Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 0 2 93373

Az északiak többsége a rézkorszakig sem jutott el.  És aki eljutott az is csak ékszernek meg csecsebecsének használta, bölényre garantáltan nem vadászott vele :)

Előzmény: ghosty9 (93372)
ghosty9 Creative Commons License 2020.06.18 -2 0 93372

"Nem veletlenul irtam korabban hogy a kokorban ragadtak. "

 

Nadehát ugyanaz a Wiki-oldal, amiből mindketten ilyen rohadt okosak lettünk hirtelen, szépen elmagyarázza, hogy a rezet azért nem olvasztották, mert arra semmi szükség nem volt.

 

Az meg azért csak a rézkorszak, nem a kő-.

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93370)
ghosty9 Creative Commons License 2020.06.18 -2 0 93371

"Azxért kellett saját zsebböl fizetni az utat, mert a szolgálati kocsi alkalmatlan, s emiatt kellett a saját kocsival menni."

 

Értem, tehát amikor azt írod, hogy...

 

"Az is rábaszás, hogy a Polo-s utak üza költségét nem tudják elszámolni, mert a szolgálati kocsi ev."

 

...az nem azt jelenti, hogy azért nem tudják elszámolni a polós utak üzemanyag-költségét, mert a szolgálati kocsi ev, és ez micsoda rábaszás, hanem azt jelenti, hogy azért nem tudják elszámolni a polós utak üzemanyag-költségét, mert nem a Polo a szolgálati kocsi.

 

Jó régóta kint élhetsz, hogy ilyen durva akcentusod lett. :-)

 

"A külföldi magánutakat meg nem "elnézik""

 

Ó, és már a "vagy" szó jelentése se megy?

Előzmény: rocky reloaded (93333)
Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 0 2 93370

Eszakon egy torzs vagy civilizacio sem jutott el a bronzkorig, az eltunt komolyabb varosepito-foldmuvelo civilizaciok sem. Nem veletlenul irtam korabban hogy a kokorban ragadtak. 

Előzmény: ghosty9 (93365)
ghosty9 Creative Commons License 2020.06.18 -2 0 93369

Értem, hát egy 1810-es viszonyokat ábrázoló térkép valóban mindent megmagyaráz.

Előzmény: Platon (93367)
Platon Creative Commons License 2020.06.18 -1 2 93368

Pontosan.

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93366)
Platon Creative Commons License 2020.06.18 -1 2 93367

khm.

 

Előzmény: ghosty9 (93362)
Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 -1 1 93366

Azt azert irtam mert a spanyolok jelentek meg eloszor, Eszakon es Delen is... Es ok hoztak az elso lovakat.

Előzmény: ghosty9 (93362)
ghosty9 Creative Commons License 2020.06.18 -2 0 93365

"Na most akkor voltak vas-eszközeik az indiánoknak, vagy nem voltak?"

 

Mókás amúgy, miket meg nem tud az ember, ha tovább olvassa ugyanazt a Wiki szócikket, mint a vitapartnere. :-)

 

Speciel nyomokban voltak, de bányászni nem tudtak (jórészt nem is volt mit), hanem amit a most távol-keletinek nevezett civilizációk hajóiról partra sodort a víz, na azt föl tudták használni / újra tudták gondolni a környéken lakók. :-)

 

(Amúgy alapvetően vas, az nem volt, de a vita a vas és a "kalapálgattak valami rezet, de még ők se gondolták komolyan" közötti spektrumról szólt alapvetően.)

Előzmény: GPS (93347)
Crack_r Creative Commons License 2020.06.18 -2 0 93364

"Ha bronzot tudtak kesziteni villanymotort is tudtak volna."

 

Tudtak volna, de ha egyszer mindig hiánycikk volt a sarki fűszeresnél a szénkefe.

 

Az ameriaki indiánok kultúrája tényleg nem volt a legkiemelkedőbb.

Gyakorlatilag szinte semmit nem tudnak felmutatni, a törzsek 95-97 %-ának (többezernyi) még írásbeliségre sem futotta.

Sajátos a maja, inka, azték, olmék, tolték, kecsua művészet (jobbára mezo amerika), de ezen túl semmi ipar, semmi kultúra, semmi tudományos hagyaték. 

 

 

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (93358)
Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 -1 2 93363

93319:

 

Melyik indianokat? A Kozep- es Del-Amerikai indian kulturak nagyon komolyan atalakitottak a kornyezetuket, es feleltek az osszes elerheto eroforrast.

 

Az eszak-amerikai indianok meg konkretan a kokorszakban ragadtak, nem azert nem oltek le az osszes bolenyt mert nem akartak, hanem azert mert a primitiv fegyvereikkel nem tudtak...

