Keresés

Részletes keresés

Abraka Dabra Creative Commons License 2002.05.07 0 0 1897
Na óvoda, bölcsőde tapasztalatok:
Próbáltam, a Tanár u-i oviban, azt mondták előbb próbáljam a jelenlegi lakhelyhez legközelebb (Rezgő u.), ott meg azt mondták, hogy ugyan az 50 helyből 31.-nek jöttünk, és bár nem mondtam, hogy el fogunk költözni, oda tartozunk körzetileg, mégsem biztos, hogy felveszik. Ugyanis hozzak munkahlyei igazolást a feleségemtől. De hogy hozzak, ha szeptembertől megy dolgozni? De nem megy, ha nem veszik fel oviba a gyereket. Frankó. Lehet, hogy meg akarta magát vesztegettetni, de én ilyenért nem fizetek, inkább elmegyek az önkorihoz.
Viszont a bölcsi az sikerült, a sági u.-i bölcsibe felvették a kisebbet. Nagyjából útba esik majd Pécelről is. Kiderült, hogy a vezetőnő férjét ismerjük, így volt egy kis protekció.
A tegnapi rossz tapasztalat után remélem lesz hely Pécelen, vagy a Tanár u-i az oviban, mert ott sokkal kedvesebbek voltak. Nem tudja valaki, hogy ha elköltözünk, akkor kötelesek-e átvenni a lakhely szerinti önkormányzati oviba?
Julius Cezar Creative Commons License 2002.05.07 0 0 1896
Jó reggelt minden Topic társnak.
Julius Cezar Creative Commons License 2002.05.07 0 0 1895
T. Sensy!

A CHELLO nem rossz, csak magának az UPC gerincnek van egy korlátja. Rendelkezik mondjuk egy 10 Gb/s nemzetkőzi peeringel. Csakhogy ez neki az összes, és minnél több ember csatlakozik rá ez a sávszélesség úgy csökken. Ha megtellik nem biztos, hogy bővitik. Viszont az egyetlen cég ma (Sajnos) aki korlátlanul tud bőviten az a MATÁV. Ha elfogy az ADSL sávszélesség csak bővít és kész. Ezt nem tudja az össze többi szolgáltató. Amúgy itt a cégnél nálunk ADSL van (1,5 Gb/s) és nagyon meg vagyunk elégedve vele. Ahol lakom (Gyökér utca) oda is belehet vezetni. Beszéltem a barátommal aki az Axelero ADSL Help desk-nél dolgozik, és utána nézett. Gondolkoztam a CHELLO-n is, de inkább az ADSL.

Cézár

Előzmény: Sensy (1890)
csinnnKA Creative Commons License 2002.05.07 0 0 1894
Axelero kábelnetről mesélj még valamit, lécci! :-)
Egyébként (TO ALL):
Előzmény: Mr_prof (1889)
cukkanyó Creative Commons License 2002.05.06 0 0 1893

...jó a cselló, csak egyedülálló házakkal nem foglalkoznak...
Előzmény: Sensy (1890)
cukkanyó Creative Commons License 2002.05.06 0 0 1892

...légyszives egy kicsit közelebbit mondani, hogy hol rendelted (esetleg a számot is ), hogy mi is elkezdhessünk nyomulni és akkor már persze célirányosan...

adsl igénylésünk az első másodperctől benn van, de mára asszem ez már csak amolyan piacszondázó körkérdésnek számít...

Előzmény: Mr_prof (1889)
Sensy Creative Commons License 2002.05.06 0 0 1891
hat mostanaban ritkabban van nyitva az ablak,es a macskat is ritkabban engedem be:)))
es bulineten sem vagyok annyit..:)

