Keresés

Részletes keresés

Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 0 3 15277

Sőt, arra is van idő, hogy mi megtelepedjünk a Marson. Bár, ha ránk esik a bolygó egyik holdja...?

Előzmény: Törölt nick (15274)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -1 3 15276

A cikkek nagyobb méretben:

 

SomogyMegyeiHirlap_1959_05.06:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20210315v02vlbrr0.jpeg

 

HevesMegyeiNepujsag_1959_07.17:

https://i.imgur.com/N7UTD5n.png

 

UjSzo_1964_12.08:

https://i.imgur.com/CGYl23z.png

 

 

Előzmény: Schenouda (15275)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -1 3 15275

Az 1959-es év tavaszának nagy tudományos szenzációja volt, hogy I. Sz. Sklovszkij vezető szovjet asztrofizikus azt nyilatkozta, hogy a Mars két holdja mesterséges eredetű. Több magyar újság is hírt adott erről. Akkoriban az oroszok egyértelműen élenjártak az űrkutatásban. Sklovszkij ebben a tárgyban a világelső közt volt, mint tudós, több könyve magyarul is megjelent (sajnos, amit Carl Sagannal írt közösen, az nem).

 

Itt van 2 cikk 1959-ből (az újság neveit és pontos dátumot a fájl név tartalmazza):

 

 

A Népújság cikke egy interjút közöl Sklovszkijjal. A riporter ezt kérdezi a tudóstól:

 

"— Kísérletileg bebizonyít­ható-e hogy a Mars holdjai mesterséges eredetűek?"

Sklovszkij válasza: "— Igen, bebizonyítható. A legjobb bizonyíték azonban az lesz, ha majd a földi űrhajó­sok feljutnak oda. De erre még a legmerészebb prognózi­sok szerint is — jónéhány év­tizedet vámunk kell. Sokkal reálisabb az a lehetőség, hogy tudományos berendezéssel el­látott rakétát küldünk a Mars térségébe. E rakéta segítségé­vel a Mars holdjainak termé­szetéről érdekes információkat kaphatunk, amelynek révén a Mars holdjainak mesterséges eredetére vonatkozó hipotézis meggyőző tényekkel igazolást nyer, vagy más magyarázato­kat találnak a Mars holdjai rejtélyes „furcsaságainak" tisztázására."

 

Hasonlóan gondolom, hogy bebizonyosodhat, hogy volt-e magasabbrendű élet és civilizáció a Vénuszon. A "mai" eredmények semmiképpen sem jelentik a tudomány utolsó válaszát Vénusz ügyben! Ha nem találnak majd erre utaló jeleket, úgy valóban el kell vetni a Vénusz-teóriát.

 

Pár hónapra rá  V. Kraszovszkij professzor, az atmoszféra fizikájának kutatója helyeslte Sklovszkij teóriáját. Viszont szerinte a marslakók a bolygó felszíne alatt ma is élhetnek, sőt Zigel profeszor szerint a holdak meglehetősen újak, ezért fedezték csak fel azokat 1877-ben.

 

Mára gyakorlatilag elfeledték Sklovszkij teóriáját.

 

Egy 1964-es cikk:

 

Előzmény: Schenouda (15258)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.15 0 3 15274

Addig még bőven van idő, hogy kifejlődjön rajta egy hájtek civilizáció... ;)

Előzmény: Schenouda (15273)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 0 3 15273

Meg fog semmisülni a Mars holdja

 

"A szakértők szerint a Mars Phobos nevű holdja 20-40 millió éven belül olyan közel kerül a bolygóhoz, hogy széthullik, a törmelék várhatóan gyűrűvé áll össze, amely legalább egymillió, de akár százmillió évig is fennmaradhat."

 

https://www.origo.hu/tudomany/20151123-phobos-mars-hold.html

 

Csak nehogy úgy járjanak, mint Hörbiger a lehulló kanoholdjaival.

Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -2 4 15272

Azt gondolom, azért levetted, hogy én Protzen kutatásairól veled (!) nem fogok beszélgetni. Amiről hajlandó vagyok, az valóban nem tudományos téma. Gyakorlatilag a kérdéseid mögöttes szándékát vagyok hajlandó vizsgálni.

Mielőtt totál beőrülsz itt, csak eszembe jutott, hogy ezekkel a hosszabb spanyol nyelvű beírásaidról, mit gondolsz hányan olvasták el? Construct meg a többiek "olvasták"-e ezeket (nem nagyon látom, hogy reagált volna rá valaki)?

Előzmény: Hoaxvadász (15271)
Hoaxvadász Creative Commons License 2021.03.15 -4 1 15271

rágjad csak a gumicsontot.
itt vagy egy újabb is: kinek van igaza, neked, vagy Protzennek? 
a kérdés természetesen költői...

<Protzen volt az perui Kolumbusz-előtti építészet és kőművesség legjobb tudója, ellátva kora legfejlettebb tudományos lehetőségeivel erre nem talált választ.>


"How smaller stones, like those from the quarries of Rumicollca, were transported remains uncertain. The general assumption is that the stones were either carried on litters or that they were suspended from poles carried on peoples’ shoulders."

 

ideje lenne átírni azt a titkostörténelmes cikket (is), lejárt a szavatossága!
:O)

Előzmény: Schenouda (15270)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -2 4 15270

Még Protzent is általam ismered, egy 2012-es beírásom óta: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=120936058&t=9000303

 

Elég ha beütitek ebben a Piramisok topicban (vagyis ebben) a Keresőbe a "Protzen" nevet. Vagy pld. ebben a másik topicban (Paleoasztronautika) is a Protzen nevet: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9215608  (éveken át többször előrángattad Protzent utána).

Csak azután kezdtél Protzenezni, hogy ezt beírtam (majd még beszkennelve is fel lett itt rakva). Egynapra rá már ollóztál is, rögtön angolul és spanyolul (!): http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=120950744&t=9000303

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=120950906&t=9000303

Érdekes, hogy akkor még nem volt semmi bajod azzal, amit leírtam!?!

A saját ollózásaidat sem magyaráztad, a 40 fokos lejtőt vagy hasonlókat, csak beollóztad. Hát, jól besértődtél...!

 

(esetleg vedd fel egy új nicknévként az aranysakált is)

 

Előzmény: Hoaxvadász (15269)
Hoaxvadász Creative Commons License 2021.03.15 -4 1 15269

<Az igazi szemét, amiket itt összehordasz hat nyelven, a netről bevagdosva.>

értem, tehát Ogburn vagy Protzen cikkét szemétnek nevezed!
gondolom, ezt konkrétan az általam betett cikkre érted, és nem Protzen másik cikkére, melyet te idéztél...

ugyan tedd már meg, hogy rávilágítasz, hol is tévedett Protzen az alábbiakkal kapcsolatban:


Stonemasonry of the Incas, 2014

"How smaller stones, like those from the quarries of Rumicollca, were transported remains uncertain. The general assumption is that the stones were either carried on litters or that they were suspended from poles carried on peoples’ shoulders."

én ugyanis már rávilágítottam, hogy te hol hibáztál/tévedtél, lásd 15241.

ceterum censeo, az aranysakál nem halt ki, és a Vénusz radaros felderítését sem a leszálló szondák végezték.

Előzmény: Schenouda (15268)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -2 3 15268

Tényleg nem sok bőr van a képeden! Már megint mocskolódsz!

Az igazi szemét, amiket itt összehordasz hat nyelven, a netről bevagdosva.

 

Az amúgy hogy vannak akiket irritál, amiket írok, engem egyáltalán nem tántorít el, sőt... ugyanis tőled sokkal különb emberek viszont szeretik. Őket többre tartom, mint az összes kis méregzsák beírásodat!

 

Előzmény: Hoaxvadász (15267)
Hoaxvadász Creative Commons License 2021.03.15 -4 1 15267

szégyellje az magát, aki valótlanságot állít Protzenről.

