Keresés

Részletes keresés

Zretyi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 10298

Köszönöm!

Előzmény: fürj999 (10297)
fürj999 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 10297

Szia

Ha tényleg 5 hetesek akkor már 15-20 fok elvileg elég, de ha fáznak összebújnak akkor még nagyobb meleg kell nekik. Én inditó tápot adok nekik amíg el kezdenek tojni tojót kapnak. Növényi zöldet(tyukhúr, sósksa, saláta) már lassan lehet nekik adni. Apró magokat amit megesznek minden fajtát, a nagyobb magokat darálni kell. Tavasszal , ősszel olajos magot kapjanak többet. És vitamint az ívó vízükbe.

Előzmény: Zretyi (10294)
nemfruska Creative Commons License 2014.03.03 0 0 10296

fapeter!

Tennél fel egy elérhetőséget /telefon, vagy email cím/? Köszönöm.

nemfruska Creative Commons License 2014.03.03 0 0 10295

Drága Barátaim!

 

  Akinek eladó fürjei vannak, legalább írja oda, hol vannak azok a fürjek. /megye, város/.

 

 

 

Zretyi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 10294

Kedves Fürjtartók!

Hosszas olvasgatás és tervezés után végre ma megvettem első fürjeimet! 11-en vannak és 5 hetesek. Minden féle színben pompáznak és nagyon szimpatikus helyről vettem őket!( jó hely tiszta környezet gondos segítőkész gazda) Több kérdésem is lenne.

Ott ahol vettem őket még aránylag meleg helyen voltak és ment náluk egy kisebb égő is . Ezét és most mivel kevesebben vannak betettem nekik egy 60-as égőt. Meddig kell nekik melegíteni? Egy minden oldalról zárt fa ládában vannak és az egyharmada felül rácsos. Mindez bent van a fóliában.

Aztán az is felmerült bennem mi lenne ha beraknám őket a 3 hetes csibékhez mivel ott még fűtök és mindkét társaság csibeindítót eszik úgyis. Ez nem jó megoldás?

A következő kérdés meddig adjak nekik indítót és utána mire álljak át. Olvastam itt egy összetételt:

6kg kukorica

2kg zab

2kg árpa

1kgköles +vitamin. Ez mikortól adható nekik? Ja nem intenzív tartásban lesznek szóval minden csak természetesen.

A harmadik és egyben egyenlőre az utolsó kérdés: mivel tirke-tarkák hogyan lehet megállapítani a neműket és mikor? Talán ha kettő van aminek a nyaktolla esetleg majd megmutatja, de a többi fehér nyakú foltos tarkabarka.

Remélem nem sok a kérdés és tud valaki segíteni. Előre is köszönöm és mindenkinek szép estét!

 

cekisanyi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 10293

 Sziasztok vannak eladó 5 hetes gazdasági fürjeim vegyes szinben

ha valakit érdekel! 

 

06 20 319 27 00

allajos Creative Commons License 2014.03.02 0 0 10292

szeretnék vásárolni 12db tojó fürjrt és 4db kakast várom hivásotokat 204396920  

 

Előzmény: Bfg10k_ (-)
japipapi Creative Commons License 2014.03.01 0 0 10291

Szia!

Jó helyen jársz, csak legyél türelmes. Ha, végig olvasod a hozzászólásokat, több mint 10000, mindent fogsz  tudni. Jó olvasást, szurkolok Neked. :-)

Előzmény: Alexandra Taylor (10289)
fürj999 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10290

Szia

Igen a három hetesnek még meleg kell 20-25 fok körül.

Előzmény: Alexandra Taylor (10289)
Alexandra Taylor Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10289

Sziasztok.
Szeretnék venni pár fürjet. Három hetesen árulják. Kell őket világítani vagy ilyesmi? Ha igen akkor meddig? Hány fok kell nekik? Nem tudom mit kérdezek még. Nem találtam semmi normális infót, remélem nem ez fog eltántorítani a fürjezéstől...

fimi1 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10288

Sziasztok ! 

 

Nagy testű fehér fürj eladó. Öt család (3/1) 3.000 Ft/család. Képek a szülőkről korábbi h.szólásomnál.

Monorra el tudom vinni.

