Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2016.05.12 0 0 332

Szerintem legegyszerubb lenne megprobalni megalkudni annak a marsrutkanak a soforjevel amelyikkel Byakuranba utazol, hogy vigyen tovabb. Ha ez nem megy, a Lp szerint a stoppolas is mukodhet, kulonosen hetvegen, de ugye a te idod eleg szukos.

Ha nagyon szorit az ido, akkor a Jerevan kornyeki latnivalokat egy napban megnezheted, a varos maga pedig szerintem nem tul erdekes, inkabb a sokkal erdekesebb, szebb es hangulatosabb Tbiliszire szanj egy napot.

Előzmény: Hozol90 (329)
Zsozsó 72 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 331

Köszi szépen a választ,igazából csak ezt nem tudtam,sokat segítettél.

Előzmény: ateszka1970 (330)
ateszka1970 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 330

Szia Zsozsó!

 

Garniba a Mercedes szlon mellől indulnak a marshrutkák, én taxival mentem oda ( 700 AMD ). Kb. 40 perc az út, igazából, ha a söfőrnek mondod hogy Garni temple, azt megérti, és nagyjából 400 méterre a templomtól tesz ki.

Geghardba nem tudsz csak taxival menni, mert nem jár arra semmi. Fel fogják ajánlani, én 3.000 AMD-ért voltam oda-vissza, egy órás várakozással. Ha jól tudom, akkor nem megy tovább a "busz".

Remélem segítettem, ha kérdés van, várom:)

Atesz

Előzmény: Zsozsó 72 (328)
Hozol90 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 329

Sziasztok!

 

Nekem szép lassan összeáll a Grúz-Örmény program :). 

Esetleg lesz valaki Július 22-Augusztus 2 között az adott két országban?:D

Illetve engem egy kérdés foglalkoztat még. Szeretném megmászni az Aragats nyugati és déli csúcsát egy éjszakás sátrazással egybekötve (+ egy pótnap ha kifognám a rossz időt). Viszont csak Byakuranig van marsutha. Itt szerintetek mennyi az esélye, hogy találok egy taxist aki felvisz 3100 m-ig a 25 km-es úton? 

 

Kb a vázlatom :)

 

Július 23-24 Kazbegi (túra fel a gleccserig)

Július 25 átutazás Jerevánba

Július 26 Jereván és környéke

Július 27 Khor Virap és Geghard

Július 28 Aragats alaptábor

Július 29 Mászás

Július 30 Pótnap mászásra vagy Seván-tó

Július 31: Tibiliszi-Kutaisi

Aug. 1: Kutaisi és környéke (reptéren alvás)

Aug: 2 Repülés

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Zsozsó 72 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 328

Szia Ateszka1970! Én is készülök Jerevánba,bár tavaly már voltam ott,elég jól ismerem a várost,viszont sajnos a környékre nem volt időnk elmenni.Most viszont Garni és Geghard mindenképp benne lenne a programban.A kérdésem az lenne a marsrutka ami Garniba megy honnan indul,és az a végállomás vagy még megy tovább is?A hol le kell szállni oda messze van még a templom?Köszi

Előzmény: ateszka1970 (324)
ateszka1970 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 327

Annyira nem vészes, de oda kell figyelni, ha taxameterrel mész, mert szívesen visznek kerülőúton, hogy bebizonyítsák, hogy annyi az annyi, amit ők először kértek.

Egyszer volt olyan, hogy megpróbált elvinni másfelé, olyankor odatettem elé a GPS-t, és mutattam, hogy rossz az irány...

Bocsánatot kért, és feleannyiért vitt, amit elsőre ajánlott:)))

Érdemes készülni egy térképpel, a mobilnet ottani kártyával filléres dolog...

 

Atesz

Előzmény: kirgizke (326)
kirgizke Creative Commons License 2016.05.08 0 0 326

Köszi Atesz, igen onnan "ismerjük" egymást.

Ha eszedbe jut még vmi hasznos tudnivaló, ne tartsd magadban. A taxisokkal sokat kell vesződni, vagy nem annyira lehúzósak? A legrosszabb élményeink Szíriából származnak ezügyben...meg tavaly Szkopjéban sikerült kifogni egy genyót, bár gyorsan rájöttem, hogy megszívtuk, mert piros lámpánál,  álló helyzetben pörgött a taxaméter. A mi hibánk volt, hogy nem szálltunk ki még akkor, amikor ki lehetett volna.

Előzmény: ateszka1970 (324)
Kenny___ Creative Commons License 2016.05.05 0 0 325

Khor Virapot szerintem sokkal jobb kora reggel nezni, kis szerencsevel meg senki nincs ott, es a nap is pont hatulrol sut. Kimenni nem csak marshrutkaval lehet, van normal buszjarat is (buszallomas pont a metro vegallomasa mellett van), Ikaruszokkal. :)

 

Visszafele meg csak buszozni sem kell, feher turista elbattyogoban Khor Viraptol = valaki megall majd, es felajanlja, hogy elvisz vagy a buszmegalloig, vagy egesz Jerevanig. :)) Velem es ismerossel is ez tortent.