<Ellenben –mondja Protzen- a rumiqolqai tömböket nem is vonszolták. Felületüket már a kőbányában megmunkálták, és mégis semmilyen vonszolási nyom nincs rajtuk. „De akkor hogyan szállították a megmunkált köveket?” – csattan fel Protzen az említett tanulmányában, s maga sem szolgál válasszal.>

 
versus

"How smaller stones, like those from the quarries of Rumicollca, were transported remains uncertain. The general assumption is that the stones were either carried on litters or that they were suspended from poles carried on peoples’ shoulders."

értem én, hogy az a cél, hogy itt recikláld a titkostörténelemre írt tudománytalan szennyet, de ez azért mégse komilfó.

Előzmény: Schenouda (15266)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -1 5 15266

Akkor tényleg nem szégyelled magad?

Előzmény: Hoaxvadász (15265)
Hoaxvadász Creative Commons License 2021.03.15 -5 1 15265

nem vártál sokáig azzal, hogy előhúzd a személyeskedést a kalapból - mivel ismét elfogytak az érveid.
nem velem kellene foglalkoznod, hanem azzal, hogy Protzennek olyan állítást tulajdonítasz, melyet Protzen saját cikke cáfol.
tudom, szerinted az aranysakál is kihalt, és a Vénusz radaros feltérképezését is a leszálló szondák végezték...

Előzmény: Schenouda (15264)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -1 6 15264

Egyértelmű hogy te! És nem is akármilyen!

 

Engem valamiért egy hétre kitiltottak a topicból 2013-ban. Utána vagy 2-3 évet csak a Longvale nevet használtam. A két név, azonban két teljesen eltérő témát takar, ugyhogy visszakértem a Schenouda nevet.

Ebből nem is csináltam titkot, hiszen pld. pár hónapja is jeleztem, "A rejtőző nép" kapcsán, hogy írtam egy posztot a témában: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156045796&t=9000303

 

Ellenben te, legalább 6 néven írkálsz be különböző oldalakra, sokszor egymás utáni hsz-ekben. Nemritkán a saját egyik neveden beírt valamiket gombolyítod tovább egy másik néven. Meglehet nézni a működésed, linkvadász, hoaxvadász,emem, mordalexos, rejtélyvadász stb. nevek alatt különböző indexes topicokban, mint ez, a paleoasztronautika és még egy csomó hasonló, hisz mindenfelé forogsz, ahol áltudományt szimatolsz és linkelhetsz angol, spanyol, német meg még pár nyelven...

 

Ha nem lenne világos, hogy miért nem válaszolok neked a Vénusszal kapcsolatos kérdésekre (igaz, másra se nagyon): mert kistilű, besértődött trollnak tartalak! Többször kihívtalak már nyílt vitára, amitől be vagy sz@rva, majd eltűnsz egy időre (nézzétek vissza a hsz-eket ez ügyben!), vagy constructot próbálod segítségül hívni. Majd egy idő múlva, mikor azt hiszed már el vagy felejtve, visszajössz mocskolódni.

Azt is bemutattam, hogy az elején még nyaliztál itt nekem, csak nem nagyon értékeltem az igyekezetedet, azóta meg bőszen támadol. De az egész ezirányú működésed ezen "apróságok" nyomán, teljesen hiteltelen!

Előzmény: Hoaxvadász (15259)
Hoaxvadász Creative Commons License 2021.03.15 -6 1 15263

jól látod.
ezen kívül az is a szokásos műsor, hogy keveri a tényeket, mint itt a több tonnás tömböket a rumiqolqai kisebbekkel, valamit régebbi cikkekből idéz:

"Protzen úgy számolta, az Ollantaytambóban alkalmazott egyik legnagyobb kőtömb, egy 140 tonnás monstrum elvonszolására 120.400 kg erőkifejtés kellett, amit 2400 férfi húzóereje adott. De hogyan férhetett el a 6-8 m széles rámpán ennyi ember, és hogy voltak képesek valamennyien húzóerőt kifejteni? - kérdezi. A kachiqhatai kőtömbökről megállapítható, hogy vonszolva szállították helyükre és csak azután lettek megmunkálva. Ellenben –mondja Protzen- a rumiqolqai tömböket nem is vonszolták. Felületüket már a kőbányában megmunkálták, és mégis semmilyen vonszolási nyom nincs rajtuk. „De akkor hogyan szállították a megmunkált köveket?” – csattan fel Protzen az említett tanulmányában, s maga sem szolgál válasszal."

