Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2017.09.23 0 0 76362

Vannak növények, amiket elültetünk, és szeretnénk, ha örömünkre válnának, de nem bírják a környezetünket. Más növények viszont maguktól megteremnek, jól néznek ki, ugyanúgy sövényre nyírhatók. Még a damilos embert is kibírják. Akkor mér' baj, ha ezekből próbálunk sövényt alakítani? Fanyűvő végigment az alakuló sövényen, és mindent kitépett, ami magától nőtt, az ültetett fagyalból meg nem maradt semmi. Most maradt a szép kopárság, így szoktak indulni az "ennél már a térkő is jobb..." projektek :-D

Előzmény: mustármaggombolyító (76361)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2017.09.23 0 0 76361

Gyomnak az a növény tekintendő, ami ott nő, ahol az ember nem kívánja, s ahol több a kára, mint a haszna.Egypipacs az üde réten egy odaillő növény, de egy búzatáblában gyom. Egy szál haj egy kopasz fejen kevés, de egy tányér levesben sok. :-)

Előzmény: ...slr... (76348)
linfury Creative Commons License 2017.09.22 0 0 76360

Ezt készséggel elhiszem ... én akkortájt épp külföldön voltam. De mégis mintha a parkolók számának drasztikus csökkenése azért meglepetés lenne ... azt nem tudom, hogy a korábban elvégzett felújítási munkák totál szétverése mennyiben is tudatosult egyébként bárkiben

Előzmény: ...slr... (76359)
...slr... Creative Commons License 2017.09.22 0 0 76359

Bocs, de itt az engedélyező végső soron a lakosság volt. Erre a fejlesztésre nem mondható, hogy ne lett volna lakossági konzultáció, még csak nem is az Alfa-Kentauri csillagon egy eldugott irodába kellett volna elmenni, helybe jöttek a terv bemutatásával, lehetett véleményezni, és még a kellő hosszúságú idő is megvolt a tervek bemutatása és a kivitelezés megrendelése közt. 

 

Nekem megvolt a különvéleményem a házak közti rombusz alakú területekről, de abszolút kisebbségben voltam. Szerintem az eredeti tervek különlegesen jók voltak, én meghagytam volna a házak közti zöld területet, bekereteztem volna sövénnyel, és úgy alakítottam volna ki, hogy az átmenő forgalom számára ne legyen kényelmes, de be lehessen menni a ligetes részekre. Itt maximálisan nem értek egyet azzal, hogy arra kell utat építeni, amerre kitapossák a füvet. Az eredeti járdarendszer minden bejáratot érintett, és azon haladva sehol nem kellett túl nagy kerülőt tenni a gyalogosnak. 

 

Ha valamiről, akkor erről a projektről elmondható, hogy az a terv valósul meg, amit a lakók jó időben alaposan megismerhettek, és nem szóltak fel ellene tömegesen, nem vetettek fel alternatív megoldást. 

Előzmény: linfury (76356)
linfury Creative Commons License 2017.09.22 0 0 76358

Most látom, hogy a fűrácsos parkoló elejét is feltörik ... lassan kitör a parasztlázadás, mert nemhogy a szülők és a tanárok, de a lakók autói sem fognak elférni

linfury Creative Commons License 2017.09.22 0 0 76357

Egyébiránt imádom, hogy senki nem tud úgy tervezni, hogy a már meglévő dolgokhoz passzoljon ... a suli előtti lépcsőt megint szétverték, a tornaterem melletti utat tán 3 éve csinálták meg, most azt is felbontották (az emelt gyalogátkelőhelyért nem kár, de gyanítom, az visszakerül) ... És egyáltalán azt nem értem, hogy egy lakó-pihenő övezetben minek ennyi járda? Pláne, ha nem is használhatóak ...

linfury Creative Commons License 2017.09.22 0 0 76356

Mondjuk ezért a tereprendezésért itt életfogytiglani felnégyeléssel büntetném a tervezőt és az engedélyezőt. Adva vagyon egy lakótelep, közepén egy bitang nagy iskolával, amit épp bővíteni készülnek ... erre csökkentik a parkolóhelyek számát ... ha jól számolom, a bölcsinél vagy 5-6 hely tűnik el, plusz 1 tucat a tornateremnél ... átgondolt, nem mondom

