Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184059

Erre találták ki:

https://www.fischerhungary.hu/hu-hu/termekek/roegzites-uereges-epitoanyagba/billenohorog/billenohorog-kd-kdh

 

Már az M4-es is 90 kilós max terhelhetőségű.

Két ötös bőven elég lesz.

Terhelhetőségi táblázat a letölthető dokumentumok almenüben.

Előzmény: apaf3j (184058)
apaf3j Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184058

Sziasztok!

 

Mintha lett volna már hasonló kérdés, de nem találom. Meg egy kicsit OFF is, bocsánat.

 

A garázs mennyezetére felhúzva szeretnék tárolni egy kb. 40 kilós sit-on-top kajakot. A födém betongerenda plusz betonkefni kialakítású, vakolva. Hogyan rögzítsem a csigákat a mennyezeten, hogy biztonságosan tartsanak (nem szeretnék egyszer arra ébredni, hogy a kajak a kocsira szakadt)? Viszonylag alacsony a garázs, emiatt az lenne jó, ha közvetlenül a mennyezetbe rögzíthetnék valamilyen csigát. Milyen megoldást javasolnátok?

 

Előre is köszönöm!

pali923 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184057

A Boshnak, Makitának meg lehet találni a gépek robbantott ábráit, cikkszámokkal, árakkal. Keress egy szimpatikus asztali körfűrészt, lesz benne ilyen alkatrész megfizethető áron. Cikkszám alapján megrendelik neked egy jobb boltban. 

Előzmény: peti970 (184032)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184056

Szerencsére megvan a spúr vezérhangya is, a sváb vérből xd

Igaz nem végleg állítja le a másikat, de egész sokáig ki szoktam bírni addig, amíg nem jönne jól egy erősebb csiszoló. 

 

Festool nem lesz, az 100%, metabo még szóba jöhetne, de csak 450, az meg inkább nagyobb cuccokra jó, így nem cserélek. A 425 csak 1 körös, abban nincs annyi plusz, hogy lecseréljem a kis dewaltot :) 

Előzmény: Paco155 (184042)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184055

Két dugót szívesen csinálok neked, ha megálmodod a méretét. 15, 20, 25, 30, 35mm-es FAMAG fúróm van és oszloposon tuti egyenes lesz.

Előzmény: Sike (184031)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.05 0 1 184054

Hihi, te mindent tudsz. :)

Valóban gyári cuccra hajtok és Google meg Youtube kutatásokon már túlvagyok, Magyarországon egyedül a Jet dobcsiszolót lehet venni, ami normális (meg iparit aranyárban persze) és az Axminsternek én is megtaláltam a sajátmárkás gépét, de annál a Jet jobban tetszik.

 

Egyébként nagyon becsülöm a gépépítőket. Egy csomó energiával csoda dolgokat meg tudtok valósítani. Nekem vagy arra lenne időm, vagy az asztaloskodásra. :/

 

Vágódeszkával én is úgy jártam, mint te. Pár miliméterrel elcsúsztak bizonyos helyeken az illesztések, majd legközelebb jobban figyelek. Viszont mióta bütüs vágódeszkát használok, kevésbé megy el a késeim éle. Wüsthof Culinar késeim vannak a konyhában, karácsony előtt éleztem Tormeken és azóta tök élesek. Ennyi időt sima deszkán még soha nem bírtak.

Előzmény: Törölt nick (183991)
409 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184053

"Míg a dugófúróval deszkából kifúrt  dugó szálirányú."

 

 Aminél igen ritka, hogy a két szálirány maradéktalanul megegyezzen, akkor meg az is elüt mint a bütüs. A csomók/göcsök is mind a bütüs oldalukat mutatják, azok ellen mégsincs berzenkedés.

Előzmény: motor-os (184050)
409 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184052

 

 "Az nektek megvolt/megvan, hogy a pl. hatos kapupántcsavar is tökjó az uni maxos sínbe?"

 

 Naná, évek óta. :))

Szerintem ne vágd tovább a menetet magra gyengített csavarnál, inkább tegyél alá alátéte/ke/t. Ott annyira kevés menet marad, hogy át fog szakadni, inkább előbb mint utóbb.

Előzmény: Törölt nick (184044)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.05 0 0 184051

Az igaz ... 

 

Ebben esetben "szexepilként" szóbajöhet :) Mégse csavar, hanem 2 (4) "fapötty" látszik a deszka felületén.

Előzmény: motor-os (184050)
motor-os Creative Commons License 2020.01.04 0 1 184050

Az a gond a rúddal, hogy az abból készült dugó bütü irányú. Míg a dugófúróval deszkából kifúrt  dugó szálirányú.

Előzmény: Törölt nick (184034)
kofic Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184049

Nyilván! :) 

Előzmény: Törölt nick (184048)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184048

Mivel .. hogy nincs flex? Persze, az csak "elméleti" lehetőség. Nyilván ... mindenkinek kell legyen egy flexe :D (amit néha használ is).

Előzmény: kofic (184046)
BözsiBözsi Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184047

Én is ugyanezt gondolom.

Előzmény: kofic (184045)
kofic Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184046

de akár le is lehet reszelni, ha nincs flex

 

Te most viccelsz ? :)

Előzmény: Törölt nick (184044)
kofic Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184045

Bevallom én eleve szkeptikus vagyok az ilyen bejegyzések láttán. 

 

Tucat játékot felesleges készíteni. Lombfűrészes dolgokat már "bármelyik hobbiasztalos" is legyártja aki rendelkezik CNC- vel. Nem akarok ujjal mutogatni. :) Tényleg, nem akarod megkeresni a géped árát??? 

 

GFP is tudna szerintem mesélni, hogy a játékok egy bizonyos csoportjában mekkora üzleti lehetőség van. 

 

Prototípust gyártani, szarakodni apró alkatrészekkel, számla is legyen, meg haszon is.... tényleg sajnálom, de nem hiszek benne. Ettől függetlenül tényleg drukkolok mimdenkinek aki ilyennel próbálkozik. 

 

Ott volt pl- a Zagyvai-féle okos tojás, ami sajnos több okból is nem válhatott azzá amire érdemes lett volna. Lehet, hogy itt is egy ilyen ötletről van szó. 

Előzmény: BözsiBözsi (184040)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 2 184044

Igen, a többiek leírták már: simán odaránthatja a kezed a marószárhoz, hiszen a marószár az óramutató járásával megegyező irányba forog, és amikor arra az élre fordultam - jól megmarkoltam én, de még egyszer tuti hogy nem fogok ilyet csinálni, javallatom hogy más se :)

 

De ma pl tettem azért, hogy egy másik (kevésbé, de azért az) veszélyes művelet legyen kevésbé az. Már vagy 3 éve megvolt a teszkós műa. vágódeszka, amit szorítófésűnek szántam. Ma végre megcsináltam, négyet is.

Amit pár hete csak elméletben "használtam".

(elfogyott a 6-os körmösanyám ... majd befejezem a lenti kettőt is)

 

Pár kép még a folyamatról (Szorítófésűk almappa). Az nektek megvolt/megvan, hogy a pl. hatos kapupántcsavar is tökjó az uni maxos sínbe? A nagyobb fejű, annak 16mm a fejátmérője, a kicsinek (jobb oldali) csak 14.

 

 

 

Azaz ugyan az is beleillik, de elforog.

 

A nagyobból leflexeltem egy kics csíkot a széléről (de akár le is lehet reszelni, ha nincs flex) , és szépen belemegy, viszont el sem forog a sínben. Annyi hogy menetet kellett még rá vágni, mert nem végigmenetes (gondolom a legtöbb kapupánt csavar ilyen). Ja meg a fej alatti négyzetes részből is le kellett szednem kcsit, mert kiáll a sínből és a aszorítóanyáim felfeküdtek volna rajta:

 

Bocsi ha ez már volt itt, de nekem csak ma esett le hogy ez is jó ilyen sínekbe.

Előzmény: Bencuc (184017)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184043

 

Még tavaly éleztettem gyalukést a Fogarasi úton lévő köszörűsnél.

Most tettem be és próbáltam ki. Teljesen jó és olcsó is volt, ez alapján ajánlható a hely.

Jövő héten viszek hozzá fűrészlapot is.

Paco155 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184042

Ugyanmár, mit áltatod magad?  Ha egyszer elindul a vezérhangya..... ;)

Előzmény: Hobbit_G (184036)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184041

Vagy:

 

A.) rutintalan fórumozó. nem is tudja hogy az email nem publikus by default, nem figyelt oda. Én se tudtam sok évvel ezelőtt, ~ 2013 óra lógok itt, de csak tán a 2. évben akart nekem vki írni.

 

B.) megvárja itt ki írja hogy "jelen", és ő ír rá - ha az illetőnek megintcsak -> publikus az emailje :D

 

Előzmény: BözsiBözsi (184040)
BözsiBözsi Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184040

biztos nem gondolja komolyan.

Előzmény: Törölt nick (184039)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184039

Ez nekem is rögtön feltűnt :D

 

Elég gyanús, hogy ő lesz az - mondjuk ez meg azon nem segít, akinek nincs fészbúkja.

 

Előzmény: BözsiBözsi (184038)
BözsiBözsi Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184038

Nehéz egy nem publikus Email címre írni...

Előzmény: Gere-Horváth Nikolett (184033)
Adamtailor Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184037

Szia! 

 

Nekunk elképzelhető, hogy lesz kapacitás a jövőben. Emailben tudunk egyeztetni: szadam1986@gmail.com

Előzmény: Gere-Horváth Nikolett (184033)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184036

Még jó hogy csak egy héttel később megyek vissza, addig kiheverem xd

Talán... Xd

Előzmény: Paco155 (184005)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184035

Ilyesmi esetleg? "Magnifying glass for tablesaw fence" néven keresgéltem.

 

 

Előzmény: peti970 (184032)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184034

Figyu, ha veszel egy tízes dugófúrót, az a tízes fafúró furatába illő dugót csinál. Kb. De ha veszel mondjuk tízes rudat, előtte szárazpróbázol :) Még lent a földön. Akár egy tesztdarabon. Nem kell sokkal kisebbnek lenni, annyira sok ragasztóhelynek sem kell maradni, emlékeim szerint nekem is elég passzos volt. Elég 1-1.5 centi mélyre besüllyesztened. Sőt, először azzal kezdd, még a földön. Ha kézből nem érzed a mélységet, vegyél mondjuk egy 10-es tiplifúró készletet (nemtom külön lehet-e kapni ilyen mélységütközőt). OBI, Praktiker biztosan tart ilyet. Én egyszer a Praktikerben vettem Bosch-készleteteket, 6-8-10-est is mert éppen akciózták, és a Bosch fafúrói elég jók. Fúrószár, mélységütköző, pár db tipli és kis ragasztó is volt a csomagokban, mindezt ~1000 Ft/csomag áron. És akkor először előfúrsz 1-1.5 centi mélyre fafúróval, az megadja a majd a rögzítő csavar furatának is a középpontját, azon a kis ponton már megfúrhatod a rögzítő csavar helyét is.

 

Persze ehhez az kell, hogy a rögzítő csavar feje, amit majd használsz az 10-es vagy kisebb legyen. Ha olyannal fúrod fel, aminek nagyobb a feje -> értelemszerűen olyan dugót (dugófúrót) kell használnod. 

 

Japán fűrészed van-e? Pl. egy ilyennel igen könnyen le tudod vágni a kiálló dugórészt, mert nagyon hajlékony a fűrész lapja, gyak. majdnem síkjában le tudod nyisszantani. Annál a kis széknél is pont a linkel fűrészt használtam, de jó akármilyen hajlékony fűrészlap is. Ezt csak azért, mert lehet létrán állva könynebb egy nagyobb darabot lefűrészelni, és csak egy kicsit csiszolni, mint az egészet lecsiszolni. Vagy akár vésővel is leszedegetheted apránként.

 

Ha javasolhatom próbáld el a földön a dugózást (tesztdarabon is jó) és azt hogy hogyan fogod eltávolítani a kiálló részt, ne a létrán állva legyen esetleg meglepi :)

Előzmény: Sike (184031)
Gere-Horváth Nikolett Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184033

Sziasztok! 

 

KERESEK OLYAN ASZTALOST/ASZTALOSOKAT, aki(k)nek rendszeresen lenne szabad kapacitása különböző méretű fából készült gyerekjátékokhoz alkatrészeket készíteni. Részleteket privátban egyeztetnénk. 

peti970 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184032

Üdv Urak!

 

Tudja valaki mi a neve annak a lencseszerűségnek a mi a gépek stellerén a skála fölött van?

Már csomó nagyítós boltban kerestem de max a sorolvasó nagyító használható esetleg.

De inkább szeretnék hagyományos lencse vagy négyzet formájút.Lehetőleg olyat amin már van leolvasó vonal bevágva vagy karcolva.

Sike Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184031

Ja, hogy úgy...! Köszönöm a tippet! Ahogy látom, tölgy is van belőle. OBI-ban én is láttam már ilyet, gondolkodtam is, hogy mire lenne jó ez... Hát most már tudom.

 

A dugófúrót sem ismertem, nem is olyan drága, és tényleg jobb lenne a saját anyagából, és tényleg csak két darab kell. Egyébként semmilyen nagy gépem, se állványom nincs, csak pár kézi cucc. Meg a lelkesedés... :)

 

A dugó méretnek pontosan ugyanakkorának kell lennie, mint a lyuk, vagy inkább pár tized mm-rel kisebb átmérőjűnek, hogy legyen helye a ragasztónak? Az működhet, hogy a dugókat előre levágom, lecsiszolom, és finoman, mondjuk gumikalapáccsal ütögetem a helyére? Hogy ne a plafonon lógva kelljen csiszolnom az egész lámpát, meg majd még lekennem is...

 

Jól néz ki a szék!

Előzmény: Törölt nick (183990)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.04 0 1 184030

A 2 rétegű asztallap jó ötlet. Én a felső réteget is MDF-ből készíteném, ahhoz lazán hozzá lehet ragasztani a merevítőket. Azokat viszont sűrűbbre (mondjuk 20 cm-ként) készíteném, szintén MDF-ből, és 10 helyett 15 cm szélesre. Viszont az egész alá én tennék még egy lapot, szintén hozzáragasztva a merevítőkhöz. Sima faragasztó viszonylag jól fogja, de a "bütübe" jó bőven kell kenni, mert szívja.

 

Gyakorlatilag egy "torsion box"-ot készítenék. Ha nem sikerül elég merevre, soha nem tudod beszintezni normálisan. Akkor jó, ha a lábak rögzítése után billeg, az azt jelenti, hogy elég merev.

Előzmény: bsuli76 (184026)
60bela60 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184029

Köszönöm! 

Azt hiszem pont következő héten lessz a fűszerboltban, de az einhell meg nem sokkal drágább. Igaz párszor már pórul jártam a parkside gépekkel, mert vagy hibasat fogtam ki, vagy használhatatlan volt, de mindig vissza adták az árát.

Az einhelből az egyel jobbat néztem, 25e körül, ami már ford. Szabályzós, meg automata szalagvezetős, de onnan meg megint nem sokkal több a maki..

 

Tárcsással meg nehéz az asztallap élét egybe csiszolni.

Előzmény: krizsi_l (184015)
apaf3j Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184028

Öööö... ha a Zatikban tudnál stafnit venni, akkor rétegelt lemezt is, márpedig nekik van 152x152-esnél nagyobb méret is. Csak mondom :)

Előzmény: bsuli76 (184026)
apaf3j Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184027

"Eljátszottam a gondolattal, hogy veszek a Zatikban gyalult 20x70mm-es borovi négyszögléceket"

 

Egyszer én is akartam valami hasonló gyalult stafnit venni a Zatikban, de az első tíz megnézett darab mindegyike vetemedett volt, némelyik egészen durván. Utána már el is ment a kedvem az egésztől, inkább megoldottam másként, amit akartam. Nem állítom, hogy a Zatikban csak vetemedett anyag van, csupán ennek lehetőségére szeretném felhívni a figyelmedet. 

Előzmény: bsuli76 (184026)
bsuli76 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184026

Sziasztok,

 

bútorlap illetve MDF témában volna néhány kérdésem, a korábban már említett 2/3-os méretű biliárdasztal építéséhez kapcsolódóan.

 

Hosszú bevezető a kérdésekhez:

18mm-es bútorlapból és MDF-ből csinálnám az asztal vázát/keretét, illetve lábait. Ez a része gyakorlatilag egy sima lapasztal építéshez hasonlít.

 

Az asztal lapja egy 184x99cm-es téglalap, 2 db 18mm-es lapból egymáson. Az alsó lap MDF-lenne (ebbe könnyű kapcsozógéppel kapcsozni, ezzel rögzítem majd a posztót). A felső lap egyszerű fehér bútorlap lenne, mivel a laminátum valamivel keményebb, mint a sima MDF felszín, valamint ha egy kis folyadék csöppenne rá, akkor nem szívná be rögtön az asztallap.

 

Az asztal tartóváza úgy nézne ki, mint a csatolt képen, 10cm magas bordák futnának hosszában/keresztben. Nem akarok beeresztésekkel bajlódni, tehát a keresztborda rövid részeit utólag ragasztom az alsó laphoz.

Mivel a közelemben kapható rétegelt lemezek 152x152cm-esek, ezért a 184 bordahossz miatt ez nem működne.

Asztali körfűrészem meg kézi merülőm van, gyalum se vastagoló se egyengető, tehát bármennyire jó lenne, nem tudok fenyőből keretet építeni.

Eljátszottam a gondolattal, hogy veszek a Zatikban gyalult 20x70mm-es borovi négyszögléceket, nem volna őrült anyagi tétel, bár idővel az akár vetemedhet(ne).

 

Kérdések:

-a keret bútorlap legyen, vagy MDF? MDF-et utálom fűrészelni, mert a finom pora mindenhová beeszi magát, bármennyire is próbálok elszívózni. Ugyanakkor a bútorlap nyilván mechanikailag kevésbé ellenálló, mint az MDF.

-a 10cm bordamagasság elég merevvé teszi az asztalt, vagy legyen több?

-elég a 2 hossz illetve 4 keresztboda, vagy tegyek be többet?

-a szokásos D2/D3 faenyvek mennyire ragasztják jól az MDF lapot a bútorlap vágott széléhez? Csavarral is oda fogom fogatni, és érdekel, hogy van-e bármi értelme ragasztóval bajlódni.

-bútorlap és bútorlap közt van különbség? Van olyan márka, amivel jobban szerettek dolgozni, mert tartósabb és erősebb? Megfordítva, van olyan, amitől tartózkodjak?

 

Mivel ez egy kutyaközönséges profi gyerekasztal prototípusa lesz, az élettartamát nem 20 évre tervezem.

 

Köszi!

Balázs

 

 

LyPapa Creative Commons License 2020.01.04 0 1 184025

Meséld el annak az embernek, akinek az épp gyalult deszka besodorta a kötényét, és , megpróbálta kihúzni a henger alól. Nem volt szép a kézfeje ... A balesetek sohasem megrendezett körülmények között következnek be - mindegyikben benne van a balf@szság, figyelmetlenség,  stb.  Pl., én máig nem tudom, hogy csodában került a kézi gyalugépem alá a tápkábele, mikor mindig figyelek arra, hol vezetem :( Nyilván valami elvonhatta  a figyelmemet - de az előzőekben leírt stratégia azért működött, és baj nélkül  megúsztam, sem sérülés, sem áramütés nem volt. Kb. olyan ez, mint a küzdősportban: soha ne bízz az ellenfeledben ! Ha egyszer is elfeledkezel erről, meg fog rajtad látszani :)

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: adam654321 (184024)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.04 0 1 184024

A vastagolóval balesetet szenvedni nagy tehetségre utal... :)

Előzmény: LyPapa (184023)
LyPapa Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184023

Egyszer olvastam valahol (vagy valami youtube-os videon láttam), hogy a gépi munkánál, különösen, mikor a kezedben van a gép, mindig legyen meg a stratégiád, hogy mit teszel, adott probléma bekövetkezése esetén. Ez megmentett már egyszer-kétszer, mikor pl. körfűrészelés közben szétszakadt az anyag, valami belső feszültség miatt, és elhúzott a fejem mellett, a garázsajtóba csapódva ... Vagy épp a kézi körfűrészem szorult meg, mert valami vacak a talpam alá gurult fűrészelés közben. A felsőmaróm is próbálkozott már önálló tevékenységbe kezdéssel - valljuk be, aki nem rendelkezik még gyakorlattal, az bele fog futni valami veszélyes dologba, aki meg úgy gondolja, már kellő gyakorlattal bír, annak lehet, hogy a figyelme fog lankadni.

Lényeg: ne akard visszaszerezni a géptől az elragadott anyagot, kézi gép esetében pedig figyelj a táp vezeték vezetésére, és ha menni akar, akkor az első, kisebb erőkifejtést igénylő megragadás után ne birkózz vele ! Lógó, bő ujjas felsőben a munka elég veszélyes tud lenni, de a kötény is tud agresszíven kapaszkodni :(

Talán unalmas volt, amit leírtam, de szerencsére az első körfűrészes ujj sérülésem után nem volt eddig komolyabb probléma. Édesapám mintegy 60 évet dolgozott az asztalos szakmában, és mind a tíz ujja megvolt, mikor meghalt. Jópár kollégája 50, 60 éves korában veszítette el pár ujját, és gyermekként én is láttam pár balesetet, abrichter, vastagoló használata közben.

 

Üdv:LyPapa

rferi Creative Commons License 2020.01.04 0 1 184022

A kezed és a maró között mindig legyen ott az anyag. És a kezeddel toljad rá a maróra az anyagot, hogy magától elfelé akarja ellökni, ne odarántani magához - a kezeddel együtt.

Előzmény: Bencuc (184017)
d_feco Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184021

Vagy nem kap utána, csak 'rajtafelejti' a kezét az anyagon.

Előzmény: stolaz (184019)
stolaz Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184020

"Onnantól van a legnagyobb hiba"

Előzmény: stolaz (184019)
stolaz Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184019

Onnantól van a hiba, amikor a tenyere felöli oldalon van a marószár. Akkor az anyagot tolja a marószár felé, ami olyan irányba forog, hogy bármikor elragadhatja az anyagot, hogy vigye tovább, a kéz meg reflexből utána kap, hogy megtartsa.

Előzmény: Bencuc (184017)
kofic Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184018

A mellékelt tanulmány is sokkal több figyelmet szentel a vizes szálfelhúzásra, gondolom azért mert azt megtapasztalta, vagy mert bevett gyakorlat. 

 

Bevallom  nekem ez a dolgozat innen-onnan vett mondatok halmazának tűnik . Tudom, hogy a Palizálásnak  bocs, plagizálásnak vannak elismert állami képviselői, de ez még így is értelmezhetetlen.

 

A gyantamentesítés : és itt anyagokat sorol miközben módjaira hivatkozik. Miért hozza fel az enyvátütést ? Először magas gyantatartamú tömör fáról beszél, majd néhány mondattal késöbb a PVA ragasztók átütéséről furnérozott felületen...

 

 

A lazúrra miért teszel még lakkot? Léteznek pozitív pácok is, meg viasz pácok is. 

 

Én a helyedben tájékozódnék egy kicsit, és az olvasottak fényében biztosan könnyebben választasz. Az olajok és viaszok árától ne ijedjél meg, mert nagyon kiadósak. Ha padlót olajoznál, viaszolnál, mindenképpen kölcsönöznék egy egytárcsás csiszolót. Amit nem használsz fel segédasnyagot, azt visszaveszik. A viaszolt felület is csúszik! 

 

http://www.auro.hu/hu/termekvalasztas/

 

http://mls.hu/bona/

 

https://www.orange6.hu/belteri-feluletek

Előzmény: Denton85 (184009)
Bencuc Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184017

Ebben mi igazából a hiba? A kezed van túl közel hozzá, vagy kiragadhatja a kezedből a darabot és neked vágja?

Előzmény: Törölt nick (184000)
rferi Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184016

Pont ezt csinálta az a fickó, akivel mindig egyszerre hívtak minket kötözésre a kórházba, mikor belevágtam a baltát a lábamba. Csak neki nagyobbat ugrott, és három ujja vége bánta.

Jól elbeszélgettünk mindig, várakozás közben....

Előzmény: Törölt nick (184000)
krizsi_l Creative Commons License 2020.01.04 0 1 184015

Ha már budget kézi szalagcsiszoló a Parkside és társa ellenében az Einhellt ajánlom

https://kezi-szalagcsiszolo.arukereso.hu/einhell/tc-bs-8038-p239091267/

 

Fontosnak tartom, hogy a motor keresztben van, így szíjas, és nem egy vacak minőségű fogaskerekes hajtás működik. Az olcsó kategóriában ez a fogaskerekes hajtás az ami el szokott szállni.

Előzmény: 72pt (184014)
72pt Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184014

Nekem zöld bosch szalagcsiszolóm van, de sokkal többet excentert használok. Mióta félkész lett a tárcsacsiszolóm még kevesebbet megy. Szerintem várj ki egy parksaidos csodát. Szalagból elég az is, és csinálj egy tárcsásat.

Előzmény: 60bela60 (184006)
VargaRoland Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184013

Ez most falra plafonra kerul.

Most lehet én vagyok birka, de minek hajópadló a falra/plafonra? Oda nem elegendő a lambéria?

Előzmény: Denton85 (184009)
kofic Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184012

A józan paraszti ész azt diktálná, hogy a kopó réteg legyen vastagabb, az legyen felül, hogy "sokszor" lehessen csiszolni. Így készültek a reégi hagyományos csaphornyos parketták is. A többire du. válaszolok!

Előzmény: Denton85 (184010)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184011

Köszi!

 

a blende tényleg nagy hiba és már az eleve szarul néz ki, hogy közvetlen rányílik a másik oldalra, de az a rés is szépen néz ki:)

Előzmény: kofic (183957)
Denton85 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184010

Igazabol jobban megnezve az egyik oldala a hajopadlonak megse tok sima. Az alapjan a vekony menne alulra. Persze at kell csiszolni de nem mind1 mennyire.