Istenek kőtömbcipelői

hát ez van, Sch megint leragadt a múltban, az aranysakál is kihalt, és Protzen sem szolgál válasszal. - szerinte.
Sch idézett írása 2013-as, Protzen másik, ezek szerint számára ismeretlen cikke pedig 2014-es.
beteszem újra, hátha most eljut a tudatáig:


Stonemasonry of the Incas, 2014

"How smaller stones, like those from the quarries of Rumicollca, were transported remains uncertain. The general assumption is that the stones were either carried on litters or that they were suspended from poles carried on peoples’ shoulders."

Előzmény: construct (15260)
construct Creative Commons License 2021.03.15 -6 1 15262

Továbbra is csak azt kérdezem, tudsz e valami konkrét tudományos, technikai eredményt a náci Németország idejéből, ami a tudomány és a technika fősodra számára érthetetlen.

Mert általánosságokban lebegni, hangsúlyokat rakosgatni lehet, de az ködhabarás.

Előzmény: Schenouda (15256)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -1 6 15261

2018-as beírásom Dél-Amerikával kapcsolatban:

 

A "kőlágyító varázsszer", mint valami titkos folyadék több könyvben felbukkan. Brian Fawcett könyvében is. Viszont érdekes módon a magyar kiadásban ezt nem találom vagy csak rosszul kerestem. Egy kis madarat említ, ami egy növénnyel váj a gránitsziklába fészket (bár bennem az merült fel, hogy a csőrét hogyhogy nem károsítja?). Meg egy lábjegyzetben említi Fawcett, hogy egy barátja egy palackot talált egy inka vagy pre-inka sírban, amiből kilöttyent egy sziklára. Tíz perc múlva ahol a szikla nedves lett olyan puha volt mint a nedves cement. Más könyvek is írnak erről, de alapvetően nem régészek, hanem kincskeresők, sírrablók találkoztak ilyennel (sokkal többen voltak, mint a régészek). Mint Ecuadorban egy kacika sírjában folyadékkal teli bőrzsákok voltak, amiket a sziklák közé dobtak, s ugyanaz lett az eredmény, mint amit Fawcett leírt.

Charroux "A világ urainak könyvé"-ben (1965) a boliviai Cochacamba múzeumából mutat képeket olyan kemény kövekről, melyekben az inkák kéz és láblenyomatai vannak. Mintha a gránitot olyan puhává tudták volna tenni, mint a vaj vagy gyúrma (igaz Charrox másfelé, a Pirenneusokben, a Baltikumban vagy Francia-Polinéziában is említ ilyen kéz és láblenyomatos köveket). Anello Oliva atya az 1600-as évek elején járt Tiahuanacóban, s ott hallott egy legendát, amit leírt krónikájában, hogy az "építők képesek voltak meglágyítani a követ". Fawcett ezredes úgy gondolta, hogy egy különös növény nedve adta ezt a folyadékot. Ez a növény a perui Pyrene folyónál nő, egyméter magas és sötétvörös levelű. 1967-ben egy perui pap, Jorge Lira azt állította megtalálta ezt a növényt, de azóta sem hallottam felőle. Grégori B. (Garcia Beltran), aki magát inka leszármazottnak és adeptusnak tudta, úgy gondolta három növény adta ennek receptjét. Beltran amúgy is különös figura volt, úgy gondolta a Titicaca tavat atombombákkal teremtették az ősmúltban és hasonlók (de tőle ered az andoki Orejona istennő mítosza is, aki ötmillió évvel ezelőtt érkezett a Titicaca-tóhoz).

