Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2020.09.08 0 0 1879

OK, oda írok.

Előzmény: Törölt nick (1876)
serloc Creative Commons License 2020.09.05 0 0 1878

Önhipnózis itt van leírva:

 

https://www.astronet.hu/test-es-lelek/lelekgyogyaszat/az-onhipnozis-haszna-102114/

 

Ilyen révült állapot, az én értelmezésem szerint.

 

Hallgass olyan zenéket, szerintem, oszt beállsz tőlük.

 

VHK

https://www.youtube.com/watch?v=GyuZQ-srz_Y

 

Vagy Delerium

https://www.youtube.com/watch?v=7fCxYcO8Dqs

 

csinálj ilyeneket és rájössz mit akartam írni

https://www.youtube.com/watch?v=nUgeAUknPjk

Előzmény: Törölt nick (1864)
Herold Creative Commons License 2020.09.05 0 1 1877

Nem próbálgatni kell.

Naponta 2 x 20 percig magadban mondod egymás után a mantrát, és csak arra figyelsz.

Semmilyen háttérzaj nem kell hozzá, csak csend.

Előzmény: Törölt nick (1876)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.05 0 0 1876

A mantrat probalgattam(Ram), möge- a susmorgasom - tettem egy kis feher zajt(levelsusogas), sztem attelepulok a joga topikba.

Előzmény: tigristomi (1871)
tigristomi Creative Commons License 2020.08.31 0 0 1875

Szia!

 

 Az Antalos relaxációt inkább most ne. A másikat kipróbálhatod szerintem, figyeld meg melyik lépésig esik jól és annak megfelelően csináld. A napüdvözlet és utána a pihenés viszont együtt van, az egy lépés.

Előzmény: Törölt nick (1873)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.30 0 0 1874

mindentől függetlenül(válaszod) ránézek ezekre, amit írtál :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.29 0 0 1873

Próbálom leírni a lelkiállapotom, bár biztos nehéz lehet elképzelni.

Úgy érzem, pár hete, mintha "elcsúsztam volna" valahova, tehát mintha átbillentem volna valamiféle más tudatállapotba(lelki stressz+túlterhelődés), ami nem kellemes, kb olyan érzés, mintha egy sötét búra alá kerültem volna vagy mintha két emelet közt megragadtam volna, szorongással, depresszív gondolatokkal, minimum.. 

 Ebből valószínűleg valamiféle segítséggel fogok kikerülni-gyógyszer+terápia, de magam is szeretném elősegíteni ezt, hogy minél kevesebbre legyen szükség előbbiből.

 

Azért járogatom ezt így körbe, nem szeretnék magamnak nagyobb megzuttyanást okozni, de tétlenül se akarok ülni, hogy majd elmúlik, meg  kívülről elmulasztja valami. Hiszek az erőfeszítésben. :)

 

Ennek tükrében, amit leírtam, is nézegessem az Antalos relaxációt és amit utána írtál(következő poszt)?

 

 

 

 

Előzmény: tigristomi (1870)
tigristomi Creative Commons License 2020.08.29 0 0 1872

vagy lábfejtől fejtetőig inkább.

Előzmény: tigristomi (1871)
tigristomi Creative Commons License 2020.08.29 0 0 1871

Látatlanban napüdvözletet ajánlanék neked, kezdetben 3-at, (jobbra balra 1), ezt felviheted 6-ig. 9-12-nél több nem kell.

Utána 1-2 perc savászanás pihenés.

Utána brahmari légzést, 3-5-ször, utána kb. 5 perc légzés figyelést.

Ha utána még mantrázni szeretnél, a test közepén vidd a figyelmed a köldök csakrára, ott mond a Ram mantrát, úgy mint a TM mantrát. Max 4-5 perc.

Utána közepesen paskold végig a tested, lábfejtől vállig.

 

Napüdvözletből ezt a fajtát: https://hu.pinterest.com/pin/320248223487043767/ Az első sorban a jobb láb van hátul a 4-es 9-es pózban.

Erőltetni semmit sem kell, józan ész alapján figyeld meg, mi jó neked.

Előzmény: Törölt nick (1867)
tigristomi Creative Commons License 2020.08.29 0 0 1870

Szia! 70 oldal körül van a savászanás relaxáció, kb. 10 oldal. Az nagyon jó volt nekem mélyre vitt. A könyv többi részével nem kell küzdened.

Nem azt mondom, hogy a te utad, vagy hogy gyógyír lesz neked, de a gyakorlatban nekem az volt a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (1861)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.29 0 0 1869

Csak szeretem tudni, nna, mit mantrázok :)

Előzmény: Herold (1868)
Herold Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1868

Miből gondolod, hogy egy más által javasolt mantra jobb, mint amit az oktatótól kaptál a tanfolyamon?

Ne filozofálj, hanem csináld.

Előzmény: Törölt nick (1867)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1867

Szia :)

 

Csak arra gondoltam, hátha tud vki vmi más mantrát, ami jó hatású, de egyetemlegesebb.

