Keresés

Részletes keresés

Okezsoke Creative Commons License 2005.08.19 0 0 7388
Sziasztok földieim!
Nem tudjátok mi volt ez a baleset a Keresztúri úton szerdán este?
joe1972 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 7387

Helló!

Én telekkönyvi kivonatért a Lurdy-házba szoktam menni.

Kb. egy órát kell várni, szerencsétől függően.

Kertes ház esetében elég az utca név és házszám, többlakásos esetében a helyrajzi szám biztos szükséges.

A hivatalos papír 5e körül, a nem hivatalos 2e körül, a szóbeli tájékoztatás pár száz forint körül van.

BPeter01 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 7386
Nálunk mindig kedden viszik a kukát, és aznap este amikor hazajöttem hanyagul be volt dobva a kertbe…
Ma mondta a szomszéd, hogy az egész utcában már csak az enyém volt kint, megállt egy autó, és be akarta pakolni magához, ő pont akkor ért haza, meglátta rajta a házszámom és elkezdett a köcsöggel ordibálni.
Köszönöm a szomszédomnak, és vigyázzatok, mert tanulság szerint ezt is lopják.
Biztonsági intézkedésként forrasztó pákával beleégettem a nevem és a házszámom, az aljára, pedig a telefonszámomat.
Sokat nem ér de talán lenne némi esély megtalálni…
DAKAR Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7385
A pletyka hiteles,és hát ugymond a Flamingónak is nagyobb volt a füstje.....
Előzmény: BPeter01 (7381)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7384
Menj be a PMH Ügyfélszolgálathoz (A Budapest Bank épületében van.) 5100 forintokért kapod meg. A Földhivatal egyébként a Budafoki úton van. Ott irgalmatlan hosszú sorokban várakoznak az emberek.
Előzmény: syrius (7383)
syrius Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7383
bocs, de nem tudjátok manapság telekkönyvi kivonatért hova kell menni, mit kell vinni, mennyit kell vinni...?
BPeter01 Creative Commons License 2005.08.14 0 0 7381
Flamingó centerben sosem hittem, mivel a pletyka szerint ugyan az, az ember volt benne, mint az arzenál műjégben. Aztán mikor megnyílt ott az uniós piac már csak nevettem. Csoda, hogy még működik.

Minap hallottam a hunday autószalonról ami a tabascónál lesz.
Előzmény: cabeza (7379)
cabeza Creative Commons License 2005.08.10 0 0 7379
És el is hitted? Tudom, Te minden hétvégén a Flamingó centerbe jársz szórakozni, azért nem hallottál még róla. :)
Előzmény: BPeter01 (7377)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.08.10 0 0 7378
7349 :-)
Előzmény: BPeter01 (7377)
BPeter01 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 7377
Most tudtam meg, hogy a tesco mögötti részen, ahol mostanában a toronydaruk dolgoznak, ott nem csak 500 lakás lesz hanem, plaza mozival.
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.08.07 0 0 7376
Pontosítok, de szerintem elsőre is érthető volt. Ha mégsem akkor, bocs!
A tervben nem szerepelt a Heltai köz és a Teréz utca lebetonozása. Nem is folyt ebben a két utcában semmiféle munka csak az útépítés utolsó napjaiban.
(Megjegyzem, láttuk a tervrajzokat, a kivitelező cég kint lévő vezetőjével is beszéltünk. Ő is megerősítette, hogy ez a két utca a tervek szerint kimarad.)
Az utca lakói készítettek egy beadványt, amit Dombóvári(y) Csaba is támogatott. Vélhetően ennek a beadványnak lett az eredménye, hogy végülis a mi utcánk is szilárd burkolatot kapott.
Nem voltam ott a testületi űlésen, de volt közűlünk aki igen. Részben tőle, részben valamelyik kerületi újságból tudjuk (vagy tudni véljük), hogy Kiss úr ellenezte ezt a munkát. (Aki ha jól tudom itt lakik a közelben, de ez lényegtelen.)
Az elkészült út egyébként jó minőségű, de nem szabványos. (Keskenyebb az előírásnál.)

