Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2005.09.14 0 0 7540

Még egy gondolat ami lemaradt:

Tegnap a 98-as buszon voltam, -elág felé menet- amikor a Bulyovszky utcai megállóban egy kamion kb. 50-el kerülte ki. A megálló után 25 méterre ott a zebra. Ha lett volna valaki rajta, annak igen csak nagyot kellett volna szökkennie, mert a kamion nem tudott volna megállni.

 

Másik: tegnap tapasztaltam, hogy a Medical centernél újabban tilos behajtani a Bujákhida utcába. Persze, semmi nem jelzi előre, így csak akkor észleled, amikor már ott vagy. Kénytelen vagy behajtani, vagy keresztbe állva a Pesti úton elkezdesz tili-tolizni, ami rosszabb, mintha bemennél. Elöttem ketten fordultak be balra nagy ívben, utánam is jött egy, kénytelen voltam én is bemenni. Igaz, meg is álltam rögtön a fényképésznél. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a táblákat nagyobb figyelemmel kéne elhelyezni, mert sok esetben az autós rá van szorítva a szabályszegésre. Vagy mmegemlítem még, hogy amikor csatornáztak mifelénk idén tavasszal, szabályosan egyszerűen nem tudtam hazajönni, mert minden irányból kitették a behajtani tilosat. Ahol nem, ott meg fel volt túrva az út. Szóval itt nem csak az autós morállal van baj. Aztán amikor az autós rájön, hogy a bolondját járatják vele, -hiába tesz kerülőt, ugyanúgy szabálytalansággal végződik a körút- akkor elkezdi nem komolyan venni a szabályokat... Sajnos ez van ma itt, én legalább is ezt tapasztalom.

Előzmény: www.arvai.hu (7532)
cucu Creative Commons License 2005.09.14 0 0 7539
Nem is viheted be magaddal komolyabb helyekre. Sőt, ha a rendőr észreveszi, hogy késsel mászkálsz az utcán, nem leszel megdícsérve.
Előzmény: Blindmouse (7538)
Blindmouse Creative Commons License 2005.09.14 0 0 7538
a konyhakéssel is, azt nem kéne engedélyhez kötni?
Előzmény: cucu (7537)
cucu Creative Commons License 2005.09.14 0 0 7537

Mondom, nálunk úgy száguldoznak, mintha főútvonalon mennének.

Ha a fegyvervizsgához alapos vizsgálat kell, miért nem kell ugyanilyen a jogsihoz? Pedig az autó is fegyver, -ölni lehet vele- ha nem jól kezeled.

Előzmény: www.arvai.hu (7532)
Okezsoke Creative Commons License 2005.09.12 0 0 7536
Gondoltam, csak nekem meg erről egyből ez a mondás jutott eszembe. ;-)
Amúgy velem is előfordul, hogy elkezdek valamit, hogy "x féle akármi van", és a végén x-et javítani kell. :-D
Előzmény: Fürtöske (7535)
Fürtöske Creative Commons License 2005.09.12 0 0 7535

Elírtam, csak már akkor vettem észre, mikor elküldtem. :-o))))

 

Előzmény: Okezsoke (7534)
Okezsoke Creative Commons License 2005.09.12 0 0 7534
A világon 3 féle ember létezik, aki tud összeadni, és aki nem. :-)
Előzmény: Fürtöske (7533)
Fürtöske Creative Commons License 2005.09.12 0 0 7533

*reggelt!

 

Attól, hogy Te csinálnád a törvényeket, még nem biztos, hogy sok minden változna!

Ez egy összetett, és jelenleg nagyon sz@r helyzet, ami nálunk van.

Alapvetően két részre osztható:

1. Sok ember (és sajnos egyre több) alapból bunkó paraszt. Igazából ezekkel nem sok mindent lehet kezdeni, túlnyomó többségüket ez a csodálatos rendszer nevelte ki, amely '90 óta van Magyarországon (csalók, szélhámosok bűnözők demokráciája).

2. Azok az emberek akik valamilyen úton-módon nagyobb összeghez jutottak, ezálltal jobb, modernebb kocsit tudnak fenntartani, és meggyőződésük, hogy ettől baromi nagy embernek látszanak, ők a menők, és mindent megengedhetnek maguknak (sajnos ez sok esetben igaz is).

3. Azok az emberek, akik szeretnének ilyennek látszani, és ezért megpróbálnak az ilyenekhez hasonlóan viselkedni (ezek még az előzőeknél is rosszabbak).

 

Mindegyik ember más felfogású, más karakterű, és valahol ez így van rendjén. A törvények szükségesek ahhoz, hogy valamilyen normális formában ezek az emberek együtt éljenek. Természetesen ebből következik, hogy vannak olyan törvények, melyek talán nem megfelelőek, esetleg nem is jók, vagy egyszerűen valakiknek nem megfelelő.

