Keresés

Részletes keresés

Calcitos Creative Commons License 2015.04.07 0 0 3853

 Készíts - készíttess egy tervet, majd egy hozzá tartozó költségvetés kiírást és ennek alapján kérjél ajánlatokat.

 

 

 Nem nehéz,  első egy  M    1  :50 -es léptékhelyes alaprajz / az M 1 : 100 -as nem jó,  az csak a lakás kerekedőknek való  ). Tehát van egy alaprajz arra berajzolod az általad kért fogyasztókat  - fogyasztó helyeket  ezek a világító testek, kis és nagyfogyasztók, kapcsólókat meg egyebeket. A teljesítményt e árt oda írni. Majd a szakik folytatják

 Nyilván a vezeték keresztmetszet nem a Te dolgod   sőt a hossz se , de azért nem árt azt se kiszámolni. Meg kell határozni az áramkörök számát, meg amit a szabvány előírt.

 

 

 Terv nélkül egy ilyen nagyságrendű munkánál dolgoztatni kockázatos.

Előzmény: beeup (3851)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3852

Parizsi.

Bemesz harom boltba es lesz viszonyitasi alapod.

 

Villanyszereles.

Ki hivsz a hazhoz harom mestert es lesz viszonyitasi alapod.

 

Nah igy mukodik a vilag.

Előzmény: beeup (3851)
beeup Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3851

Igen. Egy kiló párizsinál még talán elmegy hogy 30 vagy 70 forint, de 300 vagy 700ezer forint között már olyan jellegű a különbség(számunkra) hogy azt már kalkulálnunk kell rendesen:)

Előzmény: Tízenhármaska (3849)
beeup Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3850

Köszönöm!

Előzmény: Palási (3848)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3849

Most komolyan,elorebb vagy azzal ha azt irom 498,553ft lesz?

Itt inkabb annyit segithetunk,hogy felhivjuk a figyelmedet par dologra.

Előzmény: beeup (3847)
Palási Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3848

 Biztosan drágább lesz. pl. 500 körül, de majd a vállakozó megmondja.

Előzmény: beeup (3847)
beeup Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3847

Köszönöm a válaszokat, de most akkor olcsóbb vagy drágább mint egy temetés?x) fontos viszonyítási szempont!:o

Palási Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3846

 Egy temetést 350 -eftért meg lehet úszni, nem kell felhajtás !!

Előzmény: Tízenhármaska (3845)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3845

Szia

 

Az is szivszorito ha vegig nezed hogyan eg le a hazad villamostuz eseten.

Te magad irod,tobbszor eleget a kotes.

Gondolom a haztartasod meg csak novekszik villamosgepek,szerszamok szempontjabol,mivel igenyesek vagytok.

Szerencsere.

H-tarifa kiepites,ha nem fer be a fadobozba,akkor kell neki egy muanyag doboz.

Aramszolgaltatoi regszerelore lesz szukseged,igy is ugyi.

Tobb mint valoszinu,hogy a merohelyet komolyan at kell szerelni,vezetekezni,erintesvedelmi foldelest telepiteni.

Klimahoz csatornazhat,lenyeg hogy csatlakozokabelen nem lehet kotes,folytonosnak kell lennie.

Ujrafuzes sem leanyalom a szerelonek,hisz nem garantalhatja,hogy bontasnelkul fog fuzni.

Regen eloszeretettel hasznaltak vekony csovet(11-13,5) es abbol is egy szallat.

Mennyibe kerul?

En szamokat nem irnek.

Sokba,de olcsobb mint egy temetes.

 

Előzmény: beeup (3843)
Palási Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3844

"  75 m2-es családi ház, bojler, mosógép, hűtő, villanytűzhely van, más nagyobb teljesítményű extra nincs) "

 

nem elég ez ?

 talán még egy 6 kW-os villanykályha kéne.

 

 

" hogy ha ez a szerelő ezt mondta, akkor más is ezt fogja? Nem lehet megúszni sehogy se a teljes roncsolást? "

 Valószinű igen  !

Előzmény: beeup (3843)
beeup Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3843

sziasztok,

 

egy régi építésű családi házunk van, alumínium vezetékkel, bergmann-csőben, már többször a kötéseknél leégett, muszáj újrahúzni. Szeretnénk klímát is beszerelni, H tarifával igénybe venni, fűtésre. Ehhez, ha jól láttam kétfázisú mérőt kell telepíteni.

