Keresés

Részletes keresés

Zsojoe Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3141

Rockwool frontrock van fent normálisan felrakva. Akkor talán nem lesz baja.

Előzmény: zöldeskékek (3140)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3140

Hát egy jó hőszigetelő anyagnak és főleg ha jól is van felrakva egy kis eső meg sem kottyan. Ha le kell szedni, akkor szar anyag került fel oda és szarul felrakva.

 Én a hálózást folytatnám, de a további műveletekkel várnék. Gondolok itt a hálózás utáni kenegetésekre.

Előzmény: Zsojoe (3139)
Zsojoe Creative Commons License 2017.08.05 0 0 3139

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne homlokzati közetgyapot szigeteléssel kapcsolatban mivan ha felrakás közben még hálózás előtt jön egy eső és megázik. Meg kell várni míg teljesen ki szárad vagy cserélni kell?

Zöldár Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3138

 Tehát tetőtér beépítésnél szigetelnéd a  határoló falakat !

  A ferdetetőre  bármely szálasanyag jó, így az üveg és ásványgyapot is. azért bedolgozás  .. rögzítés szempontjából jobb a lemezes kivitel .. jobban ott marad .

 A ha viszont födémről van szó oda bármely tekercses gyapot jó, sőt a cellulóz is.

Előzmény: Songoka (3137)
Songoka Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3137

Sziasztok

 

Szeretnék tanácsot kérni.

Hagyományos nyeregtető 30cm-es szigetelés. De milyen anyagot válasszak?

Kőzetgyapot, Üveggyapot? vagy valamelyik fújt?

 

Ki mit miért javasol?

Egyik helyről kapom, hogy Rockwool Deltarock, másik irányból, hogy rakjak URSA-t, aztán hogy thermofloc.

 

Totálisan nem tudok dönteni, de egy megfelelő és nagyon hosszú távú megoldást szeretnék.

 

A szerkezet 15x10es gerenda rajta 10x10 Rawatherm XPS 300wb rajta 5x10-es palló. közé kellene szigetelő anyag.

 

Köszönöm előre is.

lenoxa Creative Commons License 2017.07.17 0 0 3136

Nem tudom, van- e valakinek hasonló tapasztalata. Vettem egy házat, amel kívülről hőszigeteleve van. Már harmadik  éve lakunk benne, de eddig nem volt semmi gond, leszámítva, hogy eggy kicsit pergett le a vakolat, de nem volt vészes. Idén viszont, ha süti a nap, nagyon erős, szúros szagot áraszt. (Csak napsütésben) Mi lehet az oka, illetve mit lehetne tenni?

Ali-bá Creative Commons License 2017.07.02 0 0 3135
Előzmény: Lion-E (3134)
Lion-E Creative Commons License 2017.06.30 0 0 3134

Sziasztok!

 

Födémszigetelésen gondolkodom. Kicsi ház, de az ország leghidegebb részeinek egyikén. :) Belefutottam egy Climatizer Plus nevű cellulóz szigetelés hirdetésébe. Kőzetgyapot, üveggyapot, stb. nem túl szimpatikus... így megörültem neki. Van valakinek tapasztalata? 

Előre is köszi a választ.

horakulum Creative Commons License 2017.06.22 0 0 3133

Sziasztok!

 

