Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2014.04.06 0 0 10405
Előzmény: Furj Thony (10404)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10404

Szia Japipapi!

 

Led szalag:

 

Igen, mindkettő külön működik 230 V-ról. Ez nem tapadós, hanem vannak rögzítő csipeszek, ezt felfúrtam egy vékony lécre, a lécet pedig a ketrec tetejére. Nappali fényt ad és összesen 15 W-ot fogyaszt.

 

http://ledfenyek.hu/LED-szalag-230V-60led-m-smd-5050-hideg-meleg-feher

 

Csepegtető:

 

http://www.telectronic.hu/allati/tyukitato1.htm

 

Már 3db készült belőle :)

 

A fénykapcsolóról küldenél egy linket?

 

Köszi:

 

T.

 

 

Előzmény: japipapi (10397)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10403

Szia!

 

Nagyon kezdő vagyok, de a két ketrecben 2*15 madárból, 1-1 kakasom van.

 

Nálam asszony uralom van. Valamelyik éjjel az egyik kakast jól elverték a csajok... Ennek köszönhetően, fél napig karanténban volt. Az elkülönítés olyannyira sikerült, hogy a kakas szinte teljesen szocializálódott, szerintem lassan tojni is fog... :)

 

Amelyik nagyon kapott azt picit különítsd el, hogy felépüljön, ha nagy a baj, akkor mosd le és ha megszáradt, kezeld le egy kis betadinnal a sebet.

 

T. 

Előzmény: Zretyi (10401)
imihb Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10402

Szia!

 A 4 kakas szét tapossa a tyúkjaidat azért nincs toll a hátán egyik-másiknak.

Előzmény: Zretyi (10401)
Zretyi Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10401

Lenne egy kérdésem! Vitaminokat adsz nekik? Egyszerűen nem tudom nálam mi lehet a baj. Látom hogy nincsenek rendben, de nem tudom miért.

Olyan borzas a tolluk mintha visszafelé lenne nekik folyamatosan simítva és ma vettem észre, hogy az egyiknek nincs toll a hátán és apró sebek vannak rajta. Esetleg a 13 tyúkhoz sok a 4 kakas? Ja és a kakasok hangját már legalább egy hete nem hallottam.  Amit még megfigyeltem hogy olyan idegesen rohangálnak és mindíg olyan mintha menekülnének.

Most nagyon tanácstalan vagyok mivel nem tudom mi lehet a bajuk és mit kellene tennem. Legalább a 6 szeptemberi születésű tojónak kellene tojni de semmi. 7napon keresztül nem volt egy tojás sem csütörtökön aztán lett kettő pénteken egy. Őszintén szólva most kicsit el vagyok keseredve.

Előzmény: japipapi (10389)
japipapi Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10400

Én is eBayos /:-))))/ vagyok. 

Előzmény: efraim77 (10398)
japipapi Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10399

Sziasztok!

A próbálkozásom sikerre járt, nézzétek meg ezt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9192852, társas nevelde, sikeresen működik. Pár nap múlva mennek hozzájuk a libák is.

 

efraim77 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10398

ledszalagot csak az ebay-n vegyetek kínából...az összes bolt onnét rendeli és igaz vártok rá 3 hetet mire megérkezik (nem lesz vám és áfa mert értékhatár alatti) de szállítási költséggel egy 5-10 méteres akár egy ezresből kijön:D;)...tapasztalat én rengeteg elektronikai dolgot rendelek Kínából;)..és jobb minőséget mint a helyi villanyszerelési boltból venném...vagy ugyanazt kapom minimum.

 

engem érdekel a csepegtetős itató is:) (de most csinálom a másikat:)

etetőnek nincs valami jó ötlet azt is szívesen fogadnám...

(ami a hullámos papagájaimnál bejött az itt nem játszik mert ezek a madárkák nem repülnek:D)

Előzmény: japipapi (10397)
japipapi Creative Commons License 2014.04.05 0 0 10397

Szia!

Kössz, Thony! A pálesszal jól eltaláltál! :-)))))))))))))

Ki fogom próbálni a csöpögtetőt is, csak még meg kell vennem a kütyüt. Hol vetted? Tudnál adni linket?

Az 1 m darab 230 V-ről megy? Erről is kérek szépen linket.