Alapvetően a legnagyobb probléma az, hogy vannak emberek, akik ezt úgy értelmezik, hogy ez-vagy az a törvény sz@r, és ezért öntörvényűen nem tartják be. Úgy érzik, hogy az ilyen dolgok felett állnak valami miatt. És a gondok itt kezdődnek. Mert az emberek többsége valahol azért próbálja betartani a törvényt, de csak szúrja a szemét, ha valaki nem tartja be, és nem hogy ez valamilyen büntetéssel járna, hanem még sok esetben kisebb-nagyobb előnyhöz is jut ezáltal. És, ha a törvények be nem tartása nem jár semmilyen hátrányos következményekkel, mint ami nálunk jellemző, egyre többen lesznek olyanok, akik azt mondják, minek tartsam be a törvényeket, mikor csak hátrányom származik belőle. 

Arról nem beszélve, hogy ha valaki éppen belepottyan egy olyan helyzetbe, amikor mondjuk szabálytalankodik (szándékosan, vagy véletlen), és ezért megbüntetik, nem azzal van elfoglalva, hogy vétett a szabályok ellen, hanem fel van háborodva, hogy miért pont őt büntetik meg, mikor más is szabálytalankodik. Sajnos az alapvető morális problémák itt kezdődnek. És hogy ez máshol, külföldön egyes országokban miért ennyire feltűnően más? Mert ott sokkal kevesebben vannak, akik megjátszák a "nagyembert", normálisabban közlekednek, mert már rájöttek, hogy akkor ők is könnyebben, gyorsabban eljutnak az uticéljukhoz.

Addig, amig nálunk példul a közlekedésben a rendőrök látványosan szelektálják, hogy kiket büntessenek, kiket nem, igazából nem is lesz rend. És nem akarom védeni a rendőröket, de amikor szinte elő van írva, hogy kiket nem is büntethetnek meg, akkor meg már nincs is miről beszélni.

A kerületben is számtalan esetben tapasztalom, hogy bizonyos kocsik ezerrel közlekednek, rendszeresen szabálytalankodnak valamilyen formában, és a rendőrök csak intenek nekik köszönés képpen. Ugyanakkor egy látszatra szabályosan közlekedő gépkocsit néha olyan határozotta állítanak meg, hogy szerencsétlen majd felcsavarodik a járdára.

 

És addig, amig a törvényhozók, törvényfenntartók, képviselők, és egyébb "nagyemberek", "közembereknek" nevezik, lenézik azokat, akik bizalmat szavazva oda juttatták őket, nem is nagyon lehet mást várni.

 

Csak a véleményemet írtam le, nem kívánok ezen vitatkozni!

 

 

A törvények között mindig is voltak, meg lesznek is, amik ne egészen felelnek meg az adott szituációknak. Csakhogy ennek ellenére ezeket is be kellene tartani, mert ugyanolyan törvények, mint a többi, csak persze megfelelő módon, és lehetőleg a legrövidebb időn belül korrigálni kellene. 

Előzmény: www.arvai.hu (7532)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.09.12 0 0 7532
Ha én csinálnám a törvényeket, akkor sookal kevesebb autós lenne Magyarországon. Vannak olyan szabálysértések, amelyeket én -mint minimális büntetés- a vezetéstől való végleges eltiltással "jutalmaznám". Egyébként minden szabálytalanságot sokkal szigorúbban bütetnék. Azokat én nem tartom alkalmasnak az autóvezetésre akik az általános viselkedési normákat veszik semmibe. Ilyen pl. az egyirányú utcában forgalommal szemben közledő, a forgalom elül elzárt területre behajtó, a lakó-pihenő övezetben türelmetlenkedő, dudálgató autós, a kerékpárúton közlekedő és minden olyan autós akinél nem alapkövetelmény a gyalogosra, kerélkpárosra való fokott ügyelés. (Pl. az aki nem lassít olyan helyen ahol gyalogos - egyébként szabályosan) át szeretne menni vagy már a járdáról le is lépet.
A gép kezelését meg lehet tanulni. A közlekedés szabályait is. De ha valaki nem tekinti egyenlő partnernek a többi közlekedőtt, aki a szabályok megszegéséből sportot csinál, az ne vezethessen járművet.
Nem értem, hogy ha a legtöb európai országban a szabályos közledésen túl az előzékenység, udvariasság oly természetes, hogy meg sem köszöni az, akivel előzékenyek, akkor nálunk ez miért nem működik.
Előzmény: cucu (7524)
cucu Creative Commons License 2005.09.11 0 0 7531
Te állandóan részeg vagy?
Előzmény: Blindmouse (7530)
Blindmouse Creative Commons License 2005.09.11 0 0 7530
Már megint te csinálod a fesztivált?
Előzmény: cucu (7527)
cucu Creative Commons License 2005.09.10 0 0 7529

Megemlíteném, hogy az orvosi ügyelettel teljesen meg vagyok elégedve.

