Keresés

Részletes keresés

róbertke Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99550

Remélem ZésZoli olvasta a nekem írt üzeneted! :-))))

 

Csak egy baráti tanács: ha nem akarod, hogy a jövőben spam robotok segítségével reklámok seregét olvasd, akkor az e-mail címed így tedd közzé:

 

zselinszky pont szabolcs kukac gmail pont com.

 

Előzmény: ik.szabi (99538)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.12 0 1 99549

"Nem stabil anyag"

 

Az anyag legnagyobb előnye nevében is megtalálható – különleges anyagszerkezetének köszönhetően nagy szilárdságot biztosít, ezért is használják gyakran statikai megerősítésre, könnyűszerkezetes épületek borítására, szigetelés- és vakolatrendszerek alapjaként.

 

Forrás:

http://www.osblap.eu/cikkek/mi-az-az-osb

Előzmény: rezgaras (99548)
rezgaras Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99548

Szerintem nyugodtan lehet a parafát fehér faragasztóval ragasztani. Csak arra kell vigyázni, hogy a szélén ki ne jöjjön. A hangszigetelést a parafa adja, nem szabad, hogy valahol kemény anyagból "hang-rövidzárlatot" készítsél. Sokan építenek OSB lapból, de én ellene vagyok. Nem stabil anyag, ahogy a farostlemez sem. Az ideális a jó minőségű rétegelt lemez. A rossz minőségűt rögtön meg lehet ismerni, mert már a boltban is hullámos, vetemedett.

 

A "hang-rövidzárlat" elkerüléséhez arra is kell vigyázni, hogy a kőágyazat - ami valójában "megmerevedett" ragasztóval van leerősítve, ne kösse össze a parafa tetejét az alaplappal, mert akkor oda a parafa hangszigetelése. Ezt úgy lehet a legkönnyebben elkerülni, ha az ágyazat készítése előtt a töltés két oldala mentén egy vékony (1mm-es) polietilén hab-csíkot ragasztunk az alaplapra, erre kerülhet az ágyazat.

 

De ha szempont az, hogy ne legyen nagyon hangos, akkor a falapos szerkezet eleve hátrányban van. A nagy, egybefüggő falap nagyon felerősíti a zajokat, mint egy hangszóró membránja. Az ideális a keretes megoldás, ahol csak a sínek alatt van falemez.

Előzmény: jock88 (99530)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.12 -1 1 99547

Az enyém OSB lapból van, 7 éve nem vetmedett semmit. Maradjunk annyiban, hogy az OSB és a rétegelt lemez is jó.

Előzmény: ZésZoli (99546)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99546

jock88!

 

A topik fejlécében a FAQ pontra kattintva ez olvasható: 

 

2.4 Miből építsek terepasztalt? OSB lap jó hozzá?

Válasz: Nem, OSB lap nem jó hozzá, mert idővel megereszkedik, elhajlik. Helyette a rétegelt lemez ajánlott alapnak. Legjobb ha egy fenyőlécekből készített vázra fekteted a lapot. A rétegelt lemez vastagsága legalább 10mm legyen.

 

Előzmény: jock88 (99540)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99545

Mint mondtam, ahogy érzed, én is tévedhetek.

 

Igen, blog. Szerintem azért a TT-s projekten kívül azért van néhány kép ott a H0-s asztalomról és járműveimről is. Vissza kell lapozni, mert 6 évnyi bejegyzés van.

http://www.stmodell.atw.hu/blog/

Előzmény: ZésZoli (99544)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99544

Szia STModell!

 

OFF

 

Köszönöm lélekbúvár Úr! Sajnos Ön téved! :-)  

 

ON

 

A megadott oldaladon egy érdekes blog van, de egy kis TT-s asztal kezdeményen kívül más asztalról nem nagyon találtam bejegyzést. Segítenél megtalálni?!

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (99542)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.12 0 1 99543

Szabi Úr!

 

Hagyd el a személyeskedést, és akkor szívesen fognak itt látni, hidd el! :-P

 

Üdv.