Egy villanyszerelővel konzultáltunk, aki sajnos azzal riogatott, hogy szét kell verni a házat, és teljesen újra kell gondolni az egész elektromos hálózatot. Kőműves munkák, az egész ház újratapétázása, tehát szívszorító dolgok. Persze anyagilag is, habár ott még nem tartottunk, hogy egy megközelítő árat is kapjunk.

 

Mielőtt belevágnánk, azért megkeresünk más szerelőt is, de valaki tud abban segíteni, hogy ha ez a szerelő ezt mondta, akkor más is ezt fogja? Nem lehet megúszni sehogy se a teljes roncsolást?

Nem elegendő a régi vezetékek újrahúzása, és a klímának egy teljesen különálló rendszer kiépítése?

Mennyire lehet számítani költségekben? (75 m2-es családi ház, bojler, mosógép, hűtő, villanytűzhely van, más nagyobb teljesítményű extra nincs)

 

köszönöm!

Dunit Creative Commons License 2015.04.05 0 0 3842

 Meg lehet azokat oldani flexibilis dugaljakkal is.

 Tény hogy helyiségenként 4 db kell.

Előzmény: _kip_ (3836)
nap50 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 3841

A terv bár kötelező lenne 30 A felett ki tudja hagyni. Viszont E napló, FMV, számlaadás kötelezettség miatt nem tud  200e ft-ért dolgozni.

Alanyi mentesség létezik 6 millióig.

Előzmény: Fázisceruza (3839)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.04.04 0 0 3840

KATA-nál 0% az áfa.

Előzmény: Tízenhármaska (3838)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.04.04 0 0 3839

De össze fog neki jönni! 

Tuti, hogy megcsináltatja valami trógerrel 200-ért, aztán beáll az új garázsba a BMV-vel és örül neki mint majom a farkának. 

Persze addigra már rég összeanyázott a kivitelezővel és majd felhív engem, hogy kössem már be neki a kerámialapost 6ezerért :D  aztán mikor közlöm vele, hogy a  1.5 MCU nem viszi el a kerámialapost, akkor fog lebiggyedni a szája. -mindíg ez van... 

Előzmény: nap50 (3837)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.04 0 0 3838

Dobalgathatjuk a szamokat, de meg igazabol iranymutatasnak sem jo,mert ugye kerdezhetem ma mi lesz a lotton a nyeroszamok? :-))

A helyszin,a leendo megrendelo igeny,majd meggyozni par dologrol,hogy meg ez is kell,ezt msg inkabb ide.

Uj epites ahogy irja,es megint nincs villmosterv, se rajz,miert nem lepodunk meg?

 

Engem most tenyleg az erdekelne miert irjatok paran az arat nettoban?

Nem kotozkodes,erdekel.

nap50 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 3837

73 nm-es panelba több dugaljat kapcsolót szereltünk. Falon kívül csatornával a munkadij kb 250e ft volt.

A te házadat 600e Ft nettó munkadíj alatt nem fogod hivatalosan megúszni.

Előzmény: angelkate (3835)
_kip_ Creative Commons License 2015.04.03 0 0 3836

24db dugalj egy családi házra karcsú szokott lenni. Csak a konyhában (nem nagy) van 14db (!).

 

Riasztónak, kábel tv , net, telefon, gépészetvezérlés (termosztát) kérj csövezést, filléres tétel az egészben és később nem szívatod magad a kifestett lakásban :-)

 

 

 

Előzmény: angelkate (3835)
angelkate Creative Commons License 2015.04.03 0 0 3835

Köszönöm a válaszod! :)

Valahogy én is így képzeltem el a számolást.

Sac/kb. kiszámol valamit, aztán föl vagy le kerekíti, ahhoz képest mi a norma, vagy elfogadható.

 

Nyilván látatlanba nem lehet konkrét árajánlatot kérni, nem is kérek, de akkor kb. reálisan mennyibe kerülhet egy új építésű ingatlan villanyszerelése az alábbiak szerint:

 

-Ideiglenes tartóoszlop a telken belül van, erről kell áthelyezni a villanyórát a ház falára és a vezetéket a tetőre, ez kb. 7m (utcai villanyoszloptól számítva kb.14m). Vagy ezt az Émász csinálja?

-nagyobb energiaigényű kiállások, garázskapu, szagelszívó, hűtő, mosógép, kondenzációs gázkazán 1-1db

-14db mennyezeti lámpa

-24db dugalj

12db kapcsoló+3db váltókapcsoló.

+/- 2db, nem tudom pontosan

 

Riasztónak nem kérünk kiállást.

