Keresés

Részletes keresés

Akos-69 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3087

Sziasztok!

 

Biztos már többen is kérdeztek hasonlót, elnézést ha ismétlek...

Holnap lesz 2 hete, hogy jobb oldali lágyéksérvvel műtöttek (hagyományos, hálós). A heg szerintem szép, viszon hajolás, ülés esetén csípő, szúró fájdalmat érzek a heg környékén, hogy kívül, vagy belül, nehéz megállapítani. Nem fájdalmas annyira, hogy tablettát kelljen szednem, de kellemetlen. Ha lefekszem egy idő után elmúlik.

Kérdésem, hogy ez mennyire természetes dolog?

 

Köszi előre is, Ákos

tristen Creative Commons License 2011.12.14 0 0 3086

OK! :)

Előzmény: Peci (3085)
Peci Creative Commons License 2011.12.13 0 0 3085

Óó, nocsak-nocsak nem volt még ilyen? :-)

Hát, részemről lehet szervezkedni, de inkább már csak az ünnepek utánra inkább...

 

Előzmény: tristen (3084)
tristen Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3084

Közös sörözés? Jöhet! :)

Előzmény: Peci (3083)
Peci Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3083

No, majd én is igyekszem figyelgetni itt...

Az első gondolatom az volt, hogy talán már valamiféle fórumos sörözésféle is lehetett már talán? :-)

 

Előzmény: tristen (3081)
Peci Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3082

Óó, igazán semmiség volt! Ilyen társaságban készültem a műtétre. Tudtam mi vár rá, és a dolgok lényegét tekintve azt is ott és akkor, hogy mi történik, és kb. mi fog. Ettől tudtam talán a saját élményeimre is figyelni... :-)

 

Előzmény: dalmata13 (3080)
tristen Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3081

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy! Csak így tovább. Mi régi motorosok így vagyunk télen nyáron, ősszel és tavasszal is. :))))))))))

 

üdv.

Előzmény: Peci (3079)
dalmata13 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3080

mi meg köszönjük Neked az egyik legszórakoztatóbb beszámolót :-)

Előzmény: Peci (3079)
Peci Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3079

Sziasztok!

 

Régen jártam erre, és kissé meglepődve, de örömmel látom, hogy az "én időmből" itt vagytok még páran, töretlen lelkesedéssel. :-)

 

Az én első évfordulóm januárban lesz, de teljesen jól vagyok. A hálómat én is érzem néha, de ez nem fájdalom, csak egyszerű érzet, és csak néha.

Szóval nagyon bölcs dolog volt ez a sérvjavítás...

 

Szóval, továbbra is az a véleményem, hogy az indexes kupiban ez a legnormálisabb fórum!

tristen Creative Commons License 2011.12.06 0 0 3078

szívesen :)

Előzmény: JBaumgar (3077)
JBaumgar Creative Commons License 2011.12.05 0 0 3077

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Nyílt sérvkapura gondoltam, csak fogalmazásgátlót vettem be. :)

 

Előzmény: tristen (3076)
tristen Creative Commons License 2011.12.05 0 0 3076

Szerintem is.

 

Egyébként tegyél fel sérvkötőt, és repülhetsz, amennyit csak akarsz, szerintem ...

 

üdv.

Előzmény: Bombyna (3075)
Bombyna Creative Commons License 2011.12.04 0 0 3075

Szerintem nyitott sérvkapura gondolt.

Előzmény: landsmann (3074)
landsmann Creative Commons License 2011.12.04 0 0 3074

Nyílt? Az milyen? Szerintem különösebben nincs hatással a sérvre a repülés. Nincs akkora légnyomás változás, ami problémát okozhatna.

Előzmény: JBaumgar (3073)
JBaumgar Creative Commons License 2011.12.04 0 0 3073

Kedves Sorstársak!

 

Csak egy rövidke kérdésem van: nyílt lágyéksérvvel mennyire ajánlott a repülés?

