Keresés

Részletes keresés

pó_apó Creative Commons License 2016.03.25 0 0 300

De nincs ám... :-)

Előzmény: W.L. (299)
W.L. Creative Commons License 2016.03.24 0 0 299

Szerintem siman lesz elobb kaukazusi utleiras. :-)

 

Illetve ugye a 2 altalad latogatni tervezett orszagrol poszt-szovjet utikonyv sincs magyarul. Ha meg nem elegelted meg az utikonyvirast. ;-)

Előzmény: pó_apó (298)
pó_apó Creative Commons License 2016.03.24 0 0 298

Nem feltétlenül elsőnek Örményoszág így inkább a Te  verziódat követem, inkább az utolsóbb időszakra maradhat Batumi, tengerpart lazulás.

Más, és remélem nem gond: most mondta egy szír haverom, hogy a kormányhadsereg visszafoglalta Palmyrát, bár még nincs teljesen megtisztítva az IS től a város,  a romok közeli szállodások már jönnek is vissza, élve elkapták azt a faszit is, aki kivégeztette az öreg muzeológust, most biztos épp dícsérik, agyba főbe. (Lehet, hogy hamarabb lesz szír útikönyv, mint török? :-) Kiadók, utazási irodák tök be vannak gazolva, hogy milyen veszélyes...)

Előzmény: W.L. (297)
W.L. Creative Commons License 2016.03.24 0 0 297

Ha Ormenyorszaggal akarsz kezdeni, akkor Kutaiszibol Vardzian at van kozelebb. Es igy ott elso uticelod a fovaros lehet, az eredeti terv szerint.

Előzmény: pó_apó (296)
pó_apó Creative Commons License 2016.03.24 0 0 296

Kenny : bocs :-)

Megkaptam a repjegy ajánlatot, yereván felejtős.

Kutaisi lesz, oda - vissza, Most már csak az a kérdésy, kirgizke, vagy Wl iránya legyen befelé-kifelé?

Na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WL267KKvRRk

 

 

 

Előzmény: kirgizke (295)
kirgizke Creative Commons License 2016.03.24 0 0 295

A mi verziónk: Wizzair Kutaisibe, onnan Vardzia érintésével Örményországba, vissza egy Debed-kanyoni megállóval Tbilisibe. A végén ugyancsak Wizzair-rel haza. Az egész út 2 hét lesz.

Előzmény: pó_apó (289)
fornit1 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 294

A fakultatív metrózás-ra írtam (hsz#273). :)

 

Előzmény: pó_apó (292)
W.L. Creative Commons License 2016.03.23 0 0 293

Muszaj mindenkepp eroltetni a Jerevanba repulest?

Mert szerintem annyira jol mukodik pl Tbiliszibol belepni az orszagba a Debed kanyon fele, majd miutan korbejartad, Vardzia iranyaban a masik uton elhagyni. Igy meg csak nem is kell ugyanazt az utvonalat ketszer jarni oda-vissza.

Előzmény: pó_apó (292)
pó_apó Creative Commons License 2016.03.23 0 0 292

 

Ez egy jó hír! Mert lehetne sajtóhiba is. Azzal meg nehéz repülni. Bár...

S azé nem néztem utána, mert bíztam, hogy a Cár Légiflottája csak odavisz, ócsóér -még lehet,mert az ajánlatomat szerintem a legfelsőbb helyen értelmezhetik, de kivárom-, ámde a hülye fogalmazásom miatt én elvileg arra gondoltam, hogy a kirgizke hogy áll a dologgal...

Kenny-t -akinek köszönetem, persze:-)-, kissé nem értem: hol vegyek én tokent a Feriről, meg a hegyéről elnevezett Liszt Ferencen?Mert a világért sem misztikifikálnám túl, de a Miticsinszki Masinosztroitelnyi Zavod kocsikkal eljutni Yerevánba nem kissé időigényes?

(De ha nem is, hát kattogós. Szerintem a ruszki metrók kerekeit eleve nyolcszögletűre csiszolták. A kettes metrón csak azért nem érződik, annyira, mert már lekoptak az élek. De jön a felújítás!)