Általában a Napkapu egyforma ábráit vagy Sachsayhuaman soktonnás, sokszögletű kőtömbjeit hozzák fel még bizonyságul, hogy ha puha volt a kő, mikor helyére tették, könnyen odapréselődött a többi kőhöz, hiába volt a kiképzés sokszögletű. Illetve a vár olyan kőmonstrumait, amely szerintük éppen a kőlágyító folyadék miatt deformálódott el a többihez képest.

De még pár hasonló dolgot felhoznak a kőlágyító varázsszer bizonyítékaként.

construct Creative Commons License 2021.03.15 -5 1 15260

"Így akartam volna érteni, ha nem lett volna a teljes szövegkörnyezetből világos"

 

Szerintem tudsz te annyira fogalmazni, hogy ha valóban így akartad volna, akkor így is írtad volna.

A valóság ezzel szemben az, hogy igyekszel annyira homályosan fogalmazni, hogy aki a vénuszi elméletedben akar hinni, az arra vonatkozó bizonyítékként olvassa, de bármikor bármi konkrétumot könnyen le tudjál tagadni.

Előzmény: Schenouda (15257)
Hoaxvadász Creative Commons License 2021.03.15 -6 0 15259
Előzmény: Schenouda (15255)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 0 5 15258

A Mars és holdjaihoz mindig kapcsolódtak valamiféle rejtélyek.

Még 1959-ben történt, hogy Walter Scott Houston áprilisi tréfaként közreadta egy újságban, hogy egy általa kitalált nevű csillagász szerint a Mars két holdja, a Phobos és a Deimos mesterséges.

I. Sz. Sklovszkij szovjet tudós szintén 1959 tavaszán írt egy cikket, amiben viszont azt írta, hogy elképzelhető, hogy több millió éve élő bolygó volt a Mars, aminek szuperfejlett lakói építettek két hatalmas műholdat.

Előzmény: Törölt nick (15253)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -2 6 15257

Protzen nem magát a „szállítást” írta le, hanem a látható eredményeit, és azt, hogy erre nem tudja a választ. Így akartam volna érteni, ha nem lett volna a teljes szövegkörnyezetből világos (úgy látszik nem, mert azóta sem tudsz betelni vele)!

Az inka szállítást nem az idegen űrhajósok módszereire hoztam példának, hanem amiről Pauwels beszél a Mágusok hajnalában, hogy létezhet a miénktől eltérő „másféle” technika. Nem érdekel, mit vagdosol össze, hiszen ezt le is írtam, csak ezt nem olvastad:

s ezzel nyilván nem azt akarom mondani, hogy Tiahuanaco egy földön kívüli kultúra maradéka, mint ahogy Pauwels magyarázta, hogy létezhet másféle technika, mint a „miénk”, amit éppen ezért nem értünk” (15237)

Természetesen továbbra is Pauwelsnek adok igazat, mint a te csúsztatós, szavakon lovagló, vaskalapos, szemellenzős, nagyképű, saját fejed szerint „tudományos” álláspontját fogadom el!

 

Előzmény: construct (15254)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -2 6 15256

Ha „árja-fizikázni” akarsz, csináld máshol (Pauwels nem erre tette a hangsúlyt, nem ezt akarta mondani, bár nálad csodával határos lenne, ha ilyesmit észrevennél).

Előzmény: construct (15251)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -1 6 15255

Bagoly mondja verébnek. Neked van lejjebb ettől is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155526962&t=9000303

Előzmény: Hoaxvadász (15252)
construct Creative Commons License 2021.03.15 -6 1 15254

"Protzen több ősi módszert megfejtett, többről elismerte, még megfejtésre vár (nyilván azért, mert nem valamelyik hagyományos, ismert módszert használták az inkák!).

Ugyan miért "nyilván"?

És mi alapon szegezed ezt nekem, hogy:

"te már meg is fejtetted!"