Előzmény: Denton85 (184009)
Denton85 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184009

Szia. Koszonom a valaszt.

Sok helyen irjak, hogy kezelni kell.

Egyedul itt talaltam hosszab leirast. Itt ietak az acetont is.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/11_2304_003_101030.pdf&ved=2ahUKEwjuwZaqxunmAhUJqYsKHbg1D1MQFjAEegQIARAB&usg=AOvVaw1ei8UQISSUfiHVIhF2XMhp

 

Ez most falra plafonra kerul. Azert a lazur plusz lakk. Ha a felulet nem gyantas qkkor szerinted kenjem nyugodtan a vekony vizes lazurral? Nem ut at melyebbrol majd a gyanta?

 

Jarofeluletre szerintem olaj lesz de meg eldontom, a pac + lakktol azert felek mert nem szeretnem ha csuszna.

 

Ha mar valaszolsz, meg egy mas kerdest hagy tegyek fel. A hajopadlo melyik resze megy alulra ha mindket felulete sima? A nut resznel az egyik vekonyabb. Itt hazon belul a regi padlonal a vekony ment alulra. Tegnap vettem hozza kapcsokat fatelepen, ott amikor kikerestek a jot akkor a vastaghoz mertek mert "elvileg az megy alulra"

Vagy ez mindegy?

 

Koszonom elore is.

Előzmény: kofic (184008)
kofic Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184008

Ennyire nyomul az aceton lobbi? Milyen oldalakon olvasod ezt? 

 

 

 

Ha esetleg találsz benne gyantatáskát azt érdemes kipucolni, de az egész áttörölni -ilyet még nem hallottam. A fafajra jellemző a magasabb gyanta tartalom, ez miatt is tartósabb pl. a lucnál. Csiszolásnál jobban tömíti a csiszolópapírt, de ezt tudomásul kell venni. 

 

Lazúzorzni és lakkozni akarod? Vagy a lazúr csak a szín miatt érdekes? Milyen igénybevételnek lesz kitéve. A hajópadlón jellemzően járnak tudom, ezért kérdezem a lazúrozást. 

 

A csak lazúr járófelületre nem biztos, hogy jó választás. És abból is van vékony és vastag. A vastag nem azt jelenti, hogy azt csak egyszer kell kenni és sokkal tartósabb. Ebben az esteben a felhasználási terület más és más. 

Előzmény: Denton85 (184007)
Denton85 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184007

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni, hogy borovi fenyo hajopadlot mikent erdemes kezelni lazurozas lakkozas stb elott?

Allitolag gyantamentesiteni kell valamennyire. A legtobb oldalon csak ennyit irnak. Egy helyen talaltam reszletes infokat, pl acetonos kezelest. Ez mikent kene tortenjen? Attorolgetem az egeszet acetonnal es ennyi? Vekony lazuroznek elsosorban aminek melyebben kene beszivodnia.

 

Koszi elore is.

60bela60 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184006

Jó reggelt urak! (És hölgyek ha vannak)

Korábban volt pár kérdésem, egy részéről kaptam pár  véleményt, amit köszönök, de  a többiről még nem.

 

Pl szalszalagcsiszoló: maki9911 jó? Egyáltalán van értelme egy  a lentebb is említett metabo fsx200 mellé? Egyszer kaptam kölcsön egy gagyi hunday-t, meglepően jól használható volt, de nincs viszonyítási alapom. Itt rákeresve pár hozzászólást találtam,csak.

Előzmény: 60bela60 (183686)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184005

"Törne rátok a ..., mi a fenéért társalogtok megint ilyenekről?"

Mondd, ki nyugodtan, hogy "nyavalya" vagy "hígfosás" vagy "török had"  nem az óvodában vagyunk. :P Amúgy meg azért társalgunk ilyenekről, mert ilyenkor karácsony után a legveszélytelenebb. :)

Előzmény: Hobbit_G (183997)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184004

Azt már látom, hogy szeretsz veszélyesen élni ;)

Előzmény: Törölt nick (184000)
kukta5508 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184003
Előzmény: coopeer82 (183994)
d_feco Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184002

Ha neked is olyan kalandos életed lett volna, mint nekem, nem csináltál volna ilyen hülyeséget. Vagy csak másképpen. :P

 

A többit inkább offban...

Előzmény: Törölt nick (184000)
Tie Creative Commons License 2020.01.04 0 0 184001

Hirdetem a facebookon is, meg jófogáson. Ha esetleg innen érdekel valakit a kombinált gyalum. 

Háromkéses, 380V-os kombinált gyalu (egyenget, vastagol, kb 20-25cm vastagat tud). Frissen élezett kések (gyalultam vele fél köbméter akác deszkát). Bivalyerős, dupla áttétellel, akác vastagolásakor 5mm fogásnál kezdett lelassulni/megállni.
Nem öntvényvázas, de nem is kisipari gép, baromi erős masszív váza van. Nem találtam rajta azonosítókat, valamikor az 50-es években készíthették, formára a defém gépekre hajaz. Hosszlyuk-fúró szupportnak van rajta helye, a tengelyre valószínűleg fűrészlapot is lehet rögzíteni.
Szállításban tudok segíteni, Vácon van, kb 400kg.

250.000,- Ft

 

https://www.jofogas.hu/pest/400_as_kombinalt_gyalugep_99959248.htm

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 184000

Akkor még egy elrettentő példa. Mondjuk a delikvens (én) megúszta, de amikor anno visszanéztem, hát rossz volt látni ....

Vajon mekkora büdös saller járna egy ilyenért, mondjuk Hauch Tomi asztalos sulijában?

 

 

https://youtu.be/u9HRa5efhzA?t=154

 

Ez már több mint 2 éves akció, csak a téma kedvéért tettem fel unlisted YT-ra, könnyebben linkelhető. Tehát, ilyet SE!

Előzmény: d_feco (183967)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183999

Kreg jig nem lesz, trend lett xd 

Plusz jön mellé elszívó kieg, legalább megcsinálom végre normálisabbra az elszívást... 

Jig+500+500 csavar plusz kiegészítők jöttek ki olyan árra, mint kregből csak a pocket hole. Agyaltam mi legyen, úgy döntöttem annyit nem ér nekem, így kipróbálom ezt, trend cuccok nem szoktak rosszak lenni. 

 

A wolfcraft szárat megéleztem szemre köszörűn, a hatalmas nem meglévő tudással is sokkal jobb lett xd

Ugyanaz a baja, mint parkside fúrószárral, a válla feljebb volt, mint éle a szárnak, ezért nem vágott rendesen xd

Előzmény: Törölt nick (183998)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183998

"A fene se akart gépet venni már na."

 

Vígasztaljon, hogy lesz mire elverned a kavicsot :D Pelenka, kis ruha, nagyobb ruha, még nagyobb ruha ... Kreg jig :D

Előzmény: Hobbit_G (183997)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183997

Megnéztem, már csak kíváncsiságból is és néztem egy metabo félét.

Utóbbi mondjuk csak hasonlítás a fsx200, 3125 és 450. A 450 brutál mit művel (200-hoz képest), én avval is kiegyeznék :D

 

Törne rátok a ..., mi a fenéért társalogtok megint ilyenekről? A fene se akart gépet venni már na. Ennek így nagyon rusnya vége lesz :(

 

 

Előzmény: Paco155 (183983)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183996

Teller Ede elmagyarázza egy youtube videóban...én nem győztem kivárni hogy odaérjen a lényeghez, szóval  még mindig nem tudom :-)

Előzmény: Törölt nick (183989)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183995

Jah linkelted is ..bocsikaaa

Előzmény: coopeer82 (183994)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183994

IGM-nél olcsóbb és a Sidex cégen keresztük lehet rendelni tőlük

 

https://www.igmtools.hu/mainform.aspx?rowfilter=true&search=JWDS+1632&page=1

 

Előzmény: Törölt nick (183993)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183993

A "kis" JET-ről itt van pár rövid vélemény, egész jók. Axminsterről már rendeltél is ha jól rémlik:

 

https://www.axminster.co.uk/jet-jwds-1632-drum-sander-103731

 

Előzmény: Törölt nick (183991)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183992

Na a PH-s linket sikeresen elqrtam, helyesen így. De lehet ismered ...

Előzmény: Törölt nick (183991)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183991

Igen, ahogy Paco írta én építettem egyet (kis finomítások még vannak, de most már funkcionálisan OK), de gondolom nem ez a tapasztalat érdekel, tudom hogy te nem vagy nagy gépépítős:) (Idő->inkább a munkába fekteted, és inkább gépet veszel - ha jól rémlik).

 

Meg gondolom az sem visz előrébb, hogy jó dolog. Azért egy pár dolgot leírok róla: Pont az első tesztdarab egy vágódeszka volt, muternak egy régebben készített deszkáját toltam át rajta (a bükkből készült. bütüsön nemröhög, elkqrtam kicsit az illesztéseket  :D de az első ilyen deszkám volt)). 80-as papírral mentem át rajta 2-3 alkalommal, szépen vitte. Erősnek erős (2.2kW, 1F, 1450rpm, henger átmérője 125mm, hasznos csiszolási szélesség 54 cm), a szalagtovábbítás is jó (ablaktörlő motor, kínai táppal és PWM kontrollerrel meghajtva. ~2.5-5cm/s sebesség között mozgatja a csiszolószalagot -> ami éppen itt szállítószalagként funkcionál) de ha véletlenül sokat fogok vele, csúszik. Ez egyben jó -> nem szakad el a szalag. De másrészt ... ezen még javítani akarok.

 

Amire itt közösen nyáladztunk már egyszer, én régebben is, az ő: JET JWDS-1632. Sztem a hobbikategóriát bőven kimeríti, mármint .. ettől csak drágább gépek vannak, kb. Nálad biztos jól szolgálna. Sajna gyak. tapasztalat nekem nincs. Nemtom itt lesz-e valaki akinek van, akár az olcsóbbakból is. Esetleg nézz be a PH-s fórumra, ott arányaiban több a szaki, hátha ....

 

Még valami: Árvai Zoli meg ezt linkelte be nemrég, szintén a JET-től, csak ez éppen oszcillál is, gondolom nem kismértékben javítja a csiszolási képet. IGMtools nagy JET dealer, de náluk nem látom, rá lehet kérdezni esetleg.

Előzmény: Computerguru (183981)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183990

Igen. Pl OBI-ban is lehet különböző átmérőjű farudakat kapni. Hogy pont tölgyből van-e, azt nem tudom. (jól emlékszem, tölgydeszka menne fel?) Én bükk rudat vettem már ott.

 

Ha nincs, akkor lehet hogy máshol van, kis gugli biztos segít.

 

De a legjobb megoldás lenne, ha a saját anyagából vágnád ki, kell hozzá dugófúró (/ó lesz az máskorra is :) /. Én amikor ezt a kis kerti széket csináltam, Bari- topiktárstól kaptam kölcsön egy dugófúrót. 07.jpg -től láthatod a használatát. Ha nincs szalagfűrészed, nem kell megijedni - egyszerűen egy kis vésővel, csavarhúzóval is ki tudod törni a dugókat. És oszlopos fúró sem kell, simán kézből, akármilyen fúrógéppel kifúrhatod, most össz max 2 (4) kell neked.

Előzmény: Sike (183986)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 1 183989

Például: elmagyarázhatná a relativitás-elméletet is. Kétszer :D

 

Előzmény: GPS (183972)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183988

Hova kerültem??

Előzmény: GPS (183972)
Sike Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183987

Azért nagyon túl sem akarom bonyolítani. Akkor inkább visszalépek kettőt. Inkább abba az irányba mennék, amit pacman_123 írt... Csak nem ismerem, nem tudom a korlátait.

Előzmény: Livio (183878)
Sike Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183986

És ilyen méretre gyártott dugót lehet vásárolni valahol? Mert mondjuk ez igen egyszerű és jó ötlet :D (Hajlamos vagyok túlbonyolítani a dolgokat, ha nem ismerem a lehetőségeket... )

Előzmény: Törölt nick (183875)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183985

Szomszéd fényezőműhelyben van Mirka Deros meg valami Festool is (nem Rotex mert az meg nálam van. ;) ).  Ők azért nagyüzemben nyomják strapabírásban szerintük nincs különbség. Próbáltam mindhármat egymás után, ha univerzális gép kell akkor a Rotex a befutó, de ha csak naponta kurva sokat csiszolni akkor a Mirkát választanám. Vagy  a nem sokat de azt játszi könnyedséggel. Bakker annyira kézreáll, hogy észre sem veszed hogy dolgozol. Az, hogy a kapcsolója a fejben van és amikor ráteszed a kezed akkor be kapcsol amikor abbahagyod a felületre nyomást akkor kikapcsol valószínűleg le van védetve - különben már mindenkinek ilyen lenne. Volt levegős is (amíg át nem hajtottak rajta egy X6-al ;) ) az meg szerintem nem volt 10 dekagramm sem . 

Előzmény: kofic (183965)
60bela60 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183984

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (183952)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183983

Lehet hogy imádják, de nem konkurrens.  Ennek a rezgőköre megváltozik, de ugyanúgy egy excenteres csiszoló marad.  A Rotex nem ilyen. Ott amikor átkapcsolod, konkrétan rövidre zárja a fogaskereket és kényszerhajtással üzemel.  Ha ráfekszel akkor legfeljebb megpörget téged, vagy a gyalupadot (persze mindkettő túlzás), de nem áll meg a forgása a tárcsának - magyarul úgy lehet nyomni amit csak a motor bír. Mintha egy fordulatszámállítós flexre rátennél egy fibertárcsát és közben még a kezeddel kurva gyorsan tudnál körözni. :P Leírhatatlan amit ilyenkor művel, érdemes megnézned egy videót róla.

Előzmény: Hobbit_G (183975)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183982

Pacman épít(ett?) egyet. Kérdezd nyugodtan, szeret válaszolni. ;)

Előzmény: Computerguru (183981)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183981

Apropó csiszolás: dobcsiszolója van valakinek? A tapasztalatok érdekelnének.

Csináltam pár bütüs vágódeszkát és még Rotexxel is kínszenvedés volt lecsiszolni. Aztán a következő projekt egy franciaágy volt, ott meg a mennyiséggel volt gond. Szóval gondolkodok egy hobbi dobcsiszoló beszerzésén.

kuperta Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183980

Jó ez a többcélú pad!

Valami ilyenen rágódok. Egy román stílusú gyalupadon. amire könnyű felrakni a szorítót, de akár gyalulni is lehet rajta, sőt...

https://www.mortiseandtenonmag.com/blogs/blog/final-day-of-the-roman-workbench-build

Előzmény: Nobody1 (183974)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183979

Akkor vettem, amikor párezer süllyesztett lyukat kellett fúrni és csavart behajtani. Előtte feltúrtam a boltokat, vettem Kínából is mindenféle süllyesztős fúrószárat, de mind egy kalap sz*r volt.

Ez a cucc meg a kávéfőzésen kívül mindent megcsinál. :)

 

Előzmény: tfe_tng (183971)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183978

Azért azt nézd meg mennyi a keksz hozzá, nem annyi, mint a keksz sajnos, sokszorosa.

 

Lapokkal való munkánál a lapostipli nem rossz. Mind a kettőhöz kell szorítás, nekem ez szokott lenni a legnagyobb bajom (nincs elég szorító meg hely se), épp most tesztelem a lapostipli + rejtett csavart erősebb kötéshez :D Persze ha nem látható helyre kell.

 

Akkor jobb domino, ha kis helyen kell megoldani, mondjuk 50mm és alatta. A 40 még a 0-s lapostiplinek is kevés sajnos.

 

Sztem :)

 

(nem lenne rossz nekem se domino, de annyiért nem, inkább felsőmarózok, 1 perc / marás avval is megvan, nem annyira lassú, persze lapostiplimaró gyorsabb, ez tény :))

Előzmény: tfe_tng (183907)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183977

Szívemből beszélsz! :)

Előzmény: Paco155 (183970)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183976

Akkor marad a Dewalt :D

 

Bár szalagfűrésznél egész baráti a makita is.

Előzmény: tfe_tng (183899)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183975

Azért na

 

http://www.akme.hu/index.php?_metabo_sxe_450_turbotec_excentercsiszolo_dupla_rezgokor_350w150mm_600129000&kat=40&id=671

 

 

Ha polírt nem nézzük, akkor itt egy konkurens és imádják :D

 

De akár hogy is nézzük a rotex nem egy rossz masina, csak épp sokszorosa ennek.

Előzmény: Paco155 (183961)
Nobody1 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183974

Kuperta!

 

Íme két "borotva ló" link. :)

 

https://3dwarehouse.sketchup.com/model/8edddcdd3d53628697046e48d8f1e936/Shaving-horse-Brian-Boggs-Lie-Nielsen?hl=en

 

https://www.leevalley.com/en-us/shop/tools/plans/51100-traditional-english-shaving-horse-plan

 

Ezt a másodikat lehet én is összeütöm. Elég univerzálisan használhatónak tűnik még akár oszlopok "hámozásához" is és ráadásul egyszerű.

tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183973

Akár... :)

Előzmény: GPS (183972)
GPS Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183972

 

de baszki, ennyiért kávét is hozhat reggel az ágyba :)

 

...ennyiért nem csak kávét hozhatna az ágyba, hanem más kellemes dolgot is csinálhatna a gazdájának. Kétszer :-))))

.

Előzmény: tfe_tng (183971)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183971

> és ez a fúró teljesen meggyőzött: http://www.akme.hu/index.php?kat=209&id=16719

 

Én is nagy híve vagyok a festool-nak, de baszki, ennyiért kávét is hozhat reggel az ágyba :)

Előzmény: Computerguru (183968)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183970

Ó, én a kuturált vitának amikro nem veszekedésről van szó, hanem a résztvevők meghallgatják, és átgondolják a másik fél érveit  és saját maguk is érvekkel válaszolnak, nem azzal, hogy "azért mert az én mamám erősebb" nagy híve vagyok. Sokkal több szempont jön ilyenkor felszínre mint amikor csak mindenki helyesel, hogy igen az egy kurva jó gép mert drága is meg a neve is milyen jól cseng. :)

Előzmény: Computerguru (183968)
kukta5508 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183969

Sziasztok!

 

((((Köszönöm mindannyiótoknak. Megoldódott. Valamiért a feszítőbillentyű csavarja sokkal jobban be volt csavarva emiatt a lap nem volt berakható. Kicsavartam, és tökéletes. Emiatt viszont a 127 és a 130-as is belemegy.

Köszi!)))))

 

Leírásodon felbuzdulva ma megnéztem az én gépemet,és ugyan azt a hibát követtem el amit te.

Túlfeszítettem a gépet,beállítottam és most már tökéletes.

Így legalább tudom használni a fűrészlapokat.

   

 

Előzmény: peppino (183831)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183968

Hihi, látom nagyon vitatkozni akarsz az új évben is. :) Nem azt mondtam, hanem azt, hogy én még nem láttam olyat. :)

 

Amikor vettem a TXS fúró/csavarozókat, akkor is rákérdeztem, hogy tud-e valaki minőségi fúrót süllyesztővel, de nem jött rá válasz.

Engem a súlya, a centrotec foglalat és ez a fúró teljesen meggyőzött: http://www.akme.hu/index.php?kat=209&id=16719

Még offline boltba is elzarándokoltam megfogni, mert úgy voltam vele, hogy pusztán a statisztikák alapján nem éri meg, de így egy csomó használat után azt gondolom, hogy megérte az árát.

Előzmény: Paco155 (183960)
d_feco Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183967

Néha többet ér egy-kettő ilyen elrettentő kép, mint a bájcsevej. Sajnos.

 

Egy töredék másodperc és sutty, jó esetben kötszer, rosszabb esetben meg majd kiderül, hogy a fehér vagy a fekete autót kell hívni. :(

Előzmény: rferi (183962)
kofic Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183966

Azt elfelejtettem írni, hogy ezt a csiszolási minőséget semmi nem tudta megközelíteni sem. A kényelmes és komfortos használata meg hab a tortán. A széleket nem nyalta le, síkban csiszolt, nem hullámos a járása stb. Tényleg csak a legjobbakat tudom róla elmondani. 

Előzmény: kofic (183965)
kofic Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183965

Nagyon szeretem a Festool  3mm-es változatát, nagyon sok talpat  fogyasztottam el és most kopik a 4. garnitúra szénkefe. 150-es átmérővel Mirka hálókkal használom. Ezzel a felálással nagyszerű az elszívása.  A fogyó alkatrészeken kívül nem volt még más hibája. 

 

Amikor ezt vásároltam a Mirkának csak levegős gépeit lehetett  itthon kapni és abban pedig nagyon falánkok voltak. Ezért esett a német gyártóra a választás, nagyon kényelmes a használata, a járása stb. Ettől függetlenül most mindenképpen megnézném a Mirka elektromos változatát ha váltani kellene. 

 

Másokat is foglalkoztat ez :

 

https://www.youtube.com/watch?v=9ux7gSpe19w&t=1s

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=oPI7cyr3pRI&t=35s

Előzmény: Paco155 (183961)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183964

Azt lehet tételesen cáfolni hogy minden Festool kenterbe veri.  Igen, szerintem is van amiben övék a legjobb.

Előzmény: tfe_tng (183963)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183963

Na, pont ezért kérdezgetek, mert arra nincs pénzem hogy _mindet_ kipróbáljam és majd valamelyiket használom a végén :)

Most egy kis maki excenter csiszolóm van, azt nem szeretem. Elképesztően kényelmetlen, már rövid távon is, annyira rezeg hogy megőrülök tőle, főleg ha 100-ról indulva 320-ig fel kell valamit csiszolni (szaunában csináltam rendesen)

 

De azért minden festool-ra nem fogod tudni tételesen cáfolni az állítást, a TS55/75 vagy a kapex-re ez baromi nehéz lesz. (bár merülőben állítolag a mafel erős, de az meg talán drágább mint a festool, kapexnek nem is tudom van-e igazi konkurenciája, ami meg ugyanannyira jó vagy esetleg jobb a domino-nál, az szignifikánsan drágább is - lamello, mafel)

 

A rendszer meg ki van találva. Összerakod a tápot a porszívócsővel és 5mp alatt gépet cserélsz. Ennél kevés kényelmesebb és gyorsabb megoldás van (szerintem). Az egész hóbelebanc mozgatható a systainerek miatt (meg minden egyéb cucc ami jön vele). Nyilván drága, de ha valaki ebből él, akkor annyira talán nem is. Olcsóbb egy asztalost festool-al felszerelni, mint mondjuk egy embedded developert licenszekkel, ezt tapasztalatból mondom :)

Előzmény: Paco155 (183961)
rferi Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183962

Ezzel nem akartam sokkolni a társaságot. Ráadásul az én videóm jól mutatja, milyen gyorsan bír lezajlani egy ilyen.

Ismerem ezt az esetet is, szomorú nagyon.

Előzmény: d_feco (183955)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183961

A Rotexnél azért nem jobb semmi mert az egy külön állatfaj. Ha külön-külön nézném a 3 alkalmazását akkor mindegyiknél találnék jobbat - lásd sokkal jobb szalagcsiszolók excenteres csiszolók és polírgépek vannak a piacon mint amit ez tud.  De így egyben hogy csak átkapcsolom a durvázás után és mehet a finomcsiszolás - nagyon hálás dolog.

 

Viszont a Festool egyéb csiszolóinál azért jobb a Mirka, mert az a cég viszont semmi mással nem foglalkozik, csakis a csiszolástechnikával. Azt fejleszti, tökéletesítgeti hosszú ideje, és az összes fejlesztési pénze abba megy. Mittomén, pl 150-es excenteres gépből van neki olyan ami 3 mm van ami 5 és van ami 6 mm rezgéssel dolgozik mert mondjuk sírköveseknek az elsőt javasolják autófényezőknek meg a harmadik készült. Természetesen van elektromos és pneumatikus verzió mindháromból. És minden szerszám ergonómiája is tökéletesre van reszelgetve. Olyanra, hogy tökéletesen kézreálló a fogása, ott van a kapcsolója/fordulatállítója ahol a legkönnyebben eléred és rutinból azzal az ujjal használnád, pont a megfelelő a tömege, hogy még megtartsa a rezgést de ne rázza szét a kezed és túl súlyos se legyen hosszú órákon keresztül tudd használni. Szóval ilyen finomságok amelyek akkor jönnek elő ha már használtad valaha. Ezeket ráadásul nagyon nehéz a katalógusba beírni. :P

Előzmény: tfe_tng (183959)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183960

Izé, egyetértünk, de Computerguru azt mondta, hogy a Festool ugyan drága, de minden terméke kenterbe veri a konkurrenseit. Na ez az amit akár tételesen cáfolni lehet. :P 

Előzmény: tfe_tng (183958)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183959

Most leszámítva hogy a rotex mennyire ki van találva, miért jobb a Mirka ? Tényleg érdekel, mert ha egy árban vannak akkor megfontolom, de nagyjából most találkoztam először ezzel a márkával... 

Előzmény: Paco155 (183927)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183958

Festool szerintem le van maradva az akkus technikában. Kézi fúrók amúgy sem a pontosságról vagy az elszívásról híresek (amikben a festool viszont nagyon jó). Mondjuk a cserélhető fej az zseniális, tudom hogy másnak is van ilyen, de festool volt az első a kezemben és rájöttem hogy ez jó dolog. 

 

De az, hogy 90k-ért szénkefés kézifúrót adnak, az mondjuk botrány. (CXS)

(Azért hozzáteszem hogy kézben aztán teljesen mindegy, annyit úgysem használom hogy zavarna ha folyamatos használat mellett delután kettőre lemerülne, a szénkefe meg kb akkor fog elkopni nálam mikor nyugdíjas leszek)

Előzmény: Paco155 (183927)
kofic Creative Commons License 2020.01.03 -1 1 183957

Kb 30 videót megnéztem német szerelőkről, gyakorlatilag az összeset mínuszolhattam volna olyan hibákat vétenek a mosogatógépeknél. Egy brigád volt akik szépen dolgoztak de ők sem hibátlanok. Ezt a papírsablonosdit se tudják elfelejteni.  Erről a beépítő sínről https://cdn2.schaecke.at/medias/sys_Austria/sheets/sheets/hfd/hcc/9159957610526/Te-SZ73005.pdf l nem találtam semmit. 

