Keresés

Részletes keresés

tiburon51 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 3873

No, nem a fájdalom miatt (jobbulj...!), de mert nagyon találó a kifejezés

tiburon51 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 3872

Szia,

 

Ha a Facebookon lennénk, ezt  nagyon "lájkolnám"

 

üdv

Előzmény: tristen (3860)
tristen Creative Commons License 2012.12.17 0 0 3871

Szia!

 

Igen, ahogyan írta az előttem "szóló" is, ez egy természetes folyamat, eleinte hurka, ceruza, ki hogy hívja , majd lassan egyre kisebb és kisebb lesz.. halványabb és így tovább..........

 

KITARTÁS!

Előzmény: fórumlakó (3869)
tiburon51 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 3870

Teljesen természetes, része a hegedési-gyógyulási folyamatnak!

 

Gyógyulj fel mielőbb!

üdv.

Előzmény: fórumlakó (3869)
fórumlakó Creative Commons License 2012.12.17 0 0 3869

Holnap lesz két hete hogy műtöttek. Lassan javul, már nem fáj annyira. Viszont a heg elég vastag és kemény. Ez természetes?

kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3868

Kedves Climbz!

Köszi! Azt hiszem Neked is jól jön most némi ellenállóképesség a legújabb vírusok ellen.

Kívánok mielőbbi normál testhőmérsékletet, és tiszta légutakat! :)

Előzmény: climbz (3866)
kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3867

Kedves Tristen!

Azt mondják minden viccnek van némi alapja. :)
A "hóhelyzet" Keleten akár azt is eredményezhette volna, hogy bent ragadok a kórházban.
Végül is még jobb is volt így, 4 nap után elhagyni. Ha az itt szokásos 1-2 nap után az utcára

raktak volna, nizonyára nem lett volna ennyire laza a hazakocsikázás. :)
Köszi az aggódást, és az ünnepi jó kívánságot! :)
Neked is minden jót kívánok!

Előzmény: tristen (3865)
climbz Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3866

Sziasztok!

 

Bocs, hogy így elhanyagoltalak benneteket.

 

Fórumlakó: jobbulást kívánok. A Cataflam nagyon jó fájdalomcsillapító hasi műtétek után. Irasd fel a háziorvosoddal, de vigyázz a gyomrodat bánthatja. Csütörtök hajnalban vizsgáltam egy beteget kizárt sérvvel. Elég rosszul volt szegény. Ráadásul előző nap bement az urológiára, hogy valami duzzanat van a lágyékában. Az urológus leírta, hogy kizárt sérv, menjen át a sebészetre. Mivel ez du kettőkor volt a beteg már nem talált senkit a sebészeti szakrendelőben és ahelyett, hogy átjött volna hozzánk a sürgősségire szépen hazaballagott. Hajnalig bírta a fájdalmat.

 

Lui: örülök, hogy túl vagy rajta. Nagy megkönnyebülés, mi mind tudjuk. Gyors felépülést kívánok!

 

Nekem a volt sérveimet nem befolyásolják a frontok. A sportolás is nagyon jól megy. A héten már 40 percet futottam a padon. De sajna benyaltam valami vírust. Sztem azt ami a gyerekeknek volt a múlt héten. Engem a hányás, hasmenés elkerült de tegnap egész nap lázas voltam, úgy mentem éjszakára dolgozni. Még a hasamat is meg ultrahagozták,jobb oldalon alul folyadék van benne és először még az is felmerült, hogy vakbélgyulladásom van. (Így dolgoztam végig az éjszakát) Szerencsére nincs. Jól is néztem volna ki egy hónappal a sérvműtét után vakbélműtét. Ma már nem volt lázam csak a hasam görcsöl néha. Remélem egy-két nap alatt elmúlik.

 

Hogy álltok a karácsonyi készülődéssel? Nekem már csak a keresztfiamnak kell ajándékot venni.

tristen Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3865

Szia Lui!

 

Jó, hogy írtál, már kezdtük azt hinni, hogy nem jöttél ki a kórházból. :)

 

Ez még viccnek is rossz volt, ugye?

 

Gyógyulj meg mielőbb, gyors felépülés kívánok!

 

hali és kitartás! :)

Előzmény: kemencés Lui (3864)
kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3864

Üdv Mindenkinek!

Ma hazakocsikáztak a kórházból. Viszonylag simán - néhány nagyobb kátyút leszámítva.

kb 30 perces út volt, elöl heverészve a hátradöntött anyósüllésen. :)

Elképzelésemhez képest teljesen elviselhető volt.