Mint ismert, a Főnix mentők adják az ügyeletet a kerületben. Tegnap az anyukámhoz kénytelen voltam kihívni az orvost és nagyon pozitív tapasztalattal lettem gazdagabb. Volt mindenféle eszközük meg gyógyszerük ami az ellátáshoz kell. EKG vizsgálatot is készítettek. Emellett teljesen kedvesek voltak, nem úgy, mint valamikor a régi időkben. Szóval van fejlődés is.

Előzmény: www.arvai.hu (7512)
Okezsoke Creative Commons License 2005.09.10 0 0 7528
Csak igazolod a tippem. :-D
Előzmény: cucu (7527)
cucu Creative Commons License 2005.09.10 0 0 7527
Szólt hozzád valaki, patkánygyerek?
Előzmény: Okezsoke (7526)
Okezsoke Creative Commons License 2005.09.10 0 0 7526
Akkor te is bunkó vagy! :-D
Előzmény: cucu (7524)
Fürtöske Creative Commons License 2005.09.10 0 0 7525

Ez van! :-oDDDDDDDDDDDDD

 

 

Előzmény: RodrigeZZ (7520)
cucu Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7524

A tilos irányból én is gyorsan szoktam kijönni... :)))

Előzmény: RodrigeZZ (7513)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7523
Így jár az, aki időrendben olvas és idő előtt válaszol. :-)
Előzmény: RodrigeZZ (7520)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7522
Ez egy hoax.
Ma már ott tartunk, hogy az internetes forgalom 60-70%-át a hasonló baromságok teszik ki.
Előzmény: Fürtöske (7518)
DAKAR Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7521
Üdv. Reggel 7-re mentem az sztk-ba,és akkor már jócskán osztották a sorszámokat... Beálltam a kb 15 emberböl álló sorba,majd hamar ki is álltam onnan,mert kb 8-an kértek a sebészetre,és vidékre kellett mennem,nem délbe akartam indulni... Este 6-ra visszamentem,és 6:05-kor már bicegtem is kifelé, a világon senki nem volt...
RodrigeZZ Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7520
Előzmény: Fürtöske (7518)
Okezsoke Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7519
Aha. Biztos igaz.

De ha igaz is, akkor is baromság. Ki fogja mengézni mindenhol, hogy hova ül?
Baromság.

Nehogy továbbítsátok, evvel is segítve embertársaitokon.
Előzmény: Fürtöske (7518)
Fürtöske Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7518

Egy kicsit más téma, és nem kerületi.

 

Kedves Mindenki!

 

Szánjatok néhány percet erre a levélre, melyet, ha hasznosnak tartjátok, továbbítsátok ismeroseiteknek.

 

A leírt esetek a közelmúltban, Párizsban, ill. Delhiben történtek, de bárhol, bármikor megismétlodhetnek.

 

Néhány hete egy párizsi moziban az egyik nézo szúrást érzett, mikor leült a helyére, felemelkedve meglátta, hogy az ülésbol egy tu áll ki, mellette egy cetli: "Épp most lettél HIV-pozitív"

 

A párizsi Egészségvédelmi Központszámos hasonló esetrol kapott jelentéseket, más városokból is, sok esetben a tuk bankautomaták pénzkidobó nyílásaiból származtak. Az összes megvizsgált tu HIV-pozitívnak bizonyult, tehát nem egyszeruen rossz vicc volt.

 

A Delhiben történt eset áldozata egy fiatal lány, aki szintén moziban fertozodött meg. A történetét orvosa tette közzé: a lány, aki menyasszony volt, pár hónappal késobbre kituzött esküvovel, - elvitte hozzá a tut és a cetlit, melyen ez állt: "Isten hozott az AIDS-esek nagy családjában".

 

A pozitív eredmény kimutatása után az orvos elmagyarázta a lány családjának, hogy a vírusnak 6 hónap kell, míg elég eros lesz ahhoz, hogy a szervezetet károsítsa, és hogy egy AIDS-es 5-6 évet is elélhet, a lány azonban 4 hónap múlva meghalt.

 

Ez a figyelmeztetés "kézrol-kézre" jár, mindenkinek javasolják, hogy figyelmesen nézze meg az ülést nyilvános helyeken, legyen óvatos a bankautomatáknál. Kérlek, Te is továbbítsd, hogy minél többekben tudatosuljon ez a potenciális veszélyforrás. Csak néhány másodpercedbe kerül, és akár életeket is menthetsz vele! Gondolj arra, hány, sokkal kevésbé fontos e-mailt továbbítasz naponta! Szánj ennyi idot embertársadra!