Előzmény: ateszka1970 (324)
ateszka1970 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 324

Szia Kirgizke!

Azt hiszem  mi más fórumról már ismerjük egymást...Tunézia egyénileg...ha jól csal a memóriám.

Örményországba Tbilisziből mentem át marshrutkával, ami az Ortachala állomásról indul. Annyira rosszak az utak arrafelé, hogy a 280 km-es utat 6,5 óra alatt teszik meg, igaz 2-3 alkalommal pisiszünet van. Néha azt hittem, hogy lyukat ütök a fejemmel a tetőlemezen, mert akkorát ugrott az autó. Nem értem...a lengéscsillapító náluk miből van???

Yerevanba érkezéskor a Kilikia állomáson tett le a busz, ami kb. 1,5 - 2 km. a központtól. Befelé taxival mentem, mert ismeretlen volt az egész hely. Visszafelé gyalogoltam a szállásról. Időben ugyanaz volt:))

A szállásról írtam a Grúzia topikban, azt nem ismétlem.

Khor Virap-ba is marshrutkával érdemes menni. Az út kb. 45 perc. Ár: 400 AMD. A főúton tesz le a kereszteződésben, de onnan alig 1,5 km az út, viszont gyönyörű a kilátás. Visszafelé ugyanoda kell kisétálni. 13.20-kor van visszafelé egy marshrutka, de készülj fel, hogy tömve lesz...nehéz kifogni a jó időt a hegynél...nálam is felhőben volt az Ararat csúcsa. De így is csodás. 40 percet sétáltam a napon, két nap múlva már hámlottam. Vigyázz, nagyon erős a nap!

Garni szintén 40 perc körül van busszal. Ott ki van táblázva, hogy merre kell menni a templomhoz. Belépődíjas: 1.200 AMD.

Geghard-hoz nem megy busz, el kell kapni egy taxist, aki felvisz...lesz belőlük bőven. Engem 3.000 AMD-ért vitt fel egy kocsi, 1 órát várt, majd visszavitt a buszállomásra. A busz oda-vissza volt 500 AMD.

A kaja, ital árak átszámolva nagyjából megegyeznek a magyar árakkal. Nagyjából 60 fillér egy dram.

1 USD - 475 AMD

1 EUR - 545 AMD

Ha van még kérdés, ne fogd vissza magad...

 

Atesz

ruhacsodák Creative Commons License 2016.04.27 0 0 323

Köszi!

Kértem ajánlatot tőlük 55 dollárt írtak. Mi 4 fővel mennénk.

Előzmény: Horváth Z (321)
Horváth Z Creative Commons License 2016.04.27 0 0 322

és lásd még a 278. bejegyzést.

Előzmény: Horváth Z (321)
Horváth Z Creative Commons License 2016.04.27 0 0 321

Szia,

végül nem is annyira, de azért nem olcsó a vízum, fejenként 50 dollár és ez már csoportos kedvezménnyel, ennél jóval drágább ajánlatok is voltak. Itt alább a blogban leírtam, hogyan intéztük:

 

http://kaukazus2016.blogspot.hu/2016_03_01_archive.html

 

Előzmény: ruhacsodák (319)
encián Creative Commons License 2016.04.27 0 0 320

http://vizumcentrum.hu/vizum/azerbajdzsani-vizum/ - google a te barátod is lehetne, ha használnád.

Előzmény: ruhacsodák (318)
ruhacsodák Creative Commons License 2016.04.27 0 0 319

Szia!

Neked is macerás volt a vízum?Köszi

Előzmény: Horváth Z (278)
ruhacsodák Creative Commons License 2016.04.27 0 0 318

Köszi!

De hogy érted azt hogy macerás,meg mennyi az a drága?

Előzmény: W.L. (317)
W.L. Creative Commons License 2016.04.27 0 0 317

Kell, meghozza maceras es draga az ugyintezes.

Előzmény: ruhacsodák (316)
ruhacsodák Creative Commons License 2016.04.27 0 0 316

Azerbajdzsánba kell vízum magyaroknak?Köszi

Horváth Z Creative Commons License 2016.04.26 0 0 315

Örülök, hogy tetszett, csak ajánlani tudom Azerbajdzsánt, ha sikerül túlesni a vízumnehézségeken. Ha több napunk és jobb időnk lett volna, északi irányban kirándultunk volna még szívesen, Xinaliq és Quba felé. De így is nagy élmény volt!

Előzmény: StockHolmi (314)
StockHolmi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 314

Köszi az élvezetes beszámolót, tetszett nagyon! A képek is szépek voltak :) Jövőre lehet mi is nekiindulunk Azerbajdzsánnak, a tavalyi grúz kirándulás alatt megtetszett ez a kaukázusi régió. 