Ha nincs nálatok terményes, bármelyik multinál kapsz macska almot, az is zeovit, csak másra nevezik, mert így jóval drágábban tudják eladni a sznoboknak. :-)

Javasolnám, az időkapcsoló elé tegyél egy fénykapcsolót. Én 5 órától 23 óráig adom a fényt, csak akkor kapcsol be, ha kevés a fény. Ez a fénykapcsoló is "konnektoros", konnektort a konnektorba! :-))))

 

Előzmény: Furj Thony (10396)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.04 0 0 10396

Sziasztok!

 

Fürjes naplóm 5. nap :)

 

Éjszaka elkészítettem a csepegtetős itatót. Nagyon jó lett. Reggel betettem, egy fél nap szomjúság következett, nem tudták mire vélni, ismerkedtek :). Aztán hazaértem az ujjammal elkezdtem birizgálni, mintha csőr lenne és úgy rávetették magukat, mint Pista bácsi a pálinkára. Jól szuperál, mindkét kalitkából elfogyott egy du alatt közel 3/4 l víz. 15-15 madár.

 

 Vajon mi lehet ez? :)

 

A világításban a led szalag győzött,tudtátok, hogy már van olyan is, amelyik meleg fényű 12 W a fogyasztás, sima 220-ról működik trafó nélkül és 600 lumen egy méternek a fény ereje, ebből vettem 2 * 1 métert, holnap estére már fényben fognak úszni, de szó szerint. Az ára sem volt húzós mindennel együtt 6.e volt a kettő.

Lesz előtte egy időkapcsoló, és minden nap világítani fog, reggel 4-6 között és este 19.30 és 23.00 között.

 

Most, hogy az itató jól sikerült egy csepp víz sem megy a forgácsra, ráadásul a perem miatt bent maradt a forgács, így szinte "gyanúsan" száraz minden :) Megnéztem a kartont, por száraz, szinte ürülék sincs rajta, igaz vastag kemény dobozt tettem alájuk.

 

Viszont este észrevettem, hogy az egyik madárka felső csőre keresztbe van az alsóhoz képest. Ezzel tudok tenni valamit? Nem az esztétikája zavar, csak ne legyen baja miatta.

 

A másik kérdés, ha a lakhelyemen nincs takarmánybolt, hol lehet szerintetek találni zeolitot?

 

Utolsó kérdés :) Ha ezek a madarak eddig a tenyésztőnél csak tápot kaptak és velem is csak tojótápot hozatott, akkor mit érdemes elsőre adni kiegészítésként, amit tuti azonnal megesznek?

 

Köszi a válaszokat!

 

Thony

 

 

japipapi Creative Commons License 2014.04.04 0 0 10395

:-)))) hát, nem és általában mindenhol kapható, olcsóbb, mint a gyári keverékek és nem büdös. :-) Sajnos az egerek is nagyon szeretik. :-(

 

 

Előzmény: efraim77 (10393)
japipapi Creative Commons License 2014.04.04 0 0 10394

Szia.

Ilyen kartonos pót almozást én is alkalmaztam, rosszabb, mint anélkül! Átázik és tacsakossá válik, rettentő büdös, a tyúktetű melegágya, ha egyszer bekerül, (sajnos 100 %-os, hogy meg fog történni), még csak rajzásukat mérsékelni sem tudod. 

- A fürdő homokba keverj zeolitot (a macska alom is tulajdonképpen az), tisztít, szaktalanít és élettani szempontból is jók a tapasztalatok.  

- A karton helyett cseréld ki plexi lappra, akkor nem árnyékol, egyébként érdemes világítani nekik, mert a tojás termeléshez szükséges a 12-14 óra fény. Én 4 W-os (250-300 Lumen) takarékos "izzót" használok, a meleg fény javasoltabb, közelebb áll a természeteshez. Megoldható led csíkkal is, egyszeri költség viszonylag magas, de évekig nem lesz gondod és nincs áramütés veszély, 12 V az üzemi feszültsége. Az is megoldás, ha nagy fényerejű, 10 mm átmérőjű ledet használsz előtét ellenállással, 12 V bemeneti feszültséggel, persze ehhez már egy kis szaktudás szükséges. (polaritás figyelem, páka használat, stabil 12 V (DC)

Előzmény: Furj Thony (10392)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 10393

köszi:) ez nem hangzik bonyolultnak:)

Előzmény: japipapi (10389)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10392

Sziasztok!

