Keresés

Részletes keresés

BúvárBenö Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114426

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,h mennyi most a vizum?25$ vagy 25 euro?

szacsa99 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114425

Gondolom egyértelmü volt Hogy Hurghadáról mennénk? ! :) ha nem akkor most már igen :)

Előzmény: szacsa99 (114424)
szacsa99 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114424

Hello. Egy kérdésem lenne vagy ha valaki már volt? Kairóba lehet menni simán buszal és VIP Buszal is ! MI a különbség ? Tudja valaki? Köszönöm!

shanyi68 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114423

showtimes köszönöm ! (az első felét megtaláltam minibuszok várnak a reptéren )

Előzmény: showtimes (114420)
robsip Creative Commons License 2015.07.22 0 3 114422

Hello!

 

Nekünk nagyon tetszett.

 

Ali baba Palace

 

 A szoba rendben/tisztán volt, hasonló a szálloda honlapján is található képekhez. Az erkélyünk tágas volt (ahogy láttam mind az), az épületek/épületsorok merőlegesen helyezkednek el a tengerre. Mi egy tengerhez közeliben voltunk, oldalra kilátásunk volt a tengerre. A legtöbben nincs.

A szálloda parkja nagyon szép, rendezett, és a medence rész elég nagy, sosem volt tömeg. A tengerparton is bármikor találtunk helyet. Használtuk a teniszpályát és a billiárdot, a konditerem renoválás alatt, a csúszdaparkjuk is épül. De nekünk ezek nem hiányoztak. Egyébként működik továbbá pl. a bowling, vagy a műjégpálya is.

 

Étel: 3 étterem van, International, Italian és Oriental. Váltogattuk a helyeket, nem volt sehol panaszra okunk, mi megtaláltuk a számításainkat, bő volt a választék, mi jókat ettünk ott.

 

Mint ahogy mások is mondják, sok az orosz. Nekünk nem volt velük gondunk, nem voltak zavaróak, a személyzet nagy része  beszél is oroszul, de mi angolul is megértettük velük magunkat.

A Beach részen található étteremben mi egyszer ettünk, az ott felszolgált hamburger minősége hagyott némi kivetnivalót, így maradtunk az éttermeknél.

Mi ajánlott védőoltások nélkül mentünk (illetve hepatitis B ellen még gyerekkorban részesültünk), a feleségem panaszkodott némi hasi görcsre az utazás után, de 2-3 nap után elmúlt. A nyaralás alatt nem volt probléma.

Fakultatív programokra az utazási irodán keresztül mentünk.

Búvárkodásba kostóltunk bele (intro diving), nekünk tetszett, és úgy gondoljuk megérte. Az oktató végig velünk volt, csak a látványra kellett koncentrálni. :) Vissza úton pedig delfinekkel is találkoztunk. 

Voltunk még Mahmya-n, nagyon szép partja van, nekem különösen tetszett, hogy sok korall van ott.

 

Pár embernek osztogattunk baksist (1 dollárost, jobban szerették, mint az 1 vagy 2 euros érmét, gondolom mert a papírt betudják váltani automatán keresztül). Nem vittük túlzásba (pl. londíner vagy a teniszpálya gondnoka kapott, vagy a takarító srác, mikor tetten értük, hogy csinálta nekünk a törölköző hattyúkat :) )

Egyébként a nem fixáras boltokban, dollár/euró egy árfolyamon van.

 

A bazár sor sem veszélyes, a mások által is vázolt stílusban kereskednek, és a nyaralás alatt sehol, egyik pillantban sem éreztük, hogy veszélyben lennénk. 

 

Előzmény: kri73 (114275)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 -1 1 114421

Vissza regeltem egy percre,amig válaszolok neked.Akkor és ott kiabálok ahol nekem tetszik. Te a regekkel csak ne vagdalodzál,mert a facen sem mered vállalni magadat.Kamu név,kamu fotó.Ki vagy te itt? Ugyanugy senki mint én,csak hozzászóló,ne oktass ki.Ja meg persze Liliom segnyalója ,vagy Liliom ujjab kamu regje? Mert ugye tudjuk hogy még férfiként is képes volt irni és átverni egy utazót,hogy ki tudja belőle szedni,mikor és kivel megy fakultra,mennyiért megy.Hát ezt kedves az utazó hölgy irta ki egy fórumban ,ez nem kamu. Ti beszéltek másokról? Hát nézzetek már bele a tükörbe. Lassan mindenki megtapasztalja,kik is vagytok valójában.Itt osztod az észt? Ha valakinek szégyelni kéne magát,azok tik vagytok,de hamarosan lehullik a lepel. Képesek vagytok itt dumálni mások megélhetéséről? miközben a csoportban meg itt is lehúzzátok a többi kint élő szervezőt ? Nincs vizumjuk meg papirjuk? A Liliomét se látta senki ugye? Mert amit ő ad,azt is be lehet kiló számra szerezni.Ennyit rólatok.Ne vedd a fáradságot válaszolni,mert nem fogom elolvasni,nem érdekel a süket dumát. agyőő