Előzmény: -Barnus- (1878)
Sensy Creative Commons License 2002.05.06 0 0 1890
de..de miert nemjo a chello?
nekunk az van otthon...szal en nemtom mi a teknyikai feltele de miiiiiiiiert nemjo?:)
Mr_prof Creative Commons License 2002.05.06 0 0 1889
Üdv! Most van akcíóban Axelero kábelnet mindenfelé, csak éppen a XVII hiányzik a sorból. Erre múlt hét csütörtökön megláttam a hirdetést a kerületi buszmegállókban. Nosza felhívtam Axeleróék ződszámát, ahol tagadtak rendesen, hogy a XVII nincs az akcióban. Kicsit beszóltam nekik, hogy akkor mi a fenéért hirdetik a házunk melletti buszmegállóban??? Ez reklámetikailag nem állja meg a helyét, meg hogy jogilag sem OK. hogy azt hirdetjük ami nincs... Erre azt mondták, hogy tényleg lehetséges a kerületben is, csak elnézte :))))
Úgyhogy most bent van a megrendelésem. Remélem vagy kábelnet, vagy ADSL lesz végre-valahára. (az is meg van rendelve,de még nem szóltak vissza.

Rendeljetek ti is, hátha a Tanár utcai alközpont is ADSL képes lesz.

cucu Creative Commons License 2002.05.06 0 0 1888
Igen, elméletileg lehetőség van rá. Ez azért nem jelenti azt, hogy a központokban (HOST, RSS) nem kell semmilyen fejlesztés, hiszen a portok eszközeit telepíteni kell. De ennek technikai akadálya nincs.

Az ISDN a felcsatlakozást tekintve valóban gyorsabb. De az analóghoz képest nem számottevő.

Ami engem különösen bosszant az az, hogy az ISDN szerződés megkötésével megszünt a korábbi, '94.óta alkalmazott DIGIFON szolgáltatás. Pl.: ennek révén azelött csak feloldottam a készülékemről a kódot és tudtam 00, 06 90 számokat hívni. Ma ez úgy van, hogy mivel a szerződésben nem kértem ezen lehetőségek -00, 06 90- használatát, most csak ez úgy lehetséges, ha levélben kérem, hogy ugyan tegyék már lehetővé, hogy a Vágó műsorát felhívhassam.
Maradhatott volna a korábbi DIGIFON szolgáltatás is, csak hát ezzel egyidejűleg felemelték 150 Ft-ról 800-ra az összes ilyen szolgáltatást. (Pl.: forró drót, hívásvárakoztatás, híváskorlátozás, feltétel nélküli átirányítás, ..) Ez így meg már nem kellemes.
Mondjuk a vonalat nem tudják lopni az ISDN miatt, de a készülékről bármikor felhívható lenne az emeltdíjas szolgáltatások bármelyike. (Gyerekek vendégei, nyaralás, stb.)
Na, most ennyi: cucu

Előzmény: FFeri (1886)
cukkanyó Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1887

...akkor elkezdem bombázni a bandát az ADSL-ér...aztán lássuk mire megyünk... ha nem lesz adsl, nem kell matáv...nem fogok egy szemét szolgáltatásért többet fizetni...
Előzmény: FFeri (1886)
FFeri Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1886
Hát azért nem mondanám, hogy nem gyorsabb az ISDN. A modemmel kb. 5 kB/s volt a letöltés, most 7-8 kB/s, és ha mindkét vonalat bekapcsolom, akkor 14-16 kB/s. Szemmel is látható a különbség. (És akkor a felcsatlakozás gyorsulását nem is említettem)

Ha ADSL lehet mindenhol, akkor nálunk miért nincs? (Vagy csak mint elméleti lehetőséget írtad?)