 

Ma meg volt az első takarításom. Nem volt egyszerű, de most tettem a forgács és az alja közé kemény kartont, remélem így legközelebb könnyebb lesz :)

 

Mindent betartottam, az újabb forgácsot már szitáltam és beszórtam piretmixel.

 

Készítettem saját csepegtetős itatót 1-1 literes kólásüvegből :) Még nem tudom, hogy szuperál, de majd megírom.

 

Reggel nagy volt a majré, az egyik ketrecben vérzett a kakas csőre, kiszedtem megpucoltam, hagytam egy teljes nappalt, most este visszatettem.

 

A ketrecen körbe tettem egy 15 cm-es kartonkerítést, így nem fötrik ki a forgácsot.

 

Nagyon szeretem ezeket a kis drágákat :)

 

Két fontos kérdésem lenne:

 

  1. Amikor teljesen kitisztítom, a fiókot illetve az alját ahol forgács van be kell szórni a fát valami fertőtlenítővel?
  2. Most, hogy van körben kordon már nincs túl világos, szeretnék nekik világítani, hogy jól érezzék magukat. Világításban tud valaki segíteni? Egy időkapcsolós konnektort már szereztem :) A meleg fényű led az jó? Mekkorát vegyek, 3 -4-7W? 

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

japipapi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10391

Természetesen ők is vedlenek, van tollcsere. A toll képzéshez fontos a foszfor, a napraforgóban van jelentős mennyiségű, darálva érdemes nekik adni. Vigyázni kell, e mag olajos, túl etetés estén elhíznak, csökken a tojás esetleg. Tavasszal, ősszel mindenképpen van tollcsere.

Előzmény: Zretyi (10386)
japipapi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10390

Igen, jó a megoldásod, én is így is csináltam.

 

Előzmény: efraim77 (10385)
japipapi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10389

Szia!

Nem tudom, lehet csak szerencsém van. Íme a legújabb receptem:  2 rész kukorica, 1 rész tritikálé, 1 rész árpa, 1/2 rész napraforgó és 1 rész tyúk tojótáp, összedarálva. Megőrülve esznek, 60 tojó napi 40 db tojást ad! Kiegészítő: alma, saláta, tyúkhúr, esetenként (két naponként) főtt tojás, most éppen kacsatojás, mert abból most dugig vagyok. :-))))

 

Előzmény: efraim77 (10385)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10388

Ha valaki tud Kecskeméten vagy a környékén olyat aki eladna 20 tojòt es 4 kakast az írjon nekem üzit legyszi....

efraim77 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10387

halo, Tápiógyörgyén akkora a forgalom hogy 3 hétre előre vesznek fel fürj rendelési igényt...nagy  a forgalom..van valakinek tapasztalata velük?

Előzmény: japipapi (10384)
Zretyi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10386

Köszönöm!

Arra azért tudnál nekem válaszolni még, hogy szokott vedleni a fürj is? Nem látom a verekedést, szerintem nagyon békésen elvannak mégis minden csupa toll. Tegnap megfogtam párat és tiszta tüsik az új kibújófélben levő tollaktól. Ez normális? Ilyenkor milyen vitamint adjak nekik?

Segítséged előre is köszönöm!

Előzmény: japipapi (10379)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 10385

köszönöm:) gondoltam úgy csinálom hogy egy kicsit alacsonyan megemelve az ivó része kívülről a ketrecből nyúlik be nekik egy kis tálca szerűn...a többi része kívül lesz ..na ezt holnap meg is csinálom:)

 

Javasoljatok már valami olyan tápot vagy keveréket amit egy egyszerű táposnál is meg lehet vásárolni.....

 

 

Előzmény: japipapi (10384)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10384

:-) sok sikert. Vigyázz, amikor kicsik, könnyen bele fulladnak, ilyenkor célszerű csökkenteni a itatói felületet, hogy ne tudjanak beleesni! Nagyon buták, ha bele esnek ki sem próbálnak ki"mászni", fulladás lesz.

 

Előzmény: efraim77 (10382)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10383

Szia!

