Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3228

Szia!

 

Én pedig egy csodálatos estét kívánok! :))

 

hali

Előzmény: Teextinna (3227)
Teextinna Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3227

Sziasztok!

 

Gondoltam bekukkantok egy picit!:)))

Gyönyörűséges napot kívánok mindenkinek!:))

dalmata13 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 3226

Én a sört csak habosan, literes korsóból szoktam inni.A literesből  nem csordul ki szinte semmi ha a félliteres palackot gyakorlottan beléöntjük.Tegnap este is bevágtam egy jó kis disznótorost Véres,májas hurka meg sült kolbász utána meg a korsó sör.....esetleg mégegy.Ilyenkor mindig megjegyzem lelkesen-Istenem, de szép is az élet!

Előzmény: Peci (3225)
Peci Creative Commons License 2012.03.09 0 0 3225

Sziasztok!

 

Gondoltam beköszönök, mert azért fél szemmel figyelgetek ám... :-) Üdv a régieknek és jobbulást az új sorstársaknak! :-)

 

Meg kérdés, hogy mi legyen ezzel a topic sörözéssel? Jön lassan a meleg és a hőség... Meg a gyöngyöző oldalú, aranysárga korsó, masszív hófehér habbal... :-)

 

tristen Creative Commons License 2012.03.07 0 0 3224

Szia!

 

Műtét és kész! 

 

hali és kitartás!

Előzmény: 70hetes (3220)
Delwen Creative Commons License 2012.03.06 0 0 3223

Ja, és ami az orrfújást meg a tüsszentést illeti... gondolj majd az itt leírt mondatodra a műtét utáni héten :-)))

Előzmény: Delwen (3222)
Delwen Creative Commons License 2012.03.06 0 0 3222

Bugyorgásom nekem sem volt, csak az emlegetett alhasi feszülés, meg egy kb. dió nagyságú bumszli a lágyékomnál, ami hol eltűnt, hol visszajött, talán a terhelés függvényében...

Abban igazad van, hogy nem úszod meg a műtétet, előbb-utóbb túl kell esned rajta :-( Bátorság, és nagy levegő... érdeklődj, informálódj, és válassz egy szimpatikus helyet. Hülye szó egy olyan helyre, ahol feltrancsírozzák az embert... Na viccet félre téve, mindegyik módszernek (vágásos, laparoszkópos) vannak hívei, és ellenzői, olvasgass utána, és hallgasd meg az orvos véleményét is.

Előzmény: 70hetes (3220)
landsmann Creative Commons License 2012.03.06 0 0 3221

Nekem ilyen bugyorgás és egyéb hasonló emésztőrendszeri problémával nem járt a sérv, pedig mindkét oldalon volt. Kizáródva biztos nincs, mert akkor már nem lennél itt. Lehet, hogy egymástól független problémák ezek, csak egy időben jelentkeztek.

Előzmény: 70hetes (3220)
70hetes Creative Commons License 2012.03.05 0 0 3220

Üdv mindenkinek!

 

Az alábbi mondat olvasható a leleten, amit ma kaptam egy rendelőintézetben:

"Diagnosis: K4090; Egyoldali vagy k.m.n lágyéksérv, kizáródás vagy üszködösé nélkül."

 

Már időpontom is van, áprilisra. Hasi ultrahangra (ahova a sebész utalt be)...nem kapkodják el :)

 

A topikot még nem olvastam végig, de rajta vagyok a témán.

Meg persze bújom a netet, próbálok tájékozódni módszerekről, árakról.

 

Egyelőre a laparoszkópos megoldás a szimpatikus. Persze ez még változhat sok minden függvényében.

 

A kórelőzményekről annyit, hogy kb tizenöt évvel ezelőtt volt egy mellékhere gyulladásom, így azóta amikor néha sport illetve szeretkezés közben enyhe húzódást vagy nyilalást éreztem abban az irányban, akkor mindig valami urológiai problémának tudtam be. A gyulladás utóhatásának, vagy esetleg visszér sérvnek. A panaszok viszont elég ritkák és többnyire elég gyengék voltak, így ilyen irányban nem vizsgáltattam azóta sem ki magam. Szóval akár az is könnyen lehet, hogy a lágyéksérvem nem mostanában kezdődött, vagy visszérsérvem is van még mellette. Ezt majd megnézetem esetleg még a sérvműtét előtt.