Előzmény: showtimes (114419)
showtimes Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114420

a második felére: az említett útvonal közbiztonság szempontjából teljesen rendben van, az utak minősége relatíve jó

Előzmény: shanyi68 (114418)
showtimes Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114419

ne kiabálj, nem otthon vagy :)

 

egyébként nem vádoltalak semmivel, hanem érdemi véleményt kértem tőled az említett témákban, mint Egyiptom nagy ismerőjétől.

 

az meg továbbra is eszméletlenül gyanús, hogy a beparkolt nickkeddel történt első - s amennyire láttam azóta összes - hozzászólás egyetlen személy savazását célozta meg (felhívom figyelmed azért mert "csak" megosztasz egy rágalmazást a magyar jog szerint te is elkövetővé válsz, ez nem fenyegetés, ez kőkemény tény, éppen most folyik hasonló miatt rendőrségi eljárás az egyik  Bp-i hivatal kommunikációs tanácsadója és ismerősei körében, pedig nevet se írt, "csak" egyértelmű volt a ráutalás). ez több, mint véletlen :) 

 

követelőzni meg otthon követelőzz, ha elnézik neked, itt legfeljebb kérhetsz. mint ahogy én is kértem a nagy egyiptomjáró érdemi tanácsait. Természetesen nem kötelező :)

 

ha ez nem megy, akkor viszont talán azt meg tudod mondani miért  terjesztesz ezen a felületen egy semmilyen közhiteles bizonyítékkal alá nem támasztott rágalmat egy olyan egyiptomi projekt ellen amely több tucat embernek biztosít megélhetést?

 

 

Előzmény: Törölt nick (114416)
shanyi68 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114418

sziasztok ! kérdésem lenne ! a reptérről milyen transzfer lehetőség van a taxin kivül a városba (egyből a buszpályaudvarra szeretnék menni és irány cairo  ? hurghada -cairo  hurghada -luxor  busszal mennyire veszélyes manapság ? köszönöm előre is a válaszokat !

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 0 0 114417

A Jasmine Palace Resortból még nem érkezett meg senki? Úgy várnék friss élménybeszámolót.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 -1 0 114416

Kedves Showtimes -hogyan lehet kijátszani az egyiptomi vízum intézkedéseket, feketézni?   ezt a mondatodat nem értem.Nem értem a célzást???? Most kérlek meg,ne sértegess tovább,ne fenyegetőz,mert azt gondolom óriásit tévedsz velem kapcsolatban. Nem az vagyok,akire esetleg gondolsz. Én megosztottam egy dolgot,Te letámadtál,megfenyegettél,de nem tudom miért?????? Mi a célod ezzel? Ne tedd,mert nagyon nagy tévedésben vagy. Mit jelent az,hogyan lehet kijátszani az Egyiptomi vizumot?????? Én ahány alkalommal ( nem kevés ) voltam Egyiptomban,mindig utazási irodával mentem. Sosem játszottam ki vizumot,mindig az irodánál vettem meg. MIT JELENT A CÉLZÁSOD????? Te itt megvádolsz vizum csalással? Tudod mit irsz? ???????? Na ezt most még egyszer gondolt át. Nekem papirjaim,csekkeim vannak az irodáktól. Erre magyarázatot kérek !!!!!!!!

Előzmény: showtimes (114408)
Kathy8 Creative Commons License 2015.07.21 0 1 114415

Tegnap hullámoztunk de azt se maximimon.Ma full szélcsend van csak lengedezik kicsit, de az kell is mert jó meleg van!A víz helyenként termálfürdő!Dugong még nem volt.Bár ez a második napunk csak!Teki jó sok van!

Előzmény: Békakirályfi22 (114414)
Békakirályfi22 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 114414

Szia!

 

De jó Neked!!! :) A dugongot láttad már??? Milyen az idő? Nincs nagy szél és hullámzás?

Előzmény: Kathy8 (114412)
vicky0 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 114413

Köszi janesz69!! áttanulmányozzuk! :)

Előzmény: janesz69 (114411)
Kathy8 Creative Commons License 2015.07.21 0 2 114412

Jelentem itt minden szuper azvEl Malikia Abu Dabbab hotelben!!! Sok teknős és rája van sok hal!Az öböl gyönyörű!!! Nagyon jól érezzük magunkat!!! ;) :D

janesz69 Creative Commons License 2015.07.21 0 1 114411

Az elsőt belépéskor, a másodikat kilépéskor kell kitölteni.