Előzmény: ...slr... (76355)
...slr... Creative Commons License 2017.09.22 0 0 76355

Emlékazem az alsó rózsakerti lakótelep nagy csőtörésére, amikor a lefolyástalan Tűzliliom utcát vastagon mészkőliszt borította, és a tó felszáradása után brutális por értékeket mért az ott lévő műszer, amit aztán nemcsak leállítottak, de visszamenőleg is tötölték adatait. Arra is emlékszem, hányszor magyaráztam üeg, hogy a fekvőrendőr tonnák százait dobálja, szétrázza a környék házait, közműveit, tönkreteazi magát az utat is.

 

Mostantól az iskolába a környék egyetlen tízemeletesének megkerülésével viszik az autós szülők a gyerekeket, ott jár majd a böhöm kukásautó is. És mit építettek az új kerengőre: két brutál fekvőrendőrt. Ami nemcsak az autók alját fogja letépni és a bringásokat katapultálni, de jótékonyan össze is rázza majd a környéket :-D

villa Creative Commons License 2017.09.21 0 0 76354

A gyomfák a részben tájidegen, részben özön növények, esetünkben akác (majdnem hungarikum lett....), a bálványfa, zöld juhar, ezeket irtjuk mi is a fennsíkon és a DINPI a Hároson, itt persze lehetett volna őstölgyes, azt is kivágják, különös élvezettel. Pedig elvikben egy építkezésnek és még inkább tervezésnek, úgy kell kezdődnie, hogy zöldterületi terv, favédelmi terv, felmérés, mit lehet, kell megóvni az ott lévőkből.

Majd megpróbálom feltárni a NIF kontaktjukat, és tartunk egy egy bejárást, konzultációt, ha nem vagyok túl naiv, mert anno a 30-as vonalon ez még bőven megvolt, ma persze jelentősen más a világ

Előzmény: ...slr... (76353)
...slr... Creative Commons License 2017.09.21 0 0 76353

Sajnos ebből semmit nem látok, nem tudom elképzelni, mire gondolt a költő, pedig egy ilyen és ekkora beavatkozás már a város arculatára és a lakhatóságára is hatással van, és akár sokkal kellemesebbé és élhetőbbé is válhat a városrész. Nem kétlem, hogy így lesz, de szívesen nézegettem volna látványterveket előzetesen. 

 

Egy dolgot látok a szövegben, számomra az ki van emelve láthatatlan szövegkiemelővel: újabb zajvédő falak épülnek. Tudom, ez kevéssé fontos nemzetgazdaságilag, de szerintem ezek a falak városban ocsmányak. Már amikor megépülnek, akkor is rondák, de mikor jönnek a festékszórós brigádok, akkor aztán igazi depressziós városképet varázsolnak. 

 

Tudom, hogy ez itt nem reális, de a párizsiak ezt nem hagyták: arra kötelezték a kötött pályás üzemeket, hogy ők csendesedjenek el. Egyrészt a nehézsúlyú teherforgalomnak nem biztos, hogy a belvárosi részeken kell keresztülmennie. Másrészt ötven évenként kereket és csapágyakat meg fékeket kellene cserélni a vagonokon. Amott a sínek alá is zajtompítást rendeltek el. Persze ott is vannak falak, de nem a belvárosi részeken. Azt már el se merem mondani, hogy oldották meg. 

Előzmény: villa (76346)
linfury Creative Commons License 2017.09.21 0 0 76352

Mármint a budaörsi polgármester ... nem a mienk ...

