Keresés

Részletes keresés

bljudit Creative Commons License 2006.04.04 0 0 9272

Mi van itt, kampánycsend?

 

DAKAR Creative Commons License 2006.04.02 0 0 9271
Legnagyobb bánatodra semmi nem fog változni Ápr 9 után. A lámpa működése se,ha az esetleg ezen mulna. Délutánra jó acsarkodást...
Előzmény: cucu (9267)
shamrock Creative Commons License 2006.04.02 0 0 9270

Ez jó! :))

 

Előzmény: cucu (9268)
Fürtöske Creative Commons License 2006.04.01 0 0 9269

Szerintem egyszerűen csak a magyar értelmi zóna szerint van programozva.

Gondolom valami koton-szökevény jogingos ifi-menedzser ajánlása alapján.

Hiszem ők a jövő magyarországának értelmi rétege.

Csak azért mosrgok, mert pénteke összefutottam éppen mindjárt kettő ilyennel, és tollpihék kezdtek látszadozni a hátamon. Ilyesztő volt ....

Előzmény: cucu (9268)
cucu Creative Commons License 2006.04.01 0 0 9268
Van mégegy tippem: a Californiai időzóna szerint van beprogramozva...
Előzmény: shamrock (9266)
cucu Creative Commons License 2006.04.01 0 0 9267
Ha április 9 után is így fog működni, akkor csak műszaki probléma miatt lehet...:)))
Előzmény: shamrock (9266)
shamrock Creative Commons License 2006.04.01 0 0 9266

Sziasztok!

 

Meg tudnátok azt mondani, miért van az, hogy a Régi vámnál reggelente mindig sárgán villog a jelzőlámpa, viszont este  1/2 11-kor működik?

bucoka Creative Commons License 2006.03.29 0 0 9265

Sziasztok!

 

Kérdésem, hogy ismertek-e a kerületben olyan redőnyöst, aki szúnyoghálót is csinál, megbízható, rendes és nem egy vagyonba kerül? :)

Előre is köszönöm.

BoGar Creative Commons License 2006.03.25 0 0 9264
Csak az lenne a baj, ha nem felajzva és a tokjában hordva erre a törvényre hivatkozva esetleg valaki akadályoztatna, ha épp versenyre mennék.
Előzmény: Fürtöske (9263)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.25 0 0 9263

 

Azért azt hozzá tenném, hogy nem voltak annyira hülyék a törvényalkotók, csak éppen az idők változnak.

Ugyanis abban az időben volt menő a Rambó, és Schwarcenegger filmek, és bizony sok helyen gyártottak egész kicsi számszeríjjakat, és íjjakat is, melyek méretük ellenére igen hatásosak voltak távolságba, és sebességbe is (egy ismerősöm abban az időben egy ilyen maszek gyártmányú számszeríjjal járt fácánozni a Cinkotai erdőbe. És hozott is rendszeresen fácánt, láttam én is. És az a viszonylag kicsi számszeríjj bizony úgy eltünt a kiskabát alatt, hogy véletlen sem lehetett észrevenni).

 

Viszont a divat elmúlt, a törvény megmaradt. Bár szerintem ez nem baj .... egyenlőre.

 

Előzmény: BoGar (9262)
BoGar Creative Commons License 2006.03.25 0 0 9262
A legjobb az íj, meg a számszeríj. Aki látodd már valaha simí íjat, tudja, hogy azt fel kell ajzani, ami nem úgy megy, mint egy pisztoly felhúzása. (A számszeríjat könnyebb felajzani.) Aztán még kellene hogy legyen nálad nyíl is, különben egyik sem ér semmit. Szóval elég hülye volt a törvényalkotó, amikor ezt a két dolgot belvette.
Előzmény: Fürtöske (9253)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9261

igen, muszály volt.

nem éghettem le a lányom előtt ....

Előzmény: cucu (9259)
cucu Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9260
Sajnos a 2002-ben beadott bevallásomat érinti. Ki van ez találva...
Előzmény: BoGar (9250)
cucu Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9259

"Többek között ezt is fejből kellett fújni, mikor eljárásjogból, büntetőjogból vizsgáztam."

 

Na, és végül átmentél? :))

Előzmény: Fürtöske (9244)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9258

:-oDDDDDDDDDDDDDD

 

Előzmény: Okezsoke (9257)
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9257
Ez összhangban van azzal, amit írtam.
Mondjuk én hurcibáltam az íjamat, amíg még járogattam lőni. Persze leajzott állapotban, a tokjában, nem hiszem, hogy belekötnek. Mint ahogy a 7 éves gyerekeket sem viszik be a műanyag játékpisztolyért. :)
Előzmény: Fürtöske (9253)
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9256
Pedig nem árt tudni az ilyesmit.

Bár minden ilyen esetben az a legjobb, ha hivatalos intézkedésig nem jut az ügy, ha mégis így lenne,jó tudni, hogy a törvény is a Te oldaladon van.
Pl. ha csak 1 gázpisztolyod van, használod, rendőr jön, elveszik, és hivatalból eljárást indítanak ellened. Aztán majd elejtik, meg visszadják a fegyvert, ha vége az ügynek, de addig hátrányban vagy ha a másik fél esetleg újból szeretné "megbeszélni" veled az ügyet.

Mondjuk az írásaidból arra következtetek, nem kell téged félteni, csak vannak még itt rajtam kívül más 70kg alatti emberek. :))))
Előzmény: Törölt nick (9254)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9255

Az első sor lemaradt:

 

Kivonat, részlet a Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:ök tartásáról, birtoklásáról, használatáról jogszabályból.

