Keresés

Részletes keresés

Gábor Somfai-Kiss Creative Commons License 2018.11.27 0 0 3052

Korsós Katikánál (József A. utca.) volt a párom, begyulladt a bőre. A pénzt persze nem kaptuk vissza.

Dr. Kádár bőrgyógyász Creative Commons License 2018.11.11 0 0 3051

Hogy miért nem szőrtelenítünk a herezacskón és a hímvesszőn, annak több oka van.

 

-nincs rá igény, férfi fanszőrzet (nem herezacskó!) szőrtelenítést jó, ha egy évben egyszer végzek,

 

-a herezacskón és a hímvesszőn alig van szőrzet, az is nagyon elszórtan. Könnyen borotválható. Minek drágán lézerezni?

 

-de a leglényegesebb: a lézeres szőrtelenítés erős hőbehatással jár, bár nagyon rövid ideig, de mint tudjuk, a here azért van kívül a testünktől külön kis zacskóban, hogy hűvös maradjon. Már kisebb hőhatásra is a spermium termelés károsodhat. Elég, ha valaki sokáig feszes farmert hordva tartja melegen a heregolyóit. Általában a fiatalabb emberek szőrtelenítenek, így a nemzőképes férfiak a hőhatás miatt fokozottan ki vannak téve, hogy visszafordíthatatlanul károsodik a spermium termelés. Magyarán, a szőrtelenítésnél erősen fennáll annak a veszélye, hogy meddővé tehetünk valakit. És ezzel nem játszunk. A lézerfény 2-4 mm-ig hatol a bőrbe, a herezacskónál a bőr vékonyabb, tehát a veszély nagy és egy normális orvos sem kockáztat egy pert, egy műhibapert! Nem vesszük lejjebb az energiát, hanem kerek perec elküldjük a pácient.

 

Kádár László dr.

Előzmény: Alfred01 (3050)
Alfred01 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 3050

Tisztelt Kádár Doktor Úr!

 

Én férfiként szeretnék megszabadulni a nagyon erős fanszőrzettől.

 

Ön egy korábbi hozzászólásban írta, hogy „Férfiaknál a herezacskó, a hímvessző és a fülcimpa ( ezt nehezen de lehetséges) kezelése nem ajánlott.”

 

Ez azt jelenti, hogy a hímvesszőn és a herezacskón szőrtelenítést nem vállal egyáltalán, vagy azt, hogy a kezelés esetleg az átlagosnál több alkalmat vesz igénybe és a kényes területen az átlagosnál több kellemetlenséget jelenthet a kezelés a páciens számára? Részemről teljesen elfogadható volna, ha intim területen pl. a szokásoshoz képest több, „kisebb erősségű” kezelésre kerülne sor. Ez lehetséges lehet?


Előre is köszönöm a válaszát!

 

kovita Creative Commons License 2018.09.30 0 3 3049

Sziasztok!

Véleményt szeretnék a DermaGene Quartz 5in1 IPL szőrtelenítő gépről. A leírás alapján jónak tűnik, de csak két helyen rendelhető meg, így kicsit óvatos vagyok.

john00 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 3048

Köszönöm szépen, hogy válaszolt!

Előzmény: Dr. Kádár bőrgyógyász (3047)
Dr. Kádár bőrgyógyász Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3047

"Nem tudom eltitkolni, hogy ez szégyenletes téma, így számolok mérlegelési jogkörrel és szakmai szolgáltatással számomra" Értemlezést kérek, mert nem értem ezt a mondatot.

 

Férfiaknál a herezacskó, a hímvessző és a fülcimpa ( ezt nehezen de lehetséges) kezelése nem ajánlott.

 

Sebész szokott küldeni férfi pácienst, hogy farvágányban lévő, többször műtött cisztát körülvevő területet szőrtelenítsem.

john00 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3046

És mi a helyzet a lézeres szőrtelenítéssel a férfi intim helyeken? Találok szakembert Budapesten? Nem tudom eltitkolni, hogy ez szégyenletes téma, így számolok mérlegelési jogkörrel és szakmai szolgáltatással.számomra

Liza101 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 3045

Kedves Doktor Úr!

Köszönöm szépen, hogy válaszolt. 

Nagyon jó lenne, ha meg tudnék szabadulni a benőtt szőröktől. 