Előzmény: linfury (76351)
linfury Creative Commons License 2017.09.21 0 0 76351

Apropó ... tegnap egy másik portálon a legújabb budaőrsi zöldirtásról olvastam, hozzá is szóltam, erre képzeld megkeresett a polgármester a fb-on ... adott egy anyagot, ami anyagot a dolog mellé, amit még nem tudtam teljesen átolvasni, de meg fogom tenni. Ha nem is értek egyet a betonozással, az mindenképp pozitív, hogy próbál érvelni, nem csak besértődik, mint Tarlós

Előzmény: ...slr... (76348)
...slr... Creative Commons License 2017.09.21 0 0 76350

Az elsöprő többség pont ezt akarta. Természetes környezet helyett természetellenest. Azért előkészítő intézkedésként az utóbbi években már megnehezítették - hacsak nem ellehetetlenítették -, hogy a környék fás szárú növényeit a lakosság gondozza, a füves területből pedig az évi rendes kábelezős felásás varázsolt parlagfüvest. A szokásos "ennél már az is jobb" módszertan. 

 

Azt azért hozzáteszem, hogy a meglévő, és egyre szűkülő füves területet összehasonlíthatatlanul alaposabban gondozzák, mint amikor negyed évszázada ideköltöztem.

Előzmény: linfury (76347)
linfury Creative Commons License 2017.09.21 0 0 76349

Ezen az alapon az Amazonas menti őserdő is gyom ... :)

Előzmény: ...slr... (76348)
...slr... Creative Commons License 2017.09.21 0 0 76348

Erről a "gyomfák" kifejezésről Homoki-Nagy, a fantasztikus természetfilmek készítője jut eszembe, ahogy filmjeiben halált megvető bátorsággal osztályozta a fajokat hasznosra és károsra...

 

Számomra a gyomfa azt jelenti, hogy természetesen, magától megterem. Amikor legutóbb jöttek fás szárút irtani, az volt az ítélet alapja, hogy azt nem ültették, csak úgy nőtt. :-)

Előzmény: villa (76345)
linfury Creative Commons License 2017.09.20 0 0 76347

Így van ... majd valamelyik este még sötétedés előtt, de mikor már nem lesz ott "munkás", készítek néhány képet a vadiúj Tűzliliom utcai játszótérről. Még nincs kész teljesen, de egy-két dolog már világos ... végre be van kerítve, gyönyörűek a játékok ... DE ... gyakorlatilag egyetlen négyzetcentiméternyi füves játszó terület sem maradt ... színes gumibeton és szürke díszburkolat  ... zöld (egyelőre csak föld) csak a kerítések mellett egy kevés ... ja meg egy kopasz betonfolt, ahol a csatornafedelek vannak, körülötte talán lesz némi zöld (úgy fél méternyi sávban), de ez egyelőre még nem látszik :(

Engem most épp nem érint, a gyerekeim pont kinőttek mind a játszóterezésből, az unokák meg még később várhatóak, de anno épp a szép és árnyékos zöld terület miatt jártunk oda. Biztos megfelel minden uniós előírásnak, meg esztétikus is, mégis erősen lehangoló így

Előzmény: villa (76340)
villa Creative Commons License 2017.09.20 0 0 76346

Kétségkívül nem bőbeszédűek, és nyitottak, de majd beépülünk lassan a rendszerbe. Anno a 30-as vonalnál, saját honlap, és kommunikáció volt:

http://nif.hu/projektek/2017/01/kelenfold-szazhalombatta-vonalszakasz-vasuti-palya-es-kapcsolodo-letesitmenyek-korszerusitese/

villa Creative Commons License 2017.09.20 0 0 76345

A sokszor emlegetett 40-es vonal felújítása kezdődik, ami nálunk sajna zömmel így fest, mindent letarolni, földet elvinni, és nulláról megépíteni mindent ötszörös áron, majd a végén földet és növényeket venni, orbitális áron. Itt ezek persze amúgy zömmel nem telepített fák, hanem un, gyomfák, és egyebek, attól még van klíma szerepük, ill. volt.

 

Előzmény: ...slr... (76341)
linfury Creative Commons License 2017.09.20 0 0 76344

Most: 1 légkalapácsozik időnként 1 lapáttal tesz-vesz körülötte, egy cigizve röhög rajtuk 1 meg a kőrakáson ülve a telefonját nyomkodja ... ezenköznen a többi részen semmilyen munka nem folyik

Előzmény: linfury (76342)
linfury Creative Commons License 2017.09.20 0 0 76343

Kivéve, ha Mészáros és Mészáros kft faiskolát vesz, ahol szigorúan 5 évente kipusztuló fákat lehet majd kapni

Előzmény: villa (76340)
linfury Creative Commons License 2017.09.20 0 0 76342

Még mindig Rózsakert ...