 

A stressz, a lelki zűrök és a pszichés bajok okozzák, igen.

Előzmény: Herold (1866)
Herold Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1866

Ez csak egy troll, ne törődj vele.

 

Nyugodtan kezdd el újra a mantra meditációt, semmi bajod nem lesz tőle. Talán még a gondolataid is kitisztulnak.

Egyébként a mantrák a védikus hagyományokból eredő szavak.

 

Az, hogy a TM kapcsán mit ígérnek, valóban csak marketing, a TM valójában a legegyszerűbb és leghatékonyabb stresszoldó módszer. Lehet, hogy a tüneteidet is stressz okozza.

Előzmény: Törölt nick (1865)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1865

mert egyelőre nem látom, hogy kapcsolódik a problémámhoz

Előzmény: Törölt nick (1864)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1864

ezt pontosítanád?

 

 

Előzmény: Sgeck0 (1863)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1863

szerintem az önhipnózis érdekesebb mint egy ovis meditáció

Előzmény: Törölt nick (1861)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1862

(Mármint a szövegezésével küzdök. :))

Előzmény: Törölt nick (1861)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1861

Kivettem a Weninger Antalos könyvet is, amit tigristomi írt egyszer, de küzdök vele.

 

Nem magamba szeretnék süppedezni, inkább ellenkezőleg, valahogy kimászni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1860

Sziasztok, némi tanácsot kérnék, bár vaciccáltam, melyik topikba írjak, lehet, máshova is beteszem.

Pár éve tanultam TM-et, elég kedvezményes lehetőséggel, részfinanszírozással. Kezdeti lelkesültség után nem igazán foglalkoztam vele,  egyrészt lustaság, másrészt félelem(mi van, ha "beragad" az agyamba a mantra), harmadrészt pedig mert nem teljesen fedték fel(már emlékeim szerint!), mi is ez.

Zavarosnak éreztem.

 

Pár hete előállt nálam egy eléggé depressziós, kényszergondolatos, ködös, zavaros agyi állapot, "zúg" a fejem  és eszembe jutott a mantra, amit adtak.

(Tehát nem a mantrázástól állt ez elő, hogy ne legyen félreértés!)

 

Arra gondoltam, hogy ellensúlyozandó a fenti állapotot és amíg nem születik rá megoldás, talán nem lenne rossz ötlet valamit mantrázni, egyrészt hogy nyugtasson, másrészt hogy amíg ez megy, talán félretolja valamennyire a fenti állapotot, talán(!) picit feltisztítja a fejem.

 

Viszont nem merem, szeretném ezt, amit adtak,  ismételgetni, nem tudom, honnan jött ez a mantra, meg úgy az egész TM nekem picit marketinges. Persze lehet attól még a módszer jó, csak a körítés nem.

 

Arra gondoltam, esetleg aki ért hozzá, tudna ajánlani valami biztosabb, ősibb, stb ismételgethetőt?

Nem szeretném azt mondogatni, kogy kutya, kutya. :)

 

De akár valami ima is jó.

 

 

Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1859

Tilopa így szólt: Akár az üreges
bambusznád, pihenj testedben
könnyedén.


"A bambusz belül teljesen üreges.
Amikor pihensz, úgy érzed, mintha te
is bambusz volnál - belül teljesen
üreges vagy és üres. És csakugyan ez a
helyzet: a tested éppen olyan, mint
egy bambusznád, és belül ugyanúgy
üreges. A bőröd, a csontjaid, a véred
mind része a bambusznak, belül pedig
r és üregesség van.
Amikor a szád tökéletesen elné­
mult, néma csöndben üldögélsz és
nem csinálsz semmit, a nyelved
némán a szájpadlásodhoz tapad, nem
foglalkoztatnak gondolatok, az elméd
passzívan figyel, és semmilyen
konkrét dologra nem vársz, érezd
úgy, mintha üreges bambusznád volnál."

tigristomi Creative Commons License 2020.07.09 0 0 1858

Mindenki mond érdekes dolgokat. A lényeg, hogy ebből mennyi inspiráló, mennyi töltelék és mennyi sallang.

Előzmény: Herold (1857)
Herold Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1857

Pál Tamás védikus szakértő szerint a meditációval el lehet "égetni" a karmát.

https://www.youtube.com/watch?v=2ys4FlxthYk

 

Érdekes dolgokat mond a videóiban.

 

 

Előzmény: tigristomi (1855)
tigristomi Creative Commons License 2020.06.26 0 0 1855

Ha mélyebben belemész a TM-be, akkor majd hallod, hogy a TM az jóga, méghozzá a leghatékonyabb.

Én a TM után 3 hónappal mentem a TM-Sidhi programra, ahol megtanultam az ászanákat, hamarosan abból a 3. sort, amiben van a majurasana is. A váltott orrlyukú légzést is megtanultam, és én a TM-es időszakomban 14 évig naponta csináltam a TM-es ászanákat - napüdvözlettel és a váltott orrlyukú légzést is. Voltak évek, amikor rengeteg Ghandarva véda és Sama védát is hallgattam. No meg a Rig Védát.