Szerdán 14 órakor futottam ki az örzőből. Egy jobb oldali lágyék, és egy hasi sérv. Hálókkal, altatásban.
Bizonyára más is izgul egy ilyentől - főleg ha még soha nem volt műtve, altatva.
Csak pozitív tapasztalataim vannak - leszámítva az első 2 napi fájdalmakat és gyengeséget.

Előbbi ellen kitűnő volt a fekvés, és a napi 2 fajdalomcsillapító... utóbbit a kajálás hamar legyőzte. :)

Tegnap éjszaka és hajnalban már a szobatársaimat menedzseltem, a kórterem egyetlen járóképes versenyzőjeként.
A pocakomra kaptam sérvkötőt. Most egy fotelban űlve netezek. Leszorított hasfal, és kissé még sugárzó lágyéksebbel.

Teljesen elviselhető. Főleg, hogy a lányok itthon fincsi kajával vártak.

Nem tudom milyen infókkal tudnék segíteni, javítani mások helyzetén, így most a háttérbe húzódom.

Ha valakinek adhatok hasznos infót, kérdezzen.

Ha nem, akkor egyszerűen csak mielőbbi, hatékony felépülést kívánok mindenkinek.

 

Lui

tristen Creative Commons License 2012.12.15 0 0 3863

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy!

 

hali :-)

Előzmény: mentolos májkrém (3862)
mentolos májkrém Creative Commons License 2012.12.15 0 0 3862
Sziasztok! Már két hónapja összeraktak, de még mindig fáj, főleg, ha dolgozom, emelgetek, állok. Ráadásul nem tudok kimászni egy köhögős betegségből, remek érzés. Tudjátok, mi a legjobb? Ha van némi szélgörcsöd, és megbotlasz. Na, akkor nem őszinte az a mosoly. :)
Még van egy hónapom a felépülésig, de 17 kilós cuccot már tudok óvatosan pakolni. Fáj ez a szar, de ki lehet bírni.
tristen Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3861

Szia!

 

Neked amiatt fáj, mert HIPÓ HONDER vagy! :))) Na okés, inkább gyógyulj meg mielőbb. :)

 

KITARTÁS!

Előzmény: Daytona (3858)
tristen Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3860

Szia!

 

Nekem mindig fáj, ha emelgetek vagy hidegebb és melegebb van, úgy élek ezzel a fájdalmakkal már, mint csiga a házával.:)

 

KITARTÁS!

Előzmény: tiburon51 (3857)
tristen Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3859

Szia!

 

Létezik sérvkötő, de általában átmeneti időre írja, írhatja fel egy sebész. Van balos és jobbos, és itt természetesen nem a politikai hovatartozást értem. :))))))))))

 

Van kétoldalas is, (jobbos, és balos..) de ezt külön kell készíttetni, mert nagyon ritka.. Gyógyászat segédeszközök boltban érdeklődhetsz..

 

KITARTÁS!

Előzmény: fórumlakó (3856)
Daytona Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3858

Lehet, hogy nekem is emiatt vannak fájdalmaim? :)

 

forumlako: tudomásom szerint a lágyéksérvre ha van is sérvkötő, akkor sem ér sokat.

Előzmény: tiburon51 (3857)
tiburon51 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3857

Üdv és gyógyulást mindenkinek!

 

Kedves "régebben műtöttek" ! Mostanában, decemberben, mikor hideg-meleg időjárási frontok húznak el felettünk, éreztetek-e a gyógyult hegek helyén erősebb fájdalmat?

fórumlakó Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3856

Létezik valamilyen kötő lágyéksérvre is?

Daytona Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3855

Na most én is bekaptam: az ezer éve háló nélkül operált sérvem elkezdett fájni, főleg autóvezetés (kuplungolás) közben. Elképzelhető, hogy a keddi kettlebell edzés nem tett jót neki... Egyelőre próbálgatom, hogy mikor fáj jobban és mikor kevésbé, és igyekszem kímélni. Dudor nincs, ránézésre minden oké, aztán majd kiderül.

tristen Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3854

Sziasztok!

 

Mindenkinek jobbulást kívánok!

 

üdv és KITARTÁS! :)

DEU36 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 3853

Kösz mindenkinek a válszt.

 

Igen hálós műtét volt. Valami ott a sérvkapunál nem stimmel. Mostmár mindenhova szétmegy a fájdalom, még hátra a farcsontomba is, amit műtét után a doki mondott, hogy ki fog sugározni oda is. Úgy is volt. És most is. 

Szerintem az a 15 kg nem vészes, ismerek háló nélkül operáltat, és semmi baja az emelgetéssel. De ki tudja. Nem akarok még egy műtétet, olyan nehezen szántam rá magam, és csakis azért mert jobb lesz. Nagyon csalódott vagyok. 

Ja a munkahelyváltás, hát az nem olyan egyszerű. 