Előzmény: ik.szabi (99535)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.12 -1 0 99542

Nézd, ahogy gondolod, csak tudod miután azzal kezdted, hogy te képtelen lennél ilyet építeni, majd utána kijelentetted, hogy mennyire tetszenek a játékasztalok, és most leírod, hogy azért kiállításokra eljársz nyálat csorgatni, arra enged következtetni, hogy azért van ez így mert valójában neked azok a kiállításokon lévő szép asztalok tetszenek, csak nem megy az építés, és ezért nyugtatod magad azzal, hogy jó neked az az egyszerű játékasztal is.

 

Egyébiránt pedig ajánlani tudom a kispénzű, illetve az amatőr modellvasutas topikot, ott velem biztos nem találkozol, ellenben sok olyannal igen, akik veled egy szinten művelik a vonatozást szabadidejükben.

Előzmény: ZésZoli (99531)
jock88 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99541

Vagy 5 x 2-esből lesz a keret, még nem néztem, milyeneket lehet kapni.

Előzmény: jock88 (99540)
jock88 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99540

200 x 110 cm. Igazából a felragasztott OSB-től remélek némi plusz tartást, abból a 2. legvastagabb áll rendelkezésre (22-esnél elvileg nincs vastagabb, az enyém 18-as).

Ha meg nagyon csavarodós lesz, akkor még 5 x 1 centis lécekből úgyis csinálok rá keretet (hogy ne látszódjon az osb lap széle körben), az meg majd megfogja.

Előzmény: ZésZoli (99532)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99539

Az adatlapomon van egy weboldal címe. Ott megnézheted.

Előzmény: ik.szabi (99535)
ik.szabi Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99538

Kedves ZésZoli! Erre az emailcímre tudnál nekem fotót küldeni az asztalodról?

Email cím:zselinszky.szabolcs@gmail.com.     előre is megköszönöm. ☺

Előzmény: róbertke (99534)
pálháza Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99537

Én Pattex Palmatex-el ragasztottam fel a parafa csíkokat. Ha egy kicsit zajos, ha megy a szerelvény, az nem baj. A valóságban is zajos :-)

Előzmény: jock88 (99530)
ik.szabi Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99536

ZésZoli! Igazad van.  ☺

Előzmény: ZésZoli (99531)
ik.szabi Creative Commons License 2016.08.12 -1 0 99535

Profi művelő.... Megnézném a tiéd mijen lenne....... tudod nem olyan egyszerű mint hiszed..........

Előzmény: Törölt nick (99528)
róbertke Creative Commons License 2016.08.12 0 0 99534

Kétoldalas  ragasztószalag - persze megfelelően hosszú csíkokban mert nagyon drága lesz.

Előzmény: jock88 (99530)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.11 0 0 99533

Szabi! Köszi a linket! :-)

Előzmény: ik.szabi (99525)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.11 0 0 99532

jock88!

 

Végül mekkora lesz az asztal? Vigyázz a lécekkel! Az én kis hobbi asztalkám 50x50-es lécekből van 50 centinként keresztbordával és így is  csavarodik. Minket nem zavar, mert asztalra, vagy földre tesszük és szilárd terep sincs rajta, ami törhetne. A pályaterv skicced alapján te nagyobbat csinálsz.  

Előzmény: jock88 (99530)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.11 0 3 99531

STModell!

 

Akár hiszed, akár nem, nem savanyú a szőlő. Tényleg közelebb állnak hozzám az általad igénytelennek titulált, de szerintem egyszerűen csak amatőr modellezők által elkövetett asztalok. Pedig idősebb is vagyok nálad. Nagy a fantáziám. A terepet oda tudom képzelni. Sőt, ennek a megoldásnak az a nagy előnye, hogy nem fix. Bármikor átgondolhatom. :-)

 

Amúgy, akinek savanyú a szőlő, bármikor elmehet kiállításra. Megcsodálni élőben szép asztalokat. Én is szoktam. Nem kell minden otthonra. ;-)

 

Talán akkor lenne igazad, ha bármelyik profi asztalt becsméreltem volna. Ilyet eszemben sincs. Nagyjából ismerem és nagyra becsülöm a munkáikat. 