Mint mondtam, az egész szóbeszédre alapul. A cikket annak idején én is olvastam, de már nem emlékszem, hogy a számos kerületi újság melyikében. A környéken élők körében általános az a vélemény, hogy Kiss úr mindennek ellene van, amit a Fidesz támogat. Nem tudom, mennyi ennek az igazságtartalma. Ezt beszélik.
Előzmény: Peto (7375)
Peto Creative Commons License 2005.08.06 0 0 7375

"Nálunk majdnem megfúrta a az utca betonozását, mert a képviselőnk támogatta, s ő fideszes. (Az utcánk <Heltai köz> és a Teréz utca nem szerepelt a tervben, csak az összes környező. "

 

Tudom, nem illő a szövegkörnyezetből kiemleni valamit. Pusztán azért kérdezek, hogy tájékozottabb legyek. Az idézet szerint tehát az összes környező, betonozásra tervezett  utcának nem ugyanaz a fideszes illető a képviselője, mint a Heltai köznek és a Teréz utcának, vagy igen, de azok betonozását nem támogatta a képviselő. Vagy az is lehet, hogy a pártállásnak semmi köze az egészhez? 

Előzmény: www.arvai.hu (7373)
bohókása Creative Commons License 2005.08.06 0 0 7374
Köszi a linket.Jól emlékszel a reptér nagyobb része rákoshegyhez tartozott valamikor.Aztán átkerült a XVIII.kerülethez.Néhány éve majdnem vissza csatolták ide de végül a szomszéd ker. jobban lobbizot,és végleg hozzájuk került a reptér.Nekünk maradt a repülők füstje,hangja és egy ilyen szerencsétlen alpolgármester.Többszőr volt már aláírásgyüjtés hogy ne erre száljanak fől-le a gépek,egy darabig használ , de aztán vissza állt a régi rend. Az irásban emlitett településrész (Homokiszölő) azért nem szenved annyira, mert nem közvetlen a fejük felett szállnak a gépek hanem néhány száz méterrel arébb.Miért nem a Rákoczi utca lakóit kérdezték a zajról ? Miért ezt a tájékozatlan apolgármestert.:(((
Előzmény: www.arvai.hu (7373)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.08.06 0 0 7373
Elolvastam a cikket. A leeső repülőgép miatti aggodalom ostobaság. Sokkal nagyobb esélye van annak, hogy az ember egy a fejére eső tetőcseréptől haljon meg, mint egy fejére eső repülőtől. A polgári repülésben utasszállító (nagy)gép utlojára kb. 30 éve zuhant le.

A kémiai szennyezés viszont létező és szerintem komolyabb veszélyt jelent mit a zaj. Alpolgármesterünket viszont már ideje lenne seggberúgni. Nem csak baromságokat beszél, de cselekedetei is kifogásolhatók. Nálunk majdnem megfúrta a az utca betonozását, mert a képviselőnk támogatta, s ő fideszes. (Az utcánk <Heltai köz> és a Teréz utca nem szerepelt a tervben, csak az összes környező. Mi együttesen bedványban kértük, hogy a mi utcánkat is betonozzák le. Kiss Lajos elvátrs-úr ezt állítólag erősen opponálta. A Teréz utca ma is földes.)

A XVIII. kerület az iperűzési adó miatt örül a reptérnek. Én úgy emlékszem, hogy valamikor a 60-as években csatolták el tűlünk. Van valakinek erről biztos infója?
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.08.06 0 0 7372
Előzmény: bohókása (7371)
bohókása Creative Commons License 2005.08.06 0 0 7371
Felvagyok háborodva! A mai népszabiban van egy cikk ami a reptér zaj és környezeti ártalmaival foglalkozik.(Ha esetleg vki. belinkelné az jó lenne) Alpolgármesterünk szerint kevésbé érinti a ker.lakóit a  zaj és légszennyezés mint Zugló és Kőbánya területén élőkét.Sőt azt mondja 300 ingatlan tulajdonos nemrégiben deklarálta,hogy semmi kifogása a reptéri ártalmak ellen.Azt kérik viszont hogy lakhelyüket nyilvánitsák lakóövezetté.Ebben a pillanatban is óriás gépek huznak el a fejem fölött.:((((((((((((((
BoGar Creative Commons License 2005.08.05 0 0 7370
Nem egészen arra gondolott. Ő Earth-t írt. Az a maps-nek a telepíthető változata több funkcióval szebb képpel, nagyobb felbontással, jobb nagyithatósággal.
Előzmény: stupiddog (7367)
DegeneraBocsinka Creative Commons License 2005.08.05 0 0 7369

Ó, bocs: divcso@freemail.hu

És előre is köszi. :)

Előzmény: jbercike (7368)
jbercike Creative Commons License 2005.08.05 0 0 7368
tudnék de nem publikus az emiled!
Előzmény: DegeneraBocsinka (7366)
stupiddog Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7367

erre gondoltál: maps.google.com ?