A panelünk falán 20 cm-nyi szigetelés van, mindennel együtt. A balfax kílmás felfúrt 4 furatot, aztán rájött, hogy nem jó a csavarja bele, és hogy nem tudja becsövezni, mert túlságosan oldalra tette...utóbbiról hallgatott. Kihívtunk mást, aki profin feltette (előző esethez csak annyit, hogy a kereskedő klímás, a garanciánk feltétele). Nos, maradt 4 furat ugye kb. 10 cm-mel arrébb, mint a tökéletes rögzítés, ami látszik, hisz így a szép krém színű falon 4 db szürkés, egyelőre szilikonnal kitöltött furat- kb. 1 cm átmérővel - a szigetelt, színezett falban, amit szeretnék nagyon gyorsan eltüntetni. A panel falán a bedübelezett EPS lapok vannak (16cm), majd a habarcs vagy mi, hálóval, egy alapozó réteg és rajta a színezett vakolat. A lyukakba (muin. 22 cm mélyek) szerintetek lehetne purhabot nyomni? Majd  a végére egy kis vakoló anyag vagy glett kicsit mélyebben és rá szereznünk kellene hasonló színű homlokzati festéket - ráadásul utóbbi ilyen bordázott -, vagy van jobb ötletetek? A közös képviselőnek nem merem jelezni, mert rettegek, hogy ránk verné, hogy e miatt nem lesz garanciális a ház szigetelése, pedig teljesen ártatlanok vagyunk ebben az ügyben. :((( Engem már kicsinál ez a hülye klímás. Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás. És még a homlokzati festék színét is meg kell találjam és megvenni egy egész vödörrel, feleslegesen...Ránézek a klímára és máris összeugrik a gyomrom (hosszú évekre terveztünk és el kellett előre dönteni, hogy csináltatunk-e, mert később talán nem fogja engedni a ház). Tudtok tanáccsal segíteni?

Köszönöm előre is!!!

 

Mr.V. Creative Commons License 2017.06.07 0 0 3132

rockwoll, parock vagy knauf kőzetgyapot. ősszel csináld felöltözve, akkor kevéssé csíp

Előzmény: rlt (3131)
rlt Creative Commons License 2017.06.04 0 0 3131

Sziasztok ...Tetőtér felújítást akarok csinálni szarufák közé 15 cm alatta 5 cm gyapot  milyen gyapottal érdemes ami nem szúr és öntartó nem esik össze idővel mind a régi ami benne van most 10 cm van bent 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 0 0 3130

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni egy régi családi ház teljes körű szigetelésével kacsolatban.

A ház az 1950-es években épülhetett kisméretű téglából(38cm). Szerncsére jelenleg is remek állapotban van, de a szigetelést tekintve nem felel meg a mai kor elvárásainak. A falak utólagos vízszigetelése már megtörtént.

Az aljzat fel lett szedve és 40cm mélységben kihordva a teljes házból. Szóval teljes aljzatszigetelés is lenne amibe padlófűtés is kerülne.

A falakra kívülről grafitos szigetelést gondoltunk. Az lenne a kérdésem, hogy egy teljes körű szigetelésnél meghatározható-e, hogy melyik pontra pontosan mi és milyen vastagságban valamint rétegrendben kerüljön? Túlzásba sem szeretnénk esni és az anyagi keret is véges, de a lehetőségekhez mérten szeretnénk időtálló megoldást. 

-aljzat

-álmenyezet

-külső hőszigetelés

-lábazat

-padlás

A nyílászárók is cserélve lesznek. Valószínűleg Salamander 82 BluEvolution 3 rétegű, melegperemes üvegezéssel.

Ilyen teljes körű szigetelésnél érdemes a szellőztetést is megoldani? Sajnos erre nem fog maradni milliós nagyságrend. Így valószínűleg a hőcserélős szellőztetésről le kell mondanunk.

Mit javasolnátok?

Az álmennyezetnél a gipszkarton és a régi mennyezet közé lehet tenni szigetelést (Rockwool Multirock?)

Vagy ide tilos? Inkább a padlás felől szigetelni?

 

Előzmény: Lacifelújít (3127)
Mr.V. Creative Commons License 2017.05.26 0 0 3129

szerintem gyapot a legjobb, de nem is kell megtömni, csak hogy éppen megfeszüljön

Előzmény: Pollen8 (3125)
Lacifelújít Creative Commons License 2017.05.26 0 0 3128
Lacifelújít Creative Commons License 2017.05.26 0 0 3127
Lacifelújít Creative Commons License 2017.05.26 0 0 3126

SOS segítségre lenne szükségem.

