Keresés

Részletes keresés

sza_attila Creative Commons License 2023.12.06 0 2 271378

Varázslatos volt a mai reggel ...

 

 

Mostanra semmi nem maradt belőle, csak a latyak.

sza_attila Creative Commons License 2023.12.06 0 0 271377

Csillagsomot sok kertben látok munkám során, talán kettőbe ültettem is. Vegyes érzelmekkel tekintek rá. Szerintem piszokul igényes növény a mi körülményeinkben. Eleve nem birja a nálunk lépten-nyomon előforduló meszes talajt, továbbá megég a teljes napon. Mindkét gondot tapasztalom. Nyár közepére teljesen leégnek a levelei, hiszen hol máshol, mint napon van szinte mindenhol. Egy helyen sem olyan, mint a google csodaszép képein!

A gyöngyvirágcserje pont a forditottja. Cserjesorokba, rózsalonccal, somokkal, nyári orgonával, hólyagvesszővel, jezsámennel kombinálva nagyon szép, méhlegelő-szerű kiültetést lehet belőlük csinálni. Igénytelen szerintem, teljes napon, bármilyen talajon megél.

A harmadikat nem ismerem, egyike a néhány éve elterjedt újab évelő fajoknak, gondolom.

Előzmény: Didergő Király (271376)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.06 0 0 271376

kapom a megyeri hírlevelét, küldött ma három érdekes növényt (amúgy durva, hogy ebbe is mennyi melót beletesz. hosszan, jól ír a növényekről):

Cornus kousa 'Weisse Fontäne' – Csillagsom - ennek van málnaszerű, ehető termése is

Deutzia x hybrida 'Strawberry Fields' – Sötét rózsaszín virágú gyöngyvirágcserje. ez simán csak nagyon szép

Choisya ternata 'Aztec Pearl' – Mexikói narancsvirág - ez is tetszik

 

van valamelyikkel tapasztalata valakinek?

szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.04 0 0 271375

Az MI erre is jó lenne. Nálunk már bevált! MI ketten (a kedvesem és én) már letakartunk mindent, amit jónak láttunk:-))) Még a vízóra aknát is...

Előzmény: Didergő Király (271374)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.04 0 0 271374

hát az lett. -7,5 nálam. olyan jó, hogy még nem sikerült letakarnom a legújabb selyemmirtuszunkat, mert idén a fügecsemetével voltam elfoglalva, aztán jött az eső, majd átmenet nélkül az erős fagy.

Előzmény: szicsu1007 (271373)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.03 0 0 271373

Úgyis hideg lesz reggel:-)))

Előzmény: Didergő Király (271372)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.03 0 0 271372

amúgy remélem, hogy bőrmellényben nézed a tv-t, hadd dolgozzon az ai. :)))

Előzmény: szicsu1007 (271362)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.03 0 0 271371

vannak megbízható kínai márkák, pl. ezen a területen a blitzwolfot és a ugreent ismerem.

Előzmény: vadeger (271370)
vadeger Creative Commons License 2023.12.03 0 0 271370

Honnan tudom, melyik a jó?

 

A kínai éttermen már kiigazodok, de ha itt pl. az van ráírva, hogy Made in Szecsuán, akkor nem tűzveszélyes a dugalj?

Előzmény: Didergő Király (271367)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.03 0 0 271369

1. Kína nagy ország, ha el is gázolnak néhány embert, globálisan nem fognak hianyozni

2. Ha ez meg is történne, biztosan eltitkolnák. 

Előzmény: Didergő Király (271367)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.02 0 0 271368

ez csak rajzolgat, de nem tudja, hogy mit. speciálisan erre kiokosított szoftver kell, ami figyelembe vesz minden paramétert, amire egy kerttervezés során szükség van. teszem azt bekapcsolod a telefonodon a lokációt, kamerával végig mész az udvaron, leírod, hogy milyen stílust akarsz, ennyi már elég lehet. hogy tudja, hogy oda mit lehet. aztán jöhet az ember a talicskával.

Előzmény: szicsu1007 (271362)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.02 0 0 271367

:))) azért ez egy elég nagy ország, a leggagyibbtól a legmodernebbig minden van. a kínai nagyvárosokban már elég jól működnek ezek az önvezető autók állítólag.

