Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2012.10.14 0 0 3595

Sziasztok!

 

Mindenkinek szép napot kívánok!

 

üdv. :)

mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3594
Ja, ez a steril gyulladás ismerős kifejezés, talán pont a sérvek kapcsán olvastam. A háló is így épül be, ha jól tudom.
Na, izgi ez az egész, de ettől is okosabb leszek. :)
A kizáródás akkora életveszély, hogy simán megéri egy kicsit szenvedni. Fekszem itt, nézem az Oscart, és próbálok rájönni, hogy lehet hasizom nélkül röhögni. :)
tristen Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3593

Szia!

 

Tiburon51 rendkívül jól leírta az adott és aktuális helyzetedet. Szóval ne fossál, béke van.

 

Napról napra egyre jobban és jobban vagy. Tudom, hogy ez az agykontrollos szöveg nem mindenkinél állja meg a helyét, de hiszem azt, hogy tényleg agyban dől el sok minden. Volt itt egy fórumozó, aki annyira hitte ezt, hogy a gyógyulása szinte egyik napról a másik napra ment. Én akkor rendkívül irigyeltem őt, de azóta én is elkezdtem ezzel az agykontrollos dologgal foglalkozni, és tényleg segít. A pozitív gondolatok gyógyítanak!

 

Kitartás! :)

 

 

Előzmény: mentolos májkrém (3591)
tiburon51 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3592

Na, holnap ha sörözök, úgy veszem, hogy a Te óriási korsódat iszom!Köszönöm :D !

 

Amúgy a golyókról...nyugi, a "lényeg" - férfiasságunk koronái,maguk a herék, a spermium és hormontermelő szervek teljesen épek, sértetlenek, változatlanul és normálisan működnek (de minek, mondhatnánk...pár nappal műtét után :D )

 

Amivel "gond van", az a csomagolás, a herezacskó, ami anatómiailag lényegében a hasfal része, közvetlen összefüggésben azzal, izmos "zacskóval" (ld. hasfal), bőralatti kötőszövetekkel és bőrrel...és itt is az ödémával, vagyis a nyirok bőralatti kötőszövetekben való fölös felhalmozódásával állunk szemben (hiszen nyirokereket is átmetszettek, helyi steril gyulladás is kialakult stb.).

 

Szóval nyugi-nyugi, gyógyulást!

Előzmény: mentolos májkrém (3590)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3591
Még a műtét előtt megfogadtam, hogy ha rendesen felépülök, véradó leszek. Kiderült, hogy nullás vagyok, ennyivel lógok az életnek. :)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3590
Óriási korsó sört küldök gondolatban, köszönöm a választ! Tudom, hogy kezdek belehülyülni, igyekszem nem fosni mindentől, tényleg veszélyes.
A golyóm is kétszer nagyobb, mint a másik, tegnap hívtam miatta a dokit, azt mondta, az még pár hétig úgy is marad, de attól még elég elkeserítő ránézni.
Minden sérvesnek üzenem, aki még műteni fognak, hogy lelkileg megterhelőbb, mint testileg. Fájdalomban meg se közelíti a fogfájást, de a fájdalom helye... na, az kiborító. Ja, és a kiújulástól való rettegés. Pszichésen ott kell lenni nagyon.
Köszönöm újra, megnyugtató, ha tudom, mi újság belül, nem vagyok eü. dolgozó, lövésem sincs a műtét lényegéről. Ez a fórum életet ment. :)
tiburon51 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3589

Normális.

Azt javaslom, hogy pár napos friss műtöttként ne pánikolj be minden fájdalomtól, mert könnyen véglegesen rákattanhat az ember, hogy később is állandóan magát figyeli.Elvégre hasüregi műtét után vagy!

Koncentrálj arra, hogy napról napra jobban érezd magad.Vedd természetesnek a dolgot, természetesnek a fájdalmat, mert (1) ahogy írtad: nagy volt a sérved (2) ennek okáért nagy volt a sérvkapud, sérvtömlőd is (3) az orvos ezért jó nagy területet kellet,hogy - ahogy tristen fogalmazott-"bedrótozzon" (4) hashártyád kapcsokkal összehúzva, hasfalad aktívan mozgó izomzata (mozgás, bél-, és hólyagműködés stb.) jó nagy felületen foltozva műanyag prolene hálóval, sok-sok öltéssel (belső varrat) (5) a belső varrat fölötti kötőszövet átmetszve, majd jó sűrűn összevarrva és végül: a bőröd (tele milliónyi érző és fájdalomérző idegvégződéssel) átmetszve, majd jó alaposan összevarrva (külső varrat).