 

itt egy mintakonyha el is qrták: 

 

Innen hallani 0.34-nél hogyan ver bele a szomszéd frontba, úgy,hogy még a bal oldala nincs is rendesen rögzítve, jobbra meg akkora luft van, hogy az ujjam befér.  Kifelejtették(betervezni)5cm széles sarok blendét.Jelen esetben 18mm is elég lenne, csak az meg csúnya.  https://youtu.be/kVHdulCrBG4?t=34

 

 

Csúszó mechanikát gyárt a Bosch a Siemens stb.  még a Grundig is nagyon kezes és jól szerelhető. Vannak olyanok is amik mindkét módon szerelhetők, attól függ milyen magasra kerülnek. 

 

 

Ha 10 cm a lábazat akkor a mosogatógép és a munkalap közé bekerül egy 20mm vastag anyag. Hasonló módon mint a rejtett fogantyúnál de itt műanyag foglalatba. Így az előlap ca.20 mm-rel feljebb kerül a mosogatógép felső élétől. Magyarán ennyivel lóg túl a gépen. Így már lenyitható, de ezt már a tervezési fázisban ellenőrizni kell. 

 

 

Előzmény: coopeer82 (183950)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183956

Dzsízusz

Előzmény: d_feco (183955)
d_feco Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183955

Szerintem ez a pár kép még jobban fedi a valóságot - bár nem szenvedett sokat. CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK!!!

 

https://durva.zug.hu/rough-magazine-posts/299/Amikor-a-laza-polot-berantotta-a-femmegmunkalo-gep

Előzmény: rferi (183908)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 183954

Mi ez a szexmisszió? Szegény gyerek majd öngyilki lesz zavarában. Ráadásul fiú jött össze, amikből ők pont nem kértek.

Előzmény: stolaz (183953)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183953

"Na azt hajtogassa, akinek két anyja volt!"  Mi a bajod a kis sráccal?  ----> https://noizz.hu/szines/ket-biologia-anyja-lett-egy-gyereknek-angliaban/25dbfrc

Előzmény: rferi (183652)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183952

Gagyi de rövid ideig jól vág

Előzmény: 60bela60 (183945)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183951

Még ne, bele fogok szeretni. :-( 

De visszatérhetünk rá :-)

 

Előzmény: Paco155 (183947)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183950

Köszi, igen ezek fontos kérdések és elég általánosan is kérdeztem az igaz.

 

Az alapeset, hogy

- a pult teteje 90-91 cm (nálam)

- általában olyan mosogatógép került mindig be nálam, hogy inkább a 15 cm-es lábazatot választottam, tehát az előlap mindig beleütközött volna a gépbe(egyszer egy ikeas mosogatgép esetében volt benne csúszós szett gyárilag)

- most lenne az az eset ahol az az 5cm is fontos lenne alulról. 100(láb) + 18 (alsólap vagy hűtőkonzol) + 880 (hűtő) + 18 + 450 (sütő "slim") + 18 + Ide kérdés,  hogy még a mikro befér-e ? Igen lehet hogy más magas, de ez egy garzonba lesz ami tele lesz kompromisszumokkal és csak egy torony lehet. Egy picit kerülném a felső szekrény lenyúlását a mikronak mert az annyira nekem nem tetszetős.

 

Az alsó osztású előlap sem annyira preferált, bár láttam már én is ilyet.

Milyen az az oldalra szerelhető beépítő sín? Netes linket nem tudsz küldeni vagy egy képet? Egyébként az ikeában lehet venni csúsztató szettet, de amikor a kezemben fogtam egyszer akkor elég bonyesznak tűnt és az sem tetszett hogy a gép és az előlap között képez egy szabad szemmel jól látható rést. Nem is olcsó egyébként. Mintha más lenne mint amit az ikea géphez hozzácsomagolnak. Jah és a ikea mosogatógép oldalán elő van készítve a csúszó lehetőség (jó magyarosan :) )

Előzmény: kofic (183930)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 1 183949

A bohács barkács választékát itt meg tudod nézni: 

http://www.bohacs.eu/arak/retegelt_lemez_arak

Előzmény: coopeer82 (183948)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183948

Ha kicsi a mennyiség akkor igaz hogy nem számít annyira az ár, de az fontos, hogy milyenek a tapasztalatok és a választék, igaz azt nem kérdeztem:) Köszi!

 

Obit inkább kihagynám bár már én is vettem náluk ezt az pl. egy jó vasárnap:)

Előzmény: Paco155 (183917)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183947

De ha szeretnéd kipróbálni akkor tényleg átugrom a dobozzal hétvégén és nyüstölheted nyugodtan pár hétig.

Előzmény: stolaz (183942)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183946

Köszi köszi !Ez nagyon hasznos!

Előzmény: apaf3j (183914)
60bela60 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183945

Sziasztok!

 

Dedra körfűrészlapok milyenek?

rferi Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183944

Nem, de arrébb szoktunk állni.

Több ilyen szeem közé robbanást láttam már.

Előzmény: adam654321 (183933)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183943

Igen.  Van 125-ös is belőle, ahhoz könnyebb faipari szemcsés papírt találni, a 150-es meg inkább autó/hajóipari cucc festékcsiszolás, polírozás, ilyesmi.

Előzmény: stolaz (183942)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183942
Előzmény: Paco155 (183941)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183941

Kicsit bővebben:  A Rotexxel kiváltasz egy szalagcsiszolót, egy excentercsiszolót és egy polírgépet.  A három külön gép árát összeadva, már nem is olyan nagy ugrás a rotex ára. És ha ez a három gép olyan teljesítményű és minőségű mint a rotex akkor az utóbbi még olcsóbb is. 

Előzmény: stolaz (183934)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183940

Nekem kötött egy sálat. 

(mármint nem a Te asszonyod, ne úgy értsd:-)

Ezt a sálat nem cserélném el egyik Festoolra sem.

Előzmény: Paco155 (183929)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183939

Ha lehetne több plusszt is adni a hozzászólásra, nyomnék még ra egy párat.

Előzmény: rferi (183922)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183938

ill. 3:53

Előzmény: stolaz (183936)
halaloszto Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 183937

huh. örülök hogy megúsztad. ismertem egy embert, aki kapcsitápokkal foglalkozott. ott az első bekapcsnál ez nem ritka. valami megrázó élmény után mindig úgy kapcsolta be, hogy előtte ráborított egy vödröt.

Előzmény: adam654321 (183933)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183936

3:56-nál felkacagtam...

Előzmény: pali923 (183913)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183935

Ha genya leszek akkor odaadom próbálgasd egy kicsit. :)

Előzmény: stolaz (183934)
stolaz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183934

Porszívó még csak-csak. Kapex feltétlen. De rotex?? Biztos? Horror ár.

Előzmény: Paco155 (183905)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 183933

Tegnap egy egyszerű tranzisztoros gyújtást próbáltam ki breadboard-on. (Danuvia mkp-hoz készül).

A fő tranzisztor (TO220 tokozású) akkora robbanással adta meg magát, hogy a műanyag ház az egyik lábbal együtt repült a két szemem közé.

Eszébe se jut az embernek védőszemüveget venni egy ilyen munkához...

 

kofic Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183932

Pl . a dekopírfűrész. Most nyúzom a másodikat, de harmadik biztosan nem lesz. Ennek a lelkét is kicserélték már garanciában, de soha nem lesz olyan jó mint egy régi Makita. Volt alkalmam szinte az összes gyártó legjobbjait kipróbálni, de az öreg  Makita tudja a legegyenletesebb futást. A cégnél Festool volt rendszeresítve, tényleg átment jónéhány a kezeim között így azt gonolom megalapozott a tapasztalatom. 

 

 

Festool merülő   -mindkét típus- csiszolás, elszívás, rendszerben használva valóban kiemelkedő, megbízható és imádható. 

 

 

 

A cégnél akkus behajtóként DeWaltokat használtak, ezek váltak be a legjobban. A sarokbehajtók Milwaukeek voltak. Én privát vettem egy pici Metabot, nekem az elsődleges szempont a súly és a rövid méret volt, ezt használtam munkában is. Ha valaki 8-10 órában a kezében tart egy gépet, nem érdekli a nyomaték, meg a volt, csak az, hogy mennyire kényelmes vele dolgozni. 

Előzmény: Computerguru (183916)
Pillanatragasz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183931

Sajnos a veszély az nem figyelmeztet elöre. Vannak külsö tényezök . Egyszer arrább léptem a küszürügéptöl a vízért hogy hütsem le a fúró élét.  Szóval ott se voltam eltörött a kö .Ha ott legyek a fogaimat mind béverte volna.

Előzmény: pali923 (183926)
kofic Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183930

És egy másik dilemma, hogy konyhabútornál a lábazatot 10 vagy 15 cm-re szoktátok tervezni? Én eddig 15 cm-es aluval dolgoztam. Ez segít abban is hogy a mosogatógép fix előlapjától ki lehessen nyitni a mosogatógépet.

 

 

Nincs általános szabály. Persze a mosogatógép magassága néha probléma de, 

- milyen magas a munkapult ? 

- mi a mosogatógép típusa?

- miért nem ismerik itthon az oldalra szerelhető univerzális beépítő sínt ? (a forgalmazók sem! cikkszám alapján sem rendelhető )

- fogantyú nélküli nyitásnál a munkalap alatt elhagyható-e 5cm a magasségból, vagy dupla előlapot kell rögzíteni az integrált fogantyúval ?

- bizonyos esetkben az előlapot túl kell lógatni felfelé 22mm-t, erre is létezik gyári tobzás a munkalap alá, de ki ismeri?

- a mosogató gép előlapja osztott és nyitáskor az alsó 10 cm felhajlik az előlapra, 6-8 cm-es lábazat esetén. 

 

Biztosan kihagytam még valamit, de ezek nem rendhagyó esetek, csak eltérnek az átlagostól. Ha a kuncsaft  vagy "dizájnban", vagy magasságban kicsit mást szeretne akkor is  megoldást kell mutatni és nem pedig ragaszkodni a megszokotthoz. Tudni  illik alternatívákat felkínálni, majd ő meghozza a kompromisszumot ezek tudatában. Elvégre a megrendelőt hívják annak aminek. 

Előzmény: coopeer82 (183898)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183929

 

"Ráadásul a feleségem vette karácsonyra "

Nekem is megvette anno az asszony karira a Festool LZK-HM-et, amikor megkérdezte mit kérek, de azóta sem tudja mire használom. :P

Előzmény: Computerguru (183923)
Pillanatragasz Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183928

Jó dolog cserélni ha elöre haladsz vele vagy csak azt hiszed mindegy . 

1, 8 as monofázisos motort én is elcseréltem háromfázisos 4 kw os ra. Egy az egybe. 

Előzmény: Deathstar82 (183925)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183927

A Rotexxel most is egyetértek. :P  Ezért írtam azt, hogy a normál csiszológépeket. :D  A Mirkával meg kb. egy árban van nem olcsóbb - és a Mirka jobb..... 

 

De akkor menjünk más területre pl. a nemrég kitárgyalt akkusfúrók.  Semmivel nem jobb a Festoolé mint egy hasonló méretű Milwaukee, vagy akár DeWalt.  Csak jóval drágább.

Előzmény: Computerguru (183923)
pali923 Creative Commons License 2020.01.03 0 3 183926

Nekem meggyőződésem, hogy a legtöbb baleset akkor történik, amikor már 126-szor ismétled ugyanazt a feladatot, unod és fáradsz, és/vagy már más feladaton jár az eszed.

Előzmény: rferi (183922)
Deathstar82 Creative Commons License 2020.01.03 0 3 183925

Lehet én vagyok itt egyetlen ellenpélda a földön :), de én nem Festoolra cseréltem a gépem, hanem a Festol Dominot cseréltem le egy Makita PJ7000J lamellázóra és egy Merida Trekking kerékpárra.

 

tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 1 183924

B+, hol adnak ilyen feleséget ? :)

Előzmény: Computerguru (183923)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183923

1 órája még egyetértettél rotexxel mondjuk. :) De igazad van a Mirkát nem veri kenterbe, csak olcsóbb nála és ugyanolyan jó. Ráadásul minél több Festool cucca van embernek, annál inkább kijönnek a rendszer előnyei (itt pl. a közös áramkábel és elszívócsatlakozó).

 

Valóban megfutottuk ezt a kört és nem bántam meg a döntést. Valószínűleg a másikkal is így lett volna mondjuk. Mióta Rotexxel csiszolok, minden alkalommal vigyorgok, amikor előveszem a gépet. Ráadásul a feleségem vette karácsonyra és azóta kb 20x elmondtam neki, hogy mennyire megkönnyítette az életem. Már unja. :)

Előzmény: Paco155 (183919)
rferi Creative Commons License 2020.01.03 0 5 183922

Meg az fontos még, hogy előre el kell játszani, mi a teendő, ha baleset történik.

Tavaly egy nagyon kényes, és nagyon új akkutipust mértek a laborunkban egy cégtől, és erős volt a veszély a tűzre.

Konkrétan előre elpróbáltunk mindent, kinek mi lesz a szerepe, ha valóban kigyullad a cucc.

Ezen kívül mindent elpakoltunk az egész laborban, a menekülési útban és máshol is.

Ki lett mondva, ki hol állhat/ülhet, mit kell csináljon. Te lecsapod ezt a kapcsolót, Te kirántod ezeket a drótokat, Te kinyitod az ajtót, Te kitolod a mérési összeállítást az ajtókon. Nem szaladsz, nehogy eldőljön, de határozott sebességgel kiviszed, satöbbi.

Amikor egyedül dolgozunk, még inkább át kell ezt gondolni. Át kell gondolni, mi történhet, és az ellen hogyan lehet védekezni. Ha ezt megcsináljuk, kevésbé esünk pánikba, és ha mégis megtörténik a baj, csökkenhet a hatása.

 

Előzmény: pali923 (183920)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183921

Uhh.... Nem játék na! Az ember hajlamos elfelejtkezni.   

Előzmény: rferi (183909)
pali923 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183920

Elméletben mindenki ismeri a balesetvédelmi szabályokat és teendőket, de senki nem veszi ezeket komolyan addig, amíg a saját kárán nem tanul. Sajnos ilyenek vagyunk.

 

Azért egyet mondok én is: az ujjamból csak pár mm-t vágtam le, de nagy szerencse. hogy asszonypajtás ott volt mellettem, aki orvos, egyből reagált. Könnyen sokkot kap az ember szerinte ilyenkor. Két teendő azonnal bármilyen balesetnél: fájdalomcsillapító, akár több is, és sok vizet inni.

Előzmény: rferi (183915)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183919

Jó, akkor nézd meg a pl a normál csiszológépeiket, és hasonlítsd össze a közvetlen konkurrenciával, a Mirka-val. 

(Bár mintha halvány emlékeim lennének arról, hogy ugyanezt a kört veled egyszer már ugyanígy megfutottuk)

Előzmény: Computerguru (183916)
rferi Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183918

Budán ott van még a Bakosfa is a Körtérnél, vágnak rétegeltet is.

Előzmény: coopeer82 (183910)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183917

Nagyjából bárhol.  

Bohács barkácsban biztosan van rétegelt és vágnak is, Bauhausban és Obiban is tudom, hogy van és szabják is, normál lapszabászatokat passzolom, hogy rétegeltet tartanak-e.  Egy táblánál még az árkülönbség sem olyan, hogy megérje 20 kilométert autózni oda-vissza az ezer forinttal olcsóbb lapért.  (És az még csak mondjuk két kerületnyi táv.)

Előzmény: coopeer82 (183910)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.03 -1 1 183916

Biztos igazad van, de szeretnék már egy Festool gépet látni, ami nem veri kenterbe a konkurenciát. Nekem a következő a marógépük lesz, és van egy tippem, hogy pl. porelszívásban az is kb. 5x jobb, mint az összes többi.

 

"Ha legközelebb gépet kell vennem és van az USA tagállam nevével fémjelzettből is, akkor jó eséllyel azt fogom választani."

Oké, csak akkor majd Wisconsin-t keress! :)

Előzmény: Paco155 (183902)
rferi Creative Commons License 2020.01.03 0 2 183915

Hát nem!

Ez itt elmond mindent, de elhülyéskedi, miközben az enyém megmutatja a brutál valóságot.

A brutál valóságot, amin látod, ahogy a srác pár másodperc után elájul, ahol látod, hogy a segítő csávó se állítja le a gépet, mikor odajön, ahol látod, hogy hosszú másodpercekig csak rohangálnak felalá, segítség helyett, ezzel is rontva a helyzetet, ahol látod, hogy a gép körül a srác háta mögött nincs tiszta terület, és ide-oda mászkálnak mögötte, meg is lökik munka közben, ami itt ugyan nem számított, de az is balesetveszélyt okozhat.

Az valódi, és jól át kell nézni minden másodpercét, mert mindegyik tartalmaz tanulságot, hogyan NE!

 

Előzmény: pali923 (183913)
apaf3j Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183914

Faanyag és rétegelt lemez: Larex vagy Zatik. Az utóbbi azt hiszem, drágább, viszont annyi előnye van, hogy vásárlás előtt körbejárhatsz, akár magadnak is összeszedheted a cuccokat, és egzotikus faanyagokból is nagy a választékuk. A Larex állandó helyszűkével küzd, szinte bármit akarsz, villástargoncával kell hozzá ügyeskedni. nem tudom, itt előre kiválogathatod-e, amit akarsz (én még nem próbáltam), de a targoncával levett rakatban azért segítenek válogatni. A Larexnél a rétegelt lemez táblán egy vágás talán ingyen van, de persze felárért fel is szabathatod méretre (lehet, hogy a Zatiknál is, de ott még nem próbáltam). A Larexnél ingyen elvágják a túl hosszú anyagot, de csak láncfűrésszel, a Zatiknál feláras, viszont körfűrésszel csinálják.

 

Emellett én nagyon szeretem a Keresztúri úton a Faburgot. Még csak bútorlapot vettem náluk (van rétegelt lemez is), de nagyon rendesek, és az eddigi tapasztalataim szerint abszolút pontosan szabnak. 

 

Ezeken kívül persze van még rengeteg más hely is, de személyes tapasztalataim csak velük vannak.

Előzmény: coopeer82 (183911)
pali923 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183913

Ha már baleset, akkor már inkább az örök klasszikus Klaus. :)

Előzmény: rferi (183908)
pali923 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183912

Tegnap járt nálunk egy szerelő. Ő mesélte, hogy vagy 8-10 évig haragban volt vele a szomszédja. Akkor békültek ki, mikor a szomszéd belevágott a lábfejébe egy flexszel, és csak ő volt a közelben, aki be tudta vinni a kórházba...

Előzmény: Hobbit_G (183889)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183911

persze az mindegy 

Előzmény: apaf3j (183906)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183910

Max egy tabla és vagatva

Előzmény: Paco155 (183897)
rferi Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183909

Előzőt erre szerettem volna válaszként!

Előzmény: Mindenváró Ádám (183890)
rferi Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183908
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183907

Univerzálisabbnak érzem, mint a kekszmarókat. De különben is, abban a ligában, amiben a domino játszik az olcsók között van :) (lásd lamello zeta és barátai)

Előzmény: Paco155 (183905)
apaf3j Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183906

Szia!

 

Mindegy, hogy Budapest melyik részén?

Előzmény: coopeer82 (183896)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183905

Kapex, Rotex, porszívó, ezekkel mondjuk én is egyetértek. Dominót nem tudom. 

Előzmény: tfe_tng (183904)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183904

Tudom, nyilván ésszel fogom csinálni. Amit venni akarok az a domino, kis kapex és egy rotex. Esetleg egy porszívó hozzájuk, a mostani maki porszívót meg beépítem fixen a kapex mellé. Fúróban meg fogom próbálni a PBD 40-et (nagyrészt a ti hatásotokra :)

 

Egyenlőre úgy vagyok vele, hogy ezek azok a gépek amik baromi jók a festool-tól, de aztan majd meglátjuk. Már ez a lista is egy kis afrikai banánköztársaság éves GDP-jének felel meg :)

 

De pl semmi értelmét nem látom a maki ütvecsavarozót lecserélni, mert az nagyon-nagyon jó, és öröm vele dolgozni.

 

Ami igazán kellene még az egy gyalu és egy vastagoló, de ezek nem annyira égetőek...

Előzmény: Paco155 (183902)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183903

Legyen. :P

Előzmény: adam654321 (183900)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183902

Hidd el az se jó, ha mindent Festoolra cserélsz ész nélkül.  Mindenkinek vannak jobb és rosszabb gépei, és a Festool sem éri meg a az plusz árat minden esetben (van amikor igen).

Előzmény: tfe_tng (183899)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 1 183901

Három cella, 3,6V vs. 4V ?

Előzmény: adam654321 (183900)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183900

Lithiumos akkuk esetében a 10.8V és a 12V gyakorlatilag ugyanaz, csak az egyiknél az "átlagos", a másiknál a legnagyobb feszültséget írják rá.

Előzmény: Paco155 (183894)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183899

Kösz a leírást. 

 

> de ne kezdjél hasonlítani, mert úgy jársz mint én és folyamatosan cserélni fogsz mindent Dw-re vagy Milkiwayre

 

Sajnos már eljutottam ebbe az állapotba, de nem ezekre fogok cserélni :)

(Najó, pont a furó csavarozót és az ütvecsavarozót nem fogom lecserélni, de az asztalos gépeim mindenképp. De majd csak a domino utan :)

Előzmény: Hobbit_G (183892)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183898

És egy másik dilemma, hogy konyhabútornál a lábazatot 10 vagy 15 cm-re szoktátok tervezni? Én eddig 15 cm-es aluval dolgoztam. Ez segít abban is hogy a mosogatógép fix előlapjától ki lehessen nyitni a mosogatógépet. 10cm-nél ez már problémás, mert annyira lenyúlik az előlap, hogy beleütközik a gépbe alul. Persze vannak csúszóprofilok, de az plusz pénz.

Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183897

Kezdjük az elején.   Mi a kisebb mennyiség? Egy tábla? Vagy vágatva?

Előzmény: coopeer82 (183896)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183896

Sziasztok, mivel  általában bútorlapokkal dolgoztam eddig kérdezném, hogy Bp-en hol érdemes beszerezni rétegelt lemezt illetve egyéb fa anyagokat akár kisebb mennyiségben? Van tipp? Köszi!:)

Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183895

eggyik -> egyik.    Dadog a kezem a billentyűn. :P

Előzmény: Paco155 (183894)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183894

"Ügyfél érdeklődött akkus 10.8-as csavarozó iránt."

Azért azt is hozzá kell tenni, hogy a Makita akksis gépem egy 10.8-as.  2008 ban vettem, hiba nélkül működik, az eggyik akksija már közel megadta magát, de a másik még legalább 60%-os (nyáron lesz 12 éves!) és ha másikat szeretnék venni helyette akkor simán besétálok az üzletbe és megveszem ugyanazt a darabot. A Milwaukeeval ezt azért nem hasonlítom össze mert egyrészt az még csak hároméves másrészt pedig bár ugyanaz az akku mérete, de 12 V-os.

Előzmény: Hobbit_G (183892)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183893

A másodikat nem szabad megvenni.  (Eleve ki hiszi el a 147 Nm-t egy negyedcolos száron? Kettétöri mint a ropit.) 

Ha nagyon kis csavarokat akarsz tekergetni akkor M12FIW38  ha nagyobbakat akkor M12FIW12  az amit már be szabad szerezni ( igaz itt is a 340 Nm a hihetetlen érték, de a tapasztalatok szerint nem is tudják csak a harmadát. :P  ) 

Ha igazán jót akarsz és van még raktáron akkor a CIW sorozatot keresd, M12CIW38 (3/8 négyszögfej) vagy M12CIW12 (félcol négyszögfej). Az M12CIW38 egy nagyon jó kis gép a 23/158 Nm értékeivel.  És azt tudja is.

Előzmény: Hobbit_G (183892)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 183892

Csak egy példa

 

Ügyfél érdeklődött akkus 10.8-as csavarozó iránt.

 

Megnézte Makitát (legnagyobb falunk legjobb helyen), jójó, nézzünk mást is. Megnéztük Metabot és Dewaltot (Milwaukee kiesett ára miatt), Dewalt 211-es szett kezében maradt. Azt mondja nagyságrenddel kényelmesebb. Úgy vitte, hogy 2x volt a szett ára, mert ebben volt egy ütvecsavarozó (100Nm), egy fúrócsavarozó (30Nm) és 2 akku gyorstöltő.

 

A Milwaukee a fémipar fele húz, ez jól látható a felhozatalán, Dewalt meg inkább asztalos irányba (ahol nem fedik egymást a gépeik).

A kettő kb egy szint megbízhatóságban és kényelemben (bár itt a piros picit még jobb), akkuk is jól bírják.

De

Milwaukee nagyon ráfeküdt a 12V szegmensre, érdemes megnézni mit hoznak ki belőle, miközben baromi kényelmes gépek és nem nagyok.

 

Viszont míg Dw gépek hálózatiban is nagyon jók, addig M gépei nem annyira, ott elmaradt, nem arra fejleszt.

 

Makitának nagy előnye a hatalmas akkus park, ugyanez a hátránya is, mert nem marad elég idő normálisan lefejleszteni mindent. Egyszerűen megbízhatóságban közel sem olyan jók már, mint Dewalt (aki sokkal kevesebb akkus géppel büszkélkedhet, viszont jókkal, sok olyan van Makitának, amihez hasonló nincs Dw-nél, pl 10.8 kalapács, egy darab nincs, amit klímások imádnak pl), Milwaukee.

 

 

Az nálunk jól látszódik aki elment Dw vagy Milwaukee irányba Makitáról nem megy vissza, eszébe se jut.