Előzmény: vadeger (271365)
eperjeske Creative Commons License 2023.12.02 0 0 271366

Megzavart természet: A képet ma készítettem a kertünkben:

 

vadeger Creative Commons License 2023.12.02 0 0 271365

No ácsi, azért önvezető autót nem onnan fogok venni, ahol ezalatt a kétszáz év alatt nem sikerült egy szabvány még a 220 V-os kábel rögzítésére se a készülékbe.

 

Akkor sem, ha olcsóbb.

Előzmény: Didergő Király (271360)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.02 0 1 271364

Lehet, hogy mi is bebújunk nemsokára a "gép" háta mögé, hogy hol van a "deus ex machina".

Vagy igaza lesz József Attilának:

 

Csak nézzétek, a drága jószág, hogy elvadult, a gép!

Előzmény: szicsu1007 (271362)
Levestészta Creative Commons License 2023.12.02 0 0 271363
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.02 0 0 271362

Pl. egy családi ház kertjére már most vannak ötletei az AI-nek. Ebben nem (csak) az a szép, hogy az egyik még tetszik is nekem, hanem hogy 4 másodperc alatt rajzolta meg. Nekem 10 másodperc kellett a feladat leírásához:-)))

Ha ezeket a képeket általános első osztály szintjére minősítjük, akkor 12 év múlva (az érettségin) már felülnézeti tervrajz is fog készülni. A képek pedig helyből tartalmaznak 50 féle változatot.

Amikor nagyanyám 1970-ben először látott TV-t, akkor bebújt a készülék háta mögé megnézni, hogy "hol van az ember".

Az LG OLED TV hangbeállításában van egy AI opció, ami azt is figyelembe tudja venni, hogy én bőrmellényben ülök-e a fotelben, vagy egy puha takaróba burkolóztam (ez visszhang és térhatás miatt lehet fontos) - és hogy milyen a szoba bútorzata.

 

Előzmény: Didergő Király (271360)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.01 0 0 271361

amúgy ma pont azon gondolkodtam, hogy a kínaiak mennyire másképp gondolkodnak, mint a nyugati ember. a marketinghez pl. tök hülyék szerintem. nem is értik az egésznek a logikáját. a nyugati fogyasztói kultúra nagyon leegyszerűsítve arról szól, hogy hogy verjenek át. hogy csaljanak ki tőled minél több pénzt, minél kevesebbet adva cserébe. marketing, profitmaximalizálás. a "hülye" kínai meg egyszerűen csak arra törekszik, hogy minél jobbat nyújtson, minél olcsóbban. mondjuk ha a 90-es évektől indulunk, akkor kb. úgy néz ki a sztori, hogy 1. szar, de nagyon olcsó, vedd meg 2. tűrhető minőség, olcsó, vedd meg 3. ugyanazt tudja, mint a nyugati társa, amiről koppintották, csak olcsóbb, vedd meg 4. jobb, is olcsóbb is, vedd meg 5. nincs más, vedd meg.

vagy vehetjük azt is, ahogy a nyugati ember más civilizációkhoz, népekhez viszonyult. csak az érdekelte, hogy tud kirabolni másokat. ehhez képest a kínaiak most hogy fognak gyarmatosítani minket? kapunk egy "ajánlatot", amit a saját korábbi kapzsiságunk miatt kénytelenek leszünk elfogadni. persze rabiga lesz ez is, de egy igazságosabb viszony.

Előzmény: Didergő Király (271360)
Didergő Király Creative Commons License 2023.12.01 0 0 271360

nem mostanában lesznek erre alkalmas robotok, de lehet, hogy tervezned nem nagyon kell majd. jobb esetben te tervezteted meg a kertet a ai-val. fizetőképes kereslet? ami azt illeti, európának gatter van szerintem, de kíváncsian várom, hogy a németeknek mi lesz a válasza a brutális kínai nyomulásra. egyik nap néztem ezt a kínai elektromos autót. hihetetlen. mondjuk az elmúlt 200 évet kivéve mindig is kína volt a világ legfejlettebb országa, csak erről hajlamosak vagyunk megfeledkezni a nagy nyugati gőgben.

Előzmény: sza_attila (271358)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 271359

Megkérdeztem az MI-t, hogy mit szól a földmunkához, meg a talicska-tologatáshoz. Ezt válaszolta:-)))

 

Előzmény: sza_attila (271358)
sza_attila Creative Commons License 2023.12.01 0 0 271358

Na nekünk nem kell félteni a munkánkat a mesterséges intelligenciától. Megnézném, hogyan lapátol és tolja a talicskát.

