Keresés

Részletes keresés

efraim77 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10388

Ha valaki tud Kecskeméten vagy a környékén olyat aki eladna 20 tojòt es 4 kakast az írjon nekem üzit legyszi....

efraim77 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10387

halo, Tápiógyörgyén akkora a forgalom hogy 3 hétre előre vesznek fel fürj rendelési igényt...nagy  a forgalom..van valakinek tapasztalata velük?

Előzmény: japipapi (10384)
Zretyi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10386

Köszönöm!

Arra azért tudnál nekem válaszolni még, hogy szokott vedleni a fürj is? Nem látom a verekedést, szerintem nagyon békésen elvannak mégis minden csupa toll. Tegnap megfogtam párat és tiszta tüsik az új kibújófélben levő tollaktól. Ez normális? Ilyenkor milyen vitamint adjak nekik?

Segítséged előre is köszönöm!

Előzmény: japipapi (10379)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10385

köszönöm:) gondoltam úgy csinálom hogy egy kicsit alacsonyan megemelve az ivó része kívülről a ketrecből nyúlik be nekik egy kis tálca szerűn...a többi része kívül lesz ..na ezt holnap meg is csinálom:)

 

Javasoljatok már valami olyan tápot vagy keveréket amit egy egyszerű táposnál is meg lehet vásárolni.....

 

 

Előzmény: japipapi (10384)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10384

:-) sok sikert. Vigyázz, amikor kicsik, könnyen bele fulladnak, ilyenkor célszerű csökkenteni a itatói felületet, hogy ne tudjanak beleesni! Nagyon buták, ha bele esnek ki sem próbálnak ki"mászni", fulladás lesz.

 

Előzmény: efraim77 (10382)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10383

Szia!

Amikor én kezdtem a fürjezést, nekem, ma már kedves barátom, fürj999 segített, már sokszor írtam, önzetlenül küldött tojásokat. Nagyon szépen, gondosan csomagolta, törés nem volt, mégis a keltetési arány még is csak 33,3 % volt, Ő is többet várt. Az a 16 db szépen felnőtt, elértem az ivar érett kort is, de sajnos lebetegedtem, fürjeim gondozás hiánya miatt elpusztultak. :-( Szerencsére maradt egy pár tojás, újra indítottam, kikelt 30 valahány db. Vettem még hozzá kb. (már pontosan nem emlékszem) 50-60 db-ot, talán a fele ki is kelt, így tovább szaporítottam az állományt, kicsit keverve a két csapatot. Volt elhullás, de ma már az állományom 100 db felett van, tojás folyamatos, a keltetés folyamatos, persze szelektálok is, szeretjük főve, sütve egyaránt. Most -húsvét miatt-, nem keltetek, füstölni akarom egy részét (tojást). Igaz, e madár csapat tartása meglehetősen drága, de élettani szempontból is megéri, különösen kedves madarak, ma már nem tudnám elképzelni nélkülük napjaimat. Szeretem őket, persze azért bőven jut a konyhára is.

Előzmény: shaish (10373)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10382

Nagyon köszi.:) ezt megcsinálom.

japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10381

Szia!

Rendben, leírtam tapasztalatom, jó fürjezést.

 

Előzmény: imihb (10372)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10380

Szia, és mindenkinek!

Íme, ez a kreálmányom, lehet tovább finomítani.

Az alap anyagok: mosószeres flakon, és 1 l-es sörös flaska. Ez jó, mert elég stabil és a tartalma kitűnő! Az egyiket az asszony használja, a másikat én! :-)

1. 2. a rajz mentén el kell vágni valamilyen éles szerszámmal  3. a sörös flaska nyakánál a kupak záró végnél 3-4 furatot kell alakítani  4. az el vágott flakon  5. a flakont és a darabolt mosószeres darabot rögzíteni közönséges befőttes gumikkal   Ha elfogyott a két "üveg" sör, más van két itatód! Összesen 2 l víz, 25-30 db fürjnek 12 órára elég!  A mélység változtatható, vagy hálóval takarni kell, úgy hogy kis madarak tudjanak inni. Vigyázni kell, ne hogy fulladást okozz!

 

Előzmény: efraim77 (10371)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10379

Szia!

Megértem türelmetlened, de nyugi. A fürjek érzékenyek a hely és élelmiszer változásra is, talán még figyelik a gazdát is (nem tudom, lehet), idő kell be állni. A szokás nagy úr! Tartsd őket jól, meg lesz az eredménye, mást nem tudok javasolni. Sok sikert, ne add fel!