 

Amúgy otthoni, átlag használatnál a Makita is nagyon sokáig jó lesz, de ne kezdjél hasonlítani, mert úgy jársz mint én és folyamatosan cserélni fogsz mindent Dw-re vagy Milkiwayre :D

 

Én evvel szemezgetek régóta:

http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_milwaukee_m12_fddxkit202x_fuel_akkus_leveheto_tokmanyu_szenkefe_nelkuli_furocsavarozo_2x20ah&kat=17&id=76295

 

És persze ehhez egy kis ütvecsavarozó is kell, ha már :D

http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_milwaukee_m12_fid0_akkus_szenkefe_mentes_utvecsavarozo_12vakku_es_tolto_nelkul_4933459822&kat=12&id=62104

 

Ha most kéne dönteni melyik márka legyen én a Milkiway felé húznék., kényelemben kb verhetetlenek, nekünk a 12V rendszerük meg bőven sok.

Előzmény: tfe_tng (183879)
Gaborkik Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183891

Én pl. helyből kidobálom a kapucnis pulcsik zsinórjait, mert csak idegesítenek. De mióta több sztorit is hallottam gyűrű miat letépett ujjakról azt is hanyagolom.

Előzmény: Hobbit_G (183889)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183890

Egyik oktatóm mesélte előszeretettel azt a történetet, amikor az esztergályos bácsi nem varratta vissza azonnal a mandzsettagombot a mamával, hanem lement még benne dolgozni a műhelybe... Amikor ment a néni szólni hogy ebéd van, látta hogy a papát átbújasztotta az eszterga néhányszor az ágy meg az orsó között a csuklójánál fogva...

Nem tudom igaz-e ,de nagyon hatásos történet. 

Előzmény: Hobbit_G (183889)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183889

Sajnos nem ez volt a gond, flexelés közben beakadt a kapucnizsinór a forgórészbe és hirtelen húzta le a fejem. A kuplungnak ellent tudtam tartani és ki tudtam kapcsolni. Mivel ez baromi gyorsan történt szinte kizárt, hogy kuplung nélküli 1000W vagy erősebb flexnél is ilyen szerencsésen járok. Azóta se értem hogy tudtam olyan gyorsan reagálni a dologra.

 

Persze azóta eszembe nem jut ilyen pulcsiban dolgozni lent...

 

Munka közben ennek az 1000w metabonak sose állt meg a tárcsája, nagyon szeretem használni, pláne a gyorsanyás rögzítése kiváló

 

 

Előzmény: 409 (183888)
409 Creative Commons License 2020.01.02 0 2 183888

 

 Kicsit túlbecsülitek ezeknek a gépeknek a gyilkolóhajlamait.  Kuplung nélkül is csak annyi történt volna, hogy "lefullad" a gép, vagy elszakad a vágótárcsa a szorítótárcsák pereménél. (és ott marad beszorulva az anyagba)

Előzmény: Hobbit_G (183866)
409 Creative Commons License 2020.01.02 0 1 183887

 

 Ezek inkább forstner fúrók. Elvileg a rövid fej ellenére is központosan fog belekapni az anyagba, utána meg vezeti magát mint a forstner is. A derékszög már nem biztos a vékonyabb szár miatt, kézből fúrás esetén. De kérdés milyen sablonnal akarja valaki ezt használni. Azaz milyen vastag pl. a wolfcraftod? Az általad linkeltnek összesen 27mm a munkahossza, míg az előzőnek is csak 40mm. Ezekből lejön a csapozó vastagsága.

Előzmény: Törölt nick (183881)
Kamelot Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183886

Ez a fúró inkább ilyenhez való. A hagyományos sablonhoz én nem használnám mert szerintem rövid a megvezetése. De ízlések és pofonok.

Előzmény: somtamas (183880)
Kamelot Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183885

Az elejével nem értek egyet. Ezek lelapolt szárú sorozatfúróba való fúrók.

Előzmény: halaloszto (183876)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183884

Vajon ezek a köldökcsapfúrók jók a csapozó sablonokhoz?

 

Nézd, mivel a köldökcsap "szabvány" méretű, a fúrók is meg a sablonok is. De amúgy ja ráhibáztál, nem érdemes ezen annyit agyalni, ha nem naponta százszámra fúrsz köldökcsap furatokat. 6-8-10-es fafúrók - én nem sokat tiplizek, de amikor kellett: a sima fafúró, mélységütközővel bőven megtette a maga dolgát. Sablonnak én a Wolfcraftét használom, amennyire nekem kell arra bőven elég.

Előzmény: somtamas (183880)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183883

Nehéz elmagyarázni, ha a technikai értékeket nézed akkor semmiben - ha az ugyanolyan makitával veted össze. Ha a kezedben van és használod akkor valahogy jobb...   ( Ja, nem vagyok Makitaellenes, 7vagy 8 türkiz gépem van és megelégedéssel használom őket - de akkusban valahogy Milwaukee)

Előzmény: tfe_tng (183879)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183882

Vezetékes 125-ös.

Előzmény: Törölt nick (183874)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.02 0 1 183881

"Mert ez maró, nem fúró. "

 

Nem akarok belevau, de megint kell: ez ponthogy fúró, a nevében is benne van :D Köldökcsapfúró. Tiplifúró.

Vagy félreértelek de nagyon ...

 

Én pont hogy azt akartam írni, még korábban, Ádámnak, hogy marásra nem lesz jó vagy nem biztos, PONT azért mert a spirál kisebb mint a fúrófej -> belemegy a fába, aztán mi fog oldalirányban marni? Semmi mert kisebbnek látom én is a spirált.

 

De aztán leesett, hogy Somtamas nem marni akart, hanem csapozó sablonnal használni a cuccot. Arra meg jogos volt a "miért ne". Miért ne? Gondolom ilyesmi csapozó sablonra gondolt, nem pl vmi spéci csapfészek maró sablonra. Csapfészekre inkább ilyet használnék, amit Árvai Zoli is igen istenít. Vagy a már sokszor kitárgyalt spirálmarókat

Előzmény: halaloszto (183876)
somtamas Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183880

Köszönöm, hogy szóltál!

Azt jól benéztem... Természetesen jobbos kellene.

De a kérdés még fenn áll.

Vajon ezek a köldökcsapfúrók jók a csapozó sablonokhoz?

Vagy felesleges ezen pörögni.

Pont olyan jó arra a normál fa fúrószár is.

 

Előzmény: Kamelot (183869)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183879

Értem hogy jók, de mitől jobb mint a maki ? :)

 

Nekem maki furócsavarozóm van, az messze nincs 136Nm, de meg az is ki tudja tekerni a kezemből magát, ha nem figyelek oda. Nem is használom csavarozásra, fúrni meg tokéletes. Az ütvecsavarozót (szintén maki) viszont nagyon szeretem, azzal 200-as meg 140-es ácsszerkezeti csavarokat hajtottam be a gyerekek mászókájába, három naponta kellett tölteni csak. 

 

Ezek mellé vettem egy kis festoolt (CXS), amivel finomabban lehet dolgozni, de azóta azt vettem észre, hogy ha nem kell nagyon nagy erő, akkor inkabb a kis festool mint bármelyik másik. (könnyebb, finomabban lehet vele dolgozni)

 

Van még egy fúrókalapácsom, akkus maki, az zseniális kis cucc. Kétszer merült le az akkuja használat közben, először akkor, amikor a negyedik 20-as furatot csináltam 30-as zsalukő falba, a második eset az volt, amikor ki kellett vésni a kerítésbe (szintén zsalukő) a süllyesztett postaláda helyét. Sokszor jutottam el majdnem az "ott b@ssza meg a k...a anyját" állapotba, de végül meglett :) Sima 6-os, 8-as furatokat úgy csinál a monolit födémbe, hogy öröm nézni :)

Előzmény: Törölt nick (183871)
Livio Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183878

A függő kábelekkel koncentrikus rögzítésben gondolkodtál? Elképzelhető, hogy ez igényelne még 1-2 gyártott alkatrészt, de szerintem nem lehetetlen.

Pl: A plafonra rögzített lemezre hegesztve/csavarozva kerülne egy külső mentes hüvely amin keresztül lógna le a vezeték. A menetes hüvely túllógna a deszkán, majd egy -mondjuk- peremesanya szorítaná fel a deszkát a plafonra ezen a hüvelyen.

Előzmény: Sike (183872)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183877

Nekem metabo 125 flexen a biztonsági kuplungot sikerült letesztelnem. Szerencsére olyat vettem, amiben volt (tudatos választás volt, bár nem volt olcsó). Ha nincs nem biztos most írnék...

 

És kb ezért lett ez és nem Dewalt :D

Előzmény: Törölt nick (183874)
halaloszto Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183876

Mert ez maró, nem fúró. Nincs élszalag, a spirál kisebb átmérőjű, mint A névleges mérete.

Előzmény: adam654321 (183865)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.02 0 1 183875

És mi van ha akármilyen "ronda" de a célra való dübel+csavarral fúrod fel azt a deszkadarabot, majd bedugózod. Olyan gyakran nem fog kelleni leszerelni. De ha egyszer mégis, kifúrod a dugót és csókolom. Nem is látszik a csavar, a dugó heéye sem sokat fog látszani lentől ... meg sokat nem is kell gondolkodnod. Hmm?

Előzmény: Sike (183872)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183874

Ezek gyorsdarabolók voltak? Vagy akkus flexek? Vagy vezetékesek?

 

Nekem flexből egy kis Bosch van, azt igen szeretem. Egyer már sikerült a kicback stopot is "kipróbálnom". De nincs összeahsonlítási alapom MW-val, vagy más márkával.

Előzmény: adam654321 (183867)
Bencuc Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183873

A terpesztővashoz gyakorlat kell, könnyen el lehet rontani. Fogóval könnyebb, az mindig ugyanannyit hajt a fogon. Itt van egy, saw set a nevük angolul. Kínaiakkal vigyázni kell, mert gyenge minőségűeknek elgörbülhet a betétje, ami meghajtja a fogat. Ezeknél mindig meg van adva milyen fogmérethez jók, egy intervallum szerint, általában 2 verzió van, az egyik a nagyobb fogakhoz, a másik a kisebbekhez. 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Eclipse-saw-set-tool-BNIB-woodwork-carpenter-joiner-cut-wood-doctor-hand-teeth/264586225394?hash=item3d9a9166f2:g:LgIAAOSwGTheDfjx

 

Itt meg van kész terpesztővas:

https://www.ebay.co.uk/itm/Saw-Set-with-Stop-Old-Tool/174142220413?hash=item288baf687d:g:M9IAAOSwxORd-RIO

Előzmény: kuperta (183852)
Sike Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183872

Pont azt akartam, hogy a látható legnagyobb nagy felületen semmilyen csavar ne legyen. De azt hiszem, most ezt újra át kell gondolnom. A menetszár jónak tűnik a könnyű szerelhetőség miatt. Milyen anyagú a plafonod? Mivel ragasztottad a plafonba a menetes szárat?

Sokkal jobban tetszene egy olyan megoldás, ha a plafonban nem a szár lenne, hanem valami belső metrikus menetes dűbel, amibe valami jobban kinéző, széles fejű imbuszos csavart hajtanék be, süllyesztve. De nem találtam ilyen dűbelt...

Előzmény: sr1 (183836)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183871

Mer'jók :)

 

Azért belevau, mert nekem is van MW akkis. Ütvecsé  meg fúró is. 5Ah-val "kifogyhatatlan" a cucc, de nem is ez a lényeg, hanem hogy mindkettő igen jól összerakott gép. A fúró is 136Nm-es, de úgy, hogy igen jól lehet kontrollálni. Nem bántam meg őket, mondjuk igen nagyot kellett nyelnem értük. Annyi hogy kis helyen a nagy akksival néha kényelmetlen  ... lenne nekem egy kis Bosch akkusom is, fiókozásra, szerelvényezésre pont jó .. lenne, mert "valahol" van. /nyáron kölcsönadva 2 hétre, azóta nem sikerült a "haverral" beszélnem ... :( neki biztos hogy soha többet semmitse/

Előzmény: tfe_tng (183870)
tfe_tng Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183870

Miért ? :)

Előzmény: Paco155 (183868)
Kamelot Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183869

Az azért feltünt ugye hogy ez balos fúró? Biztos ilyet szeretnél?

Előzmény: somtamas (183864)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183868

Ellenpéldaként. Van két Milwaukee akksis cuccom. Van Makita is egy darab. Ha legközelebb gépet kell vennem és van az USA tagállam nevével fémjelzettből is, akkor jó eséllyel azt fogom választani.

Előzmény: adam654321 (183867)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183867

Nemrég 20-as betonvasat daraboltam. Volt a terepen egy Milvóki meg egy Bosch. Százszor jobb volt a Bosch-sal csinálni, de nem tudom, miért. Persze a típusokra nem emlékszem, ahogy a teljesítményükre sem, szóval vegyétek úgy, hogy nem mondtam semmit. :D

Előzmény: Hobbit_G (183866)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183866

Hát ez az irány engem is kerülget erősen. Szerencsére nincs olyan gép, ami épp kéne, hála égnek.

 

Viszont egy tipp: akkusból nyugodtan, vezetékes Milkiway kerülendő, ne erőltesd. Akkusban baromi jók.

Előzmény: Mindenváró Ádám (183839)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183865

Miért ne?

Előzmény: somtamas (183864)
somtamas Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183864

Sziasztok!

 

Először is mindenkinek Boldog új évet kívánok!

 

Csapozó sablonokhoz használható ilyen szár: 

http://m.felsomarokes.webnode.hu/products/koldokcsapfuro-9700870bl/ ?

 

Köszi: Tamás

Sike Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183863

Hmm, hát igen, ez elég jogos. A 25 mm nyilván lehet hosszabb is. És lehet akár 2x2 csavar is... Vajon mennyi kellene neki, hogy tuti legyen...?

Előzmény: Paco155 (183846)
Sike Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183862

Az úgy jó lesz biztos. Én viszont nulláról indulok.

Előzmény: motor-os (183861)
motor-os Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183861

Ez gyári és fémből van. A mennyezethez illeszkedő rész köré akarok csinálni egy diszkrét fa keretet.

 

No meg festeni is kell már.

Előzmény: Sike (183833)
kukta5508 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183860

Szia!

Én benéztem és kisebbet rendeltem,nekem 132mm kel ez 130mm.

Szívesen át adom ha még nem vettél.

 

Előzmény: peppino (183831)
Notar66 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183859

A képen látható állapotot nem én okoztam. A pánt elég sokat lehetett hajlítgatva, ütögetve.

Igen, tervezem, hogy a csavarok helyét felfúrom legalább tízesre, keményfa tiplit beragasztok, abba megy az új csavar, de úgy látom, hogy a beállítást (hajlítgatást) csak a helyén lévő ajtó esetében lehet megcsinálni, az meg elég esetleges, a már felfúrt pántra nem tudok rátartani, feszül a csavarozás is. Ha a leszerelt pántot hajlítgatom, akkor vagy sikerül, vagy nem. Ez egy félig üvegezett ajtó. Talán bevéső pánt is mehetne bele, de bíztam abban, van valami modernebb, jobb megoldás.

Előzmény: stolaz (183858)
stolaz Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183858

Stabilabb? Biztos, hogy a pánt okozza az instabilitást?

Előzmény: Notar66 (183853)
Mr.Gabson Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183857

Valamiért úgy érzem*, hogy ő nem ugyanolyanra akarja cserélni.... :P   

 

*"Van ehhez hasonló, ami stabilabb, vagy más megoldást kell találnom?"

 

 

Igazad van elsiklottam felette, már írta a 3D pántot nem szereti akkor nekem nincs ötletem.

 

Hajlított diópánttal nem szokott nagyobb baj lenni, beállítani kell, akkor meg pántkulcs(vízpumpa-fogó) szükséges. 

 

Valójában, festés előtt kellene illeszteni a ajtót/ablakot. Mivel ez elmarad a festék-vastagság szorítja feszíti, valami olyasmit látok Nála is. A csavarozás cseréjénél a régi-csavarhelyet beragasztott dugóba kellene csavarni akkor stabilabban áll a pánt.

 

Lehet tévedek, de Én így csinálom/csináltam.

 

Gábor

Előzmény: Paco155 (183855)
generátoros Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183856

Nem csodálkozom, hogy nem találod ezt a típust. 70- es évek elején itthon is lehetett kapni egy román ajtót ami tulajdonkép farostlemezből készült mint a trabant sok karosszéria eleme. csak a festés helyett igazi furnér borítása volt első ránézésre komoly nagyon masszív tölgyfa ajtó benyomását keltette. Csak hogy a két farost lemez között  , ugyan volt egy lécből készült távtartó keret ,de a hagyományos diópántot nem lehetett belevésni a vékonka léckeretbe és a légrésbe, szerintem ehhez találták ki ezt a  vackot amit most szeretnél cserélni, ja mielőtt elfelejteném, ha festeni akarod egyszer, csak a helyén csináld ,mert úgy jársz mint én vízszintesen a végeken feltámasztva simán görbül akár 6-7 cm-t is igaz gyorsan helyére tettem és kirúgta magát. Aztán az is lehet, hogy találsz valahol ilyent és csak én vagyok aki mindig kötekedik.

Előzmény: Notar66 (183853)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183855

Valamiért úgy érzem*, hogy ő nem ugyanolyanra akarja cserélni.... :P   

 

*"Van ehhez hasonló, ami stabilabb, vagy más megoldást kell találnom?"

Előzmény: Mr.Gabson (183854)
Mr.Gabson Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183854
Előzmény: Notar66 (183853)
Notar66 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183853

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Kívánok!

A képen látható hajlított ajtópántot kell kicserélnem.

Már több száz képet megnéztem a neten, de hasonlót sem találok.

Van ehhez hasonló, ami stabilabb, vagy más megoldást kell találnom?

A 3D diópántot nem szeretném.

Köszönöm!

kuperta Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183852

Köszi!
Ez járhatónak tűnk.

Előzmény: rferi (183851)
rferi Creative Commons License 2020.01.02 0 1 183851

Apám a fűrészlap hajtogatását egy másfeles laposvassal csinálta.

Volt kb 25 cm hosszú, 15mm széles. Középen be volt fűrészelve a megfelelő mélységre.

Ebbe a résbe illesztette a fogat, és elfordította a laposvasat.

Előzmény: kuperta (183849)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183850

Igaz, különösen hogy munkalap felújításban is gondolkozom később. Az az epoxy amit ilyesmire használnak eléggé megfelelő kell legyen mosdóbevonatnak is.

Előzmény: Paco155 (183841)
kuperta Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183849

A hajtogatást, még nem csináltam, kell hozzá valamilyen eszköz. Csak most, hogy írod, láttam meg, hogy fére visz.

Még nem szabadalmaztam a markolatot, másolható. :)))

 Egy cserélhető lapu fűrész tartozéka volt ez a lap, nyél nélkül. Rajzoltam valamit, kivágtam, jobb mint amilyennek látszik. Tartós fenyőből készült, díszcsavarokkal, segít kitalálni a véglegest.

Előzmény: Mr.Gabson (183844)
rferi Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183848

Nem nagy az!

Én is csináltam ilyet a nővéremék előszobájába. Két méter szélességű, négy méter hosszú helyiség.

Pont jól ment bele _kettő_ ilyen.

Előzmény: joevagyok68 (183837)
Bencuc Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183847

Gratulálok! Jobb lesz így sokkal, mert számít azért vágásnál, ha passzol a fogazat az irányhoz. Ahogy viszont a kolléga említette, a fogak terpesztésére érdemes figyelni, általában kibír 2 élezést, de utána lehet hajtogatni kell rajta. Ezt hogy hogy kell, szinte minden fűrészélezéssel foglalkozó Youtube videóban benne van. Plusz van ez a magyar könyv, hogy Famunkák jó szerszámmal, abban is. Hajtogatónak lehet kapni ezt az Eclipse márkájú hajtogatót külföldről, az nem annyira drága, és jó. De van több módszer is, lehet kis kalapáccsal, vagy terpesztővassal. Ha a vájat nem egyenes, akkor valószínüleg az egyik oldalon kijjebb kell hajtani a fogakat, vagy a másikon kicsit átmenni rajtuk egy fenőkővel, hogy mindkét oldalon egyforma legyen. 

Előzmény: kuperta (183842)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183846

Na az a két darab  25 mm hosszú, 15 mm vastag, és 8-10 mm széles kis fadarab lesz az ami viszont nem lesz elegendő az egész megtartásához......  (ennyi van a két csavar fölött)

Ezt át kellene gondolnod.

Előzmény: Sike (183845)
Sike Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183845

Köszi a tippeket!

 

@joevagyok68 (183837): 3 db 20 cm átmérőjű gipsz lámpabúra. Ilyen. Egy 185 hosszú asztal fölött lesznek, azért gondoltam, hogy a 120 kellene hosszban. Én is gondoltam rá, hogy szélességnek a 20 is sok lehet... Lehet, hogy 10-12 is elég lenne...?

 

@adam654321 (183834) @Paco155 (183835), @sr1 (183836): A diszcsavart szeretném elkerülni. Úgy nézne ki a dolog, hogy a fém idom 115 cm hosszú, és van két lefelé lógó "füle". A fülek helyét kimarnám a lapból, így a lap rácsusszan a fülekre, és teljesen eltakarja azt. A lap két végén marad 2.5-2.5 cm faanyag. Ebbe fúrok két lukat a fülig, és két csavar pedig megy be a fülbe, ez tartja a fa lapot (és a lámpákat) az idomon. Rajzot most nem tudok mellékelni, de remélem, érthető, mire gondolok. Szerintetek működhet?

Mr.Gabson Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183844

 Minden fognál négy húzás reszelővel, mert gyárilag, tompa volt.

Kerekedett a szemem, viszi a fát hosszába! Nem kell erőlködni, érezni ahogy harap, teljesen más mint a kereszt vágók.

Próbáltam, keresztbe vágni vele, na azt nem lehet.

 


Élezés előtt mindenképpen ellenőrizni kell a fogak terpesztését/hajtogatását. Én úgy-látom kissé jobbra visz így a baloldalon kisebb vagy nincs egyenletesen kihajtva/hajtogatva.

 

Fog az menni keresztben is csak jó-legyen a hajtogatás és az élezés.

 

Érdekes a nyél kialakítás, gondolom Neked így kényelmes.

 

szvsz Gábor

Előzmény: kuperta (183842)
Bari- Creative Commons License 2020.01.02 0 1 183843

Sikeres famunkákban gazdag, Boldog, Békés Új Évet kívánok minden kedves topiklakónak!

 

kuperta Creative Commons License 2020.01.02 0 2 183842

Délelőtt felnyeleztem, a hosszvágásra ajánlott profilú fűrészlapomat. Minden fognál négy húzás reszelővel, mert gyárilag, tompa volt.

Kerekedett a szemem, viszi a fát hosszába! Nem kell erőlködni, érezni ahogy harap, teljesen más mint a kereszt vágók.

Próbáltam, keresztbe vágni vele, na azt nem lehet.

 

Megint sokat tanultam tőletek!

 

Előzmény: Bencuc (183735)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183841

Azért lehet, hogy érdemes lenne beszélned a Noviával is Szigetszentmiklóson (http://novia.hu/), vagy ha szoktál Zuglóban járni akkor a V3b-vel  (http://www.v3b.hu/) --- a Kalita kft a második kerületben  (https://mugyantak.hu/) szerintem neked eléggé kiesik a listáról - bár webes rendelés elképzelhető.

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (183840)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183840

Ja, akár... a bőség zavara. 
Jövő héten beugrok hozzájuk a Gubacsi úti boltba, meglátjuk mit javasolnak ők. Egy lityi lakkolajat amúgy is kéne már vegyek egy ideje.


Elég jónak tűnnek az áraik, bár az edző külön számolandó ha jól veszem észre.

Előzmény: krizsi_l (183832)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183839

Engemet a körülmények a Milwaukee márka irányába determinálnak. :-)

De mostan az is csak elméleti lehetőség, mert jelenleg az összes "lehetőségek" lerakásra váró bambuszpadló formájában hevernek a pincében. 

Előzmény: Hobbit_G (183825)
kukta5508 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183838
Előzmény: peppino (183826)
joevagyok68 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183837

csak kíváncsiskodnék..

mekkorák lennének a lámpa "fejek" ?  hány darad lenne ?

illetve mekkora helyiségbe szánod a lámpat ? csak mert  az a 20 X 120/130 cm-es faalap kicsit nagynak/bunfordinak tűnik, így ahogy elképzelem....

Előzmény: Sike (183833)
sr1 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183836

Egy colos deszkából készitett lapnak gyártasz egy tölgyfa keretet, ami mondjuk 5-6cm magass.

A lap közepére fúrsz egy lyukat, mondjuk fi11-est. Beragasztasz a mennyezetbe egy M10-es menetes szárat.

Kifúrod a kábelek lyukait is a lapon, áthúzod a lyukakon a kábeleket és belülről szigetelő szalagot tekeresz a kábelekre, hogy ékelődjenek be a furatokba. Levágod a kábelek hosszát, felszereled a lámpákat, megcsinálod a kötéseket és a lapot felhuzatot egy díszanyával a mennyezetre. 

 

 

 

Előzmény: Sike (183833)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183835

15 kg összesen?  Még a 10 mm vastag tölgy lap is elegendő. :)  Persze valószínűleg a beépített fém modul miatt kell neked az ennél nagyobb vastagság, de nem  kell aggódnod, hogy nem bírja majd el.

Előzmény: Sike (183833)
adam654321 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 183834

Ha legalább három helyen rögzíted a mennyezethez, elég a 30 mm vastagság.

Előzmény: Sike (183833)
Sike Creative Commons License 2020.01.02 0 1 183833

Üdv mindenkinek!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Mennyezeti függő lámpát szeretnék készíteni, a kialakítása kb. Ilyesmi lenne, mint a képen.