 

Homlokzati hőszigetelés van folyamatban a házunkban és tanácstalan vagyok a jó megoldást illetően.

 

A ház fagerendás födémmel rendelkezik. (Gerendák kb. 1 méterre egymástól, alatta és fölötte deszka borítás, legfelül vályog borítás)

 

A határoló fal fölött tégla/kő volt, hogy lezárja a két deszka közötti légteret.

Ezeket elbontottam.

 

A ragallya le lett szedve és a terv, hogy a szigetelés ferdén bevágva felmegy a tetőig.

 

Két megoldás van a fejemben:

 

1. a gerendák közé egy 15x25-ös polisztirol tábla lenne befeszítve hőszigetelő púrhabbal. Ezt el is kezdtem. (mellékeltem fotót) Mögötte felülről még tudok ásványgyapotot tenni. Ebben az esetben a polisztirol táblára csak kb 10 cm ásványgyapot mehet. 

Félek, hogy hőhidas lesz.

 

2. nem teszek oda semmit, hanem majd a födémre kerülő ásványgyapot szigeteléssel fordulok be. Ebben az esetben vagy 30 cm mehet a határoló falra és lépcsőzetesen a födémre.

 

Hogy lehet ez hőhídmentes?????

 

Köszi.

Pollen8 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 3125

Köszönöm a segítséget, a gipszkarton és a gyapot között a villanyszerelés miatt akartam csak 5cm-ert hagyni, de akkor nem hagyok. Komolyabban át sem gondoltam a dolgot, mert a ferde síkon nem is futna kábel, úgy hogy tényleg köszönöm. A kasírozott gyapot szélét természetesen összeragasztom. A tetőablakokhoz vettem párazáró fólia gallért, de sajnos hőszigetelő gallér nélkül lettek beépítve az ablakok. Ha a párazáró fólia gallér alatt jól kitömöm gyapottal az jó lenne, vagy van erre valami más anyag?

Előzmény: Mr.V. (3124)
Mr.V. Creative Commons License 2017.04.21 0 0 3124

az is jó, amit csinálni akarsz, de van jobb is. ha elhagyod az utolsó 5cm-es rést a gipszkarton és gyapot között, akkor egyrészt magasabb lesz a belvilágod, másrészt sokkal jobb lesz a léghang gátlásod. ha mindenképp ragaszkodsz réshez, akkor is elég a 2 max 3 cm. a kasírozott gyapot széleit gondolom összeragasztod, hogy teljesüljön a párazárás

Előzmény: Pollen8 (3123)
Pollen8 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 3123

Üdvözlet!

 

Segítségre lenne szükségem egy 25-éve gázbetonból épült sátortetős ház tetőterét szeretném beépíteni. A tetőt 5-éve újra rakták, lecserélték a palát creaton hortobágy cserépre, csak 3cm ellenlécet raktak és párazáró fóliát.

 

A rétegrend kívülről a következő lenne: cserép, cserépléc, 3cm ellenléc, párazáró fólia, 5cm légrés, 10cm 039-es ásványgyapot a szarufák között, kereszt irányban pedig 10cm 039-es alukasírozott üveggyapot, 5cm légrés, gipszkarton.

 

A tűzfalat belülről nem szigetelném csak gipszkarton kerülne a falra, tavasszal pedig kívülről kapna egy 10-15cm-es szigetelést.

A cserép alatt a szellőzést minden tetőablak alatt és fölött és gerinctől a harmadik sorban minden szarufa között egy-egy szellőztető cserép biztosítaná.

A párazáró fólia alatti 5cm-es légrésben az eresz alatt felszerelt szellőző szalag és a kupcserép alá beépített gerinc szellőző biztosítaná.

 

Szerintetek ez így jó lenne?

 

 

zöldkomcsi. Creative Commons License 2017.02.26 0 0 3122

Azt azt az üreget rést én feltölteném perlittel.