 

Előzmény: Zretyi (10359)
takarmányos Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10378

Kedves fürjtartó és tenyésztő társaim!

 

Eddig hiány volt Debrecen és környékén a jó minőségű tápokból, amit nyugodt szívvel adhattunk volna a fürjeinknek. Most viszont már itt is lehet kapni azt a bizonyos tápot, amelyet nem írhatok ki, mert megint törölni fogja a rendszer. Úgyhogy nézzétek meg a vitaforttakarmany.hu oldalt és kérdezzetek a vitafort.takarmany@gmail.com címen. Én évek óta csak ezt adok a fürjeimnek ( Gödöllőig mentem ezért a tápért ) és egészséges, szép állománnyal rendelkezem. 

Most hogy a keltetések beindultak, nézzetek el a honlapra és rendeljetek minőségi tápot.

jazmin:) Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10377

Szia,

 

Jó hírű tenyészetből vett (viszonylag drága) tojásaim aránya 80 db-ból 12 maradt meg. Teljesen kétségbe voltam esve, de nem hibáztatom a tenyésztőt, nem az ő hibája. Vettem hozzájuk máshonnan naposakat. Nekem is nagyon sok befulladt, és én is postán kaptam. Jó volt a pára, mindent jól csináltam, én sem értem, mi volt a gond. Ha összeszámolom a 80 tojás árát, postadíjat, áramot, amivel a keltető ment, sokkal jobban megérte volna naposfürjet venni, asszem maradok a tyúk, gyöngyös, liba, kacsa keltetésnél. :)

 

Előzmény: imihb (10372)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10376

talán ez a  legjobb füstgenerátor elkészítési videó:

 

 

 

efraim77 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10375

Japipapi: találtam pár videót a füstgenerátorról:

bozont 2 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10374

Szia.

A tojásokat személyesen vettem át egy kecskeméti sráctól.Láttam a tojókat is.

Tojástartóban szállítottam úgy hogy betekertem egy plédbe őket hogy nehogy megfázzanak.

PL Maschine HU 100 tipusú keltetőt használok.Csirkéknél 80% körüli szokott lenni a kelés.(tanyasi tojásokkal)

Előzmény: imihb (10365)
shaish Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10373

Sziasztok,

 

én is  most keltettem vásárolt tojásból, nagyon gyér lett, nem tudom még mit rontottam el, a kezdeti nem fias tojások már nem is zavarnak, de a befulladt csibék nagyon, és azóta is potyognak, már ki sem merem számolni milyen rossz százalékkal keltek/maradnak meg...
Neveltem már fürjeket, volt hogy hullottak el, de nem ennyi, és volt teljesen sikeresnek mondható csapat is...ez a mostani....félek benézni hozzájuk minden alkalommal.
Mi szállítottuk kocsiban a tojásokat, utána hagytuk két napig, PL keltetőben keltettem, a hőmérséklet jó volt, a párában nem vagyok biztos, csak úgy töltöttem fel, ahogy le volt írva, mérőm akkor még nem volt...
Szóval egy elég kudarcos keltetésen vagyunk túl...

imihb Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10372

Szia!

Nem is hibáztattam ez okból senkit sem,csak szeretnék saját magamnak egy összehasonlitást végezni,hogy kinél hogyan kelnek a postán vagy egyéb úton szállított tojások.

Egyébként én kelés után írtam az eladónak is ezzel kapcsolatban,hogy nem reklamálok,csak kérdeztem,hogy kinek milyen százalékban keltek a tojások aki vásárolt tőle.

Előzmény: japipapi (10367)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10371

Az itatóról készült képeket én is nagyon várom:)

A füstölővel kapcsolatban találtál valamit? (én sajnos még nem)

 

Én most csináltam az első ketrecet. Sajnos az udvaron kevés a hely, de majd lesz megoldás kényelmesebb szabad elhelyezésre is később.

Most viszont a ketrecet taposó rácsosra csináltam viszont az a tervem hogy én is műfüvet rakok bele egy részre vagy valamilyen szőnyeg szerűt...(ezut egy eladó ketrecen láttam.) Err tudok rakni porfürdő tálkát is.) Sőt még olyanra is gondoltam hogy a sarkoba rakok iylen boxokat ahová meg teszek forgácsot tolyó helynek..)