 

Üdv.: Imre

Chani2 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 10287

Hát, akkor a pohár vízből kiindulva, csoda hogy kikelt egyáltalán ennyi. Mert Gödöllőről Fehérvárig ugyan én vezettem, viszonylag nagymama stílusban, de onnantól a férjem vette át a volánt, és valszeg azt hitte, hogy ez a F1, és hiába mondtam, hogy tojások vannak a kocsiban, nem izgatta fel a dolog. Mondjuk a postánál biztosan jobban jártam, de mindegy, legközelebb majd nem ilyen messziről hozok tojást, vagy pedig végig én vezetek majd. :)

 

Előzmény: fürj999 (10284)
Chani2 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 10286

Holnap majd valahogy megpróbálok felrakni róla fotót, de ne valami nagy dologra gondoljál.

Egy ilyen spriccelő edény alja (a tetejét a gyerekek eltörték) a literes edény, elég keskeny nyakkal, és az alá beraktam a kör alaku aluminium légpuska töltényes doboz tetejét, mert annak a széle nem vág, és nem is túl mély.

Az edényt meg körbedrótoztam (5 perc szenvedés volt csak:), és felakasztva, enyhén oldalra döntve rakom fel, hogy ha a tálból kifogy a víz, akkor levegőt kapjon az edény szája, így megint lecsurogjon belőle.

Szóval lefotózom, max. lehet, hogy valami képfeltöltős oldalra rakom fel, mert a hozzászólásnál lévő képfeltöltő gomb az istennek se akar működni nekem, szaraxik az opera.

Előzmény: nemfruska (10282)
fürj999 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 10285

Szia 

Az optimális, hogy legalább az ívó vízük ne fogyjon el !! a hőmérséklet ne legyen túl magas !! Kaja nélkül kibírják akár egy napig is, de víz nélkül 37-38 fokos melegben 1-2 óra alatt sok elpusztul. Napos korban a legjobb ha valaki szinte állandóan ott van mellettük. Aztán egyre szivósabbak, okosabbak lesznek ha melegjük lesz elhuzódnak, ha fáznak összbújnak és az itatóban sem fulladnak bele.

Előzmény: nemfruska (10281)
fürj999 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 10284

Szia

Igen az utazást nem nagyon bírják, még a hőmérséklet annyira nem is zavaró, mint a rázkódás. Próbáld ki tegyél egy pohár vizet a tojások mellé mennyi víz maradhat hazáig 100 km keresztül. Szóval a jó szállítást én sem ismerem, de nekem a legjobban bevált módszer egy fűrdőlepedővel körbecsavarni és ha lehet az ülésen, nem a hátsó ablakban, vagy csomagtartóban. 

Előzmény: Chani2 (10280)
jazmin:) Creative Commons License 2014.02.27 0 0 10283

Szia,

Fürjeknél előfordul a szétcsúszott láb, de ez magától nem jön helyre szerintem. Én vékony madzaggal kötöttem össze a lábukat úgy, hogy legyen egy kis (normál) lépés távolság, de ne túl sok, majdnem párhuzamosan állt a két kis lába. Az elején nem tudnak ezzel mit kezdeni, fekszenek tovább, de hamar rájönnek, hogy így rá tudnak állni, pár napon belül úgy megerősödnek, hogy leveheted a madzagot a lábukról. Ja, ez nálunk négykezes mutatvány volt, mert mindig kihúzta a hurokból a lábát, ezért nem egyszerű egyedül megkötni nekik. :) Sok sikert!

Előzmény: Chani2 (10278)
nemfruska Creative Commons License 2014.02.27 0 0 10282

Chani2! Tennél fel egy fotót a fantasztikus itatóról? Megköszönném.

nemfruska Creative Commons License 2014.02.27 0 0 10281

Erre még sehol sem találtam utalást, vagyis: oprimális /biztonságos/ körülmények között mennyi ideig lehet a fürjecskéket magukra hagyni? Milyen és mennyi táplálékkal, vízzel, stb.

Chani2 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 10280

Akkor lehet, hogy az utaztatás nem tetszett a tojásoknak, mert kb. 100 km hoztam őket kocsival, és bár hideg is votl, azért fűtött volt a kocsi, de lehet, hogy kicsit meg is fáztak, a ki-be szálláskor.

