Keresés

Részletes keresés

imihb Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10358

Szia!

A vadas és a búza szinűnél meg tudod állapitani ránézésre a nemét,ugyanis mindkét szinváltozatnál a sima egyszinű mellkasúak a kakasok,a pöttyös mellkasúak a tojók.Egyéb szinnél csak vizsgálódással tudod megmondani,hogy milyen nemű.

Attól függ milyen célra szeretnéd a fürjtojást.Több oldalról is körbejártam a dolgot,sokan 3 tojóhoz írnak 1 kakast,többen 5 tojóhoz 1 kakast és még ekkor is jó a kelési arány,így akkor átlagoljunk(nálam így van)4 tojóhoz 1 kakas,és akkor még keltetésre is jó a tojás.

Üdv.:

Imi

Előzmény: efraim77 (10356)
efraim77 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10357

a felvételen annyit mond: füstgenerátor:) na már az nem mindegy milyen...hisz egy diszkós füst generátor csak nem jó:D....de annyit ki tudtam venne hogy talán valami házi gyártmány mert úgy néz ki mintha a teteje egy konzervdoboz lenne..

Előzmény: japipapi (10353)
efraim77 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10356

ennek én is örülök, hogy beírtátok már éppen keresni akartam, hogy van e még......évekkel ezelőtt jártam ott és most ott veszem az első fürjeimet..

Mivel kezdő vagyok annyit segítsetek már hogy ha tojókat szeretnék venni azt azért vizsgálódás nélkül is meg tudom tenni ugye? Nem értek még ezekhez a madarakhoz (sőt egy hullámos papagályon kívül most semmilyen madaram nincs:D)...

20 tojóhoz hány kakast vegyek?

 

A füstölőre ha találsz valamit engem is érdekel;)

Előzmény: japipapi (10355)
japipapi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10355

Szia Pista!

De jó, hogy leírtad, elfelejtettem volna. Sajnos márc. 9-én nem sikerül eljutnom, talán most, ápr. 13-ra odajutok. Ápr. 8-án mennem kell a szürke előnevelt libákért, így biztosan már nem felejtem el.

Előzmény: fürj999 (10354)
fürj999 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 10354

Szia 

Monoron kettő hét múlva kisállat vásár. Ezrével árulják a fürjeket.

Előzmény: Fótilány (10346)
japipapi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 10353

Szia!

Jó a kérdésed, én sem értettem, csak restelltem megkérdezni. Olyat tudok elképzelni, mint a méhész füstölőt, mint katlant és abból nyomja be a -jelen esetben- az akvárium szellőztető, mint kompresszor. Szerintem egy egy pc processzor ventilátor is alkalmas lehetne. Inkább a katlan méretévek van kifogásom, érzésem szerint túl kicsi. Megpróbálok keresni itt (fórum) füstöléssel kapcsolatos topikon, talán van egyszerűbb megoldás.

Előzmény: efraim77 (10352)
efraim77 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 10352

sziasztok. jó ez a videó a füstőlőről..de egy kérdés: a hideg füstölőnél a füstöt mi adja? mi van abban a hengerbe ami egy csővel be van kötve a hűtőbe?Van egy kiszuperált hűtőm meg egy jól működő akvárium pumpán én is szeretnék egy ilyet csinálni....:)

Tegnap megcsináltam az első 20 fürj fogadására alkalmas ketrecemet:) nagyon élveztem:)

Steve_Elek Creative Commons License 2014.03.30 0 0 10351

Attól függ, mire akarod (fogyasztásra, tojatni, tenyészteni) Olvass vissza az alábbi linkre:

japipapi 10195

Teljesség igénye nélkül: Szendehely, Gödöllő, Tápiógyörgye, még Pesten is. De még sok hozzászólásban adnak jó tippeket. Akadnak olyan tenyésztők is, akik nem fedezték fel még a net áldását, ettől még szép állományuk, gondozott, tiszta állataik lehetnek. Közelség mellett fontos lehet a megbízhatóság, gondosság, az állatokra fordított figyelem. Szóval: tájékozódj.

Előzmény: Fótilány (10346)
japipapi Creative Commons License 2014.03.26 0 0 10350

Szia!

Ez egy videó, nincs semmi szöveg, talán valami a Te gépeddel valami baj.

Előzmény: jazmin:) (10347)
Chani2 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 10349

5 hetes fürjeket, ha már kint vannak nappalra (2 hete), akkor estére is kint hagyhatom őket, csak úgy simán letakarva? Vagy ennyi idősen még mindenképp kell nekik valamilyen fűtés éjszakára?

jazmin:) Creative Commons License 2014.03.26 0 0 10348

Napos, hetes fürjet vennék Szfv-Bicske-Csákvár környékén. Előre is köszönöm!

jazmin:) Creative Commons License 2014.03.26 0 0 10347

Nagyon kíváncsi lennék, mit írtál, de nekem az egész hozzászólás teljesen üresen jelenik meg sajnos.