 

Jó volna tudni mi zajlik ilyenkor ott belül, miért fáj, nem mindjárt operálni. 

 

Jobbulást emberek.

fórumlakó Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3852

Ok, köszönöm az együttérzést és a bíztatást.

Előzmény: tristen (3850)
tristen Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3851

Sziasztok!

 

Nagyon jó egészséget és gyors gyógyulást azoknak, akik éppen labádoznak, azok pedig, akik műtét előtt állnak egy nagy adag bátorságot és sok szerencsét kívánok!!!!!!!!!!!!!!

 

üdv.

tristen Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3850

Szia!

 

Nem irigyellek, de azért biztosan hamarosan rendben leszel. Hidd el, tényleg napról napra enyhül a fájdalom, csak ezt elég nehéz elhinni ilyenkor.

 

KITARTÁS!

 

 

Előzmény: fórumlakó (3849)
fórumlakó Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3849

Holnap veszik ki a varratot de még minden mozdulatot meg kell gondolnom, hogy ne érezzek szúró fájdalmat. Állva kimondottan rossz, ülve már egy fokkal jobb de akkor is fáj, háton fekve már sokkal jobb ha nem mozgok közben. Tudom itt többen írták, hogy lassan gyógyúl de nem gondoltam volna, hogy ennyire fájdalmas lesz, még a kühögés és tüsszentés is fáj és a vécézés az már szertartás.

tristen Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3848

Szia!

 

Hát nem semmi, amiket leírtál!

Előzmény: fórumlakó (3842)
tristen Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3847

Szia!

 

Szerintem ilyen igénybevétel mellett, napi szinten 10- 15 kg emelgetésére nincsen megtervezve a sérvműtétkor is használt háló..

 

Most tényleg nem szeretnélek elkeseríteni, de lehet, hogy munkahelyet kellele váltanod.. :(

Előzmény: DEU36 (3843)
Daytona Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3846

Nekem volt egyszer mellékhere-gyulladásom, viszont az nem szúr-égető érzés, inkább amolyan tompa. Valóban jó rá az antibiotikum, de elég sokáig kell szedni. És igen, szerintem simán elképzelhető, hogy a fájdalom a gyógyulás része, vagy éppen az elhúzódó gyógyulásé. Ezek a dolgok sajnos elég nehezen jönnek rendbe, ráadásul sosem lesz többé száz százalékos, a legváratlanabb  pillanatokban is megsajdulhat, aztán ugyanúgy el is múlik.

Előzmény: DEU36 (3843)
kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.10 0 0 3845

Szia Climbz!

 

Köszi! Már nem is izgulok annyira. :D
Jó esetben már hétvégén itthon leszek, netközelben.

 

Üdv! Lui

Előzmény: climbz (3844)
climbz Creative Commons License 2012.12.10 0 0 3844

Sziasztok!

 

Tristen: aranyos vagy, nálunk általában mindíg történik valami de sajnos annyi szabadidőm nincs, hogy virtualis naplót írjak róla.

 

Kemencés Lui: szorítok, szerdára. A mellkas rtg-en annak a vastagabb kötegnek sztem nincs jelentősége. Egyrészt sztem a radiológusok sokszor leírnak olyat mai nincs is ott. Másrészt lehet régebbi gyulladás maradványa. Ha tutira akarsz menni menj el a műtét után tüdőgyógyászati szakrendelésre. Nálunk van egy radiológus doktornő aki szinte sose ír le negatív mrtg-t. Kész katasztrófa ha ő az ügyeletes. Amikor tavaly a térdemet műtötték kellett mrtg és pont ő volt fent a radiológián. Felmentem és mondtam neki, hogy nehogy leírjon valami hülyeséget, altatáshoz kell! Annyi legyen rajta, hogy ép mellkasi szervek. :DDD Ez az amikor a beteg diktál!:DDDD

 

Fórumlakó: a kizárt sérv nagyon gáz, az akut műtét mindíg sokkal roszabb mint a tervezett! Gyógyulj meg hamar!

 

Deu36: amikor operáltak raktak be hálót? Minnél kisebb a sérvkapu annál több panaszt okoz:(((( Sztem ebben úgy is a sebész szava lesz döntő. Egyébként ha mellékhere gyulladásod lenne felpolocolt, jegelt férfiúi szervekkel feküdnél otthon az ágyban lázasan és terepszállásban közelekednél. Brutálisan fájdalmas és rendesen megduzzad és piros az egyik oldali here. Hozzá sem lehet érni. Valószínüleg inkább a kicsit nyitott sérvkapu okozhatja a panaszaidat.

 

Dalmata: minden elismerésem a cigi leszokás miatt! Nem lehet könnyű ennyi év után letenni.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!