Előzmény: Janifly (3120)
tónikertész Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3121

Szia! Szerintem írj a (Hő)Szigetelések topikba , ott nagyobb a pörgés.

Előzmény: Janifly (3120)
Janifly Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3120

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 80nm es házrészt. A lakás front oldala és az egyik vége szabad fal (Ezt szeretném 15cm hungarocell szigeteléssel ellátni mert a jelenlegi 30cm mészhomok tégla eléggé rossz szigetelő) A lakás hát oldala viszont egy másik házhoz kapcsolódik de a két fal között kb. 10-20cm felülről szabad nyílású rés van, oldalról össze van falazva ott nincs rés. A kérdésem az lenne, hogy felülről a tetőnél lehet-e, érdemes-e szabad-e ezt szigetelni? Nagyon egyszerűen meg lehetne oldani üveggyapottal és egy kis lemezes munkával és így a két ház hővesztesége jelentősen csökkenne. Vélemény?

Mr.V. Creative Commons License 2017.01.27 0 0 3119

vekonyabb xps ragasztassal sikba hozod

Előzmény: kevin_111 (3118)
kevin_111 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 3118

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem lábazat szigeteléssel kapcsolatban. A házat idén akarom szigetelni és a lábazatot is. Most jelenleg kő lábazat van, valami robbantott- vagy nem tudom, hogy mondják ezt, de a lényeg hogy nem sima felület. A hőszigetelő lapok felrakása előtt milyen módon lehet az 1-3 cm egyenetlenséget eltüntetni. A vakoláson kívül van esetleg más megoldás? (na és azon kívül, hogy lebontanám a követ :) )

Összesen nem számoltam még ki az egész felületet, de a legnagyobb rész az 11méter hosszú és 1,3méter magas.

Mr.V. Creative Commons License 2017.01.24 0 0 3117

ha nem kezdesz el penészesedni, nem lesz büdös, penészes szagú a levegő, akkor elvileg jól csinálták meg, és nem kell elbontanod. ha mégis bontani kell, akkor valahol megkezded, és spaklival, kőműves kanállal letolod a falról

Előzmény: zoli812 (3115)
mynames Creative Commons License 2017.01.24 0 0 3116

Ez a topic megdöglött. Itt kérdezd meg: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

 

Üdv:

mynames

Előzmény: zoli812 (3115)
zoli812 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 3115

Sziasztok.Nem rég vett házban,azt vettem észre hogy a két szoba ami egymás mellett van,északi fekvésű oldalai amiben műanyag hőszigetelt ablakok vannak beépitve  kisméretű tégla 2cm nikecellel van belülről megboritva(az oldalfalai is amik szilikátból vannak)és kifestve,Na most olvastam a belülről való szigetelés hátrányait,mit gondoltok hogy elkellene e távolitanom a 2 cm szigetelést,vagy ez nem annyira vészes vastagság?

Mr.V. Creative Commons License 2017.01.17 0 0 3114

sehova

Előzmény: Jena307 (3112)
tatupu Creative Commons License 2017.01.16 0 0 3113

KÖSZ!

 

A lépésálló kőzetgyapot jó ötlet, mert hangcsillapító is! És osb-t is fogok rakni a hajópadló alá, mert különben sűrűbben kéne rakni a párnafákat, így meg a kőzetgyapot szélességében elég lesz.

rákerestem a szárazpadló rendszerekre, de nem nagyon vágom ezt a vidifloor rendszert... ez vmi gipszkarton lerakása a padlóra? mert akkor nem kell nekem ilyen..

Előzmény: Mr.V. (3110)
Jena307 Creative Commons License 2017.01.14 0 0 3112

lenne egy gyors kérdésem, saralt födémes vályogház födémet akarok szigetelni, régen utána jártam de el vagyok bizonytalanodva hogy a közetgyapot alá vagy fölé vagy alá fölé rakjak párazáró fóliát ?

20cm multirock megy majd fel a terveim szerint. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!