 

93337:

 

Kompletten az eszak-amerikai indianokrol szol (kiveve a lovas megjegyzes)

 

Az eszak-amerikai siksagi indianok is mindig kihasznaltak a lehetosegeiket, ugyanugy ahogy mas emberi csoportok azota, amiota lemasztunk a farol. 

 


GPS kerdese erre a hozzaszolasra vonatkozott 93343-ben, ezert ebben a kontextusban valaszoltam 93344-ben. Persze mar kulon nem irtam ki huszadjara a siksagi indianok kifejezest, bar emlitettem a tomahawkot ami nem kifejezetten aztek fegyver.

 

Szoval akkor a fentiek tekinteteben hogyan is ertelmezzuk a hozzaszolasaid? Kukacoskodas, ferdites?

Előzmény: ghosty9 (93359)
ghosty9 Creative Commons License 2020.06.18 -2 1 93362

Hmmm, bocs, jogos, visszaolvastam, az egész hozzászólásból egyértelműen kiderül.

 

A tőled beidézett egyetlen mondat kavart meg, mert ott "mielőtt a spanyolok megjelentek a kontinensen"-t írsz, az ott tényleg katyvasz nálad, de ettől még alapvetően É-Amerikáról beszélsz egyértelműen.

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93351)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.06.18 -1 0 93361

A valasztas: "Egy bebifoka vagy en, sok bebifoka vagy en, vagy se en,se a bebifokak."

Minimalizalni kell a husfogyasztast logikus hatart szabva.

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93340)
Crack_r Creative Commons License 2020.06.18 -1 0 93360

"Indiánoknak jellemzően Magyarországon az Észak amerikai törzseket hívják. Csak úgy mondom."

 

Bár ne tetted volna.

 

* sóhajt *

 

Szerintem indiánoknak Magyarországon az indiánokat, az amerikai kontinens őslakosait hívják.

 

 

Előzmény: Platon (93350)
ghosty9 Creative Commons License 2020.06.18 -1 0 93359

"Indiánoknak jellemzően Magyarországon az Észak amerikai törzseket hívják. Csak úgy mondom."

 

Sőt, Magyarországon jellemzően azokat hívjuk indiánoknak, akik wigwamban élnek, tollat tűznek a hajukba, és a Nagy indiánkönyv lapjain élnek.

 

Ha én kimondottan É-Amerikáról szeretnék beszélni, akkor legalább egy helyen jelezném, hogy kimondottan É-Amerikáról beszélek.

Előzmény: Platon (93350)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.06.18 -2 0 93358

Ha bronzot tudtak kesziteni villanymotort is tudtak volna.

Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 0 3 93357

Azert arra meg mindannyian emlekszunk amikor orultel a Tesla uzleti jelenteseben a vesztesegnek, mert azt hitted nyereseg, mert fogalmad nem volt rola hogy az ertek amit olvastal az negativ, nem pozitiv.

 

Persze megprobalhatod potolni az eszt agresszivitassal, nade az ilyesmi rolam lepereg, ugyhogy felesleges erolkodnod. Arra viszont jo vagy, hogy demonstrald a tipikus teslafan szellemi szintjet es lelkivilagat.

Előzmény: Crack_r (93356)
Crack_r Creative Commons License 2020.06.18 -3 1 93356

"Negativ szamokat ismered mar?"

 

Ha nagy hirtelen csak negyedannyi közöd lenne a matekhoz, mint nekem, örömkönnyek csorognának az orcádon, te senkiházi. 

 

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93352)
Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 0 1 93355

Teljesen egyertelmuen lejon a kontextusbol hogy melyik indianokrol beszeltem. Aki belekeveri a bolenyvadaszatba a del-amerikai indianokat az vagy nem figyelt vagy nagyon nincs kepben.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (93354)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.06.18 -1 0 93354

Pontosan meg kell fogalmazni, hogy Amerika melyik reszen elt amerikanokra vonatkoznak a megosztott informaciok.

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93351)
GPS Creative Commons License 2020.06.18 0 0 93353

 

Mondjuk ezért jár egy piros pont a BMW-nek (az utas-biztonság miatt).

 

Olyan erővel csapódott oszlopnak egy BMW a Soroksárin, hogy kiesett belőle a motor

 

.

Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 0 2 93352

Neked lovesed sincs semmirol sem. Es kotekedni is csak nagyon alapfokon tudsz. Negativ szamokat ismered mar?

Előzmény: Crack_r (93348)
Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 0 1 93351

Tobbszor emlitettem korabban a siksagi indianok kifejezest, ami konkretan az eszak-amerikai indianokat jelenti, plane a bolenyvadaszattal egy kontextusban, az aztekok ertelemszeruen nem vadasztak bolenyre... Tisztaban vagyok vele hogy a del-amerikai kulturak hasznaltak a bronzot, oket korabban kulon kezeltem, es peldakent emlitettem a kornyezetatalakitasra es pusztitasra. 