 

Előre is köszönöm.

picidio Creative Commons License 2011.11.30 0 0 3072

Számomra a heverod nyápic, ha ilyenen megsértődik... :-) Milyen haver az ilyen, aki nem érti meg hogy nem szeretnél megint kórházba kerülni?? Jól döntöttél...

 

Minap Barátnőméknál hatalmas kutyaólat gyártottunk golden retriver-jüknek, raklap volt az alja, hogy ne közvetlenül a földön legyen a kutyaház, nikecel körbe stb. Barátnőm simán belefért, összerakásnál kellett belülről is a segítség...mondom frankó nagy ház lesz, de hogy visszük ezt ki a kecóból? (bent folyt a munka, kint nem kicsit hideg volt...) Mire kaptam a választ: kiemeljük az ablakon...Mondanom sem kell, hogy súlya is volt a nem kis kutyaháznak, természetesen közel nem 100kiló, de azért eszembe jutott, hogy ezzel csak óvatosan...mire a Párom Édeasapja megkérte Lányát és Feleségét fogják az egyik oldalt, Ő meg majd a másik oldalt..teljesen természetes volt, hogy én nem emelhetek, semmi sértődés és probléma nem volt belőle...persze nem bírtam tátott szájjal végignézni, így besegítettem a Csajoknak...nem volt gond, nem éreztem utána semmit.

Előzmény: tristen (3069)
tristen Creative Commons License 2011.11.29 0 0 3071

Jól írád! :)))))))))

Előzmény: zekkkk (3070)
zekkkk Creative Commons License 2011.11.28 0 0 3070

Milyen humoros már valaki:-)

egy: ekkora fákat nem árulnak a Tescóban

kettő: az árnyék azért jólesik nyáron itt az Alföld közepén..

három: macska ül az ágyon:-)

Előzmény: tristen (3068)
tristen Creative Commons License 2011.11.28 0 0 3069

Sziasztok!

 

Egyébként nekem naponta fájdolgál még mindig, ha megerőltetem magamat. Tiszta vicc, de tényleg így van. Ma is bevásároltam, (mert én egy ilyen pasi vagyok) és hát nem volt könnyű az egész. Mialatt ezeket a sorokat írom, szinte alig bírok ülni, a heg mentén fáj, és több mint egy éve műtöttek. Szóval egy kicsit el is kereserít, mert én azt hittem, hogy a műtét után egy évvel már sokkal jobb lesz. Na és arról nem beszélve (vagyis inkább írva...) hogy egyik barátom megemlítette nekem, hogy a műanyag hordókban lévő gagyi borát (illegálisan készíti egyébként és nagyon rossz, mégis van vásárlója..) pakoljuk már át a garázsából az utánfutójára. Egy -egy hordó közel 100 literes. Na én erre beintettem neki, hogy bassza meg, ne má, mert megint mehetek a kórházba..........

 

Megsértődött, és azt mondta, hogy egy nyápic férfi vagyok.

 

üdv.

tristen Creative Commons License 2011.11.28 0 0 3068

Szia!

 

Vágd ki a fákat és a fák helyére tegyél a TESCO- ban is kapható műfákat. :) Én imádom a műdolgokat.

 

üdv.

Előzmény: zekkkk (3064)
Bombyna Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3067

Tudom,pl hengerfejcsavarok és ott még a sorrend se mind1.

Előzmény: landsmann (3066)
landsmann Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3066

Egyszer kell megvenni és nem csak a kerékanyákhoz lehet használni. Vannak csavarok, amiknél nagyon nem mindegy mennyire vannak meghúzva. Sajnos a kisebb sem olcsóbb, sőt még drágább.