Itatót meg japipapa ajánlása útján csináltam egy 1 literes vastag falú műanyag edényt felállítottam, bele egy légpuska lőszeres doboz tetejébe, így a víz nem túl mély, de mégis elég sok áll rendelkezésükre. A 100ml-es papagáj itatót kb. 3-4 óra alatt kiisszák ennyien, én meg éjszaka tuti nem korzózok ki ilyen gyakran hozzájuk, szóval buharáltam nekik egyet. :)

Előzmény: fürj999 (10279)
fürj999 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 10279

Szia

A fürj kelése nem olyan eredményes mint egy tyúktojás. Mert nagyon hamar reped a héja. nagy a sárgája és a jégzsinor gyenge, ha szállítva és nem jól tárolva (napi kétszer 45-45 fokot forgatva 60 % pára mellet) akkor 60-65 % ra jön a kelés arány. Másnál is (egy dolog, hogy mit mondanak )7-10 napnál idősebb tojás szintén rosszúl kel.

Előzmény: Chani2 (10278)
Chani2 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 10278

Na, még egy fürjet várok, ami talán kikelt, de úgy néz ki, hogy végere értünk. Nos, a saját pipi tojásaimból 13 db-ot raktam be, abból 2 még az elején kiesett, mert nem indult be semmi sem bennük, a maradék 11-ből meg 9 szépen gond nélkül kikelt, 1 a kelés elején már valamiben megmurdalt, 1 pedig még csipogott a tojásban, de még csak megtörni sem akarta, majd ő is befulladt. Szóval ők olyan 80% körül kelltek.

Ehhez képest a 120 db fürjtojásból szerintem siralmas lett az eredmény. Majd csak holnap fogom összesíteni, de kb. 65-70 élő és most is rohangáló darab lett. Abból is van kb. 4-5 darab, amik még mindig szétcsúszott lábakkal fekszenek, remélem holnapra javulnak valamit.

37db tojás maradt a keltetőben, amik vagy nem indultak meg, vagy befulladtak (még nem törtem fel őket), kb. 13-14 db volt olyan, ami részben kitört, de aztán mégis befulladt. És kb. 10 darab kikelt, beraktam az infra alá a többiekkel, és sajnos egy napon belül elpusztultak.

Ez az arány normális a fürjeknél? 

 

Egyébként nagyon aranyosak, majd valahogy rakok fel képet, de a gépem, illetve az opera, valami miatt megmakacsolta magát, néha bezizzen ez a linux is, akár hogyan is dícsérik.

japipapi Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10277

S Pistám!

Szándékosan nem népszerűsítettem azon oldalt, elég sok szmötyit kavartak folyamatosan, nem szeretném, hogy ismét fellángoljon az önzés.

Előzmény: fürj999 (10275)
japipapi Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10276

Szia!

Köszönöm, Drágám segít, de fürjeim, a múlt hibái miatt-, amíg mozgok Őket én segítem élni.

Előzmény: fürj999 (10273)
fürj999 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10275

Konkrét címet itt találsz a http://furjklub.hu/  jobb oldalon megyére osztva.

Előzmény: nemfruska (10268)
fürj999 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10274

Szia

Igen csak megbízható helyről szabad vásárolni. ! De azért ne bízzál abban, hogy az "óriás fürjek" azok is lesznek. Nem tom láttad-e őket. Mert már én is jártam úgy, hogy 40-45 dkg-os fürjeket mondtak és jó, ha volt közöttük 30 dkg-os. Ha nagy fürjet akarsz akkor kicsi helyre zárd őket és baromfi nevelő tápot adjál nekik. De a tojásuk nem lesz lényegesen nagyobb mint egy átlag fürjé.

Előzmény: jazmin:) (10271)
fürj999 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10273

Szia

Jobbulást kívánok, nagyon aranyosak. Én majd, csak márc. közepén indítom.

Előzmény: japipapi (10272)
japipapi Creative Commons License 2014.02.23 0 0 10272

Sziasztok!