 

tényleg marha jó! (csak egyvalami nem tiszta:ez mikori?mert 2005-ös dátum van rajta,viszont pl.a mellettünk levő telken már másfél éve áll egy ház,ez meg ott üres telket mutat...)

Előzmény: joe1972 (7351)
DegeneraBocsinka Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7366
Az Újlak-Kiss utcai lakótelepen található háziorvosi rendelőben működő dokik közül melyiket tudnátok nyugodt szívvel ajánlani?
Grimbi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7365
A képek kb. fél órája készültek    a Szent Imre herceg úton.CsatornaCsatorna
BoGar Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7364
Nem írtam oda, ez a cikk szól a Sugár felújításáról.
Előzmény: BoGar (7363)
BoGar Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7363
http://www.budapest.hu/engine.aspx?page=news&artname=20050524-cikk-sugar
atlan Creative Commons License 2005.07.31 0 0 7362
Úgy néz ki, hogy tényleg lesz mozi a Sugárban. Google keresővel megkerestem a témát és több zuglói honlap is határozottan ezt állítja. Talán még az idén elkészül. Egyebként én is láttam a házamat felülről a Google Maps segítségével. Ha a Tesco mögött tényleg lesz pláza, akkor pláne hogy kellene egy vasúti megálló az Akadémia-újtelepnél.
BoGar Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7361
Akkor megint érkezett. Majd veszek.
Előzmény: Fürtöske (7360)
Fürtöske Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7360

Tegnap előtt vettem még 5 db-ot a Kerepesi út - Keresztúri út sarkán lévő OBI-ba! :-o))))

Volt még kirakva vagy 50 db! :-o))))

 

 

Előzmény: BoGar (7358)
Fürtöske Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7359

Mellékesen jegyzem meg, hogy az egyik legnagyobb átverés a TV-shopokban reklámozott áruk. Nem a minőségét illetően, hanem az árát.

Számtalan esetben láttam már különböző helyeken olyan termékeket, melyeket ott reklámoztak. És persze nagyságrendekkel olcsóbban!!!

 

Főleg ezeket a gépkocsik fényezéséhez, megóvásához ajánlott adalékokat, meg a MEDICAL egészségügyi cuccokat.

 

Nekem is van itthon ilyen "Butterfly Massager" izomlazító, erősítő, has-, meg hájcsökkentő kütyü. Olyan szárnyas bizgentyű, amit bárhova fel lehet tapasztani. De nem a TV-ből rendeltem, hanem baráti áron hozták (nagyságrendekkel olcsóbban). Kipróbáltam, hogy mit tud, mert a reklához képest baromi olcsó volt. Tök jó volt, azóta is néha használom. Egyszer felkapcsoltam a legnagyobbra kíváncsiságból, és  úgy rángatóztam tőle, mint egy paraolimpikon a break-tánc versenyen, alig bírtam kikapcsolni. Tehát működik ugyanúgy, mint a TV-ben.

 

 

 

Előzmény: BoGar (7356)
BoGar Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7358
Igen, ilyenem nekem is van. Csak sajna azóta hiába próbálok ilyet venni. Talán máshol van még.
Előzmény: Fürtöske (7357)
Fürtöske Creative Commons License 2005.07.30 0 0 7357

Ez igaz, csak ha megveszed 600.- Ft-ért a lámpát, a fentmaradó több, mint 10000 .- Ft-ból már vehetsz egy jó töltőt, meg hozzá akkumulátor-elemet, és rázogatni sem kell. És valszeg még a fele pénzed is megmarad :-o)))))))

 

Vettem az OBI-ba 650.- Ft/db kerti hangulat-lámpát. Azt írták a mellékelt papírba, hogy legalább 2 napig napos helyre kell tenni, hogy töltődjön, és csak utánna kapcsoljuk be.

 

Én élből kivettem azokat a 400 mAh aksikat (azok jók a távszabályzókba), kicseréltem 2400-asra. Hétvégén délelőtt kiveszem, és berakom a töltőre, estefelé visszarakom. Ha egész héten rossz idő van, akkor is az éjszakákat végig világítják. Ha egész héten jó idő volt, sütött a nap, nem is nagyon kell tölteni.

 

Előzmény: BoGar (7356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!