Keresés

Részletes keresés

beetee Creative Commons License 10 perce 0 0 271677

Közelebb van a Naphoz. Megégtek. ;)

Előzmény: sza_attila (271676)
sza_attila Creative Commons License 15 perce 0 0 271676

A tetején már barnák a szirmok. 

Előzmény: Didergő Király (271675)
Didergő Király Creative Commons License 2 órája 0 0 271675

elfagyott? itt - 1,5 C volt hajnalban. 

Előzmény: sza_attila (271664)
hbe Creative Commons License 3 órája 0 0 271674

Idén az enyém sem fagyott el végre, és ma reggel sem volt fagy szerencsére. Még a holnap hajnalt kellene átvészelni, mára is mínusz kettőt mondott, de melegebb volt. Tegnap este a kék órában, de már túl van a virágzás csúcsán, sok leesett róla, és fentről jobb lenne fotózni, mert nagyon felnyúlt.

 

Előzmény: sza_attila (271672)
Didergő Király Creative Commons License 13 órája 0 0 271673

tényleg jobb lenne megtanulni a latin neveket. :D

 

akár hiszed, akár nem, 2 méterre a gömbkőris törzsétől vágtam el gyökeret tegnap. ahogy mondtam, '22-es ültetés. nagyon sekélyen, kb. 10 cm mélyen, hálószerűen nőnek a gyökerei, emiatt elég nehéz kikerülni őket. ha éppen "rossz helyen" ásnám ki a rózsák ültetőgödrét, a vastagabb gyökereket (kb. ceruza vastagság) félrehúzom, ha tudom, a vékonyabbakkal nem tudok mit kezdeni. remélem, hogy nem lesz semmi probléma. ekkora fákat még simán átültet egy pécsi cég, sőt jóval nagyobbakat is. azokat sem szedik ki olyan óriási gyökérzettel, szóval abban bízom, hogy ennyi károsodást még el fog viselni az a két fa, aminek a környékét bolygatom. más kérdés, hogy ilyen gyökérrendszer mellett mennyi értelme van rózsával teleültetni a környékét, mert igen nagy lesz a verseny a vízért, de majd kiderül.

az alanynak, ami sima virágos kőris, így néz ki a gyökérzete. (jobb gomb, kép megnyitása új lapon. lehet, hogy mutattam már)

Előzmény: sza_attila (271672)
sza_attila Creative Commons License 29 órája 0 0 271672

Liliomfa az összes magnólia és fordítva. 

Előzmény: Didergő Király (271671)
Didergő Király Creative Commons License 1 napja 0 0 271671

felénk a fehér virágú, keskeny szirmú, magasra növőt nevezik liliomfának, a többi meg magnólia. lehet, hogy téves a megkülönböztetés.

Előzmény: lychnis (271668)
Didergő Király Creative Commons License 1 napja 0 0 271670

biztos valami ilyesmi van mögötte. egyébként aki azt mondta, hogy azért nem fogadja el, mert akkor tartozni fog, pedig láttam rajta, hogy legszívesebben elfogadta volna, amikor mutattam neki a telefonomon a képeket, hogy hogy néznek ki az adott növények, szóval őrá nem lehet azt mondani, hogy az öldöklő kapitalizmus keményítette így meg a szívét, mert a város egyik közműcégénél volt mérnök. nem az a borzasztó kemény versenyszféra. őszintén szólva megsajnáltam, amikor ezt mondta. eléggé szar lehet így viszonyulni azokhoz, akik adni akarnak neked valamit. én nem vagyok hajlandó így gondolkodni. jó, én meg a másik véglet vagyok, mert képes voltam vadidegenhez becsöngetni, amikor megláttam a ház előtt az árokban a rengeteg illatos gólyaorrt. :)) de tök rendes volt a néni, egyből szedett ki egy csomót, csak annyit mondott, hogy ne köszönjem meg. persze ígértem neki rózsát, örült is neki. más kérdés, hogy nem értem vele oda időben, most már csak ősszel. de nincs elfelejtve, sőt, fel van írva. :))

 

Előzmény: sza_attila (271667)
lychnis Creative Commons License 1 napja 0 0 271669

Errefelé is csodálatosak. Többféle is van és mind rogyásig virággal. És itt is várható a fagy.

Előzmény: sza_attila (271664)
lychnis Creative Commons License 1 napja 0 0 271668

Mi a különbség a liliomfa meg a magnólia közt? 

Előzmény: Didergő Király (271666)
sza_attila Creative Commons License 1 napja 0 1 271667

Én ebben 2 dolgot látok (bele):

1. Rohadtul elanyagiasodott ez a világ. Lépten-nyomon azt hallja az ember, hogy ingyen ma már semmi sincsen, ugye, ha ajándékot akarunk adni valakinek, akkor vásárolni megyünk - pénzért. Ez mutatja ezt a legjobban.

2. Mások megitélésében mindenki saját magából indul ki. Ez igy keményen hangzik, de igaz. Szóval, ha valaki nem akar ajándékot elfogadni egy önzetlen embertől, mert attól fél, hogy viszonoznia kell, ő maga sem adna semmit önzetlenül és várna valamit cserébe.

Előzmény: Didergő Király (271665)
Didergő Király Creative Commons License 1 napja 0 0 271666

komoly nagyon. nem is csak a virágok, hanem már maga a fa mérete. a nagymamád annak idején nagyon jól választott neki helyet, nem kényszerülsz arra, hogy ki kelljen vágni, mert nem fér el. én egyik nap szagolgattam meg egy liliomfát meg egy magnóliát, eddig nem is tudtam, hogy illatosak.