Kábeltévének sem kérünk dugót, csak helyet a falba, ahová majd be lehet tenni, 3 helyre, internetnek szintén, egy helyre.

Nemtudom mi az a KNX rendszer.

 

Úgy gondolom nem kérünk semmi extrát.

Előzmény: Peter atyuska (3834)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3834

Azt eldönti hogy neki mennyiért éri meg, általában a számolások:

- tudom hogy ez mennyi óra ezért számolok x összeget

- van egy lista amiben fel van sorolva mi mennyi és ezzel számol

- előveszi a normagyűjteményt vagy megfelelő szoftvert és azzal kiszámoltatja

- sacper kábé besaccolja mennyiért éri meg neki

 

A munkadíj meg erősen függeni szokott még a munka bonyolultságától is. Pld van e KNX rendszer vagy relés megoldások, esetleg összetettebb megoldás amibe be van vonva egy riasztó rendszer is.

Előzmény: angelkate (3824)
angelkate Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3833

Tízenhármaska úgy látom, kötözködős hangulatban van.

 

A többieknek köszönöm a hasznos hozzászólásokat!

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3832

Tudod vannak akik negyzet meterre adnak arat.

Előzmény: pocsolya84 (3829)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3831

Es arrol meg nem is beszeltel:

Aramszolgaltatoi merohely kiepites,Felelos muszakis es enaplo vezetes,jah es szamlaadas.

De majd jon ujra husvet utan.

Előzmény: k.andras.1970 (3830)
k.andras.1970 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3830

Ez kb. mennyibe kerül egy autó kérdés.

 

Milyen autó?

 

Mit is akarsz szerelni? Sokszoros eltérések lehetnek az egyes emberek elképzelései között. Falanként lehet 1 dugalj és lehet 3*5+tv+net+anyámkínja.

 

De itt van egy kalkulátor:

http://www.villanyszerelés.hu/kalkulator.php

Előzmény: angelkate (3826)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3829

Nekem vidéken úgy szerelik a villanyt (álmennyezet felett mennek a vezetékek, nem kell nagyon falat vésni, 110 m2) hogy a szerelvényezés 25 e Ft, minden kiállás további 3800 Ft, ha több konnektor megy egymás mellé az egy kiállásnak számít.

 

És ez csak a munkadíj.

angelkate Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3828

Kösz szépen! Előrébb nem lettem a válaszaiddal és a tréfáiddal sem. 

Feleslegesen fárasztottad magad és engem is...

Előzmény: Tízenhármaska (3827)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3827

Latod-latod,erthetetlenul olvastad a kosarast.

Tehat nem tudod mennyit fogok fizetni a penzternal. Hiszen nem tudod mit es mennyit szeretnek vasarolni.

Mi is szakemberek,vallalkozok igy vagyunk a Te irasoddal,kerdeseddel.

Igazabol csak annyit tudunk,hogy villanyt szeretnel szereltetni.

Ahogy Atyuska ajanlotta,tessek hivni a helyszinre tobb szerelot,ugyan azokat a feltetelekkel,feladatokkal palyaztatni.

Mondjuk ezt a kozepso arajanlat elfogadast szerintem O sem gondolta komolyan :-))

Előzmény: angelkate (3826)
angelkate Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3826

Nem vicceltem :( 

Nem várok el semmit, csak érdeklődtem, hogy reális e az, amit mi gondolunk!?

Nem értek a villanyszereléshez.

Akkor azt mondod, hogy 200 nettóért profi munkát kaphatunk?

Bocs, ha nem értek elsőre, de tényleg nem értem ezt a kosaras mosószeres dolgot! :(

 

Előzmény: Tízenhármaska (3825)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3825

Kezd az egesz szep kis aprilisi trefa lenni.

Elvarod,hogy megmondjuk mennyit fogsz fizetni a penztarnal,ha a kosaradban van elelmiszer,mososzerek es egyeb nyalanksagok.

Ezert a nettoert kapsz egy profin elvegzet,teljeskoru villanyszerelest.

Jah,lehet ez is csak trefa :-))

Előzmény: angelkate (3824)
angelkate Creative Commons License 2015.04.02 0 0 3824

Köszi a választ!

Igazából megvan kivel szeretnénk csináltatni, össze is írta a dolgokat, húsvét után ad választ, hogy mennyi lenne. Mi max. 200e. Ft nettó munkadíjra gondoltunk anyag nélkül. Majd kiderül... de akkor ne lepődjünk meg, ha 300-at mond?

Előzmény: Peter atyuska (3823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!