Előzmény: japipapi (10368)
Zretyi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10370

 

Valaki tudna nekem tanáccsal szolgálni a 10359-es hozzászólásomhoz? Továbbra sincs egy darab tojás sem! Szép napot mindenkinek!

norbert69 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10369

Tisztelt fürjtartók. Első fürj családokat egy éve vásároltam,12tojot és 3kakast.Tavasztól őszig szabadban tartom őket füves területen.Télen szigetelt zárt helyen voltak,fűtés nem volt csak hosszított fény.Tojásaikból keltettem csibéket,75tojásbol 57csibe kelt,elhullás nem volt.Hétvégén lesznek 6 hetesek ,ha valakit érdekel vannak eladó kakasaim.Vas megye.A fórum olvasásából sokat tanultam,köszönet érte mindenkinek.

japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10368

Szia!

Gratulálok, legyen sok örömed!

A rács rossz, tönkre teszed a lábaikat. Inkább telepadlót használj. A forgács alom rossz, egyrészt minden tele van forgáccsal, -itató, etető és az egész lakótér. Másrészt megeszegetik az apró forgácsokat (általában fenyő, az nem nagyon emészthető, gyakran lesz begy gyulladásuk, az pedig elhulláshoz vezet. A ketrecbe tegyél egy nagyobb méretű dobozt, amiben homok van. Ott fognak fürödni! Be vallom, én is forgácsot használok, mert nem győztem homokkal. A forgács is saját, fürj almozáshoz erősen szitálom, fűrészpor mentes lesz.

Nehéz takarítani, a rátapadt "hulladék" jól tapad, csak kaparni lehet és kell. A csepegtetős itatót nem használtam még, nincs véleményem. Kezdetben, 1-30 napos korukig papagájitatót használok, utána saját gyártású önitatót használok, ma gyártok egy párat, majd teszek fel képeket, a "gyártás" folyamatáról is, nekem nagyon jól bevált.

Három naponként almozok, jól beszórom tyúktetű ellen irtó szerrel, Pieretmix, emberre, fürje nem ártalmas.

Előzmény: Furj Thony (10366)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10367

A fürj tojások nehezen tűrik a szállítást, a postai szállítás egyenesen katasztrofális számukra, még akkor is, ha, látszólag épen érkeznek meg. A tojáson belüli hatás, ellenhatás fizikai törvényszerűség miatt megszakad az élet lehetősége, végül is sokszor nem az eladó okozza a hibát, hanem inkább a vevő, mert nem figyel a következményekre és amikor be üt a krakk, mindenki hibás, csak a vevő nem. Saját állományomból származó tojásokból, - a gondos tárolás mellett -, (otthon) maximum 75-80 %-os keltetést tudtam elérni, szállítással (még ha saját a szállítás is) nem lehet elérni, mint maximum 40 %-ot. Nekem ez a tapasztalatom. 

Előzmény: imihb (10365)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.01 0 0 10366

Sziasztok!

 

A hétvégén beléptem a fürjtartók táborába :)

 

Egy két klasszikus hibát már sikerült vétenem :(

 

A ketrec alján kívül mindenhol rács van és a forgácsban a pici madárkák, olyan bőszen fürdenek, hogy több forgács van, kint, mint bent. Illetve bútorhátlapot tettem az aljára, hogy könnyű legyen tisztítani, ami nem is lenne baj, de úgy kopog mint a táncparket :)

 

A hétvégére két dolgot tervezek, az oldalára és a hátára teszek osb lapot, hogy ne fötörjék ki az almot, illetve a kopogást tompítom egy kis linóleummal és arra megy majd a forgács.

 

Ja és itatóból is megvettem a klasszikus kicsi 7 lyukut, ami 1/2 óra múlva tele lett forgáccsal, már rendelem a csepegtetőset :)

 

Egy kérdésem lenne felétek, éjszakára szeretnék nekik világítást, mi a legjobb? Halogén, sima meleg fényű led, vagy led szalag?

 

Köszi:

 

 

imihb Creative Commons License 2014.04.01 0 0 10365

Szia!

Honnét származnak a tojások?Postán vagy személyesen vetted át?

Ha ide nem akarod kiírni akkor jöhet magánban is,nyílvános a mail címem.

Már csak azért mert hasonlóképp jártam én is.

Ja és milyen gépet használsz?