 

Az "alapot", ami tehát a mennyezeten fekszik, szeretném tölgyből. Kb. 20 cm széles és 120-130 cm hosszú lenne. Egy fém idom lenne a mennyezethez rögzítve, erre menne rá a tölgy deszka (ebben ki lenne marva a tartó idom és a kábekezés helye). Az egész súlya szerintem max. 15 kg lesz. Én azt gondolnám, erre alkalmas faanyag lenne a 30 mm vastag lépcsőlap anyag. 

 

Mit gondoltok, elég a 30-as lap?

 

Köszi.

Attila

 

krizsi_l Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183832
Előzmény: Mindenváró Ádám (183802)
peppino Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183831

Köszönöm mindannyiótoknak. Megoldódott. Valamiért a feszítőbillentyű csavarja sokkal jobban be volt csavarva emiatt a lap nem volt berakható. Kicsavartam, és tökéletes. Emiatt viszont a 127 és a 130-as is belemegy.

Köszi!

Nobody1 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183830

Lemaradt, hogy a Praktiker termékleírásából ollóztam. :)

Előzmény: Nobody1 (183828)
halaloszto Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183829

127mm a szokásos, de létezik 150mm-es is.

Előzmény: peppino (183826)
Nobody1 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183828

"DEKOPÍRFŰRÉSZ BUDGET
BDS850
Teljesítmény: 85W
Aszatlméret: 375x 250 mm
Fűrészlap hossza: 127 mm
Ferdeszög: 45 -ig
Vágásmélység max.: 90 foknál - 50 mm
Vágáshossz max.: 410 mm
14 kg"

Előzmény: peppino (183826)
ali kis Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183827

A 130 mm nem fogható be? Nagyon sok helyen a 130 mm méretűt forgalmazzák.

https://www.argep.hu/trend/LOMB/Lombfuereszlap.html

Előzmény: peppino (183826)
peppino Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183826

Sziasztok,

 

Van egy régi, Budget BDS850 lombfűrészem, amibe nem találok sehol sem lapot. tudnátok segíteni, hogy mekkora kellhet bele és hol találok ekkorát? Amit én mértem, az kb 142 mm. Ez létezik?

 

Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.01 -1 0 183825

Mindenképp xd

 

Hozzáteszem csak én vagyok cégben dewalt mániás és nem én vagyok a "manager" - e. (és jelenleg egy fillért se kapok egy eladásért sem, amit itt segítek, mondjuk szalonnál se volt, mert olcsóbban adtam mindent, mint a webes ár volt xd, nekem ez hobbi, semmi több)

 

Csak pár dolog miatt nem cserélném le:

- Nem kell elszívás hozzá és szemüveg sem, semmi se jön rám dws774-nél

- könnyű, nincs jelenleg fix helye, így nekem ez fontos

- gyárilag pontos volt, kategóriában sokkal kisebb a kotyogása, mint más márkának.

 

De van pl rakin fordszabályzós metabo, kgsv, vihetnél, nem igen fogy xd mondjuk annyiért inkább maradnék dewaltnál, bevallalva a kisebb átvágást xd csak kár hogy nincs xd

 

Metabo amúgy jól fogy a sima és 254-es is, de pl makita egyáltalán nem megy, csak a sima fejező mt olcsósága miatt. 

 

 

Nem bírtam ki, trend rejtett csavarosat berendeltem, meglátjuk milyen. Wolfcraft fúrószárát megköszörültem kézből, olyan ránézésre és sokkal jobb lett xd már nem magasabb a válla, mint az éle xd

Plusz ha már elszívó alkatrészek is mentek mellé. Ki kell találnom hogy legyen véglegesítve a műhely, mert így nem maradhat, túl sok hely van pazarolva... Lehet csinálok majd panorámát ötletelésre itt :) 

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (183822)
generátoros Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183824

Köszönöm! Ez hasznos infó volt.Azt hittem megúszom 2 x 20 ezerből, de így az esztergám 2.2kw motorjához 4Kw -os váltó a kínainál is 50.000 körül van.

Előzmény: rferi (183817)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183823

Egyelőre én is az epoxy felé hajlok, de láttam külföldi oldalt ahol leszólták a karc és kopásállóságát. A pu lakk tán strapabíróbb felületű viszont amennyire emlékszem mindenki epoxyval kezdi a bevonást .  

Előzmény: kukta5508 (183820)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183822

Mondjuk vehetnék egy rendes gérvágót is ilyen célokra, könnyebb volna vele megcsinálni az ilyesmit.  Mondjuk egy dewaltot :-D

Előzmény: Hobbit_G (183816)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183821

Macskafogó 54.16

Csakugyan! Ha szabad megjegyeznem, ön zseniális, uram.  / by Safranek  :-)

Előzmény: Paco155 (183815)
kukta5508 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183820
Előzmény: Mindenváró Ádám (183802)
Computerguru Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183819

Köszi, rendeltem egyet. Azt hittem magyar webáruházban is van, de én sem találtam. Meglátjuk hogy jön be ez a szett.

Az Incra fence marha jó, de mondjuk a hernyócsavarok a marógép rázkódásától hajlamosak kilazulni nálam.

Előzmény: stolaz (183795)
stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183818

forró! :-)

Előzmény: Mr.Gabson (183806)
rferi Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183817

Dehogy!
Az lenne a legjobb ötlet, csak nagyon sokan még ezt sem lépik meg anyagi okokból, és mindenféle kapcsolókkal, meg konnektorokkal szétvezetik egy váltó kimenetét minden géphez.

Ez annyira nem jó, de hát ugye a szükség törvényt bont.

Ha minden gépre veszel egy ahhoz valót, akkor az a legjobb.

A kisebb motorhoz kisebbet vegyél, mert a tekercs áramát jobb felbontásban mérné, és az jobb.

Tehát a 370 wattoshoz motorhoz olyan 750 wattos váltót ajánlanak (általában a váltó, kínaiak által felírt teljesítménye legyen a motorénak duplája).

Előzmény: generátoros (183794)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183816

Mögé szoríts másik hulladék deszkát, ne tudja kitörni.

Én gérvágón ezért tettem hátulra egy deszkát, amit első vágással átvágtam, így nem töri ki hátrafele, nem tudja. Persze lehet új tárcsával is, de a franc vesz feleslegesen :D

 

Vastag lapot tegyél rá, hát ha nem fog annyira libegni a lap rajta.

 

De lehet tárcsás csiszoló kéne neked, levágod ahogy tudod és lecsiszolod a maradék 1-2mm-t pontosra. Ennél nincs jobb megoldás.

Előzmény: Mindenváró Ádám (183813)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183815

"Sokszor kipattog is a keresztvágás széle, bár most készülök venni hozzá való freud lapot."

Bakker, százszor kell elmondani? :P Ne lapot vegyél, hanem tegyél mögé egy másik darab fát amit nem sajnálsz és belevághatsz. Az meg fogja támasztani az értékes munkadarabodat és az nem fog kitöredezni.

Előzmény: Mindenváró Ádám (183813)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.01 0 1 183814

Aó, bár kalbász vaóna !

De télleg csak csiszvászon... :-)

Előzmény: coopeer82 (183809)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183813

Gyalum van, nem a táblásítással volt  a gond.

Hanem a sarokillesztések vágásával. 

Annyit libeg a lap és mocorog a tolóasztal hogy többedszerre 

sikerült csak elfogadhatóan összeilleszthetőre vágni a sarkokat.

A vastag anyaghoz a 350 es extol lapot kellett rátennem hogy átérje. Sokszor kipattog is a keresztvágás széle, bár most készülök venni hozzá való freud lapot. Azzal biztosan szebb lenne így is, de jobb volna ha minden patentül forogna, mozogna nem ilyen esetlegesen.

 

 

Előzmény: Hobbit_G (183805)
Nobody1 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183812

 

BÚÉK!

Nézd meg ezt, hátha jó és az 1/4" miatt megéri - ha még nem adta el.

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Felsomaro_befogo_patron_6mm__1_4_col_6_35mm_es_8mm_uj_elviheto_elado_98929286.htm

Előzmény: szaky27 (183789)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183811

Vagy egy összekunkorodott csiszolóvászon.

 

Ádám! Hol vagy? :D Nem tuduk aludni!

 

Mellesleg igen jól néz ki az a mosdó!

Előzmény: Törölt nick (183810)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.01 0 1 183810

Dr. Sheldon Cooper ... :D

 

Sztem az egy szivar. De lehet hogy most rajtanm is jót röhög Ádám ...

Előzmény: coopeer82 (183809)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183809

Mi az ott a mosdó mellett? egy kolbász?:)

Előzmény: Mindenváró Ádám (183802)
szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183808

Érteni értem, de túl komplikált számomra :) Fúróhegy olcsóbb, és ahogy írtam megengedték a d6.5 mm-s furatot, meg a fúróhegy olcsóbb is jóval :P 
Süllyesztést meg sima süllyesztővel gondoltam, nem túl gondolva. 

 

Előzmény: Mr.Gabson (183803)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183807

Azért hogy a 6 mm-es furatot ami átment 6.4-re bővítse. 

 

 

Valóban igaz, hogy némi gondolkodással mindent közel lehetetlenné lehet bonyolítani. :P

Előzmény: stolaz (183804)
Mr.Gabson Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183806

A másoló-gyűrű 30 mm, a sablonon a luk 30.4 mm(ami nagyobb mint a gyűrű) tehát le-kell követni a sablon furatot. Erre írtam, "akkor egy kanyart kell tenni".

 

Melegszik?

Előzmény: stolaz (183804)
Hobbit_G Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183805

Szia

 

Egyengetőd van esetleg?

 

Én ráálltam arra a táblásításra pl, hogy vágok (mondjuk körfűrészen) majd egyenget és táblásít. A sima vágás sose annyira tökéletes, mint egyengetve (ill. az volt, míg Freud lap új volt, ill. plusz segédet használtam, de lusta vagyok és azt elhagytam, így viszont nem mindig tökéletes a vágásom xd). Csináltam korábban úgy is, de jobb egyengetést követően.

 

Azaz vágsz, gyalulsz és illesztesz. Akkor semmit se számít a vágáskép.

Előzmény: Mindenváró Ádám (183802)
stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 1 183804

"miután átment akkor egy kanyart kell tenni"  én nem értem.

Előzmény: Mr.Gabson (183803)
Mr.Gabson Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183803

Hát nem egyszerű a dolog, ha bonyolítani akarom.

 

Általában szoktak adni másológyűrűt d30 mm-est minden marógéphez már ha nagyobb.

 

Én marnám, vennék egy ilyen marószárat:

 

https://www.igmtools.hu/igm-191-spiralis-horonymaro-pozitiv-hmm-z2--d6x27-l70-s-8/

 

Ő S8 mm szárral, D6 mm munkaátmérővel, l27 mm munkahosszal rendelkezik.

 

30 mm másológyűrűt felraknám központosan a marógépre. A sablonra, 30.4 mm furatokat kellene készíteni. Sajnos a marószár nem úszná-meg az átköszörülést fémipari-élre könnyen átmenjen, miután átment akkor egy kanyart kell tenni, a sablonban és kész a pontos 6.4 mm-es furat.

 

Mivel közel van egy máshoz a két furatsor, 22m-es eltolással marnám a következőt, vagy két sablont készítenék.

 

A pici élmaróra is készítenék másológyűrűt, mert az nem szokványos, abba meg ezt raknám:

 

https://www.igmtools.hu/igm-fachmann-v-horony-maro--d12-7x12-7-s-8-hm/?tab=2

 

Remélem érted! 

 

Gábor

Előzmény: szaky27 (183801)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.01.01 0 12 183802

Beteljesíthető vágyakozásokkal teli boldog új évet kívánok mindenkinek!

 

Készül a diófa mosdó... már csak néhány fertályóra csiszatolás van hátra, meg a felületkezelés. Még nem tudom, hogy epoxy, vagy 2k PU lakk legyen-e, vagy esetleg mindkettő....

 

A munka során elég nagy fejtörést okozott a fűrészem nem elég szép vágásképe. Hamarosan átépítésbe kezdek aminek a célja egy rezgésmentesen forgó fűrészlap és egy jó stabil gurulós tolóasztal lesz.

 

 

 

szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183801

Előzmény: szaky27 (183800)
szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183800

Félre értés ne essék, nagyon is értékelem stolaz felajánlását, de nem szeretek kölcsön gépekkel dolgozni, ugyanis vagyok olyan szerencsés és béna is, ne adj isten, hogy vmi baja lesz nálam. Ezt ilyen babona féleségnek mondanám :)

Mr.Gabson 

a kép elég beszédes lesz remélem :)

Előzmény: d_feco (183798)
Mr.Gabson Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183799

Úgy nézki év elején lesz egy nagyobb munkám ahol rétegelt lemez tálcákba pár 1000 furatot kell tennem.

 

A furat d6.5mm, amitből a sok db.

 

 

Szia!

 

Két kérdésem lenne: 

1. Milyen vastag a rétegelt-lemez amibe a furatok kellenek?

2. Milyen sűrűn vannak a furatok?

 

Gábor

 

Ui. Mindenkinek eredményekben gazdag és balesetmentes újévet kívánok!

 

 

Előzmény: szaky27 (183774)
d_feco Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183798

Jaj, ne kéresd már magadat. Elfogadod stolaz ajánlatát és örülsz. Majd ha eljön az ideje, akkor visszahálálhatod. Felsőmaró esetén biztosan nem mászik el a furat a függőlegestől, meg haladós is.

Előzmény: szaky27 (183796)
stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183797

Ne felejtsd el.

Előzmény: szaky27 (183796)
szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183796

A igazából bevan méretezve de tűrűs nincs megadva, de tartom magam a rajzhoz :)
Lézerel vágtam 6 mm-s rétegeltből furat sablont, előbb fűrésszel méretre vágom a tálcákat és ezt  a sablon meg csak ráteszem, (csináltam oldal ütközőket neki, hogy ne kellejen soka bajlódni a pozíciónolással). Nagyon gyorsan így se fogok haladni, meg sanszos hogy azért kopni fog az a sablon rendesen :) Van egy gyanúm, hogy majd mikor bele kezdek lesz meg a megoldás mindenre, mindig így volt, hogy amit kitaláltam menet közben csiszolni kellett az optimálishoz :D
Amúgy gondoltam arra is, hogy 3-4 tálcát egymásra teszek és egybe fúrom át, talán működhetne a dolog v. ezt inkább felejtsem el? 

Előzmény: Törölt nick (183793)
stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183795

például: https://www.aliexpress.com/item/32869175864.html de nem emlékszem, hogy hol, de valahonnan innen.

Előzmény: Computerguru (183740)
generátoros Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183794

Köszi az infót. Annyira nem értek hozzá, hogy azt gondoltam veszek a fúrógéphez is meg az esztergához is egyet 2 x 20.000 ft. Ez rossz ötlet lenne?

Előzmény: rferi (183788)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183793

Alit és a százával fellelhető fúró/marószárakat én is akartam javasolni. De aztán derülnek ki lassan a részletek - jövö hétre köll a megoldás.

 

Szaky: és amúgy milyen pontosan kell ezeknek a furatoknak egymáshoz képest elhelyezkedni? És milyen közel vannak ezek a furatok? Csak mert ha "halálpontosan" ... nemtom akármilyen oszlopossal, vagy ilyen mozgatható oszlopossal mennyire tudsz majd pontosan pozícionálni. Csinálsz hozzá sablont a kis CNC-den és azt "tologatod"?

 

Ha süllyesztik felülről - a kiszakadopzást nem kérdem, meg fellről fúrva felül nem is nagyn kellene - de alulról támaszd meg anyaggal hogy ott se nagyon ne nagyon, ha az is feltétel.

Előzmény: krizsi_l (183790)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.01 -1 0 183792

A lidlishez nincs 8-as patron illetve 6-os szűkítő betét?
Ha van akkor kínázzál egy negyed colos szűkítőt, ahogy írták lentebb és rakhatod a negyed colos bigyót bele, abba meg a keményfémlapkás spirálmarót, jobbos menettel.

Előzmény: szaky27 (183789)
LyPapa Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183791

8mm-es tokmányba 6.35-ös szűkítő (felvágott cső) van, szívesen odaadom, aztán ha rendelsz Aliexpressről, vissza tudod adni. Ha aktuális lesz, írj.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: szaky27 (183789)
krizsi_l Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183790

1/4" (6,35mm) patron az aliexpressen számosan található. Az én Parkside-os marómban is használom.

Előzmény: szaky27 (183789)
szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183789

Van egy lidl-s nagy felsőmaróm, meg egy kismakita élmaróm :D 6.5mm paton egyikhez sincs, ha 6mmről lenne szó nem kérdés. Ha lenne esztergám ez se lenne gond, mert a nagyobb átmérőből lehet kissebbet csinálni, de az sincs :) Elsőkörben megpróbálom azokkal megoldani amik itthon vannak, aztán meglátjuk :) 

Köszönöm az ötlet börzét :)

Előzmény: Törölt nick (183787)
rferi Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183788

Elvileg igen.

Amit eddig hallottam ismerősöktől ezekről a kínaiakról, aszerint meglepően működőképesek. Persze vannak hiányosságaik, de azok nekünk nem érdekesek, mert nem akarunk annyit költeni rá, mint amibe azok kerülnek, amiknél ezek a hiányosságok meg vannak oldva.

 

De konkrét tipust ne kérdezz,mert nem tudok.

A motor paramétereit hozzá kell állítani a motorhoz, és ha egy frekiváltóval akarod a két gépet felváltva működteti, akkor jó lenne, ha volna neki olyan lehetősége, hogy két motor adatait lehet beleprogramozni, és váltogatni köztük.

Azért az egészen olcsók szerintem ezt nem tudják, ezeknél sajnos vagy írogatod váltáskor, vagy a nagyobbikat írod bele, és a kisebbiknél nem lesz tökéletes a dolog, például nem kapcsolja le ha túl nagy áramot venne fel. De ez ellen lehet védekezni úgy, hogy nem erőlteted a fúrógépet.

Előzmény: generátoros (183773)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183787

Nincs egy sima kézi felsőmaród? Abba tolsz egy megfelelő szárat és végignyomkodod.

Előzmény: szaky27 (183786)
szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183786

A marógép alatt cnc marót értek, ellnézést a pontatlanság miatt :)
Eddig lézzerrel csináltam ezeket 6 mm-s rétegeltbe, de most 12 mm be kell oda meg kevés a lézer sajna. A cnc maróm meg kicsi, nem fér be alá a kifúrandó tálca :)
Lehet délután elővakarom a karos állványt meglesem mit lehet vele kezdeni, elvileg úgy is jövőhétvégén indul a projekt. A d6.4 mm a rajzi előrás, de mivel d6.5 mm fúróm van megalkudtunk ebben a méretben, mivel a furatot süllyeszteni is kell, gondolom vmit majd csavaroznak oda :) Először sima akksis fúróa gondoltam, de nincs az az isten hogy mind az 1000 furat kb függő legyen :D

stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183785

Igen. Pont így. Megelőztél.

Előzmény: Paco155 (183783)
stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183784

Azzal együtt adnám.

Előzmény: Paco155 (183781)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183783

Ø 6.4? Ennyire konkrét?  És van rugalmasság? Csak felfelé, vagy akár lefelé is?  Mert ha igen akkor a negyedcolos maró ( Ø 6.35 ) jó lehet neked és az még kapni is lehet. És a Tritonhoz szerinem akad negyedcolos fej is. Ráadásulkézzel csinálva inkább lesz 6.38-6.40 az a lyuk mint 6.35.

Előzmény: szaky27 (183777)
GPS Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183782

 

Így arra gondoltam, hogy egy ilyesmi állványt vennék https://edigital.hu/multigepekhez/extol-furogepallvany-43mm-80375-p475683.

 

Én is gondoltam rá amikor még "nagyban" konyhabútoroztam.

Volt is a kezemben, mustrálgattam is - de (legalábbis amit nekem kínáltak) abban olyan indokolatlanul erős rugó volt, hogy elment tőle a kedvem.

 

Kértem hozzá egy normál súlyú fúrógépet - hogy ne üresen próbálgassam - de azzal sem éreztem azt, hogy pl. zsákfuratokat 18-as lemezbe megbízthatóan be tudnék ereszteni - átszakítás nélkül.

 

Így aztán maradtam ennél a (nekem bevált) megoldásnál :-)))

 

 

 

 

 

Előzmény: szaky27 (183774)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183781

 Ø 6.5 marót is  tudsz kölcsönadni? :P

Előzmény: stolaz (183778)
d_feco Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183780

Gondolom a lökethossza a kizáró ok és nem a befogás vagy a teljesítmény?

Előzmény: szaky27 (183777)
stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183779

Azt is tudok kölcsönadni. A nagy Tritont. Úgyis eladósorba került, majd meghirdetem utána.

Előzmény: szaky27 (183777)
stolaz Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183778

Van ilyenem, amit linkeltél. Semmi jót nem tudok róla mondani. A legfájóbb, hogy nem merőleges vele a furat az anyag síkjára.Lehet, hogy lehetne hajlítgatni, igazgatni a szárait, de ezt nem próbáltam.

Nehéz az anyagon tartani, hogy pontosan a kijelölt helyre fúrjon. Nekem nagyon nem vált be. Viheted, hátha tudod rendesen használni. Aztán ha végeztél a munkával, visszaadod.

Előzmény: szaky27 (183774)
szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183777

d6.4mm az elvárás, de ennyi rugalmasság van :D Marógéppel lenne a legegyszerűbb megcsinálni, de túl kicsi hozzá a gépem :(

Előzmény: d_feco (183776)
d_feco Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183776

Az a 6.5 mm átmérő az konkrét elvárás? Mert ha netán megfelelne a 8-as átmérőjű is (és van felsőmaród) akkor köldökcsap fúró, deszka, szorító és hajrá.

Előzmény: szaky27 (183774)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183775

Buék mindenkinek!

szaky27 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183774

Sziasztok, 

 

Először is Boldog Új Évet :)

 

Tanácsot szeretnék kérni fúróállvánnyal kapcsoaltban. Úgy nézki év elején lesz egy nagyobb munkám ahol rétegelt lemez tálcákba pár 1000 furatot kell tennem. Sajnos a kis marógépem alá nem fér be, így marad a kézi megoldás. Méretéből adódóan az állványossal sem tudok minden furatot elkészíteni. Így arra gondoltam, hogy egy ilyesmi állványt vennék https://edigital.hu/multigepekhez/extol-furogepallvany-43mm-80375-p475683. A furat d6.5mm, amitből a sok db :) Egy karos állványom van, de egy régi baleset miatt úszik  a rozsdában, plusz ilyen munkáház a linkelt fajta lehet jobb lenne. A kérdés, van ilyen fajtából vkinek bevált konstukciója? Árban elég vegyes, lehet a drágább jobb lenne de akkor ugye a hasznom kevesebb, és ne mtudom hogy lesz-e még a jövőben ilyen rendelés, ahol kitudnűm használni.

 

Előre is köszönöm a segítséget! :)

generátoros Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183773

Látom sokkal többet tudsz a frekiváltókról, mint én. Légyszi azt mond meg, hogy 370w-os asztali ( DUNAVECSEI) fúrógéphez ill 2.2kw-os ( MŰSZERÉSZ) esztergához használt motorokhoz a Kínai is jó lehet?

Előzmény: rferi (183771)
kukta5508 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183772

BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!!

 

rferi Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183771

IP66 védettségű frekiváltó kurvadrága dolog ám gyerekek!

 

Gondoljátok át, nem lehet rajta semmilyen nyílás, mert vége van a hatos védettségének!

Hogyan hűtöd ki?

 

És azért enélkül a védettség nélkül is van ám pár dolog,amit egy olcsó kínai nem tud, csak mivel a barkácsolós emberek ezeket nem igénylik,így nem is hiányzik.

Ezek az olcsók általában csak U/F vezérlést tudnak, miközben egy komoly hajtásban a legritkább esetben alkalmazzák ezt. Sokkal inkább használnak vektoros szabályozást, használnak a tengelyre szerelt jeladót a szabályozott hajtáshoz, és még sok mást. Ezektől mind emelkednek az árak.

Előzmény: generátoros (183762)
coopeer82 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183770

BÚÉk! :)

Paco155 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 183769

Csatlakozom.

 

Előzmény: jacksly (183768)
jacksly Creative Commons License 2019.12.31 0 1 183768

Boldog Új Évet Kívánok minden kedves hobbiasztalos fórumtársamnak!

Hobbit_G Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183767

Kínai tervező nem gondolt arra, hogy valaki használná is a gépet :D

Előzmény: Törölt nick (183756)
generátoros Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183766

Nem tudom miért van ekkora eltérés a frekiváltók árai között. Megbízható szakember sincs a látókörömben akinek a véleménye alapján megmernék venni egy ilyen cuccot a kínai oldalak valamelyikéről, pedíg a fémesztergám és asztali fúrógépem örülne neki.

Előzmény: Törölt nick (183764)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183765

"a réteéet le,ez, "

 

Eskü hogy nem ittam, csak mielőtt Ragasz rárepül :D teszkós energiaitalon kívül.

Előzmény: Törölt nick (183764)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183764

Éééés ... tényleg .. hát ezt benéztem, bocsi.  Bár [OFF] szövegként formázta, sztem átléptem rajta.

 

Na így már tényleg húzósnak tűnik kicsit ... De most komcsi, miben lehet sz*r pl amit linkeltem? Azonkívül hogy kínai meg olcsó ... elpukkannak ezek ha alulméretezed? Ahogy nézem a 200k-s is 3.7kW, Akkor a kínaiból a 4kW 120 dodóért .. nem jó?

 

Elkezdtem csak úgy poénból számolgatni, hogy motor 50, frekiváltó 35 is lehetne (?), de akkor 200. Lin. technika: tengelyek, ránézésre 30-as, mondjuk legyen 10m (4x1.6+a motorrész, lehet kevés is), az ~100k. Lin csapágyak, csak amit látok 20 ebből, 8 abból, tengelytartók .. összekattintgattam a mibim honlapján, csak a lin technika így, ha pl onnan venné 312 ropi, bruttó, ha jól látom hogy 30-as, de sokkal nem lenne kevesebb 20-as tengelyből sem. Járunk akkor 562-nél-nél. Nincs benne az aluprofil, 2 önbeálló csapágy, a csapágyok a döntéshez,.emeléshez. ékszíjtárcsák, a lemezek lézervágással, a réteéet le,ez, csavaro, ragasztó ...  és még ki tudja mi. Hátt .. izé, igen. Ha tényleg ennyi volt a a lin technika meg a frekiváltó, akkor ehhez "őrültnek" kell lenni :D

 

És kiderül, hogy felszámoltak egy céget és 2 tálca sörért, meg egy honlapért cserébe kapta meg ezeket :D

Előzmény: generátoros (183762)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183763

Szerintem meg inkább Üvegtigris.