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (99528)
jock88 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 99530

Lassacskán odáig jutok, hogy lesz "asztal", amire fel tudom végre rakni a síneket. 34x34 mm-es fából keret (vasalt+feszkézett sarkokkal, 60 centinként keresztborda - ragasztva és csavarozva is az illesztéseknél), amire 18 mm-es OSB lapot ragasztok és csavarozok. De nem is ez a lényeg.

A sínek alá parafa alátétet tervezek tenni, ami 4 mm vastag. Szereztem piko síncsavart, azzal tervezem lefogatni a vágányzatot. 2 mili a talpfa, 4 a parafa, így 4 mili még az OSB-be is belefog, úgyhogy stabilnak tűnik.

 

A parafával kapcsolatban viszont kérdésem lenne.

A parafa alátéteket már elkészítettem úgy, hogy a sínekről formánként készítettem 1-1 papír sablont, a talpfa szélétől fél-fél centit ráhagyva. A sablont aztán feljelöltem a parafa lapra, és kivágtam. Így most van egy csomó vonalvezetés alakú parafa elemem.

A kérdés az lenne, hogy ezeket hogy rögzítsem az OSB lapra? Amennyire tudom, a parafának a vágány kiemelése mellett a zajcsillapítás is funkciója lenne, ezért azon vacillálok, hogy milyen ragasztót használjak. A Palma Fa ragasztó (amivel a keretet összeraktam, és ami a töltéshez is kell majd) úgy vettem észre, hogy elég keményre szárad, nem fogja az jobban átvinni a hangot? Nem lenne jobb valami "sziló" szerű ragasztóanyagot használni? 

alkotasu Creative Commons License 2016.08.11 0 0 99529

Ne oda!

Inkább ide lenne célszerű mennie a kispénzű vasútmodellesen kívül:

Vasútmodellezés kezdőknek/amatőröknek

 

Előzmény: Hernyofan (99527)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.11 -6 2 99528

"A topikokon rendszeresen posztoló profik asztalai tőlem nagyon távol állnak. Soha nem lesz sem tehetségem, sem időm, sem energiám ilyeneket csinálni, másrészt ezek a munkák, bár gyönyörűek, számomra már túl élethűek. Hiányzik belőlük a játékosság."

 

Ez jó. Ha tényleg ennyire hiszel magadban, akkor tényleg nem lesz soha olyan asztalod mint a "profiknak". Kicsit olyan savanyú a szőlő című dolgot érzek inkább. Én is hosszú évek alatt tanultam el amit tudok, és még mindig van bőven hova fejlődnöm, viszont soha nem így álltam hozzá, mint ahogy fent te írtad.

 

Nem baj, ha igénytelen vagy, és neked megfelel az, hogy legót, meg kartondobozt teszel a terepasztalodra, és papírból kivágott nyomtatott gigantot toligálsz. Volt nekem is ilyen korszakom, de 10 évesen azért már zavart az ilyesmi, most 30 fele pedig agyvérzést kapok amikor ilyet látok.

 

Azért a papírmakettezést sem szabad leírni, láttam már néhány nagyon szépet, és vannak ennek a műfajnak is profi művelői szép számmal.

Előzmény: ZésZoli (99523)
Hernyofan Creative Commons License 2016.08.11 -1 1 99527

Azért a sok mínusz, mert rossz helyre tetted.

 

A festése végül is rendben van. Feliratok is vannak ( ráadásul MÁV felirat is akad ), és kék...

 

Tedd be a "magyar modellek" topicba!

 

Oda ennyi simán elég a sikerhez.