 

Hát hogyne fájna, hogyne égetne,hogyne duzzadna meg! Sebekről van szó. A gyógyulás lineálisan előrehaladó folyamat. Égetően fáj. Azután: csak fáj.Majd: fájdogál, feszít, vannak még érzéketlen területek (átmetszett érzőidegek miatt).Külső varratt gyógyul, de alatta hurka (ceruza, dió, virsli ...ki, hogy fogalmazta meg): ez a varrat gyógyulásakor a hegszövet körüli ödéma- fel fog majd szívódni kb. 5-6 hét alatt. Ámde: néha bizonyos napokon ismét erősebben fáj mint tegnap fájt - természetes folyamat, az idegek "játéka" sajnos, meg kell (lehet) szokni.

 

Jobbulj, élvezd a gyógyulást!

 

U.i.: kérdés: végül is volt beöntés vagy nem volt beöntés :) ?

Előzmény: mentolos májkrém (3588)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3588
Emberek, új tünet. Egész nap feszített, "mocorgott" belülről a seb, de nem is ez a baj, hanem ha felállok, pár másodpercig égő fájdalmat érzek, nem is kicsit. Normális, nektek volt ilyen?
tristen Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3587

Ha bárkinek lenne valami kérdése, tegye fel bátran! Mi válaszolunk.

 

üdv. :)

tristen Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3586

Szia!

 

Nekem is sokat segített annak idején. Tulajdonképpen a fórumtagok a gyógyulásomat végigasszisztálták és nagyon jó érzés volt. 

 

Mivel tapasztalattal rendelkezünk, tényleg jó dolog ez a fórum! :)

 

Gyógyulásra fel!

 

hali :)

Előzmény: mentolos májkrém (3585)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3585
Egyébként nagy kincs ám ez a fórum!
tristen Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3584

Ezzel a szép képpel kívánok kellemes hétvégét Nektek!

 

A fájdalmak enyhülését, a sebek gyógyulását kívánom!

 

 

hali :)

tristen Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3583

Szia!

 

Jól be lettél drótozva, úgy hogy semmi gáz nem lesz..

 

KITARTÁS!

 

üdv. :)

 

 

Előzmény: mentolos májkrém (3581)
Daytona Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3582

Engem is vágtak először, de nem volt sem drén, sem katéter, se semmi. Persze sokáig fájt, mint az állat, de nekem nem is hálóval csinálták anno, csak simán összevarrták, úgyhogy inkább az feszült, mint a seb. Mondjuk jól összestoppolta a doki, mert nincs vele azóta sem bajom. :)

mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3581
Én telefonról írok, mindenki egyforma.
Kiderült, hogy elbeszéltünk egymás mellett a dokival, a laparoszkópot csak én képzeltem be, de később mondta, hogy ekkorát nem is lehetett volna úgy. Ne parázz, én a legrosszabbat kaptam, és a konyhát még nem festettem ki, ugyan, de nem is sikítok a fájdalomtól. Nem jó, de hát milyen legyen egy műtét? A legrosszabb, hogy folyton fosok, hogy kiszakad, de itt a kartársak leírták egy párszor, hogy jól be vagyok drótozva.
tristen Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3580

Sziasztok!

 

Csodás szép napot Mindenkinek! Kicsit feldobom itt a hangulatot, habár nem kell, mert igen élénk a társaság! :)))

 

KITARTÁS!

climbz Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3579

Bocsi azt akartam kérdezni, hogy mikor derül ki, hogy végül nem laparoscopos műtéted lesz?

 

Tényleg nem látom rendesen:(

climbz Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3578

Mikor derült ki, hogy laparoscopos műtéted lesz? Még műtét előtt? Vagy így ébredtél?