 

Mondjuk olvasd veggi meg egyszer figyelmesen a vitat elolrol, aztan utana kezdj el kukacoskodni.

Előzmény: ghosty9 (93345)
Platon Creative Commons License 2020.06.18 -1 1 93350

Indiánoknak jellemzően Magyarországon az Észak amerikai törzseket hívják. Csak úgy mondom.

 

Persze aki csak kötekedni és lehülyézni akarja a másikat....

Előzmény: ghosty9 (93345)
Platon Creative Commons License 2020.06.18 -1 1 93349

Ez tökéletesen igaz  Észak Amerika nagy részére. De ne felejtsük el azért hogy a  Rio Grandetől délre fejlett fém megmunkálás folyt, Dél Amerikában pláne. Az inkáknak bronz fegyvereik is voltak, és az Aztékok is rengeteg bronz szerszámot használtak. 

 

Pont ez okozta a vesztüket. Lásd Arany. 

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93344)
Crack_r Creative Commons License 2020.06.18 -1 1 93348

"Nyilvánvalóan mély ismereteid lehetnek a témáról, hogy másfél perces guglizás után kiderül, hogy mondjuk a spanyolok előtt több száz évvel már ismerték a bronzot"

 

Mindenhez így ért.

Azok száma, akik kiröhögik őt, már több ezer lehet, ha tekintetbe vesszük, hogy nem csak itt ontja magából a hülyeséget.

 

 

Előzmény: ghosty9 (93345)
GPS Creative Commons License 2020.06.18 0 0 93347

 

a spanyolok előtt több száz évvel már ismerték a bronzot (a rezet meg majd' ezer évvel korábban), amit sima kalapálással (gondolom, kőbaltával kalapálták, ugye?)

 

Na most akkor voltak vas-eszközeik az indiánoknak, vagy nem voltak?

 

Mert a Winnetou-s filmekben úgy skalpolgatnak a csillogó, krómacél rozsdamentes vadászkéseikkel - mint ha ősidők óta lett volna nekik olyanjuk (még az Éles Penge nevű törzsfőnöktől tanulták a készítését)

 

Oké, azokat a telepesektől seftelték - na de a telepesek előtt (!) hogy álltak vas-szerszám - pl. vas-kalapács, vagy vas-tomahawk téren?

 

Milyen (miből készült) tomahawkokat ástak el, vagy ástak ki - amikor az aktuális politikai helyzetük úgy kívánta?

.

Előzmény: ghosty9 (93345)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.18 -1 0 93346

Egész pontosan mi tart vissza attól, hogy saját életed így éld MOST IS ?


Nem tilos a leírt elveid szerint élned és bármikor meg is valósíthatnád, de mégsem úgy élsz!
Hanem jókora pazarlást adsz elő nap mint nap az elveid ellenére.

Azaz fotelből szájkaratézás van csak.
Miközben MÁSOKTÓL várod el az eleveid szerinti létezést ... ahogy azt a világjobbítók szokták.

Előzmény: Törölt nick (93338)
ghosty9 Creative Commons License 2020.06.18 -2 0 93345

"Nehany torzs foglalkozott rézfeldolgozassal, de csak kalapalgattak oket, amit a termeszetben talaltak, nem volt kohaszat, sem kovacsolas."

 

Nyilvánvalóan mély ismereteid lehetnek a témáról, hogy másfél perces guglizás után kiderül, hogy mondjuk a spanyolok előtt több száz évvel már ismerték a bronzot (a rezet meg majd' ezer évvel korábban), amit sima kalapálással (gondolom, kőbaltával kalapálták, ugye?) kicsit macerás összehozni. :-)

 

Lehet, hogy nem volt jó ötlet a komplett kontinenst egyben kezelni, mert ez olyan, mint az ókori Afrikáról beszélni, ahol voltak gyűjtögetők meg mondjuk az egyiptomiak, karthágóiak is. :-)

 

(Amúgy olvastam olyat is, hogy az angolszászok azért irtottak ki kevesebb indiánt, mint a spanyolok, mert az É-amerikai jelentősebb kultúrák már előttük összeomlottak a járványok miatt.)

Előzmény: Pink Fluffy Unicorn (93344)
Pink Fluffy Unicorn Creative Commons License 2020.06.18 -1 1 93344

Nem voltak fem fegyvereik, a tomahawk is kobalta volt eredetileg. Fem (vas/acel) eszkozoket a telepesektol szereztek, kereskedelem utjan. Nehany torzs foglalkozott rézfeldolgozassal, de csak kalapalgattak oket, amit a termeszetben talaltak, nem volt kohaszat, sem kovacsolas.

Előzmény: GPS (93343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!