Most látom. hogy a bölcsi fala mellé építenek egy alig 20 cm "széles járdát", amin ugyan közlekedni nem lehet, viszont legalább az úton való közlekedést is megnehezíti a kanyarban. A tornaterem fala melletti járda is állandó konfliktusforrás, mert egy szélesebb babakocsi vagy 2 picivel közlekedő bárki már nem tud rajta közlekedni, valaki az úttestre kényszerül, ami az autósok nemtetszését váltja ki, ami viszont eleve röhej egy lakó-pihenő övezetben ... ha jól látom, mindenhová magasított szegély kerül, a bölcsi kijárathoz is - ott pl 2-3 szabályos parkolót meg lehetett volna csinálni -, szarunk bele, hogy ott babakocsival, kismotorral (gyerekek) közlekednek ... 

...slr... Creative Commons License 2017.09.20 0 0 76341

A Budafok-Háros vasútállomás környékén akkora területen folyik tarolás, amin már egy egész jó városközpont létesülhetne. Segít valaki, hogy mi készül ott és hol láthatók a tervei?

villa Creative Commons License 2017.09.19 0 0 76340

egyelőre murva, parkoló, és alkalmi események,

a fák ma nem barátai a hatalmaknak,

Előzmény: linfury (76337)
villa Creative Commons License 2017.09.19 0 0 76339

sajna ez így van, ma reggel is 10-20 perceket késtek a befelé menő vonatok, az a kevés, ami maradt,

a buszok a Budafoki és a Fehérvári úton állnak a sorban, marad a villamos,

Előzmény: linfury (76338)
linfury Creative Commons License 2017.09.19 0 0 76338

Nem lehet mindenhová kötött pályán eljutni sajnos ... a vasút totál esetleges sajnos, pedig az logikus lenne, a villamos meg lassú ... nagyon ... még akkor is, ha menetrend szerint nem az, mert a reggeli csúcsban olyan torlódások vannak, hogy ihaj ... Újbuda kp-nál valamelyik reggel 6 db villamos várt egymás seggében befelé

Előzmény: villa (76329)
linfury Creative Commons License 2017.09.19 0 0 76337

Azt gondoltam, hogy nem fák ... 

Előzmény: villa (76291)
linfury Creative Commons License 2017.09.19 0 0 76336

Tisztelettel ... szerintem a múlt, jelen, jövő témához nagyonis kapcsolódik

Előzmény: villa (76215)
linfury Creative Commons License 2017.09.19 0 0 76335

A néhány éve kétszer is megépített lépcsőt ismét szétverték a suli előtt és ha jól látom sikerült azzal a kővel újjáépíteni, amelyik fent a közért előtt telente baleseteket szokott okozni, mivel nedvesen csúszik ...

Előzmény: linfury (76334)
linfury Creative Commons License 2017.09.19 0 0 76334

Sziasztok!
Ha már beszéltetek róla, bitte ne ordítsátok le a fejemet!

Miként lehetséges az, hogy folyik egy közterület felújítási munka (épp most Rózsakert, de korábban ue. volt a József Attilánál), és egyetlen tájékoztató táblán sincs kint a kivitelező neve, elérhetősége? 3 napig kergettük a munkálatok vezetőjét, mert úgy rakták le a szegélyköveket, hogy 2 garázs ajtaját nem lehetett kinyitni. Most az ablakom alatt dolgoznak ... közmondásosan ... 1 a bobcattal, ketten legalább úgy tesznek, mintha érdekelné őket, hárman a területnek hátatfordítva beszélgetnek (mire leírtam, már mind a hatan ácsorognak csak)... a munka már 3 hetes csúszásban van ...

villa Creative Commons License 2017.09.15 0 0 76333

én reggel vonattal, vagy villamossal megyek,

Előzmény: ...slr... (76332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!