Hogy kicsit fürjezzünk is, felteszek egy pár képet. Érdekesség, hogy 02.17-én egyszerre kelt ki 3 db tyúk csibe és 38 db fürj csibe. E hárommal külön nem akartam vacakolni (nagyon lázas voltam sajnos éppen), csináltam egy homok és forgács keveréket alomnak. Arra gondoltam, ha nem tudok velük foglalkozni, koszosak lesznek, amiből elhullás lesz. Hát ez lett belőle. Naponta kétszer néztem rájuk, vizet adtam és kaját, pár alma karikát, egy egész főtt tojást.  Ma 6 nap után mind él és vidámak, egészségesek. Az automatika biztosította a kellő hőt. Bíztam, és közben napokig izzadtam, és aludtam, ma  már jobban érzem magam, kicsivel többet időztem náluk és íme, ők azok.

 

 

     

 

Érdekes ez a társbérlet! :-)))

 

jazmin:) Creative Commons License 2014.02.23 0 0 10271

Sziasztok,

 

Becsülöm az elszántságot, nem fogtok csalódni. Japipapi és a többiek tanácsai tényleg jók szoktak lenni, én is tőlük tanultam sokmindent.

 

Sajnos nekem sem ment minden könnyen, a vadászkutyám nemrég kinyírta az egész fürjállományt, mert beszabadult közéjük. Nagyon el voltam keseredve! De én is nekiugortam újra, és életemben először keltettem fürjeket a kis román "csoda" gépemben, amit sokan számításba se vesznek. Nekem mégis hatalmas örömet adott, 8 kicsim lett, de nem volt benne túl sok tojás, szóval jónak számít a kelési eredmény. Infra alatt melegszenek, növögetnek, nagyon aranyosak. Felbuzdulva ezen rendeltem óriás madár tojásokat egy jó tenyészetből. Jövő héten jön 80 db. Nagyon várom őket, és bízom benne, hogy ezen válogatott madarak tojásai tényleg a legjobbak lesznek. Már alig várom, hogy ők is keljenek. :) Mivel nagyobbak lesznek, mint az átlag fürjek, így a konyhában is jobban tudom őket hasznosítani, és a tojásaikat is tovább fogom keltetni.

 

Azt tanácsolnám, hogy több helyre, több tenyészetbe menjetek el, mielőtt kiválsztjátok, honnan vegyetek tenyészállatokat. Én jártam több tenyésztőnél is, és időnként sírni lett volna kedvem a körülményektől, és a mocsoktól, amiben az állatok éltek. Annyira a pénzre ment az egész, csak a tojások nyerése volt a cél, az állatok meg lehetetlen körülmények közt, összezsúfolva, nyomorogva, sebzett bőrrel, kevés tollal,  rácson tengődtek saját ürülékükön taposva. Pedig magukat jó tenyésztőnek aposztrofálták. Nem is hoztam tőlük semmit haza. Ahonnan most veszek tojást, őket többek dícsérték már, úgyhogy bízom benne, hogy nem fogok csalódni, mint korábban.

 

Az első fürjeimnél én is megfizettem a tanulópénzt. Majdnem csupa hímet hoztam el a tojóknak mondott állatokból, és hiába vártam a tojásdömpinget. :D

Villámgyorsan beletanultam, és utána már könnyebb volt. Olvassatok jó sok szakirodalmat, ahogy Japipapi is tanácsolta, és csak ezután menjetek el a kezdő csapatot beszerezni.

 

Szívből kívánok nagyon sok sikert! :)

Előzmény: nemfruska (10268)
japipapi Creative Commons License 2014.02.23 0 0 10270

Bocs, még mindig alig látok a nátha miatt, egy kicsit zavaros lett a szövegem, de talán a lényeget ki tudjátok hámozni. Elnézést.

Előzmény: japipapi (10269)
japipapi Creative Commons License 2014.02.23 0 0 10269

Szia!

Itt, http://furj.lap.hu/, nagyon sok ismeretet fel tudtok elsajátítani. Ha konkrét kérdést tesztek fel, valószínű, valaki válaszol, de várjatok el, hogy ismét leírjunk mindent, az előző hozzászólásokban benne van minden.

Sok sikert, az olvasáshoz is. :-)

 

Előzmény: nemfruska (10268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!