Előzmény: fornit1 (290)
Kenny___ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 291

Nem kell tulmisztifikalni, bejaratnal tokent vesz az ember, azzal utazik; a vonatok ugyanazokkal a Miticsinszki Masinosztroitelnyi Zavod kocsikkal futnak, mint Budapesten a harmas vonal. Kicsit furak a 2-3 kocsikkal szaladgalo szerelvenyek, de ennyi. :)

Előzmény: fornit1 (290)
fornit1 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 290

Azzbeszt! És tényleg van ilyen:)))))

Előzmény: pó_apó (273)
pó_apó Creative Commons License 2016.03.23 0 0 289

Még nem, pedig majd kell, mert valszeg éjszaka érkezik a gép, és nem akarok akkor kutakodni. A repjegyet kezdtem ma intézni, ami lehet, hogy bonyolult lesz, azaza drága, lévén Yerevánba akarok érkezni, és valahonnan Grúziából haza, ámde nem tudom, mikor... Mert ha a program túl sűrűre sikeredett, akkor kapkodni kell, ha túl laza, mit csinálok napokat, herevere tengerparton, mondjuk?

Aeroflot repül, remélem egy irányba is jó áron,ha pedig időpontilag nem flexibilis Tbilisből, vissza majd Kutaisiből a Wizz, amikor már látom az alagút végét,onnan befoglalom. Nincs nagy árdifi.

Amúgy van egy elég olcsó egyirány: wizz Istanbul, onnan pedig egy Atlas nevű cég, akiről már kisgyerekkorom óta sosem hallottam.

S' Ti?

Előzmény: kirgizke (288)
kirgizke Creative Commons License 2016.03.23 0 0 288

Apó, Jerevánban találtál már vmi szállást? Mi a saját fürdős/WC-s kategóriában keresünk, de azok relatíve drágák.

Előzmény: pó_apó (285)
Kenny___ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 287

Azt nem mondanam, hogy muszaj ottaludni, mert egy nap alatt is le lehet tekerni oket, de tenyleg szurrealis hangualtuak (foleg Susa). Szerintem erdemes elmenni Aghdamba is, az onmagaban egy fel nap sacc/kb. Nem kell vele sokat tokolni, barmelyik leintett helyi taxis elvisz 4-5-6k egysegert oda-vissza. Nekem eletem talan legszurrealisabb elmenye volt lassan gurulni a wunderbaumos ladaval a romok kozott, mikozben Sabrina Salerno Boys Boys Boys-za suvitett fejhangon a radiobol...

 

Visszafele erdemes (kotelezo!) elugrani Tatevbe, de keszulj fel ra, hogy valszeg plusz egy nap lesz onmagaban.

Előzmény: W.L. (286)
W.L. Creative Commons License 2016.03.22 0 0 286

Ja, szerintem mindenkepp ottalvas a 2 varos valamelyikeben.

Latnivalo a fovarosban nincs sok, de bizarrul kihalt hangulata erdekes.

Susaban tobb a latnivalo, de sokkal jobban szet van love, en a hangulatat nyomasztonak talaltam.

A 2 varos kozel van egymashoz, 1-2 nap eleg rajuk.

Annyit viszont mindenkepp megernek. Plane neked, sztorinak! ;-)

Előzmény: pó_apó (285)
pó_apó Creative Commons License 2016.03.22 0 0 285

Akkor hát itt folyt :-)

Gorisból egy nap Stepankert-Susa és vissza? Vagy még egy nap Stepankert, ottalvással?

Előzmény: W.L. (279)
norbertbprnr Creative Commons License 2016.03.16 0 0 284

Köszi, ez nagyon hasznos volt!

Előzmény: hunylac (283)
hunylac Creative Commons License 2016.03.08 0 0 283

Mi tavaly voltunk Grúziában és Örményországban, és mindkét hely rendkívül kellemes csalódás volt. Örményországból a Jereván, Garni, Geghard, Khor Virap, Debed-kanyon (Haghpat, Sanahin) útvonalat jártuk be, ezeket mind nagyon tudom ajánlani.

Akit érdekel az útról készült részletes útinapló, itt található:

 

http://rokavar.blogspot.hu/2015/07/gruzia-ormenyorszag.html

Horváth Z Creative Commons License 2016.02.06 0 0 282

Köszi a tippeket, később jelentkezem!