 

Ami viszont mostanában kezdődött, egész pontosan másfél hete, arra sajnos tipikusan illik a lágyéksérv.

Az asszonnyal együttlét során hirtelen jelentkező erős nyilalás, húzódó érzés a mellékherék irányába, vagy azok tájékán, nehéz pontosan beazonosítani. Talán inkább picit feljebb, a lágyékban, ami kisugárzott lefelé.

Az ezt követő két-három napban alhasi puffadás, diszkomfort, székrekedés, járás közben néha rövid ideig tartó tompa alhasi fájdalom, mintha valami súlyt cipelnék a lágyékhajlat felett a hasamban. Ülés közben kellemetlen bugyborékolás. Ha néha mélyebb levegőt vettem, enyhe alhasi feszülés. Mondanom sem kell nagyon untam már, hogy egész nap tüneteim vannak. És persze lelki szemeim előtt már meg is jelent egy kizáródott bélszakasz. Szerencsére orrfújás vagy köhögés közben legalább nem éreztem semmi kellemetlent. Ahogy reggel felkelés, felülés, vagy nyújtózkodás közben sem.

 

Mostanra a tünetek teljesen elviselhető szintre csökkentek, persze vigyázok , óvakodom minden túlzott igénybevételtől.

De persze előbb vagy utóbb műtét lesz, tudom, h nem gyógyul magától a sérült kötőszövet. Mindenhol azt olvasom érdemes minél előbb. Csak hát a kinél, és hogyan kérdésekre nem egyszerű gyorsan megtalálni a választ.

 

Nna, csak nehogy leüljön a topik :)

Delwen Creative Commons License 2012.03.05 0 0 3219

Nagyon elhallgattunk kedves sorstársaim :-) Mindenki gyógyulgat szépen?

Én a múlt héten kezdtem dolgozni, még szerencse, hogy csak csütörtökön, az a két nap elég is volt bemelegítésnek. Nagyon nem díjazom még a nyolc órában monitor előtt ücsörgést. Utána kész kínszenvedés kiegyenesedni, de néhány óra után az ülés sem valami kényelmes... De nem panaszkodom, ezer meg egy vagyok ahhoz képest, amilyen voltam :-)

Delwen Creative Commons License 2012.02.28 0 0 3218

Igen, ő a főorvos, és tényleg jó fej, bár engem nem ő műtött, de minden reggel ott volt a vizitnél. De egyikükre sem szólhatnék egy szót sem :-)

Előzmény: jankababa (3217)
jankababa Creative Commons License 2012.02.28 0 0 3217

Igen, dr. Rakos Gyula, ő azt hiszem a sebészet osztályvezető főorvosa.

Előzmény: Delwen (3216)
Delwen Creative Commons License 2012.02.27 0 0 3216

Megkérdezhetem, kivel beszéltetek?

Előzmény: jankababa (3214)
jankababa Creative Commons License 2012.02.27 0 0 3215

Köszi! Az az igazság, hogy szerintem ő mindent betartott, de mivel nagyon rossz állapotban van, tartósan rokkant (kb. 20 évvel ezelőtt felrobban tőle 30 méterre egy repülőgép. Szinte kiskanállal szedték össze, azóta toldozgatják-foldozgatják...) simán elképzelhető, hogy az állapotából kifolyólag sem sikerült olyan jól a műtét. Nem is okolja vagy hibáztatja a dokit, csak nem mert hozzá visszamenni... :-)

Előzmény: tristen (3213)
jankababa Creative Commons License 2012.02.27 0 0 3214

Köszi a válaszokat, eltaláltad, budapesti az illető, akinek keresünk sebészt, és pont a soproni kórházban ajánlott egy sebészt egy ismerősöm, már beszélt is velük telefonon, és a doktor nagyon normális és kedves volt (úgy veszem észre, neki most nagyon fontos a kedves-odafigyelő doki, mert az előző orvosa nem figyelt rá, állítólag paraszt volt vele, de nem tudom, ez miben merült ki, de több helyről hallottunk rosszat róla). Szóval így megerősítve a te pozitív véleményeddel már biztos, hogy lemegy oda.

Előzmény: Delwen (3212)
tristen Creative Commons License 2012.02.24 0 0 3213

Szia!