Előzmény: sza_attila (271664)
Didergő Király Creative Commons License 1 napja 0 0 271665

hát azért kicsit úgy csinált, mintha szívességet tenne. nem mintha nem lenne hely a kertjében, mert 200 m2-en van egy orgona meg egy magnólia, csak nem akar foglalkozni semmivel. virágokat is akartam adni neki, de azt nem fogadta el. többeknek akartam adni amúgy rózsákat meg gyöngyvesszőket, de úgy reagáltak, hogy a végén úgy éreztem magamat, mint valami házaló, aki el akar adni valamit. szerintem rettegnek, hogy ha elfogadják, akkor tartoznak majd valamivel, az egyik illető mondta is. eszembe sem jutott ilyesmi. teljesen hülyék az emberek. meg is fogadtam, hogy ezután csak annak adok, aki kéri. felírtam jegyzetbe, hogy rózsát kinek ígértem, azok közül a legtöbb megkapta, örültek is, aztán ezen túl nem tukmálom senkire. 

Előzmény: CBNora (271663)
sza_attila Creative Commons License 1 napja 0 0 271664

Ilyen volt ma a magnóliánk :) Kedden, szerdán, várhatóan lefagy :(

 

Magnolia soulangeana (youtube.com)

CBNora Creative Commons License 2 napja 0 0 271663

Korai volt a kiültetés.

De mindenképpen szólj neki, ez nem ugráltatás, ha tényleg kell neki az a füge, és nem csak szívességet tett azzal, hogy elfogadta. Este rárak egy vödröt vagy egy kartondobozt, és kész.

Előzmény: Didergő Király (271662)
Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 0 271662

szólok a néninek, de nem fog örülni, hogy "ugráltatom" a füge miatt.

Előzmény: 55judit (271660)
Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 0 271661

ja, gondoltam erre. kár, hogy türelmetlen voltam és nem akklimatizáktattam a garázsban. akkor a másikat, ami a garázs előtt van, behozom.

Előzmény: CBNora (271658)
55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 271660

Idővel igen.

Előzmény: Didergő Király (271659)
Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 0 271659

na frankó. ha így lesz, azért újra kihajt, nem? 

Előzmény: 55judit (271656)
CBNora Creative Commons License 2 napja 0 0 271658

Ha a pincében hajtott ki, az erős nap is megégetheti. Fagyvédett, árnyékos hely való az ilyennek.

Előzmény: Didergő Király (271655)
55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 271657

Köszi. Akkor csak ahogy meghintem liszttel a deszkát. :)

Előzmény: CBNora (271654)
55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 271656

A 0 fok is árt neki.

Előzmény: Didergő Király (271655)
Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 0 271655

ok! akkor ez azt jelenti, hogy már -1 is ártana neki?

Előzmény: 55judit (271652)
CBNora Creative Commons License 2 napja 0 0 271654

Takard be. Nem kell mélyen, de azért ne lógjon ki.

Előzmény: 55judit (271653)
55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 271653

Nóra!

6 db begónia gumót tettem csíráztatóba, mindegyik gyökerezik. A kérdésem, edénykékbe rakva takarjam földdel a gumókat vagy ne. A többit is elvetem, majd később kint.

55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 271652

Nyugodtan szólj neki. Ez nem cseszegetés, hanem figyelmesség.

Akkor is érdemes takarni a fagyra érzékeny növényeket ha +2-t jósolnak előre, mert sosem lehet tudni. Nálam az előrejelzésnél sokszor 2-3 fokkal is hidegebb van.

Előzmény: Didergő Király (271651)
Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 0 271651

55judit! szépen átteleltek a fügék a pincében. egyik nap vettem észre, hogy már hajtanak, ezért az egyiket gyorsan odaajándékoztam a szembeszomszéd néninek, a másik a garázsajtó előtt várja, hogy a végleges helyére kerüljön. az lenne a kérdésem, hogy szerinted a jövő hét szerdára ide jelzett -1 fokos fagyot átvészelheti a már kiültetett példány? egy picike levél már van rajta. nem szívesen cseszegetném a nénit, hogy takarja le arra az egy éjszakára, de ha muszáj, akkor szólok neki. 

Balage-81 Creative Commons License 5 napja 0 0 271650

Sokat kell locsolni. Ha van rá helyed, próbáld ki.

Előzmény: vizus (271648)
krnemarika Creative Commons License 5 napja 0 0 271649

Tavaly augusztusban vetettem borsót, de jobban jártam volna, ha ezt júliusban teszem. Gyönyörűen megnőtt, tele volt virággal, hüvelyekkel. Sajnos csak kétszer sikerült szedni belőle, mert erősen lisztharmatos lett, meg jött a hideg, s a szemek már nem fejlődtek ki rendesen.

Előzmény: vizus (271648)
vizus Creative Commons License 5 napja 0 0 271648

Van valakinek tapasztalata késői zöldborsóval? Érdemes próbálkozni? Egy helyen azt olvasom, hogy "Júliusban szintén vethetünk borsót, azonban jó, ha tudjuk, hogy a nyári borsó alacsonyabb lesz, és kevesebb hüvelyt köt, de ősz elején igazi érdekességnek számít a friss borsó." Ez azt jelenti, hogy ha júliusban elvetem, szeptemberben fog beérni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!