Előzmény: Horváth Z (311)
encián Creative Commons License 2016.04.08 0 0 313

...hát igen, ha egyénileg utazol arrafelé, ez járja. Bezzeg, ha szervezetten mennél, lenne olyan gyönyörű elektronic vizád, hogy csak na! - ez persze nem fog bekövetkezni, tudom.:-)

Előzmény: pó_apó (312)
pó_apó Creative Commons License 2016.04.07 0 0 312

Azer egyelőre halasztódik.

A Nagy Keleti Nyitás és a Remek Baltaüzlet ellenére, nemcsak hogy nem a Mészáros És Stróman Kpt (Korlátlanul Pofátlan Társaság) építi a gázvezetéket Bakutól Csútig, meg oda-vissza, hanem még egy szaros vízumkönnyítést sem kaptunk, oda meg nem megyünk, ahová alázatosan kell kéretszkedni -anyja neve nyolc példányban, szállásfoglalás, meghívólevél kell, és hogy kiféle-miféle-kefél-e?

Az USA is fájdalmasan tanulhatlja ezt a leckét, nagyon megharagítottak, amikor ott láttam a sok csórót sorbanállni a követség előtt, vízumért. El tudom én költeni a pénzemet máshol is.

(Például ma is, a Shakesbeer-ben, csapolt zlátnyi vonatkozásban. És semmi vízumkényszer!)

Előzmény: encián (310)
Horváth Z Creative Commons License 2016.04.07 0 0 311

Sziasztok,

küldöm blogunkat bakui hosszú hétvégénkről. 

http://kaukazus2016.blogspot.hu/

encián Creative Commons License 2016.04.07 0 0 310

A térképet, amit tőlem kaptál jól dugd majd el, mert ugranak rá az azeriek, és ha megtalálják, mindenedet szétcincálják.

Előzmény: pó_apó (309)
pó_apó Creative Commons License 2016.04.07 0 0 309

 

Amilyen pecchem van, az lenne, hogy épp ez a két ország háborúzna egymással...

 

Amúgy ez a török könyv útleírásra van felfűzve, emiatt nem jött be az egyik nagy kiadónak, merthogy nem az ő stílusuk. De szerintem mostanra ők is elálltak volna. Amúgy a török külügy (!) írt, hogy sajna, nem érdekli őket a könyv szponzorációja, baccam meg. Erdogan még nem válaszolt.

 

A Burma könyv útleírás lesz, de csak lassan haladok vele. (Talán azért, mert nem írom?)

 

Különben a legutóbbi útietűdös könyv sem volt rossz ötlet, sec-pec elfogyott :-) Neked kelett volna már rég ilyesmiket írnod.

 

Kenny: olvastam már Tőled ezt a disznós ügyet, így egy sztorym már meg is van :-)

 

Előzmény: W.L. (307)
Kenny___ Creative Commons License 2016.04.07 0 0 308

Szamomra pont Karabalhban valt kerekke az altalad emlitett kep, amikor lattam egy ormenyek altal (spoiler!) elfoglalt mecsetben berendezett disznoolat. Na akkor a jo edes "mi keresztenyek vagyunk es bancsanak minket" k... anyjukat kivantam nekik is. :)

 

Ettol fuggetlenul szamomra meg mindig 100x szimpatikusabbak, csak valoszinululeg kinottem a kiralylanyos mesekbol a terseget illetoen.

Előzmény: pó_apó (306)
W.L. Creative Commons License 2016.04.07 0 0 307

Ezert biztosabb utleirast irni mint utikonyvet.

Utobbit ha megis, akkor a 2 orszagrol kulon-kulon, ugy ha az egyik haboruzik, a masikrol meg kiadhato.

De rajongoid szerintem ugyis inkabb utleirast varnak.

Előzmény: pó_apó (306)
pó_apó Creative Commons License 2016.04.06 0 0 306

 

Mostanában? Elmúlt pár év, Szíria, Törökország fiókban... Még szerencse, hogy Pápua nem volt ezeknek veszélyes :-)

Feltételezm a taxisok (köszi Kenny) se hülyék szétlövetni magukat. De ez nyilvánvalóan egy határ menti cirkusz, az azeriek, ahonnan a kereszténységet hoztuk, meg az ármánykodó örmények között. (Mert ezek meg mindig baltát árulnak, hát csuda, ha veszik? Aztán meg csak úgy álljon, a sarokban, porfogónak?)

http://index.hu/belfold/2015/01/29/lebuktak_az_armanykodo_ormenyek/

encián Creative Commons License 2016.04.05 0 0 305

Bízom benne, hogy lesz is.:-)

Előzmény: W.L. (304)
W.L. Creative Commons License 2016.04.05 0 0 304

Sajna ennyi pont eleg lehet ahoz, hogy a regiot csak hirekbol ismerok kedvet mindket orszagtol elvegye! 

De utleiras attol meg lehetne. ;-)

Előzmény: encián (302)
Kenny___ Creative Commons License 2016.04.04 0 0 303

Mar miert ne lett volna egyszeru bejutni Karabahba (korabban)? Egyszeruen kerestel egy arra meno masrsutkat, aztan hajra. Osszesen egyszer kellett megallni regisztralni valahol, aztan annyi.

Előzmény: encián (302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!