 

Én is nagyon sajnálom az ismerősödet, de azért nem hinném, hogy az ország egyik feléből a másikba érdemes lenne átutazni egy sérvműtéttel. Arra nem gondoltál, hogy esetleg a műtött ismerősöd nem tartott be mindent a műtét után, és valójában önmagának köszönheti azt, hogy esetleg elmozdult a hálója? Arról már nem is beszélve, hogy aki a műtétet elvégezte, tudhatja mi lehet a baj, esetleg a másodikra jobban sikerülhet...

 

Sajnos én nem tudok segíteni, mert nem vagyok budapesti ...

 

üdv. és kitartás...

Előzmény: jankababa (3211)
Delwen Creative Commons License 2012.02.24 0 0 3212

Szia!

Ehhez azért tudni kellene, hogy melyik részén éltek az országnak... Engem a soproni korházban műtöttek, mivel ugye ott lakom :-)) És egy szó panaszom nem lehet rájuk, se az orvosra, se a műtétre, sem utána az ellátásra. Nagyon lelkiismeretesek, és odafigyelőek. De hát ugye, a világ másik végéről nem jön ide az ember műttetni magát. De a többi hozzászólók között úgy veszem észre sok Bp-i van, esetleg az közelebb lenne nektek.

Előzmény: jankababa (3211)
jankababa Creative Commons License 2012.02.24 0 0 3211

Sziasztok!

 

Sebészt keresek, jobb oldali beültetett és (elrontott) háló újra berakására, és a bal oldalra is kell berakni. Egy ismerősömről van szó, ezért lehet, hogy szakszerűtlenül fogok fogalmazni, szóval 7 éve betettek neki egy hálót a hasfalába, azzal valami baj történt és idén újra kellett műteni. Nagyon panaszkodott az orvosra, az érzéstelenítéssel is bajok voltak (lidocain érzékeny, de ezt nem vették figyelembe, napokig feküdt valami anesztéziás sokkban, vagy miben...).Egy hónapja volt a műtét, de elmozdult a háló és nyomhat valami ideget, iszonyatos fájdalmai vannak, nem tud járni, hajolni stb. (ami azért gáz, mert neki kell ellátnia vak feleségét és 2 gyereket...)A varrata begyulladt és szép lassan gennyesedni fog, és be kéne tenni a bal oldalra is a hálót. Nem mer visszamenni ahhoz a doktorhoz, aki műtötte, ezért keres egy sebészt, akit megbízható, vagy akivel vannak jó tapasztalatok. Mindegy, hogy az ország területén hol.

 

Kérlek, ha tudtok valakit ajánlani, segítsetek, elég sürgős lenne a dolog...

 

Köszönöm előre is!

 

jankababa

 

 

tristen Creative Commons License 2012.02.23 0 0 3210

:-)

 

Kitartás! :)

Előzmény: charpentier111 (3209)
charpentier111 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 3209

Én egy hétig voltam otthon, persze szabadságon. A kórházban nem mondták, hogy mennyi ideig "illik" vele nem dolgozni. Bár az én munkám nagy része műszerek melletti ücsörgés...:))

Előzmény: landsmann (3208)
landsmann Creative Commons License 2012.02.18 0 0 3208

Én is szabadsággal váltottam ki a táppénzt. A második műtét utáni 6 hétből már csak 2-t tudtam letudni a még megmaradt szabiba meg szabadnapokba. 4 hét már valódi táppénzből ment.

Előzmény: zekkkk (3207)
zekkkk Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3207

A betegállományt, jó magyar szokás szerint szabadsággal váltottam meg, ilyen világot élünk sajnos... Könnyű fizikai munkát végzek, de azért csak álló meló egész nap, úgyhogy szoktam azért érezni még mindig hogy hol is volt a sérvem. Figyelem ám minden rezdülésem:-) és egyre ritkábban jönnek elő ezek, végülis már fél éve történt a műtét. írtam pü-t.

Előzmény: tiburon51 (3206)
tiburon51 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3206

Köszönöm, bíztatóan hangzik. Ugyanis másodszorra már "biztosra" akarok menni. Egyrészt az a nem észrevett jobboldalam....Másrészt él bennem a gyanu, hogy azt, hogy végül is nem raktak belém baloldalra hálót  a takarékosság vezérelte , nem az "erős" hasfalam (ld jobboldal).Úgyhogy megyek Istenhegyre, kerül amibe kerül, egyszer élünk. Gondolom miniplasztikával a lábadozási, forradási idő is jóval rövidebb (fájdalom, betegállomány, kiesett jövedelem nagyon nem mindegy) mint a hagyományos megoldásnál! 