Előzmény: vicky0 (114410)
vicky0 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 114410

Még egy kérdés... többen írtátok a kis rózsaszín papírt a vízum után, az adatainkat kell megadni rajta? vagy mi célt szolgál? még nem találkoztam ilyennel utazásaim során...

vicky0 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 114409

Köszönöm az infót! mindenképpen megyünk erre a fakultatívra! :)

Előzmény: Attika30 (114399)
showtimes Creative Commons License 2015.07.21 0 1 114408

"Andika" vagy minek nevezzelek? (nem nevezlek neveden, mert nem kívánom megsérteni a személyiségi jogodat) tudom kitől, egy hiteltelen forrásból származó rágalmazásról van szó, amire mint vércse lecsaptál - célod világos:  dögöljön meg a szomszéd tehene is :)  Ezzel egyébként akaratodon kívül a sármőrMohának is ártottál volna, lévén ő is oda hordja a magyar vendégeit, sőt több magyar iroda telepített idegenvezetője is  :) 

 

sajnos még az állatok körében sem találták fel az örök élet titkát, a szavannákon, vagy a legtisztább tengerben is folyamatosan pusztulnak az állatok, mit csináljunk, ha a mindenható így akarta, amikor megteremtette a földi életet?  :) A lényeg a valós körülmények, nem a sértettségen alapuló tendenciózus beállítás. Van akinek semmi se drága,  néhány tucat egyiptomi munkahelye meg pláne... 

 

miután csak és kizárólag egyetlen személynek történő - őszinte irigységen alapuló utálatod miatt - ártási szándékkal posztoltál eddig várjuk az érdemi, egyiptomi történeteket, tapasztalatokat, tanácsokat, pl. hogyan lehet kijátszani az egyiptomi vízum intézkedéseket, feketézni?  :) 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (114396)
burelbach15 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114407

Sziasztok!

Mi is 25.-én megyünk.Gondolom akkor a Wizzair-rel mentek.Ti melyik hotelben szálltok meg?

 

Előzmény: Monika Nyerges (114406)
Monika Nyerges Creative Commons License 2015.07.20 0 1 114406

Sziasztok, szombaton ( júli 25-én) utazunk Hurghadába a párommal. Szeretnénk Luxorba menni a Liliommal, de a minimum létszám 4 fő, így még kellene utitárs a túránkhoz. Amennyiben bárkit érdekelne, jelezze bátran. Biztosan nagyon jó móka lesz. Én biztosan szeretném mindenkinek ajánlani, hogy próbáljon minnél többet látni az országból és a kairói fakultatívra nyugodtan menjen el és bármi egyébre is. Soha nem lehet tudni, hogy történik -e valami vagy nem, itthon is bármikor a fejedre eshet egy tégla az utcán :) a sorsot nem tudjuk elkerülni :) szóval jelezzetek, ha szeretnétek jönni Luxorba :) köszi, Móni

dzsuki1 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114405

Ne vegyél az irodánál vízumot, úgy . ahogy többen írták , a reptérre belépve balra a banknál vettük 25 dollárért. Utánunk jöttek még vagy tízen, mi két perc alatt végeztünk, megkerültük  a várakozó hosszú sort az iroda pultjánál , elvettem őt kis rózsaszín papírt, kitöltöttük, és mentünk tovább az ellenőrzésre. Ennyi. Ötünknél a különbség 25 dollár.

Előzmény: Kyrandia2015 (114354)
dzsuki1 Creative Commons License 2015.07.20 0 1 114404