Amikor én kezdtem a fürjezést, nekem, ma már kedves barátom, fürj999 segített, már sokszor írtam, önzetlenül küldött tojásokat. Nagyon szépen, gondosan csomagolta, törés nem volt, mégis a keltetési arány még is csak 33,3 % volt, Ő is többet várt. Az a 16 db szépen felnőtt, elértem az ivar érett kort is, de sajnos lebetegedtem, fürjeim gondozás hiánya miatt elpusztultak. :-( Szerencsére maradt egy pár tojás, újra indítottam, kikelt 30 valahány db. Vettem még hozzá kb. (már pontosan nem emlékszem) 50-60 db-ot, talán a fele ki is kelt, így tovább szaporítottam az állományt, kicsit keverve a két csapatot. Volt elhullás, de ma már az állományom 100 db felett van, tojás folyamatos, a keltetés folyamatos, persze szelektálok is, szeretjük főve, sütve egyaránt. Most -húsvét miatt-, nem keltetek, füstölni akarom egy részét (tojást). Igaz, e madár csapat tartása meglehetősen drága, de élettani szempontból is megéri, különösen kedves madarak, ma már nem tudnám elképzelni nélkülük napjaimat. Szeretem őket, persze azért bőven jut a konyhára is.

Előzmény: shaish (10373)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10382

Nagyon köszi.:) ezt megcsinálom.

japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10381

Szia!

Rendben, leírtam tapasztalatom, jó fürjezést.

 

Előzmény: imihb (10372)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10380

Szia, és mindenkinek!

Íme, ez a kreálmányom, lehet tovább finomítani.

Az alap anyagok: mosószeres flakon, és 1 l-es sörös flaska. Ez jó, mert elég stabil és a tartalma kitűnő! Az egyiket az asszony használja, a másikat én! :-)

1. 2. a rajz mentén el kell vágni valamilyen éles szerszámmal  3. a sörös flaska nyakánál a kupak záró végnél 3-4 furatot kell alakítani  4. az el vágott flakon  5. a flakont és a darabolt mosószeres darabot rögzíteni közönséges befőttes gumikkal   Ha elfogyott a két "üveg" sör, más van két itatód! Összesen 2 l víz, 25-30 db fürjnek 12 órára elég!  A mélység változtatható, vagy hálóval takarni kell, úgy hogy kis madarak tudjanak inni. Vigyázni kell, ne hogy fulladást okozz!

 

Előzmény: efraim77 (10371)
japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10379

Szia!

Megértem türelmetlened, de nyugi. A fürjek érzékenyek a hely és élelmiszer változásra is, talán még figyelik a gazdát is (nem tudom, lehet), idő kell be állni. A szokás nagy úr! Tartsd őket jól, meg lesz az eredménye, mást nem tudok javasolni. Sok sikert, ne add fel!

 

Előzmény: Zretyi (10359)
takarmányos Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10378

Kedves fürjtartó és tenyésztő társaim!

 

Eddig hiány volt Debrecen és környékén a jó minőségű tápokból, amit nyugodt szívvel adhattunk volna a fürjeinknek. Most viszont már itt is lehet kapni azt a bizonyos tápot, amelyet nem írhatok ki, mert megint törölni fogja a rendszer. Úgyhogy nézzétek meg a vitaforttakarmany.hu oldalt és kérdezzetek a vitafort.takarmany@gmail.com címen. Én évek óta csak ezt adok a fürjeimnek ( Gödöllőig mentem ezért a tápért ) és egészséges, szép állománnyal rendelkezem. 

Most hogy a keltetések beindultak, nézzetek el a honlapra és rendeljetek minőségi tápot.

jazmin:) Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10377

Szia,

 

Jó hírű tenyészetből vett (viszonylag drága) tojásaim aránya 80 db-ból 12 maradt meg. Teljesen kétségbe voltam esve, de nem hibáztatom a tenyésztőt, nem az ő hibája. Vettem hozzájuk máshonnan naposakat. Nekem is nagyon sok befulladt, és én is postán kaptam. Jó volt a pára, mindent jól csináltam, én sem értem, mi volt a gond. Ha összeszámolom a 80 tojás árát, postadíjat, áramot, amivel a keltető ment, sokkal jobban megérte volna naposfürjet venni, asszem maradok a tyúk, gyöngyös, liba, kacsa keltetésnél. :)

 

Előzmény: imihb (10372)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10376

talán ez a  legjobb füstgenerátor elkészítési videó:

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!