Előzmény: Mihok55 (10345)
Fótilány Creative Commons License 2014.03.25 0 0 10346

Sziasztok!!

Fót környékén kinek van eladó fürje??

 

Most találtam meg a topikot,egyszerűbb megkérdezni,de azért megpróbálok visszaolvasni..

 

Köszönöm!!

Mihok55 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 10345

Előzmény: jazmin:) (10339)
Gonora Creative Commons License 2014.03.25 0 0 10344

Köszönöm szépen a választ.

 

Nincs sok fürjem, de mind kap almaecetet kúraszinten illetve a tápba keverek magkeveréket mészkőgrittet és vitaminos fertőtlenítőt is. a tojásokat csúcsával lefelé tárolom a kelés ideéig a hőmérséklet a spájztól függ 18 fok főlé nem megy és 16-nál kevesebb sem. Sajnos apáratartalmat nem tudom mérni, amúgy erre gondoltam én is. A hőfokot előre beállított értéken tartja a gép 3 lehetőség van, de ellenőriztem higanyos lázmérővel. Ha van esetleg ezek után ötletetek azokat is szívesen fogadom.

Ha veszprém környékén van aki foglalkozik fürjekkel szívesen találkoznék velei.

 

Üdv

japipapi Creative Commons License 2014.03.25 0 0 10343

Valószínű, a keltetési technológia (aktuális hőfok, pára, szellőztetés, hűtés) be nem tartása eredménye. Oka lehet a takarmányozás, vitaminhiányos tojó tojás "termése", a helytelenül kezelt tojás tárolás is. Nagyon sok ok létezik, nem nagyon lehet kiragadni - ráfogni- semmit, minden össze függ.

Előzmény: Gonora (10342)
Gonora Creative Commons License 2014.03.24 0 0 10342

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem! bújtatásnál több tojásnál előfordul, hogy egy pontban feltöri a tojást és nem dolgozik tovább és belepusztul a kelésbe. Ha van valami ötletetek vagy tapasztalatotok kérlek írjátok meg.

 

Köszi mindenkinek

fürjbarát Creative Commons License 2014.03.22 0 0 10341

Mindenkit üdvözlök, fürjeket szeretnék tartani, elkészült a szép ketrec fából, 2mx60 cm alapterület. szerintetek hányat tarthatok benne? csak tojókra gondoltam. köszönöm a válaszokat.

Ferenc Keresztes Creative Commons License 2014.03.22 0 0 10340

Sziasztok !

 

Vásárolnék 15 tojót, és 2-3 kakast (ha csibék, 4 hetestől, az is jó). Most szeretnék nekifogni fürjet tartani, családi tojás-hús szükségleteink kielégítésére . Pécelen lakom, e-mail : keresztes.ferenc@gmail.com.

 

Üdv  mindenkinek !

 

jazmin:) Creative Commons License 2014.03.22 0 0 10339

Sziasztok,

Még mindig a füstölt fürjtojáson örlődöm. :)

 

Lehet kapni olyan "füstölt" tojást, melyet folyékony füstben készítenek, áztatnak. Két féle folyékony füsttel is kipróbáltam, de keserű és száraz lett, hiába higítottam a megfelelő arányban. FŐleg az MTKI-tól vett füst íz lett kiábrándító, pedig ettől vártam többet. Attól félek, hogy a kecskesajtban próbálva maga a sajt is keserűvé fog válni, főképp, hogy töményebben és ecsettel kell bekenni vele.

 

Árulja már el valaki, hogy lehet a tökéletes füstölt tojást elkészíteni folyékony füsttel? Amit belül is átjár a füst, és kívűl sem barnul agyon. Az még a gondom a folyékony füsttel, hogy szárazra szárítja a tojás fehérjének a külső részét, hiába rakom utána olajba állni, képződik rajta egy réteg, ami nem engedi az olajjal a tojást érintkezni, ugyanolyan száraz ízhatása lesz, mint előtte. Mi a titok?  

 

Valszeg készítenem kell egy normális füstölőt, az lesz a vége. De ha a folyékony füst ilyen keserű, akkor mégis mire használható? :)

japipapi Creative Commons License 2014.03.22 0 0 10338

Szia.

Nem akarlak lebeszélni, próbát megér, de ha valamit már valaki kitalálta, labor körülményekben is, nem gondolom, hogy a házi keverékből nyert "haszon" eget verő lenne. Amire összeszeded az alapanyagokat, majd eljutsz a felhasználásig, érzésem szerint a szaldó negatív. A kis tétel mindig drágább!

Előzmény: Fürjpapi(Barni) (10337)
Fürjpapi(Barni) Creative Commons License 2014.03.21 0 0 10337

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem hozzátok!

Mit szóltok, érdemes és lehetséges lenne-e  a fürjeknek beszerezni a táp alapanyagait, és otthon összeállitani nekik?