Előzmény: 409 (183753)
generátoros Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183762

A másik fórumon 50758 hsz. (motovario EM16---Ip 66 kivitel)

Előzmény: Törölt nick (183761)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183761

200 ropis a frekiváltó?? :-O Ezt hol írta?

 

Egy ilyen nem jó? 2.2kW-os 3 fázisú motorja van. Ez pont ahhoz való, nem? 3F input, 3F output, 2.2kW, 380V. 75 dodó, ingyen szállítással. De a 4kW-os is csak 120 dollár.

Valamiért nem hiszem hogy 200k-s váltót szerzett hozzá. A motor kerül a chemplexben (rögtön megismertem, meg ott a címke is, én is onnan vettem motorokat) 46 ropiba. Valahogy nem tudom eléképzelni, hogy a frekiváltó hozzá 5x annyiba kerül - azt tudtam hogy nem olcsó mulatság, nade ... hmm?

Előzmény: generátoros (183759)
ali kis Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183760
Előzmény: 409 (183753)
generátoros Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183759

Ha a közel 200 ezres frekiváltót is beszámoljuk, akkor lehet több lesz ez. Nekem csak két db kiegészítőm van amit sk készítettem, az öröm amit ezek okoznak az azért elég mámorító, ezért aztán minden elismerésem azoké akik ilyenekre áldozzák az idejüket.

Előzmény: Kamelot (183732)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183758

Így hogy nem iszok, le vagyok lassulva :D

Előzmény: Pillanatragasz (183757)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183757

Ez csak olyan szilveszteri vicc akart lenni :D 

Előzmény: Törölt nick (183745)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183756

Én nagyon le vagyok maradva ... most láttam, hogy a Scheppach is:

 

 

https://www.lefeld.de/scheppach-tischbohrmaschine-dp50-mit-laser.html

 

Mi van a német mérnökökkel ...? Befüveztek? Vagy csak túl sok sci-fit néznek?

Előzmény: Hobbit_G (183755)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183755

Lesz nemsokára Dedrából és Güdéből is :D

Ha nem nálunk, akkor keletebbre tuti...

Előzmény: Törölt nick (183599)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183754

Szia

 

Nekem Dewalt dws774 van, ez kicsi (210-es, de a sín se nagy rajta, de van). Nútolni nem lehet vele(sose hiányzott, arra ott az asztali meg a maró), porelszívása tökéletes, elszívás nélkül sem használok szemüveget (tockos), mindent hátra dob, előre nem jön szinte semmi. Nem cserélném le semmi másra, de tényleg nem.

 

5cm magas 2" deszkákat simán vágom vele, nekem ennyi elég, 10-12cm persze nem megy csak fordítással, pff, akkor fordítok. Gyárilag pontosan volt belőve.

 

Ami nekem még előny, hogy könnyű, gyorsan el tudom dobni, ha nem kell (még mindig nincs fix helye és nem is várható sajnos hely hiányában)

Előzmény: Bubuúr (183568)
409 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183753

"MIlyen Sanyi?? A ló? :D"

 

 Mi más, ha már mindig Regős Bendegúzt hiányolja??  :DD

Előzmény: Törölt nick (183745)
409 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183752

 

  "ő kicsit magasabb (de mindenképpen átgondoltabb/tervszerűbb) szinten toporog mint én :D"

 

Tényleg látszik az átgondoltság, de mellette a tapasztalat hiánya is. Abban biztos vagyok, hogy ha valaha még egy fűrészgépet épít, abban nem lesz az a csapágysoron forduló felfüggesztés és a ferdepályás emelés sem.

Előzmény: Törölt nick (183730)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183751

Igen.

Előzmény: Törölt nick (183746)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183750

Megvan a kicsi Maki is! Azt is szeressem:)

Előzmény: Törölt nick (183739)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183749

Igen hol vetted?:)

Előzmény: Computerguru (183740)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183748

Köszi

 

Nem túl vastag az a 7x30 csavar? :D

 

(de nem tudom kregnek milyen)

 

 

Amúgy ez vajon milyen lehet?

https://www.igmtools.hu/osszefogato-keszitmeny-pocket/

 

 

 

Köszönöm a tippet

Előzmény: kuperta (183736)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183747

Lyukon is látni szerencsére :D

Az elején ki lesz alakítva egy lehajtható rész, hogy ne boruljon ki ürítéskor (és ne kelljen 10 csavart csavarni állandóan :D)

Előzmény: Pillanatragasz (183743)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183746

Ja hogy AdBlock Plus (?)

Előzmény: Törölt nick (183745)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183745

Baktassak mint a hegyikecske, ha értem miről írsz :D a PH!-t nem szereted? ABP ... izé ... 

 

Ragasz: még nem ittam ma semmit .. (nemrég értem haza melóhelyről) milyen pia?? :D MIlyen Sanyi?? A ló? :D

Előzmény: Paco155 (183744)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.31 0 1 183744

Nagyon sajnálom de ők nem szeretik az ABP-t  ergo én meg őket.

Előzmény: Törölt nick (183730)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183743

Csináld plexidből az oldalát  akkor mindig látod mennyire van tele..

 

Előzmény: Hobbit_G (183733)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183742

Csak óvatosan a piával nehogy úgy járj mint Sanyiiii. :D :D

Előzmény: Törölt nick (183739)
kuperta Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183741

Nekem is tetszik ez a videó!
Ma szemlét tartottam a fűrészeim között és találtam hosszvágó fogazású illesztőfűrész lapot, valószínű azt teszem először használhatóvá, nincs nyele, meg itt ott rozsdás, de a fogazata hibátlan. 

Előzmény: Bencuc (183735)
Computerguru Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183740

Hol vetted a 12,7-es patront Makitához? Rendeltem én is egy Jessem liftet, teljes maróarzenál-megújításban vagyok. Kézből Festool OF-1400-as maróval fogok dolgozni és először azt gondoltam, hogy azt rakom majd az asztalba is, de ha szerzek egy ilyen Makitát, akkor nem kell majd állandóan kiszerelgetni a Festoolt.

Előzmény: stolaz (183729)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183739

Ahha. Nekem az volt meg hogy a kis Makid van.

 

A maró hüvelye ugyanakkora marad, ahogy a szorítópatron külseje is. Utóbbi belseje változik. 6-8-12 mm európai "divat" ill metrikus mérték szerint, 1/4 (6.35mm)-3/8(9.5mm)-1/2(12.7mm) col az imperial mérték szerint. De ezek (nem minden gyártónál tán) de átjárhatóak. A nevesebb gyártók azért csinálnak mindegyik "nevezetes" szárhoz patront.

Előzmény: coopeer82 (183737)
72pt Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183738
Előzmény: Hobbit_G (183733)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183737

:)

A Maki már megvan 2-3 hónapja egy konyhát ki is szolgált, még pultmaró sablont is vettem hozzá (IGM). Sok konyhám lesz mostanában! A kérdés most elvi volt, hogy 12-ről hogy tudok átalakítani 12,7-re de mindez teljesen más miatt. Nekem az volt a fura, hogy ha a maró hüvelye 12 mm akkor azt hogy....

 

 

A maróasztalnál még mindig a vezető csúsztatásának megoldásán gondolkodom, de szerintem már ez is megvan fejben. Éppen az alkatrészeket vadászom az alin-hozzá. Viszont most hogy néztem a lenti prohardveres srác munkáját, (ami hubamme) amit belinkeltél lehet el kéne vele kezdeni beszélgetni :)))

Egyébként Incra lift lesz és bele egy csupasz motor (amit ajánlottatok 220 ejuróért)

 

Előzmény: Törölt nick (183727)
kuperta Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183736
Előzmény: Hobbit_G (183733)
Bencuc Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183735

Ha mégis belevágnál a fűrészfogreszelésbe, ebben van pár jó ötlet arra, hogy lehet minél egyenletesebben kialakítani az új fogazatot:

 

https://m.youtube.com/watch?v=mTqZTGPPRj0

Előzmény: kuperta (183680)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183734

ok köszi!

Előzmény: Törölt nick (183721)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183733

Buék előre is mindenkinek :)

 

Mai doboznyitásom, jól működik a leválasztó az elszívó mögött :)

 

 

Eladó egy alig használt wolfcraft rejtett csavarozó szett. Súgok: tépi a fenyőt rendesen, de sejtem a baját. Újra kell köszörülni, sajnos az éle alacsonyabban van, mint mögötte a "válla". Lehet egy próbát teszek majd még vele, de meglátjuk.

 

 

Lehet még mai nap berendelem a kreg készletet.

 

Viszont ki milyen csavart használ rejtett csavarozáshoz? Ami elérhető itthon. Kreg csavarja horror, annyit nem adok érte.

 

köszi

Kamelot Creative Commons License 2019.12.31 0 2 183732

Minden tiszteletem és csodálatom a gépet tervező építőé. De ha az alkatrészeket nem a lottón nyerte akkor a végére minimális lesz árban a difi stolaz szuperfűrészéhez képest. Tudom a gépépítés öröme.

Előzmény: Törölt nick (183730)
apaf3j Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183731

Huh, igen, ott is megcsodáltam. Elképesztő, amennyire meg tudom ítélni :)

 

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (183730)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 3 183730

Linkelnék a másik fórumról egy gépépítő "lelki társamat". Annyi hogy ő kicsit magasabb (de mindenképpen átgondoltabb/tervszerűbb) szinten toporog mint én :D

 

Ez azért nálam már az azta...va kategória. Motovációnak, ötletnek, tessék:

 

https://prohardver.hu/tema/asztalos_klub/hsz_50761-50761.html

 

(Mellesleg ő is IT-s, nemtom itt előfordul-e)

stolaz Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183729

https://www.fine-tools.com/prestigelift-with-makita.html   emiatt vettem azt a marót. 12,7-es patront is vettem hozzá. Szóval van.

Előzmény: stolaz (183728)
stolaz Creative Commons License 2019.12.31 0 1 183728

Van hozzá. Nekem is van.

Előzmény: coopeer82 (183719)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183727

Én nem vagyok benne biztos :) Márminthogy az "adott" az a műhelyében van, inkább még egy webshopban. Arra merészelem ezt alapozni, hogy pár hete akart RP2300 + Presige liftet, azán pár nappal később fixed base routert, arra ajánlottál neki egyet, van neki egy Extol és egy Makita RT0700C, egyébként a (műhely?) koncepciót pedig a téli szünetben alakítja ki. Az a gyanúm hogy ő még mindig keresgél. Cooper mester? Nyilatkozzon kérem, ha nem vagyok indiszkrét. Megvan a nagy maki avagy sem? Ha igen gratula, jó hogy egy f.szám szabályozós modell mellett döntöttél. 

 

Amúgy azért neked válaszolva írtam, mert úgy kezdted: "Ha ..." - úgy értettem hogy te sem tudod pontosan milyen. Én meg a klónhoz vetem pont olyat, meg azért az a "bigyula" durva lenne 12-es szárhoz (durván elégtelen).

 

Előzmény: Kamelot (183724)
kofic Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183726

170 cm magassághoz nem mennék 88cm -es pultmagasság fölé. 

Előzmény: retter (183704)
kofic Creative Commons License 2019.12.31 0 1 183725

A mosogatógép a" vilanykötés"miatt nem fér be. Tipikus hiba, a mosogató szekrényben szokás elhelyezni egy konnektort. 

Előzmény: retter (183699)
Kamelot Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183724

Kizárt vagy nem kizárt a tulaj tudja hogy milyen patront kapott hozzá.

Előzmény: Törölt nick (183721)
kofic Creative Commons License 2019.12.31 -1 1 183723

A sütő 582mm- be fér be ha van elöl felső kötő. 

 

- ha ebben a formában a sütő fölé kerül a főzőlap akkor az első kötő értelmetlen. 1cm maradna belőle elöl mélységben . A munkalap előállása 4cm, a főzőlap zömében 49x56 a Miele, Siemens, AEG, Neff, Bauknecht sokszor 50. Ezek vastagsága ca. 42mm ha indukciós az jóval vastagabb. A lényeg, hogy a főzőlap kivágása a munkalap élétől 5 cm -re kezdődik. Ebben az esetben elöl egy fém profilt illik elhelyezni. 

- ha a főzőlap független és alatta fiókok vannak a szélesség 70cm vagy nagyobb akkor az 1 cm csík menthető de alá kell építeni (bonthatóra) es másik 16 mm- es lapot vagy egy hővédő lemezt. 

- ha két fiókos elem fölé kozépre kerül a főzőlap akkor a korpuszokat is meg kell vágni. 

- ha fiókos elembe kerül az indukciós lap, el kell határolni a pakolós résztől a főzőlapot és ki kell azt szellőztetni. Keringenie kell a levegőnek a főzőlap alatt.

- ha Bora System vagy bármilyen integrált páraélszívó kerül beépítésre az teljesen felborítja a hagyományos tervezést. 

 

Rajzolj egy konyhát, és az alpján tedd fel a kérdéseket. Mindegyik megoldás szerteágazó, ez így csak fejben kúrás. 

Előzmény: retter (183695)
kuperta Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183722

Korlátlanul van helyem,  és nagy álmom nyáron a mogyoróbokraim alatt farigcsálni.

Annyiféle faragójancsi (jó szó!) videó van, nehezen igazodok ki köztük. Egy kanál faragó feltét is kéne.

Sokszor centiken múlik, hogy igazán jó legyen.

 

Előzmény: Nobody1 (183714)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 1 183721

Az kizárt. Ránézésre megismerem, hogy ilyen a 8mm-es szorítópatron, pl a Makita RT0700C-hez. Gépdeponál egyszerűen lusták....

 

Ez áll inkább közelebb a valósághoz.

 

Coopper: ahogy mások is írták, venned kell egy 12.7-es (fél colos) szorítópatront, az a megoldás /ld fenti link, csak rá köll keresni :) /. Ahogy az én Tritonomhoz is van ilyen, csak még nem vettem. Nekem 8 és 12.-es patronnnal jött.

Előzmény: Kamelot (183717)
Kamelot Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183720

Igen én is látom hogy 12 mm-es csak a patron primitívségére akartam felhívni a figyelmet. Ez egy esztergályosnak nem gond. Épp a primitívsége miatt nekem akkor sem kéne ha ajándékba kapnám.

Van egy Makita 3709-esem annak is ilyen gagyi patronja van. Azt sem használom. Majd egyszer lesz idő aplikálni rá egy normálisat.

Előzmény: coopeer82 (183718)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183719

jah várjatok. Itt azt írja, hogy 12 vagy/és 1/2 inch

 

http://makita.ae/tools/planers_routers/router/RP2300FC.html

 

 

Előzmény: Kamelot (183717)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183718

ok, de ez is "csak" 12mm-es

Előzmény: Kamelot (183717)
Kamelot Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183717

Ha ez a kép valós az számomra meglepő és mulatságos és elborzasztó. Egy ilyen bonyolultságú dolgot egy esztergályos simán csinál.

Előzmény: coopeer82 (183711)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183716
Előzmény: Nobody1 (183714)
Nobody1 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183715

Jav:

-Minék = MinéL :)

 

És BÚÉK Mindenkinek!

Előzmény: Nobody1 (183714)
Nobody1 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183714

Ha van hol tárolnod és gyakran faragsz vékonyabb fát, "gömbfát" (pl. szerszámnyelet) akkor hasznosabb a faragószék (faragójancsi) mint a gyalupad.

- Sokkal gyorsabban tudod benne forgatni a munkadarabot mint a gyalupad satujában.

- Minék erősebben húzod a vonókést, annál erősebben támasztod a lábaddal a "szorítót" és stabilabban fogja a munkadarabot. (A satut nagyon meg kell szorítani, hogy ne forduljon ki belőle a faanyag. Satuból könnyen "kibicsaklik" - különösen ha a másik végén ügyködsz.)

- Kényelmesebb ülve faragni mint a gyalupadhoz lehajolva.

- stb... :)

Előzmény: kuperta (183651)
peti970 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183713

Írj egy E mailt szarvaspeti70@gmail.com vagy hívj fel segítek! +3620kilenc 325 héthuszonhat

Előzmény: retter (183707)
rferi Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183712

Ha a gyártó gyárt hozzá való fél collos patront, akkor az kell neked. 12-est kiveszed, a fél collost beteszed, és kész.

De ha a gyártó nem gyárt hozzá, én felejteném....

Előzmény: coopeer82 (183711)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183711

Adott egy makita Rp2300. MIlyen átalakítót kell vennem hozzá ha 12,7-es (1/2 inch)-es  marófejet akarok beletenni? Azért nem értem mert ez a gép max 12mm-t tud fogadni. Akkor hogy lehet beleapplikálni 12,7-et?

innen pl?

 

https://www.aliexpress.com/item/32919692636.html?spm=2114.12010612.8148356.3.8dec276dHyk3CU

rferi Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183710

Most lemértem az én sütőmet.

Attól a felülettől amin áll, a legfelső pontjáig 595mm magas.

Ebben benne van az a 18mm is, amit a felette levő lap foglal el. Tehát a 600mm legyen az a távolság, ami az alatta és felette levő lapok _felső_ lapja között van. Így a 600mm-ből lejön majd a felső lap vastagsága, és akkor szépen, pár mm hézaggal csúszik be a helyére.

Előzmény: retter (183708)
rferi Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183709

Igen, én is fél évvel a beszerelés után kivettem az állószekrényt, és átszereltem magasabbra a sütő helyét benne.

Nem bántam meg.

Előzmény: sr1 (183706)
retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183708

183695 kérdésemre valaki választ tudna adni?

retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183707

Azt tudni kell, hogy ez egy 70m2 hasznos alapterületű ház, szóval valamiből engednem kellett. Ilyen sajnos a konyha is.

Előzmény: sr1 (183706)
sr1 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183706

Nekünk lent van és nagy divat mifelénk a sütés, a konyhát én terveztem, de bánom, mert nagyot kell hajólni- inkább gugolni, mert néha rá kell önteni egy kevés levet-zsírt a cuccra, ami sűl. 

A munkalapra rászerelve lenne az ideális magasság. 

Előzmény: rferi (183701)
retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183705

De mi lenne egy átlagos magasság? A 90 cm megfelel annak?

Előzmény: Deathstar82 (183703)
retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183704

Egy általános magasságot vettem, mivel kiadásra megy, így kiszámíthatatlan, hogy kik jönnek. Egyébként kb. 170 magasak vagyunk.

 

Igen jobbról balra írtam le. A mosogatónál (ablaknál) a tálca miatt nincs hely a pulton. A sarokelemnél van a faltól a főzőlapig kb. 110 cm szabad hely, illetve a hűtőig van még 110 cm a főzőlaptól. Ennyi úgy gondolom mindenképpen kell, ha kényelmesen akarunk azon dolgozni. Ha még egy álló részt beraknék, akkor már kevés lenne és kényelmetlen. A sarokelem alatt egyébként sem lehet kényelmesen a munkapadon bármit csinálni, szerintem az kifejezetten arra jó, hogy kis gépek, eszközök oda kerüljenek.

Előzmény: rferi (183702)
Deathstar82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183703

Ahogy rferi is írta, szerintem is felejtsd el a bevált méreteket. Mivel egyedi konyháról van szó és ha jól értem Te fogod csinálni, akkor vegyétek figyelembe hogy nektek hogy lenne kényelmes, hogy az megkönnyítse a mindennapi életet. Ilyen például a magasság. Anno én az édesanyámnak csináltam konyhabútort aki 160 cm volt, igen ám de a párom már majd 180 cm, így neki már kényelmetlen dolgozni rajta, így ahogy rferi is írta, nekem is át kell alakítanom a konyha bútort. A másik nézzétek ki hogy milyen beépíthető gépet szeretnétek venni és azoknak megadják a méretét hogy kell beépíteni, és abból is sok mindent ellehet lesni.

Előzmény: retter (183700)
rferi Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183702

Jól értem, jobbról balra haladva írtad le a sorrendet?

Balra nincs még egy 60-as hely? Mert akkor oda mehetne még egy állószekrény a hűtőstől jobbra, bele a sütőkkel. Mármint rendes, és mikró. És sok-sok pakolóhellyel, alul full fiókkal, felül mély ajtós rakodóssal

Előzmény: retter (183700)
rferi Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183701

Mennyire vagytok magasak?
Csak azért kérdem, mert ha colos  a társaság, aki ott majd dolgozik, akkor igazíthatod ám magasabbra is a pultod, és a felső szekrények aljának magasságát, hogy ne kelljen görnyedve, kényelmetlenül dolgozni rajta.

Hasonlóan, ha alacsonyak vagytok, veheted lejjebb.

Én a mienkét annak idején az alacsonyabb anyámhoz igazítottam, lassan át kell építeni, mert elöregedett néhány dolog, és bizony már csak én dolgozom rajta, nekem viszont kényelmetlen. Hasonlóan az új házunkban az asszonyhoz alacsonyítottam, mert jóval alacsonyabb volt nálam, és a lehetetlen lett volna dolgoznia rajta.

Ez a te szekrényed, légy bátor, és a saját kényelmetekre alakítsd!

A magasabbra szerelt sütőt én nagyon tudom ajánlani, mert nagyon nem mindegy, amikor a forró tepsivel, vagy jénaival balancérozik az ember.

Előzmény: retter (183695)
retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183700

Igen az lenne a legideálisabb és van is álló rész, viszont a konyhának az elrendezése nem teszi lehetővé.

 

Ha a kialakításban valami el lett cseszve engem szidjatok, én terveztem. :)

 

A betonfödém és a terasztető miatt a páraelszívó kivezetés kötött volt.

 

Belülről kifele haladva a következő.

Mosogató - Sarokelem - Főzőlap, sütő (mögötte villanykötés) - Fiókos rész (mögötte víz és lefolyó) - Beépített mosogatógép (mögötte villanykötés) - Álló rész, benne hűtő

 

Sajnos én nem látok más lehetőséget az álló bútor, vagy hűtő máshova történő elhelyezésére.

 

Ha a kép alapján és 60-as munkalappal számolva problémába ütközhetek, légyszíves most jelezzétek, a konyha tervezés szakban van még.

 

Előzmény: Deathstar82 (183698)
retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183699

Igen az lenne a legideálisabb és van is álló rész, viszont a konyhának az elrendezése nem teszi lehetővé.

 

Ha a kialakításban valami el lett cseszve engem szidjatok, én terveztem. :)

 

A betonfödém és a terasztető miatt a páraelszívó kivezetés kötött volt.

 

Belülről kifele haladva a következő.

Mosogató - Sarokelem - Főzőlap, sütő (mögötte villanykötés) - Fiókos rész (mögötte víz és lefolyó) - Beépített mosogatógép (mögötte villanykötés) - Álló rész, benne hűtő

 

Sajnos én nem látok más lehetőséget az álló bútor, vagy hűtő máshova történő elhelyezésére.

 

Ha a kép alapján és 60-as munkalappal számolva problémába ütközhetek, légyszíves most jelezzétek, a konyha tervezés szakban van még.

 

Előzmény: Deathstar82 (183698)
Deathstar82 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183698

Szia!

 

Egyébként ha beépített sütőt tervezel és egyedi bútort, akkor nincs egy álló részed amibe olyan magasan tudod beépíteni hogy ne kelljen hozzá hajolgatni meg guggolgatni? Így a párodnak is egyszerűbb lenne.

 

Péter

Előzmény: retter (183696)
IsKol Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183697

Csak +erősíteni tudom a kipattogzást.

Wolfcraft tipliző sablonját használom a polc tartó furatok készítéséhez és sokat kínlódtam különböző gyártók többféle fúrószárával mígnem ráleltem a CMT tipliző fúrójára aminek 65 mm hosszú a vágóéle és így a mélységet is tudom állítani a fúrósablon perselyén túl.

Azóta nincs kipattogzás.

Viszont ennek 10 mm a szár átmérője ami nem kompatibilis egyik központosító fúróval sem, de mint coopeer82 kolléga írta, van rá megoldás.

Előzmény: stolaz (183673)
retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183696

retter Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183695

Köszi Kofic.

 

Ha a nem szokványosnál arra gondolsz, hogy miért nem kerekítek 760-ra a könyebb számolás miatt, akkor jogos az észrevétel és 760-ra váltok. Páromnál van egy összeszerelt konyha, sok mindent onnan lestem le, de sajnos beépített gépek, illetve általam szeretett fokos rendszer nincsen. Különböző áruházakban pedig már be vannak szerelve és a számomra lényeges részt nem látom.

 

Nézegettem rajzokat is. Ha jól értem, akkor a 600 mm-et úgy kell számítani, hogy abban bele kell számítani mondjuk a 18 mm-t az első-felső kötésből, amire ráül a sütő felső pereme? Vagyis akar a tiszta méret, amit ki kell hagyni kb. 582 mm?

 

Hauch Tamás videóival találkoztam. Nagyon alapos és sok mindent onnan néztem ki, lestem el és majd használok.

 

 

Előzmény: kofic (183685)
60bela60 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183694

Próbaltam külföldi teszteket, videókat keresni nem sok sikerrel. (Kb 3 hónapja rágodom, hogy kelle e egy ilyen gép, és tisztaban vagyok hogy ami mindenre jó az valojában semmire, pláne ha elromlik valami akkor minden megáll.

Beszéltem az importőrrel, állítólag évi 20- 25 db megy el :) és nincs a gépre sok panasz, de ha lenne akkor se mondaná el...

Előzmény: apaf3j (183690)
60bela60 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183693

4*2,5 m, az alapterület.