 

Tisztelettel,

 

S.Dinesh Gopinath I.A.S.

A Chennai-i Egészségügyi Kutatóközpont igazgatója

Mr_prof Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7517

Halihó!

 

Remélem tudtok segíteni,

 

A múlt heti XVII. Théma (34.szám)-ból kellene 2-3 darab.

 

 

Ha van valakinek ötlete, esetleg van neki ujság, irjon a xon-x kukac fw.hu cimre

Srábel Balambér Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7515

Tisztelettel jelentem, fűtik a vonatot! Legalábbis azt, ami ma 7:00-kor volt Ligeten. Kb. 30 fok volt a kocsiban. Kicsit leizzadtam.

RodrigeZZ Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7514

Nálunk történt.

 

Ügyfélszolgálat, bazi, rikító sárga tábla, hogy "tépjen sorszámot"

madarak állnak az ajtó előtt sorban öten-hatan. Figura jön, elolvassa a feliratot, letép egy sorszámot és leül olvasni. Szinte ki sem csomagolta az újságot, villog a kijelző, hogy várják. A többi írástudatlan majdnem megverte, merthogy ők azt hitték, hogy sorba kell állni:-))

 

R.

 

Előzmény: www.arvai.hu (7512)
RodrigeZZ Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7513

Mert egy beruházás akkor tekinthető befejezettnek, ha a közlekedési táblákat -figyelemfelhívó, eligazító- is elhelyezik. Itt erre nem került sor, de azért büszke a polgármesterünk... Neki biztosan megérte.

 

Egyet értek. Illetve nem...

Szóval a MAGYAR autós - tisztelet a kivételnek - nem tud vezetni, nem tud alkalmazkodni a környezethez. Attól, hogy egy utca jó minőségű, még nem kéne száguldozni. A legtöbb ilyen kis utcában még járda sincs, ott bóklásznak a gyalogosok az úttesten (modjuk a gyal. olyan helyen is, ahol van járda) 40 körüli tempóval mendegélek. Az a max 1km lassúság belefér az időmbe, ne van a kinek nem:-(( Attól, hogy kiraknak BÁRMILYEN táblát hidd le semmi nem változik:-((

 

Jómagam földutas utcában lakom. Akkora kátyúk vannak, hogy ihaj. Pár napja mégis ledudáltak az árokszélre, mert Siettek.

 

Nyáron, mikor felújították a Pesti utat, a Home Center mögött Balról, az egyirányú utcából visszafelé belém jöttek. (másnap indultunk nyaralni...) Amíg írtuk a papirokat, 10 autóból 6-7 jött a "tilos" irányból és nem lassan...,

 

R.

 

 

Előzmény: cucu (7510)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7512
OFF
Ambuláns rendelés egy kórházban. Jelentkezni a kartonozóban kell. Megérkeztem reggel 7.15-kor, a rendelés 8-kor kezdõdik. Bejelentkezem, majd elmentem a büfébe reggelizni. Visszaértem 7.59-kor. Akkor már sokan ültek az elõtérben.
Igen csúnyán néztek rám, amikor az orvos engem hívott be elsõként. :-)
Előzmény: BoGar (7506)
Fürtöske Creative Commons License 2005.09.09 0 0 7511

*reggelt!

 

Megjöttem!

 

Mizujs?

 

cucu Creative Commons License 2005.09.08 0 0 7510

Nem akartam szóba hozni, de nehéz megállni: ma a Baross utca- Vörösmarty utca sarkon 14 óra tájban elütött az autó egy 11 éves fiút. Életveszélyesen sérült.

 

A Baross utcán életveszélyes közlekedni, pedig egy keskeny útvonal.

Nem is tudom, érdemes-e ragozni, ismervén a közállapotokat.

 

Az utcánkban is elkészült a csatornázás, meg az új útburkolat. De egyetlen egy tábla nem figyelmezteti az autósokat, hogy vigyázz, megváltozott a forgalmi rend. 60 - 70-el száguldoznak a Barossnál is keskenyebb utcában, miközben egyenrangúak a kereszteződések...

Az önkormányzat pedig büszkén számol be a Hírhozóban, hogy mennyi mindent tettek már megint. Csak éppen arról nem számolnak be, hány emberéletet kockáztatnak ezzel a félbemaradt beruházásukkal. Mert egy beruházás akkor tekinthető befejezettnek, ha a közlekedési táblákat -figyelemfelhívó, eligazító- is elhelyezik. Itt erre nem került sor, de azért büszke a polgármesterünk... Neki biztosan megérte.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!