Előzmény: Bombyna (3063)
Bombyna Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3065

Ja értem hát így már nehezebb az ügy azért tarts ki még 1 kicsit küldök oda minusz 20at hogy leessenek a levelek ok?:D

Előzmény: zekkkk (3064)
zekkkk Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3064

Igen, elméletileg az lenne. Van 2 db nyírfám, aminek nem éppen kevés levele van és hiába voltak már fagyos hajnalok, dér stb. nem egyszerre esik le, hanem mindennap egy kicsi. Elkezdi kevergetni a szél és az egész udvart beteríti. Egyrészt már nagyon meguntam az állandó levélsöprést, másrészt meg ha esik rá az eső (ami nincs), akkor odatapad a betonhoz, mindenhez, szóval azt felszedni... akkor meg azért tuningolom magam:-)

Előzmény: Bombyna (3062)
Bombyna Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3063

Nem semmi ára van azért(

Előzmény: landsmann (3057)
Bombyna Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3062

A leveles bulira szerintem az a trükk hogy meg kell várni amég minden levél leesik és akkor kezded el csak összeszedni.

Előzmény: zekkkk (3058)
picidio Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3061

Világos, ha kerékcserére kerülne nálam sor, a nyomatékkulcson már nem spórolok. :-) Régen még műtét előtt én is cserélgettem, de mostanság pihen a vas a ház előtt, így már nem tartottam fontosnak a téli gumira való beruházást...

Előzmény: landsmann (3060)
landsmann Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3060

Hosszúszárú kulccsal nincs baj, lazítani és meghúzni erőlködés nélkül lehet. Viszont meghúzáskor akár meg is lehet tépni az egészet, ezért jó ha van nyomatékkulcs és a gyári előírt nyomatékkal tudjuk meghúzni. Hosszú erőkarral könnyen lehet mozgatni a csavart, de így nem érzékeljük mennyire is van megtépve. Ha túlhúzzuk, esetleg egy defektnél a gyári kulccsal nem tudjuk levenni a kerékanya csavarokat. Ha meg nem húzzuk meg eléggé, az még rosszabb következményekkel járhat. Ezért jó a nyoamtékkulcs. Erőlködés nélkül pontosan egyforma erővel húzzuk meg mindegyik csavart. Nem erőltetjük meg magunkat és nem lesz napokig kellemetlen érzés és nem kell parázni, hogy jaj, történt valami. 

Előzmény: picidio (3059)
picidio Creative Commons License 2011.11.27 0 0 3059

landsmann a Te kerékcseréd eszembe jutott nekem is...hát asszem azzal én is megeröltetném magam, lenne baj utána...nincs mese észnél kell lenni, még ha a szürke hétköznapokban el is felejtjük, hogy műtéten estünk át...

Előzmény: landsmann (3055)
zekkkk Creative Commons License 2011.11.26 0 0 3058

Mivel nekem még csak 3 hónap hónap telt el a műtét óta, azért még próbálok vigyázni, odafigyelni dolgokra, ami nem mindig sikerül sajnos. A héten kivittem a ketteslétrát hogy leverjem még a fáról a maradék leveleket, mert unom már hogy állandóan takarítani kell alatta. Gondoltam hogy megsiettetem a dolgokat, felmásztam a létrára és egy hosszú léccel elkezdtem csapkodni, persze a legfelső ágakat már csak úgy értem el hogy eléggé nyújtózkodnom kellett és persze egyensúlyozni is:-) A nagy sikerélmény hevében nem is gondoltam a műtött részre,addig, amíg bele nem nyilalt egy éleset... Abban a pillanatban hagytam az egészet a fenébe, de már mindegy volt. Este a fürdésnél tapogattam, nyomogattam, de semmi elváltozást nem vettem észre, pedig tompa fájdalmat éreztem. Másnap délelőtt nem is a műtött résznél, hanem jóval fölötti részre sugárzott ki a fájdalom, hol erősebben, hol gyengébben. Így ment két napig, mára már mintha misem történt volna, nem érzem igazán. Úgyhogy tud meglepetéseket okozni, az biztos...

Előzmény: picidio (3054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!