Eddig általában elfértem, mert ritkán van nagyobb munkadarab, illetve csak kézi gépeim vannak, 

Előzmény: adam654321 (183688)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183692

"Az én rókáim kereteseim egy coll vastagságig ki sincsenek hajtogatva"

 

Ezt az egy collt hogy kell érteni?

Előzmény: Törölt nick (183665)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183691

"Ezt simán az élre 90 fokban reszeled, a keresztirányba vágóhoz meg egy bizonyos szögben a fűrészlapra, így alakítva ki gyaluszerű élt a fog oldalaira."

 

Ennél kicsit bonyolultabb. Míg a hosszvágó lap fogainak a vágóéle merőleges  a lap felső szélére, addig a keresztvágó fogazatában a fog vágóéle nem merőleges a fogsor tetejére.   

 

"A japánoknál is ugyanilyen a hosszvágó, a keresztbevágó az már bonyolultabb."   ----- Igen, a keresztvágó fogának nemcsak két, hanem három éle is van.

Előzmény: Bencuc (183674)
apaf3j Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183690

Szia!

 

Nem saját tapasztalat, csak az itt gyűjtött bölcsességek alapján:

 

5. A Makita tartozékok minősége erősen változó. Amennyire emlékszem, Makita marófejekre még nem nagyon panaszkodtak itt. A Bosch marókról viszont alapvetően jó szokott lenni a vélemény. 

 

(1. Az én műhelyem sem sokkal több 10 négyzetméternél. Sok minden elfér benne, bár persze nyilván nem mindegy az alaprajz sem. A kombigép pedig... azt szokták mondani, ami  mindenre jó, az semmire sem jó. Könnyen lehet, hogy ez némi túlzással itt is igaz. A baj az, hogy ezen a fórumon talán senki sem használt még ilyen gépet, így a leginkább csak az egyéb tapasztalatok és a meglévő előítéletek alapján tudunk véleményt mondani. Esetleg próbálj külföldi oldalakon utánanézni. Általad nem ismert nyelv esetén a Google fordító adhat némi segítséget :) ) 

Előzmény: 60bela60 (183686)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183689

Amiket írsz, természetesen igazak a fűrészekre általában: igen, hajtogatják a fogakat és élezik is őket.

 

De Te abból indultál ki, hogy a modern japán fűrészlap fogait köszörülöd le vízszintbe és abba reszelsz új fogakat. Mi (én) erre válaszoltunk.

Előzmény: Bencuc (183655)
adam654321 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183688

Szia!

 

1, Ezt a kombigépet személyesen nem ismerem, de a specifikációja alapján látatlanban is azt mondom, felejtsd el. Egyszerűen kicsi a megmunkálható munkaméret az összes műveletnél. A ráadás, hogy nem számítanék pontosságra sem egy ilyen (leírom: bóvli) kategóriájú géptől.

 

Be kell látni, hogy ez a terület valószínáleg kevés a munkavégzéshez. Oké, hogy elfér a gép, de előtte-utána a munkadarabnak is el kell férnie.

Szabad tudni, milyen elosztásban van meg ez a 10 m2?

 

3, A tung olaj jó, többen itt Auro termékeket is használunk ilyen célra (pl. olajok és viaszok), de akár a parkettalakk is megfelel. Sokszor volt már szó erről, használd a bal oldali keresőt.

Előzmény: 60bela60 (183686)
stolaz Creative Commons License 2019.12.31 -1 1 183687

5)

A Makitának a fúrószára merénylet a vásárlóval szemben. 0,5mm-t ütött a 8-as fúrószáram hegye, vettem darbját 3x annyiért két makitát, no azok 3 (!!!) mm-t ütnek. 

Előzmény: 60bela60 (183686)
60bela60 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183686

Sziasztok!

Több kérdésem is volna:

1)

Egy 10 m2-es barkácshelységem van. Mivel ilyen kicsi, kinéztem egy 5in1 gépet. (Bernardo cwm 150) tudom jobb lenne több különálló gép, de a hely szűke miatt ezt praktikusabbnak érzem feltéve hogy használható. (Nagyon csak hobbizgatok, viszont az fontos lenne hogy pontos legyen)

2)

Egy girbe-gurba faágból ,amit a kertből vágnék ki, csinálnék egy dekor álló lámpát. Hogyan és mivel érdemes lekezelni, hogy ne hozzak be farágó bogarat? (Mikróba sajnos nem fér be a fa)

3)

Táblasított dióbol csinalok egy pici íróasztalt. A felületét mivel tudom keményíteni? Tung olajnál van jobb olaj, festék, lakk?

4)

Tudok ajánlani olcsóbb szalagcsiszolót? Legolcsóbb makinak ha jól latom még nem állítható a fordulatszáma zöld bosch meg 40 körül van ami állítható

5)

Bosch vagy makinak van jobb marófeje? Tudom vannak sokkal jobbak is, de gyorsan kéne és a közeli boltban ezek vannak.

 

Köszi, és buék!

kofic Creative Commons License 2019.12.31 0 0 183685

Polcszerűen mehet a sütő tartója, hogy esetleg később, ha cserélni kell a sütőt, akkor a magasság állításával később korrigálható legyen az eltérés? Elbírja?

 

Nem. Fixen kell beépíteni. Gyakorlatilag az összes sütőnek azonos a magassága és a szélessége. 

 

https://www.google.com/search?q=be%C3%A9p%C3%ADthet%C5%91+s%C3%BCt%C5%91+be%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9si+rajz&sxsrf=ACYBGNRhKwHQ7vkaMVzAojxXhXIbBtXSCg:1577766371495&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=V7mAxHoc6vFGkM%253A%252CugOzdem10nEzsM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTTY6d2hyiF45PI5D5QqyHtQNH-_Q&sa=X&ved=2ahUKEwid7vHghd_mAhXEpYsKHfgOCg0Q9QEwBXoECAoQDg#imgrc=E6Rh2DJPUXMQQM:&vet=1

 

A 762mm- es magassága a korpusznak nem szokványos, de biztosan erre is ki lehet számolni bármit.....

 

Szerintem nézzed meg a Hauch Tamás videóit, nagyon részletesen elmagyráz mindent. Egy konyhát megtervezni, hogy működjön, nem egyszerű feladat. Én a helyedben elmennék pl. egy Kikába és alaposan megnézném, hogy mi és hogyan van elkészítve. 

Előzmény: retter (183660)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183684

Ha van benne erő, csiszológéphez jó lenne. Kb. 60cm átmérőjű tárcsához, vagy hengerhez.

Előzmény: Pillanatragasz (183681)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183683

Nyomtatott áramkör fúrására használok kb. 40000 fordulat/perc motort. De 0,5 - 1mm átmérőjű fúróval.

Előzmény: Pillanatragasz (183677)
rferi Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183682

Nekem van. Ez a szokvány hatpólusú (3 póluspárú) aszinkron motor körülbelüli fordulatszáma.

Az enyémek egy gyárcsarnok fűtésében nyomták be a radiátorból a meleg levegőt egy mókuskerék ventivel.

Előzmény: Pillanatragasz (183677)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183681

Összekevertem a mértékegységeket. 900 / min  vagyis percenként 900 at fordul .

Előzmény: Paco155 (183678)
kuperta Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183680

El tudom képzelni, hogy megreszelem, illetve így átreszelem az illesztő fűrészemet.
Nagyon érdekes cikk!

Előzmény: Bencuc (183674)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183679

Oda még kevés is :)

Előzmény: Paco155 (183678)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183678

Jól értem, 54 000 fordulat /perc?      Úgy gondolom fogászati fúrónak alkalmas lehet.    Minden másra csak kibaszott nagy fordulatszámcsökkentéssel.

Előzmény: Pillanatragasz (183677)
Pillanatragasz Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183677

900 /sec foddulatszámú villanymotor van valakinek? Milyen gépen használható?

Paco155 Creative Commons License 2019.12.30 0 1 183676

Igen.

Előzmény: coopeer82 (183675)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183675

ha sima fúróval készítek ilyen lyukat akkor úúgy szoktam csökkenteni a kipattogzást bútorlapnál, hogy egy a lamináltat elvágom visszafelé fúrással. Kérdés amúgy hogy lehet-e ebben a kigben cserélni a fejet valami jobb cuccra, bár annak is ugyanolyan méretűnek kellene lennie.

Előzmény: stolaz (183673)
Bencuc Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183674

Ezen az oldalon nézd meg az ábrákat, a rip cut a hosszvágó:

 

http://www.vintagesaws.com/library/primer/sharp.html

 

Ez az egyszerű, klasszikus fogazat, ami mindenkinek a fejében van mint fűrészfogazat. Ezt simán az élre 90 fokban reszeled, a keresztirányba vágóhoz meg egy bizonyos szögben a fűrészlapra, így alakítva ki gyaluszerű élt a fog oldalaira. 

 

A japánoknál is ugyanilyen a hosszvágó, a keresztbevágó az már bonyolultabb. 

 

 

Előzmény: kuperta (183667)
stolaz Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183673

Pontosnak - biztos - pontos, de mivel a furatok fúróval készülnek, ki-ki szakadozik a furat pereme.

Előzmény: coopeer82 (183634)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183672

Köszi, de igazából telefonnal fotóztam :)

Előzmény: motor-os (183671)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183671

Gyönyörű. És a képek magazin minőségűek! Gratulálok!

Előzmény: tfe_tng (183558)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183670

Ej! De szép gyűjtemény!

Nekem sajnos a bőrönd is elveszett valamelyik költözködéskor.

Köszönöm, hogy megnézted.

Előzmény: kofic (183543)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183669

Az a baj, hogy ha a sablonnal rendeled, akkor valószínűleg 1/4-ed-es fúrót adják. Külön kell 5mm-eset rendelni :(

 

Ezt néztem még, ugyan nem arra tervezték, de simán tud  alternatívája lenni egy incra pozícionálónak.  Bár ezzel a megoldással az a bajom, hogy túl sok helyet foglal az asztalon.

https://www.aliexpress.com/item/33006851710.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.527a2e0eO4kkEm

 

Ilyenek még hasznosak lehetnek és nincs meg... az utolsót csak tesztelném a cserelapkás előtt.

https://www.aliexpress.com/item/32867981314.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.527a2e0eO4kkEm

https://www.aliexpress.com/item/32961631281.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.527a2e0eO4kkEm

https://www.aliexpress.com/item/4000235475925.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.527a2e0eO4kkEm

https://www.aliexpress.com/item/1000004998074.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.7edf2e0eHf7Tha

https://www.aliexpress.com/item/4000370538384.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.7edf2e0eHf7Tha

 

Előzmény: peti970 (183635)
sr1 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183668

min 80mm.

Előzmény: retter (183660)
kuperta Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183667

Milyen a klasszikus hosszvágó fogalak?

 

Előzmény: Törölt nick (183665)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183666

A gyalupadnál jobbat nem láttam még a volt faszobrász ismerősömnél sem, pedig majd negyed évszázada.  Gyakorlatban bizonyított sok milliószor azért is ajánlottam.

Előzmény: kuperta (183664)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183665

Tény , hogy eltömődik a fogak közti rés ha keresztvágó foggal hosszant hasítunk különböző anyagokban és több idő.Az én rókáim kereteseim egy coll vastagságig ki sincsenek hajtogatva, a sorja dolgozik és tartja az oldalirányt csapozásnál persze ha ollósat kell csinálni akkor az enyhén hajtogatottat használom. A klasszikus fogalak híve vagyok meg a sajátmagam által fejlesztett típusé amit a gyakorlat, anyagok kikényszerítettek. A váltófogas japó nem hozta az elvártakat részemre...

Előzmény: Bencuc (183663)
kuperta Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183664

Faragó padot, lesúlyozott, padlóhoz rögzített, klasszikus német gyalupaddal kiváltani? :))

Előzmény: Törölt nick (183662)
Bencuc Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183663

Igen, gyárilag, de hagyományosan csima kovácsolt acél megedzve:

 

https://m.youtube.com/watch?v=9MWoAnVRT9A

 

Na, mindegy végül is ha a kolléga amúgy se akar maga fogazatot reszelni teljesen mindegy. De ha valaki akar készíthető ilyen. Én azért ajánlottam csak a figyelmébe, mert engem személy szerint idegesít, ha szálirány szerint kell vágni, de a másik fajta fogazású a fűrész. Érezhetően hosszabb a művelet, ráadasul mivel szöszmötölni kell félő, hogy a vájat is jobban kikopik. 

Előzmény: Törölt nick (183659)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183662

Ha nem zsindelyt akarsz csinálni akkor egy jó masszív gyalupadot szerezz be és súlyozd vagy rögzítsd az aljzathoz. A gyalupad a világ leguniverzálisabb eszköze, főleg a klasszikus Német! 

Előzmény: kuperta (183651)
kuperta Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183661

Két keményfa darabbal, és némi kétoldalas ragasztóval sikerült, egy jól használható csapoló fűrészt csinálni. nem hiszem, hogy jobbat tudnék reszelni egy régi fűrészből.

Persze elvileg megtehető.

 

Előzmény: Bencuc (183655)
retter Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183660

Asszonyt nem kérdezem, mert csak variálni fog, én meg szívni. :D

 

Tiszta: Akkor az első kötést függőlegesen rakjam, akkor elfér a főzőlap. A hátsó kötések ezek szerint jók, illetve a sütő alá is megy egy függőleges kötés. Mekkorák legyenek a kötések? 50 mm?

 

Vegyem meg a sütőt, mert akkor fogom megtudni a pontos beépítési magasságot, anélkül csak találomra fog menni.

 

Polcszerűen mehet a sütő tartója, hogy esetleg később, ha cserélni kell a sütőt, akkor a magasság állításával később korrigálható legyen az eltérés? Elbírja?

 

Tetszik a szemmagasságos megoldás, viszont sajna a helyiség kialakítása nem olyan.

 

Előzmény: sr1 (183658)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183659

Csak, hogy írjak én is valamit a japók önedző krómacélból gyártják a lapjaikat amin a fogakat lánggal edzik,  te is megteheted otthon keményforrasztó készlettel hűtés nélkül.  Amióta kitöredeztek a japó fűrészlapjaim fogai ( nem volt olcsó ) síkba csiszoltam és kb. 1mm-es osztással reszeltem bele kézzel fogakat de NEM edzettem meg és gyönyörűen cinkelek vele!

Előzmény: Bencuc (183655)
sr1 Creative Commons License 2019.12.30 0 1 183658

 

Vedd meg a sütőt mielőtt megcsinálod a konyhát. Csomagba a főzőlappal olcsóbb. 

 

 

Amikor a munkalapból kivágod a főzőlap helyét, akkor a víszintesen szerelt felső kötés (elől) ki kell vágd.

Ezt úgy szoktuk megoldani, hogy ezt a kötést függőlegesen szereljük és az kap egy frontlapot is, így lejebb kerül a sútő (ler, még egysze leírom reflexből:) ). De , így  hatsó kötés sem fog zavarni, azt függőlegesen rajzoltad (az nem engedné be a helyére a sütőt, ami 550mm mély, de a tested kevesebb- azért írta kollega, hogy 560mm mély testet készit). A főzőlap beépítési mélysége 490mm, tehát hátsó kötéstől a lap befér.

Elől a sütő alá is kell szerelj egy frontlapot, oda is kell egy függőleges kötés és akkor nem kell egy teljes lap

a sütő alá, hanem elég két vizszintes kötés. Avagy beszereled a sütőt a test fenekére.

 

Kérdezd meg az asszonyt, ha van, hogy a sütőt nem szeretné szemmagasságba?

Ha igen, akkor készitesz egy külön testet a sütőnek, a padlótól indítva és azon nem lesz munkalap. De lehet ajtós szekreny alatta, a nagyobb edényeknek. 

Azt hiszem, hogy ebben az esetben olyan sütőt kell venni, aminek külön kábele és konnektora van. 

 

Előzmény: retter (183654)
rferi Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183657

De én azzal kezdtem, hogy amikről a kollégák beszélnek..... 

Nyilván vannak hajtogatható fűrészek, hiszen a szalagfűrész lapját is szokták házilag élezni, meg hajtogatni.

De itt most NEM ezekről volt szó.

Előzmény: Bencuc (183655)
Bencuc Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183656

Itt egy másik project Youtuberól is:

 

https://m.youtube.com/watch?v=KIJgzq3ORnE

Bencuc Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183655

Ezzel mondjuk nem értek egyet, mert attól, hogy meg lehet hajtogatni, még lehet jó az anyaga. A régi, jó anyagból, pl. rugóacélból készült fűrészek mind hajtogathatók, mint például az általam linkelt cikkben is látszik. Ha nem lenne hajtogatható, élezni sem lehetett volna őket, márpedig ezeket anno addig használták, amíg szinte teljesen el nem fogyott belőlük az anyag. 

 

Egyébként meg ez attól is függ ki mire használja a fűrészt. Ami az Obiban kapható, olyanból simán lehet átalakitani és kisebb munkákra használni. Pl. ha csak néhányszor kell fecskefark illesztéshez. Amúgy a linkelt cikkben arra is van ajánlás, aki vastelepi fémlemezdarabból akarna dolgozni, és akkor lehet jobb anyagból is csinálni. 

 

Ez hogy fűrészlapanyagot újrahasznosítanak és új fogat reszelnek rájuk emberek kézzel teljesen általános dolog, és van erről több videó is online. 

 

Egyébként meg a tradícionálisan készített japán fűrészek is mind hajtogathatók. Maga a mester hajtogatja be őket kalapálós módszerrel. És ezek aztán újra is élezhetők meg hatogathatók. A modern fűrészeknél van ez, hogy a foga úgy meg van edzve, hogy tartósabb, de nem élezhető és ha hajtogatod letörik. Nyilván nem ezekre gondoltam, mikor azt mondtam, lehet belőle új fogazású lapot készíteni.

Előzmény: rferi (183652)
retter Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183654

Nem vagyok egy jó rajzoló, de ilyenre gondoltál?

 

Megköszönöm ha kijavítasz, tanácsot adsz.

Előzmény: sr1 (183653)
sr1 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183653

A testbe, amibe a ler (sütő) jár,  nem készitesz hátat, 600mm széles testet készitesz neki és szerelsz hátul (ezt viszintesen szereled be, ha a rés 50mm), az hátsó a két oldal közé egy kötést. Elől is kell neki egy frontlap. 

A sütőknek két beépítési mélységmérete van: 550 vagy 560mm. Maqasság 600mm.

 

 

Előzmény: retter (183648)
rferi Creative Commons License 2019.12.30 0 2 183652

Amiket linkeltek a kollégák japán fűrészeket, olyan edzettek a fogai, hogy ha csak kicsit is nem figyelsz, törik lefele, mint állat.

Te azt megreszelni nem fogod, de hajtogatni meg még úgyse.

Amit meg tudsz hajtogatni, azzal nem is nagyon érdemes szórakozni, mert az bilivas.

Ráadásul ezeknek a fogköze kb 2,1mm. Na azt hajtogassa, akinek két anyja volt!

Előzmény: Bencuc (183650)
kuperta Creative Commons License 2019.12.30 0 2 183651

Köszönöm a sok segítséget.

Megcsináltam a vonókés élező segédet. Ígéretes, kis próba volt, egyenletes az élszalag. 25-35 fok között ajánlják az élszöget, 30 fokra állítottam be. Most szárad rajta a lakk, aztán fenés.

Kéne egy hozzávaló faragó pad, használtok olyat?

Bencuc Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183650

Ha kész fűrészlapból csinálod, akkor miért ne lehetne? olyanból amin nem edzett a fogazat. Le kell reszelni a gyári fogazatot egy lapos reszelővel, és újat csinálni rá háromszög reszelővel. Az ilyen lapok teljesen edzettek, mert számítanak arra, hogy kézzel majd élezni fogják, és akkor ugyebár fogy az anyag. Márpedig ha élezed, hajtogatni is lehet, ez minden ilyen fűrészlap alapvető tulajdonsága. Még a tradícionális japán fűrészeket is. Azok is élezhetők, és elvileg hajtogathatók is, mert legalább is dokumentumfilmben hajtogatja. Szálirány szerint vágó fogazatot pedig könnyű mintázni.

 

Van online több ilyen anyag is. Itt van egy pl.:

 

http://www.norsewoodsmith.com/files/image/backsaws/pdf/Backsaw_Project.pdf

 

Ez egy régi rókafark fűrészből vág ki darabot, és alakítja át illesztőfűrésznek.

Előzmény: Kákettődéemdé (183630)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183649

Fogok rendelni az 5mm-es drillel. Mást dolgokat is tervezek venni ha hazaérek belinkelem őket

Előzmény: peti970 (183635)
retter Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183648

A neten fellelhető beépített sütőre min 560 mm-t írnak a beépíthetőséget. Ez hogyan van meg ekkora méretnél ha van hátlap? VAgy ebben az esetben nincsen hátlap?

Előzmény: sr1 (183647)
sr1 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183647

Kell az 50mm rés a testek háta mögött, ha:

 

1. Ha rossz helyre vannak szerelve a bekötési kiállások. :)

Mármint az elektromos csatlakozó aljzat a mosógatógépnek és a ler+főzőlapnak (ezeknek mostanába egy konnektoruk van és a főzőlapot össze kell kötni a lerrel egy speciális csatlakozóval), valamint a meleg és hideg víz slaggot és a flexibilis lefolyócsövet is el lehet vinni résben. 50mm befér a sarokcsap is, csak nem tudod elzárni a vízet és a csatlakozó ajlzatot sem kihúzni, csak ha szétszeded a testeket. :)

2. De ha azt szeretnéd, hogy járjon a levegő a testek háta mögött (plusz ott lehet faliszegő a paldóburkolatnak), akkor is 50mm rést kell hagyni. 

 

@retter

Ha a munkalap a szabványos, aminek kerekített élei vannak, akkor rendbe van a méretezésed. 

test 512+ front 18+ hatuk 50+elől 20=600

 

Ha a frontot keményfából készitjük, akkor a test 508mm mély, mert általában 22-23 mm a keményfa ráma vastagsága.

 

Előzmény: Slam Jr. (183645)
heusinger Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183646

Az a fúró mérete, ha jól látom.

Előzmény: joevagyok68 (183643)
Slam Jr. Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183645

Ezt a helyet nem annyira értem, de én általában 56 cm mély korpuszt használok a 60-as pulthoz. Erre jön rá a 18 mm front és még marad ~ 2 cm elöl.

Előzmény: retter (183642)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183644

Miert nem próbálod ki a blum tervezőjét ? Ingyenes és megadja a méreteket. 

Előzmény: retter (183642)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183643

és az is ott van felette, hogy a mérete 98 x 13 mm..... szóval....   sablonnak pici......  

Előzmény: Paco155 (183637)
retter Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183642

Sziasztok

 

Konyhaszekrény ideális mélységéhez az alábbi paraméterek megfelelőek? A beépített gépek miatt.

 

60 cm munkalappal számolva.

 

Mélység:

50 mm hely - 512 mm váz - 18 mm fióklap - 20 mm hely

 

Ha valakinek van pontos elkészítési tervrajza az elemekre vonatkozóan elküldené?

 

Köszi

 

tfe_tng Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183641

Kérdés hogy mennyire fogja megenni a bútorlapot ez a fúró. Gondolom nem véletlenül szokták marni ezeket a lyukakat. 

 

Ezek a profi megoldások:

 

https://www.amazon.com/Festool-584100-Hole-Drilling-Systainer/dp/B0058HVVPI

https://www.bosch-professional.com/hu/hu/products/fsn-ofa-32-kit-800-1600A001T8

 

Nyilván nem egy dimenzióban mozognak árban, de gondolom a pontosság és a minőség sem ugyanaz. 

Előzmény: motor-os (183640)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183640

Rosszul látom.

 

Csak a fúró külön

Előzmény: motor-os (183638)
feketefelhoo Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183639

Tudtommal az angolban  "jig" a sablon szinonimája. 

Előzmény: joevagyok68 (183636)
motor-os Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183638

Én is úgy látom.

Előzmény: joevagyok68 (183636)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183637

Package: 
1 pc x Drilling jig

Előzmény: joevagyok68 (183636)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183636

nem lehet, hogy csak "az" van az árban !?!?  a sablon meg nincs.... !

Előzmény: peti970 (183635)
peti970 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183635

Ez nagyon jónak néz ki!

Ha van hozzá az a bit ami a képen van.

Ha rendelsz én is beszállnék egy db-ra

Előzmény: coopeer82 (183634)
coopeer82 Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183634
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183633

De cserébe szép sima a vágásfelület...  (Én is ilyen lappal vágtam hosszban, tényleg lassú vele a vágás.)

Előzmény: d_feco (183632)
d_feco Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183632

Jelentem, ilyen lappal készült nálam a hosszvágás (asztallap készítése project), nem egy méter hosszan. Nem rossz, nem rossz, csak a jó nem ilyen. Nem tömődik el, de érződik a használatakor az, hogy ezt kifejezetten nem erre a feladatra tervezték, lassan lehet vele haladni, de irdatlanul.

Előzmény: halaloszto (183626)
halaloszto Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183631

ezek a japán lapok olyan kemények, hogy nem tudod hajtogatni. törik.

Előzmény: Bencuc (183620)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183630

"Egyébként tudsz úgyis szálirány szerint vágót, hogy egy meglévő fűrésznek leköszörülöd a fogait, bereszeled kis reszelővel a fogazatot, és hajtogatóval kihajtogatod. Eclipse márkájú hajtogató van olcsón neten, és aránylag jó is."

 

Nem hiszem, hogy ez a dolog megérné. Lehetetlen olyanra megcsinálni, ahogy a gyárban egy robot egyenletesre megcsinálja a fogsort. A végén a fogak hőkezeléséről nem is beszélve. Ez egy japán fűrész. A fűrészlap vékonyabb, mint 1 mm. Nem hiszem, hogy csak úgy neki lehetne állni büntetlenül reszelgetni....

 

Ha kell, meg kell venni, nincs mese...

 

...Bár az igaz, hogy valahogy a RIP CUT fűrészlapok drágábbak, mint a CROSS CUT-ok... (Pedig a RIP CUT fogazás egyszerűbb.)