 

Előzmény: ik.szabi (99458)
ik.szabi Creative Commons License 2016.08.11 0 0 99526

Hú! Elérzékenyültem! 😳Nagyon köszönöm a kommentedet! ☺ külön megdícsérem az asztalodat és te vagy a leg megétőbb!😉

Előzmény: ZésZoli (99523)
ik.szabi Creative Commons License 2016.08.11 0 0 99525
ik.szabi Creative Commons License 2016.08.11 0 0 99524

Szia ZésZoli! A papírmakett fw.hu-ról szettem le. Megpróbálom belinkelni.

Előzmény: ZésZoli (99521)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.11 -1 2 99523

Szabi!

 

Az internet ilyen. Látatlanban sokan szeretnek fikázni. Csak akkor szabad megosztani magadról valamit, ha lelkileg erre fel vagy készülve. Én nem is osztok meg magamról semmit, mert én hozzád hasonlóan nem bírom jól a kritikát. ;-)

 

Amit csináltál terepasztalt, számomra igenis nevezhető terepasztalnak. Én még ilyet sem csináltam. Az én tudományom a készen vett alagúton át a cipősdobozokból kirakott alagútig terjed. Az alapot asztalossal csináltattam. Én játszni szeretek. A gyerekeim is. Mi a tájat hozzáképzeljük, papírlapra rajzoljuk, fa építőjátékból tesszünk fel házakat.

 

Számomra a te asztalod, valamint a tiédhez hasonló asztalok nagyon inspirálóak. Én ezekhez tudom magam elképzelni, hogy egyszer "felnövök". Van hangulatuk, játékosak és alkalmasak játékra. Egy ilyen asztalon nem nagyon van olyan dolog, ami tájidegen. Különösen tetszik az asztalodon az egyszerű vonalvezetés, de mégis külön alagutakban futó vonal. Jó ötlet a LEGO kerítés. 

 

A topikokon rendszeresen posztoló profik asztalai tőlem nagyon távol állnak. Soha nem lesz sem tehetségem, sem időm, sem energiám ilyeneket csinálni, másrészt ezek a munkák, bár gyönyörűek, számomra már túl élethűek. Hiányzik belőlük a játékosság.

 

Az én asztalom valószínűleg azért sem készül el sosem (sem a Z-s, sem a H0), mert mindig túlszárnyalja a képzeletem a lehetőségemhez képest ténylegesen megvalósítható valóságot.

 

Fel a fejjel és nézd meg, hogy mennyiféle vasútmodelles topik van itt. Ha véletlen valamit rossz helyre teszel, máris kapsz a fejedre. :-) Én jobban örülnék, ha csak három topik lenne az Európai, a Magyar modellek és egy az USA vonalnak. A jelenlegi Z-s topik haldoklik, a TT-s alig döcög, az N-es csak egy börze, a kispénzű simán beférne ide, A terepasztal a modellvasút építés és a vasútmodellezés pedig nem is tudom, hogy miben különbözik. :-D

 

pl. ha a papír Dácsia csak a papírmakett fórumba kerül be, amit nem is olvasok, nem is tudnék róla. 

 

A Videód alapján a vágányaidra ráférne egy benzines tisztítás, valamint a Nohab-ra is egy szerviz. ;-)

 

Üdv.

Előzmény: ik.szabi (99500)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.11 -1 0 99522

Hű! Ez nagyon klassz! 

 

Meg is csinálom Z-ben és ráteszem a VT998 motorkocsira. :-D

Előzmény: róbertke (99511)
ZésZoli Creative Commons License 2016.08.11 -1 0 99521

Szia Szabi!

 

Ebből a Gigantból úgy lehet idevágó modell, ha kinyomtatod TT méretarányban, összeragsztod csak a mozdonyszekrényt és ráteszed a Nohab-ra, vagy annak csak a főkeretére (alvázára). A Kispénzű topikban van egy kolega, aki nagyon szép M43-as Dácsiákat csinált így V100 alvázra. Érdemes megnézned.

 

Ezt a Gigantot amúgy vetted, vagy letöltötted? A letöltős és publikus, megoszthatnád velünk. :-)

 

Üdv.

Előzmény: ik.szabi (99458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!