Kedves Mindenki ! Megérkeztünk a Makadi Spa hotelben töltött nyaralásból. Az ETI.vel utaztunk, a repülő  30 perces késéssel indult. Nem túl tiszta gép, az ételek közül a csirkés nagyon rossz, a marha jobb. A reptéren a vízumot mindjárt a bejárattól balra található bankban vettük meg 25 dollárért, ügy , ahogy fórumozó társunk javasoltra. Az etis pultnál hosszú sorban jóval drágábbért adták ugyanazt a vízumot, nem szabad ott venni ! A transzfer a szokásos  Spa-ban csak a mi családunk volt, a Sunwingben többen. A szokásos üdvözlő ital után nagyon gyorsan megkaptuk a szobákat, emeleti , oldalról a tengerre néző szobák. Nagyon tágas, gyönyörű , nagyon szép , tágas balkonnal. Vízforraló, kávé . tea naponta , tejpor is van. A minibár ingyenes, naponta töltik vízzel és üdítőkkel. Az idegenvezető a mi hotelünkbe nem jött, a Sunwingbe kellett  átmenni, ott egy órát vártunk rá nem jött , csak a helyi arab idegenvezető, megkérdeztük a telefonszámot ,és nem vártunk rá tovább. A Sunwingon átmenni is rettenetes volt, zsúfolt , zajos , tele rohangáló , üvöltöző, sikító gyerekekkel  , pihenni ott nem lehet. A Spa  főétterme nagyon jó, nagyon sokféle és nagyon finom ízletes étel van. A reggelihez lehet frissen csavazni narancslevet , mindenféle gyümölcsöt  ,zöldséget  is centrifugálni. A foglalható éttermek közül a spanyol, steak és 2x a kínai étteremben voltunk. A steak és a kínai  szenzációs, a spanyol átlagos.  A Mariscos tengeri halas étteremben ebédeltünk nagyon.nagyon finom! Még két éttermet próbáltunk ebédre , Cove és a Shimmers éttermet, nagyon jó mindkettő. A koktélok átlagosak, ice coffe fizetős a medence bárokban. Amúgy a medence bárok jók, hozzák a napágyakhoz az italokat ,  de oda is szabad ülni, ebédelni az egyik bárban is lehet , azt mondják jó, nálunk csak egy ember egyszer evett ott. A hotel előtti bécsi kávézó is ingyenes 2-10 között , nagyon finom sütikkel , és kávéval ,de csak egyszer mentünk,mert egyszerűen nem tudtunk már ennyit enni. A tengerhez közeli infinity pool varázslatos szépségű kilátással egyszerűen csodálatos.Nagyon nagy szerencsénkre a hotel közel sem volt tele, amíg ott voltunk, annak minden előnyével. Az utolsó nap többen lettünk , a személyzet szerint mától telt ház van.  A központi , medence melletti bár este 7 után fizetős, nem értjük miért, üres is, a mellette levő vanília ingyenes, nagyon szép. A személyzet mindenhol nagyon kedves, mosolygós.  A tenger. A grand előtti mólóhoz felmentünk, egészen le lehet csorogni a Spaig vagy akár a Sunwingig is , vigyázat, csak dagálykor. Apálynál olyan alacsony víz, hogy a falon átmászni a kijáratoknál is nehéz, meg is sérültünk , a  korallokon való átmászásnál. A kisebb sebek még hagyján , de a lányom a kicsi vízben a mászásnál tengeri sünbe lépett. A cipő a nagyobb részét hálisten felfogta , de a nagyujjába oldalról beleállt néhány. úgyhogy orvosnál kötöttünk ki, aki szépen kitisztította sebet  másnap már mehetett vízbe. Ezután csak dagálykor mentünk a Spa előtti kijáraton a mély vízbe a falon túlra, egyszerűen gyönyörű, sokkal szebb, mint  mólónál. Mindenféle csodás korall és hal van!  Szóval gyönyörű hotel, nagyon jó ellátással nagyon szép szálloda előtti élővilággal , nagyon-nagyon szép kerttel , Ami óriási, az a pihentető nyugalom , ami ott van, egyszerűen hibátlan.  Szóval csodálatos nyaralásunk volt , biztosan visszamegyünk, mindenkinek ajánlom.

altakrisz Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114403

Ja értem.

Ha visszanézed eléggé foghíjas mostanában a topik... :( 

 

 

Előzmény: Attika30 (114402)
Attika30 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114402

Nem az én értékelésem volt hanem egy másik fórumozó írta csak elolvastam volna, mert érdekel a Fort Arabesque.

Előzmény: altakrisz (114401)
altakrisz Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114401

Kivel voltatok fakultatívon, beleírtad?

Előzmény: Attika30 (114398)
xReed Creative Commons License 2015.07.20 0 1 114400

hello Brigi,

 

köszönöm a segítséged! :)

Előzmény: Liliom.Hrg (114371)
Attika30 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114399

Mindegyik a Giftun szigetcsoport tagja, közel is vannak egymáshoz. Mi a Paradise-on voltunk és nagyon-nagyon szép, biztosan nem bánod meg ha elmentek oda, a Mahmya-t viszont nem ismerem, de más magyarok a szállodából ott voltak és azt is dícsérték, szóval nem tudsz mellényúlni :)

Előzmény: vicky0 (114397)
Attika30 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114398

Üdv. mindenkinek!

 

Miért törölték a 114325-ös hsz-t, azt hiszem az volt a Fort Arabesque-es beszámoló :(

vicky0 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 114397

Sziasztok! csak egy kérdés... mi a különbség a Paradise a Giftun és a Mahmya szigetek között, mert én csak a Mahmyáról láttam képeket (gyönyörű), viszont a mi lehetőségeink között (amit kinyomtatva kaptunk meg) csak a Paradise sziget szerepel fakultatív programként! Gondolom nem ugyanaz a kettő, vagy igen?!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!