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1691
Cucu!
Senki nem akar egy seggel két lovat megülni! Az erőszak, a fasizmus akkor is az, ha izraeli katonai alakulatok követik el, meg akkor is ha Király B. Izabella (MIÉP-hez közelálló) skin-head-jei. Tökmindegy. Én az agressziót ítélem el. Ha te is így vagy ezzel, akkor nem is állsz messze az SZDSZ szellemiségétől, márpedig egy seggel két lovat nem lehet megülni, ahogy mondtad.
A MIÉP veszélye ott van (többek között,) hogy az SZDSZ-t összemossa az Izraeli vezetéssel, márpedig ez így ebben a formában kb olyan durva ferdítés, mintha minden német állampolgárt fasisztának nevezünk akik a II világháború idején éltek, vagy az, ha nem törlik el a Benes dekrétumokat, és minden Magyar állampolgár háborús bűnös. A dekrétumok szerint ugyanis jelenleg ez a hivatalos álláspont a Cseheknél és a Szlovákoknál.
Durva ferdítések.
Előzmény: cucu (1690)
cucu Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1690
Helo.
Márpedig egy seggel két lovat nem fogsz tudni megülni.
Amit írsz, az arról tesz bizonyságot, hogy egyetértesz a miép gondolkodás-menetével, hiába is tagadod.
Valóban sokan nem tudjuk, hogy mi folyik Palesztinában. Röviden úgy lehet fogalmazni, hogy Izrael jelenlegi vezetése fasiszta. Ennyit erről.

Cyberius,
idézem az írásod utólsó két mondatát: "Csurkáék azt akarják elhitetni velünk, hogy aki magyar az különb a többi embernél. Ez pedig tömény hülyeség."
Szerintem ilyet nem mondott Csurka, bár mondott volna és bár igaz lenne, hogy különbek vagyunk. Csurka pont azt mondja, hogy nemre, fajra, vallásra tekintet nélkül minden ember egyforma legyen a törvény elött. Senki ne hivatkozhasson arra amikor törvénybe ütköző dolgot követ el, hogy őt itt üldözik, mert például cigány. Ugyan úgy kapja meg a büntetését mint az "őslakos magyar" is megkapja. Valamint a fordítotját is meg kell állítani, vagyis: miért kap jóval nagyobb állami kedvezményt egy cigány származású család (ingyen családiház) mint egy fiatal magyar házaspár? Erről van szó, nem egyébről.

A kerületünkben egyes vélemények szerint a választáskor nem kértek személyi igazolványt. (Liget) Vajon nem lehet, hogy még csalást is elkövettek? Vagy hihető lenne mégiscsak, hogy sok miépes szimpatizáns az utólsó pillanatban meggondolta magát és az mszpre voksolt? ))) Na ne. Az szdsz érdekes módon bekerült a parlamentbe, a miép, amely rendre 200 ezres résztvevő elött tartotta ünnepi megemlékezéseit, nem.
Itt valami nagyon nem tiszta.
Bízom a 2. forduló fideszes sikerében, hogy gyermekeinknek, unokáinknak maradjon valami ebből a kis országból.
Én így vélekedek.
cucu

Előzmény: Törölt nick (1689)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.08 0 0 1689
nincs szándékomban a MIÉP-et vagy cucut védeni, de sok disznóságot követnek el Izraelben a mai napig (most éppen Betlehemben lövik harckocsikkal lővik a Születés Templomát)
Ezek már olyan tettek, amit nem lehet véka alá rejteni, ugyanakkor az elmúlt években sok kis apró disznóságot elkendőztek nekik: Biztos emlékeztek azokra a világot bejárt képsorokra, amikor egy fegyvertelen palesztin apa a gyermekét magához szorítva próbálta védeni, egy betontömb mögött: a talpig felfegyverzett hős izraeli katonák szemrebbenés nélkül tűz alá vették őket.
Sok disznóságról nem tudunk.
De amit most művelnek, már túlmutat mindenen: nem véletlen, hogy a francia kormányfő berendelte az izraeli nagykövetet, és amerika (a nagy barát) is egyértelműen elítéli az agressziót.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy utálni kell a zsidókat izomból, de fenntartom, hogy a világháború alatt elszenvedett szörnyűségek nem jogosítanak fel arra senkit, hogy innentől akár a katonai fölényt kihasználva eltiporjon egy másik nemzetet.
(már bocs, csak szerényen jelezném, hogy van némi alapja a MIÉP-es felháborodásnak) ugyanekkor hozzátenném hogy nem értek egyet a MIÉP stílusával, és eszmeiségével.
Előzmény: Cyberius (1688)
Cyberius Creative Commons License 2002.04.08 0 0 1688
Még egy uccsó politikai off:
Cucu, hidd el, nem vagyok tájékozatlan, tudom hogy a MIÉP programjában elutasítja a gyűlöletkeltést.
Csak sajnos ennyi zsidózás stb. után ezt nehezen tudom nekik elhinni.
Most már mindegy, remélem az idő elmossa ezt a pártot, aminek már rég nem szabadna létezmie.
Előzmény: cucu (1677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!