 

Előzmény: Dr. Kádár bőrgyógyász (3044)
Dr. Kádár bőrgyógyász Creative Commons License 2018.09.05 0 0 3044

Kedves Liza!

 

A szőrbenövés állandósult gyulladást okoz, annak minden következményével (heg, maradvány pigmentáció, bőr egyenetlenség). A lézeres szőrtelenítésnél az okot szűntetjük meg, nem lesz szörbenövés, mert nincs, nem lesz, ami benőne, így a gyulladás is “magától” elmúlik. Ugyanakkor ezt a folyamatot egy másik erő is segíti, maga a lézer bőrre kifejtett hatása. A bőr felfrissül, megújul, gyönyörű lesz. Sokan nem a szőrtelenítés miatt jönnek, hanem a benövés miatt. Tehát a hatás hármas, a szőr eltűnik, a benövés megszűnik és a bőr megszépül.

 

A meglévő, aktuális szőrzet megég, a szőrtüsző elsorvad. Kb. 10-21 nap után az "élettelen, gyökértelen" szőrszál kipotyog. Azért írtam, mert amikor ELOS IPL-lel dolgozom, úgy 10 nap alatt hullik kia aszőr, míg ELOS dióda után kb. 14 nap és alexandrit után pedig 21-ra hullik ki. Ezeket a kezeléseket egy meghatározott séma alapján váltogatom.

 

További info: https://szordoki.hu/benott-begyulladt-szor/

 

Kádárdr

Előzmény: Liza101 (3043)
Liza101 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 3043

Tisztelt Kádár Doktor Úr!

 

Én a szőrbenövesek miatt vállalkoznék a lábaimon lézeres szőrtelenítésre. Az Ön rendelőjére gondolnék. 

Kérdésem az lenne, hogy a korábbi benövések utáni hegekre (nemcsak foltok, hegek) hatással van-e a kezelés. Ha nem, akkor van-e más mód ezek javítására? 

A meglévő aktuális benövéseken tud a kezelés segíteni?

Az nem egyértelmű számomra, hogyan szűnnek meg a benövések, hogyan tud azokbol kipotyogni a szőr.

Köszönöm, ha válaszol.

Liza

Előzmény: Dr. Kádár bőrgyógyász (3041)
mm19 Creative Commons License 2018.08.18 0 0 3042

Sziasztok!

Budapesten hol érdemes végleges szőrtelenítésre bejelentkezni? Sajnos annyi rémtörténetet hall az ember, hogy már abban is elbizonytalanodik, hogy egyáltalán megéri-e belemenni. Elsősorban az Aesthetica Orvosi Központ és a Medaid Clinic Budapestből származó tapasztalatok érdekelnének. 

A válaszokat előre is köszönöm!

Dr. Kádár bőrgyógyász Creative Commons License 2018.07.29 0 0 3041

Az Alma lézerek csúcskategóriás kézülékek!

 

A lézeres szőrtelenítéshez 3 lényeges feltételnek kell megfelelnie:

-jó gép

-képzett kezelő

-ideális páciens. 

Ha valamelyik hibádzik, a szőr gyorsan visszanő. Ezért működik ez a fórum évek óta. Ha minden klappolna, úgy nem lenne fórum.

 

Ha visszaolvasol vagy 5-6 évvel ezelőtti hozzászólásokra, akkor láthatod, hogy mindenféle villanófényes géppel, rosszul képzett, kuponos szőrtelenítés dívott nagyon rossz eredménnyel. 

 

Ha lézeres szőrtelenítésre adod a fejed (vagy inkább a nem kívánt szőrös testrészed), akkor még egy lényeges dolog van. Kérdezd meg az első alkalommal a kezelőt, hogy mi lesz, ha 6-8 kezelés után is szőrös maradsz, akkpor mit fognak lépni. Visszadják a pénzt, valamilyen garanciát adnak, ingyen kezelnek, stb. Nagyon sokszor hallani, hogy az áll területe “hormonális” hatás alatt áll, így nem tudnak semmit sem garantálni. De ezt csak a kezelés VÉGÉN mondják, a pénz meg már ott van a zsebben, a szőr meg visszajött.