 

Előzmény: Bencuc (183620)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183629
Előzmény: kuperta (183627)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.12.30 0 0 183628

Igen. A Ryobák általában olyanok, ha jól tudom.

 

Előzmény: kuperta (183627)
kuperta Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183627

Kár. Valószínű félre értettem.

A kétoldalas Ryoba egyik fele olyan fogazású?

Előzmény: halaloszto (183626)
halaloszto Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183626

ennek ugyanolyan a fogazása, mint a többinek. hosszvágáskor a hosszú szálka a foga között marad, eltömi.

eddig csak kinti webshopban láttam direkt hosszvágó fogazású húzófűrész lapot...

 

Előzmény: kuperta (183625)
kuperta Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183625
Előzmény: halaloszto (183624)
halaloszto Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183624

hol vettél hosszvágó lapot???

Előzmény: kuperta (183623)
kuperta Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183623

24 TPi finomságú fogazat mellet, nem hiszem, hogy lényeges különbség lenne a hossz és a keresztvágó fogazás között.  Csapolásnál, nem is kell sokat vágni. de kipróbálom a Tajima lapokon is, abból van hosszvágóm is.

A fűrész gyártást, nem tudom elképzelni, a nagyobb illesztő reszelésénél is időnként kimaradnak fogak. A mm-es sűrűségű, fogazat egyenletes kireszelésére nem vagyok képes.

Tegnap csináltam fecskefarkú csapolással, egy kis fellépőt, ott próbálgattam a japán fűrészeket, végül a sima európai illesztő volt a leghasználhatóbb. Innen jött az ötlet, és működik. Ritkán csinálok ilyet, ha rákapok, veszek egy rendes Dozukit.

 

Előzmény: Bencuc (183620)
adam654321 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183622

Nincs sablonom, de érzésre ez nem működik. Minden méret kiolvasható, kiszámolható a katalógusokból. Ezután már csak jó helyre kell fúrni, csavarozni...

Előzmény: tfe_tng (183621)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183621

Használtál valami sablont a vasalatokhoz, vagy csak úgy, érzésre ? :)

Előzmény: adam654321 (183619)
Bencuc Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183620

Megcsináltad gazdaságosba, mert amúgy jó drága lenne egy ilyen. Amúgy még tudod emelni a szintet, ha csinálsz egyet a másik fogazásból, mert a képről úgy tűnik ez a keresztirányú vágásra való fogazat. Ezzel is lehet működni, de a másik fogazat gyorsabb. Bár ez csak tipp, mert néha ezek kombinált fogúak, a képről meg nem látszik pontosan milyen.

 

De jó projek am. Egyébként tudsz úgyis szálirány szerint vágót, hogy egy meglévő fűrésznek leköszörülöd a fogait, bereszeled kis reszelővel a fogazatot, és hajtogatóval kihajtogatod. Eclipse márkájú hajtogató van olcsón neten, és aránylag jó is.

 

 

 

 

Előzmény: kuperta (183608)
adam654321 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183619

Blum 71B3750 kivetőpántok és Forest AE01A gázteleszkópok a felső ajtókhoz, Forest 257.9384.960 lenyíló olló vasalat az alsó ajtóhoz.

Előzmény: tfe_tng (183618)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183618

Franko lett, milyen vasalatokat használtál ?

Előzmény: adam654321 (183617)
adam654321 Creative Commons License 2019.12.29 0 17 183617

Egy hete ígértem, hogy teszek fel képeket az utolsó előszobabútorról, ami az aktuális kirohanás alkalmával készült. :)

 

Még egy tükör kerül a falra ugyanezzel a dekorral, de azelőtt még lesz egy utam az üvegeshez.

 

409 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183616

 

 "De a másik, klasszik oszlopos is újnak tűnik nekem (PTBM 500 E5)"

 

Ahogy látom, ez lemeztalpas/lemezasztalos. Szerintem ilyenre költeni kidobott pénz.  ://

Előzmény: Törölt nick (183599)
409 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183615

 

  "No meg az árképzésre."

 

Mostanság a kereskedelem 450ft környékén számolja az €-t, szóval közel lesz az a 60eft-hoz.

Előzmény: Törölt nick (183610)
TINTUS Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183614

A furat alaposan eltért a 90 foktól ! És a lézerközép se igazi volt. Inkább maradok a réginél.

Előzmény: Törölt nick (183610)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183613

Azért a merőlegessége az alaplapra nem sok reményre ad okot.

Előzmény: Törölt nick (183610)
Lady fantasy Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183612

Háztájiba bőven jó, főleg 43ezerért. A hangja viszont olyan, mint egy orosz 80-évekbeli varrógépé. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (183610)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183611

"átszíáátva "

 

Pedig már felébredtem, nagyjából ... 

Előzmény: Törölt nick (183610)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183610

Biztos péntek este szerelték össze :D

 

Ezen pl nem üt, legalábbis videó alapján:

https://youtu.be/5vsLDUvo_kg?t=1131

 

Viszont előtte: mélységjelzó lenulláz, lenyom, visszaenged, és mínusz 1.7mm-re áll vissza.

https://www.youtube.com/watch?v=5vsLDUvo_kg&feature=youtu.be&t=871

 

Nem nagyon vártam hogy ez a része atombiztos lesz. De 129 EUR-ért .. aki nem akar szíjakkal bajlódni meg fémbe századmm pontos furatot készíteni, meg ha jó a nyomatéktartása (a Bosch-on sztem elég jó) - nem lesz annyira rossz vétel. Kíváncsi leszek az első Mo-i előfordulásra. No meg az árképzésre. Hazánk gazdasági helyzete és jólétünk simán megengedi, hogy átszíáátva lesz vagy 200 EUR nálunk ...

Előzmény: Lady fantasy (183605)
stolaz Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183609

A jó drága deWaltomon nincs. Nem is gondoltam,hogy nem lesz rajta. Annak idején, amikor megvettem, eszembe sem jutott, hogy ezt képesek lesprórolni. :-(

Előzmény: tfe_tng (183607)
kuperta Creative Commons License 2019.12.29 0 9 183608

Most csináltam, merev gerincű japán fűrészt, a Lidlisből. két vékony keményfa lap, kétoldalas ragaszóval felragasztva.

 

Megtáltosodott tőle, illetve  kezes bárány lett belőle. Igaz csak 2 cm a vágás mélység, de jól vezethető, sokkal szebb csapolást csináltam vele mint, az európai illesztővel.

A Kis vakondos finom lapot is megfejelem!

 

tfe_tng Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183607

Mélységütközőre gondolsz ? Van rajta, de az még a makitámon is van. 

Előzmény: stolaz (183606)
stolaz Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183606

Mobilon vagyok, nem látom a képeket rendesen. Van az említett Festoolon csapoláshoz ütköző beállítás? 

Előzmény: tfe_tng (183585)
Lady fantasy Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183605

Nézd meg a videóban, a tokmány oldalirányú mozgását mikor bekapcsolja. Az ad már némi irányvonalat a minőség tekintetében.

Előzmény: Törölt nick (183599)
Bubuúr Creative Commons License 2019.12.29 0 1 183604

Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor ezen még töprengek egy kicsit, szerencsére nem hajt a tatár. De egyelőre a Bosch felé billen a mérleg nyelve.  

 

Boldog új évet nektek!

 

Bubuúr

stolaz Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183603

Csehorszában már az ősszel is láttam. Igaz csak a reklámját. Élőben nem tapogattam meg.

Előzmény: Törölt nick (183599)
feketefelhoo Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183602

Nekem Bosch van, béna az is, de ez a PS túltesz rajta.

 

A legjobb megoldás, ami a bal oldali gépen van. Már egy ideje tervezem, hogy készítek rá egy 3 ágút.

Előzmény: Törölt nick (183601)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183601

Azon röhögtem én is nagyot. Nem tudtam mihez hasonlítani, vmi videojáték konzol jutott elsőre eszembe, de ez se rossz :D

De a vicc, hogy páran majd ezt is jobbnak találják majd a Boch autókormányánál. És lehet igazuk lesz .. mármint a kialakításban.

Előzmény: feketefelhoo (183600)
feketefelhoo Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183600

Az a sztárvárszból származó tekerő kar elég béna.

Előzmény: Törölt nick (183599)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183599

:-O

 

Azta .. nektek az megvan hogy a Scheppach után a Parkside is beszállt a PBD 40 családba?

 

Félálomban kattintottam erre a YT ajánlásra, mondom milyen fúrók ... mondjuk épp az ajánlott videó semmit nem csinál, vannak hosszabbak is de nem volt még erőm meglesni, ebbe is csak beletekergettem.

https://www.youtube.com/watch?v=78fula5R5F8

 

Jól olvasom hgy rátettek még egy lapáttal, azaz egy centivel a Boch 9 centis munkaútjára?

Bohrtiefe: 100 mm

 

És mindezt 129 EUR-ért ... na erre kíváncsi lennék, miféle kivitelezésben. De a másik, klasszik oszlopos is újnak tűnik nekem (PTBM 500 E5) viszont azt nem lelem a lidl német oldalán.

motor-os Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183598

Nekem ugyanez van, de sárga és Einhell. Nekem bevált mint barkácsgép.

Legalább 10 éve megvan. Inkább 20. :-)

 

Előzmény: Bencuc (183407)
kuzzu Creative Commons License 2019.12.29 0 0 183597

Amúgy szerintem szürke pvc (lefolyó) idomokból (vagy csővekből) pillanatok alatt bármilyem átmenetet ki lehet alakítani melegen formálással. 

409 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183596

 

 "gérvágóm (LS1018L) az istennek nem bírom a Makita porszívóhoz (VC2512L) csatlakoztatni, mert a csonk teljesen más méretű."

 

A magam részéről, (nem lévén makita porszívóm) egy teljesen mezei porszívócsövet dugtam rá. Pontosan illeszkedik. :))

Előzmény: tfe_tng (183585)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183595

Még nincs, de tervben van. Igazábol nem nagy cucc, mert már eleve van multiroom kiépítve itthon (na semmi komolyra nem kell gondolni, egy marék rpi hifiberry-vel), szóval pár hangszórót kell venni ami kibírja a meleget +1 rpi/hifiberry :)

Előzmény: adam654321 (183593)
SzaboLaszloIT Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183594

Én a figyelmedbe ajanlanék még egy alternatívát: HIKOKI C12RSH2

 

Nekem ilyen van ( előtte egy Einhell volt, mondanom sem kell, hogy ég és föld a kettő....).

 

Gyárilag teljesen pontos volt, nekem is a helytakarékos elrendezés volt szimpatikus meg az ,hogy Heisz bácsinak is hasonló van. Porelszívása közepes, de ezt egy gérvágó állomás építésével kívánom orvosolni, melyben lehető legjobban szeretném "dobozolni".

Előzmény: Bubuúr (183568)
adam654321 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183593

Nagyon szép lett a szauna. Zene is van benne? :)

Előzmény: tfe_tng (183591)
adam654321 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183592

Szervusz

 

Én is a Bosch GCM 12 GDL-ről tudok nyilatkozni.

 

Előnyök:

Nagyon masszív a csuklós szerkezete.

Egy műhelyt és egy garázst felépítettem vele, nagyon jól tud jönni a nagy kapacitás, ha előfordul ácsmunka is a háznál.

Minden paraméter állítható, de nekem nem kellett a gyári beállításokon módosítani.

A két lézerfény hasznos, jól használható.

A gyári fűrészlap nagyon jó.

Motorerőben nincs hiány.

 

Hátrányok: 

Aláírom egy előttem szóló véleményét: a porelszíváson lenne mit javítani, de én együtt tudok vele élni.

Nehéz. Ha viszont helyhez van kötve, akkor ez nem szempont, sőt, akár előnynek is felfogható.

A leszorítója a semmitől csak egy kicsivel ér többet, próbálkoztam vele, de néhány alkalom után nagy ívben repült vissza a dobozba.

Drága.

 

Mindent egybevetve, ha most kellene döntenem, ismét ezt venném.

 

Üdv,

Ádám

Előzmény: Bubuúr (183562)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.28 -1 0 183591

Köszi !

Előzmény: kukta5508 (183561)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.28 -1 0 183590

Köszi !

A csajoknak is tetszik a családban, előszeretettel használják :)

Előzmény: Törölt nick (183564)
tfe_tng Creative Commons License 2019.12.28 -1 0 183589

Lehetne, de igazából egy rendes gérvágó pultot akarok csinálni a garázsba, ahhoz viszont a makita alsó hangon 90cm-es mélysége nem az igazi, szóval mindenképp cserélni fogom. Itt jött a képbe a bosch a speckó mechanikával, viszont a festool kb árban van (marmint a kis festool a nagy bosch-hoz képest) és a sorolt funkciókban a bosch alulmarad. Szóval marad a festool, tényleg nem hiányzik a nagy vágási kapacitás. Majd ha kell, akkor max kézzel fűrészelek :) 

Előzmény: generátoros (183587)
TINTUS Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183588

Nekem a bosch van a sines és sokszor volt szükség, hogy 60 centit átvágjak.

Előzmény: Bubuúr (183568)
generátoros Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183587

Egy méretre esztergált szűkítőt DANAMIT-ból nem akarsz inkább csináltatni?

Előzmény: tfe_tng (183585)
kuzzu Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183586

Ja, és valaki itt korábban nyomatékosan kihangsúlyozta, hogy

"ha újra építene asztalifűrészt,  amit csak lehet állíthatóra csinálna".

 

Azon gondolkodom, hogy a steller hossz és kereszt idomját oldhatóan és elmozdíthatóan rögzíteném egymáshoz.

 

 

 

tfe_tng Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183585

A bosch egy elég jó kis gép, de...

 

- Elszívásban kanyarban nincs a festool-hoz képest (legalábbis a legtöbb teszt ezt hozza ki)

- Rögzítésben detto 

 

Részemről épp arra készülök, hogy a makitámat eladom és a KS60-at veszek helyette. Ritka a 60mm-t meghaladó vágás (legalábbis nálam), inkább a festool pontossága, elszívása és rögzítése, mint a nagy vágási kapacitás. A makita gérvágóm (LS1018L) az istennek nem bírom a Makita porszívóhoz (VC2512L) csatlakoztatni, mert a csonk teljesen más méretű. Másfél éve rendeltem a hozzávaló szűkítőt a timárnál, de azóta nem jött meg... Dettó a makita oszcillációs csiszoló, csak irgalmatlan mennyiségű szigszalaggal lehetett a porszívót csatlakoztatni, ami nyilván szar, de ahhoz is megrendeltem a szűkítőt... A festool "rendszer" ehhez képest kánaán. 

 

Mégegyszer, ez csak az én véleményem, hobbit_g kolléga biztos megmondja miért jobb a dewalt :)

Előzmény: Bubuúr (183568)
kuzzu Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183584

Jól megvan szerkesztve.

 

Ez a sikláskönnyítő jó dolog. 

 

Ha fából (rétegelt lemez) készítem, lehet hogy teflont teszek a csúszó felületekre.

Imént festettem le a zártszelvényt, lehet kár volt mert csak akadályoz majd a festék.

Akkor lecsiszolom :)

Előzmény: 409 (183574)
generátoros Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183583

Nagyon egyetértek veled. Szerintem az  csak a gond, hogy a tolóasztal fogalmába sok minden belefér. A jó tolóasztal az nem hobbi kategória véleményem szerint.

Előzmény: szabad paraszt (183579)
generátoros Creative Commons License 2019.12.28 0 2 183582

Ha fákat akarsz vágni , akkor ne sarokcsiszolót használj és főleg nem az extolos állvány segítségül hívásával, még akkor sem, ha belevalónak árult fűrésztárcsával akarod. Nekem is van ilyen állványom, de amikor kivettem a dobozából , rögtön vissza is tettem, mert szabadkézből is tudok ilyen vágást szögvas esetén, mint amit ez a szerkezet kínál a lötyögös semmire sem jó kinézetével.

Előzmény: dr!! (183573)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183581

Nézz rá a https://leggari.com/  weblapra.

Még nem néztem jobban utána, hogy mibe kerül, itthon van-e hasonló,  de nálam is esedékes volna egy munkalap csere és gondolkozom egy ilyen epoxys megoldásban. Ezért egy ideje fent van a task listen és a mentett linkek között . Mert ez viszonylag egyszerűnek tűnik, az illesztéseket, réseket is kitölti és talán nem is annyira drága.

 

Előzmény: dr!! (183577)
generátoros Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183580

Kedves Dr Úr! 70 fölött ne érezd magad öregnek, ha még is akkor csináltasd meg. Szomszédom ,közel a 80-hoz jövőre kifesteti a lakását ( 105 m2). Lesz ott bőven rumli ami már nem hiányzik ( nekem se). Egy konyhai munkapult cseréje azért nem annyira nagy felfordulás, főleg, ha amúgy barkácsolni is  szoktál és a hozzászólásaidból, érdeklődésedből ez derül ki. 

Előzmény: dr!! (183577)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183579

Nekem a Bosch van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Massziv, pontos (nekem kellett a pontosságot belőnöm, gyárilag nem volt az, de mindene állítható).

Amikor vállasztottam, akkor fontos volt az átvágási kapacitás (gondoltam, hogy ha nagyobb az nem baj), meg, hogy ne "hátrafelé" legyen sines, hogy pont a műhelyem falához tolhassam.

Volt ilyen a Bosch, Festool, Makita kínálatában is. A Bosch-féle karos megoldás megérintett :)

Legelőször egy einhell gérvágóm volt, akkor még szinte semmiről nem tudtam semmit, de ezt évről-évre elmondhatnám az előző évről :).

Az einhell és kategóriája ipari hulladék szerintem (bocsánat, ha megsértek valakit, de állom), ehhez képest a Bosch egy tank. Ezt azért mondom, mert azért mindegyik mozog ide-oda, meg kell tanulni velük vágni.

Szóval, ha újra gérvágót vennék, akkor én megint a Bosch-t venném.

 

De...

 

ha újra egyben lenne, amit asztali körfűrészre és gérvágóra költöttem, akkor szerintem várnék egy jó, tolóasztalos-szögvezetős használt régi gépre (akár Kitty, Elektra-Beckum, stb.) és azt vennék (persze ha tellene egy rendes formatizáló asztali körfűrészre és még be is férne a műhelyembe az még jobb lenne).

Az én eddigi felhasználásom alapján jobban jártam volna. Persze mindig lenne, amikor éppen jobb volna egy gérvágó, de a jó tolóasztallal és szögvezetővel eddig mindent el tudtam volna intézni, egy kivétellel:

 

amikor a pergollámat építettem, akkor istencsászár volt, hogy a felhasznált gerendákat úgy szeleteltem, mintha vajbol lennének (gyári, hozzáadott lappal).

Képkereteknél, vagy hasonló faanyagnál is jobban jön ki a gérvágó, ha sokat kell végni, de ez is sima ügy egy jó tolóasztallal.

Előzmény: Bubuúr (183562)
409 Creative Commons License 2019.12.28 0 1 183578

 

 Szerintem a Párodnak van igaza.

Előzmény: dr!! (183577)
dr!! Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183577

Lenne kérdésem azzal kapcsolatban is, hogy a munkalapja a konyhabútorunknak eléggé össze van karistolva (előző lakó) késnyomokat hogy tudnám "kipolírozni". Elviselem, de Párom ezért lapot akar cserélni, én meg már nem szeretnék nagyobb bontásba kezdeni (70 felett....)!

dr!! Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183576

Köszönöm!

Előzmény: 409 (183575)
409 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183575

 

 Max. 125mm

Előzmény: dr!! (183573)
409 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183574

 

 "Ha jól látom, a képen is zártszelvény a "sín"."

 

Igen, 20x40-es zártszelvény. Éppen ez árválkodott akkor a sarokban. :)

 

 

"Gondolom szorítás előtt mindíg neki kell nyomnom az asztal széléhez, hogy felfeküdjön és derékszögbe álljon."

 

Jól gondolod, ez valós probléma lehet (a videók erről nem szólnak), ezért alakítottam is rajta. 2db csapággyal kitámasztottam, így ez már elenyészően jelentkezik.

 

 

 

Ha megint csinálnék ilyet, akkor azt ma már lineáriscsapággyal csinálnám.

 

így rögzítem a másik végét, ha mégis szükségét érzem.

 

 

Előzmény: kuzzu (183530)
dr!! Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183573

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Kérdésem az, hogy van egy 115-ös Bosch sarokcsiszolóm, vettem hozzá egy Extol 115/125-ös kis állványt és nem igazán éri át még a 20x40-es lécet sem (a 40-esre fektetve). amihez használom majd, az rács készítéshez 10x10-es szögvas, azt vígan viszi, de ha fákat szeretnék (10x20, 20x40, 40x40 lécek) feltehetek-e és ha igen, mennyivel nagyobb tárcsákat, okozhat-e ez mechanikus problémát, és mekkora tárcsát bír el ez a kis gép? Köszönöm előre, BÚÉK !

409 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183572

 

 Az enyém 100mm-t vág át, és többször volt már rá szükség. Ettől függetlenül ellennék a kisebbel is, megoldható másképpen is. Ahogy elvoltam sokáig gérvágó nélkül is. Szerintem a dilemmádra nem lehet mindent eldöntő választ adni.

Előzmény: Bubuúr (183568)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183571

Asztallábnál előfordulhat.

Előzmény: Bubuúr (183568)
Mr.Gabson Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183570

Nem akkumulátoros a Festool KS 60 E. 

 

Igen, ebben igazad van! Benéztem. Az egy túlárazott pici gép.

 

szvsz Gábor

 

Mea culpa!

Előzmény: Slam Jr. (183567)
409 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183569

 

  "Vagy a kicsi és sínes, vagy a nagyobb, de csuklós  tűnik nyerőnek."

 

A Bosch is sínes gép, mégha nem is a klasszikus értelemben. !! Annak sem kell kevesebb hely mint a Festoolnak.

 

Előzmény: Bubuúr (183563)
Bubuúr Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183568

Köszönöm neked és a többieknek is a választ. A Festool sem akkus gép :-) 

Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy akinek nagyobb gérvágója van, az mennyire tudja kihasználni a nagyobb vágási kapacitást, illetve akinek kicsi van, mennyire gyakran érezte kevésnek a kisebb vágási magasságot? Szóval pl. bútorkészítéskor mennyire gyakori, hogy 6 cm-nél nagyobb vastagságot kell átvágni gérvágóval? (Amit eddig csináltam, pl. kisasztal, éjjeliszekrény és effélék), ott nemigen emlékszem 6 cm-t meghaladó vágásra. De nem szeretnék úgy járni, hogy a nagyobb munkáknál derüljön ki a kisebb gép elégtelensége. Másrészt meg a Festool mégiscsak Festool :-) )

 

Bubuúr

Előzmény: Mr.Gabson (183566)
Slam Jr. Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183567

Nem akkumulátoros a Festool KS 60 E. 

Előzmény: Mr.Gabson (183566)
Mr.Gabson Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183566

(Van konkrét elképzelés is: 215 mm Festoool KS60, 305 mm: Bosch GCM 12 GDL). Nincs tapasztalatom ezekkel a gépekkel, ti melyiket vennétek a fenti célokra és anyagokhoz?

 

Üdv!

 

Nekem Festool KS 120 set van a Festool KS 60 E egy pici mobil körfűrész mivel akkumulátoros. Egy műhelygépnek felesleges. 

 

Mai tudásommal a Bosch GMC 12 GDL venném, nagyobb a át-vágási kapacitás miatt. Szerintem a nagyobb jobb. 

 

Festool szögmásolót vennék hozzá:

 

https://www.festool.hu/tartoz%C3%A9kok/200127---sm-ks

 

Ha van ennyi pénzed szerintem a Bosch.

 

szvsz Gábor

 

 

Előzmény: Bubuúr (183562)
Paco155 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183565

A kettő között a lényegi különbség, hogy a Bosch 10 cm-es fát képes függőlegesen átvágni a Festool pedig hatot.  Ennek fényében dönts, hog szükséged van-e arra a +4 cm-re.

Előzmény: Bubuúr (183562)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183564

Húba**ki. Ez elég profi melónak néz ki ... gratula!

Előzmény: tfe_tng (183558)
Bubuúr Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183563

Bocsánat, azért ezt a két típust néztem, mert a nűhely elég szűkös, tehát a normál nagy, sínes gépeknek kevés a hely. Vagy a kicsi és sínes, vagy a nagyobb, de csuklós  tűnik nyerőnek.

 

Bubuúr

Bubuúr Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183562

Üdvözlök mindenkit!

 

Nemrég találtam rá erre a fórumra, és sok olvasgatás után (nagyon hasznos volt) most kérdezni szeretnék.

 

Van egy kis műhelyem, ahol a szabadidőmben asztaloskodni szoktam. Főleg kisebb bútorokat készítek, de van néhány nagyobb tervem is (étkezőasztal, konyhabútor és hasonlók). Fenyőt és keményfát is használok. (Meg rétegelt lemezt és néha bútorlapot ;-) ).

 

A fontosabb gépeim már megvannak, de gérvágóm még nincs. Azt nem tudom eldönteni, hogy elég-e egy kisebb (216 mm-es) fűrésztárcsájú gép, vagy nagyobbat (254 netán 300 mm) célszerűbb venni. (Van konkrét elképzelés is: 215 mm Festoool KS60, 305 mm: Bosch GCM 12 GDL). Nincs tapasztalatom ezekkel a gépekkel, ti melyiket vennétek a fenti célokra és anyagokhoz?

 

Köszi! 

 

Bubuúr

 

 

 

kukta5508 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183561

Szép munka!!!!

 

Előzmény: tfe_tng (183558)
kofic Creative Commons License 2019.12.28 0 0 183560

Én külön venném az ágyat és a 2 komódot, úgy készíteném el, hogy a későbbiekben a komódok független bútorként is használhatók legyenek. Az ágy a fallal párhuzamosan futna, vagy a falra merőlegesen lenne állítva? Ha párhuzamosan, milyen mély fiókokat szeretnél? 

Előzmény: Rókahegyi (183559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!