Zretyi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 10336

Kedves Fórumozók!

Mostmár egyértelmű hogy 4 kakas 6 tyúk és egy kakukktojás van. A kakasok között van egy amelyiket nagyon bántják. Ha holnap veszek 6 tyúkot akkor esetleg lehetséges hogy azt az egyet békén hagyják. Lesz annyi lány aki lefoglal mindenkit! Csináltunk nekik egy 2,3m*1,3m alapterületű és 1,9m magas voliert. Nagyon élvezik a napsütést és a homokfürdőt. Az összeszoktatást hogyan csináljam? Tud ebben segíteni valaki? Ja és a legfontosabbat el is felejtettem: VAN EGY TOJÁS!!!!:)

Zretyi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 10335

Nagyon köszönöm! A dudoros vizsgálat alapján egyértelműen eddig csak a két kukorékoló a kakas. A kopasz fejű szerintem biztosan tojó neki nem jön olyan hab csak kis színtelen valami  nyomásra. Más sérülés nincs rajta. Sokat kint vagyok de olyan kis cselesek nem csinálnak akkor semmit. A két kakas viszont egyre gyakrabban kukorékol. Hát mindenkinek köszönöm a segítséget majd alakul a dolog. (Mekkora szerencse lenne ha úgy választottam volna ki őket a kb.50 darabból hogy 3 kakas és 8 tojó!!!!)

Előzmény: imihb (10333)
fürj999 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 10334

Szia

 Hogy kopasz a feje azt is jelentheti, hogy a többi bántja, ha a szeme körül is csipkedik vedd ki a többi közül. A kloalka enyhe maszírozása fiatal madaraknál, még nem biztos. Az arányuk álltalában a kelés után 50-50 % tehát ha venni akarsz tojót vegyél, mert biztos lesz sok kakasod.

Előzmény: Zretyi (10330)
imihb Creative Commons License 2014.03.15 0 0 10333

Igazán nincs mit,de annyit szépen meg tudsz nézni,ahogyan telik az idő,szépen nő a farok tolla alatt a dudor a kakasoknak,és enyhén hátára forditva,finoman megnyomva jön a fehér hab belőle szépen.

Tojónak nincs dudor,igaz abból is jön minimális fehér de az nem hab.

Hátha előrébb és közelebb kerűlsz ahhoz,hogy hány tojód és kakasod van :)

Előzmény: Zretyi (10332)
Zretyi Creative Commons License 2014.03.15 0 0 10332

Hát sajnos mindenféle színüek így marad az idő ami majd megoldja a gondomat. Azért köszönöm segítséget!

Előzmény: imihb (10331)
imihb Creative Commons License 2014.03.15 0 0 10331

Szia!

Első nekifutásra milyen színűek a madaraid?ha vadas vagy búza annál egyszerűen meg tudod állapitani.

Ha más színű,akkor igazándiból szerintem és csak is saját véleményem a 8-9 hetes kor környékén lehet biztosabbra megmondani,hogy melyik a tojó és melyik a kakas.

Előzmény: Zretyi (10330)
Zretyi Creative Commons License 2014.03.15 0 0 10330

Kedves Mindenki!

Van 11db 7hetes fürjem, abból 2 rendszeresen kukorékol van egy amelyiknek teljesen kopasz a feje teteje a többin nincs semmi jele a nemiségnek. Ma megfogtam azt amelyiknek kopasz a feje de annak a kloákájából is jön ki hab igaz csak kicsi. Megfogtam azt amelyik kukorékol és annak aztán szinte nyomás nélkül is jön hab. Kérdés az amelyiknek kopasz a feje és mégis jön belőle egy kicsi hab az tojó vagy kakas? Azthiszem nekem nagyon komoly problémát okoz a nemük megállapítása. Jövő hét szombaton lesz Kecskeméten kisállat börze és ott szeretnék venni fürjeket de azt sem tudom milyen neműt vegyek. Az lenne a cél hogy 3 kakas és 9 tojó legyen. Volieres tartásban kb.3négyzetméteren lennének. Tudna valaki valamit tanácsolni hogyan oldjam meg a kérdést? Mivel egy hét múlva lesz a börze addigra döntésre kéne jutnom. Azt már olvastam hogy az összeszoktatás nem is olyan egyszerű.  Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

fürj999 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 10329

Szia 

Próbáltam nem sikerül, ez "cdr"falj- ban rajzolja. Semilyen megoldást nem találtam. Nekem win 8.1 progim van. sok évig xp-m volt. De ez nagyon más, alig tudok eligazodni rajta. Több átalakítót is letöltöttem, de ezt egyik sem ismeri. Van egy "on line"is de az sem! Ráadásul nagyobb mint 512 kbyte. de mivel ilyen formátumu, még kisebbre sem tudom méretezni.

Előzmény: Biovadász (10328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!