Előzmény: Encuka (3039)
Encuka Creative Commons License 2018.07.21 0 0 3040

....alma dióda

Előzmény: Encuka (3039)
Encuka Creative Commons License 2018.07.21 0 0 3039

.... és az Alma diófa lézerrel van valakinek tapasztalata? Debrecen mellett, Tamásipusztán a Borostyán Medical Centerben pedig ezzel csinálják, állítólag a gép nagyon jó. 

Shima29 Creative Commons License 2018.07.17 -1 0 3038

Szia!

Én Debrecenből járogatok fel Pestre elektrolízisre. Csak ajánlani tudom.

A lézernél megvan a veszélye hogy megégethetnek.

Az Idealmedben próbálkozhatsz:

http://www.idealmed.hu/lezeres-szortelenites

Előzmény: Encuka (3037)
Encuka Creative Commons License 2018.07.17 0 0 3037

Tud-e valaki Debrecenben olyan lézeres szőrtelenítő helyet, ahol megbízható, jó szakemberek dolgoznak, és árban is elfogadható?

Sokáig gondolkodtam itthoni gépen, de engem nem győzött meg.

Inzulinrezisztenciával kezelnek (PCOS még nem lett bizonyítva, de tünetekBen nagyon hasonló).

hormonháztartásom így nem tökéletes, de a tesztoszteron átlagos(női alacsony szintű), progrszteron kevés, ösztrogén túl sok, és túlsúly is van, nem kevés. Így nem merek kockáztatni egy gyengébb erősségű otthoni készülék beruhaázására.

Shima29 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 3036

Szia!

Várd meg az őszt amikor el tudod takarni és szedesd ki elektolízissel. Max tavaszra meggyógyul.

Lézerrel vigyázz, megégethet. Szerintem ne folytasd. Az áll nem nagy terület, viszonylag olcsó lesz a szálankénti eltávolítás.

Sok sikert!

Előzmény: Sziszike1990 (3035)
Sziszike1990 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 3035

Sziasztok!

 

A véleményetekre lennék kìváncsi.

Elkeztem járni SHR lézer kezelésre az államal...

4 hetente kell járnom kezelésre.

Sajnos elég sűrű a szőrszállak,sőtétek.

Lelkileg tönkre tesz,tanácstalan vagyok.

A harmadik kezelésen vagyok tùl, de inkább a nyakamnál ahol nem volt annyira megerösődve a szőr, ritkult.

Hozzáteszem 2-3 naponta kell borotválnom.

De ahol lényegesen sok szőr van,nem változott.

Azt mondta a csaj,hogy 3 kezelés után foltokba kellene nőnie,de nem sajnos.

Ő azt tanácsolja hogy keressek fel orvosi lézerezést.

Folytassam az SHR lézeres kezelést?

Vagy arra is gondoltam hogy ha 2 hetente mennék kezelésre,nagyobb változást tapasztalnék.

Vagy tud esetleg valaki jobb megoldást?

Válaszokat előreis koszomom

 

 

Shima29 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 3034

Más testrészen simább a bőröm úgy érzem.

Shima29 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 3033

Szia!

Ez a kép nemrég készült.

Ez a 6. kezelés után készült. Megjegyzem az 5. és 6. kezelésen már kevesebb mint 30 szálról beszélünk. Az első 400 volt.

Előzmény: krokta (3032)
krokta Creative Commons License 2018.05.17 0 0 3032

Szia!

 

Köszönöm a választ! Nem sok minden látszik, mondjuk hónaljban nem túl sima a bőr.

Mennyivel a kezelés után készült a kép?

 

Más testrészeknél is hasonló a helyzet?

Előzmény: Shima29 (3030)
dancsem Creative Commons License 2018.05.17 0 0 3031

Na és mi a vélemény a led lámpás Flawless-ről, ami  "11 ezer helyett",  csak most!, csak neked! 1990,-Ft?

Shima29 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 3030

Szia krokta!

Minimális gödröcskék vannak, de nem vészes. Nézd a fotót!

krokta Creative Commons License 2018.05.15 0 0 3029

Üdv Shima 29!

 

Mennyire látszik még nálad az elektrolízises kezelés nyoma?

Eltűntek már az apró pöttyök?

Van olyan terület ahol heg/nyom maradt hosszú idő után is?

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.13 0 0 3028

szembejött velem egy venusa hirdetés, SHR ONE-Glide technológiát reklámoz véglegesként... szóval ne dőljetek be

Winniebike Creative Commons License 2018.05.11 0 1 3027

Szia Tuning1991! 