Előzmény: cucu (1885)
cucu Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1885
Helo.
Az ISDN egy rakás ....
Semmivel sem gyorsabb a modemesnél. Sajnos én is beleugrottam, ahelyett, hogy inkább édesanyám telefonvonalát helyeztettem volna át. (Dönteni kellett, amikor hozzánk költözött.)
Az ADSL lehet mindenhol a kerületben, az ugyanis nem akadály, hogy "messze" van a keresztúri központ. Azért, mert több mint 40 RSS (Remote Subscriber Stage) van szétszórva amelyek optikai gyűrűre vannak felfűzve egymással és a HOST-al (Anya) is. Ez a módszer pedig alkalmas minden eddig felmerült igény támogatására.
A Matáv mostani szerződés-felmondásával túltesz minden eddigi pimaszságán. Én minden bizonnyal megválok a vezetékes telefonszámaimtól és internet-hozzáférésemtől. (Ha nem tértem volna át az ISDN-re, most nem kellene lemondanom az egyszem vezetékes vonalamról, amelyet '89-óta használok, de az ISDN szerződésben benne van, hogy visszacsinálni csak két év után lehet, vagy újra kifizetem a belépési díjat...)
Na, üdv: cucu
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.05.05 0 0 1884
"micsodaaaaa, tennap még csak 7500 vót... "
Hoppáá!! Lehet, hogy 7500?? Nemtom a pipátol lehet nem láttam jól. Végül is (nekem) mind1, mert egyik ajánlati összegért sem érdekel.

R.

Előzmény: cukkanyó (1881)
Abraka Dabra Creative Commons License 2002.05.04 0 0 1883
Én megigérem nektek, ha Pécelre költözünk, bojkottálom aMatávot, mert ott Vivendi van:-)
Előzmény: cukkanyó (1881)
FFeri Creative Commons License 2002.05.04 0 0 1882
Nálunk (Rákoshegy, Petőfi u.) van ISDN, de ADSL nincs. (És valószínűleg nem is lesz, mert elvileg a Keresztúri központra vagyunk kötve - ahol van ADSL - de túl messze vagyunk tőle.)
Bízom a kábelTV-s megoldásban. (Vagy talán a fejükhöz kapnak, és ahol nincs se ADSL, se kábelTV-s net, ott marad a Mindenkinek...)
cukkanyó Creative Commons License 2002.05.03 0 0 1881

...micsodaaaaa, tennap még csak 7500 vót... komolyan mondom lemondom a telefonvonalat, júliusban úgysem leszünk sokat itthon, augusztusban se, szeptemberre meg majdcsak magukhoz térnek, ha sorba mindenki kiszáll...
Előzmény: RodrigeZZ (1880)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.05.03 0 0 1880
Tértivevényes ajánlott. WooW!
Hogy fulladjon meg. Adsl meg nemvan. Helyette ajánlja a 60 órát 9500 pézért .Aranyos nem?
Előzmény: cukkanyó (1879)
cukkanyó Creative Commons License 2002.05.03 0 0 1879

Ahoj Mindenkinek, kaptatok már matávnot papírt???

Nagyon töröm a fejem, hogy milyen megoldás lenne jó...errefelé a matávon kívül semmmmmi.
Akinél ISDN van ott mi a helyzet ?

Legszivesebben megszüntetnék minden matávos előfizetést, dehát mobájlon nem lehet netezni, meg tévézni...

Előzmény: -Barnus- (1878)
-Barnus- Creative Commons License 2002.05.03 0 0 1878
Hehe kicsi a vilag szia :))
Igen en 4 emeletesben lakom, pont abbanami a ti 10 emeletesetek mogott van :) Regebben neztem a 6.(?) emeleti nyitott ablakokat, hogy hol ul cica az ablakban, de nem lattam sosem :)
Előzmény: Sensy (1877)
Sensy Creative Commons License 2002.05.02 0 0 1877
Barnus:ezaz arenarol ismerlek!Cris vagyok:)))de en ugy emlekeztem te 4emeletesben lax:)))en ott lakom ahol a kinai,meg az zoldseges mega nonstop van.azzal szemben:))
en be voltam fizetve kemenyen,lehethogy ismerem bar akkoriban nem nagyon neztem...
Bird:4 osztalyfonokom volt:Markos Andrea,Fugedi Istvan,Molnar Felicita,Gyurin Gyorgyne...mi voltunk az elatkozott nemzedek:)))
Előzmény: -Barnus- (1876)
-Barnus- Creative Commons License 2002.05.02 0 0 1876
Deakkor te ott laksz tolem 2-3 haznyira ezekszerint ? Valamelyik 10 emeletesben a volt Alfa, vagy Napsugar kozeleben ?:))
BuliNetre nem szoktam jarni. Arenan beszelgettem parszor valakivel, aki az elottunk levo 10 emeletesben lakik :)