Előzmény: W.L. (281)
W.L. Creative Commons License 2016.02.06 0 1 281

En ugy saccolnam, hogy marciusban Xinalig meg havas, es az odavezeto ut is nehezkes lehet, de ezt ott kell megtudakolni.

Esetleg Lahic es Seki megfontolhatok helyette.

Ezek mind sokkal erdekesebb helyek, szebb tajak kozt, mint Baku kornyeke. A tengerparti siksagon nekem nagyon tetszett a Sirvan Nemzeti Park is.

Előzmény: Horváth Z (280)
Horváth Z Creative Commons License 2016.02.06 0 0 280

Addig még másfél hónap, még dolgozunk rajta, majd beszámolok, de tervben van Bakun kívül a mocsárvulkánok, Gobusztán, Tűztemplom is. Még gondolkozom azon, érdemes-e márciusban egy napos kirándulásként Xinaliq-t megcélozni, vagy esetleg más helyet a hegyekben. 

Előzmény: W.L. (279)
W.L. Creative Commons License 2016.02.05 0 0 279

Na vegre, csak megy valaki meg Azerbajdzsanba! :-)

Mi az utiterv? Remelem tobb mint egy hetvege Bakuban! ;-)

Előzmény: Horváth Z (278)
Horváth Z Creative Commons License 2016.02.05 0 1 278

Szervusztok, 

 

épp ma kaptuk meg az azeri vízumot, az alábbiak szerint intéztük:

 

- Az azeri külügyminisztérium honlapján van egy lista azeri utazási irodákról, amelyek jogosultak e-vízum intézésére.

- Írtam nagyjából 15-nek, hogy árat kérjek: öt fős család vagyunk.

- az Alean Travel ajánlatát fogadtuk el: http://aleantravel.com/ , amely csoportos kedvezményt adva fejenként 50 $ -ért intézte a dolgot.

- Megcsináltuk a kért dokumentumokat és szkennelve/dokumentumként elküldtük. 

- Leellenőrizték és utána megadták az utalás adatait.

- Western Union-n keresztül kellett befizetnem a pénzt.

- Kb. két hét elteltével megérkezett az öt vízum e-mail mellékleteként, ezt kell még színesben nyomtatnunk.

- Végig nagyon segítőkészek voltak, azonnal válaszoltak, mindent visszaigazoltak, csak ajánlani tudom őket.

 

Olcsóbb lett volna a vízum itt is és talán más irodánál is, ha szállást is ott foglalunk, de igazából úgy láttuk, hogy a Booking-nak verhetetlenek az árai.

W.L. Creative Commons License 2016.02.01 0 0 277

Hat igencsak idoszeru lenne egyszerusiteniuk a vizumprocedurat.

Gondolom az a fo.oka annak.is, hogy miota a vizummentes Gruziaba is repul a Wizz, Azerbajdzsanba szinte senki nem megy mar.

Előzmény: pó_apó (276)
pó_apó Creative Commons License 2016.02.01 0 0 276

Ez a terv.

Jön ide az azeri főnök, vagy a miénk utazik oda, nemtudom, de be van harangozva turisztikai egyezmény is, ez valszeg vízum könnyítés lesz. Máshol is olvastam, hogy momentán coppnak az olajjal-gázzal, nyitni kéne a turizmus felé, amúgy is.

Előzmény: W.L. (275)
W.L. Creative Commons License 2016.02.01 0 0 275

Latom, beindult a szervezes.

Mindharom orszag lesz?

Előzmény: pó_apó (273)
zsizsikke Creative Commons License 2016.01.31 0 0 274

Ez zseniális:))

Előzmény: pó_apó (273)
pó_apó Creative Commons License 2016.01.31 0 0 273

 

Csak úgy, estére:

Rakosgatom össze az utitervet, szedem össze az infókat, elém kerül egy utazási iroda ajánlatában a következő szöveg, egy fakultatív programról, ne kapkodjátok el, minden szava kincs:

Baku: „Az érdeklődők számától függően fakultatív utazás metrón.”

Húvaze!

 

Hozol90 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 272

Köszönöm szépen!

Előzmény: Zsozsó 72 (271)
Zsozsó 72 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 271

A Facebookon megtalálod.A neve László Dájbukát.Ott tudsz neki írni.Biztos szívesen segít,ha van kérdésed.

Előzmény: Hozol90 (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!