 

Képzeljétek csak akkor tudok ide írni ha az új hsz. menüpontot használom. Egyébként azt írja vissza, hogy a hsz nem tartalmaz szöveget:OOOO Nekek annyira aprók a betűk, hogy alig látom, azért van benne olyan sok betűhiba.

mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3577
Mivel engem vágtak, az első napon minden fájt, de inkább csak idegesítő, hogy egy kiskancsóval, meg egy hülye kábellel kell menned mindenhova. Nem vészes. Amikor kihúzták, az is csak csípett. Sokkal brutálisabban néz ki, mint amilyen. Amikor mentünk kivetetni, néztük a vérvételes emberek arcát, ahogy elsuhantam előttük. Írtam már, de újra: friss, hasi sebbel nehéz röhögni. :)
climbz Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3576

Sziasztok!

 

Szétröhögtem magam ezen a jeges kávés storyn:DDDDD Ilyen tényleg nem bánom, hogy nem fiúnak születtem:DDDD

 

A drain nagyon rossz? Én nagyon félek tőle mert arthroscopia után a térdemben nagyon fájt:(((( Igazából amikor kikerült el is múlt minden fájdalom de azt az egy éjszakát nem kívánom senkinek.

 

Végül nekem novemberben lesz a műtét.

mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3575
A műtét előtt állókat biztos megijesztem, de azért még mindig inkább ez, mint mondjuk a rák. Fáj, b*ssza meg, de már gyógyulok. Sokkal komolyabb bajok vannak a világban.
Daytona Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3574

Hát ha vágtak, akkor sokáig fogsz gyógyulni, de azért nem lesz elviselhetetlen, ne aggódj. Az lesz majd a vicces, amikor már-már azt hiszed, hogy jól vagy, aztán egy hirtelen rossz mozdulattól úgy érzed, hogy szétszakad a beled. :)  De ha eleinte érzel mindenféle fájdalmakat, duzzanatokat, nyilallásokat, az teljesen természetes, a gyógyulási folyamat része. Szétszakadni biztosan nem fog, ezt úgy összevarrják, hogy csak extrém-mega terhelés szakíthatja szék, de előbb kekszelsz be a fájdalomtól, mint hogy azt a szintet elérd. :)

Előzmény: mentolos májkrém (3573)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3573
Még a herém is hasogat időnként. De az megnyugtató, hogy éjjel merevedésre ébredtem (már elnézést a hölgyektől), pedig azt hittem, az már sosem lesz többé. Marha idegesítő, hogy csak az agyam tudja, hogy a műtét előtt rosszabb volt, mert ha kiszorul...
tristen Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3572

Szia!

 

Bizony vannak jó kis élményeink, nekünk, férfiaknak...

 

hali :)

Előzmény: Delwen (3568)
tristen Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3571

Szia!

 

Vígasztaljon az, hogy nem aranyérre műtöttek. Elmaradott, halmozottan hátrányos helyzetű országokban még így vizsgálják a betegeket.

 

a

 

:))))))))))

 

Kitartás! Ha nagyon fáj, kapj be egy fájdalomcsillapítót...

Előzmény: mentolos májkrém (3570)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3570
Hálós, persze. Azt mondta a nővér, hogy a harmadik és a hetedik nap lesz rossz. Eddig igaza van, fáj.
tiburon51 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3569

Vágtak... de azért "hálós" műtét volt, ugye?

 

Jobbulást!

Előzmény: mentolos májkrém (3555)
Delwen Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3568

Júúúj, fiúk, hát nektek aztán vannak külön élményeitek a műtétről. Szerencsére minket lányokat megkímélt a természet ezen részektől :-)

Ami a röhögést illeti, hozzám másnap bejött két kollégám meglátogatni a kórházba, és szétröhögtem magam, közben meg folytak a könnyeim úgy fájt :-)

És fájt még a köhögés, a tüsszentés, na attól csillagokat láttam, úgyhogy inkább addig csavargattam az orrom, míg elment az inger...

Jobbulást a friss műtéteseinknek!

dalmata13 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3567

nekem két napig volt a kórházban felpolcolva,valami törülköző vagy lepedőcsik volt összehajtogatva.Arra ébredtem ,hogy ott volt a lábam közt.Az átkozottul huncut nővérke persze egyből észrevette amikor felfedeztem-Azt ne piszkálja, az a Julcsa- mondta,-Ki ne vegye mert akkora tökei lesznek mint a focilabda.Nos annyi haszna azért volt ,hogy az első kacsás pisilésnél ami mellément azt felszívta azonnal.....

Előzmény: mentolos májkrém (3564)
tristen Creative Commons License 2012.10.11 0 0 3566

két évvel ezelőtt, nyáron......

Előzmény: tristen (3565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!