Egyebkent edesanyam a Bekessyben dolgozik kb 15 eve a konyhan. Ha bevoltatok fizetve ebedre, akkor meg akar ismerhetitek is :)

Előzmény: Sensy (1870)
FFeri Creative Commons License 2002.05.01 0 0 1875
A parkolót teleültették fával, persze azok sohasem lesznek akkorák...
Kevin Creative Commons License 2002.04.30 0 0 1874
-Barnus-,

A vagaserettseg azt jelenti, hogy egy fa elerte azt a kort, amikor mar kitermelheto. Persze nem feltetlen szukseges, de megteheto. Hulye hasonlat, de olyan mint a csirke, hogy 49 napos koraban mar levaghato, vagy a hizosertes, ami altalaban 180 napos koraban kerul vagohidra, de akar evekig is elhetnenek meg, ha mi is ugy akarjuk.

A vagaserettseg fafajonkent mas es mas kort jelent. Pl. az akacnal ez 20 eves kor, a bukknel pedig 100. Szoval bukkerdot ne telepits a gyors meggazdagodas remenyeben :)

A korabbi hozzaszolasomban arra celoztam, hogy azok a fak mar akkorak voltak, hogy akar mar lehettek is annyi idosek, hogy a koruk miatt mar engedelyezett a kitermelesuk. A vagaserettseg elott is ki szabad termelni, ha beteg a fa.

Szerintem azonban nem voltak betegek, valakinek anyagi elonye szarmazott abbol, hogy kitermeltek a fakat.

Elnezest a nem egyertelmu fogalmazasert.

Előzmény: -Barnus- (1869)
BlueBird Creative Commons License 2002.04.30 0 0 1873
Nem úszod ám meg ennyivel! Ki volt az ofőd? Nem voltál véletlenül IDB-s? Ha nem itt akarod kitárgyalni, jöhet magánba.

Jó hétvégét : )

Előzmény: Sensy (1872)
Sensy Creative Commons License 2002.04.30 0 0 1872
93-97
nah kellemes"hétvégét" én hazamentem
bye
Előzmény: BlueBird (1871)
BlueBird Creative Commons License 2002.04.30 0 0 1871
Mikoris jártál Te a Békéssybe?

BlueBird.1990-1994-ig

Előzmény: Sensy (1870)
Sensy Creative Commons License 2002.04.30 0 0 1870
Helló!egykorúak vagyunk,egy helyen lakunk..én meg a pesti úton lakom ,az egészségház utca felőli részén..:))
sőt asszem én ismerlek is téged a BuliNetről nem?:))))
jelentem énis kőrősis voltam,én énektagozatos voltam,aztán a Békésybe jártam:)))
szal földiek egyesüljetek!a kedvenc perifériámon élnek a legjobb emberek a világon,nekem több generációm (4)ezen a földön nőtt fel!:)))
Előzmény: -Barnus- (1825)
-Barnus- Creative Commons License 2002.04.30 0 0 1869
Most ezt nem ertem :)
Kevin. Egyik hozzas6zolasodban ezt irod:
bar ranezesre mar vagaserettek voltak sajnos.

Aztana kovetkezoben meg ezt:
Attol tartok azonban itt nem errol van szo, egeszsegeseknek tuntek ...

Ez most nem egymasnak elentettje? Nem ertek hozza azert kerdem. Havagas erett, az mit jelent tulkepp ?:)

Előzmény: Kevin (1865)
cukkanyó Creative Commons License 2002.04.29 0 0 1868

12 rönköt számoltam meg röptiben :( az a minimum, hogy újat ültessenek helyette !!!
Szerintem zavarta a teszkóra a rálátást, más épkézláb érv nem jut eszembe :((( (a bánatos annyukba a piaci érdekeltséget...)
Előzmény: csinnnKA (1862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!