Ebből a váltott orrlyukú légzés maradt meg, azt most már 30 éve csinálom. Ritkán még szoktam a TM-Siddhi utáni meditációs zenét is hallgatni (nem a Rig Védát), az még mindig nagyon jól ellazít és felfrissít.

 Ászanákból mást csinálok, meg most sok qi gong gyakorlatot csinálok.

A Satyananda jógában kihangsúlyozták a napi élet és rutin fontosságát is, hogy a nap nem jógázó részét hogyan töltjük és ez mennyire fontos.

Amúgy a Satyananda jógában mondták a meditálás és előző és következő életek kapcsolatát.

 

 A TM és a jóga az nem külön dolog. A TM egy mantra jóga, ami későbbi TM tanfolyamokon kiegészül ezzel azzal. Ezért van a TM-ben a Stapatya Véda, Ayur Véda, Jhotish, ászanák, pránajáma. A TM tanfolyamon már mondját a váltott orrlyukú légzés fontosságát is.

Az első TM mantra csak a bevezető, ahol még nem akarják túlterhelni az érdeklődőt a TM teljes eszköz tárával.

Előzmény: Herold (1846)
Herold Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1846

Értem, köszi. A TM tanfolyamon adtak valami jegyzetet, ahol volt néhány ajánlott jógagyakorlat is, gondolom a "minden más" fejlesztéséhez ez is hozzájárulhatna. Bár én soha nem foglalkoztam vele, nem igazán érdekel a jóga.

Előzmény: tigristomi (1845)
tigristomi Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1845

Szia Herold!

 

 A témát csak érintették, annyit mondtak róla, hogy a következő életében ott folytatja az ember, ahol most abbahagyta.

A meditációban nehéz előre lépni, 10-20-30 év alatt is csak kicsit sikerül. Több élet kell hozzá, hogy az ember jelentősen előre lépjen.

 

Nyilván függ attól, ki milyen intenzítással gyakorol, és mennyire központi nála az, hogy naponta a meditációval foglalkozik.

-----

A személyes véleményem egyezik a fentiekkel, azzal kiegyészítve, hogy erről a témáról simán lehet egy másfél órás előadást tartani.

Egy ilyen előadásnál is azonban mindenki csak a személyes tapasztalataihoz tudja kapcsolni a hallottakat, tehát még ha oda is tud figyelni,

érti is a témát, csak kis részét tudja magáévá tenni a hallottaknak. Amúgy tartottam már ilyen előadást, 10-en pár főnek, szerintem jól sikerült.

Azóta még több mindent tanultam és több mindent átérzek, hogy mennyire fontos.

 

 A meditáció eredménye egy lecsapódása minden másnak amit gyakorlunk és amit teszünk. Nem a meditációt kell erőltetni, az önmagában egy közel nulla dolog,

ahhoz, hogy előre is lépjünk. Minden mást kell figyelni, tökéletesíteni.

A testet, az energiákat a testben, a kapcsolatokat, a szokásokat, a munkánkat, az érzelmeket kezelni.

Minden fontos. Nekem most sokat segít a qi gong, amit 4 éve gyakorlok.

 

Üdv,

Tamás

 

 

Előzmény: Herold (1840)
Herold Creative Commons License 2020.06.21 0 0 1848

Nem keresnétek ennek a témának egy releváns topikot?

Előzmény: tappancsmancs (1847)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.06.21 0 0 1846

mindig furákat mondott, már nyugdíjas ő

Előzmény: Paleokrites (1845)
Lan Dorr Dalai Creative Commons License 2020.06.21 0 0 1844

Én az Advaita tanokat fogadom el.

Azt látom, logikai és filozófiai értelrmben

is alátámasztva hogy: minden az elme.

 

"Az, hogy a jelenségek eltűnnek, teljesen nyilvánvaló és nem is szorul különösebb magyarázatra, hiszen a természetük ez: megjelennek és eltűnnek. Nem tartanak örökké. A megjelenésre azonban úgy tűnik, nincs ész-szerű és logikus magyarázat."

 

Az érzékek miatt a gondolkodó tudat tárgyiasítja

a jelenségeket, létrejön a mulandó természetük:

megjelennek és eltünnek. Valójába pedig csak a tárgytudatban léteznek,...ezért illúzió az érzéki világ,

....fogalmilag létező...

 

És valóban nincs rá ésszerű magyarázat. :)

"minden az elme"

 

A keresztény vallással, meg a vallásokkal

nem foglalkozom.

 

Szép napot.

Előzmény: tappancsmancs (1843)
tappancsmancs Creative Commons License 2020.06.17 0 0 1841

Az emberi élet bizonytalan. Még az sem biztos, legfeljebb csak valószínűsìthető, hogy lesz következő inkarnáció. Ezért sem lehet biztos választ adni erre a kérdésre.

Előzmény: Herold (1837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!