 

Előzmény: Fürtöske (9253)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9253

Közterületen engedély nélkül nem lehet nálad, ill. kellő indok nélkül nem használhatod:

 

-           olyan szúró-, vagy vágó eszköz, amelynek szúróhosszúsága, vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság, vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés, és a szúró-, vágóeszközt, vagy testi sérülést okozó egyéb tárgyat kilövő készülék (íj, számszeríj, franciakés, szigonypuska, parittya, csúzli)

 

-           jellegzetesen ütésre használható, az ütés erejét, hatását növelő eszköz

 

-           a lánccal, vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek

 

-           olyan eszköz (a jogszabályban meghatározott erősség felett), amellyel a szem, és nyálkahártyák, illetve bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray)

 

-           olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat)

 

-           elektromos feszültség utján átmenetileg védekezés képtelen állapotot előidéző eszköz (elektromos sokkoló)

 

 

Előzmény: Fürtöske (9252)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9252

Basszus!!!

Tényleg elfelejtettem!!! :-o)))))))))))))))

 

Előzmény: Okezsoke (9251)
Okezsoke Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9251
Fürtöske,
Most akkor elfelejetetted berakni? Rakjad. :)
Előzmény: Fürtöske (9244)
BoGar Creative Commons License 2006.03.24 0 0 9250
Kérdés: ez 2001-ebn beadott és 2000 évre vonatkozik, vagy 2002-ben beadott és 2001-re vonatkozik? Mert ha az elöbbi, akkor kérdezd már meg a hölgytől, hogy nem járt le az 5 év?
Előzmény: cucu (9236)
Rákoscsaba Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9249

Sziasztok!  Nálam teljesen korrektűl megy az áram számlázás. Minden évben leolvassák. Pont ma voltak. Egyébként az ELMŰ nem hasalhat...tehát kellett kötnötök egy szerződést, melyben rögzítve lett, hogy mennyi legyen a havi Kw fogyasztás. Ha megvan ez a papír akkor azon kell hogy szerepeljen az óra állás. Onnan kezdve könnyen kilehet matekozni. Nincs meg ez a szerződés? Próbáljátok megkeresni.

 

Még  mindig keresem a gazdiját egy foxi kinézetű kutyának. 14 - én találtuk a Füzesabony - Szabadság sugárút sarkán.

üdv.

Előzmény: Fürtöske (9248)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9248

Szóval jól gyanítottam én is az időt.

 

Ennek az a lényege, hogy ezek a tetük a maguk által kitalált 2004 október - 2005 februárig időszakot hasonlították össze az általuk mért 2005 október - 2006 februári időszakkal, és ez alapján jött ki nekik a 200000.- Ft különbség. Mert küldtek egy mellékletet is, amin ezek az állítólagos időpontok szerepelnek az általuk kreált adatokkal.

Ők pont azt az időszakot mérték, amikor ezerrel megy csapágyasra a villanyóra, délután 3-kor már fel kell kapcsolni a villanyt, megy állandóan a fűtés, a keringető szivattyú, stb, stb, stb,

Aztán meg nyáron szinte semmia hűtőn kívül, mert még este 8 - 1/2 9-kor süt a nap, meg egyebek. TV sincs bekapcsolva, mert ameddig lehet, kint vannak a kertbe. Ilyenkor meg majdnehogy áll az óra. Ezért jön ki az éves általány havi sokkal olcsóbba.

Na, ezt a havi sokkal olcsóbbat hasonlították össze szerintem a mért időszakkal, és éves viszonylatban ilyen adatokkal ki is jöhet talán ennyi. De miért nézik ennyire hülyének az embert????

 

Ráadásul kb. 2003 óta nincs semmilyen havi adatuk az éves általányon kívül, ami összehasonlítási alap lehetne, és elmehetnek a gennyes annyukba (bocsi).

 

Ennyi....

 

bljudit Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9247
Bocs, tényleg 3.
Előzmény: Fürtöske (9244)
bljudit Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9246
Asszem 2 éve volt februárban, hogy átalányos lett.
Előzmény: Fürtöske (9244)
Lacivill Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9245
kb 3 éve......
Előzmény: Fürtöske (9244)
Fürtöske Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9244

Holnap reggel, ha elfelejteném, sikítsatok rám!

 

Berakok ide valamit, ami éppen ebben a témába vág bele, csak  a munkahelyi gépemen van, és szeretném egy-az egybe berakni.

Többek között ezt is fejből kellett fújni, mikor eljárásjogból, büntetőjogból vizsgáztam.

Ráadásul nem sokan tudják, de mint sok mást, ezt is minden Magyar állampogárnak tudnia kellene, és persze betartani is.

 

Még mindig nem válaszoltatok, hogy mióta nem járnak villanyóra leolvasók????

 

cucu Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9243

Nekem is az a bajom ezzel, hogy az embert bizonytalanságban tartják évekig, mert ezek szerint bármikor kaphat az ember ilyen felszólítást. Te is én is. Főleg, hogy állandóan változnak a szabályok.

Előzmény: Okezsoke (9241)
japex Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9242

Én is egyetértek velem ;))) mégis van úgy, hogy nem a józan ész, hanem a pillanatnyi harag vezérel, amin csiszolnom kell. Amióta gyerek van, nagyon nyugodt vagyok és bölcs:)))))

 

De ha nincs velem a picúr resszekessetek szabálytalan vezetők :OOO)P 

Előzmény: Okezsoke (9240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!