A fizetőképes kereslet csökkenésétől már jobban félek. 

Előzmény: Didergő Király (271356)
vadeger Creative Commons License 2023.11.29 0 0 271357

Dehogy lehet akármi, látod, hogy dezinformációra használják.

Előzmény: Didergő Király (271356)
Didergő Király Creative Commons License 2023.11.29 0 0 271356

na ez pont az, mint amire azt szokták mondani, hogy akármi is lehet belőle. én optimista vagyok, még úgy is, hogy tudom, hogy pillanatokon belül el fogja venni a munkámat a mesterséges intelligencia. de legalább elmehetek végre kertépítőnek. mondjuk a kertépítőnek is csak a "lapátolás" marad, mert a szellemi részét simán rá lehet bízni az ai-ra. csinál ő tervet 100-at, pillanatok alatt. nagyon messze vezet ez a dolog, a végén már olyan filozófiai kérdésekig jutunk, hogy mi értelme lesz így az emberi életnek.

Előzmény: vadeger (271355)
vadeger Creative Commons License 2023.11.29 0 0 271355

Most még nem baj, mert 3 másodperc alatt rájön az ember, hogy zagyvaság. Majd akkor lesz baj, amikor továbbfejlődik, és mindenki elhiszi.

 

Nem a skynet fogja átvenni a hatalamat, hanem a hülyeség. Minek lőjön a mesterséges intelligencia az emberekre, amikor sokkal rafináltabb lesz nálunk.

Előzmény: Didergő Király (271354)
Didergő Király Creative Commons License 2023.11.28 0 0 271354

agyfaszt lehet kapni ezektől a orosz oldalaktól. nem tudom, hogy a google miért nem irtja őket. nagyon sokszor előfordul mostanában, hogy alig ad releváns találatot a google. ugyanez youtube-on: ilyen 0-100 megtekintéssel bíró amatőr videókat ajánlgat 10-20%-ban. a mesterséges intelligencia még nem tart ott ezek szerint, hogy észrevegye, hogy direkt etetik hülyeséggel.

Előzmény: vadeger (271350)
sza_attila Creative Commons License 2023.11.28 0 2 271353

Szerény véleményem szerint, ha valaki madárparadicsomot szeretne a telkén, akkor azt ki kell alakitani. Először is erdőt kell hozzá telepiteni, hogy legyen a madaraknak életterük és legyenek fészkelőhelyeik. Nem szabad félni a magas fáktól. A madarak pont nem a 0-4 méter magasságban fészkelnek, ha lehet, hanem inkább a 4-10 méteres rétegben. De hát az emberek ezt levágják ugye, aztán csodálkoznak. Nálunk van fenyő 70 éves, hasraütésre 15-20 méter magas, vélemyényem szerint kb. 10 fészekkel. Jelenleg egy bagoly lakja. Vagy csak sokat tartózkodik ott. Cédrus 15 méter magas, magnólia 7 méter, lombos fák 6-8 méter magasak. Még a pusztuló tujáim is 6-8 méteresek. Mindenhol fészkek, még a lonc sövényben is. 

Na de ez nem elég. Sok viz is kell a telken, mert nyáron az a sok madár szomjas és fürödni is akar. Nekem van egy 7 méteres patakom, madár itatóm és egy csobogóm is. Folyamatos a vizellátás. A patakban a fürdésre sorakozni is szoktak.

Következő az ennivaló. A magevőknek és a rovarevőknek is ugyanazt kell ültetni: virágos évelőket. Sokat. Nem, még többet. Jöjjenek a méhek, rovarok, amelyek táplálékul is szolgálnak a madaraknak. A rovarok is isznak a patakból. Minden mindennel összefügg.

Nem utolsósorban pedig kell egy kutya a telekre, amelyik megvédi a madarakat a macskáktól.

 

Nah, igy van nálunk madárparadicsom, és közben meg 6 saját, meg a fene tudja mennyi idegen macska. 