 

Miközben épp te léptél fel itt úgy, mint aki tudja a megfejtést Protzen kérdésére:

 

"történetesen kialakult egy másik bolygón értelmes élet, s azok jártak a Földön egy régi korban, azok műveit, technikai eszközeit egyáltalán mi felismernénk? Vagy valami mágikus eszköznek tartanánk?"

 

Sőt állítottad, hogy Protzen

"leír . . . szállítási módokat, amelyeket az ősi Peruban fejlesztettek ki, s amelyek nem a hagyományos technikákhoz kapcsolódtak. Annyira fejlett  technikákat, amelyeket mi nem is vesszük észre, sőt képtelenek vagyunk értelmezni." 

 

Noha nem írt le semmi ilyen technikát!

Hanem csak annyit mondott, hogy nem minden szállítást tud megmagyarázni.

Én pedig az egyik esetre (a készre faragott kövek vonszolására) felvettem egy lehetőséget, amit a világ más részein hagyományosan alkalmaztak. A  kavics betétes csúsztatószánt.

Előzmény: Schenouda (15247)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.15 0 6 15253
Hoaxvadász Creative Commons License 2021.03.15 -7 1 15252

"De nem velem vitakozol, hanem a forrásaimmal!

Protzen tanulmányából idéztem, hozzá képest, láthatóan te ezt is jobban tudod!?!"

szerencsétlen Sch azt hiszi, hogy construct topiktárssal vitatkozik, pedig a tényekkel és Protzen állításaival hadakozik.

nem gondoltam volna, hogy a vénuszi elméleténél/Atlantisznál is van lejjebb...

construct Creative Commons License 2021.03.15 -6 1 15251

Szóval nem említi szó szerint az árja-fizikát? De akkor mégis mit említ szó szerint? Vagy te mit tartasz szó szerint a náci Németország olyan tudományos eredményének, ami nem érthető a korábbi európai tudományok alapján?

Előzmény: Schenouda (15248)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -2 6 15250

"No, ezt nevezik tudománynak..."

 

Hát, nem ez a Piramisok - legendák – meglepetések topic fénykora!

Előzmény: construct (15245)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 0 6 15249

Végre sikerülhet összerakni és helyesen működtetni a kétezer éves számítógépet

 

Kb. 5-6 évente jönnek egy ilyen hírrel, mert mindig van egy team, akik összeakarják rakni, és az övék jobb összerakás, mint a korábbiak!

Mindenesetre dicséretes!

Viszont nagyon érdekes, amikor ilyet ír: „Kétségek azért így is felmerülnek. A kutatásban részt vevő Adam Wojcik nem biztos abban, hogy az ókori görögök eszterga nélkül képesek voltak ilyen finom óraszerkezetet készíteni.

Szerintem az esztergát már korábban is ismerték, mint az antiküthérai szerkezetet. Egyik ábrázolása (ami egy nagyon kezdetleges esztergát mutat) egy egyiptomi domborművön fennmaradt i.e. 300-ból, de állítólag már az i.e. 13. sz-ban is használták. Használata, főleg egy egyszerű esztergának feltehető Óegyiptomban, mint írtam is róla: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148910968&t=9000303

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142252269&t=9000303http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142252269&t=9000303

Előzmény: Törölt nick (15244)
Schenouda Creative Commons License 2021.03.15 -2 5 15248

Louis Pauwels a francia Új Jobboldal vezéralakja, ideológusa, a Le Figaro főszerkesztője volt. Egy polihisztor, igen, s a szememben (és még sok más embernek) egy "filozófus" is. Főleg a "fantasztikus realizmus" nevű irányzatban betöltött szerepe és a könyvei miatt, melyekből többet Bergierrel írt. Ebben a műfajban korszakalkotónak számított a Mágusok hajnala c. könyv (a tudományos tévedései ellenére is!). Nyilván többre tartom a véleményét a tiédnél.

Az általam beadott Pauwels-idézetben szószerint nem is említi az „árja-fizikát”, ha ennyire akarsz ezen is szörnyülködni, nyiss neki egy topicot, s ott lehet nácizni reggeltől estig.

Előzmény: construct (15243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!