Üdv.:

Imi

Előzmény: bozont 2 (10362)
imihb Creative Commons License 2014.04.01 0 0 10364

Bőven elég a 4 kakas ezen esetben.

Csak a japán vagy más nevén gazdasági fürj az erre a célra megfelelő,a többiek csak dísz fürjek,jóval kevesebbet tojnak.

Előzmény: efraim77 (10360)
littleshagy Creative Commons License 2014.04.01 0 0 10363

madarakat vennék, kb. 20 tojót és 4 kakast Kecskemét környékéről.

Ha valakinek volna itt a környékben, szívesen fogadnám.

 

Köszi!

 

littleshagy@gmail.com

 

bozont 2 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 10362

Tanácsot szeretnénk kérni.

210 db fürj tojást tettünk a keltetőbe és ebből jelenleg csak 25 db maradt életképes.A keltetőgép tökéletesen működött,máskor is használtuk/akkor tyúktojást keltettünk,azoknál 80%-os volt a kelési arány/a megfelelő hőfokot is tized pontossággal sikerült beállítani,a páratartalom is az előírt % volt,a szellőztetés gyárilag megoldott volt a gépben,így nem tudjuk,mi lehetett a probléma.A fürjház.hu leírása alapján jártunk el az elejétől a végéig. 
210 tojásból 29 db volt záp;4 db sérülten került bele;32 db ami kikelt,de nem maradt életben;120 db viszont befulladt,az alatt azt értem,hogy teljesen kifejlődtek a fürjecskék a tojásban,de mintha nem lett volna erejük kibújni a héjból,amit megrepesztettek,kidugták a csőrüket,és ennyi. 
A tojásokat számunkra ismeretlentől vettük,nem a saját állományból volt. 
A KÉRDÉSEM A KÖVETKEZŐ:MI NEM CSINÁLTUNK VALAMIT JÓL VAGY A TOJÁSOKKAL VOLT A PROBLÉMA??? 
Várom a véleményeket.

efraim77 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10361

kérdés: mekkora az a rácsméret amin kifér a fejük az etetőbe?

efraim77 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10360

köszi. Nekem egyenlőre csak tojás étkezésre a célom...(keltetés nem) Erre a 20 tojóhoz akkor elég 4 kakas..?

Tojás fogyszatásra milyen fajta fürj  a legjobb?

Előzmény: imihb (10358)
Zretyi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10359

Kedves Mindenki!

Felmerült egy problémám!Vettem néhány hete 11 3hetes fürjet kiderült 4 kakas és 7 tojó lett belőlük. Azután hoztam hozzájuk még 6 tojót de ők már öregebbek tavaly szeptemberben születtek. Szépen tojogattak minden nap volt 2-3 tojás és most 4. napja semmi. Egy darab tojás sincs. Mi lehet az oka? A másik amit észrevettem nagyon sok toll van a földön. Mivel én az időm nagy részét kint töltöm náluk azt tudom hogy nem verekednek. Legtöbbet a földön hevernek a homokban és napfürdőznek. Egyébként kint vannak volierben ami 1,3*2,5m és sok búvóhely is van benne. Ültettem be jó nagy fűcsomókat is így aztán mindenki kénye kedve szerint bújkálhat. Amit még megfigyeltem hogy nem kukorékolnak. Több napja nem hallok egy hangot sem tőlük! Tudna valaki ebben segíteni? Lehetséges hogy vedlenek és azért nem tojnak? Egyáltalán vedlenek a fürjek? A kakasokat kettőt is megfogtam de alig jön belőlük a hab. Ez miért van? Azt látom hogy főleg az esti órákban rendesen pitélik a lányokat de tojás nincs. Vitamint, zöldet, lágy eleséget főtt tojást darált tojáshéjjal kapnak. Ami mindíg előttük van az csirke nevelőtápba kevert köles, fénymag, mohar, repce, kender magok és egy kis kukoricadara. Mindent megesznek nem szokott maradni semmiből sem. Tojótápot nem akartam nekik adni (fene tudja miért előitéletes az ember a tojótáppal) gondoltam megy ez természetesen is. Esetleg ezek a hideg éjjszakák okozzák hogy nem tojnak?  Nem nagyon van más ötletem. Akinek van tapasztalata vagy esetleg ötlete mit is tegyek az kérem segítsen. Előre is köszönöm!

Mindenkinek szép napot kívánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!