Előzmény: Imrehajcsi (271352)
Imrehajcsi Creative Commons License 2023.11.28 0 0 271352

Elnézést a késői válaszért, de novemberben most járok itt először.  A környéken a nagy fenyőket mindenki csonkoltatja vissza méterekkel, hogy ne nőjenek nagyobbra, vagy legalábbis még kezelhető méretűek legyenek, de az idei viharok miatt is, az a nyári downburst 60-70 km-es szél ami a ciprusokat vízszintbe hajtotta sokakat elgondolkodtatott. Soknál az a baj a tulajok szerint, hogy a fa túl vékony, de magas(8-10+ méter minimum) de a felső 2-3+méternél van egy nagy fejnehéz súlytöbblet, egy nagy pompom karácsonyfa, ami nagyon kileng viharba és láthatóan el is rántja az egész fát az a felső többlet. Nálam is ez a fáknál a gond. Ezeket a nagy karácsonyfákat akarom levágni róla, már néztem beülőt + ereszkedő 8-ast, tehát nem akarok leesni. Van láncos is, stb, de leghamarabb tavasszal nyesem le+ sebkezelés. Van itt aki úgy levágta, hogy 4m-t hagyta meg, és két éve nőnek a hajtások, de muszáj volt, mert megdőlt a fa. A macska témához meg annyit, hogy 3. éve gyászolom a hazai védett énekeseket a kertben, jó ha 1-2 túléli a szomszédok beteges macska hóbortját, és akkor még a karvalyt+elgázolást bele sem számoltuk. Ausztráloknak már a tökük tele lett, remélem -állatbarátként- , hogy itt is lesz rá megoldás, amiről egyébként nem a macska tehet. Négyzetkilométerre kellene max. macskaszámot elrendelni. Mivel nem kutya, amit keretek közözz lehet tartani, így irdatlan természet károsítást végeznek, sokszor csak játékból, mint pár napja, amikor a verebeket nekiijesztette az autónak és egyet el is csapott. A madaraknak nem elég az aszály, az influenza, az élőhelyek drasztikus eltűnése, a mérgek kijuttatása stb, még azzal is meg kell birkózniuk, hogy divat lett fejenként 4-5 macskát tartani. Valamint, hogy az emberek nagy része nem is törődik a madarak sorsával.Pedig végig kísérni a madarak felnövését, egy madárcsalád életét, legalább annyira érdekes, mint más állatét. Felismerni a madarak és emberek közötti kapcsolatot, amikor egy fa épségéhez, terméséhez mind a kettő hozzá járul.  

CBNora Creative Commons License 2023.11.27 0 0 271351

Eredetileg a bolgárokról volt szó, így lehet, hogy bolgár. Én csak megnéztem, amit vizus belinkelt, és jót derültem rajta, hogy Micsurint leverte az almafáról a rázuhanó görögdinnye. Ennyire venném komolyan.

Előzmény: vadeger (271349)
vadeger Creative Commons License 2023.11.27 0 0 271350

Ez is gépi fordításnak hangzik. Itt meg arra kell vigyázni, hogy vannak oldalak (tipikusan orosz eredetű oldalak), amik innen-onnan összeollózott szövegeket a világ minden nyelvére lefordítanak géppel. Ha keresel valamire, de nincsenek a googleben igazán jó találati eredmények, ilyeneket hoz fel a kereső. Ezeknek az orosz oldalaknak az a célja, hogy ne csak egy nyelven tudják eladni a reklámokat, több nyelven többszörös forgalmat érnek el. Mivel eleve a reklámbevétel az ilyen cégek célja, ezért az eredeti források is bizonytalanok, és újabban már a szerkesztést is csak mesterséges intelligencia végzi. Ezernyi témában gyűjtenek és fordítanak le géppel mindenféle szöveget.

 

Néha még így is viszonylag használható tartalmakra lehet lelni, de csak ha az ember ismeri pontosan, hogy mit keres.

Előzmény: Kertkedvelő999 (271346)
vadeger Creative Commons License 2023.11.27 0 0 271349

Ilyenkor angolra kell állítani a fordítót. Az angol fordításokban nagyon ritkán van hiba. Minden más két nyelv között még eszméletlenül megbízhatatlan. Gyakran előfordul, hogy tök más, ellentétes állítás vagy valami elmókolás jön ki a szövegből. Nem sokat lehet megtudni, pláne ilyen bizonytalan kérdésben, amiről sejtésünk sincs, hogy mi lehet az igazság. Milyen nyelven van az eredeti?

Előzmény: CBNora (271345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!