 

Szép napot!

Előzmény: zekkkk (3205)
zekkkk Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3205

Engem ott műtöttek augusztusban lágyéksérvvel. Nem akarom újból leírni, olvasd vissza a 2829-es hozzászólásomat, benne van minden:-)

Előzmény: tiburon51 (3204)
tiburon51 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3204

Istenhegyi magánklinika.

Van infoja valamelyikteknek?

dalmata13 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3203

én kétágyas szobában voltam a szobatársam egy thai box bajnok volt aki sajnos már 10-dik napja volt ágyhoz kötve, infúzió volt az ebédje, reggelije, vacsorája,ágytál,kacsa és a többi

Delwen Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3202

Hát, a kórházi társaságról én is tudnék mesélni. A szomszéd szobában volt egy idős néni, aki (nem tehet róla szegény) már nem volt teljesen Ok. Hajnali kettőkor sürgős műtétje volt, de fél órával az után, hogy visszahozták, már fel akart kelni, és közben kiabált, mint akit nyúznak. A szobatársai meg, két másik idős néni, kórusban kiabálták, hogy fel ne merjen kelni... Szóval volt egy éjszaka... Ez az én műtétem után két nappal volt. A végén az ominózus nénit lekötözték, de a hanghatásoktól így sem tudták megkímélni a többi beteget. Na... én is bocs az OFF-ért.

 

A műtéti terület érzéketlensége, és nem csak a konkrét vágási területé, teljesen normális. én is már elmúltam egy hónapos, és csak a napokban kezdtem érezni, hogy kezd visszatérni némileg az érzékelésem. Ezzel együtt némi tompa fájdalom is, sajna, de talán lassan majd elmúlik.

Előzmény: charpentier111 (3200)
charpentier111 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3201

Bocs, megint én....

Nem vagyunk egyformák, nekem viszont mind a két oldalamat végigtapogatta az orvos....

Apám magánban volt (vagy 10 éve), nagyon sok pénzért, de ott jól "elizélték", többször is vissza kellett mennie gennyesedés miatt, meg valami cérnafoszlányok miatt.....

charpentier111 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3200

Én az Irgalmasoknál voltam (egy ismerős ajánlotta), nagyon kedvesek-rendesek az orvosok, de a nővérek is.

Kicsit fapados, ennek ellenére nem éreztem rosszul ott magamat.

 

Való világ..:)), egy szobában voltam egy 82 éves, kissé szenilis bácsikával (gyakran nem találta az ágyát sem. Gyomorműtéte volt, ehhez képest gyorsabban járt, mint én, a vacak sérvemmel...:)), egy brazíliai olasz túristával (komolyabb dolognak gondolt gyomorrontással). Nem tudtunk kommunikálni rendesen, közös nyelv hiányában, de sokat segített nekünk. Azon kívül egy nagyon rendes katona srác, őt váltotta egy nemzetiségi.

Jajgatott, hogy éheztetik (szigorú diétán volt), de titokban nyomatta befelé a sülthúst. Fél óra múlva már követelte a fájdalomcsillapító injekciót.

Bocs az OFF-ért.....

 

Vissza gondolva: egynapos műtétet nem vállalnék be.....

Előzmény: Bombyna (3197)
charpentier111 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3199

Kicsit megkésve: köszönjük szépen...:))

40 nap után hajlamos vagyok elfelejkezni róla, hogy vigyázzak (most is felszaladtam a lépcsőn, mert csörgött a telefon). Külső hegnek nyoma sincs, belül a varrás ceruza-kemény. Ami még idegesít, a combomon a lágyéknál a bőr - harmadtenyérnyi foltban eléggé érzéketlen, mintha nem is az én bőröm lenne. Ami furcsa a számomra, ez nem is a műtéti terület.

Talán azzal van (volt) összefüggésben, hogy a sérv valami ideget nyomhatott a lágyék/combhajlatban, mert ilyenkor brutálisan tudott fájni.(A szakadás efölött volt).

Most már abba hagyom a cinktabletta fogyasztását is.

Előzmény: Teextinna (3166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!