 

Mindenképpen írok majd. De szerintem se folyasd a kezelést.

 

Üdv és szép napot :-)

Előzmény: Tuning1991 (3026)
Tuning1991 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 3026

Szia Winniebike!

 

Köszönöm a válaszod, és várom a tapasztalatokat! Ha ez működik, inkább rááldoznék ennyi pénzt, mint folytassam tovább ezt az értelmetlen pénzkidobást :)

Előzmény: Winniebike (3025)
Winniebike Creative Commons License 2018.05.09 0 1 3025

Szia Tunning1991!

 

Az az igazság, hogy ez a gép amit vettem kb. 40 ezer forint volt és lehet használni férfiaknak is. A férjemnek is ilyen erős szőre van a hátán és rajta is ki akarom próbálni majd az ősszel vagy télen. Ha megcsináltam neki is a kezeléseket, írok esetleg hogy milyen hatása volt nála. De ezt a gépet kifejezetten írták, hogy férfiak is használhatják hát, has, mellkasra.

 

Üdv és szép napot :-)

Tuning1991 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 3024

Sziasztok!

 

Jártam a hátammal ilyen IPL szőrtelenítésre, de nekem hatalmas csalódás. Fiú létemre az átlagnál sajnos erősebb szőrzetem van. Elvileg mivel világos a bőröm és erős, fekete szőr lett kezelve, hatnia kellene. Nos én 8 alkalommal voltam. Amikor bejelentkeztem egyből leborotválva kellett menni. Akkor a telefonban még azt mondták, hogy 4 alkalom elég neki. Végül 8 alkalommal mentem, aztán ugye bejött a nagy meleg, és akkor már nem lehet. 1-1 alkalom között 3 hét telt el, volt amikor pár nappal több. Néhány helyen foltokban ritkább lett a szőr, de gyakorlatilag az egész hátamat tekintve mintha nem is jártam volna ilyen szőrtelenítésre. 1 alkalom 30 000Ft volt... 8 alkalommal voltam, így kidobtam 240 000Ft-ot az ablakon... + útiköltség (alkalmanként 1500Ft), mert nem helyben volt. :(

Winniebike Creative Commons License 2018.05.07 -1 0 3023

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, de vettem én is otthonra egy Silk'n Glide 150000-es készüléket. Így gondoltam leírom a tapasztalataimat. Mivel nagyon sokat hezitáltam amikor megvettem, így ismerős sok kérdés, ami nálam is felmerült. 

 

A készüléket fél éve használom. Az első 4 alkalommal 2 hetente kellett használni. Így is tettem. Aztán már 4 hetente használtam. Az első 4 alkalommal borotváltam előtte magam. Aztán a 4. alkalommal annyira ijesztően sok volt a szőröm, hogy gondoltam egyet és leszedtem epilátorral. ( a fazonomat pedig gyantáztattam - amire ugye írták nem lehet ) Na ezután volt igazán látványos a kezelés. Szóval nem kell megijedni ;-) Most tartok a 7. kezelésnél. És kb. 80 %-os ,nem hazugság, szóval nyolcvan %-os az eredmény :-) Annyira örülök neki, hogy sokszor fel sem fogom. Most már úgy csinálom megint, hogy csak borotválom, mert annyira nem nő a szőr, hogy lassan 5 hetet is várnom kell, hogy tudjam a kezelést csinálni. Kezelem a teljes lábamat, fazont, hónaljamat. Sötét szőrrel "rendelkezem" , és nem vagyok az a mentőautó típus :-) 

Ha valakinek van bármilyen kérdése, nyugodtan írjon. A tapasztalataim szerint válaszolok.

 

Ja és az egyik legfontosabb. A villantások száma egy gépen. Mert ez engem sem hagyott nyugodni. Nekem a teljes lábhoz kell lábanként kb. 50 villantás. Szóval 1 alkalommal elmegy kb. 100 villantás. A hónaljra pedig kb. 2 x 4-5 villantás. Szóval ha nagyon durván számolunk, akkor a teljes kezelésre elmegy kb. 150 villantás alkalmanként. Ha 10 vagy 12 alkalom kell, akkor is jól állunk egy 150 ezres géppel.

Hátha ez is segít ;-) 

Üdv mindenkinek

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!